'lusteloos Voec Jkum A. G. G. M. GIORGIS Zn. REINIGT UW Huiduitslag, Jeuk, Eczeem Zeer belangrijk Orgelconcert. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN AGENDA Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon Vrijdag 7 Juli 1939 3 In busjes van 50 en 90 c». bij dpofhekers en drogisten ONTIJDIG EINDE VAN VACANTIE-UITSTAPJE. blZondagmorgen was het echtpaar K. uit Amsterdam per tandem naar het Bloemendaalsche strand gekomen. Op een gegeven moment be merkte de man dat zijn vrouw onwel was geworden. Hij waarschuwde direct de politie, die de dame per brancard naar den politiepost vervoerde. Dr. Immink uit Bloemendaal vond den toestand van mevr. K. zeer ernstig. Zij werd per ziekenauto van Je firma Mathot naar een der ziekenhuizen te Amsterdam overgebracht. Wij vernemen nader, dat Mevr. K. in het O.L.V.-Gasthuis te Amsterdam, waar zij was opgenomen, in den nacht van Maandag op Dins dag is overleden zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Mevr. K. bereikte den leeftijd van 34 jaar. Hersenvliesontsteking was de oorzaak van dit verscheiden. DUBBELE AANRIJDING. blZondagmiddag omstreeks half vijf reden Iwee dames per rijwiel van Bloemendaal in de richting Overveen. Een auto, bestuurd door den heer ff. uit Heemstede, reed de beide dames achterop en bij het inhalen en passeeren, werd mej. de G. uit Leiden geraakt, waardoor zij tegen den grond werd geslingerd. Op dat oogenblik werd rij nog eens weer aangereden door een auto, komen de uit de richting Overveen. Het slachtoffer kreeg een bloeduitstorting aan het rechterbeen en boven dien liep zij verschillende ernstige schaafwonden op. Door een lid van E.II.B.O. uit Haarlem werd de eerste hulp verleend. De politie maakte proces verbaal op. o PER AUTOPED DE RACEBAAN AF. bl— Twee knapen, resp. 6 en 9 jaar, ondernamen een race per autoped van den Hooge Duin- en Daal- scheweg af in de richting Zomerzorgerlaan. Zij slaagden er niet in dezen tocht tot een goed einde te brengen, want door hun te snelle vaart verloren zij de macht over het stuur en botsten tegen een hek aan. Hun schaaf- en snijwonden werden door de politie verbonden, waarna zij op eigen kracht weer huiswaarts zijn gekeerd. o CONCERT H.O.V. IN HET BLOEMENDAALSCHE BOSCH. blVoor het concert dat door de H.O.V. Don derdag 13 Juli a.s. in het Bloemendaalsche Bosch wordt gegeven, is het volgende programma samen gesteld: 1. HuldigingsmarsciiEdw. Grieg 2. Ouverture ,,Le domino noir" D. E. Auber 8. Slavisch Tanz no. 8Ant. Dvorak 4. Ballet uit de Opera „La Gioconda", Poncielli 5. Fragmenten uit de Opera „La Tosca", Puccini-Tavan 6. Ouverture „Si j'étais Roi" A. Adam 7. Wals uit de Operette „Walzertraum", Joh. Strauss 8. BoleroMoussorgsky 9. Ballet uit de Opera „Faust" Ch. Gounod H. A. SLOT blIn den ouderdom van ruim 75 jaar is j.l. Zondag overleden de lieer II. A. Slot, een bekend Bloemendaalsch ingezetene, die vele jaren zijn bakkerij aan den Bloemendaalscheweg heeft ge dreven. De heer Slot was een eenvoudig man en. zijn stoffelijk overschot is Woensdag j.l. in allen een voud, zooals hij heeft geleefd, aan den schoot der aarde toevertrouwd. Een neef van den over ledene heeft aan de groeve de familie toegesproken, terwijl Ds. J. C. van Dijk aan het graf Psalm 23 heeft gelezen en het „Onze Vader" bad. De eenige zoon van den heer Slot dankte voor het ondervonden medeleven. EXAMENS. bl— Voor het Mulo-diploma