KLQDBTERBALSEM SPORT EN SPEL SCHRALE HUID A. G. G. M. GIORGIS Zn. Vrydag 15 December 1939 AGENDA SSCHOUWBURG irma Monestier" !alme Bruiloft" Id Kreutzberg ro- EN FILM AKKER'S B.V.C. „Bloemendaal" SPORTHUIS TE NUYL TAFELTENNIS TOONEEL Danskunst. NIEUWE AANSLUITINGEN RIJKSTELEFOON PREDIKBEURTEN 17 December 8.15 uur Residentie Tooneel SVOORSTELLING spel in 3 bedrijven DENYS AMIEL IETS RANUCCI— BECKMAN alles inbegrepen: ).40. Plaatsbespreken 'rijdag 15 December -3 uur. Tel. 10189. 18 December 8.15 u. Residentie Tooneel inement 2e serie van ESTHER MAC IN. Regie: BETS rCCI—BECKMAN 4lle rangen OEDE PLAATSEN rmale prijzen. iupons geldig, preken vanaf Zater- 103 uur. ig 21 Dec. 8.15 uur ERNST KRAUSS ivermaarde Danser kende Critieken alles inbegrepen: 20. Plaatsbespreken nsdag 19 Dec. van :ele eeredienst 'i-beweging reeburg, Kerkplein 1< 5 Bloemendaal. lec. v.m. 11 uur. Spr. van goens—van Inderwerp: „De Ster em". liENBOOM. Biezen- intpoort. Aannemer r-, Glas-, Behang en. Werkpl. Bloe- 5a, Bl'daal. Tel. 779, ST Jr. Timmerman- Kerk weg 19, Sant- ckundig, billijk en dres. 'ERDUISTERINGS- den Zaanl. Hout- lerwoerdstraat 8-12. Ramplaan 35. Tel. LADEREN zijn ge- at nu Uw goten het voorkomt i en vernietigt de a van veel mug- mdaalsche Glazen- v. Eerden, Kle' ;1. 23400. ER LINDEN, Lood- ien Joz. Israël- mstede - tel. 12034. verwarm., haarden ihoonmaken. Tevens hoorsteenen. JEN AREN. Schoor- metselaar, tevens anenwerk. Concur- zen. Br. onder no. dit blad. TUIN. Bloembol- anten, opknappen lz. P. H. Kok, Rol- Haarlem. Zend IEDRIJF CORNS. iatst naar Rijks- l, H'lem. Concur», c. Tel. 26478. tgrafie van foto's en plaat- Het voordeeligst J. Meerman Jr., aat 171, Tel 10667. Luit. Broersma, n 6, Haarlem-N., IENKEN, Kunst- Graaf, Gierstraat Als Ge geplaagd wordt door schrale huid, kloven, gesprongen handen, dan komt dat doordien Uw huid door de schrale wind te veel uitgedroogd, te weinig vet bevat en n*et voldoende functionneert. Verzorg Uw huid dan dadelijk met Kloosterbalsem. Wrijf 's avonds wat Kioosterbalsem op Uw huid, wrijf goed in. Na een kwartier is de Kioosterbalsem door Uw huid opgezogen. Gedurende de nacht doet de Kloogterbaiéem 2Ün huidgenezende en huidversterkende werking, Kloosterbalsem dringt diep in de weefsels en maakt Uw huid gezond, glad en gaaf, bestand tegen 't ruwe klimaat. Akker's Kloosterbalsem bijt niet, zooals andere middelen en is ook niet te verge lijken met geparfumeerde crèmes, óie wel aangenaam ruiken, maar niet geneden! Per pot van 25 Gram f 0.621/2, pot van 50 Gram f 1.04 Ondanks het verlies van de 2 punten, verleden Zondag in den wedstrijd tegen D.W.V. te Am sterdam, heeft dit resultaat toch laten zien, dat met gerechtvaardigd vertrouwen liet verdedigen der Bloemendaal-kleuren kan worden overgelaten aan dit elftal. Want worden de komende wed strijden met hetzelfde enthousiasme opgediend, dan is het zoo goed als zeker, dat succes niet zal uitblijven, vooral op eigen terrein, waardoor ook de supporters kunnen eonstateeren, dat er flink partij gegeven kan worden. De mogelijkheid hiertoe is er reeds spoedig, n.l