I I W. THIJSSEN Zn. DRUKKERIJ HEUS Wij kondigen U aan* RADIO RADIO-BUREAU VERVOLG RAADSZITTING BURGERLIJKE STAND Voorzichtigheid is de moeder PREDIKBEURTEN Vrij dag 20 September 1940 d Zandvoortschelaan 170, Heemstede Aerdenhout Telefoon 27908 Voor Privé en Bedrijf Drukwerk behoort bij de opbouw en instand- houidng van Uw zaak. Vooral thans! RUILING VAN GROND B. en W. stellen den Raad voor, ten behoeve van de normalisatie van den Zandvoorterweg, twee ruilingen van grond aan te gaan, nl. een strookje grond van de N.V. Bouwmaatschappij „Nervus Rerum" te Amsterdam, groot plm. 38 M2, tegen het aangrenzend stukje gemeen tegrond, groot plm. 58 M2. en een strookje grond, plm. 8 M2, van mevr. de wed. J. D. Wil- deboer—Schaal tegen een aangrenzend strookje gemeentegrond, groot plm. 5 M2. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. ONTHEFFING EISCHEN VOOR LOKALITEIT MET VERGUNNING B. en W. stellen den Raad voor, aan C. Cas- sée, wijnhandelaar te Bloemendaal, ontheffing te verleenen van den eisch, dat een lokaliteit waarvoor een volledige vergunning, een tap- vergunning of een verlof A wordt aangevraagd, een oppervlakte moet hebben van 45 M2. en te bepalen dat kan worden volstaan met een op pervlakte van 36.80 M2. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. ONTHEFFING BEBOUWINGVOORSCHRIFTEN Ingewilligd worden de verzoeken om onthef fing van de bepalingen der bebouwingsvoor schriften van: a. W. Kruyshoop, te Aerdenhout, voor het verbouwen van perceel Langelaan 5; b. J. M. Menko, Aerdenhout, voor het verbou wen van de garage bij perceel Zandvoorterweg 90; c. J. D. Brand, Overveen, voor het verbouwen van perceel Lonbar Petrilaan 12. Afwijzend wordt beschikt op een verzoek van W. Swart, Haarlem, voor het bouwen van een blok van 3 woonhuizen met 2 vrijstaande gara ges op een terrein aan de Van Wickevoort Crom- melinlaan hoek Börskilaan; aangezien ingevolge het bepaalde in art. 6 der Bebouwingsvoor schriften geen dispensatie kan worden verleend. Grondaankoop. B. en W. bieden den raad een voorstel aan in zake -grondaankoop van de erven van der Vliet voor aanleg van een nieuwen Bovenweg, en uit breiding der begraafplaats van welk voorstel de pers geen prae-advies werd verstrekt. Nadat de raad in geheime zitting het voorstel hoeft besproken, wordt het na heropening der zitting zonder hoofdelijke stemming aangenomen. RONDVRAAG De heer PINXTER vraagt of de Luchtbescher mingsdiensten ook in Bloemendaal door den Opbouwdienst waargenomen kunnen worden evenals in Haarlem en Heemstede geschiedt. Vele particulieren kunnen met moeite uit hun werkzaamheden gemist worden. Weth. CASSEE antwoordt dat de Opbouw dienst voorloopig niet ingeschakeld zal kunnen worden. Er zijn thans plannen in overweging om particulieren tegen betaling aan te stellen. Vermoedelijk zullen deze plannen binnenkort verwezenlijkt worden. De heer ROHLING vraagt welke maatregelen nog genomen worden om de wegen begaanbaar te maken in het avondlijk en nachtelijk duister. De VOORZITTER antwooidt dat deze zaak in studie is; er zal een proef worden genomen met een noodverlichting; zijn de resultaten goed, dan zal deze verlichting op meerdere plaatsen aangebracht worden. In Aerdenhout zijn reeds verschillende gevaarlijke punten