90ct. AKKERTJES Bloemendaal EXTRA Tuilenaars Bakkerij V r i j d a g 21 April 1939 3 Gevonden Voorwerpen. Luchtbeschermings- Tentoonstelling *De tHoedendokter „Elswout" een Natuurreservaat? Zevende Concert der Haarlemsche Bachvereeniging. AGENDA. vool ISlèuuMte' VAN CLEEF'S MANUFACIURENHANDTL IN MIDDENSTANDSZAKEN KOOPT U BETER EN...GOEDKOOPER Buurtvereeniging Ramplaan- kwartier AUTOMATIEK VOOR FIJNPROEVERS Gevonden en terug te bekomen bij: L. Visser, Burg. Engelbertstraat 9, Zandvoort, een, grijs hondje; Doek, Lorentzkade 154, Haarlem, een padvindersmes; Braakman, Kweekduinweg 6, een potloodje; Dellemijn, H. Roozenlaan 3, Haarlem, een padvindersmes; Van der Linden, v. Twisk- plein 10, Haarlem, een soort herdershond; J. Smid, Zomerzorglaan 14b, een hockeystick; Ver ruin, Van Twiskplein 1, Haarlem, een bouvier; Van Rooij, Dompvloedslaan 45, een armbandje; De Groot, O. Nassaulaan 3, een wollen das; Wolt huis, Noordlaan 25, een zakmesje; Station Bloe mendaal, een sleutel; Van Heijningen, Pernam- bucolaan 35, een foxterrier; Rozendaal, Duinlust- parkweg 29 een gouden ring; Kruistochtstraat 55. Haarlem een autoped: Vogel, Dr. D. Bakkerlaan 67, een paar sleutels aan een haakje; Hoeven, Vogeïenzangscheweg 1, Aerdenhout, een zilveren horloge; Van der Vlugt, Aerdenhoutsduinweg 10, een doos inh. roggebrood. Politiebureau Over- veen (alleen op werkdagen van 1012 uur v.m.): ceintuurs, sleutels, klut, halsdoek, zakdoekje, no titieboekje, boordspeldje, Post Aerdenhout: blauw colbertjasje. FEESTAVOND. De Federatie van Arbeiders Esperantisten or ganiseert ter gelegenheid van het eindigen harer cursussen een feestavond op 25 April a.s. in ge bouw de Toorts, Duinweg, Santpoort. Niet alleen haar leden, maar ook haar oud leden en belangstellenden zijn van harte welkom, om het contact met Esperanto te vernieuwen, of aan te knoopen. Velen, die nog weinig of niets omtrent Espe ranto hebben vernomen kunnen deze gelegenheid aangrijpen, en zonder twijfel zal de avond hen interesseeren. Als spreker voor dezen avond heeft de afdee- ling uitgenoodigd Kam. v. d. Starre uit IJmui- den, voorzitter van het Noord-Holl. District, die een korte redevoering zal uitspreken. Het programma vermeldt o.m. muziek, zang en filmvoorstelling (over Zweden en een reis naar Ned. Oost-Indië). Een volledig programma wordt aan de zaal uitgereikt. Men rekent er op, dat vele zullen komen en den avond tot een succes zullen maken. Aan vang om 8 uur. FEESTAVOND C.N.A.B. biZaterdag 15 April 1.1. hield de C.N.A.B. (Centrale Nederlandscle n Merraistcrd) afd. Bloemendaal, haar prcpfgrrds-freMj a rd in hotel „Vreeburg", all ier. Na het openingswoord van der 1 eer F. I.anson, trad het bekende cabaret Trio de Vos uit Haarlem op. Het Trio de Vos presenteerde een non-stop vroolijk programma. Tussclien de verschillende cabaretnummers was er gelegenheid rm een dansje te maken. In de pauze sprak de heer C. Schulz een pro- paganda-woord tot de aanwezigen. Hierna trad het Trio de Vos weder op. De muziek van dezen zeer geslaagden avond, werd verzorgd door de Jolly Ilaycrs Fend. steken. Tijdens dit oversteken werd hij gegrepen door een op den Kennemerweg van de richting Santpoort komende bestelauto, die werd