MODE-DETAILS W. THIJSSEN Zn. beïnvloeden de kleeding groe R. HANDGRAAF L. PATER Land- en Volkenkunde A. G. G. M. GI0RGIS Zn. FOTO ENGEL Sporthuis ie Tluyl Vrijdag 16 Augustus 1940 van Boekelo Het boek in dezen tijd KUNST Dames NIEUWE AANSLUITINGEN RIJKSTELEFOON VOORDUINSTRAAT 36, Tel. 24806 Ridderstraat 18 A zwart HAARLEM, TELEFOON 13310 Haarlemsche Diner-Vereeniging Men mag weer vrij fotografeeren AGENDA Het Goedkoopste Adres P. C. VAN GAART Zn. A V> risico, met Hei hygiënisch bereide *"("o en verpakte keukenzout 13cf pat Onder bovenstaand opschrift 'vonden wij in de „Telegraaf" van eenigen tijd geleden een artikel geschreven door R., waarin deze het volgende zegt: „De donkere avonden zullen komen met een „langeren tijdsduur der periodieke verduis tering. En de verflauwde belangstelling „voor sommige cultuur- en amusements- „objecten zal zich gaan richten op het „boek. „Men mag ook niet vergeten, dat in het „boek de afleiding ligt voor vele zorgen „van het dagelijksehe leven. Het' kwam ons niet onverdienstelijk voor deze regels ook onder de aandacht van onze lezers te brengen. Inderdaad zullen velen, die zulks tot nu toe nog niet deden, naar-het boek in het algemeen verlangen om daarin verstrooiing en ontspanning te zoeken. LEESBIBLIOTHEEK J. M. DE WIT Bloemendaalscheweg 123 BLOEMENDAAL Zie onze advertentie in het advertentie gedeelte van dit nummer. ILSE MEUDTNER Ilse Meudtner, eerste solodanseres der Staats- opera te Berlijn, die in April j.l. met haar eerste optreden in Holland overweldigend succes had werd door de Concertdirectie Ernst Krauss ge- engageerd voor een aantal voorstellingen in Ne derland gedurende Augustus e.v. Het eerste op treden is vastgesteld op Dinsdag 20 Augustus in de Kurzaai te Scheveningen. in aansluiting daar op zal een voorstelling in Grand-theater Gooi land te Hilversum plaats vinden. Ise Meudtner verwierf in het jaar 1928 bij de Olympische Spelen in Amsterdam het Euro- peesch kampioenschap Kunstspringen en heeft Fijnere Metaalbewerking. Nieuwe Werken. Herstelwerken. Koper-Smeedwerk Vergulden, Verzilveren. Polijsten. Bronswerk. HAARLEM SCHOTERWEG 2 TELEF. 14240 ook bij de film naam gemaakt. Haar humoristi sche danscreaties naar Wilhelm Busch' „Die witte Bolte" en „Die fromme Helene" zijn be roemd geworden. In bijna alle Euroueesche lan den en ook in de Vereenigde Staten van Amerika had deze veelzijdige danseres groot succes. Ook voor het winterseizoen zijn ónderhande lingen gaande tusschen Ilse Meudtner en de Concertdirectie Ernst Krauss. Reeds zijn eenige voorstellingen in voorbereiding in de Stads schouwburgen te Amsterdam, Den Haag, Utrecht Haarlem, Maastricht, Groningen. Uw adres voor een goed verzorgd kapsel voor U en ook voor Uw kinderen is: Zijlstraat 35 - Haarlem - Tel. 17625 LORE FISCHER De beroemde altzangeres Lore Fischer, die in het afgeloopen seizoen groot opzien baarde in Nederland met haar liederavonden te Amster dam en Den Haag en haar orkestmedewerkin gen met het Amsterdamsche Concertgebouw- Orkest en eenige concerten met de A.O.V., zal onder auspiciën van de Concertdirectie Ernst Krauss binnenkort in ons land optreden en o.a. Zondag 18 dezer in het Kurhaus te Schevenin gen als soliste van het Residentie-orkest o.lv. Prof. Carl Schuricht o.a. „An die Hoffnung" van Max Reger zingen. Lore Fischer werd ook door Impressario Ernst Krauss voor het eenig optreden met het Am sterdamsche Concertgebouw-Orkest te Amster dam en Den Haag, alsmede voor een liederen- avond in de damermuziekserie van het Concert gebouw gedurende het volgend seizoen geënga geerd. Eveneens werd zij voor een reeks kamermu ziekavonden in de provincie uitgenoodigd als mede voor solistische medewerking in oratoria. Denkt U erom, dat Uw schoenen nu langer mee moeten, dus beter reparatie eischen! HET ADRES voor betere schoenreparatie, ook voor luxe Dames schoenwerk is: 18828 Berge's Confectie Industrie N.V. ten; KI. Houtweg 16 (na 18 u. tfnnr. 