m BLOEMENDAAL De Twentsche Bank SAFE-LI w 0E 1 1E11 N. V. - Bloemendaal KEÏTEN ..VORSTENLANDEN.. 2 Vrijdag 9 Augustus 1940 LOOP DER BEVOLKING «4/leen aan een Vakman BURGERLIJKE STAND Naar het KAGERMEER (Warmond) DE 3 MERENTOCHT NA FIJNE BOOTTOCHT.... 'N HEERLIJKE NACHTRUST GEVONDEN. Begrafenis A. Burdet ARBEIDSBEURS Dames R. HANDGRAAF NIEUWE AANSLUITINGEN RIJKSTELEFOON VAN DE LEESTAFEL metende 10 x 16 x Wie er kwamen. D. de Jong, adv. en proc., Dr. D. Bakkerlaan 57, Bloemendaal van Haarlem. J. H. Torley Duwel, handelsbode, Pr. Hen driklaan 91, Overveen van Haarlem. Mej. Th. H. de Puy, directrice „Bloemend. Huis", tijd.: Rustenb.weg 23, Bl'daal van R'dam. Dames G. A. en G. Klaassen, zonder, Zon nebloemlaan 32, A'hout van Heemstede. M. Houbolt, administrateur, Borskilaan 10, Bl'daal van Wassenaar. H. Markus, inspecteur N.V., Platanenlaan 97, Bl'daal van Amsterdam. I. Serphos, koopman textiel, Or. Nassaulaan 135, Overveen van Haarlem. N. A. Rost van Tonningen, zonder beroep. Spiegelenb.iaan 10, A'hout van Amsterdam. C. R. C. Laan, fabrikant, Zwaluwenweg 6. A'hout van Wormerveer. G. J. Veldkamp, zonder ber., Spiegelenb.ln 8, A'hout van Amsterdam. J. H. Daudeij. teekenaar, Rio Grandelaan 46, Overveen van Haarlem. kunt U Uw brillen-leverantie of -reparatie opdragen. Laat „Optipharma" gedipl. op ticien! het eens voor U verzorgen. G. Daams, Bloemendaalscheweg 123. Tel'. 23170. Ook voor leden van Bloemendaalsch Zieken fonds. Geboren: Dochter van A. van de Pavert Huurdeman; Zoon van Y. van RiessenLipke. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: W. F. Jense en A. P. Schipper. Overleden: S. de Graaf, 79 jaar; N. Hand- graaf 71 jaar, (overleden te Haarlem); F. Rijnierse, 70 jaar, (overleden te Haarlem); A. Burdet, 79 jaar; M. J. Heerens, 81 jaar, wed. van F. G. Maas; J. J. Groen, 80 jaar. lederen Zondag, Maandag, Woensdag en Vrijdag. Op de Zondagen vertrek 1.50 u. vanaf Z.B.Spaarne. Op de werkdagen vertrek 1.30 u. vanaf Koudenhorn. Prijzen f 1.25 en f 0.80 (beneden 10 jaar half geld). Tweemaal per week, Dinsdags en Donderdags Vertrek Haarl'em: 8.30 uur Koudenhorn. Prijzen le klas f 2.Touristenklas f 1.25. Kinderen beneden 10 jaar half geld. BEGIN SEPTEMBER SLUITING BOOTDIENSTEN. H. J. FEIJE, Ravelingsteeg 13, Haarlem, Tel. 11292 Gevonden en terug te bekomen bij: Weismul- ler, Julianalaan 53, een kindertaschje met in houd; Ig. Bispincklaan 15, een broekriem; Bakewel, L. v. Dalenlaan 33, Haarlem, een hon denpenning; Hoogland, A. Thijmlaan 45, een militaire veldmuts; Rutte, Bloemendaalscheweg 39, een roode leeren riem; Niewpoort, Zomer- zorgerlaan 38, een hondenriem; Koster, Bis pincklaan 64, een autoped; Luijtingh, Hyacin tenlaan 25, Haarlem, een bruine parapluie; Dames, Boschlaan 47, een zwarte ceintuur; Ver meulen, Lage Duin en Daalscheweg 12. een B.K.S. sleutel; V. d. Meij, Julianalaan 92, een snelbinder; Schipper, Donkerelaan 8, een por- temonnaie met inhoud; Garmraad, Dr. Bakker laan 50, een bankbiljet; König, Duinvlietspad 4 een wollen jasje; Westerduinweg 8, 'n zonnebril; Verbiest, Bloemendaalsche weg 153, een tax- hondje; Wurtel, Con. Huijgenslaan 