a.s. Zondag, omdat er dan aangetreden moet worden tegen een aloude rivaal uit de 2e klasse. H.F.C. aan de Spanjaardslaan zal dan onze gast heer zijn. Aan de viering van het ÖO-jaTig be staan dezer vereenigjng zal een bijzonder cachet verleend worden, door het spelen van de compe titie-wedstrijd tegen de B.V.C. Bloemendaal, welke in het raam van de feestelijkheden plaats vindt. De Oranjewitten zullen ongetwijfeld hun uiter ste best doen, 0111 den gevestigde!) goeden indruk te verstevigen. Een zeer spannenden kamp ver- Wachten we dan bij deze plaatselijke ontmoeting, en hoewel het geen thuiswedstrijd is, vernamen WIJ, dat. velen a.s. Zondag naar de Spanjaardslaan zullen trekken om hun favorieten aan te moedigen hetgeen de onzen zal inspireeren tot de laatste minuut. De opstelling zal als volgt zijn: De Ilaas. v. Kesteren, v. d. Meij. C. vd. Schalie, .1. v.d. Schalie, Huisman, v. Bracht, Noordhoff, De Jonge, Steffers, Pot harst Jr. VOOR HET SEIZOEN: Voetbal, Hockey, Turnen, Korfbal, Handbal schoterweg 27 haarlem-noord H. T. T. C. „SHOT". Clublokaal: Ilötel Vreeburg, Kerkplein 16, Bloemendaal. Speelavond! Vrijdag van 7.11010.45 uur. Secretariaat en wedstrijd-secretariaat; G. J. Waanders, Bosehlaan 29, Bloemendaal. Wedstrijduitslagen: Vrijdag 8 December: Shot 1T.O.G. 2 64, Shot 2—T.O.G. 5 9—1, Shot 3—Barna 3 9—1, Shot 6Barna 3d li4. Maandag 11 December: L.U.T.O. 2Shot 2 87, Barna ld—Shot 3 19. Dinsdag 12 December: T.O.G. 3Shot 1 28. Zooals u ziet, is het optimisme van de vorige week niet ongegrond geweest. Vooral de prestaties van Shot 1 vallen op. Na Vrijdag met (i4 van T.O.G, 2 te hebben gewonnen, werd Dinsdag T.O.G, 3 met niet minder dan 83 verslagen. Shot 1 zal zijn weg verder in de eerste klasse nu wel vinden. liet 2de speelde ook 2 wedstrijden en won ze heide. Ze zijn nog steeds ongeslagen. Ook het derde deed het uitstekend. Zoowel Barna 3 als Barna ld moesten de vlag voor ze strijken. Ten slotte hoekte het zesde zijn eerste overwinning. Bravo-zesde Shatters! Gaat zoo voort! Programma voor de komende week. Vrijdag 15 December: Shot 2II.T.T.C. 2, Shot '3—L.U.T.O. 2, Shot 4—II.T.T.C. 3. Maandag 18 December: Barna 3Shot 2. Woensdag ÜO December: Heemstede 2Shot 5. De big match is natuurlijk Shot 2II.T.T.C. 2. Beide teams zijn nog ongeslagen. Alleen heeft shot 2 tweemaal gelijkgespeeld. Het is jammer ilat Shot met een invaller voor Jn. Meij moei spelen, doch we verwachten een spannenden wedstrijd met een verdeeling der punten wellicht als resultaat. Tegen Barna ld wordt gewonnen. Het derde speelt ook al met invallers tegen Luto 2. Ook dit wordt een gelijkopgaande strijd, hetgeen ook van den wedstrijd Sliot 4 tegen H.T.T.C, 3 gezegd kan worden. Echter heeft Shot hier wel de beste papieren. Het vijfde speelt zijn laatsten wedstrijd van de eerste heift en verliest ook deze. Helaas zal het vijfde drager van de roode lantaarn worden, Shot 1—T.O.G. 2 6—4. Het volledige Shotteam heeft kans gezien dezen wedstrijd uit het vuur te sleepen, Vooral Traksel met 3 gewonnen partijen was geweldig op dreef, v. d. Giezen won met 