28069). 29385 Beurtvaart Heemstede, Amsterdam en Omstreken, Ringvaart, Noordzeekanaal Spaarndam, Haarlem, Halfweg, Velsen en Wijkerpolder 3x per week, Binnenweg 79B, Heemstede. Bloemendaal Gem. Best, en Gem. Instel lingen. Politie Brandweer (vermelden na 12769). 12662 Commissaris (persoonlijk) Bloemendaal scheweg 240, Bloemendaal. 12452 Buren. G. van. Verl. Saenredamstraat 132. 14224 Directie Werf Conrad en Stork Hijsch, Waarderweg 80. 16147 Eist, J. van, Leidsche vaart 506. 20135 Franken, J. R., Referendaris ter Prov. Griffie van Noord Holland, Kleverpark weg 192. 12378 Flesche. A., Florapark 4. 15926 Fibbe, A., Bloemveldlaan 39. 17014 Gart, W. H., Pianist-accordeonist-violist, Ged. Raamgracht 43. Gemeentebestuur en Gem. Instellingen Haarlem Brandweer. 18549 Hoofdbrandmeester P. B. Kerkhoff, Wou- wermanstraat 59. Gem. Bestuur Bloemendaal enz. Rubriek Gas- en Waterleidingbedrijf. 22898 Fitter, J. W. Koopman, Kinheimweg 57, Bloemendaal. 18540 Geldersche Vleeschwarenbedrijf, J. Heij- deman, KI. Houtweg 7B. 14995 Genie, Eerstaanwezend Ingenieur der Ge nie, Zijlweg 123. 14845 Groen, J. T. T., van Oosten de Bruynstr. 213rd. 18446 Heukelman, W. J.,C Tandarts, Midden laan 28. 15042 Klaje, M. E. F., Zijlweg 72. 18335 Klumper, M. D„ Prins Mauritslaan 28. 27848 Leyé, M. A. van der, Goudsbloemplein 3, Aerdenhout. 17776 Magazijn J. E. Nauta, Westergracht 2. 16476 Marthaler E., Bedrijfsleider N.V. Aann. Mij. v.h. L. van den Valk Jzn., Zuid Schal- wijkerweg 40. 26808 Meesman, J. B„ Grenslaan 6, Bentveld Aerdenhout 15079 Merckens H. Dir. N.V. Tefeba v.h. Mer- ckens, Zonnelan 21. 20501 Mevers. Leo (privé). Lorentzkade 532. 22524 Opbouwdienst II Distr. 30e Korps Harten- lustlaan 12, Bloemendaal. 28948 Ploeg, J., van der, Joh. Wagenaarlaan 3, Heemstede. 19705 Pos, Dr. H. J., Wilhelminastraat 30. 18532 PompeEsche B. Mevr. de Wed., Zijl weg 119. 22220 Radïozendkamer Bloemendaal. 18215 Riesen J. C. W. van, Meindert Hobbema- straat 36. 29472 Riet A. M. van, Oosterlaan 13, Heemstede. 27846 Rotteveel, G. H., Leidschevaartweg 115, Heemstede. Schumacher Mevr., Emmaplein 20, tfnnr. 16711. 17240 Sterringa Dr. Tj. Insp. L. O. Inspectie Zaandam, Wilhelminapark 17. 10466 Vrachtautovervoer N.V. dochterondern. der firma Frans Perquin Gr. Houtstraat 162. 15088 Vrachtautovervoer N.V. Dochteronderne ming der firma Frans Perquin, Groote Houtstraat 162. 23410 Vliet, W. C. van, Bloemendaalscheweg 203, Overveen. 18003 Waveren, Mr. W. E. van.Spaarnelaan 9. 22318 Weyer, A. M. C. J. van de, Parkweg 17, Bloemendaal. 18541 Wilde, A. M. de, Wilhelminapark 32. 24818 Wijnbergh, H. J„ Willem de Zwijgerlaan 118, Overveen. 27847 Zwart, N. J., Lorentzkade 71. 10807 Zusterrusthuis Bethesda-Sarepta, Haze- paterslaan 8. ander Rijkstoezicht Gediplomeerd Schoenhersteller. bij het Stuyvesantplein. Indië is oneindig groot! Het wordt bewoond door tal van volken, waarvan b.v. de Javanen zeer beschaafd zijn, de Papoea's nog zeer weinig. Tal van tusschenvormen zijn er. In Indië spreekt men ongeveer 200 verschillende talen! Het uiterlijk der menschen vertoont groote verschillen, ook hun kleeding. Maar allen hebben ze dit met ons gemeen, dat ze er gaarne netjes uitzien. Zoo maken de jonge mannen van een eilandengroep in het Oosten, de Tanimbararehipel, heel veel werk van hoofdversiering. Dit nam zóóveel van hun tijd en hun werk, dat de jongelieden hun plichten vergaten. Daarom verbood ons bestuur het opsieren (Penleekening J. E. Sinia.) H. F. TILLEMA. SCHOORSTEENVEUERS Tel. 14393 - Bakkenessergracht 27 - Haarlem Vleesch, groente, aardappelen f 0.90 Idem met soep of toespijs f 1.05 Idem met soep en toespijs f 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's Alleen le kwaliteiten en roomboter. Om er goed gekleed uit te zien komt het minder aan op het aantal japonnen en de verscheidenheid van costumes en mantels, die een garde-robe