^yw«««ss. Steradent 's ZONDAGS GEOPEND A. SCHIPPER vanaf 22 Juni geopend Huiduitslag, Jeuk, Eczeem Vrijdag 23 Juni 1939 3 rlöt Houdt Uw kunstgebit zuiver en rein OP ELKE BOS EEN BON VOOR GESCHENKEN ARBEIDSBEURS Nieuwe Raadsleden. AGENDA fEGEN GENEESMIDDEL HUIDPPHDOENINGEN - Ingezonden Op de grens van Weiden en Duinen. Jarenlange practijk. Beleefd aanbevelend, A. SCHIPPER, Telefoon 450 Bloemendaalschestraatweg 63 Santpoort-Station Machines... door dageiijksche behande'ing met blJ.l. Maandag stonden bij de Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 76 mannelijke en 3 vrouwelijke personen, in totaal 79 werkzoekenden, gesplitst als volgt: Boekdrukkers1 Bouwk. Teekenaars (aankomend)1 Chauffeurs11 Concierge-huisbewaarderl Grondwerkers4 Huisknecht-chauffeur1 Handels- en kantoorpersoneel 12 Kellners1 Land- en tuinbouwarbeiders 9 Loodgieters2 Losse arbeiders21 Metaalnijverheid2 Opperlieden2 Timmerlieden1 Diverse beroepen 10 79 waaronder 2 dames. waaronder 1 dame. Het kantoor is gevestigd Brouwerskolkweg 2 te Overveen en geopend iederen werkdag van 912 uur v.m. Telefonisch te bereiken onder no. 23250. Alle bemiddeling geschiedt geheel kosteloos. o EXAMENS. blVoor het toelatingsexamen tot de Da Costa- kweekschool te Haarlem zijn geslaagd de dames J. F. Beekman en M. E. Boelhouwer te Bloemendaal en A. van der Sluijs te Heemstede. o ALLEEN ER VANDOOR. blEen op het terras bij het kopje geparkeerde auto werd door in de omgeving spelende jongens van de handrem gezet, met het gevolg, dat de wagen in z'n eentje er vandoor ging. Hij werd in z'n escapade gestuit door een hek, dat bezweek. De auto kon met vereende krachten weer op den rechten weg geholpen worden en bleek geen schade opgeloopen te hebben. o DIEFSTAL VAN EEN COUPON STOF. blDoor de recherche van Bloemendaal Werd aangehouden H. de L. M., wonende te Hoofddorp, die verdacht Werd van diefstal in dienstbetrekking van een coupon stof bij een kleermaker in Bloe mendaal. Hij Werd te Overveen in arrest gesteld en bekende den diefstal te hebben gepleegd. Later WeTd hij op vrije voeten gesteld. o ZILVEREN JUBILEUM. bl— Op 1 Juli a.s. hoopt Br. P. Schipper, Kin- heimWeg 83 te Bloemendaal zijn 25-jarig jubileum als verpleger bij het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort te vieren. Het zal den jubilaris, die veel zijdig bekend is, Zeker niet aan belangstelling ontbreken. Hij is een trouw en nauwgezet ambte naar. o AUTO GEKANTELD. blOp den Zeeweg kantelde een auto, die met te groote vaart een bocht wilde nemen, doch daarbij in den zachten berm terecht kwam. De bestuurder kreeg een wonde aan zijn hand, die door de politie werd verbonden. De auto kreeg geen schade. o ONAFH. RELIGIEUSE GEMEENSCHAP. haDe Onafhankelijke Religieuse Gemeenschap houdt deze week voor de eerste maal haar landelijk week-end in Haarlem. Het wordt gehouden in Dreefzicht, uitgezonderd de openbare religieuse samenkomst op Zondagmorgen, die in de eigen zaal, Oranjeplein 9, plaats vindt. Ds. A. R. de Jong zal dan spreken over „Dooreengeloopen kleuren". De openbare tooneelvoorstelling op den Zaterdagavond moest ditmaal vervallen. Dien avond worden in „Dreefzicht" enkele voor dit doel geschreven schetsen opgevoerd. Een ervan draagt den titel: „Hoe warm het was en hoe vreemd", en is geïnspireerd op een episode uit de Camera Obscura. Een ander brengt den bekenden ouden student-dichter Piet Paaltjes in herinnering en geeft in zijn stijl een „proeve van wederinvoering der romantiek in onze litteraire en amoureuse ver houdingen". Verder draagt Ds. de Jong een tafereel voor uit een tooneelspel van Hans Schlumberg: Wonderen rondom Verdun; terwijl in een schetsje nog de perikelen van het pastorale ambt zullen worden getypeerd. Voor dezen avond is voor belangstellenden introductie vrij. Als nieuwe leden zullen optreden de heeren: J. F. M. Pinxter (R.-K. Staatspartij): De heer Pinxter is geboren te Zwaag (N.