Kastpapier BLOEMENDAAL Punaises SAFE-LOKETTEN Firma A. Vernout „Beatrix" 2 Vrtfdag 12 April 1940 De Twentsche Bank N.V. - Bloemendaal metende 10 x 16 x 50 cM. al 5.— per jaar LOOP DER BEVOLKING jjj Babyverzorging BURGERLIJKE STAND GEVONDEN. Kennemer Foto-Kinohandel A. G. G. M. GI0RGIS Zn. Ridderstraat 18 A zwart HAARLEM, TELEFOON 13310 Wie er kwamen: W. G. Tesser, Secr. van een Ver. van Han delaren in bouwmaterialen, Kennemerweg 20, Bloemendaal, van Bussu. E. Muller, zonder be roep, Lage Duin en Daalscheweg 8, Bloemen daal, van Laren (N.H.). H. J. Lazet, Inspec teur R.D.B.. Goudsbloemplein 1, Aerdenhout, van Haarlem. W. F. Börkert, zonder beroep, Distellaan 34, Aerdenhout, van Amsterdam. ÜIÜ tijdens vacantie en ziekte KRAAMINRICHTING ZIJLWEG 198 TELEFOON 17200 Geboren: Dochter van J. Titulaer—Brandt. Zoon van W. M. MonkelLippens. Ondertrouwd: L. J. A. de Jonge en A. C. Beekman. W. C. J. Passtoors en J. M. A. Smit. M. Smith en W. M. M. Hóogesteijn. Getrouwd: J. Schuijt en M. Gessl. S. .G. Hoekstra en H. M. Schuijt. J. Plevier en C. Kooren. Overleden: J. J. E. Scholts, oud 72 jaar. W. J. Hilgeman, oud 74 jaar (overl. te Haarlem). H. Nijland, oud 4 jaar (overl. te Haarlem). D. J. Stoett, oud 57 jaar. J. Werkendam, oud 42 jaar (won. te Amsterdam). J. M. de Vries, oud 20 jaar. Terug te bekomen bij: W. B. Beekman, Per- namb.laan 55, Overveen, een blauw regenpijpje; aan komen loopen bij mevr, Lussenburg, Joh. Verhulstweg 16, Bloemendaal, een jonge herders hond; mej. L. Nelissen, Noorder Stationsweg 14, Bloemendaal, eenige sleutels aan een kettinkje; W. Koopman, Kinheimweg 57, Bloemendaal, een akjentasch met boeken, t.n. van Nieman; G. W,' Hameka, Zandvoorterweg 27, Aerdenhout, Óen linnen boord; mevr. Millaard, Bosch en Düinlaan 27, Bloemendaal, een zijden sjaal; E. Wildeboer, Kastanjestraat 3, Haarlem, een por tefeuille met inhoud, t. n. van H. Schaap en een doek; Th. Beccari, Platanenlaan 53, Bloe mendaal, een lage zwarte heerenschoen; G. van ó.er Kuijp, Rio-Grandelaan 30, Overveen, een kap van een lantaarn; G. J. Alink, Wilgen- Straat 67. Haarlem, een paar dames handschoe nen; Hoek, Julianalaan 113, Overveen, een kin- derschep; Van der Valk, Kinheimweg la, Bloe mendaal, een sleutelbos. Terug te bekomen aan het bureau van politie te Overveen (alleen op werkdagen van 912 uur v.m.): een dop van een benzinetank van een militaire auto; een dop van een benzine tank van een particuliere auto: een kinder- wantie; een Nappa heerenhandschoen; een dameshandschoen; een blauwe overjas, waarop rij wielbelastingmerk. Terug te bekomen aan de politiepost aan den Schulpweg te Aerdenhout: een étui met 1 pot lood; een kinderwantje; een lederen heeren handschoen. o VROUWEN-VREDESGANG 194# Het Comité Bloemendaal-Santpoort Te Bloemendaal-Santpoort heeft zich een plaatselijk Comité gevormd voor de op 18 Mei a.s. te Amsterdam te houden 7de Vrouwen Vre desgang; dat bestaat uit de volgende dames; Mej. C. Bal, Rustenburgerweg 8, Bl'daal, voor zitster; mevr. A. Oldeman-Stoker, Pastorie Sant poort. secretaresse; mevr. A. Schrier-Hoedjes, Dr. D. Bakkerlaan 14, Bl'daal, 2de secretaresse; mevr. Bijtelaar, Terrasweg 53, Santpoort, pen- ningmeesteresse; mevr. Kesting-Platerink, Juli analaan 6, Overveen; mevr. Noordhoff-de Vries, Prof. v. Vlotenweg, Bl'daal; mevr. G. Polak- Bredenhorst, Zuider Stationsweg 23, BI daal, mevr. Tailleur, Vrijburglaan 34, Overveen; mevr. van Zwijndregt-ter Meulen, Bloemendaalscheweg 