MME Kleveriaan 176-178 (tegenover 't Sportveld) Gemeenteraad 193! 2 Vrijdag 28 April 1939 Utima metken Stofzuigen voorradig. Verkrijgbaar vanaf f 39.50 Bloemendaal Burgerlijke Stand LOOP DER BEVOLKING Gevonden Voorwerpen. A. G. G. M. GI0RGIS 8, Zn. Volkomen gerehabiliteerd. bÜ FOTO ENGEL Congres van aquariumliefhebbers Candidate] Geestelijke e Herbewa Vraagt vrijblijvend demonstratie HOUDT ALLEEN DE Let op de gegarandeerde garantie van drie jaar. BEKEND DOOR ZIJN 100 PROCENT SERVICE. Geboren: J. F. H. Mooyekind-Teeuwen, zoon. M. J. van Riessen-Slappendel, dochter. O n d e r t r o u w dL. de Waal en A. J. Barens. A. F. Haccou en A. M. van Dijk. A. J. Does en H. A. M. Peters. D. P. Reselman en E. II. Kroon. Gehurvd: G. Nieuwenliuis en E. Dijkstra. J. C. van Wcssem en L. M. Schuster. P. Warmer dam en M. A. van der Raad. A. van Dijkhuizen en Th. van der Werff. Overleden: A. van Geyn, oud 26 jaar, over leden te Amsterdam. E. van de Pol, oud 69 jaar, echtgrnoote van H. Duivesteijn. I. Gans, oud 35 jaar, wonende te Amsterdam. Wie er kwamen. blW. F. Knol, tuinknecht-chauffeur, Midden Duin en Daalseheweg 17, Bloemendaal, van Zwolle. A. de Jongh, koopman, Julianalaan 71, Overveen, van Haarlem. W. J. Nagtegaal, timmer man, Pr. Mauritslaan 95, Overveen, van Haarlem. L. J. Nienhuis, administrateur, Borskilaan 3, B oemendaal, van Haarlem. W. Speerstra, leeraar, Rustenburgherweg 12a, Bloemendaal, van Am sterdam. Mevr. A. den Hertog-Bartelink, zonder beroep, ZandvoorterWeg 37, Aerdenhout, van Britseh-Indië. I. Altermann, filiaalhouder. Distel- laan 32, Aerdenhout, van Amsterdam. Wed. J. M. van der Stadt-Hermans, zonder beroep, Sterre- boschlaan 16, Bloemendaal, van Eindhoven. N. Broerse, directeur Handelsbureau, Iepenlaan 23, Bloemendaal, van Haarlem. C. Roskam, kleer maker, Sehroeder v. d. Kolkweg 20. Santpoort- Station, van Schiedam. F. C. M. C. Notten, winke lier, Pinèllaan 7, Santpoort-Station, van Baarn G. Duyckinck Sander, zonder beroep, Prof. van VlotenWeg 4, Bloemendaal, van Yclsen. Mevr. J. C. Fievez de Malines v. Ginkel geb. Dom, zonder beroep, Parkweg 14, Bloemendaal, van Batavia N.I. Gevonden en terug te bekomen bij: Van der Meij, Westerduinweg 9, een bril met double montuur; Schönhart, Lage Duin en Daalseheweg 5b, een vulpenhouder; Van der Molen, Brede- rodelaan 70, een dameshoedje; Bronkhorst, Kin- heimweg 79, een paar handschoenen; de Jongh, Pernambucolaan 51, een bruine hond; Dijkhuizen, Reeifelaan 26, een bril met hoorn montuur; Van Hattem, postkantoor Aerdenhout, een sierspeld; Van Holte, Westerlaan 18, een vulpenhouder: Zijlstra, Reeifelaan 30, een kinderschop; Opdam, Bloemendaalscheweg 62, een roode blazer; Roozen, Oranje Nasaulaan 120, een portemonnaie met inhoud; De Graaf, Sehr. van der Kolkweg 28, een belastingmerk; Sterck, Zandvoorterweg 57, een poesje. Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 1012 uur voormiddags): sleutels, dameshoed, ceintuur, enveloppe met foto's, deksel van een filmdoos, handschoenen, autonummerbord GZ 32965; kinderarmband horloge. o „HET BLOEMENDAALSCHE HUIS". De villa aan de Bosch en Duinlaan 2 a is in gericht voor de stichting „Het Bloemendaalsche Huis", die tot doel heeft het verschaffen van een aanvullende opvoedingsperiode aan meisjes, die de gewone gezinsopvoeding in een harmonisch milieu hebben moeten missen. Meer in het bijzonder kunnen in het Bloemen daalsche Huis worden opgenomen: Meisjes, die in een inrichting werden opgevoed, en waarvoor de overgang van het Gesticht naar de vrije maat schappij bepaalde moeilijkheden dreigt op te leveren, die door een aanpassingsperiode in het huis kan worden voorkomen of verzacht. Verder