-H.) in 1885. Hij bezocht daar de lagere school en werd vervolgens opgeleid tot bouwkundige. In deze functie heeft hij verschillende grootere werken in Noord-Holland uitgevoerd. In 1911 vertrok hij naar Indië. Daar was hij ruim acht jaar werkzaam als sectie-chef bij de Locale Werken van het cultuurgebied der Oostkust van Sumatra. Gedurende 4 jaar was hij lid van den Landraad te Tandjoeng Balei. Ruim 12 jaar was hij direc teur van Openbare Landschapswerken in het gewest Atjeh en Onderhoorigheden met stand plaats Koetaradja. In 1933 werd liij gepensionneerd met een speciale dankbetuiging voor de aan den lande bewezen diensten. Hij vestigde zich te Bloemen daal. Daar is hij o.a. vier jaar lid van het Paro chiaal Armbestuur en lid van de Commissie ter behartiging van de belangen van jeugdige werk- loozen. W. van Waveren (Chr. Hist. Unie): De heer Van Waveren werd te Hillegom ge- voren, en bezocht te Haarlem het Instituut Prins. Daarna voltooide hij zijn opvoeding in Duitsch- land en Zwitserland. Op 20-jarigen leeftijd kwam hij in de graanzaak van zijn vader, en toen deze zaak in 1912 in een Naamlooze Vennootschap, de N.V. Van Waveren's Graanhandel, werd omgezet, werd hij daarvan één der directeuren. In 1907 maakte hij een groote studiereis door Zuid-Amerika, waar hij onder meer Argentinië, Brazilië en Chili bereisde. Gedurende den wereldoorlog vertoefde hij geruimen tijd in Noord-Amerika, waar zijn firma toen op groote schaal graan inkocht ten behoeve van de voedselvoorziening hier te lande. De firma heeft steeds zeer groote „belangen" in Argentinië gehad, en daartoe dan ook een af zonderlijke Argentijnsche maatschappij opgericht. De heer Van Waveren is hoofdbestuurder van de Mij. van Nijverheid en Handel, onder-voorzitter van de Vereeniging „De Amsterdamsche Graan- beurs", bestuurslid van de te Rotterdam gevestigde Nederl. Vereeniging van Graan- en Zaad-ImpoT- teurs en directeur van de Koninkl. Mij. der Weten schappen, te Haarlem. Mevr. F. F. DaJmeijer-Van Bachum de Boer (V.D.): Mevr. Dalmeijer-Van Bachum de Boer is ge- horen te Bodegraven, was 15 jaren werkzaam als commies bij de P.T.T. voor welken dienst zij de Hoogere f.T.T.'-school te Rotterdam bezocht en daarne e- aige jaren woning-inspectrice van Ge meentewoningen te Rotterdam. Op het oogenblik is zij armverzorgster van de Evang. Luthersche Diaconie te Haarlem en secretaresse van de afd. Bloemendaal van den V.B. Bond. Mr. J. J. C. W. Hyszeler (Anti-Rev. Partij): Mr. Hyszeler bekleedt de functie van eersten Secretaris der Tariefccmmissie, het college, dat in hoogste instantie recht spreekt in geschillen betreffende Invoerrechten, Omzetbelasting, enz. Na geslaagd te zijn voor het eind-examen H.B.S., studeerde hij voor onderwijzer en ver wierf de hoofdacte. Daarna diende hij in de mobili satie enkele jaren als reserve-officier, studeerde twee jaar aan de Handels-hoogeschool te Rotter dam, werd surnumeria^ bij de Belastingen, door liep hier de verschillende rangen, totdat hij In specteur der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen te Zaandam werd. Hij deed toelatings-examen tot de Universi teit, studeerde aan de Vrije Universiteit te Am sterdam en slaagde daar voor het doctoraal examen rechten. NIET UITGEKEKEN. blZondagmiddag had op den Zeeweg bij „de Lakens" een botsing plaats tusschen twee auto's. De auto, bestuurd door den heer J. M. G., uit Amsterdam, had wegens gebrek aan benzine éven gestopt en vertrok in de richting Bloemen- daalsche strand. De aandacht van den bestuurder van de tweede auto, die in dezelfde richting reed. (de heer P. A. v. d. A. uit Hoofddorp), werd door iets afgeleid. Hij botste tegen de voorste auto aan, welke aan de achterzijde geheel werd ingedrukt. In de voorste auto zaten een heer en dame,die niet ernstig werden gewond, doch zeer overstuur waren. Dr. Mansfeld heeft hen verbonden. In de achterste auto bevonden zich twee heeren, die licht gewond werden. De auto werd aan de voor zijde zeer ernstig beschadigd en tegen den be stuurder is procesverbaal