bestuurd door den heer W. v. Z. uit Haarlem. De wielrijder werd tegen den grond gesmakt en bleef bewusteloos liggen. Een juist passeerende arts, alsmede Dr. Drijber uit Bloemendaal ver leenden de eerste hulp. Zij constateerden een linker beenbreuk. Op hun advies werd de patiënt naar het St. Elisabeth Gasthuis overgebracht. o NED. VEREEN. VOOR LUCHTBESCHERMING. blOp Vrijdag 12 Mei a.s. wordt door de afd. Bloemendaal-Óverveen van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming een propa- ganda-avond gehouden in gebouw „Domi" te Overveen. Spreker zal zijn de heer A. Batenburg, commissaris van politie en hoofd van den Lucht beschermingsdienst te Renkrnr bij Oosterbeek, met als onderwerp: ..Grondslagen vcor Lucht bescherming." met de kansen dat „Elswout" een natuur reservaat wordt? Zijn antwoord was: Die quaestie is nog hangende. Ik kan er alleen van zeggen, dat de kans er is. Verder herinner ik er aan, dat het de bedoe ling is een commissie te benoemen voor het ont werpen van een streekplan voor Kennemerland ten Zuiden van het Noordzeekanaal. Als die commissie aan het werk zal gaan, zal door haar natuurlijk ook veel aandacht gewijd moeten worden aan de bestemming van „Elswout" en andere groote bezittingen van de „Erven van der Vliet". in Huize „Domi" te Overveen. GECOMMITTEERDEN DER EXAMENS. bl- Benoemd zijn tot geccirmitteerdcn bij de in 1939 te houden eindexTircns arn de op leidingen voor stuurmansleerling en machinist- leerling aan de van rijkswege gesubsidieerde nijverheidsscholen, de heeren Hempenius uit Overveen; G. Huvers, J. Koster. F. ven Os, G. B. J. Sorgdrager. Ir. F. Struyck en Ir. A. H. Ysselmuiden, allen uit Heemstede: H. C. Thom- sen uit Bloemendaal; Ir. J. Verschoor, uit Sant poort, G. II. Volmuller uit Overveen cn W. Morée uit Haarlem. o- TARIEFCOMMISSIE. blBij Kon. Besluit is met ingang van 15 April benoemd tot voorzitter der tariefcom missie mr. C. W. Th.cne te Bloemendaal, thans lid en onder-voorzitter van gcncerrde commissie. o PAUSELIJKE ONDERSCHEIDING. blHet heeft Z.H. den Paus behaagd mevr. T. BaerTapliorn te Aerdenhcut te begiftigen met de onderscheiding „Pro Fclesia et Pontifice" o BEEN GEBROKEN. blOp den Kennemerweg had een vrij ernstige aanrijding plaats. Een wielrijder, genaamd J. J. v. E., metaal bewerker, wonende te Haarlem, kwem uit den Johan Verhulstweg en wilde naar het linker gelegen rijwielpad van den Kerrcn ejweg over- AMERICAN HAT PRESSING GIERSTRAAT 23, TEL. 21208 Laat Uw oude HOED bij ons Chemisch reinigen, Appreteeren, Modeleeren voor Gisterenmiddag werd bovengenoemde expo sitie door den Eere-Voorzitter, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, Burgemeester van Bloemendaal, .offi cieel geopend. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op: de raadsleden R. N. Bolleman, L. M. Bouvy, Jhr. G. C. Quarles van Ufford, W. Noor man, J. Ouwehand (wethouder), C. B. Posthu mus Meyes en C. Schulz (welke heeren hun bezoek moesten bekorten om tijdig bij de gemeenteraadszitting ijAiiwezig te kunnen zijn), verder de heeren J, Ct Jong Czn. en H. M. Krimp, resp. Directed' en waarn.