7, Heemste de, een schildpad; Janzen, Mollaan la, een snel binder; Veldhuis, Bentveldsweg 104, een poesje; Van Loon, Orionweg 45, Haarlem, een pols horloge; Pielagen, Merkmanstraat 22, Haarlem, een vulpotlood; L. Verf, Acaciastraat 74, Haar lem, een dameshorloge; H. J. Haas, Duinweg 64. Santpoort St., een badpak. Politiebureau Over veen (alleen op werkdagen van 1012 uur v.m.) ceintuurs, bril, hondenzweep, tabakszak, hand schoenen, papflesch, sierpeld. Post Aerdenhout: zonnebril, ledige portemonnaie. Post Strand: kinderjurkje, badkleeding, bal, zonnebril, div. kinderkleeding, schopje, emmertje, jasje, sleu teltje, sleutels, zakmes, div. badschoenen. J. L. Top, Van Dalenlaan 74, Santpoort, een bril. Vos, Iepenlaan 54, paar handschoenen. o CONCERT IN DE NED. HERV. KERK Op Donderdag 15 Augustus 1940 zal in de Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal door den heer Piet Halsema een orgelbespeling worden gege ven. Solistische medewerking wordt verleend door Nel de Boer, alt. Aangezien de verlichting in het kerkgebouw niet ontstoken kan worden ■wordt om 8 uur precies begonnen. De toegang is vrij. cM. •a f 5.— per jaar blMaandagmiddag vond onder veler be langstelling te Bloemendaal de begrafenis plaats van wijlen den heer A. Burdet, een be kend vogelkenner, die veel ten bate der natuur wetenschap heeft verricht. Onder de aanwezi gen merkten wij op Mr. P. G. Tienhoven, voor zitter der Vereeniging tot behoud van Natuur monumenten te Amsterdam; den heer A. F. J, Portielje, inspecteur van de levende have van Artis te Amsterdam, mede namens den directeur den heer Dr. J. A. L. Sunier; Prof. J. Th. Stomps, hoogleeraar te Amsterdam; Mr. M. I. Lanz, con sul van Zwitserland; de heeren Jan P. Strijbos en Nol Binsbergen; Mej. Nel Bakema te Haar lem; de heer G. de Josselin de Jong te Amstel veen, namens de AVRO; den heer P. L. Steen huizen, namens Artis te Amsterdam; Prof. Swaen, namens de Vereeniging tot bescherming van vogels; Mevr. A. M. de Geus, dir. van de Boerhaave-Kliniek te Amsterdam; Mr. W. M. van Lutterveld te Bloemendaal; den heer C. Bierens de Haan te Bloemendaal; den heer J. L-. Tadema, dirècteur van het Frans Hals-Museum te Haarlem; Jhr. Mr. B. van de Brandeler te Bloemendaal; Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, burge meester van Bloemendaal; Baronesse Roëllde Vos van Steenwijk te Haarlem; Mr. A. Beets, voorzitter van de HOV te Haarlem; Mr. A. F. Kamp, burgemeester van Texel; den heer P. A. L. A. Baron van Ittersum te Haarlem, en vele anderen. Toen het stoffelijk overschot in de aula was opgebaard, sprak de oudste zoon van den over ledene, de heer R. Burdet; deze zeide dat het niet overeenkomstig den wensch van den over ledene zou zijn wanneer een reeks van redevoe ringen werd gehouden. Vader hield van sober heid en eenvoud in alle dingen en zou daarom ook zijn eigen begrafenis zoo sober en eenvoudig mogelijk wenschen. Wij hebben daarom gemeend alleen aan Dr. Jac. P. Thijsse te mogen toestaan vader openlijk te gedenken. Spreker dankt allen die vader tijdens zijn leven blijken van vriend schap hebben gegeven en allen die tijdens zijn