rheftam: SPINAZIE J. YAN HAMBURG D. J. JANSSE Sport en Spel. V r ij d a g 23 Juni 1936 5 KAMPEEREN SPORTHUIS TE NUYL TOONEEL BACON met GEBAKKEN Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon VAN DE LEESTAFEL Predikbeurten Haarlemsche Diner-Vereeniging A. G. G. M. GIORGIS Zn. A.s. Zaterdag Vet Spek 32 cent per pond. B.V.C. BLOEMENDAAL. Tot besluit van het seizoen 1938-'39 heeft het bestuur der B.V.C. Bloemendaal voor de leden en donateurs een gezelligen avond georganiseerd in het café-restaurant „Rozendaal" te Overveen op Woensdagavond 28 Juni a.s. Het aanvangs- uur is 8 uur. Tevens zal op dezen avond de uitslag van de verloting ten bate van het trainingsfonds bekend worden gemaakt en houders van loten zullen in de gelegenheid worden gesteld deze bekendma king bij te wonen om zich te vergewissen of zij ook onder de prijswinnaars zijn. De danslustigen onder de voetballers zullen daar ook gelegenheid krijgen om hun talenten op de gladde dansvloer in plaats van op het groene veld te demonstreeren en wij zijn ervan overtuigd, dat ondanks het ongelukkig verloop der promotiewedstrijden voor het eerste elftal, de stemming op Woensdagavond a.s. niets te wenschen zal overlaten. voor Tenten, Bagagetasschen Grondzeil, Aluminiumwaren. SCHOTERWEG 27 HAARLEM-NOORD TOONEEL TE AMSTERDAM. „Zaken met Amerika", door Paul Frank en Ludwig Hirschfeld, bij „Het Vroolijk Tooneel" (regie Louis de Bree). „Het Vroolijk Tooneel" is een zomer-combinatie, zooals er meer zijn, omdat onze tooneelspelers, die gedurende negen maanden (en niet ai te royaal) betaald worden, de overige maanden toch ook moeten leven. „Zaken met Amerika" is een aardig, luchtig stukje: Paul Frohner (Jan C. de Vos) heeft een vrij aardig baantje in dienst van een geld magnaat in Amerika (Louis de Bree). Verder heeft hij een lastig vrouwtje (Josephine van Gasteren), dat meer van haar hondje (Bibelabonski gelieeten) schijnt te houden dan van haar man. De crisis komt dan ook wanneer genoemde geldmagnaat op bezoek zal komen en zij per sé wil dat Bibela bonski aan tafel zal aanzitten, terwijl haar man op dit oogenblik de Amerikaan heeft zijn lot in handen dat niet vil, want misschien houdt de grootmachtige niet van honden. Het vrouwtje loopt weg. Gelukkig heeft Frohner een toegewijde secretaresse (Myra Ward), die voor zijn vrouw zal doorgaan en den Amerikaan zal ontvangen. Deze wordt verliefd op de pseudo-vrouw van zijn employé en eisclit dat hij afstand van haar zal doen, want hij wil haar trouwen. Frohner stemt daar gereedelijk in toe. Maar, o wee, zijn vrouw komt terug en woedend speelt zij nu voor de secre taresse en maakt den .Amerikaan, die licht ont vlambaar blijkt te zijn, het hoofd op hol. Dit vindt Frohner minder plezierig, want hij houdt van zijn vrouw. Intusschen begrijpt de intelligente lezer dat alles in orde komt. Frohner maakt promotie en de Amerikaan trouwt de echte secretaresse- Jan C. de Vos speelde goed den voortdurend in angst zittenden heer Frohner, Josephine van Gasteren kattig en kittig zijn vrouw, Myra Ward was een allerbekoorlijkste secretaresse en Louis de Bree maakte en goeden karakterrol van den Amerikaan. Edmond Visser. (Onze tooneelmedewerker schrijft ons: Het tooneel-seizoen is ten einde, en ik ga met vacantie. Mocht er iets van eenig belang komen, dan schrijf ik weer. Half September hoop ik weer geregeld aan te vangen of als er iets is eerder. E. V.) 'wttfic/ 21420 29959 27908 27907 28574 21524 21623 25203 29763 25208 Bakkerij Adler, Leidsehevaart 370. Doorn, G. F. N. van, Wagnerkade 79, Heemstede. Drukkerij Melis, Zandv. laan 155, Heem stede. Hasselt, G. van, Clematislaan 15. Korsten Jr., B., Heerenweg 48, hoek J. P. Thijsselaan, Heemstede. Lotenhuis „de Toekomst", Kruisweg 3. Neyt-v. d. Horst, Mevr. D., Velserstraat 74. N.V. Nederlandsche Aanneming Mij. v.h. fa. H. F. Boersma, Bouw Wildhoef, Bloe mendaal. Ooms, C. P., Heerenweg, hoek Jac. Thijsse laan, Heemstede. Vroom, A. Th. E., directeur N.V. Staal- meubel te Amsterdam, Pijnboomstraat 14. OP HET