-Directeur Gem. Werken (laatstgenoemde tevens plaatsvervan gend Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst), P. Jongepier, Directeur Gem. Gas- en Water leidingbedrijf, A. Hiemstra, Commissaris van Politie, tevens Hofd van den Luchtbeschermings dienst, Joh. Meeuwig, Commandant der Vrij willige Brandweer (tevens bestuurslid van laatstgenooemden dienst), de ZeerEerwaarde Heeren Pastoor Bosch en Pastoor Willenborg, de besturen der buur* /ereenigingen te Aerden hout, Overveen, Ramplaan-kwartier en het be stuur van „Bloemendaal's Bloei". In zijn openingswoord deed de Burgemeester uitkomen, dat er zijnerzijds geen sprake was van eénig genoegen om deze tentoonstelling te openen, doch dat het hem anderzijds verheugde, dat door de burgerij te Overveen het initiatief genomen was, om deze expositie te organisee- ren. Hij vond het wel treurig, dat aanschou- wings-onderwijs in de gevolgen van een lucht oorlog en de voorbehoedmiddelen daartegen, noodlg zijn, maar achtte het thans noodzakelijk, dat dit onderwijs gegeven werd; daarom ver diende het groote waardeering, dat de zaak door Overveen zoo energiek is aangepakt. Op de oproeping om lid van de Vereeniging tot Lucht bescherming te worden, waren 140 antwoorden binnengekomen. Maar dit aantal is nog onvol doende. We staan hier voor een moeilijke en onaangename zaak, vervolgde spreker. In ons gemoedelijk landje toch, kunnen we ons slecht realiseeren, dat daar vliegmachines bommen zullen uitstrooien; maar wij moeten het aanvaar den, want de kans bestaat, en dus moeten wij de werkelijkheid aandurven om onze gezinnen te beschermen. Daarbij moeten wij de idee van ons afzetten, dat het een soort lafheid is, als we ons van een gasmasker voorzien en als we in onzen tuin een schuilkelder maken. Doen we dit niet, dan zijn we weerloos en dat kan en dat mag niét. Hij eindigde met zijn dank te betuigen aan allen, die meegewerkt hebben, om de tentoonstelling in elkaar te zetten. De heer Wijma, propagandist der „Nederland sche Vereeniging van Luchtbescherming" heeft daarna de verschillende inzendingen toegelicht van gasmaskers, modellen van schuilkelders, maquettes, die de aandacht op luchtgevaarlijk- heid van Nederland vestigen, rommelige, brand- gevarlijke zolders, naast huisbrandweerpompen, ingrediënten om een brandbom te bestrijden, gereedschapskisten een pop in volledige gas- bekleeding en verder de zeer belangrijke in zendingen van verschillende leveranciers, als Philips, Baltex, Mathot, Stork, Boekhandel Ver- nout te Overveen, enz. Deze zeer actueele ten toonstelling is heden en morgen geopend van 105 en T10 uur. Tijdens de bezoekuren zullen regelmatig licht beelden vertoond worden. Iloe oud, vuil en uit model ook, ze worden ALS NIEUW! U BELT, WIJ HALEN! Wij lezen in Haarl. Dagblad: Eenige jaren geleden deelden wij reeds mede, dat in kringen van natuurbeschermers aandacht gewijd werd aan de wenschelijkheid het mooie buiten „Elswout" te Overveen te bestemmen als natuurreservaat. Zoolang de heer J. E. van der Vliet in leven was, mocht evenwel niets aan de tegenwoordige bestemming van „Elswout" veranderen. Wij hebben geïnformeerd welke gevolgen het overlijden van den heer Van der Vliet voor de bestemming van „Elswout" kan hebben. Ons werd verklaard, dat daarvan geen onmiddellijke gevolgen verwacht moeten