U IN CHE RALE PRACTISCHE VACANTIE-JAPONNEN KNIPPATRONEN zijn fena- ver- sver- BENTVELD" EERLINGEN R: Wanneer de mouwen versleten zijn Van oud tot nieuw „Een gulle lach voor iederen dag" BORSTELHANGER I ren zelf- inweeken le water. zonder iok werk- i - SANTPOORT EFOON 2642* leerjaar nderwijs \LDA, H. d. S. G rijf voor Noord- VERBODEN I» dan waar- lid, sub b en een abonnement tepalingen, zullen 2SPARING. ran het »rdholland: MENSERT. Houtbrug. per stuk 20 cent per stuk 16 cent per stuk 15 cent per stuk 15 cent per stuk cent per stuk 6 cent per stuk 6 cent per stuk 6 cent per stuk 6 cent per stuk 6 cent per stuk 6 cent per stuk 6 cent 10 stuks 35 cent UDSBLOEMEN PAPAVERS 10 cent per stuk 35 jent per stuk 40 cent per stuk 50 cent per stuk 15 cent ENZ. Een garderobe, die practisch en met over leg wordt samengesteld zal behalve een mantelcostume ook een min of meer ge- kleeden mantel en een regenmantel bevat ten, en daarnaast een min of meer uitge breide collectie japonnen en enkele blou ses en jumpers. Onontbeerlijk voor werkende vrouwen is een mantel, die sportief kleedt en ge makkelijk zit en zoo noodig ruim genoeg is om over een tailleur aange trokken te worden, als de avonden bepaald kil zijn. Het dragen van een regenmantel is de laatste jaren iets, waar men werkelijk niet tegenop behoeft te zien, want de kleurige weefsels, die men ervoor aanwendt ver mogen zelfs aan een troosteloozen regendag zijn somberheid te ontnemen. Waterdichte zijden weefsels weten te voorkomen, clat het hemelwater de dunne zomerjaponnetjes doordrenkt, hetgeen ook het geval is met, met een dun gummilaagje tegengevoerde lmnen mantels. Parapluies, die zoo mooi van uitvoering zyn, dat men ze tevens te gen inwerking der felle zonnestralen kan benutten, worden met veel fantasie in kleurige dessins gefabriceerd. Hoofddoek jes, zoowel als regenkapjes met schouder- bedekkinng zijn details, die slechts een bescheiden plaatsje voor zich opeischen. De tailleur kan vervangen worden door een ensemble, dat zoovele mogelijkheden biedt, omdat men bij fantasie rok of man tel telkens weer eens iets anders kan dra gen. Effen rokken en manteltjes van ge streepte stoffen vallen zeer in den smaak en worden op warme dagen vervangen door vlotte modellen van koelwerkend lin nen met korte of halflange mouwen, waar onder men alleen een vest draagt van een of ander dun weefsel. De modellen van deze manteltjes zijn zeer verschillend evenals de lengte, doch meestal wordt bij de keuze van het maak sel een groote vrijheid gelaten. Zeer af- kleedend zijn ook de spencers, aansluiten de blouses met knoopsluiting in het mid den, welke van verschillende weefsels ge maakt worden, doch voor de vacantiewe- ken vooral van linnen zeer geschikt zijn b.v. in een of andere pastelkleur. Bedrukt katoenen japonnen leenen zich voor de morgenuren en maken plaats voor meer gekleede modellen, naarmate de dag meer verstrijkt. Hoe vlot eenvoudige ka toentjes kunnen zijn blijkt wel uit de twee de japon, waarvan het model uiterst een voudig is. De taille krijgt een aansluitende lijn door groepen van plooien, die in het midden het breedst zijn en naar onder en bovenkant tot niet toe uitloopen. Frisch staat het geschulpte kraagje van piqué, waarvan ook de manchetten gemaakt zijn. Linnen wordt eveneens veel gedragen en dit materiaal leent zich uitstekend om met bloemen motieven geborduurd te wor den, zooals afb, 3. dit te zien geeft. Apart werken de getande deelen aan blouse en rok. Links een effen linnen blouse, zeer sober doch afkleedend model, dat gedragen wordt op een rokje met opgestikte stolpplooien. Rechts een wandeljapon, die een combina tie van donkerblauwe en wit met blauwe bedrukte zijde te zien geeft. „Overleg is het halve werk" tegenwoor dig stellen we alles in het werk om te overleggen op welke manier onze kleeding zoolang mogelijk mee kan gaan. Steeds meer blijkt, hoe vindingrijk we worden op het punt van moderniseeren. Blijkt b.v. dat de ellebogen en ^onder- mouwen van een japon gesleten zijn, dan kunnen we evenals aan een jumper een gebreide tusschenreep breien in een of zelfs meer kleuren, op de wijze, zooals de schets te zien geeft. Het is niet alleen prac tisch, om op deze wijze te verstellen, doch het effect kan zelfs zeer origineel zijn. De reep kan b.v. 8 a 10 c.M. breed zijn en kan van de halslijn tot aa nden pols reiken. Met festonsteken wordt de reep op de stof ge werkt, eventueel