1 WELKE BON? HERFSTHOEDEN Uw zeepranfsoen wordt ruimer Brandstoffen hand©! R. HANDGRAAF Vrijdag 25 October 1940 5 Lange avonden Geen bezoek BOEKHANDEL J. M. DE WIT d.d. 24 October 1940 KOFFIE OF THEE SUIKER MEELWAREN ZEEP GRUTTERSWAREN BROOD KAAS VLEESCH BOTER EN VETTEN PETROLEUM VASTE BRANDSTOFFEN VOEDERKAART n.v. Hoenderdos' VAN DE LEESTAFEL Dames AGENDA FOTO Scherpenhuizen Origineel, doch weinig opvallend Geen wachtweek voor steun en kasuitkeering ONZE BIBLIOTHEEK STAAT TOT UW DIENST Bloemend.weg 123, Tel. 22874, Bloemendaal Bon 114 uit het Algemeen Distributie- boekje. Geldig van 28 Sept. tot en met 8 Nov. Recht gevend op: Vs pond koffie of ons thee. Bon 109 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Van 28 Sept. t.m. 25 Oct. Rechtgevend op: 1 kg. suiker. Bon 78 van het Algemeen distributieboekje Geldig: van 5 Oct. t.m. 1 Nov. Recht gevend op: l/a pond tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of rogge bloem of roggemeel of zelfrijzend bak meel, of gruttemeel (zgn. gemengd meel). Bon 55 uit het Algemeen distributie boekje Geldig: van 19 Oct. t.m. 12 Nov. 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstel ling) óf 120 gram huishoudzeep of 200 o-jm zachte zeep if 250 gram zeeppoe der óf voor zoov" --aft 125 gram zeepvlokkeii, of 250 gram zelfwer- werkende waschmiddel of 200 gram vloeibare zeep. Verder kan 8 kg. droog waschgoed per bon aan de wasscherij worden meege geven. Bon 116 (ontvangen bij de textielkaart) Geldig van 31 nug. t.m. 31 Dec. Recht gevend op 50 gram scheerzeep of voor zoover voorradig één tube scheercrême of 1 pot scheerzeep. door het gebruik van prima vervangings middelen. De gebruiksters zijn er enthou siast over Vraagt het bij „Optipharma", G. Daams, Bloemendaalscheweg 123, Tele foon 23170. Bon 76 van het Algemeen distributieboeltje Geldig: Van 5 Oct. t.m. 1 Nov. Recht gevend op: '/s pond rijst of rij sta meel of rijstebloem. i Bon 77 van het Algemeen distributieboekje Geldig: Van 5 Oct. t.m. 1 Nov. Recht gevend op lh pond havermout of havervlokken, of gort, of grutten. Bon 28 van het Algemeen distributieboekje Geldig: van 9 Sept. t.m. 1 Nov. Recht gevend op 1 ons maïzena, of gries- meel of puddingpoeder. Bon 15 van het Algemeen distributieboekje Geldig, van 9 Sept. t.m. 1 Nov. Recht gevend op: 1 ons macaroni of vermicelli of spaghetti. Bonnen serie 11 van de Broodkaart. Geldig: van 21 t.m. 27 Oct. met 2 dagen extra geldigheidsduur. Elke serie geeft recht op: totaal 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood. Bonnen serie 10 van de Broodkaart. Geldig: tot en met 22 October. Bon no. 26 van het Algemeen Distributie boekje. Rechtgevend op 1 ons kaas. Geldig van 21 tot en met 27 October. Bon 05 van de Vleeschkaart. Geldig: van 21 t.m. 27 Oct. Bon 04 van de Vleeschkaart. Geldig: tot en met 27 Oct. Recht gevend op: elk 100 gram vleesch (been inbegrepen) of een rantsoen vleesch waren. Bon 13 van de Boterkaart. Geldig: van 19 t.m. 25 Oct. Recht gevend op '/s pond boter Bon 13 van de Vetkaart. Geldig: van 19 t.m. 25 Oct. Recht gevend op lh pond margarine of boter (zonder reductie). Niet gebruikte bonnen geldig tot en met 1 November. (alleen voor hen, die uitsluitend op pe troleum kunnen koken). Zegel „Pe riode 6". Geldig: van 9 Sept. tot en met 3 Nov. Rechtgevend op: 2 Liter. (Alleen voor verlichting). Zegel Periode A. Geldig: van 9 Oct. t.m. 10 Nov. Rechtgevend op 2 Liter. Bon 01, 02 en 03 van de „bonkaart distri butie vaste brandstoffen, haarden, ka chels." Bon 01, 02, 03, 04, 05 en 06 van de „bonkaart distributie centrale verwar ming. Bonnen gomerkt: „brandstoffen", één een heid, le