bevat, dan wei op een zekere handigheid en met behulp van de tails telkenmale een ander aspect aan een kleedingstuk te verleen en. Zelfs hoeden kan men met behulp van allerlei details veranderen en de smaakvol le etalages der fourniturenmagazijnen ge ven te dien opzichte menigen nuttigen wenk. Voiles worden in de komende maan den weer als een nouveauté beschouwd, na dat zij de afgeloopen seizoenen slechts sporadisch gezien werden. De Parijsche' modistes geven bij haar collecties een aan tal hoeden, waarbij voiles als de finishing touch gelden. Voiles, die nu eens strak om het gelaat gedragen worden, dan weer op schouderhoogte reiken. Zagen wij den vo- rigen zomer in hoofdzaak zwarte voilet- tes dragen, thans valt waar te nemen, dat ook donkerbruin en marine-blauw in aan merking komen en wel voornamelijk op witte stroohoeden. Garneeringen van veeren ziet men in groote verscheidenheid en deze kan men b.v. op een matelot van een vorig jaar hechten, waardoor zoo'n hoed weer een ander aanzien krijgt. Uit stekend leent zich een fantasie „en coq" hier voor, ook een toefje bloemen of wat vruch ten maken een aardig effect. Men kan dus allerlei fantasieën met tulle, bloemen, vee- ren toe gaan passen om een hoed van een vorig seizoen om te tooveren in 'n modern hoofddeksel. Ook ribslint vindt men in rij ke keuze van kleuren, effen en bewerkt mtt bloemen, ruiten en strepen en dit leent zich uitstekend om een paar lussen of af hangende einden te maken aan den achter kant van den hoed, zoo dat zij het kapse) bedekken. Moderniseeren van een kleedingstuk geeft altijd een groote voldoening, temeer als men al werkende geinspireerd wordt iets aparts te wrochten, dat er dan tevens een persoonlijke noot aan verleent. Shawl tjes worden nog steeds gaarne aangewend om de halsopening van een mantel aan te vullen, hetgeen dan ook gekleeder staat, vooral omdat de halsafwerking van vele japonnen zeer simpel is De hoofddoeken zul len, naar wij hopen, langzamerhand op den achtergrond raken en vervangen wor den door vlotte voorjaarshoeden. Teveel wordt vergeten, dat een hoofddoek lang niet bij ieder gelaat past, en daarbij wordt veelal nog weinig harmonie gezocht tus schen de hoofddoek en de shawl, die in den mantel gedragen wordt, noch wat de kleu ren, noch wat de dessins aangaat. Schoenen zyn niet minder aan mode onderhevig dan de reeds eerder genoemde details, waaraan wij nog een reeks andere zouden kunnen toevoegen, indien plaatsgebrek ons dit niet belette. Van hoofd tot voeten heeft Mada me aan haar volgelingen gedacht, in het bijzonder aan een belangrijk accessoire n.i. de handschoenen, waarvan de keuze de draagster typeert. Zoowel wat materialen als garneering en model aangaat, treft men 'n groote verscheidenheid aan, waarvan wij enkele nouveauté's van 'n bekend modehuis op bijgaande schete weergeven. Bovenaan een paar wit suède handschoenen met pijl motieven in rood suède, waarbij een cein tuur in dezelfde uitvoering is. Onderaan een set, gemaakt van suède met versiering van hagedis, waarmede ook de gesp over tikken is. Rechts boven: Licht groen En- gelsch suède met stiksels in donkerder kleur. En nu weer voor EEN FILM en EEN CAMERA naar KLEVERPARKWEG 7 Rembrandt-Theater: „Centrale Bio", met Ca milla Horn en Leny Marenbaeh. Cinema-Palace: „De Blinde Passagier". Zondag morgen 11.30 uur „Student sein, wenn die Veilchen blühen". Luxor Theater": „De Eenzame Weg", met Lil Dagover en Albrecht Schönhals. Frans Hals Theater: „De Indische Graftempel", met La Jana, Kitty Jantzen en Frits van Dongen. Haarl. Kegelbond: lederen avond 8 uur Cabaret en Dancing. voor voet balschoenen, Hockeysticks, sport- kleeding, enz. enz. SCHOTERWEG 27 TELEFOON 19030 FIETSSCHOENEN ZONDER BON Woninginrichting, Behangers en Stoffeerderï Koediefslaan, hoek Heerenweg, HEEMSTEDE TELEFOON 28185 OPGERICHT ANNO 1848

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 3