BLOEMENDAAL De Twentsche Bank N. V. - Bloemendaal SAFE-LOKETTEN nx Gemeentelijke Distributiedienst. GROOTE COLLECTIE PINKSTER KAARTEN Firma A. Vernout A. 6.6. M. GI0RGIS Zn. 2 metende 10 x 16 x 50 cM. af 5.— per jaar LOOP DER BEVOLKING Babyverzorging BURGERLIJKE STAND Een bril is een bni Bloemendaal Voorwalt &oio BLOEMENDAALSE SCHOOLVERENIGING P. C. VAN GAART Zn. Ridderstraat 18 A zwart HAARLEM, TELEFOON 13310 Vrijdag 10 Mej 1940 Wie er kwamen: B. Wielinga, personeelchef, Or. Nassaulaan 113, O'veen van Amsterdam, J. B. C. Laugeman, vertègenw., Asterlaan 16 Aerdenhout van Naarden. A. M. J. Grasveld, zonder beroep, Potgieterw. 11, inw. Bloemendaal van Arnhem. J, G. Ketelaar, zonder beroep, J. Verhustw, 27,.Santp. Stat. van Velsen. A. J. Th. Koreman, teekenaar, Distellaan 4 inw. A'hout van Amsterdam. G. Schaafsma, tech. ambten., Pr. Hendriklaan 29, Overveen van Haarlem. F. Kwant, adj. accountant, Or. Nassaulaan 122, Overveen van Groningen. J. H. de Goede, Zandvoorterw. 21, Aerdenhout (zonder beroep) van Wassenaar. F. F. A. Cochius, analyst, Kleverlaan 65 inw. Bl'daal van Meppel. Wed. J. H. de Jongvan Heuven, zonder ber. Bl'daalscheweg 253a, - O'veen van Haarlem. Ai Docter, gemeente-ambt., Zomerz.ln. 1, Bl'daal van Velsen. A. B. A. v. Ketel, zonder ber., Dr. D. Bakker laan 72, 'Bloemendaal van Stad Delden. N. W. F. Grippeling, kartt. bediende, Zijlweg 3, Overveen van Lisse. Mej. L. C. M. Heeren, zonder beroep, Zijlweg 2, Overveen vart Tilburg. J. Polak, kantoorbediende, Vijverweg 9, Bloe- mendaal van Amsterdam. Th. H. Bernsen, industrieel, Zandvoorterw. 12, A'hout vah Arnhem. S. Staal, journalist, J. Mauritspl. 15, Over- yeen van Haarlem. W. H. van der Horst, accountant R.D.B., As terlaan 50, A'hout van Heemstede. tijdens vacantie en ziekte KRAAMINRICHTING U 55 ZIJLWEG 198 TELEFOON 17200 Geboren: zoon van H. S. Kohnstamm-Bserens; zoon 'vari C. "M. van der Zwan-de Winter. Ondertrouwd: A. M. Spijker en G. Vos. Getrouwd: G. J. Sinnige en C. H. Kater.' C. van Opzeeland en M. E. Heeremans. W. H. van Helden en M. A. Mense. H. Mater en M. M. van Renswouw. J. J. Gieske en C. H. Th. Rooyers. Overleden: J. Dalmeijer, 66 j.; C. M. Herken- hoff gen. Konersmann, 28 j. ja, dat dacht U. Hebt U al eens een bril van „Optipharma" gehad? Die zijn anders, die zijn beter. En toch niet duurder. Komt U eens aan? „Optipharma", G. Daams, Bloemendaalschewëg 123, Tel'. 21370? Le- verancier Bloemendaalsch'Ziekenfonds. „DE INDISCHE RIJSTTAFEL," Voordracht van Mevr. Hogewind Spruijt. Daartoe uitgenoodigd door de „Ned, Vrou wen Electriciteits Vereeniging", afd. Haarlem en omstreken, hield Mevr. Hogewind Spruijt Maan dag j.L'in de leskeuken van het P.E.N.-gebouw te Bloemendaal een voordracht voor deze de monstratie groote belangstelling. De presidente van genoemde vereeniging, Mevr. R. van der Noord Magré, die de bijeenkomst opende, dankte Mevr. Hogewind Spruijt alsmede de directie van het P.E.N., in 't bijzonder Mevr. Ph. Roersch. Tevens wees zij haar leden er op, dat op 24 Mei a.s. in het gebouw van de „Haarl. Kegel bond" een groote demonstratie in electrisch was- schen, drogen en strijken gehouden zal worden en wekte allen op, veel belangstellenden daar voor mede te brengen. Mevr. Hogewind Spruijt, die daarna het woord kreeg, verklaarde door het geheele land belangloos demonstraties te geven om belangstelling voor de Indische Rijsttafel op te wekken omdat ze die buitengewoon lekker en toch zoo bijzonder goedkoop vindt. Vooi» die rijsttafel heeft zij zelf de vojgénde ingrediënten samengesteld: Kernsambal, ketoembar, djienten, assem, Aren-suiker, geraspte klapper, gember poeder, Loan