wit geschilderd; ook voor de overige deelen der Gemeente wordt dit onder oogen gezien. Waar deze kwestie uit sluitend onder den Luchtbeschermingsdienst res sorteert, heeft het college van B. en W. in deze materie niets te vertellen, en zullen deze vragen tot den Burgemeester als hoofd van den Lucht beschermingsdienst gericht moeten worden. De openbare zitting wordt hierna te drie uur gesloten. „FLORALIA" OP DE CHRISTELIJKE SCHOOL. blVan de ongeveer 180 plantjes, die door de vereeniging „Floralia" waren verstrekt aan leer lingen der Chr. School voor L. O. en U. L. O., kwamen er 129 planten terug, die 36 prijzen ver wierven. De gelukkigen die een eersten prijs ver wierven, waren: Kees Boelhouwer, Magda Spek, Aat Fris, Hans Hoenderdos, Liane Reuter, Kees Krijt, Gonnie Roosjen, Loesje Lankamp (2 x), Adi Roosjen, Const. Koning en Karei Sellenraad. Een tweede prijs kwam aan: Tr. de Vries, Flip Roosjen (2 xRolf Broertjes, Hans Velsink, Hans Meijer, Herm. Marseille, Gonnie Roosjen, Tiny Broomans, Gerard van Es, Olga Koning, Jeanne Marseille en Liane Reuter. Ten slotte verwierf het plantje van Letta Kelderman, Rolf Broertjes, Jan Wagenaar, AliNieland,CorWijgorse, Marianne Vermeer, Joh. den Tuinder, Arie F re deriks, Marie Schol en Jan van Heusden een derden prijs. Fijnere Metaalbewerking-. Nieuwe Werken. Herstelwerken. Koper-Smeedwerk Vergulden, Verzilveren Polijsten. Bronswcrk. Haarlem schoterweg z telef. 14240 Geboren: Dochter van M. M. SmitBalm. Zoon van M. KoopmanZonneveld. Ondertrouwd: J. F. A. Alozery en M. A. Bonnes. W. J. M. Calkoen en M. S. van den Bosch. K. Kupens en A. M. Jöhr. G e h u w d: W. G. Visser en T. van der Vooren. J. Kater en M. Alphenaar. Overleden: C. van der Meulen, oud 62 jaar (overleden te Amsterdam). H. J. Stevens, oud 60 jaar. M. H. Zijm, oud 70 jaar, gehuwd met M. A. Kolster. H. G. van Riessen, oud 85 jaar. M. de Roode, oud 81 jaar, wed. van J. Troost. van de porceleinkast. Dit geldt echter in niet mindere mate voor Uw oogen. Adviseert de oogarts U een bril, kom dan eens praten met „Optipharma", Gedipl. Opticiën, G. Daams, Bloemendaalscheweg 123b, Telefoon 23170. Ook voor leden van Bloemend. Ziekenfonds. BLOEMENDAALSCHE REDDINGSBRIGADE Een verregende Zondag! Toch niet. We beslo ten eens een kijkje te gaan nemen naar den sluitmiddag van de stranddiensten der Bloemen- daalsche Reddingsbrigade en peddelden langs den Zeeweg naar het Bloemendaalsche strand. Enkele malen moest geschuild worden bij giet- buien, maar we kwamen tot de ontdekking dat de Zeeweg, die wel eens genoemd is een kras door een mooi schilderij, onzegbaar prachtig is. Donkere wolken boven het duinlandschap, dat-af en toe belicht werd door een doorbrekende zonnestraal, de heerlijke, zuivere zeelucht, hier op den weg vermengd met den geur van bloeiend koolzaad, jammer en onbegrijpelijk dat zoo wei nigen genoten van den schitterenden Zeeweg. We tornden tegen den kraehtigen Noord-Wester op en kwamen aan het einde van den weg om daar te genieten van een schuim-koppende zee, overschaduwd door donkere wolkgevaarten. Juist toen we in de richting van het Strandhuis gingen, zagen we van verre een groepje dames en heeren, leden van de B.R.B., die een droog plekje gingen opzoeken in het stevige, soliede Strandhuis, een geschenk van de gemeente Bloe mendaal aan haar kustbrigade. De stemming was perfect. De visschen en gar nalen hadden geen toezicht van de dappere Ier denschaar noodig, dus konden de B.R.B.