meisjes die in het Huis op advies van haar gezinsvoogd worden geplaatst, of die door Jeugdzorg- en Jeugd-vereenigingen, door predi kanten en sociale werksters, of verschillende maatschappelijke instellingen naar dit Huis werden verwezen. Het Huis ontvangt dus al die meisjes, die bij zonderen steun en extra persoonlijke leiding be hoeven vóór hun meerderjarigheid; die eens een tjjdlang uit hun gezins- of gestichtsmilieu ge haald moeten worden, om onder rustige, begrij pende, persoonlijke leiding hetzij tot groot.ere zelfstandigheid te komen, of de normale ver houding van kind tot ouders te hervinden. Tot de verwezenlijking van haar doel kreeg de stichting de beschikking over een ruim, in wendig geheel gemoderniseerd gebouw met grooten tuin. Het bestuur is als volgt samengesteld, Mr. Th. Semeijs de Vries van Doesburgh, voor zitter; mej. V. C. J. van Hall, secretaresse; C. M. Boelhouwer, penningmeester; mej. J. M. Bierens de Haan; jkvr. J. J. Baronesse Mackay; mevr. C. L. van Dijkvan Vierssen Trip. Directrice is mej. M. M. A. P. Willinge Prins en eerste assi stente mej. M. E. A. Swets „Het Bloemendaalsche Huis" zal Zaterdag 6 Mei om drie uur worden geopend door mevrouw A baronesse Röellbaronesse de Vos van Steen- wijk. o DE BOOM WAS STERKEK. Op de Elswoutslaan is een auto, bestuurd door mevr. H. uit Aerdenhout, tegen een boom aan gebotst. Vermoedelijk moet de oorzaak gezocht worden in het plotseling weigeren van de stuur inrichting. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De auto, die zwaar beschadigd was, is weggesleept. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT I8A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 Wij hebben onlangs in een uitvoerig artikel aandacht geschonken aan een zonder goeden grond verrichte arrestatie van den heer C. v. M. te Overveen. Nadat hij, zooals wij destijds meld den, door den officier vap justitie te Haarlem van rechtsvervolging was ontslagen, is thans door een nieuw document gebleken dat alle grond voor een arrestatie ontb.rak. De heer van M. heeft namelijk van den directeur van het post kantoor te Haarlem het navolgende schrijven ontvangen: „Blijkens ontvangen inlichtingen van den Of ficier van Justitie te dezer stede is door de Bloemendaalsche politie vastgesteld, dat de door u in December 1937 bij de N.V. Egcam te Rot terdam bestelde 2 warmtemeters, welke resp. op 6 en 11 December 1937 als verrekenpakket aan uw adres werden verzonden, door u in particu liere motorrijtuigen werden gemonteerd. Daar de betrekkelijke door u gekwiteerde rekeningen van uw beide klanten in het dossier van ge noemden officier berusten, staat het vast, dat beide verrekenpakketten door u werden ont vangen. Het verrekenpakket van 12.85 van het pakket van 6 December 1937 werd op regelmatige wijze door u betaald." Men vraagt zich af, of het niet beter geweest ware dat eerst een onderzoek ingesteld werd, alvorens op niet vaststaande gegevens een arres tatie met een meerdaagsche vrijheidsberooving te verrichten. o PAARD OP HOL. Maandagmiddag stond een met een paard be spannen wagen van de Sierkan op de Lonbar Petrilaan te Overveen. Het paard schrok en sloeg op hol. Op de Julianalaan kwam het paard in botsing met een bus van de N.Z.H. Mij. Het beest werd door omstanders in bedwang gehouden en gegrepen. Het had schaafwonden aan zijn pooten. Ook de bus was beschadigd. WIELRIJDER AANGEREDEN. Maandagmorgen, tegen twaalven, werd de wielrijder K.H., uit Haarlem, rijdende op de Ceara-laan in de richting van Bloemendaal, aan gereden door een vrachtauto, komende uit de richting Bloemendaal. Deze vrachtauto wilde een voorganger passeeren, kwam daardoor te