Sport en CRAMA BRIDGE Voor een prima bril WELKE BON? Zeep tekort? ZONDER BON rijdag 27 September B.V.C. „Bloemendaal" H. H. LANKAMP Bloemendaalsche Gymnastiek Vereeniging Het Goedkoopste Adres BROOD TAFELTENNIS SUIKER MEELWAREN GRUTTERSWAREN KOFFIE OF THEE PETROLEUM ZEEP BOTER EN VETTEN VOEDERKAART VLEESCH voor Bibliotheek naar DE WIT! T.Y.B.B.—BLOEMEND AAL Het vertoonde spel in dezen wedstrijd viel van beide partijen zeer tegen en wij zouden het kunnen wijten aan ongeoefendheid van de spelers. Constateerden wij bij de Oranjewitten meer systeem in het opzetten der aanvallen, dat geen succes kon boeken, doordat het spel oorspronkelijk te kort werd gehouden, bij de gastheeren werd het gêbrek aan samenspel ver goed door enthousiasme, dat weldadig aan had kunnen doen, als 't net met zoo'n groote do sis opgelepeld was geworden. Op zeker mo ment lagen er minstens 3 spelers gewond ten gevolge van hun wilde manier van spelen, en dat er verder geen ongelukken zijn gebeurd is louter aan het toeval te danken. Dit soort geest drift gaat ons wel wat te ver en wij hopen voor hen zelf, dat de scheidsrechters het een beetje binnen de perken weten te houden. Het eerste doelpunt kwam na ongeveer 25 minuten toen na vele vergeefsche pogingen de rechts half van Bloemendaal een voorzet voor doel deponeerde, welke door een achterspeler van T.Y.B.B. van richting werd veranderd en daar door in het doei rolde. Dit feit bracht meer le ven in de brouwerij en de aanvallen werden van beide zijden regelmatiger opgebouwd. Ten minste Beek plaatste dikwijls naar de vleugels, waardoor telkens gevaarlijke situaties, ontston den. Beide doelen verkeerden om beurten in gevaar. Bij een van de T.Y.B.B. aanvallen werd den linksbuiten een gemakkelijke kans gebo den om te doelpunten. Rust 11. Na de hervatting zaten de gastheeren er di rect zoo vinnig op, dat de Bloemendaal defen sie alle zeilen bii moest spannen hieraan weer stand te bieden. Toch zag de midvoor kans, na een mooie voorzet, keeper en bal in het doel te werken. Pas laat zagen de withemden het gevaar in en belegerden voortdurend het T.Y. B.B.-doel, dat dikwijls door een haag van spe lers verdedigd werd. Het had er allen schijn van, dat geëindigd zou worden met onveran- derden stand, toen een van de achterspelers den bal met de handen tegenhield, nadat zijn kee per reeds gepasseerd was. Hartman benutte de ze kans onberispelijk, door den stand gelijk te maken, waarna de gastheeren van geluk moch ten spreken, dat de speeltijd om was. A.s. Zondag is er een thuiswedstrijd om twee uur tegen Beverwijk I. Hopen we op een be teren vorm van onze spelers en het resultaat zal wel gunstiger voor hen zijn. De opstelling is aldus: W. Berkemeyer. N. v. Resteren J. v. d. Schalie G. v. d. Linde, H. Beyk, A. F. Huisman R. Hessel, G. Hartman, J. de Jonge, H. v. Bragt Chr. Steffers VOOR DE LANGE AVONDEN Een boek uit de Bibliotheek van KRUISWEG 19 HAARLEM Telefoon 13287 (bij het station) 14000 deelen Leesgeld 8 ct. p. deel p. week Het is niet alles goud wat er blinkt, A-k) Vele bridgers laten zich verblinden door het bezit van een groot aantal niaatjes, zonder rekening te houden met de distributie of zwakte van den partner. Theoretisch is het bezit van 8 honneurtrek met den partner samen, minstens manche zelfs slam in zicht. De practijk echter toont dikwijls aan, dat zelfs het alleen-bezit van 8 honneurtrek. zonder meer nog niet eens een manche te maken is. Neem maar eens vier azen en vier heeren. dit geeft zonder kracht van den partner precies 2 SA. en bij een kleurenspel is zelfs een éénbod niet zeker. Tn de bridge-historie is eens een spel gemeeld het is ruim 50 jaar geleden waarbij Zuid (de hertog van Cumber land) X,. 