BLOEMENDAAL W. THIJSSEN Zn. Fa. A.Vernout JAN STEENMAN De Twentsche Bank I SA F E-L O A. G. G. M. GI0RGIS Zn. IV. - Bloemendaal K E T I E N DECOR-PARADE 2 Vrijdag 27 September 1940 BURGERLIJKE STAND Beter ten halve gekeerd Ridderstraat 18 A zwart HAARLEM, TELEFOON 13310 Kinderverzorging en Opvoeding Dames R. HANDGRAAF Geen lange avonden meer Leesbibliotheek van PREDIKBEURTEN P. C. VAN GAART Zn. p metende 10 x 16 x 50 Bevallen: P. H. A. Klarenbeek-Altena, dochter. J. C. Hoenderdos-Dam, dochter. M. A. Dekker-Heijstek, dochter. Ondertrouwd: C. Cramer en W. C. Boe- ree. W. J. Brakel en J. A. Spaargaren. H. de Vries en J. A. M. van Asten. F. A. van Nieu- wenhoven en H. B. M. Hogeboom van Bug- genum. C. J. Sindram en G. E. Groesz. Getrouwd: J. Postma en D. Tichelaar. P. Vons en E. Bakker. Overleden: K. C. Jonge Vos, oud 32 jaar. J. van Woerden, oud 53 jaar, overleden te Am- dan ten heele gedwaald. Maar het is ook beter tijdig naar Uw oogarts te gaan, dan dat U al te veel van Uw oogen zou gevergd hebben. En tenslotte is het 't beste om van Uw oogarts naar „Optipliarma", Gedipl. Op- ticiën G. Daams te gaan, die U een prima bril levert. Zijn adres is Bloemendaalscheweg 123b, Telefoon 23170. Ook voor leden van Bloemendaalsch Ziekenfonds. GESCHORSTE ONDERWIJZERES Raadsbesluit inzake blijft gehandhaafd blGedeputeerde Staten hebben onlangs in een openbare vergadering gehoord de toelich ting op het beroep, door een onderwijzeres te Bloemendaal ingediend tegen het besluit van den raad dier gemeente, waarbij zij gedurende een week wordt geschorst met inhouding van salaris. Naar wij vernemen hebben Gedeputeerde Staten geen aanleiding gevonden hun goedkeu ring aan het raadsbesluit te onthouden. De schorsing zal dus worden toegepast. o GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen aan de Vondelschool te Aerdenhout, een wandelstok en een rijwielbe- lastingmerk. Ouwejan, Rijnegomlaan 52, Aer denhout, een oorbel met parej. Wasscherij Bij voet, Korte Kleverlaan, Bloemendaal, een blauwe ceintuur. Hoffmeester, Hartenlustlaan 13, Bloemendaal, een Zeeuwsche broche. K. van Laar, Joan Mauritsplein 2, Overveen, een bruin hondje met witte vlekken. J. de Ruijter, Vrij burglaan 40, Overveen, een schop en een hark. Van Olphen, de Genestetweg 12, Bloemendaal, een padvindersriem met sleutel en fluit. W. Vleg- hert, Van Stolberglaan 17, Aerdenhout, een verduisteringskapje van een rijwiellamp. Van Kleeff, Herman Heijermanlaan 6, Heemstede, een verduisteringskapje. J. de Ruijter, Vrij burglaan 40, Overveen, een blauw jasje. G. Zwarteveen, Lage Duin en Daalscheweg 15, Bloemendaal, een zilveren armband. Mevr. de Bruin, Dr. Bakkerlaan 63, Bloemendaal, een vulpenhouder. A. Pleister, Korte Zijlstraat 8 rood, Haarlem (alleen van 1214 uur), een kinderbeursje inhoudende een rozenkrans. P. Smid, Zomerzorgerlaan 14b, Bloemendaal, een alpinomuts. Koelemij, Oranje Nassaulaan 125, Overveen, een pakje inhoudende badgoed. R. Hagen, Recifelaan 18, Overveen, een vulpot lood. Aan het Bureau van Politie te Overveen, (alleen op werkdagen van 9 uur v.m. tot 12 uur 's middags) een bruine klut, een dames handschoen, een gymnastiekschoen, een riempje waaraan een sleutel, een damesrijwiel, een gouden ring, een blauwe dameshandschoen. o RIJKSTUINBOUWSCHOOL. blVoor het toelatingsexamen tot de Rijks tuinbouwschool voor de Bloembollenteelt te Lisse slaagde o.a. Th. M. Nijssen te Santpoort. o FLORALTA-TENTOONSTELLING blOok de Bornwaterschool heeft haar Flo- ralia-tentoonstelling gehad, waarvoor niet min der dan 210 plantjes