veel naar de linker weghelft, waarvan de wielrijder de dupe werd. Hij bekwam een ernstige seheur- wond aan de linkerhand, bovendien klaagde hij over hevigen pijn in den linkerschouder. Hij werd bij dr. H. N. van Oldenborgh binnenge bracht, waar een verpleegster de eerste hulp verleende. Met een taxi werd hij naar zijn huisdokter ge bracht ter verdere behandeling. o LIJK AANGESPOELD. Zondagmiddag omstreeks 12 uur werd de politie te Overveen er van in kennis gesteld, dat tusschen den Zeeweg en de gemeente Velsen een lijk van een manspersoon was aangespoeld. Door de politie werd het lijk opgehaald en naar het lijkenhuis op de Alg. Begraafplaats vervoerd. Het onderzoek wees uit dat het een inwoner van Amsterdam was. VOLKSHOOGESCHOOL VOOR NOORD-HOLLAND. Er bestaan in ons land twee volkshoogeseholen, nL te Bakkeveen en te Markelo. Thans is in Gelderland de stichting van een dergelijke school in voorbereiding, terwijl ook voor Noord- Holland een commissie is gevormd. Een eerste week-einde is georganiseerd op 6 en 7 Mei in de jeugdherberg „Assumberg" te Heemskerk, waarvoor tal van uitnoodigingen zijn verzonden. In de commissie van bijstand en advies hebben onder meer zitting genomen dr. J. Winsemius te Heemstede, Dr. ir. J. T. P. Bijhouwer te IJmui- den en mr. P. Tideman te Bloemendaal. VAN ONZE ADVERTEERDERS. In de Santpoorterstraat 55 is Woensdag jl. ge opend een zaak in ijzerwaren, gereedschappen en huishoudelijke artikelen. Het geheel maakt een bijzonder goeden indruk, en uit alles blijkt dat hier een prima vakman de leiding heeft. De eigenaar, de heer van Golen, is al reeds pl.m. 20 jaar in dit bedrijf werkzaam geweest, wat genoeg zegt. Het heeft op den openingsdag niet aan belang stelling ontbroken. De zaak was in een ware bloementuin herschapen, en gaf aan het geheel een bijzonder aspect. Zeer velen maakten den heer van Golen een compliment over zijn in richting, en wij kunnen daaraan toevoegen, dat dit ten volle verdiend is. Den eigenaar veel succes! Men neme eens een kijkje aan bovenvermeld adres. o VROUWEN VREDESGANG 1939. Plaatselijk Comité Bloemendaal/Santpoort. Voor de zesde maal wordt dit jaar, thans te Rotterdam op 17 Mei a.s. de Vrouwen Vredes gang gehouden, het zwijgende getuigenis van de Nederlandsche vrouwen van hun ernstigen wil naar een rechtvaardigen Vrede. Zoo ooit, dan heeft zulk en demonstratie nü zin, nu overal in de wereld dreiging van oor log is, nu haat en tweedracht de plaats heb ben ingenomen van liefde en samenwerking. Er zijn natuurlijk verschillende mogelijkheden, al naar de menschelijke geaardheid, om zijn afkeer te toonen van de omstandigheden, waarin wij leven, door allerlei duistere en onbe reikbare instanties. De een zoekt het in de politiek, de ander in economische en maat schappelijke stelsels. Maar er is ook de groote geestelijke bewe ging van het getuigen. Het getuigen voor het betere, dat altijd weer klank vindt bij hen, die daarvoor ontvanke lijk zijn. Dat is de groote kracht van het ge tuigenis dat het gevoelens opwekt bij anderen, die niet voldoende bewust aanwezig waren. Zoo werkt het getuigenis diep door, omdat het de menschen in het hart grijpt en in de ziel. Zoo wordt er telken jare ook door vrouwen ge tuigd tegen den oorlog voor een rechtvaardigen Vrede. Omdat meer dan wie ook, de vrouwen ge voelen, dat het heil van de wereld van haar moet komen. Omdat zij, vrouwen en moeders, die het leven schonken aan ons volk, weten, dat zij het zijn, die dat volk voor ondergang kunnen behoeden. Doch dat kan slechts, wan neer er één wil is, die overheerscht, wanneer er één streven is, dat leiding geeft; de wil en het streven naar een rechtvaardigen