Van en Voor de Militairen Beatrix" burgerlijke stand loop der bevolking gem. arbeidsbeurs Dansacademie MARTIN—. 16 October Vrijdag 22 September 1939 3 Babyverzorging Bloemendaal Gevonden Voorwerpen. Oe „Focus''-Fotosalon gaat door aaaaaaaaaaaaaa SCHAGCHELSTRAAT 29 - TEL. 108O6 Dank van de Militairen Plannen van het Comité Eerste Ontspanningsavond voor Militairen Filmavond in „Vreeburg" tijdens vacantie en ziekte KRAAMINRICHTING V ZIJLWEG 198 lELt-FOON 1720a GEBOREN: Dochter van J. C. Verdegaal Warmerdam. Dochter van M. M. Knetemann—Herbershoff. ONDERTROUWD: Jhr. C. L. van Lennep en E. Schmidt. J. F. Hoddes en J. M. Lochner. GETROUWD: J. C. Selier en M. M. A. Lans- dorP- M. H. Goldberg en G. van der Laan. A. Wassenburg en G. A. de Pagter. OVERLEDEN: M. H. M. van Noort, 67 jr. D. Boekhout, 59 jaar, overleden te Haarlem Wie er kwamen. P. Bierdrager, pensionhouder, J. Verhulstweg 14, Santpoort-Station, van Velsen. H. D. Marcus, directeur Kalkzandsteenfabriek Ostérduinweg 248, Aerdenhout, van Lisse. Mevrouw J. E. M. A. Vergroesen—Wolters; zonder beroep, Bloemendaalscheweg 341, Over veen, van Soerabaja N.I. Mej. B. A. Puls, geer. Bankinst., De Genestet- weg 4, Bloemendaaj, van Amsterdam. Mej. K. E. M. Lehmann, bankbeambte, De Ge- nestetweg 4, Bloemendaal, van Amsterdam. J. Robbers, boekhandelaar-uitgever, Asterlaan 33, Aerdenhout, van Amsterdam. Mevrouw E. J. de ClercqVerhagen, zonder beroep, Julianastraat 27, Overveen, van Haar lemmermeer. Mevrouw J. A. du Ry van Beet Holle—Ver- schuyl, zonder beroep, Koninginneduinweg 4 Bloemendaal, van Berlijn Did. S. Th. Kiewied, employé KNPM, Julianastraat 127, Overveen, van Palembang N.I. R. Tumbelaka, zonder beroep, N. Stationsweg 21, Bloemendaal, van Batavia N.I. Mevrouw H. J. NijhuisVan Stock, zónder beroep, Grenslaan 16, Aerdenhout, van Ban doeng N.I. Mevrouw J. C. de Bruyn—Van Nus, zonder beroep, Bloemendaalscheweg 164, Overveen, van Krakau, Polen. F. C. Baron van Aerssen Beyeren van Voshol, Consul-Gen. der Nederlanden, Lage Duin en Dalweg 8, Bloemendaal, van Hamburg Did. Mevr. F. H. B. van der Laag—Kainz, zonder beroep, Hartenlustlaan 28, Bloemendaal, van Hamburg Did. W. H. Krone, zonder beroep, Kleverlaan 103, Bloemendaal, van Amsterdam. J. E. Remmers, koopman, van Alphenlaan 1, Aerdenhout, van Soerabaja N.I. bl- Maandag j.l. stonden bij de Arbeidsbeurs, alhier, ingeschreven 99 mannelijke en 8 vrouwe lijke personen, in totaal 107 werkzoekenden, ge splitst als volgt: Behangers2 ChauffeuTs6 Electriciens8 Grondwerkers3 Handels en Kantoorpersoneel39 Huisknechts2 Incasseerder1 Land- en Tuinbouwarbeiders6 Loodgieters2 Losse arbeiders22 Metaalnijverheid3 Metselaars1 Meubelmakers2 Opzichters1 Rijwielmonteurs2 Schilders1 Stueadoors 1 Timmerlieden, ook aankomende4 Werktuigkundig teekenaar1 107 Waaronder 8 dames. Het kantoor is gevestigd Brouwerskolkweg 2 te Overveen en geopend iederen werkdag van 912 uur v.m. Telefonisch te bereiken onder no. 23250. Alle bemiddeling geschiedt geheel koste loos. o IS GODSDIENST OPIUM VOOR HET VOLK Ds. Buskes spreekt in de Haar). Concertzaal. blNaar men ons mededeelt hoopt Ds. J. J. Buskes Jr. van Rotterdam, Vrijdagavond 29 September a.s., n.m. 8.15 uur in Haarlem te spreken over het onderwerp: „Is godsdienst opium voor het volk De bijeenkomst gaat uit van de Geref. Kerk in Hersteld Verband (Begijnhofkapel), doch wordt gehouden in de groote zaal van het Concertge bouw, I,. BegijnestTaat. Er zal gelegenheid zijn tot vragen stellen. Toegangsprijs 10 cent. (De genen, voor wie ook dit bezwaarlijk mocht zijn, kunnen één exemplaar in ontvangst nemen aan het adres: Tetterodestraat 79). Ds. Buskes veTstaat de kunst een allerbelang- ste levensvraag als de bovengenoemde, op pak kende wijze te belichten. o ROODE-KRUIS-COLLECTE. blDe Zaterdag j.l. alhier gehouden collecte ten bate van het Roode Kruis heelt opgebracht f 1630.—. Gevonden en terug te bekomen bijP. Bre mer, Joan Mauritsplein 26, 3 riemen; P. v. Duin, Vogelenzangscheweg 45, Vogelenzang, een nikkelen horloge; Kraetzer, Zandvoorterpad 4, een zwarte handschoen; P. Borst, Westerstraat 7, Haarlem, een oude regenjas en regenpijpenTervoort, Hoogc Duin en Daalscheweg 2, een verbandpakje (mili tair); Elshout, Oranje Nassaulaan 12, een belas- tingmerk- Willem dé Zwijgerlaan 6, Santpoort, een parapluie; Leupen, Mauricialaan 38, een vulpenhouder; Postkantoo Overveen, een paar zwarte handschoenen; Van der Zwaan, Bloemen- daalschewe 96, een kinderportemonnaie met in houd; Willemse, Van Twiskplein 6, Haarlem, een medaille (St. Christophorus) in étui; Krab, Hoofd straat 34, Santpoort, een doublé armbandCieske, Spaarndamseheweg 558, Haarlem, een gedeelte van een kunstgebit; J. v. d. Meij, Havikstraat 61, Haarlem, een bal van een motorhoorn; Van der Sluijs, Schaepmanlaan 31, een bril; Tervoort, Hooge Duin en Daalscheweg 2, een portemonnaie P. Smid, Zomerzorgerlaan 14b, een broche; Maas. De Genestetweg 13, een spanner voor een racket Dr. Immink, Bloemendaalscheweg 126, een jon gensrijwiel; Van Ooyen, Lage Duin en Daalsche weg 9b, 2 riemen van militaire uitrusting. Politie bureau Overveen (alleen op werkdagen van 10—12 uur v.m.): tasch met handschoenen, portemonnaie met inhoud, kinderportemonnaie, alpinomuts, rijks-distributiekaart, sleutel. Post Aerdenhout: hangertje, schooltasch waarin regenkapje. Niettegenstaande verschillende ondernemin gen op cultureel gebied door de tijdsomstandig heden óf uitgesteld zijn óf niet doorgaan, vernemen wij, dat de Internationale „Focus" Fotosalon, die sedert de laatste vijf jaren regelmatig in den herfst in de zalen van „Arti et Amicitiae" gehouden wordt, wel zal doorgaan. Voor de tentoonstelling van dit jaar was de belangstelling nog weer grooter dan voor de ten toonstellingen van eenig vorig jaar. Uit dertig landen zijn nu inzendingen ontvangen, die over het algemeen op een zeldzaam hoog peil staan en een juisten blik geven op het karakter van de beoefening der fotografie in de verschillende landen ter wereld. Tot de landen, die dit jaar bijzonder rijk ver tegenwoordigd zijn, behoort in de eerste plaats Rusland. De tentoonstellings-direetie kon uit een tweehonderdtal ontvangen werken twintig stuks kiezen, waarmee één der zalen van „Arti" zal worden gevuld. Verder zijn zeldzaam goed ver tegenwoordigd de Vereenigde Staten van Noord- Amerika, Hongarije, Joego-SIavië, Tsjecho-Slo- wakije. Bijzonder fraai Japan en China, terwijl ook Italië inzendingen bijdroeg van zeer bijzondere beteekenis. Trouwens, vele andere veraf gelegen landen als de Hawaian Eilanden, Engelsch-Indië, Syrië, San Salvador, Chili, zijn vertegenwoordigd, terwijl ook uit Polen belangwekkende inzendingen