ziekte hem hebben verzorgd. Wij zullen hem te ruste leggen in de duinen die hij lief gehad heeft, bijna even lief al. zijn Zwitsersche bergen. Hierna sprak Dr. Jac. P. Thijsse namens alle vrienden en medewerkers van den heer Burdet. In de eerste plaats, zeide spreker, wil ik woorden van bewondering en dankbaarheid uiten voor alles wat de heer Burdet voor Neder land gedaan heeft. Hoewel Zwitser van geboor te, heeft hij Nederland als land van vrijheid en waarheid liefgehad als z'n tweede vaderland. De populariseering van de natuurwetenschap is in ons land begonnen met den ouden van Eeden, den vader van Frederik van Eeden. Na de oprichting van het tijdschrift „De Levende Natuur" door Jasper, Hijmans en Thijsse, trad in de belangrijke periode van de ontwikkeling der Natuurwetenschap, omstreeks 1900 Burdet in ons midden, wiens werk ons in staat stelde den loopbaan te beginnen van de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten, de Vereeniging tot bescherming van vogels, en de Ornithologi sche Vereeniging. Tegelijkertijd bekwaamde Bur det zich op het gebied der vogelfotographie, hierbij voorgelicht door zijn vriend Steenhuizen van „Artis", waarmede hij zulke mooie resul taten behaalde. Spreker herdenkt in dit ver band de groote medewerking die het personeel van „Lindenheuvel" zijn patroon heeft gegeven. Namens de Maatschappij „Multifilm", waar van de overledene commissaris was, en wier di recteur de heer Mol in Indië verblijft, dank'e Dr. Thijsse voor hetgeen de heer Burdet in het belang dezer Maatschappij had verricht, evenals namens de redactie en uitgevers van het tijd schrift „De Levende Natuur". Wij zullen Burdet in groote vereering en dankbaarheid gedenken. Nadat het stoffelijk overschot grafwaarts was gedragen, las Ds. J. C. van Dijk aan de groeve een schriftgedeelte uit Mattheüs, en dankte de oudste zoon van den overledene, de heer Dr. R. Burdet voor de betoonde belangstelling. J.l. Maandag stonden bij de arbeidsbeurs alhier ingeschreven 132 en 6 vróuwl. personen, in totaal 138 werkzoekenden, gesplitst als volgt: Bakkers 2 Behangers 2 Chauffeurs 12 Electriciens 4 Handels- en kantoorpersoneel23 Land- en tuinbouwarbeiders 29 Loodgieters 1 Losse arbeiders 30 Metaalbewerkers 6 Metselaars 2 Meubelmakers 2 Opperlieden 3 Personeel voor de huishouding 2"") Timmerlieden 7 Diverse beroepen 13 138 w.o. 4 dames. n.l, 2 dames. Het kantoor is gevestigd Brouwerskolkweg 2 te Overveen en geopend ieöeren werkdag van 912 uur v.m. Tel. te bereiken onder nr. 23250 Alle bemiddeling geschiedt geheel kosteloos! N.B. De aandacht van werkzoekenden wordt erop gevestigd dat in Duitschland thans vee! vraag is naar hand- zoowel als hoofd-arbeiders. Uitvoerige inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Arbeidsbeurs. NEDERL. NATUURHISTORISCHE VER., AFD. HAARLEM EN OMSTREKEN. haZondagmorgen maakte een 12-tal leden, onder leiding van den heer W. van Dijk, een wandeling door enkele der Haarlemsche plant soenen. Bij het Sportfondsenband wees de heer Van Dijk ons een exemplaar van Fraxinus mono- phylla, een eenbladige esch; verder zagen we daar Ahius campestris. de