Salem en koenir of kurkuma. Onder, toepassing hiervan bereidde zij een vier tal schotels, die door de fijnproevers zeer ge waardeerd werden en wel: Sambal Gorenjj Ati, Sambal Goreng Oedang, Sambal Goreng Telor eh Sajoer kerrie. Toen de Indische ..Rijst tafel beëindigd was, droeg Mevr. Hogewind Spruijt een zelf vervaardigd gedicht voor, waar in zij haar groote liefde voor Indië deed uit komen. De présidente zegde namens de aanwezigen Mevr. Hogewind Spruijt hartelijk dank. ÉLOEMENDAALSCHE REDDINGSBRIGADE. blDe leden van de Bloemendaalsche Red- dings-Brigade kwamen in jaarvergadering bijeen in Hotel „Roozendaal" te Overveen, onder voor zitterschap van den heer A, J, Meijerink, Dr. van Oldenborgh, Was door. droeve familieomstan digheden afwezig. De voorzitter verzocht na hèt welkom aan de leden te hebben uitgesproken, zich van hun zetels te verheffen en herdacht het groote verlies dat Dr. van Oldenborgh en diens familie had getroffen door het overlijden van den heer J. van Oldenborgh. Na het uitbrengen der notulen door den heer C. Boeschoten, volgde het behandelen van inge komen stukken. Vernomen werd dat door het Gemeentebestuur van Bloemendaal voor 1940 wederom een subsidie werd toegekend, groot f 300,Bestuur en leden ontvingen de mede- deeling met applaus. Van den heer Karl Bergmann was een schrij ven binnengekomen dat hij dezer dagen naar zijn geboorteland, Duitschland, vertrekt. Hij dankte de B.R.B. voor de ondervonden vriend schap. Het bestuur had besloten aan den heer Bergmann, bij diens vertrek een herinnering-aan te bieden.De heer C. Boeschoten, heeft zijn vaardige' teekenstift in actie gesteld en braeht het werk der B.R.B. aan zee in teekening. De voorzitter sprak den wensch uit dat Bergmann in Duitschland mee zou werken aan den uitbouw van het reddingswezen. De heer B. betoonde zich' zeer erkentelijk voor ditbewijs van -vriend schap. Het jaarverslag vermeldde o.a. dat de Brigade bestaat uit 71 leden, dat het aantal verwonden dat geholpen werd groot was en dat zich geluk kig geen verdrinkfngsgevallen aan het Bloemen daalsche strand hadden voorgedaan. Hulde werd gebracht aan die leden die drenkelingen uit zee hebben gered. Op den Bondswedstrijd in Sche- veningen gehouden was de B.R.B. het eerst met den pseudo-drenkeling aan het strand; de Bri gade behaalde een mooie, zilveren medaille, door Dr. A. Staverman te Vlissingen uitgeloofd. De penningmeester, de heer J. Eysker, ..dealde mee dat uitgaven hadden beloopen f 517,44 (materialen, Stoop's Bad, cursussen, abonnemen ten Bondsblad en lidmaatschap Bond) en dé in komsten f 484,65, zoódat het nadeelig- saldo, be draagt f 32,79. Gehoopt wordt dat Bloemen dalers zich opgeven als donateurs. Het w?.rk aan zee en het verbinden van gewonden moet voort gezet worden. De leden betalen hun contri butie en betalen ook grootendeels de badkosten. Aan den penningmeester werd, onder dankzeg ging voor zijn. zuinig beheer, décharge verleend, nadat de kascommissie daartoe had geadviseerd. De bestuursverkiezing had een Vlot verloop: de heeren A. J. Meijerink, E. de Graaf en-C. Boeschoten werden bij acclamatie herbenoemd. Bij verkiezing Technische Commissie werdenficie heeren E. de Graaf en A. Donkelaar op géljjlje wijze herkozen. De heer B. J. Kuyl, oud-lid T.C., heeft zich ook in verband met E.H.B.O. zeer verdien stelijk betoond jegens de B.R.B. Uit erken telijkheid werd genoemde heer tot lid van Ver dienste benoemd. Het fraaie diploma, vervaar digd door mej. A. Smink, iid der Haarlemsche Brigade, werd met eénige toepasselijke woorden aan den heer Kuyl overhandigd. Dank werd betuigd. Eenige leden behaalden