2118, 2118 van II. Beek, terwijl Waanders met 2114, 1821, 2114 over A, Nunnink zegevierde. Het dubbel deed tenslotte met een 219, 1121, 2118 overwin ning de balans in ons voordeel doorslaan. T.O.G. 3—Shot 1 2—8. Deze wedstrijd eindigde in een klinkende over winning, zooals Shot nog nimmer in de le klasse behaald heeft. Nu was het v. d. Giezen die zijn 3 partijen prachtig won. Waanders en Traksel moesten alleen in Vrijbloed hun meerdere erkennen, resp. 23—81, 21—14 en 22—20, 21—19. Het dubbel was ook nu voor Shot met 92], 1721. Shot 8Barna 3 91. Deze wedstrijd werd ruimschoots door het derde gewonnen. Alleen II. Veldkamp moest een partij gewonnen geven. liet was een te zwakke tegenstander voor Shot. Barna ldShot 3 19. Shot 3 ging op den weg der groote overwinningen voort door Barna ld met 91 te slaan. Wederom was het Veldkamp, die de tegenpartij in staat stelde de eer te redden. Shot 2—T.O.G. 5 8—2. Het was jammer dat een der leden van T.O.G. niet aanwezig was, zoodat Shot al dadelijk met 30 voorstond. Zalm won al zijn wedstrijden, terwijl Meij en Kolk ieder nog een van hun réstee- rende wedstrijden verloren. De overige partijen werden gewonnen. L.U.T.O. 2—Shot 2 3—7. Shot 2 heeft zich op de tweede plaats gehand haafd, door L.U.T.O, 2, een van zijn concurrenten, te verslaan. In het begin ging de strijd tot 22 gelijk op. Deze stand ontstond o.a. uit de respectie velijke nederlagen van Kolk en Meij tegen Bruin Sr. Na deze wedstrijden herstelde vooral Meij zich prachtig pn deze spelers wisten hun overige partijen dan ook te winnen, Zalm maakte, zooals te ver wachten viel, geen enkele fout. Het dubbelspel werd door L.U.T.O. 2 gewonnen van het Sho.t- dubbel Zahn-Meij, echter met zeer geringe ver schillen: 21—14, 19—21 en 22—24. Shot 6Barna 3d 64. Shot 6 heeft ook zijn eerste overwinning te pakken. Ilopenlijk volgen er nu meerdere. Het waren vooral K. de .Tong en F. Knappe, die met 3 gewonnen partijen het hunne tot deze overwin ning bijdroegen. H. v. d. Werff speelde niet op zijn sterkst. TOONEEL TE AMSTERDAM. ^De verstoorde Bruiloft", door Andreas Holt en Stetan Bekefti, bij „Het Centraal Tooneel" (regie Cees Lasenr), Toen Cees Laseur in den apotheker Poneolet was getransformeerd, kon men niet betwijfelen of zijn promotie was summa cum laude geschied. Waarmee ik maar zeggen wil dat Laseur weer een creatie van belang heeft geleverd: deze apotheker met „zijn principes" op den bruidsnacht met een aardig vrouwtje (Bic Gitliuijs) zal pus lang heugen. En dit is een aardig blijspelletje, zonder veel pre tentie, maar met veel geest. Het gaat niet zoo zeer om de intrige, maar het is een geschikt spel om te amuseeren en het is een dingsiglieidje, waarin wat te spelen valt. N11 dan, in dien bruidsnacht vindt het charmante vrouwtje bovengenoemd onder de talrijke eadeaux van deftige ooms en tantes een brief over duizend zalige nachten en een prachtigen diamanten ring. Haar statige gemaal, groot en gewichtig, gelooft haar niet, wanneer zij beweert dat zij nooit een verhouding heeft gehad en van de heele zaak niets begrijpt. Zij zal