-ers zich, bij absentie van baders en zwemmers, wij den aan sportspelen, afgewisseld door een kopje thee en een gezellig babbeltje in het Strandhuis. De dames- en heerenleden, ook hun kinderen voor dezen dag waren op dezen sluitingsdag van het zomerseizoen (met Novemberstemming) aan wezig, bestreden elkaar in onderlinge wedstrij den zooals touwtrekken, vèrspringen, hardloopen met hindernissen enz. Beschikbaar waren een aantal kleine prijzen, maar zoo, dat elk, al was het maar een lekkere reep, iets te smikkelen kreeg. Men kampte met een taaiheid en een vol harding of er een kampioenschap te winnen was. De bekrooning was geen wisselbeker, geen takken of lauwerkransen, maar wel rookgerei, een doos bonbons of vruchten. Aan het einde van den geslaagden middag deelde de heer W. Buddingh, hoofdleider der brigade, den uitslag mee van de gehouden wed strijden, ging over tot de prijsuitreiking en nam de gelegenheid te baat om er op te wijzen dat de brigade nog eenige, flinke, jonge krachten noodig heeft om op peil te blijven. De kern der brigade bestaat uit oudere leden, die leiding kunnen blijven geven, maar ook jong, frisch bloed is noodig. De jonge Bloemendalers, die goed kunnen zwemmen en „iets voor velen voé len" weten nu dat de B.R.B. hen wacht en noo dig heeft. Tot slot nam de heer A. J. Meyerink het woord, bij noodzakelijke afwezigheid van den voorzitter, Dr. W. D. van Oldenborgh. De spreker wenschte de heer W. Buddingh, als op leider van de candidaten voor het Kustwacht examen alsmede de acht geslaagden hartelijk geluk met den zeer gunstigen uitslag van dit moeilijke examen. Hij bracht ook den dank van het bestuur over aan de dames en heeren van den stranddienst, aan het gemeentebestuur en aan de politie van Bloemendaal en het verheugde hem te mogen constateeren dat in 1940 aan het Bloemendaalsche strand geen verdrinkingsge- vallen voorkwamen; de hulp die vaak moest ge boden worden lag op het terrein der EHBO en die hulp kon goed geboden worden dank zij de lessen van Dr. van Oldenborgh. Eenige leden wenschten het zwemseizoen te besluiten met een frisch bad in de ijskoude gol ven. We hebben ons dit genoegen maar ontzegd en peddelden terug langs den verrukkelijken, maar eenzamen Zeeweg huistoe. JONGERENWIJDINGSDIENST Zondag 22 September a.s., des avonds half zeven, zal wederom een wijdingsdienst voor jongeren van allerlei richtingen worden ge houden in de kerk der Broedergemeente, Parklaan 34, Haarlem. Het doel van dezen dien sten is vernieuwing en verdieping van het geloofsleven en het streven naar eenheid. In dezen moeilijken tijd ervaren de jongeren ïeer dan ooit de kracht die van het geloof uit gaat, zij willen dat gezamenlijk uitdragen, om dat zij voelen dat ook hier eendracht sterk maakt, een sterkte die het geloof juist nu noodig heeft. In dezen diénst zullen voorgaan: Ds. R. H. Oldeman, N.