opgemaakt. ALS DE WIJN IS IN DEN MAN blEen wielrijder, die in Aerdenhout toerde, kwam op een gegeven moment tot de conclusie, dat hij aangereden moest zijn. Hij had pijn in zjjn arm en dit kon niet anders dan door een aanrijding zijn veroorzaakt. De politie werd in het geval ge moeid, maar ten slotte bleek dat de man teveel aan Bacchus had geofferd, en tegen den grond was geslagen. In z'n beneveld brein was hij aan 't fan taseeren gegaan, maar de werkelijkheid bleek inderdaad anders te zijn. (Vraagt inlichtingen omtrent plaatsing in deze rubriek). Banketbakkerijen MAISON BAGGEN, Bloemendaalscheweg 335, Overveen, Tel. 2"2 J. TULLENAAR, Zijlweg 10, Overveen, Tel. 14720. Rollandslaan, Overveen, Tel. 18210. Sigarenmagazijnen C. LINNEKAMP. Verbindingsweg 3, Bloemendaal. Tel. 22505. A. G. VAN WIJK, Zijlweg 6, Overveen, Tel. 20007. DE VERLEIDELIJKE RACEBAAN. blZondagmorgen kwam het 13-jarige meisje J. S. M. van S. uit IJmuiden per fiets van den Hooge Duin en Daalsche weg in verboden rich ting naar de ZomeTZorgeTlaan. Zij kwam met groote vaart tegen de afrastering terecht en werd aldaar in den politiepost gebracht, waar Dr. Immink uit Bloemendaal de eerste hulp verleende. Deze constateerde een hersenschudding. Met een auto Werd zij naar haar Woning vervoerd. Ter zelfder tijd viel een wielrijdster, M. J., uit Amster dam, die eveneens uit verboden richting reed, waarbij zij aan haar linkerbeen werd gewond. Deze dame werd door de politie verbonden. Frans Hals Theater: „De onzichtbare Man" met Claude Rains. Rembrandt-Theater: „Ultimatum" met Erich von Strolieim en Dita Parlo. Cinema Palace: le film: „Heldenbrigade" met Dick Foran en Gloria Dicksons 2e film: „Mother Carey's Chickens" met Anne Shirley, Ruby Kee- ler, James Ellison en Fay Bainser. Luxor Sound Theater: ,,'n Stel om te stelen" met Florence Rice en Meloyn Douglas. Krabben verergert de kwaal en maakt V ontoon baar. Bestrjjdt de oorzaak van nw ondragelijke last en folterende jenk. Neem direct D.D.D., het recept van Dr. D. Dennis. Beeds de eerste druppels doen de ondragelijke jeuk be daren. D.D.D. dringt diep ln de poriën door en doodt de ziektekiemen, zoodat de huid zich kan herstellen. Flacons 4 75 ct., f. L5ê en f2.50 bij Apothekers en Drogisten. E ui EEN NIEUWE KLOP OP DE DEUR. o Wie is het, die zoo klopt? Het is „Vacantie-Buiten", de Vereeniging, die lichamelijk zwakke kinderen uitzendt naar buiten. Doch waartoe dan dat geklop? Wij kloppen bij u aan, omdat wij deze kinderen alleen uiWén.'en naar Christelijke families, die uit liefde, om Christus wil, zulk een kind gedurende ten minste vier, vijf weken in hun huis willen ontvangen. Het zijn kinderen, jongens zoowel als meisjes, die behalve aan stevige voeding veel behoefte hebben aan frissehe buitenlucht. Zoo heeft niet alleen de huisdokter doch ook onze keurende geneesheer verklaard. Hun ouders hebben zich tot ons gewend met de vraag: Heeft u niet een plaatsje voor ons kind? Op onze eerste noodiging in Mei hebben reeds verscheidene families de deur van hun hart en huis geopend. Doch blijkbaar hebben vele anderen tot nu toe geen gelegenheid hiertoe gehad. Van daar onze nieuwe klop op de deur van uw hart. Er wachten nu nog meer dan honderd ouders op een antwoord. Welk een vreugde in zulk een gezin, als wij melden kunnen: „Ja, uw kind mag komen bij die en die familie. En al heel spoedig. Nog in deze maand." Mogen wij uw naam opgeven? Wil dan even bericht zenden aan het adres van onzen secretaris, den heer G. Muijs, v. d. Hoochlaan 15, Amstel veen, die ook gaarne alle gewenschte inlichtingen geeft. Het Bestuur van „Vaeantie Buiten": J. Th. R. Schreuder, Voorzitter. J. H. v. d. Bend, 2e Voorzitter. G. Muys, Secr.