zijn deze week Van de Openbare School voor Ulo, Vijverweg, voor A: Tineke Baggerman, Annie Langhorst, Wim Ottervanger, H. Huijser, N. J. Hok, C. Tuijl, C. J. Reinalda, M. J. Heitman, H. Glazener, L. M. Margadant en J. Verboom. Van de Chr. School voor Mulo, Zomerzorger laan, voor A: Sijgje Baardma, Jan Schaap, Tini Roosjen en Leida Veenstra; voor B: Dick van Alten, Dick Houtgraaf en Max Waaning. De examens worden voortgezet. Krabben verergert de kwaal en maakt U ontoon baar. Bestrijdt de oorzaak van nw ondragelijke last en folterende jeuk. Neem direct D.D.D., het recept van Dr. D. Dennis. Reeds de eerste druppels doen de ondragelijke jeuk be daren. D.D.D. dringt diep ln de poriën door en doodt de ziektekiemen, zoodat de 1 H huid zich kan herstellen. Flacons a 75 ct., t. 1.50 en f. 2.50 bij Apothekers en Drogisten. ue Groote Kerk te Haarlem. haToen Albert Schweitzer in 1932 ook het Haarlemsche orgel bespeelde, schreef hij in liet Kerkboek van de Groote kerk: „In schwerer Zeit fuer ganz Europa und fuer die Welt werden die erstenZeilen in dieses Kirchen- buch eingetragen. Moge vahrend die Seitcn sich füllen, es besser werden in der Welt und das „Friede auf Erden" von dem wir jetzt immer weiter abgehen, sich zu erfüllen beginnen. Gott schenke uns, armen Menschen diese Gnade. Am Abend, wo die herrlichen Töne dieser Orgel mir wieder in 's Herz hineinklangen." Dat schreef Schweitzer toen hij de laatste maal in Haarlem speelde; nu voelt hij zich te oud en te vermoeid nog concerten te geven. Gelukkig, voor hem en voor ons, heeft hij zijn opvolger op orgel- gebied aangewezende Zrvitsersehe organist Willy Hardmeijer uit Züiich. Nadat deze jonge kunstenaar reeds in Utrecht en Amsterdam speelde, komt hij ook in Haarlem. Evenals Schweitzer, staat hij alle baten van ieder concert af aan de Zending. Men ga dus a.s. Woensdag 12 Juli naar de St. Bavo om 2 redenen: le. omdat men goed orgelspel hoort en 2e omdat men er een goed Werk mee steunt. Aanvang 8.15 uur. Frans Hals-Theater: „Vervaagde Sporen" met Frits van Dongen en .Kristina Soederbaum. Luxor Sound-Theater: le film: „De Dorps detective" met Joe E. Brown, 2e film: „De schrik der Bandieten" met Charles Starret. Rembrandt-Theater: „De Bruigom in Angst'' met Heinz Rühmann. Cinema Palace: le film: „Geef liefde een kans" met Ginger Rogers en Douglas Fairbanks; 2e film: „De Saint slaat terug" met George Sanders en Wendy Barrie. Moe en afgemat thuisgekomen Neem vlug een "AKKERTJE"! U is dan spoedig weer frisch en fit, als door een wonder I LAATSTE AVONDSTILTE. haOp Donderdag 13 Juli, 8.15 uur wordt D.V. in de Begijnhofkapel de Zesde en laatste „Avondstilte" gehouden. Ds. G. W. van Deth, die de eerste bijeenkomst heeft geleid, zal den cirkel ook weer sluiten. Het Chr. Dameskoor „Sursum Corda" van Breukelen, o.l.v. den heer Egbert Vos, verleent medewerking. De heer Vos bespeelt ook het orgel. Toegang Wederom vrij. DE AQUARIUM-TENTOONSTELLING TE BLOEMENDAAL. bl- Het bestuur van de Aquarium-vereeniging „De Natuur" te Haarlem verzoekt ons te willen berichten, dat wederom een belangrijke verschei denheid aan nieuwe tropische vischjes zijn toe gevoegd aan de collectie, welke wordt tentoon gesteld in het Pannekoekenhuisje in Thijsse's Hof aan de Mollaan te Bloemendaal. Deze vischjes werden rechtstreeks uit Sumatra aangebracht en onder hen zijn soorten, welke nog nimmer in Nederland werden