waren ingezonden. Door de commissie uit de vereeniging „Flo- ralia" werden de navolgende prijzen toege kend: Begonia's: le prijs Aad Donker, Klazien Wouda, Willy Elling, Greetje Vlaanderen, An neke Soesdorp, Hans Germeraad, Johnny Cas- see, Willy Harinck; 2e prijs Eckhard Hillebrand, Corrian Westra, Chrisje de Nooyer, Kees Wouda, Elly Heeres, Max Harz, Rietje Damstra, Henny Sundermeyer, Elly Kruyt; 3e prijs Peter Zeven, Joop Tjaden, Jopie Cassee, Truus Roos, Anneke v. Balen Blanken, Wim Klein Poelhuis, Niki Blankevoort. Geraniums: le prijs, met lof der jury, Miep Kluit, Anneke Soesdorp, Elly Sanders, Jan Jansen, Willy Boot, Clara Kampman; 2e prijs Egbert Nieuwenhuis, Greetje Schaank, Cia Vlaanderen, Lea Wilderom, Emile Wolf; 3e prijs Leni Geutskens, Jansje Schilstra, Dicky Tibbert, Kees Komen, Marius Schutte, Mies de Lange, Willy van Abs. SCHOORSTEENVEGERS cM. I 5.— per jaar Fuchsia's: le prijs, met lof der jury, Jopie van der Wal,Jan van Dijk, Willy Harinck, Herman Zeven, Hiske Meppelink, Clara Kampman, Peter Zeven, Annie Moen, Arnold Boeldagen; 2e prijs Netty Bakhuis, Selma Thomas, Kees Komen, Jopeke Heytman, Loeki Bleeker, Urin de Nijsj Wim Duvalois, Jeantje Baljet, Annie Weyenberg, Gerard Prent; 3e prijs Harry Suyk, Margriet Tjaden, Lousje Seyffardt, Bertie Tot, Corrie Kluit, Bob Tuning, Jelle Hoekstra, Leo v. Damme, Max Herz, Truus Roos, Willy Langhorst, Willy El ling, Geertje Vlaanderen, Coby Menet, Betsy Heskens, Betty Muhlhaus. Fynere Metaalbewerking;. Nieuwe Werken. Herstelwerken. Koper-Smeedwerk Vergulden, Verzilveren. Polijsten. Bronswerk. HAARLEM SCHOTERWEG 2 TELEF. 14240 Een eigenaardige middag-voorstelling werd j.l. Zaterdag voor de schouwburg-commissie, wet houders, besturen van dilettanten-tooneelver- eenigingen en de pers in den Stads-Schouwburg te Haarlem gegeven. Tooneelspelers traden er niet in op, doch een serie fraaie, spiksplinter nieuwe décors en meubelen, alle getuigende van den verfijnden smaak, van ontwerper en ver vaardigers, maakte haar zwijgend, doch be- wonderingwekkend debuut. Die ontwerper was de kustzinnige directeur van den schouwburg, den heer H. Deinum en de uitvoerders van zijn plannen waren de heer Voskuilen, tooneelmees- ter, de heer Knol, requisiteur en de heer Stroes, electricien. Alle hebben gedurende de afgeloo- pen zomermaanden hun tijd en talenten gege ven om deze kunstwerken te scheppen. De pachter van den stadsschouwburg, de heer Ph. A. Deinum verleende hierbij zijn finantieelen steun; alles geschiedde buiten bezwaar van de gemeentekas. Als resultaat van deze prestaties van het eigen personeel van den schouwburg, zagen wé allereerst een deftige heerenkamer met eikenhouten lambrizeering en stemmig grijs behang, waarin de kleur der meubels harmo nieerde met die der wanden. De vullingen bo ven de lambrizeering zijn omkeerbaar, zoodat door hun achterkant de kamer desgewenscht in een andere kan gemaakt worden. Helaas maakte de distributie het niet mogelijk het noodige be hangsellinnen voor die achterzijde te verkrij gen. De volgende kamer was een verrukkelijke suite met cosy-corner (desverlangd serre) en deze werd gevolgd door een echt typisch oud- Engelsche kamer, die zoowel in een groote cot tage als in een oud Engelsch kasteel past. Ook hier was de aankleeding tot in de puntjes ver zorgd en zelfs een soda-whiskey-zoopje ont brak niet! De heer Deinum was zoo fortuinlijk geweest de hand te kunnen leggen op een prach tig Louis-Quinze ameublement en hij toonde dit in een couquete salon, speciaal hiervoor ont worpen, waarin het