aanwezig zijn. De tentoonstelling wordt gehouden in de zalen van „Arti et Amicitiae" te Amsterdam, van Zaterdag 30 September tot en met Zondag 15 October. Op de Zaterdag- en Dinsdagavonden is deze tentoonstelling ook geopend en dan vindt de projectie van kleurenfoto's volgens de nieuwste systemen plaats. o KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANT KUNDE. Atdeeling Bloemendaal en Omstreken. blBovengenoemde afdeeling houdt een leden vergadering op Dinsdag 26 September a.s., des avonds 8 uur in café „Rusthoek" alhier. Agenda: 1. Notulen en ingekomen stukken. 2. Vaststelling werkprogram 1939/'40. 3. Wedstrijd in het herkennen van boomtakken. 4 Vragenbus. 5. Rondvraag. Iedereen wil natuurlijk graag krach tig en gezond blijven - het dagelijk- sche kauwen van WRIGLEY'S P.K. is hierbij op de meest natuurlijke wijze behulpzaam. Bovendien bevor dert het de spijsvertering. P.K. kauwen sterkt de zenuwen en neemt dat drukkende gevoel na den maaltijd weg. Het schept nieuwe levenslust en verhoogt de werkkracht. Hondt steeds enkele pakjes bij de hand. hts. Veel genot voor weinig geld: S eent. AANGEREDEN DOOR EEN ONBEKENDE. Bij de politie werd aangifte gedaan door een wielrijder die op den Duinlustweg door een hem achterop rijdende militaire auto was aange reden; hij werd, hoewel geheel rechts van den weg rijdende, van de fiets geslingerd en zijn cos- tuum werd beschadigd. Daar de auto noch num mer noch letter vertoonde, staat de politie voor een niet gemakkelijke taak om de schuldvraag te onderzoeken. DIEFSTAL IN DIENSTBETREKKING. Door de politie werd aangehouden de 19-jari'ge Hongaarsche dienstbode R. M., die ten nadeele van haar Bloemendaalsche mevrouw verschil lende huishoudelijke dingen had ontvreemd. iN.V. Aanvang Seizoen 1939/40 Uren voor Inschrijving en Besprekingen: dagelijks van 11-12, 2-5 en 7-9 uur. HAARLEM - AMSTERDAM - HILVERSUM - BUSSUM blBij het vertrek uit de Gemeente Bloe mendaal naar elders willen de soldaten van op gemeld eskadron langs den weg afscheid ne men van de Bloemendaalsche burgerij, waarbij zij hun hartelijken dank uitspreken voor de ve le bewijzen van medeleven welke zij, geduren de den tijd van hun verblijf alhier, mochten on dervinden. Het is niet mogelijk personen of instellingen te noemen, daar allen, zoowel di rect als inderect, naar krachten en met succes hebben medegewerkt tot het zpoveel mogelijk veraangenamen van het soldatenleven. Het 9e eskadron wielrijders heeft dit alles ten zeerste geapprecieerd, en zal de prettigste herinneringen behouden aan het gulle en gastvrije Bloemen daal. Eén ding is echter jammer.... het verblijf was te kort!1 Bloemendaalsche ingezetenen, onze allerbeste wenschenü Met vriendengroet, De soldaten van 9 E.W. blHet Comité „Ontspanning voor Militai ren in de Gemeente Bloemendaal" blijft zich nog steeds verheugen in warme belangstelling zoo wel van de zijde der militairen als van de bur gerij. Van verschillende sympathieke aanbiedingen voor het organiseeren van ontspanningsavonden is dankbaar kennis genomen, al zal natuurlijk telkens eenig uitstel geboden zijn, om "behoor lijke verdeeling voor het winterseizoen te ver zekeren. Hoofdzaak blijft de inrichting van goede re creatie-lokaliteiten en nadat Vogelenzang en Overveen hierin waren voorgegaan hoopt ons Comité thans binnenkort ook