157, Bl'daal. In het aanbevelings Comité hebben de volgen de dames zitting: Mej. Bierens de Haan, mevr. N. Dyserink-van der Gilse van der Pais, mevr. C. L. van Dijk-van Vierssen Tri"), mevr. W. J. F. van Esveld-Rost, mevr. W. J. J. Fokker-Kessler, mevr. C. de Vlet- ter-Hofman. mevr. A. Popma-Tijmstra. We roepen alle vrouwen op, juist nu deel te nemen aan deze Vrouwen Vredesgang. Bedenk de gevolgen van den oorlog, ook op zedelijk ge bied, en getuigt in grooten getale van Uw vre deswil. Het gaat hier om een zoo grootsah mogelijke demonstratie voor een Internationale rechtsorde, en een Internationale gemeenschap, op den ba sis van gerechtigheid en liefde. Het plaatselijk Comité doet tevens een be roep oo U, mede te helpen aan de" voorbereiding en we hopen dat vele vrouwen ons willen hel pen. U kunt zich hiervoor aan één der boven staande adressen van het Comité opgeven en inlichtingen krijgen. HOE DE KATHOLIEKE VOLKSBOND DE WERKVERSCHAFFING ZIET blMen schrijft ons: Door de afdeeling Overveen en Omstreken van den Katholieken Volksbond werd dezer dagen in gebouw „Campagna" te Bloemendaal een vergadering gehouden, speciaal voor haar Bloemendaalsche leden. De voorzitter, de heer P. v. d. Laarschot, gaf in zijn openingswoord te kennen, dat het bestuur van de afdeeling had gemeend deze vergadering te moeten beleggen, in verband met de vele klachten en de toe nemende verslechteringen, die bij de werkver schaffing in deze gemeente plaats vinden. Was het vroeger geen dorade, zooals het vroeger wel eens ten onrechte werd voorgesteld, thans na het wippen van onzen Katholieken Wethouder is door verschillende maaregelen de toestand voor onze tewerkgestelden steeds verslechterd, om niet te zeggen ondragelijk geworden. Er heerschen hier toestanden, die een goed gesitu eerde gemeente als Bloemendaal onwaardig zijn. Men tracht voor het lage loon in de werkver schaffing een zoo groot mogelijke arbeids prestatie te verkrijgen. Het is dan ook niet te verwonderen, dat onze arbeiders zich niet anders dan noodgedwongen in de werkverschaffing be vinden en liever een betrekking in het particu liere bedrijf aanvaarden, ook al is de beloo ning nog lager dan bij de werkverschaffing. Daarom is het te betreuren, dat thans de stok achter de deur staat en de werkloozen, die jaren lang in de werkverschaffing zijn, en er niet in kunnen slagen in het particuliere bedrijf werk te vinden, dreigt over te hevelen naar Armen zorg. Men schijnt hier niet te begrijpen, dat men daardoor den werkloozen arbeider moreel en finantieel omlaag drukt, dat een werklooze liever werkt, dan alle weken een aalmoes te gaan halen. Het doel van deze vergadering was dan ook, voldoende gegevens te verkrijgen en middelen te beramen, om tot verbetering te komen. Van verschillende zijden werd het bestuur op de hoogte gebracht met hetgeen bij de werk verschaffing wordt verdiend, waaruit bleek, dat in vele gevallen de regeling niet aanvaardbaar is Noodzakelijke werkzaamheden, welke zeker niet onder werkverschaffing behooren te res sorteeren, blijken hier tegen zeer lage loonen te worden uitgevoerd. Verder is men er toe overgegaan, de gesteundenvoor het zelfde steunbedrag te laten werken, hetgeen practisch neerkomt op een nog meer verlagen der werk- verschaffingsloonen. Nog verscheidene gevallen werden naar voren gebracht, waaruit bleek de onaanvaardbare wijze, waarop in Bloemendaal te werk wordt gegaan en waaraan noodzakelijk iets