tulpenboom (Lirio- dendron) met vruchten en nog enkele bloemen, de echte kastanje (Castanea sativa), Koelreuteria paniculata, waarvan de lange bloemtrossen al eenigszins geel kleuren, Acer palmata met zijn mooi roode blad, Coryclus tubulosa (Lamberts- noot) en Colurnea (boomhazelaar), Quercus palustre rubra (de gewone Amer. eik). Een bijzonder mooi groepje vormen, aan het Prinsen laantje, een drietal exemplaren van Ulmus foliata. In het Florapark vertelde de heer v. D. eenige kenmerkende verschillen in het blad van de groote, de kleine en de Hollandsche linde en bewonderden we de mooie Kaukasische vleugel- noot. In het Wilhelminapark vestigde de heer v. D. de aandacht op een bastaard van Mispel en Mei doorn. Daar stond ook een Catalpa, doch een bijzonder mooi exemplaar, volop in bloei, trof fen we aan voor het Diaconessenhuis; aan de Hazepaterslaan stond voorts een groote Tilia petiolaris, nog volop in bloei en zwaar geurend. De wandeling werd beëindigd langs de Gast huis- en Raamvest, waar we Carya minima (ver want met Juglans, aantroffen en waar boven dien een exemplaar staat van w.s. Platanus orien- talis, met een scherp- en diepgelobd blad. Het was een aardige excursie, welke we nog eens hopen te herhalen om dan weer in andere plantsoenen een kijkje te kunnen nemen. Uw adres voor een goed verzorgd kapsei voor U en ook voor Uw kinderen is: Zijlstraat 35 - Haarlem - Tel. 17625 EXAMENS blVoor de akte Engelsch L.O. slaagde onze plaatsgenoote mej. Berry Eger. Voor het geheele examen Hoofdakte slaagde de heer G. Krom te Aerdenhout. Mej. M. C. Dyserinck te Aerdenhout slaagde te Utrecht voor Engelsch-M.O. A. o GEEN TENTEN OP HET STRAND! blOp last van de Duitsche overheid is het plaatsen van dagtenten op het Bloemendaalsche strand tot nader order verboden. TWEE LANGVINGERS AANGEHOUDEN blBij de politie werd aangifte gedaan, dat ten nadeele van den heer A. te Bloemendaal een autowiel met band was ontvreemd. Na een in gesteld onderzoek werd door de recherche aan gehouden zekere B. van S. die hier tijdelijk woonachtig is. Hij is in verzekerde bewaring ge steld. Een melkhandelaar, die zijn wagen eenige oo- genblikken onbeheerd aan den weg had laten staan kwam bij zijn terugkomst tot de ontdek king dat een partijtje Goudsche kaas van zijn wagen ontvreemd was. De gedupeerde melkboer deed aangifte bij de recherche, die op onderzoek uittoog en er in slaagde een veertigjarigen Haar lemmer te arresteeren. In de woning van den arrestant werd de gestolen kaas gevonden. De man werd in verzekerde bewaring gesteld. SPREEKUUR WETHOUDER CASSEE blDe Wethouder van Sociale Zaken en On derwijs, de heer A. Cassee, is Woensdag 14 Au gustus a.s. verhinderd zijn gewone spreekuur te houden. o OPWEKKINSSAMENKOMSTEN. haDoordat Ds. W. Dubbeldam uit Rotterdam verhinderd is te komen, zal in de Opwekkings samenkomst op Donderdag 8 Augustus a.s. in de Begijnhofkapel aan het Begijnehof spreken de heer J. A. Bruyn uit Wassenaar. De heer Bruyn zal spreken over het onderwerp; „Twijfel aan het Godsbestuur". BLOEMENDAALSCHEWEG 43 TELEF. 