BLIKJE VELERLEI KNAX-RECEPTEN w De nieuwe reeks „Weten en Kunnen" van de Uitgevers-Mij. „Kosmos", Amsterdam, is wederom met een tweetal nieuwe aanwinsten verrijkt. Het zijn: No. 214: Hengelsport. Practische Handleiding." door P. J. C. M. Wijmer, Secretaris „Algem ene Hengelaarsbond". De hengelsport mag zich in de laatste jaren in een groote beoefening verheugen. Men beschouwt haar niet meer als een minderwaardig tijdverdrijf, doch heeft terecht ingezien,dat zij een voortreffe lijk ontspanningsmiddel is en een heilzaam tegen wicht vormt voor den, dikwijls overspannen geest. In tegenstelling met vroeger, toen sommige hengelaars zich wel eens aan den drank te buiten gingen, schaamt zich thans niemand, ook de z.g. intellectueelen niet, er met den hengel op uit te trekken en in de "vrije natuur aan het frissche water, door deze gezonde en minst kostbare aller sporten, rust, kalmte en ontspanning na vol brachten arbeid, op te doen. Als gevolg van die gewijzigde inzichten, klom dan ook, alleen reeds bij den „Algemeenen Hengelaarsbond", het ledental tot ver over de dertien-duizend! TIMMERMAN EN AANNEMER HAARLEM, TELEFOON 12464 Zonneschermen- en Marquizen- fabriek. Prijsopgaaf zonder ver plichting. Marquizen nieuw be- kieeden, in 1 dag retour. Verkoop en vakkundig plaatsen van BALTEX Zonrolgordijnen. GEN. CRONJESTRAAT 88. Groote keuze Tuinparasols, Tuin meubels, Strandtenten, enz. enz. Deze, zoo juist verschenen handleiding, samen gesteld door een alleszins bevoegd schrijver, en geillustreerd met 35 foto's en teekeningen, zal dan ook door onze hengelsport-beoefenaren met ingenomenheid begroet worden. Zij zullen daarin alles vinden, wat hen met de verschillende wijzen van hengelen naar de bepaalde vischsoorten, zoo wel van wit- als roofvisschen, vertrouwd maakt. Zij zullen deze vischsoorten leeren onderscheiden, zoowel door den tekst, als door de foto's, welke laatsten tevens als onderschrift, den gesloten tijd en de maat aangeven. Ten slotte zullen zij hierin ook een beknopte behandeling vinden van de Visseherijwet en de verschillende vissclierij- reglementen, die de hengelaar noodzakelijk dient te kennen. No. 215: „Paardrijden", Leidraad voor hen, die het paardrijden willen gaan beoefenen, door W. Slob, Secretaris „Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rijver- eenigingen." De verschijning van dezen leidraad hangt samen met de steeds grootere vlucht, die de beoefening van de ruitersport, ook in ons land, neemt. Groeiende belangstelling voor sport in 't alge meen, maar vooral de terugslag op den toenemen- den werktuigelijken arbeid in 't bijzonder, deden den modernen menseli weer het levende wezen lief krijgen, dat hem, als goede kameraad, datgene geeft, wat motor en machine hem onthouden. Die drang naar paardensport werd daarbij ondersteund door het goedkooper worden van rij- kleeding en de verlaging der peperdure rijles tarieven; bovendien werd zij in niet geringe mate versterkt door de oprichting der landelijke ruiter sport, waarbij de plattelanders de rijkunst be oefenen op hun eigen bedrijfspaarden. De ruiter sport is thans dan ook populair en daarom voor ziet deze handleiding in een gevoelde behoefte. Verduidelijkt door 43 foto's en teekeningen, weet de schrijver op uitnemende wijze zijn lezers in te wijden in alle finesses van dressuur-, liinder- nis- en terrein-rijden, om dan te besluiten met een serie algemeene wenken voor springen en terreinrijden, alsmede voor het rijden van af standen met de daaraan noodzakelijk verbonden voorbereiding van het paard, den ruiter en den rit. Een opgaaf van aanbevolen lectuur voor be ginnelingen, resp. gevorderden, is aan dit vlot en met veel liefde voor het paard, geschreven boekwerk, toegevoegd. Deze beide deelen van den nieuwen reeks „Weten en Kunnen" zijn in eiken boekhandel en bij de uitgevers verkrijgbaar tegen den prijs van 75 cent per stuk. B. ZONDAG 25 JUNI 1939. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Dr. J. Eykman, van Amsterdam. Extra collecte voor Chr. belangen. Geref. Kerk v.m. 10 uur Ds. J. C. Brussaard. N.m. 5 uur Cand. F. H. Vonk, van Appinge- dam. Nederl. Prot. Bond v.m. 10% uur Ds. J. Yntema van Haarlem. Vrije Kath. Kerk v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. Woensdag n.m. 8 uur Genezingsdienst en Lof. Universeele Eeredienst (Soefi-BeWeging) (Centr. Bloemendaal, bovenzaal Vreeburg, Ker^pl. 16) v.m. 11 uur Ir. J. Pool, onderw.„Zoo de Heer het huis niet bouwt, tevergeefs ar beiden de bouwlieden". OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Extra collecte voor Chr. Belangen. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman. Geref. Kerk v.m. 9.45 en n.m. 5% uur Dr. W. G. Harrensteln. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer K. v. d. Berg. Ned. Herv. Kapel v.m. 10 uur Cand. M. C. Koole van Amsterdam. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10% uur Ds. C. H. Brandt. Donderdag v.m. 12 uur dezelfde. Huwelijks inzegening. Eglise Wallone (Begijnhof) a 10 h. 30 Service et Sermon, présidé par Mr. Ie pasteur Mare. Jospin; 3ième collecte pour la restauration. Remonstr. Geref. Kerk v.m. 10% uur Dr. A. H. Haentjes. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur Ds. C. Veenhof. N.m. 5 uur Ds. Boeyinga. Cat. Zondag 13. Zondagsschool 12.30—1.30 uur Openbare school Tetterodestraat, hoek Santpoorterstr. Jongenselub (tot 12 jaar), Woensdag 78 uur; idem boven 12 jaar Woensdag 89 uur. Meisjesclub (tot 12 jaar) Woensdag 4—5.30 uur; idem boven 12 jaar Maandag 7.tot 8.30 uur. Bibliotheek (voor kinderen en vol- Tel. 14393 - Bakenessergracht 27 - Haarlem. Vleesch, groente, aardappelen t 0,90 Idem met soep of toespijst 1,05 Idem met soep en toespijs t 1,20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen). Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's Alleen le kwaliteiten en roomboter. wassenen). Vrijdag 78 uur. Bibliotheek en alle clubs in de Lotterstraat. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 uur Ds. L. Hoórweg. N.m. 5 uur Ds. J. W. Siertsema. Cat. Zond. 13. Geref. Kerk (Noord-Sehoterkerk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 5 uur Ds. Hoorweg. Cat. Zondag 14. Geref. Kerlc (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. J. W. Siertsema. N.m. 5 uur Ds. C. Veen- hof. Cat. Zondag 14. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. G. W. van Deth. V.m. 10 uur Kinderdienst. Universeele Eeredienst (Soefi-Beweging) (Nuts- gebouw Lange Veerstraat 16) v.m. 11 uur, mevr. K. Blaauw, onderw.: „Dankbaar heid". Onafh. Relig. Gem. (Oranjeplein 9) v.m. 10% uur Ds. A. R. de Jong, onderw.: „Dooreenge- loopen kleuren". College tot» verbr. van Spiritistische beginselen (geb. „Theosofia", Nassauplein 8), v.m. 10% uur Wijdingsmorgen, spr. Ds. M. Bever sluis van Schiedam. AERDENH0UT. Vereen. Relig. Kring, geen dienst. HAARLEM. Rozekruisers Gen. (Rakenessergr. 13) n.m. 7.15 uur Tempeldienst met lezing. Spr. de heer J. Leene; onderw.: „De Stad der Mysterieën" SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 RUND-, KALFS- EN VARKENSSLAGERIJ RAMPLAAN 36 TELEFOON 14721 MAGER SPEK 45 cent per pond. DOORREGEN LAPPEN 40 cent per pond Rookworst (bij Vleesch) 40 cent per pond Bloedworst en Leverworst 25 et. per pond Van het Bestuur. Aan alle bewoners van het Ramplaankwartier wordt langs dezen weg kennis gegeven, dat deze week huis aan huis zal worden bezorgd een cir culaire van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming, Een ieder wordt verzocht het strookje, hetwelk zich aan de onderzijde der circulaire bevindt in te vullen en aan een der genoemde adressen in die circulaire af te geven. Dit invullen geldt ook voor die personen, die zich reeds bij mij opgaven voor een der diensten. Werkt allen zooveel in uw vermogen ligt mede, het is helaas een dringende noodzaak, dat wij allen aan dit onderwerp onze volle aandacht be steden. Het bovenstaande heeft niets uitstaande of men wel of geen lid is van de Buurtvereeniging, het is bestemd voor alle bewoners in het Ramplaan kwartier. B. G. BOS, le