gedaan moet worden. Aan het eind der vergadering werd dan ook besloten, dat door het bestuur met de haar ten dienste staande middelen, alles gedaan zal wor den om tot verbetering der huidige toestanden bij de werkverschaffing te komen. „HET MODEHUIS". ovNaar wij vernemen wordt in den loop der volgende week in perceel Bloemendaalsche weg 337 te Overveen een nieuwe zaak geves tigd, n.l. „Het Modehuis", annex fournituren- handel. Men lette op de nadere aankondigingen in de volgende nummers van dit blad. JAARVERGADERING GEREF. MANNEN- VEREENIGING blOp Woensdag 17 April a.s. zal de Gere formeerde Mannenvereeniging Bloemendaal Overveen haar eerste jaarvergadering houden in het hulpgebouw der Gereformeerde Kerk aan de Croezenstraat te Overveen. Behalve het huis houdelijk gedeelte vermeldt het programma een causerie te -houden door ds. Joh. C. Brussaard over het onderwerp: „De Anti-Christ". Iedereen wil natuurlijk graag krach tig en gezond blyven - het ilagelijk- sche kauwen van WRIGLEY'S P.K. is hierbij op de meest natuurlijke wijze behulpzaam. Bovendien bevor dert het de spijsvertering. P.K. kauwen sterkt tie lenuwen en neemt dat drukkende gevoel na den maaltijd weg. Het schept nieuwe levenslust en verhoogt de werkkracht. Hnndt steeds enkele pakje» bli de hand. h.t.». feel genot voor tveinig geld: 5 cent. AAMAAAAAAAAAA JUBILEUMMARSCH POLITIESPORTCLUB „BLOEMENDAAL" Onder begunstiging van buitengewoon wan delweer, is Zaterdagmiddag jl. het tienjarig be staan van de Politie-Sportclub „Bloemendaal" gevierd met een dertig km-wandelmarsch, waar voor zeer groote belangstelling bestond. Waren de inschrijvingen tot eenige dagen vóór den marsch nog niet vele, de laatste dagen stroomden de deelnemers binnen en toen Za terdagmiddag de laatste inschrijver was gere gistreerd, bleek dat niet minder dan 1050 per sonen aan de jubileummarsch zouden meedoen. De omgeving van hotel „Roozendaal" te Over veen, begin- en eindpunt van den tocht, leverde een fleurig beeld; het militaire uniform domi neerde sterk; ruim tweederde der deelnemers bestond uit militaire groepen die deze gelegen heid voor extra-training hadden aangegrepen om tevens naar een der fraae prijzen mede te dingen. Klokslag drie uur marcheerde de eerste groep af; de organisatie bleek perfect, want binnen tien minuten was de groote rij wandelaars en route en werd een begin gemaakt met het prachtige parcours dat langs het Brouwerskolk je door de duinen naar Aerdenhout leidde. In den stoet marcheerden mee vier polltie- groepen, van Alkmaar, Velsen, Haarlem en Bloemendaal; zeven burgergroepen, waaronder de nationale Jeugdstorm met 32 meisjes en 31 jongens; niet minder dan dertig militaire groe pen, uit wijde omgeving naar Bloemendaal ge komen, terwijl 184 individueelen naar de eere- palm mededongen. Majoor Bruinesse, de leider van de „Vierdaag- sche", deed van zijn belangstelling blijken door het vertrek van den stoet gade te slaan. Tusschen half zes en half zeven kwamen de groepen van het eerste deel van het parcours bij „Roozendaal" terug, om na de rust het dorp Bloemendaal te doorkruisen. De jury bestaande uit de heeren: Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, burgemeester van Bloemendaal; A. Hiemstra, commissaris van politie te Bloe mendaal, en overste Polis, commandant corps motordienst, tevens garnizoens-commandant van Haarlem, beoordeelden de diverse prestaties. Nadat alle groepen het eindpunt hadden be reikt, vond de prijsuitreiking plaats. De uitslagen waren: Afdeeling Politie: le prijs „Bloemendaalbeker" politiegroep Velsen. Deze groep won thans voor de tweede maal dezen beker, die in totaal drie maal gewonnen moet worden om eigendom te worden. 