22341 BLOEMENDAAL Wie onze kwaliteit en sorteering in inlandsche en Import Sigaren, Sigaretten en Tabak kent, zoekt niet meer. VOS van ouds OUWEJAN BEKENDMAKING VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Haver. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat, aangezien ge bleken is, dat verschillende bedrijven van de havertoewijzing voor de paarden min of meer belangrijke hoeveelheden hebben overgespaard, onder de gegeven omstandigheden besloten is, deze hoeveelheden niet zonder meer ter beschik king van de betreffende veehouders te laten. De oorspronkelijke havertoewijzing voor de paarden was verleend tot 15 September 1940. Aangezien thans van alle bedrijven de nog resteerende granen worden ingenomen, kan met het oog op de uit te oefenen controle deze toe zegging niet meer worden gehandhaafd. Im mers, het is zeer moeilijk na te gaan of de haver, welke voor de paarden aanwezig zou zijn, afkomstig is van de toewijzing, dan wel op andere wijze verkregen werd. In die gevallen, waarin de landbouwers in moeilijkheden zouden geraken, omdat geen vol doende voeder voor de paarden aanwezig is, zal worden voorzien door de verstrekking van een toewijzing mengvoeder. 18345 Reilingh, Dr. II., Wagenweg 196. 29576 Repclius, N. C., Vakhoofd Vak A, Lucht beschermingsdienst Heemstede, Spaarnzicht- laan 28, Heemstede. 24824 Saneerings Commissie v. d. Aardappelen, Groenten- en Fruithandel Adm inistrateur L. A. Poelstra, Sparenbergstraat22. 29489 Schouten, Gebrs., schoenmakers, Jan v. d. Bergstraat 41, Heemstede. 18249 Segerdahl, J. C., Firmant Perolin-Company, Zijlweg 128r. 24721 Someren, H. C. A. van, van Valckenbrugh- laan 7, Bloemendaal. 23780 Taxibedrijf Zomerzorg, C. P. Dekker, Bosch en Duinlaan 30, Bloemendaal. 18347 Vries v.h. B. D. de Vries, M. de, Leidsche Vaart 304. 24625 Vries, H. S. de, Rijksstraatweg 278. 29581 Weesie, J., Vakhoofd Vak B, Luchtbe schermingsdienst Heemstede, Lanekhorst- laan 20, Heemstede. 18142 Wijngaarden, Zr. G. van, Gedipl. Zieken en Kraamverpleegster, Hoofmanstraat 35. 18148 Andréa, Julianastraat 22. 24925 Bloemendaalsche Glas- en Verfhandel, Fa. J. A. Putman Sr., Verbindingsweg 19, Bloemendaal. 29456 Boersma, J. G., Joh. Verhulstlaan 38, Heemstede. 18449 Boon, A. F. L., Kapper-Posticheur, Tem peliersstraat 37zw. 28207 Dingemans, Ir. F. C. J., Architect B.N.A., Kerklaan 103, Heemstede (voor bureau 9-12 en 13V=-17). 18444 Gerritsen, Mr. F. J., Adv.- en proc.- kantoor, Nieuwe Gracht 57. 29485 Haan, H. W. de, Dir. „Nefabas", Ned. Fabriek v. Asbestproducten N.V., Lorentz- laan 8, Heemstede. 18349 Hopman, G., Westerhoutpark 30. 18719 Klerk, Jan W. de, Hovenier, Zandvoorter- pad 5, Overveen. 27845 Laan, C. R. C., Dir. Wessanen Wormerveer, Zwaluwenweg 6, Aerdenhout. 18443 Ligthart, J. M., Expeditie, Vooruitgang straat 74. 18247 Lutherhuis, Wilhelminastraat 42. 27739 Paveco N.V. (in opr.), Lorentzkade 58zw. 29499 Rauchfleisch, Dr. F. O. K., Heemsteedsche- dre'ef 176, Heemstede. 29496 Roerdink, H., Diacoon Massage en Heil gymnastiek, Javalaarf 29, Heemstede. 27844 Rusthuis Klein Nagelvoort, Vondelkade 5, Aerdënhout. 27838 Veldkamp, G. J., Spiegelenburghlaan 8, Aerdenhout. 