Secretaris. Bloemveldlaan 7. VAN DE ONTSPANNINGSCOMMISSIE. J.l. Zaterdag had onder leiding van Mevrouw Brandon de middag voor kinderen plaats, welke gelukkig door fraai weder werd begunstigd. Circa 75 kinderen hadden zich voor de diverse wedstrijden opgegeven, waarin onder veel strijd werd gekampt om een aantal door het Bestuur uitgeloofde prijsjes. En al heeft dan niet ieder een prijsje ontvan gen, ieder kind werd eenige versnaperingen aan geboden. Mevrouw Brandon heeft zich, bijgestaan door bestuursleden en leden der Ver. dezen middag zeer verdienstelijk gemaakt, waarvoor haar een woord van dank zeer zeker toekomt. Het is echter jammer, dat ons voor het hou den van dergelijke wedstrijden een geschikt ter rein ontbreekt, doch hopen wij in de toekomst in de gelegenheid gesteld te worden meerdere van deze kinder-middagen op geschikte terrei nen te kunnen organiseeren. De Secr. der O. C., C. F. STROOSNIJDER. o MEDEDEELINGEN VAN DE SCHAAKCLUB „RAMPLAANKWARTIER". De Schaakclub heeft het seizoen besloten met een geanimeerde vergadering, waarbij tevens de prijsuitreiking plaats vond. Waar over het algemeen vergaderingen zich in een niet bepaald overweldigende opkomst mo gen verheugen, was echter de belangstelling van onze leden dusdanig, dat we op één na voltallig waren. Nadat een welkomstwoord gesproken was, brachten Penningmeester en waarn. Secr. hun verslag uit. Deze getuigden van een gezond financieel beleid, en van een prettigen geest in de club. Hierna was de prijsuitreiking aan de beurt. De heer Erbrink was den prijswinnaar van onze onderlinge competitie en legde daarmede beslag op den zeer fraaien wisselbeker. Deze beker werd ons geschonken door 't best. van de Buurtveree niging, waarvoor onze erkentelijkheid hier nog maals mag worden neergeschreven. De tweede en derde prijs werden gewonnen door de heeren Stenvers en Schippers. De prijzen van den gong wedstrijd, welke hier na uitgereikt werden, vielen zeer in den smaak. Vervolgens werd op een ander punt overgestapt n.l. bestuursverkiezing. Nu de club grooter wordt, en er vanzelfsprekend meer werk te verrichten valt, de organisatorische grondslag van de club dus in orde moet zijn, was een voltallig bestuur noodig. Veel moeilijkheden bracht dit overigens niet met zich mede. Achtereenvolgens werden de heeren £eepvat, Baars en G. Kos tot resp. voor zitter, penningmeester en secretaris gekozen. Voor de functie van commissaris van materiaal werd de heer Zonneveld gekozen. Na een zeer uitgebreide rondvraag, waarin alle voorstellen, op- en aanmerkingen, direct naar aller wenseft opgelost konden worden, werd deze, inderdaad prettige vergadering, met een opge wekt woord door den voorzitter gesloten. Tenslotte nog een woord tot de schakers, die geen lid zijn van onze club. Het is een vaststaand feit. dat er meerdere personen gaarne als lid zou den toetreden, wanneer zij slechts wisten, hoe gezellig en intiem onze clubavonden zijn. Men behoeft waarlijk geen groot schaker te zijn, om zich in onze club thuis te gevoelen. Daar zijn er die schaken, die goed schaken en die best scha ken, alzoo in ieder genre enleeftijd! Want ook de leeftijd doet niets ter zake, getuige het feit, dat deze op het oogenblik varieert van 18 tot 80 jaar! De clubavonden worden gehouden in de gezel lige pas gerestaureerde zaal van Hotel Roozen- daal, en nemen in September weder een aan vang. In verband met het feit, dat velen Vrijdag avond later dan gewoonlijk thuis komen, hebben we gemeend ook hen terwille te zijn, door onze avonden op Donderdag te doen plaats vinden. De contributie is zeer laag gesteld, n.l. 50 cent per maand, terwijl, daar des zomers niet ge schaakt wordt, men over deze maanden geen contributie verschuldigd is. Voor een goeden gang van zaken, zou het bestuur het zeer op prijs stel len, reeds nu te mogen vernemen of u er iets voor gevoelt om de a.s. competitie mede te spe len. Namens het bestuur van de Schaakclub, G. KOS, v. Roephorststr. 20.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 5