-H. predikant te Santpoort. Onder werp:' „De nieuwe mensch" en ds. A. R. de Jong, van Haarlem, onderwerp: „Gij zult vergaderd worden één bij één". o OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN, haOp Donderdag 19 September a.s. houdt de heer J. A. Bruijn uit Wassenaar een Mara- natha-lezing in het gebouw Zuiderstraat 15 te Haarlem, hiertoe uitgenoodigd door het Comité voor Opwekkingssamenkomsten. De heer Bruijn zal spreken over het onderwerp: „Naar de Brui loft des Lams". In verband met de verduistering vangt de bij eenkomst reeds om 7 uur aan. ARBEIDSBEURS BLOEMENDAAL J.l. Maandag stonden bij de Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 116 manlijke en 6 vrouw- lijke personen, in totaal 122 werkzoekenden, ge splitst a.v.: Behangers 2 Chauffeurs 11 Electriciens 3 Grondwerkers 2 Handels- en kantoorpersoneel 32*) Huisknechts 2 Kellners 2 Land- en tuinbouwarbeiders 23 Losse arbeiders 20 Meubelmakers 2 Opperlieden 1 Schilders 5 Slagers 1 Stucadoors 1 Timmerlieden, ook aankomende 4 Diverse beroepen11 122 Waaronder 6 dames. Het kantoor is gevestigd Brouwerskolkweg 2 te Overveen en geopend iederen werkdag van 9-12 uur v.m. Telefonisch te bereiken onder no. 23250. Alle bemiddeling geschiedt geheel kos teloos. N.B. De aandacht van werkzoekenden wordt erop gevestigd dat in Duitschland thans veel vraag is naar hand- zoowel als hoofdarbeiders. Uitvoerige inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Arbeidsbeurs. STADSSCHOUWBURG. haDe directie van de Stads-Sehouwburg heeft reeds meermalen de laatste weken ge merkt dat het publiek zich begint af te vragen, wat er in het komende seizoen van de tooneel- voorstellingen door de beroepsgezelschappen, welke andere jaren in zoo grooten getale worden geboden, zal komen. Men heeft b.v. anders om dezen tijd reeds verschenen circulaires en andere aankondigingen van de abonnementsvoorstellin gen gemist. De Schouwburg-directie deelt ons mede, dat zij even diligent is zooals andere jaren, zoo niet diligenter. De moeilijkheden waarmee zij te kampen heeft zijn echter talrijk. De eene was nog niet opgelost of de andere deed zich weer voor. Benzine-verbod, vervoersbeperking, rijverbod na 10 uur, opheffing van autobusdienst enz. Al deze waren reeds minder of meer opgelost, en reeds wilde de directie met de definitieve orga nisatie van de abonnementsvoorstellingen be ginnen, toen de maatregel kwam, waarbij alle Nederlanders vóór 1 uur 's avonds thuis moeten zijn. Dat bracht voor haar dadelijk een nieuwe serie bezwaren mee en allerlei reeds getroffen maatregelen werden weer ongedaan gemaakt. Toch geeft zij den moed nog niet op en reeds is zij weer opnieuw begonnen; doch het onver mijdelijke gevolg is echter, dat ook nu nog geen definitieve gegevens verstrekt kunnen worden. De directie is echter vastbesloten, al het moge lijke te doen om ook dit seizoen het publiek van Haarlem en omstreken al het goede, wat op too- neélgebied gebracht wordt, te bieden en zij ver trouwt er eveneens in, te zullen slagen als voor heen, series abonnementsvoorstellingen te orga- niseeren, waarover dan zoo spoedig mogelijk de circulaires en de aankondigingen in de bla den zullen volgen. Ondanks alle moeilijkheden gelooft zij, dat het publiek dezen winter goed tooneel wil zien. Verduisteringsbezwaren zullen minder groot blijken dan ze lijken. Reeds nu, na eenige weken vroegere duisternis, ziet men al veel meer menschen 's avonds op straat. Al lerlei