-Penningmeester. EEN UURTJE OP EEN VLONDER. Het loont de moeite, om eens met aandacht een half uurtje over den rand van een slootje te turen, om de geheimen van zoo'n natuur lijk aquarium na te speuren. Menige sensatiefilm is niet zoo spannend als de tafereelen, die U te zien kunt krijgen in het tiende deel van een kubieke meter water. Geen zorgvuldig verzorgde decors kunnen in charme overtreffen de fijne entourage van boven en onder water groeiende planten. Voor een goede waarneming kunnen we ons het best op een vlondertje neervlijen, 't Is niet de gemakkelijkste zit- of ligplaats, maar wel de doelmatigste, want gewoonlijk is er bij zoo'n vlonder een flinke open plek in het kroos en de waterplanten. De slootkanten staan nu omzoomd met schit terend-gele lisschen, roode zwanebloemen en zuring, witte scheerlinschermen, prachtige blauwe moerasvergeet-mij-nietjes en paarse wa termunt. We vinden die planten niet overal te gelijk, maar hier en daar een soort en die soort soms in een onwaarschijnlijk-rijken overvloed. In het water, dat hier helder en doorzichtig is, en een diepte heeft van zoowat een halven meter, groeien hoornblad en waterpest, terwijl er wat eendenkroos aan de oppervlakte drijft. De j aarlij ksche schouw zorgt er voor, dat deze snel voortwoekerende planten de sloot niet dicht doen groeien. Kleine schooltjes stekelbaarsjes, meest jonge exemplaren, schieten onder de vlonder door, staan soms even te schitteren in het zonlicht, met waaiende vinnen en verdwijnen dan tus schen de vegetatie. Bootsmannetjes, die aardige watertorretjes met hun twee roeispanen van pooten schijnen hier in groot aantal te zitten, want we zien ze telkens voorbijschieten in alle grootten, van iets grooter omvang als een speldeknop tot exemplaren van wel 2 centimeter. Als robijntjes krabbelen vuurroode spin achtige diertjes rond, op zoek naar andere klei ne diertjes, die voor het ongewapend oog on zichtbaar zijn. Er zijn wel van die roovers, die een duidelijk zichtbare prooi bemachtigen. Daar ligt op den bodem tenminste het witte corpus van een dood stekeltje, waaromheen zich een groote bloed zuiger gekronkeld heeft, die zijn prooi leeg zuigt. Behalve de waterslakken zijn er niet veel waterdieren, die niet van andere diertjes le ven. Maar van stekeltjes, kikkertjes e.d. zien wij dat niet zoo, omdat die van heel kleine we zentjes leven. De strijd om het bestaan die de bloedzuigers moeten voeren is beter voor ons zichtbaar en schijnt daarom vreeselijker. Een ander onaangenaam uitziend roover is de larve van de waterjuffer. Met zijn glasachtig lichaam, de wreede nijp tang-kaken vooruit, glijdt hij langs de water planten en wee den buit, die in die nijptang terecht komt. Wij hadden er eens een met wat waterplanten in een studiebakje met stekel baarsjes per ongeluk binnengehaald en geweldig was de slachting, die dit kleine exemplaar daar in korten tijd aan wist te richten. Het is niet te gelooven, dat uit deze afzichtelijke larve de sierlijke glazenmakers of waterjuffers te voor schijn komen, met hun blauw en zwarte of bruin en zwarte lijven en fijne glazen vleugels. Behalve de hier genoemde diertjes komt er af en toe een bruin torretje en dan weer een zwart kevertje boven. Hier krabbelt zelfs een grijs exemplaar met een snuit die wel van een varken lijkt. Kikkervischies en kikkertjes in alle ontwik- kelings-fasen komen ook in ons vizier. Kikker - vischjes met pootjes en kikkertjes met een staart, nu nog allerliefst kleine beestjes, die zelfs voor dames niet griezelig zijn. Als ze een kleine decimeter groot zijn geworden, hebben ze dat aanvallige wel wat verloren. Zoo leven daar duizenden wezentjes in dat onaanzienlijke slootje. Hoe langer men kijkt, hoe meer men ziet. Andere slootjes herbergen weer salamanders, waterspinnen, schrijvertjes; sommige slooten „leven" van de schaatsenloo- pers; elk watertje heeft zijn eigen aspect. Over al kan men andere waarnemingen doen, met wat aandacht en geduld. RUND-, KALFS- EN VARKENSSLAGERIJ annex Fijne Worst en Vleeschwaren GIRO 3583*5 en gereedschappen van allerlei aard, al zijn ze tonnen zwaar, kunt U voordeelig koopen of tegen goeden prijs ver- koopen via onze rubriek „Kleine Advertenties".

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 3