haar onschuld bewijzen en vliegt het hotel in bruidstoilet uit om den juwelier te zoeken, die den ring heeft geleverd. Op haar smeeken bekent hij eindelijk dat die ring gekocht was door den jongen baron Pierre Villeneavi.Zij zoekt hem, komt te land hij de familie Yilleneavi, waar men een allegaartje vindt van allerlei gemaskerde menschen, want zi j vieren een soort van maskerade. Hier en verder verzinken wij in de klucht, in de gegeven klucht van vergissingen: Pierre moet trouwen met een meisje, dat hij niet leende en dat op die maskeradepartij als bruid zou verschijnen. Dat meisje echter houdt van een Russisphen film regisseur. Het aardige vrouwtje van den apotheker komt den jongen baron vragen met haar mee te gaan om haar onschuld te bewijzen- Hij (van Re- manehte) wil dat liever niet, want hij wordt op stel en sprong verliefd op de jonge apothekers- vrouw. Zjj sleept hem mee naar haar man en die is juist uit den slaap ontwaakt. Na eenige verwikke- lijkste scènes blijkt dat de jonge baron den ring had gekocht voor een actrice, met wie hij het „af" wilde maken en dat de ring op de verkeerde kamer was gekomen. De jonge apothekersvrouw intusschen had de ware liefde leeren kennen en zij gaat dus niet met den apotheker op de huwelijksreis, maar 7,al haar leven lang reizen met. Pierre. Deze Pierre werd charmant gespeeld door Jan Remanchte, Vlak naast de creatie van Laseur moet die van het lieve vrouwtje zooals gezegd Rie Gilhuijs r j worden genoemd. Haar naieve gebaartjes, haai Vooral des winters.. Badzo-badenl Vergeet ni«t, dat heel wat ongemakken, die 's zomers merkbatf worden, in qen winter ontstaanNeem 'n Badzo-bad niet alleen tegen winter* voeten, maar óók tegen rhcumatiek, rachitis en andere kwalen. Het heilzame, sterk oolzuurhoudcnde zoutwaterbad activeert de huid, stoot de ziektestoffen uit, In pakken van 1 Kg. 20 ct. In pakken van 3 Kg. 45 ct. Vraagt brochure. N.Y. N#d. Zoutlnduitrl* Bp*k«|p. Vetkrijgbatr bij Apothekers en Drogisten. sprookjesachtige gestalte, haar heele wezen, dat alles was perfect. Nog vele zeer goede rollen. Dit was een amusante avond, geschikt voor groote, kinderlijke menschen voor de Kerst- vaeantic. Edmond Visser. TOONEEL TE HAARLEM. „Ik ben zeventien jaar". Door het Nederlandsch Tooneel werd Maandag avond j.l. in den Stadsschouwburg, voor een goed gevulde zaal, „Ik ben zeventien jaar", van Paul Vandenberghe, onder regie van Louis de Rree, opgevoerd. Dit stuk, waarvan de Amsterdamsche première reeds door onzen vasten medewerker Edmond Visser in dit blad is gerecenseerd, had veel succes. Guus Oster, die in den hoofdrol optrad, speelde met buitengewone vrijmoedigheid en bracht alle sentimenten van dit jongensleven, met veel élan, naar voren en oogstte hiermee veel bijval. Corrie Korevaar, die smaak toont voor exquise toiletten, stond hem als moeder goed ter zijde; zij werd met bloemen gehuldigd. Wij zagen Theo Frenkel in den rol Yan charmeur, die hij met veel speltechniek en verve vertolkte. De kleine rol van den oom werd door Louis de Bree karakteristiek gespeeld en met liem zorgde Jan