2e prijs politie-groep Haarlem. Burgergroepen: le prijs wisselbeker „Rozen- daal", gewonnen door wandelvereen. „Nieuw- Nederland", Haarlem; 2e prijs: Wandelsportver- een. „The Haarlem Boys", Haarlem; 3e prijs: afd. Haarlem Nat. Jeugdstorm, meisjes; 4e prijs afd. Haarlem Nat. Jeufdstorm, jongens. Ertra prijs voor verstkomende groep: Zand- voorter Wandelclub. Militaire groepen: le prijs: 3-II 12e R.I.; 2e prijs: groep Haarlem vesting Holland; 3e prijs: 2-III 6e R.I.; 4e prijs; 10e Reg. Wielrijders; 5e prijs; Bloemendaalsche Burgerwacht; 6e prijs: le Verk. afd. Eskad. Huzaren; 7e prijs: 1-1 autobataljon; 8e prijs; 20e Depot Bataljon; 9e prijs: 2-1 12 R. A.; 10e prijs: II 6 R.A. Extra prijs voor zwaarst bepakte militaire groep: 3-II 12 R.I. Extra prijs voor grootste groep (medaille O. en O.) groep Haarlem Vesting Holland. hlOm de geldinzameling voor blokbrand- spuiten ten behoeve van de luchtbescherming te stimuleeren, heeft de directie van het „Frans Halstheater" toegezegd een volledige blokbrand- spuit ter beschikking te stellen. Voorts zal zij het bluschmateriaal van haar theater zoodanig uit breiden, dat ook hulp aan andere bewoners van het Frans Halsplein kan worden verleend. Een mooi voorbeeld ter navolging 0 in diverse kleuren Warmoesstraat 10, Haarlem, Tel. 10547 Bloemend.weg 53, Bloemendaal, Tel. 23039 Bloemend.weg 255, Overveen, Tel. 22292 LUCHTBESCHERMING. Conflict tusschen Minister van Boeljen en het Hoofdbestuur der Nederlandsche Vereenlglng voor Luchtbescherming. haIn overleg met den Burgemeester, brengt dc afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Ver- eeniging voor Luchtbescherming ter kennis van de Haarlemsche burgerij, dat zij volkomen buiten dit conflict staat. In Haarlem is er een harmonieuse samenwerking tusschen de gemeentelijke autoriteiten en de af deeling. Op dezen weg zal worden voortgegaan, teneinde in nauwe samenwerking een goede orga nisatie voor de gelieele stad tot stand te brengen. Er is in Haarlem reeds zeer veel op luchtbe- schermingsgebied tot stand gebracht en de burge rij wordt in haar eigen belang dringend verzocht hare medewerking nog krachtiger te willen ver- leenen. o SIGARENMAGAZIJN „INSULINDE". heHeden, Vrijdagmiddag, is in perceel Zand- voortschelaan 18 te Heemstede, het nieuwe Siga renmagazijn „Insulinde" geopend. De Zand- voortschelaan is hiermede wederom een prach tige 'zaak rijker geworden; aan in- en exte rieur van het pand is de noodige zorg besteed, en hierdoor is een aantrekkelijk geheel ver kregen. De entourage alleen zou echter niet gewaar deerd worden, wanneer de aangeboden waar van minder gehalte zou zijn. Gelukkig echter gaat deze combinatie voortreffelijk samen en biedt „Insulinde" een keurcollectie sigaren, siga retten en allerlei benoodigdheden, die voor den rooker onmisbaar zijn. Den lezer zouden wij niet alleen willen aan raden: komt, ziet en overtuigt u, maar ook: komt, proeft en overtuigt u! Ondanks militairen dienst hoopt ons van ouds bekende adres, de BLOEMENDAALSCHESTRAATWEG 86 SANTPOORT-STATION het foto- en filmwerk op de oude bekende manier té leveren. Mogen wij U juist nu, een film- of foto apparaat demonstreeren of op zicht zenden? SCHOORSTEENVEGERS Extra prijs voor verstkomende militaire groep: 2-1 12 R.I. De voorzitter der Politiesportclub Bloemen daal, de heer G. Bronkhorst, reikte de prijzen uit. De jubileerende club kan op een buitenge woon geslaagden marsch terugzien. BIJZONDERE OPWEKKINGSSAMENKOMST. haDonderdag a.s. zal in de Begijnhofkapel aan het Begijnhof 110. 