maatregelen zijn of worden getroffen om de straten ook na het invallen van de duisternis „begaanbaar" te maken. De tooneelliefhebbers zullen spoedig kunnen zeggen: „Tot ziens in de Schouwburg". VOLKSONDERWIJS. Men schrijft ons: Het Hoofdbestuur van Volksonderwijs 'verga derde in de afgeloopen week met z'n propagan disten voor de vereeni-v'ng en voor het openbaar onderwijs, in Amsterdam en in Zwolle. Na een door den Alg. Secretaris gehouden in leiding over „de positie van Volksonderwijs in deze dagen" en over de e voeren acte spraken beide bijeenkomsten unaniem de wenschelijk- heid uit, dat 't hoofdbestuur der vereen, de pro paganda voor het openbaar onderwijs onverzwakt zou voortzetten en alle voorkomende gelegen heden zoo intensief mogelijk zou benutten ter versterking van de positie van het openbaar on derwijs en van de organisatie zelf. In zijn Hoofdbestuursvergadering van 24 dezer gesloot 't Hoofdbestuur gaarne aan dezen wensch gevolg te geven en iet alle kracht, waarover te beschikken zal zijn, de propaganda te voeren en te richten naar de zelfde lijn, die de Vereeniging nu reeds bijna 75 jaar lang heeft gevolgd onder de bekende leuze „Onverdeeld naar de Openba re School". Daarnaast, geheel en al ook in overeenstem ming met de doelstelling van „Volksonderwijs": verbetering van het onderwijs, besloot het Hoofd bestuur zijn steun te verleenen aan de beweging, die reeds sterk groeiende is, en die beoogt te komen tot invoering van de lichamelijke opvoe ding bij het lager mderwijs, over de geheele linie, terwijl het Hoofdbestuur zich, hierbij aan sluitende aan reeds vroeger verzonden adressen aan de Regeering en aan de Staten-Generaal uitsprak, dat verlenging van de Leerplicht een der eischen is die vooral in dit tijdsgewricht mo gen en moeten worden gesteld. Het Hoofdbestur wendt zich tot z'n afdeelin- gen, kringen, propagandisten en zijn meer dan 60.000 aangesloten leden en roept deze allen op den strijd te voeren voor: versterking en uit breiding van het openbaar onderwijs, invoering van de lichamelijke oefening op alle lagere scho len, en verlenging van de leerplicht. De nieuwe F.RRES PHILIPS WALDORP 1940-1941 Prijzen vanaf 97.50 tl Kleverlaan 176-178 t.o. sportveld. Tel. 14753 AGENDA Rembra: 'It-Theatcr: „Zuster Angelika" met Leny Marenbach en Hans Söhnker. Cinema-Palace: „Het Spookschip" met Harry Piel. Zondagmorgen 11.30 uur: „Palo's Huwe lijksreis". Luxor-Theater: „De Nacht der Beslissing" met Pola Negri. Frans Hals Theater: „De Blanke Vrouw van de Maharadja" met Gustav Diesl en Isa Mi randa. Haarl. Kegelbond. Iederen avond 8 uur ca baret en dancing. BLOEMENDAALSCHE SCHAAKCLUB blIn aansluiting op het bericht van verleden week deelt het bestuur thans mede, dat de onderlinge wintercompetitie gespeeld zal wor den zoowel op iederen Zaterdagmiddag van 2 uur n.m. tot 5.30 uur n.m. als op den club avond iederen Woensdagavond in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan, waarbij de zaal om 7 uur geopend zalworden. BLOEMENDAAL Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur: Ds. J. C. van Dijk. Vrije Kath. Kerk (Popellaan Kinheimpark) v.m. 10.30 uur: Gezongen H. Mis. Woensdag n.m. 3 uur: Completen en Lof. Ned. Prot. Bond v.m. 10.30 uur: Mej. Dr.