geimporteerd; van sommigen zelfs is nog niet eens de wetenschappe lijke naam bekend. Onder hen bevinden zich de Batta Piëta, de be langwekkende muilbroedende kampviseh, de Betta fasciata, de gestreepte kampviseh. Voorts een bui tengewoon sierlijk, klein vischje, de Rasbora macu- lata, en wel in een respectabel aantal van 30 stuks, hetwelk nog nimmer op een tentoonstelling in zoo'n groot aantal aanwezig was, daar het diertje zeer moeilijk te importeeren is. Verder nog andere, veelal nog nooit ingevoerde Rasbora-soorten eni niet te vergeten, de blauwe Haplochilus van Cap Lopez en de nieuwe Chineesche Danio, juweeltjes van vorm en kleur. In verschillende aquaria werden reeds jonge vischjes geboren, wel een bewijs, dat de tentoon stelling perfect is ingericht, zoodat. de diertjes zich volkomen thuis gevoelen. Aandoenlijk is het om te zien, hoe een echtpaar Cichliden, leden van de beruchte „rooversfamilie", de op een rots afgezette eieren verzorgt en deze beschermt tegen een over macht van andere, in hetzelfde aquarium huizende, roofvisschen. Een uurtje zoekbrengen op deze tentoonstelling en alles eens op zijn gemak bezichtigen is zeer zeker de moeite en de geringe kosten waard! -o Gids voor den Purmer. Onder den titel „Ons Polderland De Purmer", is door de vereeniging „Purmer Belang" een handig gidsje uitgegeven voor dezen echt-Nederlandsehen polder. Teekeningen en foto's van oudehuizingen en nieuwere buurten en gebouwen illustreeren de oude geschiedenis en moderne aantrekkelijkheid van deze schepping van Leeghwater. In den tekst staan verschillende geschiedkundige bijzonder heden en overzichtelijk kaartje, aanwijzingen voor liet verkeer, de posterijen en allerlei vereenigingen. Genoeg om u wegwijs te maken in dezen polder, die reeds door zijn droogmaker Leeghwater schoon en vruchtdragend werd genoemd. De secretaris van „Purmer Belang", de heer G. J. de Goede, stelde dezen gids samen en heeft met succes naar een eenvoudig en doelmatig geheel gestreefd. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18 A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 21720 „Adriaen" De; spuitinrichting en plaat werkerij, Ch. Leaners Jr., Nic. v. d. Laan straat 2a, zwart. 20821 Amstel, D. W. van, Eindenhoutstraat 63 (tijdelijke aansluiting). 27904 Bennekum, M. v., Laan van Rozenburg 1, Heemstede. 27919 Eersten J. H. v. d„ juwelier, Distellaan 24, Aerdenhout. 18821 Ekering, Mr. J. H„ advocaat en procureur, woonhuis VerspronckWeg 45. 27921 Gall, Chr. N.V. H. Mij. R. S. Stokvis Zn., Spoorzichtlaan 25, Heemstede. 21724 Giltay Smit, meubelen en binnenhuis kunst naar eigen ontwerpen, Ripperda- straat 20. 27924 Haas, Ir. A. M„ Duindoornlaan 17, Aerden hout (tijdelijke aansluiting). 24706 Hofkamp-Nieuwenhuis, mevr. M„ Iepen laan 70, Bloemendaal. 27916 Krakenberger, Dr. Walter, Dahlialaan 1, Aerdenhout. 16411 Langendijk, S., ref. P.T.T., Wa'deek Pyr- montlaan 9, Overveen. 21923 Leeuwen, J. v., Lange Lakenstraat 24 rood. 21620 Mauritz, Mr. A. J. R„ Middenlaan 11 (kantoor telef. no. 13812). 25108 Mewe, B., Ign. Bispincklaan 14, Bloemen daal. 21924 Nienhaus, J. H. M„ Lorentzkade 354. 25307 Pinxter, J. F. M„ Iepenlaan 32, Bloemen daal. 21921 Schoen, P. J., sigarenmagazijn, Spaarn- wouderstraat 97. 29767 Scliras, G. J., seer. Ned. Middenstands- bank N.V., te A'dam, Wagnerkade 8, Hemstede. 27910 Schuit, Mr. J. W„ „Watervliet", Vogelen- zangscbeweg 12, Aerdenhout. 