Retel, een uitbundige, gymnasiast, voor enkele komische momenten. Lena Kley was een pracht van een oude dame. Het stuk, dat zeer de moeite waard is te gaan zien, speelde in fleurige, moderne décors en de spelers werden aan het slot der voorstelling harte lijk toegejuicht. K. Borsten. Harald Kreutzberg. haOp Donderdag 21 December zal in den Stads-Schouwburg te Haarlem, onder auspi ciën van Ernst Krauss, de beroemde danser Harald Kreutzberg optreden. Deze danser, die over een rijke verbeelding en uitdrukkingsmogelijkheid beschikt, heeft dezen zomer zeer veel succes geoogst in het „Kurhaus" te Seheveningen. Den bewonderaars van deze kunst wacht een avond van inspiratieve danskunst in velerlei vorm. K. B. 21531 21539 29078 25610 21484 25615 21435 29781 21489 27337 27338 29685 29688 21438 29789 25612 39785 21630 21532 18928 21436 29783 27386 22221 27339 Amelrooy, J. A. van, Tuinwijklaan 16. Heun, C., leeraar M.T.S., Engelszstraat 18. Bosman-de Koning, Mevr. W., Heemst. Dreef 105, Heemstede. Bouwwerk St. PhilomenaschooJ, Arch. Jae, v. Velsen, Eemstraat. Caarls, l'a. J. N„ Fijnwasscherij, Donkere Spaarne SOzwart. Dierendonck, Th, C. van, kapitein Korps Motordienst, Dr. D. Bakkerlaan 86, Bloe mendaal. Eigeman, II. IV,, Oranje Nassaulaan 153, Overveen. Graaf, J. de, expediteur en verhuizingen, expeditie Heemstede, Haarlem, Amster dam, Vijfheerenstraat 18, Heemstede. Hart, L. P. A, de, van Dortstraat 30. Hellema, W. J., Spoorzichtlaan 17, Heem stede. Krimpen, W, van, Drogisterij Ohm, Ohm straat 15. Lansdorp, J. J„ Frans Schubertlaan 68, Heemstede. Koster, J., oud-gezagvoerder Kon. Paket- vaart Mij., Ant. Duyklaan 14, Heemstede. Maison Dolle, banketbakkerij, kokerij, Kle- verweg 21. Massage en Heilgymnastiek J, Boosen, leeraar Lich. opv. M. O., J. v. Bergstraat 72, Heemstede. Michielsen, Alie, pianoleerares, Bloemen- daalscheweg 253, Overveen. Moer, J. II. van der, Spaarnziehtlaan 27, Heemstede. Mol, W. II., Prins Hefidriklaan 146, Over veen. Oosterbaan, II. J., Ivlarenbeekstraat 62. Onink, J., atelier voor dames- en heeren- kleeding naar maat, Tempeliersstraat 36 rd. Pal-Eecen, S„ Aelbertsbfergstraat 46. Pension Husslage, Valkenburgerlaan 27, Heemstede. Rustoord uitgaande van het Sanatorium Leiduin, Vogelenzangscheweg 44, Voge lenzang, Schuiling, Cli., radio- en electro-techniseh bureau. Erkende Philips-service, Germa- nenstraat 1. Snijder, IC., desinsecteur (zuiveraar), Hee- renweg 183, Heemstede. Zorgt, dat tegen 't luchtgevaar alvorens het te laat is Nederland paraat is! Goede raad is meestal duur Déze raad (s echter gratis Wordt daad'Hjk lid van de N.V.l. ZONDAG 17 DECEMBER 1939. BLOEMENDAAL. Ned. Herv, Gem, v.m. 10 uur Ds. A. C. van Uchelen, van Meppel. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Radio-uitz. op golflengte 245.9 m. Ned. Prot. Rond geen dienst. Universeele Eeredienst (Soefi-beweging) (Centrum Bloemendaal, bovenzaal „Vreeburg", Kerk plein 16), v.m, 11 uur mevr. D. van Goens- Van Beijma, onderw. „De Ster van Beth lehem". Vrije Katb. Kerk (Popellaan Kinheimpark) v.m. ]Q% uur Gezongen H. Mis. Woensdag, n.m. 8 uur Wijdingsavond. Medi tatie en Lof; toespraak van den Welecrw. heer IC. Borsten. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Geref. Kerk (hulpkerk Croesenlaan) v.m. 10 en n.m. 5 uur Cand. D. van Swigchem. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. IJzerman. N.m. 5 uur Ds. R. II. Oldeman. Ned. Herv. Kapel geen dienst zie Herv. Kerk. N.m. 5 uur Ds. G. J. Waardenburg v. Haarlem. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring v.m. 10% uur Prof. Dr. S. F. H. J. Berkelbach van de Sprenkel, hoog leeraar te Utrecht. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V. v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P. van der Vloed. HAARLEM, Evang. Luth, Gein. v.m. 10. uur Ds. H J Jaanus, Evang. Luth. pred. te Rotterdam! Vrije Evang. Gem. (geb. Parklaan 106) v.m. 10 en n.m. 6 uur Zendeling G. v, d. Veen. V.m. 10 uur Kiwlerkerk. Woensdag n.m. 7 uur Kerstfeestviering. Donderdag n.m. 8 uur Zangrepetitie. Vrijdag n.m, 8.15 uur Catechisatie. Evang. Samenkomsten, Lokaal Parklaan 21, v.m, 10 uur de heer Ed. IV, Pera, yan Den Haag! N.m. 5% uur Dezelfde Evangelisatie samenk. Dinsdag n.m. 8 uur Bijbelbespreking en Bidstond. Woensdag n.m. 8 uur Zangrepetitie. Opwekkingssamenkomsten (Begijnhofkapel, Be gijnhof no. 6) (gratis rijwielstalling Cecilia- steeg 15), Donderdag n.m. 8 uur mcj. Joh. Ekering, Evang. van de Tabernakeizending te Parijs; onderw.: „De oogst uws levens". Eglise Wallonne (Begijnhof), Pas de Service, a 9 li. 15 Ecole du Di manche. Geref. Kerk (IClpppersingelkerk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 5% uur Ds. Hoorweg. Cat. Zondag 31. Geref. Kerk (WilheJminakerk) v.m. 10 uur Ds. J. W. Siert sema. N.m. 5% uur Ds. Veepliof. Cat. Zondag 31. Geref. Kerk (Noord-Schot erkerk) v.m. 10 uur Ds. L. Hoorweg. N.m. 5% uur Ds. Siertsenia. Cat. Zondag 32 Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. C. Veenliof. N.m. 5 uur Ds. Boeyinga, Cat. Zondag 32. Geref. Kerk (H.V.) v.jn. 10 en n.m. 5 uur Ds. K. H, Kroon, van Leiden. V.m. 10 uur ICinderdienst in de voorzaal. Remonstr. Geref. Gem. v.m. 10% uur Prof. Dr. L. J. van Ilolk, hoogleeraar te Leiden. 12 uur ICinderdienst (Remonstrantenhuis). Woensdag n.m. 8 uur Bijeenkomst van jonge Remonstranten (Remonstratenhuis). Donderdag n.m. 24 uur Ilandwerkkring Remonstratenhuis). Qnafh. Relig. Gem. (groote zaal Sociëteit, Zijhveg) Adventavond, voorganger Ds. A. R. de Jong; medew. van koor en solisten. Toegang vrij, aanvang 8 uur. Noderl. Vereen, v. Spiritisten „Harmonie" (afd. Haarlem II, Societejt, Zijlweg 1), v.m. 100 WijdingSPiorgen, spr. de heer C. Merkus van Utrecht; helderz. waarnemingen, mevr. J. Remmers-v. d. Lans. College tot verhr. v. Spiritistische beginselen (geb. „Theosofia", Nassauplein 8) v.m. 10% uur Wijdingsmorgen, spr. mevr. Alblas-Rutèl. ITniverseele Eeredienst (Soefi-beweging) (Nutsgeli. Lange Veerstraat 16) v.m. 11 uur mej. K. Schneider, onderwerp: „Hoe kunnen wij tot dpn [-rede komen 1" SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18 A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 5