Vrede, Daarom luidt de oproep aan de Nederlandsche vrouwen dit jaar o.m.: Schaart U bij de duizenden, die, zonder onderscheid van politieke of godsdienstige over tuiging, door haar stil getuigenis van den wil naar een rechtvaardigen Vrede, een beroep doen op het geweten der menschheid. En zij doen dit in de wetenschap, DAT DE VOLKEREN DEN OORLOG NIET WILLEN. Welnu geeft ook gij gehoor aan den oproep en getuigt mede op 17 Mei te Rotterdam van Uw ernstigen wil naar Vrede. Voor opgave voor deelneming en nadere gege vens wende men zich tot: mevr. A. Oldeman Pastoni, Santpoort (dorp); Bloemenmagazijn Jonker, Santpoort (station); mevr. Resting, Julianalaan 16, Overveen; mevr. A. Schrier, Dr. D. Bakkerlaan 14, Bloemendaal; mevr. Van Zwijndregt, Bloemendaalscheweg 157, Bloemen daal. Aan bovengenoemde adressen zijn tevens verplichte deelnemings-bewijzen, 10 cent, verkrijgbaar. In het aanbevelings-comité hebben de vol gende dames zitting: mej. Bierens de Haan, mevr. Van DijkVan Vierssen Trip, mevr. DyserinckGilse v. d. Pais, mevr. W. J. F. van EsveldRost, mevr. M. J. FokkerKess- ler, mevr. KoolPierson, mevr. Nienhuys Versteegh, mèvr. De Vletter en mevr. von Wol- zogen KührBorel. LENTE KOOP NU EEN NIEUWE CAMERA GEWELDIGE SORTEEEING KLEVERPAEKWEG 7 TELEF. 1624 6 De agenda vastgesteld. Dinsdagavond werd ten huize van den heer G. F. M Schutte, voorzitter der afdeeling Haar lem van bovengenoemde vereeniging een gecom bineerde vergadering gehouden van afdeelings- bestuur, propaganda-commissie en verschillende functionarissen uit de vereeniging, teneinde defi nitief de regeling vast te stellen van de groote tentoonstelling van aquaria, welke gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus zal gehouden worden in het zgn Pannekoekenhuisje bij „Thijs- se's Hof". Deze tentoonstelling zal gehouden wor den naar aanleiding van het congres, dat de Ned. Bond van Aquarium-vereenigingen op Zaterdag 10 en Zondag 11 Juni te Haarlem zal houden. De heer Schutte deelde bij het openen der be sprekingen mede, dat het gelukt was, de beschik king te krijgen over de zaal vari het Rembrandt- Theater, door hem een ideale gelegenheid ge noemd om de 400 h 500 aquarium-liefhebbers uit Nederland, die aan het congres zullen deel nemen, bijeen te brengen. Ook Engelsche- en Belgische aquariumhouders hebben toezegging gedaan op deze réunie aanwezig te zullen zijn. De voorzitter gaf voorts een stukje afdeelings- geschiedenis, waaruit bleek, dat de afdeeling Haarlem, na verschillende ups en downs te heb ben doorgemaakt, thans tot een der grootste af- deelingen van het land is uitgegroeid. Verder werden mededeelingen gedaan over de te houden tentoonstelling, welke geheel modern zal worden opgezet. De 45 tropische aquariums zullen elec- trisch verlicht en verwarmd worden. Bij deze inzendingen zullen zeer zeldzame exemplaren zijn. Een kleinere afdeeling zal ge wijd zijn aan zee- en koudwatervisschen. De te gebruiken bakken zijn speciaal voor deze ten toonstelling vervaardigd. Het ligt in de bedoe ling, ten einde het bezoek te stimuleeren en de aquariumliefhebberij te propageeren, de entree prijzen zoo laag mogelijk te houden. Schoolkin deren zullen, zoo mogelijk'vrij toegang krijgen. In het ongunstigste geval zal voor dezen de toe gangsprijs zeer laag gehouden worden. Het programma werd als volgt samengesteld. Zaterdagmiddag 10 Juni, des nam. om 4 uur ontvangst van afdeelings- en verenigingsbe sturen, in de bovenzaal van café Brinkmann van 68 diner. Daarna een feestavond met dans, muziek en voordrachten. Zondag 11 Juni, des voorm. 