4000. verloor. Met 7 honneurtrekken en 3 plussen, kon geen slag gemaakt worden, terwiil de tegenpartij, met 1 en een plus groot slam durfde te bieden, en het maakte ook. Het spel was ver deeld: Noord: S. 6-5-4-3-2; H. 10-9-8-7-6-2; R. b-10; West S. geen; H. geen; R. 9-8-7-6-5-4-3-2; K. a-v-10-8-3; Oost S. 10-9-9-7; H. b-5-4-3 R. geen; K. 7-6-5-4-2; Zuid (hertog v. Cumberland): S. a-h-v-b; H. a-h-v: R. a-h-v; K. h-b-9; West bood na Zuid's 4 SA. 5 Klaver, Oost ant woordde met 5 Ruiten (psychi), Zuid 5 SA, West 7 Klaver. Het eenige wat hier aan te doen zou zijn is dat Zuid een redbod doet van 7 Schoppen, hi j dacht eehter met doubleeren meer te verdienen hij dacht eehter met doubleeren meer te verdiene en verloor I,. 4000. Zoo'n zelfde fijne trek zit er ook in de spelop- gaaf van verleden week. Z. kwam uit met S.h en zag W.'s kaarten opengaan en zag dadelijk, dat het onmogelijk was, dat O. een H.-sIag zou moeten missen. Daar O. waarschijnlijk een dubbele vijfkaart had, kan Zuid hoogstens 3 slagen maken, tenzij nog een ruiten-slag is te foTceeren. Z. speelde nu R. 9-W. R. v; N.R.h; O.R.a; en Zuid's R.10 maakte de 4e slag. Ten slotte uit een wedstrijd van j.l. Zondag het volgende spel West: S. 10; H. v-b-9-5-4-3-2; R. b; IC. a-7-6-2; Oost: S. v-b-8-3; H. 7; R. a-h-10-6-5; K. b-5-4; Wij maken de dames en heeren er op attent, dat de oefenuren, met het oog op tien uur bin nen zijn, met een kwartier vervroegd zijn. Dus aanvangende 7.459.15 uur. Ook de adspiranten van afd. Overveen hebben daar rekening mee te houden, daar die dus be ginnen na 6.457.45 uur. De adspiranten van afd. Bloemendaal zijn wederom in hun oude om geving (Hartenlustschool) teruggekeerd. Tot onze groote blijdschap zagen wij reeds weer oude leden terug, die ons verleden jaar verlaten hadden, daar de oefenavonden in de Bloemen daalsche Schoolvereeniging gevestigd waren en die niet zoo prettig te bereiken was. Wij kunnen onze adspiranten en tevens de ouders mededee- len, dat wij van B. en W. toezegging hebben ont vangen, dat wij Woensdagmiddag de gymnas tiekzaal mogen gebruiken. Zoodat, wanneer er zich geen andere moeilijkheden voordoen, wij onze adspiranten met daglicht naar de gymnas tiek kunnen laten gaan. De oefenuren worden nog nader bekend ge maakt. HANDBAL Daar wij weder met onze damesafdeeling gaan handballen en wij de beschikking weer hebben over een terrein van B.V.C., zouden de dames Zondag 22 Sept. j.l. de competitiewed strijden openen met een wedstrijd tegen O.S.S. op ons terrein. Wegens niet opkomen van O.S.S., heeft de wedstrijd geen doorgang kunnen vin den. Daar alle dames aanwezig waren, hebben zij den middag nuttig besteed met eens flink te oefenen. Sporthals te Tluy! voor alle Sportartikelen. Korfbal schoenen en Raeeschoenen zonder bon. Sportkleeding (behalve turnpakjes) zonder punten. SCHOTERWEG 27 TELEFOON 19030 Wat is het juiste bod In dit geval bood W. 4 Harten. VEREENIGINGS BERICHTEN. B.C. „Haarlem Noord". Desondanks een Zondag overvol met sportge beurtenissen in Haarlem, was de opkomst voor de onderlinge „HowelI"-kamp zeer goed. Er is met veel animo gespeeld, wat blijkt uit de vol gende resultaten: 1. heeren MeijboomNieman50 2. heeren v. Woning-Robbè45 3. dames WiegminkMulder43 4. heeren F. GausSchut42 5. heeren Risde Groot35 6. heeren Schreuderv. d. Aakster 31 7. heeren