6 te Haarlem spreken, de heer J. A. Bruijn uit Wassenaar, hiertoe uitge- noodigd door het comité voor Opwekkingssamen komsten. De lieer Bruijn zal spreken over het onderwerp: „Het hemelsch visicen" uit Open baring 4 en 5. Deze bijeenkomst zal een bij zonder karakter dragen door de welwillende mede werking van liet Chr. Gemengd koor „Haarlem", directeur dc lieer E. van Zoest, hetwelk eenige liederen ten gehoore zal brengen. 0 ZEER BELANGRIJKE BACH-UITVOERING DOOR HAARLEM'S GEMENGD KOOR ha Maandag a.s. aanvang 8 uur precies, zal door Haarlem's Gemengd Koor in de Gemeentelijke Concertzaal, een uitvoering worden gegeven, van het Magnificat van J. S. Bach, voor koor, soli, orkest, cembalo en orgel Deze uitvoering mag zeker een unicum op zanggebied voor onze stad met omgeving genoemd w orden, zoodat muziek liefhebbers daarvan volop kilnnen genieten. Het geheel staat onder leiding van den heer Jan Booda. De soli zullen worden gezongen door mej. E. Lodewijks en mje. M. Pluister, sopraan, mej. N*. de Boer alt, de heer R. C. van Tol, tenor en de lieer Jae. Lagas, bas. liet Bacil-orkest zal begeleiden, terwijl mej. E ,imy van Eden de cembalo- en de lieer Piet Halsema de orgelparti j zullen vervullen. LUCHTBESCHERMING. VOLKSVOORSTELLINGEN STADSSCHOUWBURG. haDe laatste jaren was het bezoek aan de volksvoorstellingen in de Stadsschouwburg, on danks de toch zeer lage entree's, zeer gering, zoo dat men zieli terecht mocht gaan afvragen, of deze nog wel in een behoefte voorzagen. Informaties leidden tot de conclusie, dat niet kon worden aangenomen dat die behoefte niet meer bestond, doch tegelijk bleek een andere organisatie gewenselit, wanneer betere resultaten gewensoht werden. Met medewerking van de commissie van toe zicht op den schouwburg is de directie erin ge slaagd, zich de zeer gewaardeerde medewerking in deze te verzekeren. Van een drietal arbeiders organisaties, te weten, de moderne, de R.-K. en de neutrale bonden. 141k dezer organisaties heeft een lid aangewezen in de door dc directie ge vraagde commissie van advies en reeds hebben de eerste besprekingen tot Tesultaten geleid. liet ligt in de bedoeling in het komende seizoen 5 a 6 volksvoorstellingen te organiseeTen, waarvan de data tevoren worden vastgesteld. Stukken zullen in overleg met de commissie van advies gekozen worden. Behalve aan de scliouw- burgcassa de volksvoorstellingen blijven voor iedereen toegankelijk zullen voor de aangesloten leden der genoemde organisaties kaarten door be middeling van hun oTganisatie verkrijgbaar zijn. De toegangsprijzen zijn zeer laag gehouden: 85 cent voor de zaal. het balcon en de loges en 50 et. voor het amphi-theater en de gaanderij, in welke prijzen belasting, vestiaire en bespreekgeld zijn begrepen. Teneinde in dit seizoen nog de bedoeling van deze nieuwe organisatie bekendheid te geven, zoodat men het volgende seizoen precies kan weten, hoe een en ander werkt, wordt op 3 Mei een aldus georganiseerde volksvoorstelling ge geven van het succesvolle tooneelspel: „Ik ben 17 jaar" door het Nederlandscli Tooneel.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 2