worden. „Elswout" en andere bezittingen zijn in beheer bij de .Erven van der Vliet". Het is thans mogelijk, dat ret in de naaste toekomst gemakkelijker zal zijn reschikkingen te nemen over deze eigendommen Wij vroegen iemand, die volkomen ingewijd is in de aangelegenheden van de natuurbescherming: Hoe staat het De serie Bachconcerten van dit seizoen is met het concert van Dinsdagavond, gegeven door het Concertgebouworkest met prof. dr. W. Men gelberg als dirigent, besloten. De uitvoering der werken stond, zooals men niet anders verwachten kon, op hoog peil. In de Cantate van Bach: „Weichel nur. betrübte Schatten" verleende To van der Sluys haar me dewerking en wist zij door haar overtuigde, voor» name voordracht het auditorium ten zeerste te joeieh. Het orkest in kleine bezetting gaf een prachtige ondersteuning, waarbij ook speciaal de prestaties van den hoboïst Blanchard, van con certmeester Zimmerman en den pianist den Her- og aan het clavecimbel te roemen waren. In de Tweede Suite in b kl. t. van Bach trof de machtige, verzadigde klank, die Mengelberg uit zijn orkest weet te halen het is een kwestie /an /maak en opvatting, of men het met deze groote bezetting eens is en was het de flui- ist Barwasser, die op onvolprezen wijze de soli en gehoore bracht. Met de weergave van deze machtige Suite oogstte Prof. Mengelberg veel succes. Verder was er voor de pauze nog de uitvoering /an een werk van Rudolf Mengelberg: Salve Regina, voor sopraan en klein orkest, een com positie, die de bekwame hand toont van een nusicus, die zonder gewilde moderne allures zijn innerlijke gevoelens in dit geval een religieuze stemming weet tot uiting te brengen. De zang partij is zeer dankbaar geschreven en werd door To van der Sluys, wier kunnen hierin nog meer dan in de Bach-cantate tot ontplooiing kwam, met groote expressie en warm stemgeluid ver tolkt. Mede door haar prachtigen zang en de toe wijding, die prof. Mengelberg het werk ten deel iet vallen, mocht de uitvoering een zeer harte- ijk succes worden voor den componist, die daar voor persoonlijk op het podium dankte. De Eerste Symphonic in C kl. t. van Brahms werd na de pauze gespeeld en ondervond een zeer geperfectionneerde uitvoering, waarin het Andante Sostenuto vooral uitmuntte door inner- ijke bewogenheid, die in de andere deelen door de te zeer gedetailleerde afwerking wel eens op den achtergrond kwam. Een geestdriftig applaus viel dirigent en uit voerenden aan het slot ten deel. B. W. STADSSCHOUWBURG HAARLEM Zaterdag 22 April 8.15 uur: Impr. Hugo Helm De Koreaansche Danseres Sai-Shoki. Zondag 23 en Maandag 24 April 8.15 uur: De Familie Dictator (voor het R.K. Haarl. Tooneel Thalia). Dinsdag 25 April 8 uur: Bruine Suiker (voor Haarl. Tooneel Ensemble). Woensdag 26 April 2 uur: Schoolvoorstelling. Gez. Jan Musch. Dr. Knock. Woensdag 26 April 8.15 uur: Menschen in het Plantsoen (voor Kon. Letterk. Ver. J. J. Cre- mer). Donderdag 27 April 8 uur: De Pastoor van Neufille (voor de R.K. Rederijkerskamer Al- berdingk Thijm). Vrijdag 28 April 8.15 uur: Tooneelgroep „Het Masker". „Zesde Etage". Rembrandt Theater: „Kentucky" met Lorette Young, Richard Greene en Walter Brennan. Op het tooneel: Andrés Canas met zijn groot Ma rimba-orkest. Cincma-Palaee: le film „De Groote Schaduw" met Raimu, Pierre Blanchar, Madelaine Renaud en Viviane Romance. 