25021 Vis, C. W. van der, Opzichter teekenaar le klasse Prov. Electriciteisbedrijf van Noordholland, Corn. Speelmanlaan 15. 25023 Wateren, J. M. H. van der, Opzichter teekenaar le klasse Prov. Electriciteits- bedrijf van Noordholland, Veenberg- plein 14. 25024 Welsenes, Ir. H. G. van, ieeraar M.T.S., Lodewijk van Deyssellaan 222. 18143 Wildeboer, G. A., Levensmiddelenbedrijf „Centra", Gibraltarstraat 33. 18445 Wohlmuth Instjtuut, Baan 41, bij geen gehoor no. 29450. EEN REDDER IN DEN NOOD. Het Augustus-nummer van Beyer's „Mode für Alle" ligt weer in volle glorie voor ons. En het is inderdaad „een redder in nood", want het redt U uit de moeilijkheid, wat met Uw stcf te doen om het beste resultaat te krijgen. Wanneer U in dit nummer de fijne combi natie van verschillende stoffen, de origineele verandering van een oude japon in een nieuwe, de totale vermaking van een plusfours tot een kinderjasje ziet, doet dit. U wellicht een idee aan de hand, om ook Uw oude kleeding tot een smaakvolle, chique garderobe om te tooveren. Vooral een ruitje kan wonderen verrichten, terwlijl een goede samenstelling van pasteltin ten dikwijls een verrukking voor het oog is. Behalve elegante middagtoiletjes, waarbij ook nu nog veel ruimte verwerkt wordt, vinden we vroo- lijke, sportieve jurkjes van weinig stof gemaakt, maar toch een vlot geheel vormend. Bij de avondkleeding valt ons direct de stijlvolle, wit zijden japon op met lange mouwen, die, even als het lijfje, rijkelijk met kralen versierd zijn. De meest ideale dracht voor de overgang, n.l. het mantelcostuum, biedt steeds vele voordeelen. Men kan bij het rokje verschillende blousjes dragen, zooals Beyer's „Mode für Alle" in groote verscheidenheid laat zien. Het jasje kan desnoods ook op een jurk gedragen worden en bij het rokje eventueel een wollen vestje. Zooals U ziet, er zijn vele mogelijkheden. Erg aardig is de hooggesloten mantel met de groote opgezette zakken, die deze practisch en sportief maken. Als swagger zal de mantel met de blousende mouwen en de lederen schouder stukjes zeer in den smaak vallen. Ditmaal werd veel aandacht besteed aan de kleeding voor dames met groote bovenwijdten. Buitengewoon geslaagd is hierbij de kraaglooze mantel, waarvan de hals eenigszins is opgeknipt en de rug de zoo geschikte getailleerde lijn ver toont. Wij gelooven, dat U Uw dochtertje niet meer plezier kunt doen dan met dat leuke jasje met groote opgestikte zakken en ceintuur, of-met die regenjas, waaraan de zoo onontbeerlijke capu chon. Trouwens, voor alle jongens en meisjes is wel wat te vinden. Het handwerkboekje zorgt voor gebreide kin derkleeding en het knutselhoekje vertelt U, wat U met gekleurd band allemaal bereiken kunt. Ook dit keer cónstateeren wij, dat Beyer's „Mode für Alle" weer zeer geslaagd is. Zooals altijd zijn ook nu de gratis raderbladen bijgevoegd. „Beyer's Mode für Alle" is overal verkrijgbaar a 55 cents per nummer, of in abonnement a fl,50 per kwartaal. Proefnummers worden gratis verstrekt door N.V. Wereld medé, Prins Hendrik kade 173 Amsterdam-C, tegen vergoeding van 10 cents portokosten.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 2