Bondsdiploma's, terwijl mevr. Buddingh, mevr. KominEvers, de dames Kolkmeijer, Sala en de heeren Knijpenga, Smalhout en De Nieuwe het diploma E.H.B.O. verwierven. De voorzitter wenschte de geslaag den geluk en bracht dank uit aan Dr. van Olden borgh, medisch leider en aan zijn assistente voop de praktijk, mej. A. E. Evers. De heer Buddingh, hoofd-instructeur, sprak bij Zomercampagne als zijn meening uit, dat waarschijnlijk dezen zomer de toeloop naar het strand en de zee heel groot zal zijn. Defensie heeft een Kampeerverböd uit gevaardigd voor Zandvoort. De kans is groot, dat velen naar Bloemendaal zullen komen voor dagverblijf en dan kan groot gevaar ontstaan. In dat verband deed spreker een beroep op de leden, zooveel mogelijk deel te nemen aan de Strandwachten, die Zaterdagmidag en Zon dag worden gehouden. Men moet bereid 'en i araat zijn voor alle gebeurlijkheden. De leden geven hun tijd en kunnen kosteloos. Zij zullen desnoods hun leven wagen omdat van anderen te redden. Laat het publiek voorzichtigheid betrachten en vooral niet zich te ver in zee wagen om te baden en te zwemmen. Zwem nooit loodrecht op de kust ver in zee.. Zij kan hoogst gevaarlijk zijn. juist als zij zoo vredig en stil is. Men houde zich aan de wenken en waar schuwingen der Brigadeleden, die kennis dragen van zeestroomingen, winden, muien en zwinnen. Zij kennen de gevaren der zee en onderschatten die niet; zij zullen trachten ernstige imgevallen zooveel mogelijk te voorkomen.; medewerking van' het publiek is een eerste eisch. Met de Pinksterdagen wordt de Brigade inactie gezet. De heer Meijerink deelde medé, dat dezer dagen is opgericht een Bond voor Zwemonder wijzers en onderwijzeressen.'- De voorzitter verzacht aan den heer J. Frost,, bestuurslid van dien Bond, ook aandacht te willen schenken aan het bevorderen voor zwem-t mend redden.. Natuurlijk zullen zwemkunst en zwemsport'vflorraijg. ,hèb]jqn. Ï3e zwemkunst in dienst van .den .medemenseh is 'de (kroon van het zwemmen. Direct na de vlot verloopen vergadering kreeg de heer Joh. M. Schmidt het woord om een inlei ding uit te spreken bij de te vertopnen Bonds- films. Van de films en ook van de film „Haar lemsche blinden zwemmen in het Sportfondsen- bad" werd zeer genoten. Enkele „opendoekjes" kwamen voor. De heer Buddingh bracht dank aan den Bond en den heer Schmidt. De leden bleven nog een uurtje nababbelen; de voorgenomen feestavond ging niet door. Aangezien op het Distributiekantoor regelma tig vragen om inlichtingen binnenkomen om trent de uitreiking der bonboekjes wordt er nog maals de aandacht op gevestigd dat vanwege het distributiekantoor oproepingskaarten wor den gezonden aan gezinshoofden, om de bon boekjes voor hun gezin in ontvangst te nemen: inwonende of afzonderlijk levende personen krijgen eveneens een oproepingskaart. Op deze kaart moet worden ingevuld het (de) nummer(s) van de Distributiestamkaart (en) en de namen en geboortedata van de houder (s) van de stamkaarten. Met de oproepingskaart en de distributie stamkaarten begeeft men zich op de, op die kaarten aangegeven tijd naar de mede aange geven plaats. In de wijk Bloemendaal wordt a.s. week' met de uitreiking begonnen in het Jeugdhuis aan dé Donkerelaan van 913 en van 1417 uur. NEDERL. NATUURHISTORISCHE VER.. AFD. HAARLEM EN OMSTREKEN. Ochtendwandeling Vogelenzangsche Bosch. haOnder leiding van den heer G. L. van Eyndhoven maakten de leden van bovenstaande vereeniging Zondagmorgen een wandeling door het mooie Vogelenzangsche Bosch, waar de Pri mula-weide haar schoonheid toonde, en de vogel kers volop bloeide. - Veel vogels, vooral nachtegalen, deden zich hooren-. Van