in de wijk Bloe mendaal een geboüw te kunnen openen. Zoovele meelevende ingezetenen blijken gaar ne iets voor onze Bloemendaalsche Militairen te doen, dat wij hun daartoe de gelegenheid wil len aangeven door er op te wijzen, dat nog zeer veel behoefte bestaat aan allerlei spelen, ge schikte Nederlandsche boeken en tijdschriften, een en ander in goeden staat. Mogen wij nogmaals vragen aanbiedingen hier van schriftelijk te willen richten aan onder staande adressen: voor Aerdenhout: Mevrouw Baronesse van Dedem—Zubli, Boekenroodeweg 6; voor Bloemendaal: Mr. T. de Vries van Does- burgh, Rustenburgherweg 16; voor Overveen: Mevrouw P. Heybrock, Parnambucolaan 33; voor Vogelenzang: J, H. Caro, Vogelenzangsche weg 55. In Aerdenhout blijken reeds tal van Dames en Meisjes zich te beijveren bivak-mutsen enz. voor militairen te breien. Ook in de andere wijken onzer gemeente zullen wel vele daartoe willen medewerken. Mevrouw Barones van DedemZubli, Boe kenroodeweg 6, Aerdenhout, telef. 26036 ziet gaarne aanmeldingen daartoe tegerrtöet en ver trouwt deze in grooten getale te zullen ontvan gen. IN HET AMPHITHEATER AAN DEN DENNENWEG In het amphiteater aan den Dennenweg is Woensdagavond de eerste ontspanningsbijeen komst gehouden voor de in Bloemendaal gele gerde militairen, aangeboden door de R.K. pad* vindersgroep Laurentius. De voorzitter van het organiseerend comité voortgesproten uit de Centrale Oranje- Comité de heer mr. F. J. D. Theijse, benut te dit eerste min of meer officieele contact tus- schen militairen en comité om zijn vreugde uit te spreken over hetgeen tot stand is gekomen. Spreker verwelkomde den burgemeester en mevr. Den Tex, den commandant van de eer ste verkenningsafdeeling, de vele officieren en manschappen, en zeide dat, hoewel de oorzaak van het aanwezig zijn der militairen in Bloe mendaal een alleronaangenaamste is, niettemin een zeer prettig contact tusschen hen en het comité is ontstaan. Spr. apprecieert het ten zeerste dat de Laurentiusgroep de eerste is ge weest om den militairen iets aan te bieden. Hierna was het woord aan hopman Van der Mey, die geassisteerd door akela Lindner en Raksha Nelissen, de Laurentius-groep in vorm bracht met een bont gevarieerd programma van Schotsche en Beiersche dansen, het optreden van de band „The hotwater bottle", een demon stratie van jakardraaien, afgewisseld door ge meenschappelijk gezongen kampliederen en yells, die allen tezamen een genoeglijken avond boden. Het komische element uit het militaire lever ontbrak niet, en een der manschappen wist niet beter te doen dan met een echte soldaten-voor dracht het programma aan te vullen. De kantonnements-commandant, majoor Quarles van Ufford, dankte ten slotte het ge meentebestuur voor de ontvangst, die de mili tairen in Bloemendaal genoten. Spreker zeide niet te weten wat hij het meest in dezen avond moest roemen, en bracht daarom dank aan de Laurentius-groep voor alles wat zij geboden had. De burgemeester, jhr. mr. C. J. A, den Tex, sprak zijn voldoening uit over de spontane reac tie, die de burgerij betoond heeft bij den eer sten oproep. Met het zingen van twee „Wilhelmus" cou pletten en een driewerf „Leve de Koningin" werd de geslaagde avond gesloten. In hotel „Vreeburg" heeft mevrouw Laan Dinsdagavond aan de in het Jeugdhuis gelegerde militairen een