-N. A. Bruining uit Den Haag. Extra collecte: ten bate van den weder opbouw van de ver woeste kerk der afd. Middelburg. Geref. Kerk v.m. 10 uur en n.m. 5 uur: Ds. Joh. C. Brussaard. Radio-uitzending op golflengte 245.9 M. Universeele Eeredienst (Soefi-Beweging), (Kerk plein 16, bovenzaal „Vreeburg") v.m. 11 uur: Onderwerp: Een werktuig in God's hand. OVERVEEN Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur: Ds. Ch. de Beus. Geref. Kerk (Hulpgebouw Croezenstraat) v.m. 10 en n.m. 5 uur: cand. D. van Swigchem. SANTPOORT Ned. Herv. Gem. v.m. 1.0 uur: Ds. R. H. Oldeman.. Ned. Herv. Kapel v.m. 10 uur: Ds. J. C. Aalder* van Amsterdam. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur: Ir. B. H. Blan kenberg van Aerdenhout. AERDENHOUT Vereen. Relig. Kring v.m. 10.30 uur: Ds. J. Pt Eggink, Ned. Herv. Pred. te Rotterdam. HAARLEM Evang. Luth. Kerk v.m. 10.30 uur: Ds. C. H Brandt. Vrije Evang. Gem. (Geb. Parklaan 106) v.m. 10 uur en n.m. 6 uur: Ds. D. J. D. du Fossé, V.m. 10 uur Kinderkerk. Donderdag mm. 7.30 uur: Zangrepetitie. Evang. Samenkomsten (Geb. Zuiderstraat 15) v.m. IC uur: de heer P. C. Tyssen, Evange list te Deventer. Collecte voor het 'onder steuningsfonds. N.m. 5.30 uur: dezelfde. Evangelisatiesamenkomst. Dinsdag n.m. 7 uur: Bijbelbespreking en Bidstond. Opwekkingssamenkomsten (Geb. Zuiderstraat 15) Donderdag n.m. 7 uur: de heer J. Kits, Leider van de „Openlucht-Evangelisatie" te Zeist. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur: Ds. J. W. Siertsema. N.m. 5 uur Dr. C. Veeri- hof. Catech. Zondag 8. Extra collecte: Evangelisatie in Noord-Holland. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 uur: Ds. A. M. Boeyinga, N.m. 5 uur Ds. L. Hoorweg. Catcch. Zondag 8. Extra collecte: Evangeli satie in Noord-Holland. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 uur: Ds. C. Veenhof. N.m. 5 uur: Ds. A. M. Boe yinga. Catech. Zondag 9. Extra collecte: Evangelisatie in Noord-Holland. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur: Ds, L. Hoorweg. N.m. 5 uur: Ds. J. W. Siertse ma. Catech. Zondag 9. Extra collecte: Evan gelisatie in Noord-Holland. Geref. Kerk (H.V.), (Begijnhofkapel 6) v.m. 10 en n.m. 5 uur: Ds. G. W. van Deth. Bed. Hei lig Avondmaal en dankzegging. V.m. 10 uur Kinderdienst in de voorzaal. Remonstr. Geref. Gem. v.m. 10.30 uur: Ds. W. F. Zuurdeeg, Rem. Pred. te Boskoop. V.m. 12 uur Kinderdienst. Woensdag n.m. 6.30 uur: Bijbelbespreking in het Remonstran tenhuis. Donderdag n.m. 24 uur Hand werkkring in het Remonstrantenhuis. Universeele Eeredienst (Soefi-Beweging), (Nuts- gebouw, Lange Veerstraat 16) v.m. 11 uur Spr.: Mevr. J. v. Ingen-Jelgersma. Onder werp: „Mogen wij ons aan het leven hech ten?" Ned. Vereen, van Spiritisten „Harmonia", afd. Haarlem II (Soc. Ver. Zijlweg 1), v.m. 10.30 uur Wijdingsmorgen. Spreker: de heer J. L. Marchal van Utrecht. Helderziende waar nemingen: Mevr. J. Remmers v. d. Lans. Onafh. Relig. Gemeensch. (Oranjeplein 9) v.m. 10.30 uur: Ds. J. Mispelblom Beyer. Onder werp: Onze weg. N.m. 6.30 uur Jeugddienst Kerk der Broedergemeente (Parklaan 34). Voorgangers: Ds. R, H. Oldeman en Ds. A. R. de Jong. ZANDVOORT Geref. Kerk (H.V.), (Brederodestraat 31) v.m. 10 uur: Ds. P. van der Vloed.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 3