2e film: „Een Nacht in Mei" met Marika Rökk en Viktor Staal. Luxor Sound Theater: prolongeert „De On sterfelijke Wals" met Miliza Korjus, Luise Ral ner en Fernand Gravey. Frans Hals Theater: „Drie Walsen" met Yvon ne Printems, Pierre Tresnay en Henri Guisol. Een koker "AKKERTJES" van 12 stuivers bevat thans 13 "AKKERTJES". Als U ean origineele glazen buis koopt, heeft U twéé voordeelen: U heeft er één extra. En U heeft ze dan altijd in huis bij nacht en ontij, bij plotseling opkomende Hoofdpijnen, Kies pijn, Migraine, Rheumatischa pijnen, Kou, Griep en Koorts. Per doos van 2 stuks-2 stuivers. /a[ Per koker met glazen buis van 13 RAMPLAAN 48 TELEF. 19317 Pracht zijden Dames Kousen 59-69-79 cent. Kinder Blazers vanaf 1,35 Met bijpassende muts 45 cent. Prima Interlock Dames Camisols en Directoirs vanaf 39 cent. Interlock Heeren Broekjes, korte pijpen, en Senglets vanaf 39 cent. Van het Bestuur. Waarde buurtgenooten, Wanneer deze regelen ter lezing bij U komen, is de luchtbeschermings-tentoonstelling juist een dag geopend. Mag dit dus een dringend en laatste oproep voor U allen zijn. Bezoekt allen de tentoonstelling, welke tot en met Zaterdagavond 22 April tot 10 uur is geopend en geeft U allen op als lid der Neder landsche Vereeniging voor Luchtbescherming. Wij leven helaas in een tijd, waarin wij alles kunnen verwachten. Het is ons aller plicht ons ten volle rekenschap te geven van hetgeen ons in tijden van nood staat te wachten. Wacht dus niet tot het te laat is. B. G. BOS, le Secretaris. Bloemveldlaan 7'. Van de Ontspanningscommissie. Gymnastiekcursus voor jongens. In verband met herhaalde vragen, betreffend.' het oprichten van een cursus voor jongens, deelen wij hierbij mede, dat in verband met het ontbreken in onze buurt van een geschikt lokaal de mogelijkheid hiervan niet zeer groot was. Het is ons echter aangenaam te kunnen berichten dat het zeer waarschijnlijk mogelijk zal zijn, dat wij een cursus voor jongens in het gymnastieklokaal der Julianaschool ie Bloemen daal kunnen houden. Deze zou dan worden ge houden des Woensdags van circa 2—3 uur. De leider der heer^ncursus, de heer Kroes, heeft zich bereid verklaard deze cursus te willen leiden. De kosten zijn echter dermate, dat min stens 30 jongens moeten deelnemen, daar wij de contributie niet hooger dan 10 cent per week willen stellen. Evenals alle cursussen geldt ook hiervoor dat de contributie, ook bij verhinderd zijn, toch moet worden voldaan. De inschrijving is opengesteld bij ondergetee- kenden, zoomede bij den heer C. Tesselaar, L. v. Dalelaan 3. Alleen jongens van leden kun nen hieraan deelnemen. Wanneer de inschrijving vlot geschiedt, kan nog zeer spoedig met deze cursus worden be gonnen. De leeftijd is van 813 jaar. Wij hopen hiermede in een leemte te kun nen voorzien, daar o.m. op de school in onze buurt in het geheel geen gymnastiek wordt onderwezen. De Secretaris der O. C., Ramplaan 98. C. F. STROOSNIJDER. IN RAMFLAANKWARTÏEIt EEN NIEUWE ATTRACTIE WARM ENKOUD BUFFET 10 en 25 cent

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 3