de planten noemen we hondsdraf, krui pend zonegroen, drienerfmuur en kiemplanten van eschdoorn, beuk, terwijl vooral dé jónge planten van de kastanje, met de kastanje ër nog aan, aardig waren. Behalve de gewone en de kapjesrherielje wer den nog een slijmzwammetje (lycogale epiden- dron), zwavelkopjes en grijze klokjes gevonden. .Gok enkele gallen werden genoteerd, n.l. Dry- phanta tacchenbergi, een klein paars galletje op de knoppen van de eik (hieruit komen de wespen die later de bekende galappels verwek ken) en de roode voorjaarsgal (Trigenaspis megaptera). Een mooi slakje, Kuzmicia biden- tata werd in flink aantal op een oude boomstronk aangetroffen. Zaterdag 11 Mei 1940 maakt bovengenoemde vereeniging een excursie naar de duinen van Wijk aan Zee, odder leiding Van den heer. G. A. van Schaik. 4': Vertrek trein (nöar Beverwijk) uit Haarlem i4.04. In Beverwijk, op het Stationsplein, stapt men op de bus naar Wijk aan Zee, waar een wandeling dcior de duinen gemaakt wordt. Fietsers vertrekken 13 uur van Kennemerplein. Zij moeten om 14.30 bij-de. kerk in Wijk aan Zee zijn. Toegangskaarten tot de duinen verkrijgbaar in Wijk aan Zee. f 0,10. Terug in Haarlem pl.m. 18.15 uur. Warmoesstraat 10, Haarlem Bloemend.weg 53, Bloemendaal Bloemend.weg'255, Overveen Telefoon: 10547 - 23039 - 22292 GEVONDEN VOORWERPEN - Gevonden en terug te. bekomen bij: Gerritsen, Kinderhuisvest 39, Haarlem, een bankbiljet (alleen né 6>/s uur n.m.); Hofman, Oranje Nas saulaan 116, een kindertaschje met inhoud; J. Bisschop, 3 Reg. Huzaren, 4e Esc., een broche; Gë'utskens, Sinneveldlaan 22, Santpoort-Station, een portemonnaietje; Peet, Oranje Nassaulaan 52, een padvindersmes; Prins Hendriklaan 124, een stroohoed; Van Kampen, Jul. van Stolberg laan 9a, een oud damesrijwiel; A. v, Riessen, Bloemendaalscheweg 261, een paar dameshand schoenen; Talmastraat 12, Haarlem, een schoól- tasch; Wesselink, Scheldestraat 31, Haarlem, een Hollandsche herdershond: Hoogland, Bloemen daalscheweg 139, een ring met sleutels; Wolthuis Noordlaan 25, een kaart van Amsterdam en omstreken; De Lepper, Acaciastraat 81, Haar lem, een bruine jachthond; Rijbroek, Cearalaan 8, een verm. gouden armband; Kinderhuissingel 88, Haarlem, een paar dameshandschoenen; Pernambucolaan 55, een gummibal; Lonbar Petrilaan 18, een damesportemonnaie; Vijverweg 4a, een nikkelen polshorloge; Zethof, Zilkerduin- weg 67. Vogelenzang, een portemonnaie met in houd; Verhoeven, Leidschevaart 112, Vogelen zang, een hoed; Van Rooijen, Zandvoortschelaan 313, Bentveld, 3 rackets. Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 1012 uur v.m.): oorbel, handschoenen, sleutels, ceintuur, Post Aerdenhout: sleutels, handschoenen, jongens jasje. 5. CONCERT De Harmonie „Euphonia", directeur de heer J. W. Lefeber, geeft op Woensdag 15 Mei a.s. e«p concert in het Bloemendaalsche bosch, dés avonds te kwart over acht. Het navolgende pro gramma zal Worden uitgevoerd: 1. Marsch Steeds voorwaarts 2. Ouverture: De Bloemenmand 3. Wals: Wijn, liefde en gezang 4. Karakterstuk: Parade in het Sprookjes woud 5. Potpourri: Op Marsch 6. Marsch: De Vrijheidsklok 7. Ouverture: Het gouden kruis 8. Maannacht op don Alster 9. Marsch: Strijd en Overwinning M. Bolderditk M. Millbt Joh. Strauss P. Noatft W. Ciere SOU*)» Ignaz Brüll Oscar FétrJö R. B. Hall KLEINBEELDCAMERA'S FILMAPPARATEN KLEURENFILMS OVERVEEN - TEL. 16012 OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN. ha'Het Comité, dat bovengenoemde bijeen komsten, die iederen Donderdagavond in de Begijnhofkapel aan het Begijnehof te Haarlem worden gehouden, organiseert, deelt mede, dat het programmavoor