10 uur officieele ontvangst van afgevaardigden van andere ver- eenigingen. Hierna zullen verschillende sprekers het woord voeren, o.a. Dr. J. P. Thijsse te Bloe mendaal, die een causerie zal houden over de liefhebberij van het aquarium-houden, Verder zullen eenige films vertoond worden. O.a. een slangenfilm en een kleurenfilm, vervaardigd en toegelicht door Drs. Lodewijks Uit'Den Haag en Dr. L. v. d. Perk uit Utrecht. Het ligt in de bedoeling, verschillende ver- eenigingen in den lande op Natuur-Historisch gebied, voor dit congres uit te noodigen. Besturen dezer vereenigingen worden verzocht zich daar toe in verbinding te stellen met den secretaris der afdeeling Haarlem, H. C. de Graaff, Pijls laan 108 te Haarlem. o ENGLISH ASSOCIATION IN HOLLAND. Causerie Mr. Charles Morrell. Op Maandag 24 dezer hield de heer Morrell, een oud bekende van de English Association in de „Kroon" een causerie over: „Sport- herinneringen". Deze causerie, doorspekt.; met anecdotes en geesteige opmerkingen sloeg wel in en 't is te betreuren, dat het auditorium zoo klein was. Sport en sportlieden, zoo begon de heer Morell zijn betoog, zijn vaak misbruikte termen daarom wilde hij eens een duidelijk beeld geven van die liefhebberij, die men als „ware sport" moet beschouwen. Het zijn zeker niet de „bookmakers" die zich 'Voor de sport interesseeren ter wille van de verdienste, wel zou spreker als „sportsmen" willen beschouwen die liefhebbers, die door hun middelen daar toe in de gelegenheid gesteld, de sport willen steunen, maar op de eerste plaa,t£ komen voor zeker zij, die zelve de sport beoefenen naar alle regelen der kunst, en die dit doen met een zekere gratie.' Een goed sportsmanis oprecht tegenover zijn tegenstander, en weet als 't moet zijn nederlaag op waardige, wijze te dra gen; hij is overtuigd zijn best te hebben ge daan. Op jeugdigen leeftijd was de heer Morrell wegens t.b.c. in zijn voet verhinderd zich bij clubs aan te sluiten; hij trachtte daarom de roeisport te gaan beoefenen. Dit toch is de sport die het geheele spierenstelsel ten goede komt, en het rhytmisch gevoel be vordert. Een roeier verliest zijn naam, wordt een „nummer", maar is zich ten volle bewust aan het succes van zijn ploeg te hebben mee gewerkt. Spreker heeft zich wel eens afgevraagd, of er in Engeland niet te veel aandacht wordt besteed aan de sport en onvoldoende wordt gelet op het onderwijs. Men zou geneigd zijn, in Nederland het omgekeerde te vérondèr- stellen. De heer Morrell heeft op vreemde wijze ken nis gemaakt met ons land. In den grooten oorlog was hij waarnemer in een vliegtuig, dat in ons land een noodlanding moest maken. Hij werd gevangen genomen, en geïnterneerd in een fort bij Bodegraven. Een sportvriend, een bekend roeier hier te lande, wist hem nog wel eens eenige vrije dagen te bezorgen die hij besteedde om een slippertje te maken naar Den Haag. Spreker is vele jaren in Ned.-Indië geweest, waar hij in de roeiwereld een voorname plaats innam (hij was mede-oprichter van de Roei- vereeniging „Holiandia" te Batavia). Ook in Australië heeft de heer Morrell heel wat mee gemaakt, en weet daarvan op geestige wijze te vertellen. De sport, zegt de heer Morrell, kan er onge twijfeld veel toe bijdragen om de internationale vriendschap te bevorderen, ofschoon het tegen deel wel eens beweerd wordt. Hij leest enkele brieven voor waaruit ten duidelijkste spreekt de groote waardeering en het gevoel van ware broederschap tusschen deelnemers van zeer uit- eenloopende herkomst. Vermakelijk is ten slotte wat de' heer Mor rell vertélt van de Olympische Spelen te Ber lijn, welke, wegens slechte regeling door de Engelsche autoriteiten, een fiasco zijn geworden. Men heeft er zich niettemin buitengewoon goed vermaakt, zelfs