leent zich ook een ket tingsteek voor het ophechten. Een andere wijze van verstellen is indien men al thans geen stof meer heeft om in de kleur der japon wat wol te koopen een nieuwe ondermouw te breien in geribd pa troon, die in een punt boven de ellebogen eindigt. Breiwerk wordt zeer veel toege past om japonnen te moderniseeren of om aanvullend te werken, wanneer blijkt, dat men niet voldoende stof heeft. HUISVROUWEN RADEN ELKANDER Onderjurkje van dameskousen. Van de lange einden van kousen kunnen voor de kleintjes practische jakjes gemaakt worden om op kille dagen onder den man tel gedragen te worden. Eerst worden de voeten afgeknipt, daar na een lengte van 12 c.m. voor de mouw tjes Zie dwarslijnen afbeelding van het overige deel worden de achternaden doorgeknipt, zoodat voor- en rugpanden verkregen worden, terwijl de rest n.l. de boord aangestikt wordt als ondergedeelte van het jakje. Voor het in elkander zetten wordt de tafelkant doorgestikt om uitrek ken te voorkomen. Een beleg wordt over de sluiting gestikt en hiervoor gebruikt men het bovendeel der yoeten; hals en mouwen omhaken. Vroeger werd de opvatting meermalen ge huldigd, dat menschen, die veel lachten, dik werden. Tusschen lachen en dik worden be staat geen enkel verband, dat begrijpt ieder mensch, hoogstens kan men zeggen, dat Jljflenschen met-een rustigen gemoedstoe- %tand gauwer geneigd zijn te lachen en menigmaal aan den meer gezetten kant is. Van lachen alleen is nog nooit iemand dik geworden en toch zullen menschen, die tot oordeelen bevoegd zijn, verklaren dat lachen niet alleen in geestelijk opzicht ge zond is, doch ook uitstekend op het orga nisme werkt. Hartelijk en welgemeend lachen brengt een aantal spieren in bewe ging, evenals, lever en longen en brengt een ontspanning, die hun ten goede kómt. Over het algemeen hoort men steeds zeg gen, dat paardrijden, zwemmen en wande len tot de meest gezonde lichaamsoefenin gen behooren, doch laten wij er ook bet lachen aan toe voegen, omdat het zoo wel dadig in velerlei opzicht op de menschen kan inwerken. Hoe vaak hoort men men schen, die eens flink gelachen hebben, niet zeggen: „Hè, dat doet goed!" Lachen: dat beteekent echter niet een gemaakt, gedwongen geluidje doch het moet uit een opgewekt, vroolijk, inner lijk, leven voortkomen en „de lever doen schudden." Het is een zeer verkeerde opvatting, dat lachen getuigt van weinig hersens en van oppervlakkigheid, want juist in dezen tijd, kan een mensch, die het lachen niet ver leerd heeft, zoo'n goeden invloed op anderen uitoefenen. Waar moet het heen, indien we al het gebeuren om ons heen zoo diep op ons laten inwerken, dat alles zwart en donker in ons wordt en geen blijde lach meer gehoord wordt. Komen we er ook maar iets verder door? Immers neen! Tusschen lachen en oppervlakkigheid is evenmin verband te zoeken als tusschen lachen en lichaamsomvang. Lachen bevordert den bloedsomloop, verdrijft muizenissen en is gezond. Vrou wen, die opgewekt en vroolijk zijn, zullen meer bestand zijn tegen de moeilijkheden, die het leven voor ieder menschenkind biedt, dan zij, die melancholisch en al te zwaartrillend zijn en met een min of meer pijnlijk gezicht lachen, alsof ook dit haar teveel is. Indien closet borstels steeds nat in een blikken- of emailhouder worden gezet, zijn ze spoedig versleten. Men kan dit voorko men door een eenvoudigen handige hanger te laten maken, een werkje, dat knutse lende huisvaders en zoons in minder dan gpen tijd hebben verricht. Afb. 1 a. geeft de plank aan, die aan een haa ie tegen den m r wordt opgehangen: aan dit zelfde haakje wordt de borstel met een touwtje bevestigd. Het vierkante planje b heeft in het midden een ronding, die uitgezaagd is en waarin het kommetje geplaatst wordt, dat bedoeld is om het water op te vangen. JURK MET SCHORTJE. Succespatroon 3311. Prijs 30 cent. Zeer eenvoudig jurkje met glad lijfje en hoog- sluitend halsje met pi qué kraagje. Het rokje, dat met een flinke zoom gemaakt wordt, wordt op het lijfje gestikt. Kor te pofmouwtjes. Batisten schortje met opgeknipte schouderban den, die op den rug op geknoopt worden. Slui ting met knoopjes. Patronen voor meisjes 46 jaar. Besteladres: Het Prac- tisch Modeblad, postbus 36, Den Haag, giro 203203. Bij bestelling het verschuldigde be drag in postzegels bij sluiten of opzenden per postwissel of per giro.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 7