wondermooi uitkwam. Ten slotte maakte deze salon plaats voor een tip-top moderne kamer in beige kleur gehouden, waaraan de teedere lichte tinten in samenwer king met de moderne wit- en zwart gekleurde meubelen een feestelijk effect gaven. Bij al deze kamers is er naar gestreefd, de kleuren der décors zoo te kiezen, dat elk dames-toilet hier tegen, wat kleur-effect betreft, op haar gunstigst uitkomt. Distinct, wars van elke uitbundigheid en zonder te veel de aandacht tot zich te trek ken, (waardoor aan het spel afbreuk gedaan zou worden), bezit elk hunner een voornaam cachet. Al deze factoren maken tevens dat het publiek bij elk nieuw stuk de illusie krijgt, dat daarvoor een geheel nieuw décor gemaakt is, waarbij nog komt, dat z.g. stapelmeubelen, die voor een groot aantal combinaties en plaatsingen ge schikt zijn, dezen indruk verhoogen En bij alles, zijn deze meubelen (uit quasi edel-hout vervaardigd voor de wereld van „schijn voor blijk") een lust voor 't oog. Ware de distributie geen beletsel geweest, er zou ook nog een rood-damasten kamer gebouwd zijn. In- tusschen hebben genoemde heeren toch reeds handen vol werk gehad, want alle stoelrompen, stoffeeringen, kasten enz. zijn in hun atelier gemaakt. Er ging heel wat bekleedingsstof mee gepaard, doch een nieuwe uniformjas, voor den portier kon er nog van overschieten. Telken male als een nieuw interieur verscheen, in den glans van een moderne verlichting en hier en daar door planten cf bloemen versierd, ging een warm applaus in de zaal op. Het moet een genot zijn voor actrices en acteurs in deze nieu we, behagelijke entourage op te treden. Waar bovendien voor hen thans de noodzake lijkheid vervalt hun requisieten mee te brengen en de hooge transportkosten en moeilijkheden hiervoor een onoverkomelijk beletsel zouden vormen, hebben wij het stellige vertrouwen, dat het komende tooneel-seizoen weder eens zal getuigen van een verhoogd en opgewekt too- neel-leven in Haarlem! B. o OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN. haHet Comité dat bovengenoemde bijeen komsten, welke thans iederen Donderdagavond in het gebouw aan de Zuiderstraat no. 15 wor den gehouden, organiseert, deelt mede, dat het programma voor de eerstvolgende weken als volgt is vastgesteld: Donderdag 26 September de heer J. Kits, leider van de „Openlucht-Evan gelisatie" te Zeist; 3 October de heer J. Sevens- ma, Evangelist te Amsterdam; 10 October Ds. A. M. Berkhoff, Vrij Evangelisch predikant te Groningen met het onderwerp: „Een globe zon der grenzen". De Vereeniging tot bevordering van het On derwijs in: Kinderverzorging en Opvoeding, afd. Haarlem en Omstreken, die haar huis voor ouders en opvoeders heeft in de L. Margare- thastraat 19 (h. Krocht), zond ons haar Win- terprograma 1940-'41. Zich richtend naar de thans ontstane behoeften, heeft zij zich in het bijzonder op de belangen van het gezin als zoo danig ingesteld, reden waarom de Vereeniging hier ter plaatse ook het initiatief nam tot den cursus aan z.g. „Vertrouwenspersonen", die zich elders reeds in een groot succes mocht verheugen. Daarnaast is het gezinsterrein ook uit paeda- gogisch en practisch oogpunt verzorgd, waar mede vele ouders de helpende hand geboden kan worden bij het vervullen van de voor hen onder de huidige omstandigheden zeer verzwaar de taak. Inlichtingen en aanmelding voor deelname aan hieronder vermelde of nog te vormen cursussen op vastgesteld uren of schriftelijk, alles p.a. Huis v. Ouders, L. Margarethastraat 19. De navolgende cursussen worden gegeven: I. Voorlichtingscursus. „Cursus aan Vertrouwenspersonen" ter pro- pageering der cursussen, uitgaande van de Com missie inzake Huishoudelijke Voorlichting en het Internaatswerk, gestimuleerd door het De partement van Sociale Zaken. II. Cursus in Kleuter-verzorging te geven door Mevr. S. M. Brandon-Grondel aan meisjes van 16 jaar en ouder. Een deel der lessen zal worden besteed aan handenarbeid voor het jonge kind (plm. 3-8 jaar). III. „Gezinsleiding". Cursus voor mannen en vrouwen, die in eeni- gerlei verband de belangen van een goed ge zinsleven hebben te behartigen: Ouders, hulpen in de huishouding, kinderjuffrouwen en an dere belangstellenden. 1. „Vragen in de Opvoeding van iederen dag", te behandelen door den heer R. IJzer, leeraar i. d. Opv., Rijks-Kweekschool, Haar lem. 2. Onze „moelijke kinderen" in het gezin en daarbuiten zal besproken worden door Mej. Dr. E. C. Lekkerkerker, leidster van het Med. Fae- dag. Consultatiebureau te Haarlem. 3. „Onze zieke kinderen in het gezin," te behandelen door een kinderarts (wordt nader bekend gemaakt). IV. Studie-cursus over „Der Vrouwen Le vensweg" (boek van Dr. Esther Harding), o.l.v. mevr. ir. M. Daardenburg-Lindeyer. V. Knutselcursus na 1 Januari a.s. te leiden door Mej. A. M. Bos, alg. leidster Jeugdwerk van het Hoofdbestuur van de Ver. tot Nut van het Algemeen. Het bestuur wordt gevormd door: mej. O. E. Mansvelt, voorzitster; mevr. A. M. L. F. Hoog- Warnaars, wnd. voorzitster; mej. B. E. Har- nrfèns, secretaresse, Pentislaan 1, Aerdenhout. rftej. E. J. Simon, Permingm.esse, Stolbergstraat 5, Haarlem, Giro No. 177204; mevr. Chr. Cohen Tervaert-Koch; mevr. ir. M. Waardenburg-Lin- deyer; mej. mr. dr. E. C. Lekkerkerker; mevr. H S. Kohnstamm-Beerens; mevr. S. M. Bran don-Grondel; mevr. M. J. Mazee-Deinum, kin derarts, advis. lid; mevr. Tj, van Eerde-Sluy- terman, gedelegeerd lid v. d. Ned. Ver. v. Huisvr., afd. Haarlem; mevr. R. de Voogt-de Vogel, Eerelid. Uw adres voor een goed verzorgd kapsel voor U en ook voor Uw kinderen is: Zijlstraat 35 - Haarlem - Tel. 17625 HAARLEMSCHE DAMES SCHAAK CLUB Ook hier eendracht en vreê! Werkt daaraan allen mee! was het openingswoord op de elfde jaar vergadering van de Haarlemsche Dames Schaakclub („de eenige Dames Schaak club in Nederland?"). Geregeld zullen de Donderdagmiddag samenkomsten in het Wijkgebouw, Ged. Oude Gracht, voortgang hebben, ook, of liever juist in deze bewogen" tijden. De vrouw moet zich eens even kunnen ont spannen en daartoe leent zich het schaak spelen in het bijzonder. Met zeventien trouwe leden begon in September het seizoen 19401941. o ALLE-DAG-KERK Maandag 30 September a.s., 's middags van 3 tot 4 uur, zal een bizondere dienst worden gehouden in het Koor der Groote Kerk te Haarlem (ingang Klokhuisplein). In dezen dienst zullen voorgaan: Dr. E. Emmen, Ned. Herv. Predikant en Ds. J. M. Leendertz, Doopsgezind predikant. Het onderwerp zal zijn: „Tot wien zullen wij heengaan?". Verder zal Mejuff. Catharina F. A. Hessels eenige liederen ten gehoore brengen, en wel: Ja, aan U heeft mijn ziel genoeg, Mijn Jezus komt, ik zal Hem zier (G. H. van Brucken Fock), en Die de zie len henen leidt (Philip Loots). Evenals in alle diensten der A.D.K. zijn ook thans toegang en zitplaatsen vrij. Pro gramma's worden in de kerk verstre' De kerkdeur wordt een half uur voor den aanvang van den dienst geopend. Ds. A. Snethlage, loco-voorzitter K. J. L. Vernhout, secretaris. met een BOEK uit de Haarlem W armoesslraat 10 Bloemendaal - Bloemendaalscheweg 53 Overveen - Bloemendaalscheweg 255 Zondag 29 September 1940 BLOEMENDAAL Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. A. Adrian! van Delfshaven. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. Geref. Kerk v.m. 10 uur en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Radio-uitzending op golf lengte 245.9 M. Universeele Eeredienst (Soefi-Beweging), (Kerkplein 16, bovenzaal „Vreeburg") v.m. II uur Onderwerp: De idee van Heiligheid. De Vrije Katholieke Kerk, Popellaan Kinheim- park. Zondag 29 Sept., 10.30 v.m„ Gezon gen H. Mis. Woensdag, 2 Oct., 3 uur nun., Completen en Lof OVERVEEN. ■Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Geref. Kerk (Hulpgeb. Croezenstraat) v.m. 10 uur en n.m. 5 uur Cand. D. van Swigchem. Woninginrichting, lJehangeit en Stoffeerders Koediefslaan, hoek Heerenweg, HEEMSTEDE TELEFOON 28185 OPGERICHT ANNO 1848 SANTPOORT Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman. Ned. Herv. Kapel v.m. 10 uur Dr. G. Oorthuys van Amsterdam. Geref. Kerk H.V., v.m. 10 uur, de heer K. van den Berg, van Santpoort. AERDENHOUT Vereen. Relig. Kring. Geen dienst. HAARLEM Evang. Luth. Kerk v.m. lO'/s uur Ds. W. Spliet- hoff. Evang. Samenkomsten (Geb. Zuiderstraat 15) v.m. 10 uur de heer Ed. W. Pera uit den Haag. i N.m. 5'/s uur dezelfde. Evangelisatiesamen komst. Dinsdag n.m. 7 uur Bijbelbespreking en Bidstond. Opwekkingssamenkomsten (Geb. Zuiderstraat 15) Donderdag n.m. 7 uur de heer J. Sevensma, Evangelist te Amsterdam. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur Ds. L. Hoorweg. N.m. 5 uur Ds. J. W. Siertsema. Catech. Zondag 9. Extra collecte: Emeriti predikan ten, weduwen en weezen. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 uur Ds. C. Veenhof. N.m. 5 uur Ds. A. M. Boeyinga. Catech. Zondag 9. Extra collecte: Emeriti predikan ten, weduwen en weezen. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 uur Ds. J. W. Siertsema. N.m. 5 uur Ds. C. Veenhof. Catech. Zondag 10. Extra collecte: Emeriti predikanten, we duwen en weezen. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 5 uur Ds. L. Hoorweg. Catech. Zondag 10. Extra collecte.' Emeriti predikanten, we duwen en weezen. Geref. Kerk (H.V.), (Begijnhofkapel 6) v.m. 10 uur en n.m. 5 uur Ds. G. W. van Deth. V.m. 10 uur Kinderdienst in de voorzaal. Remonstr. Geref. Gem. v.m. 10'/: uur Dr. W. R. M. Noordhoff. V.m. 12 uur Kinderdienst. Maandag n.m. 7>/2 uur Zangkoor in hs' Remonstrantenhuir Woensdag n.m. 6'/» uur Bijbelbespreking in het Remonstrantenhuis. Donderdag n.m. 24 uur Handwerkkring in het Remonstrantenhuis. Universeele Eeredienst (Soefi-Beweging) (Nuts- geb. Lange Veerstraat 16) v.m. 11 uur spreekster Mej. J. Kerbert. Onderwerp: „De Geest van Leiding". Ned. Vereen, van Spiritisten „Harmonia", Afd. Haarlem II (Soc. Ver. Zijlweg 1) v.m. IO'/ï uur Wijdingsmorgen. Spreker: de heer M. L. A. v. d. Heijde Jr. van Rotterdam. Hel derziende waarnemingen: Mej. C. Driesten. College tot verbreiding van Spiritistische begin selen (Geb. „Theosofia", Nassauplein 8) v.m. IOV2 uur Wijdingsmorgen. Spreker: C. v.d. Engel. Trance Toespraak. Toegang vrij. Alle-Dag-Kerk (in het Koor der Groote Kerk, ingang Klokhuisplein). Godsdienstoefe ning eiken werkdag, behalve 's Zaterdags, des namiddags van 34 uur. Voorg. Pred. v. alle Prot. Kerken van Haarlem en om geving. Maandag 30 September, n.m. 34 uur, Wijdingsdienst. LANGE BOOGAARDSTRAAT 25 - TEL. 15475 KOOPER VAN VODDEN, METALEN. MEUBELS, ZOLDEROPRUIMINGEN, ENZ FNZ. LANGE BOOGAARDSTRA Al 25 - TEL. 15475. OOK AAN HUIS TE ONTBIEDEN,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 2