21824 Ströhem, C. J. Dr. rer Pol., Louise de Colignylaan 20. 29768 Veniet, Mr. W., advocaat en procureur, kantoor Heemst. Dreef 164, Heemstede Haarlemsche Diner-Vereeniging Tel. 14393 - Bakenessergracht 37 - Haarlem Vleesch, groente, aardappelen f 0,90 Idem met soep ol toespijs f 1,05 Idem met soep en toespijs f 1,20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's Alleen le kwaliteiten en roomboter. Provinciale Staten van Noord-Holland bijeen Woensdag werd de vergadering van de Prov. Staten te Haarlem voortgezet. Enkel was aan de orde de verkiezing van 6 leden van Ged. Staten. Vooraf hielden de heeren G. F'. Vlekke (N.S.B.). H. J. F. M. Sneevliet (R.S.A.P.) en L. Seegers (C.P.N.), hun gebruikelijke politieke beschou wingen over hun standpunt om aan deze ver kiezingen niet deel te nemen. De eerste verhond daaraan een woord van afkeuring over liet feit. dat zekere groepen, blij kens berichten in de bladen, onderlinge bespre kingen hadden gehouden ter zake van de te ver kiezen personen met uitsluiting van andere partij- groepen. Ten deze antwoordde de heer Th. van der Waerden (S.D.A.P.) op welke gronden deze over- legpleging was geschied en wel op grond van goede resultaten van samenwerking. Herkozen werden, nadat 4 leden de zaal hadden verlaten, zoodat telkens 70 stemmen Werden uit gebracht, de heeren A. W. Michels (S.D.A.P.) met 63 stemmen (6 op den heer L. Seegers (C.P.N.) en 1 stem in blanco) Ed. Polak (S.D.A.P.) met 62 stemmen (6 op den lieer Seegers en 2 in blanco) Mr. J. B. Bomans (R.K.) met 63 stemmen (6 op den heer Seegers en 1 in blanco) Mr. A. Brueh (A.R.) met 63 stemmen (6 op den heer Seegers en 1 in blanco) Mr. Dr. P. J. Witteman (R.-K.) met 63 stemmen (6 op den beer Seegers en 1 in bianco). In de vacature D. Kooiman (V.D.) iverd voor zien door verkiezing van den heer Mr. M. Slingen- berg (V.D.) met 58 stemmen (6 op den heer See gers, 1 op den heer A. Sietsma (V.D.) en 5 in bianco). Tot buitengewoon lid van Ged. Staten werd gekozen de heer E. Luden (C.H.) met 66 stemmen (1 op den heer Sneevliet en 3 in blanco). Op 18 Juli voortzetting der openbare ver gadering. Wordt daad'Hjk lid van de N.V.L. alvorens het te laat is Zorgt, dat tegen 't iuchtgevaar Nederland paraat is Goede raad is meestal duur Déze raad is echter gratis Voor de heerlijke zonnige uurtjes in den tuin en op het balkon leggen we op de tafel, de steltjes en de ligstoel in frissche kleuren geborduurde kleedjes en kussens. Hierop zijn roode en gele bloempjes en blauwe klokjes tezamen tot een ios ruikertje gebonden en met splitzijde op wit linnen gebor duurd. De klokjes worden in twee kleuren blauw uitgevoerd, de bloemkelken in rood en geel en de bladen en steeltjes in matgroen. Men kan de bloemen en blaadjes met platsteekjes opvullen, doeh het geheel wordt ook heel fijn. wanneer slechts de omtrekken met steelsteekjes en het midden der blaadjes met spansteekjes gebor duurd worden. De steeltjes en kleine blaadjes worden in steelsteekjes uitgevoerd. Voor het ligstoelkussen (44 x 55 cm.) wordt strijkpatroon H (25 ct.) voor het ronde tafelkleedje 1,10 m.) patroon K (35 et) en voor het 'ïleine kussen (40 x 40cm.) patroon L (25 ct.) gebruikt. Tenslotte vorden de randen met een blauwe bies afgezet. Deze strijkpatronen z(jn verkrijgbaar bij de redactie van dit blad.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 3