met de anders zoo strenge en ernstige Duitsche politie. Spreker heeft o.a. deel uitgemaakt van een „tug of war"-ploeg, die twee jaren lang „onge slagen" was. Het tragische is, dat toen spre ker een tijd geleden een photo in handen kreeg, hij zelve de eenige overlevende bleek te zijn; de overigen waren allen in den oorlog gevallen. Om zich „fit" te houden, heeft hij ook de box-sport beoefend. Als roeier komt hem die sport evenwel minder gewenscht voor, omdat de handen te veel gevaar loopen. De vice-Voorzitter, die wegens afwezigheid van Dr. v. d. Voorde den heer Morrell had ver welkomd, betreurde het den spreker niet op zulk een prettige wijze te kunnen bedanken als de Voorzitter dit gewoonlijk pleegt te doen. Hiervoor was in dit geval voorzeker aanleiding geweest. Door een stevig applaus toonde het publiek althans zijn dankbaarheid. C. E. OETBALVEREENIGING „KENNEMERLAND". Voor de afdeeling schaken van de voetbalver. Kennemerland zal de heer L. Prins op Maandag 15 Mei, in het restaurant Roozendaal te Over heen een simultaan-wedstrijd houden. Na afloop hiervan zal de heer Prins een causerie geven omtrent enkele gespeelde partijen en omtrent het schaakspel in het algemeen. Voor een beperkt aantal personen, die geen lid zijn van Kennemer land, bestaat gelegenheid aan den simultaan-wed strijd deel te nemen, kosten f 0.50. Aanmelden bij den heer L. J. Harms, Jelgersmastraat 21, H?0''- lem. o In de Vrijdag 21 April van de afdeeling Bloemen Staatspartij werd de navol; van candidaten voor de verkiezing in Juni vastges 1. Jhr. G. C. Quarles 2. Mr. A. J. Ensched 3. C. B. Posthumus M 4. U. Hempenius. 5. C. J. Cassee. 6. H. Th. de Booy. 7. C. D. van Rijn. 8. M. C. Koning. 9. Ir. M. J. Schoen. 10. Mr. J. L. Toulon 1 11. Jhr. B. W. F. van 12. Mevr. C. A. B. Le Na gehouden referendv lijst van de afd. Bloemen nig Democratischen Bon gesteld: 1. A. Cassée. 2. F. F. DalmeyerV; 3. Dr. W H. C. van E 4. J. H. T. Pfaff. 5. B. Mica Czn. 6. F. van Woudenber; 7. G. J. NoordhofDe 8. Dr. J. Snoep. I A.R. Klesveree bl-~ De A.R. Kiesvereen: Oranje" te Bloemendaal in hun gisteravond gehouc didatenlijst voor de a.s. gen als volgt vastgesteld: 1. Mr. J. J. C. W. I 2. D. Wildeboer. 3. K. Rot Pz. 4. C. v. d. Linden. 5. C. M. Boelhouw; 6. Jos. Swen. 7. K. v. d. Belt. Het aftredende raadslii Riessen, had zich voor e niet beschikbaar gesteld. Ten Raadhuize van BI één dezer dagen boven; aanleiding van den oj Koningin, om de onlan nader uit te werken. Ons Comité ziet zijn 1 omlijnd: Geestelijke voorlichtin Het Comité tracht dit 1. de ingezetenen der i behoefte hebben met te staan; de moedeloozen te s1 de oorzaak hunner sporen; perspectieven trachter 2. geschillen door overle door misverstand onts schen bepaalde groepe Wanneer belanghebber bezwaren tot het Comité daaruit voortvloeiende b zoekingen zouden aanto bijstand onontbeerlijk is, optredende als centraal naar de meest geëigende zelf met die instantie ii Comité is unaniem van hulp niet door ons verle; moet zuiver geestelijk e blijven. Voorts zijn nog eenigi voren gekomen die on: hebben, doch voor dat d gewerkt wil men eerst gmnen; de practijk zal c wijze de taak van het uitgebreid. Voorloopig dienen de schriftelijk aan den vooi gericht, ten Raadhuize Overveen te worden inge trokkene een oproep o: nader te bepalen dag spreken. Het Comité zal 1 Mei heden aanvangen. Het Comité Voorlichting Jhr. Mr. C. J. Ir. J. OUWEHA H. MEINESZ, Mej. J. J. Bri Ds. J. C. BRUSS Ds. J. C. VAN I Mevr. D. MAR Jhr. G. C. QW K. TINHOLT. Pastoor L. J. V o- EXAS blTe Amsterdam z eindexamen voor vroedvr b Hof uit Hoofddorp ••Otpoort.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 2