ontspanningsavond aangeboden. Waren oorspronkelijk ongeveer 40 man ge- noodigd, mevrouw Laan bleek een gulle gast vrouw te zijn. Vele in de nabijheid gelegerde huzaren, die eens kwamen neuzen, werdén even eens binnen genoodigd en toen de filmvertooning begon, bleken ruim 100 man aanwezig te zijn. De vrees, dat dit soort films die reizen in Amerika, Afrika en Australië omvatten, niet in den smaak zou vallén, bléek ongegrond, want eenparig was het oordeel „prachtig". Tot slot werd vertoond een zeer m o o ie Kodakfilm van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard. Deze film werd herhaaldelijk onderbroken door een krachtig applaus en op eigen initiatief muzikaal geïllustreerd door het zingen van vaderlandsche liederen. Toen de film ten einde was, zongen allen staande het Volkslied. De noodige versnaperingen en verfrisschingen waren niet vergeten. Toen dan ook tot slot kapitein Blariksma namens de soldaten mevrouw Laan dankte voor haar kostelijkè ontvangst en, met een driewerf hoera besloot, waren de aanwezigen hiermede niet tevreden en eigener beweging lieten zij hier nog een vierde hoera op volgen; en met „lang zal ze leven" eindigde deze zeer geslaagde ont spanningsavond. „HET GEUZENVENDEL" - blTe Bloemendaal iS in oprichting een nieuwe Padvindersgroep, speciaal voor scho lieren van middelbare scholen. Deze groep wil, op de basis van het geniale spel van verkennen, meer actueel zijn, en meer geschikt tot het ver- leenen van diensten aan de gemeenschap, dan voorheen het geval was. Juist in dézen tijd zijn deze diensten van groot belang. Vooral met het oog op geheele of gedeeltelijke vrijstelling van school, wegens inbeslagname der localiteiten door de weermacht, kan het werk van deze groep enkele vrije middagen nuttig vullen. Voor inlichtingen of aanmelding wende men zich persoonlijk of schriftelijk tot den heer C. M. Graafstad, Huize „Uthem", Koepellaan 4, Bloemendaal. «o PERSONALIA Onze plaatsgenoot, de heer F. Hiemstré, is be noemd tot reserve-paardenarts 2e klas bij dén Militairen Veterinairen Dienst. AGENDA STADSSCHOUWBURG. Wij vestigen er de aandacht op dat de adver tenties van den Stadsschouwburg, met de aan kondigingen voor het a.s. winterseizoen, in het vervolg zullen worden opgenomen in den rechter bovenhoek der eerste Kruidnoot-pagina. o HARDHANDIGE KOOPMAN. Een bewoner van het Kinheïmpark werd dooi den langs de deuren ventenden Amsterdamschen koopman J. K. lastig gevallen. Toen de koopman z'n geluk zag mislukken, trachtte hij z'n vér koopsargumenten kracht bij te zetten door hét gebruik van z'a vuisten. De inmiddels gewaar schuwde politie wist den hardhandigen koopman aan te houden; nadat hij een poosje op het politiebureau had doorgebracht en tegen hem proces-verbaal was opgemaakt, werd hij heen gezonden. JUBILEUM-COLLECTE SPOORWEGEN De vereeniging voor personeel in dienst der Nederl. Spoorwegen tot bestrijding der tuber culose, heeft ter gelegenheid van het eeuwfeest der N.S. aan de stations een spêldjesverkoop gehouden ten bate van haar werk. In deze ge meente werd voor dit doel een bedrag van f 115.bijeengebracht. Wordt daad'lük lid van de N.V.L alvorens het te laat ls Zorgt, dat tegen 't luchtgeraar Nederland paraat Ia! Goede raad is meestal dnnr Déze raad is echter gratis

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 3