de maand Mei als volgt is vastgesteld: Donderdag 9 Mei, Ds. C. J. Hoeken dijk, Vrij Evangelisch Predikant te Bussum, on derwerp: „De God van 1940"; 16 Mei, Afscheids avond Zendeling en mevr. Van der Veen voor hun vertrek naar -Java. Deze dienst wordt geleid door den heer J. Sevensma te Amsterdam; 23 Mei: de heer J. A. Bruyn te Wassenaar, onder werp: „De groote verdrukking"; 30 Mei, Slui tingsavond. De wekelijksche bijeenkomsten worden dan tot September stopgezet, doch het Comité hoopt gedurende de zomermaanden twee tentcampag nes de houden, waarvan de eerste in samenwer king- met de „Openlucht- en Tent-Evangelisatie voor Nederland", leider de heer J. Kits te Zeist, van 1-9 Jnui zal plaatsvinden. PARK DUIN EN DAAL Gedurende de maand Mei bestaat dagelijks gelegenheid tot inschrijving van leerlingen tegen 1 September e k. voor de KLASSIKALE AFDELING - MONTESSORRI-AFDELING - KLEUTERKLASSE Prospectus op aanvrage ONDER ZWERVERS IN NOORD-AMERIKA" Vrijdag 1-7 Mei a.s. zal de heer Erik Hazelhoff Roelzema onder auspiciën van boekhandel J. M. de Wit een causerie houden over het onderwerp Onder zwervers in Noord-Amerika, of een weddenschap om met tien dollar van uit Rot terdam San Francisco te bereiken". De heer Hazelhoff Roelfzema heeft in zijn boek „Rendez vous' in San Francisco" eên'vlot en boeiend ver-r haal gegeven van zijn wonderbaarlijke reis, en zal daarvan Vrijdag a.s. in het 'Kennemer Lyceum, persoonlijk een en ander komen ver tellen. Boekhandel de Wit verschaft, voor zoovel de ruimte dit toelaat, gaarne een kostelooze toe gangskaart voor dezen interessanten avond. Woninginrichting, behangers en Stoffeerde», Koedief'slaan, hoek lleerenweg, HEEM.STKEtF TELEFOON 28185 OPGERICHT ANNO 1848 VROUWEN VREDESGANG t-r Het plaatselijk Comité der Vrouwen-Vredes gang te Bloemendaal Santpoort, maakt bij deze bekend dat 18 Mei a.s. een speciale tréin, voor de deelnemers der Vrouwen Vredesgang, zal rijden; die uit Santpoort-Station vertrekt 13.49 Vertrek Bloemendaal 13.52 Vertrek- Haarlem 1^-05 Terug uit Amsterdam 18.50 'Aankomst Haarlem ljj.04 Vertrekt richting Bloemendaal-Santpoort 19.07 Kosten retour Santpoort f 0.53; id. Blóernên- daal f 0.50, id. Haarlem f 0.44. Verkrijgbaar 1 of 4 daagsche retours. Zij die in aanmerking willen komen voor een gratis spoorkaartje, kunnen zich yervoegen te Overveen bij Mevr. Kesling, Jülianalaan 16, Bloemendaal: Mevr. Scbrier, Dr. Bakkerlaan 14, Santpoort: Mevr. Oldefnan. Verplichtedeelriemings bewijzen a f Ü.1U, tevens bij bovenstaande adressen te bekomen; MUZIEKSCHOOL A. ZWAAG. ha— Aan-de Tetterodestraa.t 53 te Haarlem is dezer dagen een vestiging geópend vah de Muziekschool; A. Zwaag. Aan deze Inrichting Wordt een veelzijdig onderricht gegeven. Br bestaat gelegenheidzoowel cl.ub- als piivé-les te ontvangen. Onder clublessen worden verstaan clubjes van 3 a 4 personen. Het lesgeld is voor alle instrumenten hetzelfde en.uiterst laag, voor kinderclubs en ouderen. Het instituut geeft voorts gratis studie-gelegenheid. Men behoeft niet direct tot aankoop van een instrument over te gaan, daar men de instrumenten geheel gratis thuis op proef kan krijgen. Men zie de regelmatig in dit blad opgenomen annonces in de Kruidnoot-rubriék. DE VRIJE KATHOLIEKE KERK Zondag, de eerste Pinksterdag, zal de Bisschop der Kerkprovincies Nederland-België en Nc^i. Indië, Mgr. Dr. A. G. Vreede, deze gemeente be zoeken. Des morgens om half elf zal Z.H.EerW. een Hoogmis opdragen en een lagere Wijding toe dienen in'de St. RaphaëlskeTk, Popellaan, Kin- heimpark te Bloemendaal. - SCHOORSTEENVEGERS - - i, u-,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 2