VeeningsSchaeffer29 8. heeren WarmendamWalter Sr. 29 9. mevr. Braveheer v. d. Bogaard 27 De wedstrijden om de „Rosehaeghe Coup". Onder geweldige belangstelling zijn de wed strijden dit jaar gehouden. In alle ruimtens van het gebouw ..Roshaeghe" moesten tafels ge plaatst worden. De teams van niet minder dan 8 vereenigingen bonden den strijd aan. De beker houder van dit jaaT heeft door het falen van één der paren, de beker moeten afstaan aan de R.K. B.C. „Ons Genoegen". De vereenigingsuitslagen zijn: R.K.B.C.O.G. 177% B.C. Rosehaeghe173 R.K.B.C. „Haarlem"169% B.C. „1940"169 B.C. „Santpoort"167% B.C. „Haarlem Noord"168% H.B.C162% B.B.C143% De individueele prijzen zijn gewonnen door de paren GroepA: heeren KuilMartin (B.C. „1940") 65 MP. heeren Gebr. v. Eerden (B.C. „O.G.") 65 MP. mevr. Kluitheer De Jong (H.B.C.) 59 MP. Groep B: Fam. Bakker (H.B.C.)63 MP. heeren Groenebergv. 't Iloff (B.C.H.B.) 61 MP. mej. Erdtsieklieer Klaseboer (Rose- heaghe)60 MP Groep C: fam. Handgraaf (B.C. „Santpoort) 60 MP, heeren BrouwerBeijer (B.C.H.N.) 62 MP, mevr. Nieuwcnhuisheer Jorre 60% MP, Groep D: heeren Hogenslagv. Bakkum (B.C.H.N.) 65% MP Mevr. Hamheer v. Soest (Rosehaeghe) 64% MP. heeren MudderSpoor (B.C. „1940") 58% MP nog altijd het beste en oudste adres. Opgericht 1875. U profiteert daarbij van onze vakkennis (diploma vakschool voor Opticiens), onze lang jarige ervaring en onze bekende accuratesse. Billijke prijzen. Groote sorteering. VAK-OPTICIEN KLEINE HOUTSTRAAT 7 Men lette op 't juiste adres Zaak met groote portiek! d.d. 27 September 1940. H.T.T.C. „Shot" Secretaris, H. Kolk, Pijnboomstraat 123, Haar lem. Speelavond, Donderdag van 6,309.30 in hotel Vreeburg, Kerkplein, te Bloemendaal. De speelavonden van de vereeniging zijn van af heden op Donderdag, aangezien dit voor ve len gemakkelijker is. De halve competitie voor het samenstellen der teams is in vollen gang en er begint reeds eenige teekening in te komen. W. Traksel leverde een zeer fraaie prestatie door al zijn wedstrijden tot nu toe te winnen, al moet gezegd worden dat zijn wedstrijd tegen G. J. Waanders evengoed door hem verloren had kunnen worden. P. Zalm tracht dezelfde prestatie te leveren, hetgeen hem al aardig ge lukt. G. J. Waanders was tijdens zijn eerste wedstrijden buitengewoon goed op dreef, wij hopen dat dit zoo zal blijven. H. Kolk verloor slechts één wedstrijd, doch heeft verder nog geen sterkere spelers tegen over zich gezien. B. Schipper en G. J. v. Fran- kenhuysen, de helden van de 2e afdeeling der vorige „Shot"-competitie doen niet veel voor elkaar onder. Enkele spelers zooals J. Linde man, G, Klupper er, J. Vogel zijn nog niet zoo op den voorgrond getreden als verwacht werd, maar wat nog niet is. kan komen. W. Traksel 8 8 0 8 1.— P. Zalm 3 3 0 3 1.— H. Kolk 5 4 1 4 0.80 G. J. Waanders 7 5 2 5 0.71 B. Schipper 8 5 3 5 0.63 G. J. v. Frankenhuysen 5 3 2 3 0.60 J. Romeijn 4 2 2 2 0.50 J. Mey 4 2 2 2 0.50 J. v. Dommelen 4 2 2 2 0.50 G. Klupper 6 2 4 2 0.33 J. Vogel 6 2 4 2 0.33 E. Bloemsma 3 1 2 1 0.33 P. Klaverweiden 5 1 4 1 0.20 J. Lindeman 8 1 7 1 0.13 H. v. d. Werff 1— 1— 0.00 J. Sonneborn 2 2 0.00 C. Pieterse 3 3 0.00 Het aantal damesleden is nog steeds stijgen de, zoodat zij aan een aparte competitie deel zullen nemen voor de samenstelling van de dames-teams in den N.T.T.B. sterdam. Bonnen serie 7. Geldig: van 23 t.m. 29 Sept. met 2 dagen extra geldigheidsduur. Bonnen serie 8. Geldig van 30 Sept. t.m. 6 Oct. met 2 dagen extra geldigheidsduur. Elke serie geeft recht op: totaal 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood. Bon 72 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Van 31 Aug. t.m. 27 Sept. Bon 71 van het Algemeen distributieboekja Geldig: Van 7 Sept. t.m. 4 Oct. Recht gevend op: '/s pond tarwebloem of tarwemeel of boekweitmee] of rogge bloem of roggemeel of zelfrijzend bak meel. Bon 41 van het Algemeen distributieboekje Geldig: Van 7 Sept. t.m. 4 Oct. Recht gevend op: Vz pond rijst of rijste- meel of rijstebloem. Bon 54 van het Algemeen distributieboekja Geldig: Van 7 Sept. t.m. 4 Oct. Recht gevend op '/s pond havermout of havervlokken, of gort. of grutten. Bon 28 van het Algemeen distributieboekje Geldig: van 9 Sept. t.m. 1 Nov, Recht gevend op 1 ons maizena, of gries- meel of puddingpoeder. Bon 15 van het Algemeen distributieboekje Geldig, van 9 Sept. t.m. 1 Nov. Recht gevend op: 1 ons macaroni of vermicelli of spaghetti. ->on uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Van 31 Aug. t.m. 27 Sept. Recht gevend op: l!t pond koffie of l/i ons thee. (alleen voor hen, die uitsluitend op pe troleum kunnen koken). Zegel „Pe riode 6". Geldig: van 9 Sept. tot en met 3 Nov. Rechtgevend op: 2 Liter. teUervnó V5.n Hen'"® mt NilclddZ. GOOI WAT IN MIJN SCHOENTJE Het Comité „Gooi wat in mijn schoen tje", hoopt dit jaar wederom vele kinde ren gelukig te maken door het plaatsen van een schoentje onder de schoorsteen van Kindervrienden in Haarlem en Om streken. Ouders, die meenen, dat hun kinderen van 4 tot en met 7 jaar hiervoor in aan merking komen, kunnen dit voor 8 Octo ber schriftelijk opgeven aan het Secre tariaat Hooimarkt 30, Haarlem. Bon 104 uit het Algemeen distributie boekje Geldig: van 25 Sept. t.m. 18 Oct. 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstel ling) óf 120 gram huishoudzeep of 200 gram zachte zeep Af 250 gram zeeppoe der óf voor zoov-- -"dl» 125 gram zeepvlokken; of 250 gram zelfwer- werkende waschmiddel of 200 grars vloeibare zeep. Verder kan 8 kg. droog waschgoed per bon aan de wasscherij worden meege geven. Bon 116 (ontvangen bij de textielkaart) Geldig van 31 AUg. t.m. 31 Dec. Recht gevend op 50 gram scheerzeep 4»f voor zoover voorradig één tube scheercrême of 1 pot scheerzeep. Wij hebben een prima Vervangingsmiddel. Mogen wij het U eens laten zien? „Optiphar- ma", G. Daams, Gedipl. Drogist, Bloemen- daalscheweg 123, Telefoon 23170. Bon 05 tot en met 12 van de BoterkaarL Geldig van 24 Aug. tot en met 18 Oct. Recht gevend op '/j pond boter. Bon 05. 06 en 07 van de Vetkaart. Geldig van 24 Aug. tot en met 18 Oct. Recht gevend op */- pond margarine ct. boter (zonder reductie). Bon 08 van de Vetkaart. Geldig van 24 Aug. tot en met 18 Oct. Rechtgevend op 'h pond gesmolten spijs.- vet of een half pond boter (zonder in ductie). Bon 09. 10, 11 en 12 van de vetkaart. Geldig van 24 Aug. tot en met 18 Oct. Recht gevend op llt pond boter met een reductie van 10 cent per half pond. Bon 5 (van de Voederkaart voor honden of katten). Geldig: van 1 t.m. 30 September. Recht gevend op: Voor honden: groep 1 10 K.G. hondenbrood, groep II 10 K.G. iden, groep III 8 K.G. idem, groep IV 5 K.G. idem, groep V 4 K.G. idem, groep VI 3 K.G. idem. l'/s K.G. kattenbrood. Bon 01 van de Vleeschkaart. Geldig: tot 29 September. Recht gevend op: elk 100 gram vleesch (been inbegrepen) of een rantsoen vleeschwaren. kunt U lezen zooveel U wilt, doch onthoudt dan dit BOEKHANDEL BLOEMEND AALSCHEWEG 123. TELEFOON 22874 BLOEMENDAAL

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 3