periode". Bonnen gemerkt: „cokes, één eenheid, le periode". Gedurende de maand October. Rechtgevend op elk één eenheid vaste brandstoffen. Bon 04, 05 en 06 van de „bonkaart distri butie vaste brandstoffen-haarden, ka chels". gedurende de maand October. Rechtgevend: op één eenheid turf. Deze laatste bonnen zullen echter in den loop van het seizoen voor steenkolen of andere brandstoffen worden aangewezen. Men kan ze dus bewaren. Zij blijven tot nader order geldig. Bon 4 (van de Voederkaart voor honden of katten). Geldig: van 1 t.m. 31 October. Recht gevend op: Voor honden: groep I 10 K.G. hondenbrood, groep II io K.G. idem groep III 8 K.G. idem, groep IV 5 K.G. idem, groep V 4 K.G. idem, groep VI 3 K.G idem. IV2 K.G. kattenbrood. BRANDHOUT E i k e n j Beukenf kacheiblokken Berken 1 uit voorraad leverbaar Dennen Kinderhuissingel 2, Telef. 11979 Uw adres voor een goed verzorgd kapsel voor U en ook voo' Uw kinderen is: Zijlstraat 33 Haarlem - Tel. 17625 ZELF ONZE KLEEDING MAKEN Zelf onze kleeding maken is het parool van dezen tijd. Wat is een couponnetje of een klein lapje stof niet van onschatbare waarde, want juist hiermee kunnen wij een oude japon in een nieuwe omtooveren. Welnu, een modeblad, speciaal hierop inge steld, zal voor menigeen een goede hulp zijn. Zoojuist ontvingen wij' de bekende „Beyer's Mode für Alle", die voor October weer veel leuke en px-actische ideeën biedt. De voorpa gina brenat al iets heel bijzonders: een modieu ze overgangsjas, waarvan de rug wat overbloust en de taille zeer nauw sluit. Verder zien we vlotte hoedjes van vilt en fluweel, elegante middag- en ook avondjapon nen, De mantelmodellen zijn zeer variëerend; we treffen los-hangende swagger-modellen aan en getailleerde mantels. En bij winderig herfst weer zal een mantel met capuchon wei heel welkom zijn! Alleraardigst zijn de meer sportieve modellen, waarbij ons lange lijfjes met strakke rokjes op vallen. Willen we er niet meteen zoo „winters" uit zien, dan kunnen we ook een leuk mantelpakje maken, of, als we nog in het bezit zijn van een rok, een bijpassend manteltje en blouse, waar voor zeer aparte modellen gegeven zijn. Ook voor het vermaken van mantels en ja ponnen zijn handige tips gegeven, die door velen toegejuicht zullen worden. Mocht U toe vallig nog een oud mantelpak hebben, dan tï-eft U het wel heel bijzonder, daar met be hulp van „Beyer's Mode für Alle" hiervan nog een alleraardigste japon gemaakt kan worden. Voor de schoolgaande kinderen vinden we practische kleeding: pakjes voor de jongens, voor de meisjes snoezige jui-kjes en manteltjes. Bovendien staan er fleurige schortjes bij, waar men veel plezier van zal hebben, daar hierdoor goede kleertjes worden uitgespaard. Ze zijn trouwens eenvoudig te maken uit een coupon netje of afgedragen zomerjurk. „Beyer's Mode für \lle" is overal in den boek handel verkrijgbaar a 55 ets. per nummer of bij abonnement a f 1.50 per kwartaal. Proef nummers worden gratis verstrekt door N.V. Wereldmode, Prins Hendrikkade 173, Amster dam-C., tegen vergoeding van 10 ets. portokos ten. Stadsschouwburg. Zaterdag 26 October, l®/< uur: Aerdenhoutsch Kindertooneel. „Repelsteel tje". Zaterdag 26 October, 7 uur: N.V. Het Nederl. Tooneel. „De. Getrouwde Vrouw". Zondag 27 October, 2 uur: Tooneelgroep „Het Masker", „Gaslicht" (voor Vereen. „Geloof en Wetenschap"). Zondag 27 October, 8 uur: Ontspannings avond Duitsche Militairen. Dinsdag 29 October, 2V2 uur: N.V. Het Resi dentie Tooneel. „Toontje heeft een paard ge- teekend." ONTWIKKELEN AFDRUKKEN VERGROTEN TELEFOON 15690 - STATEN BOLWERK 6 Woensdag 30 October, 2 uur: N.V. Het Ned. Tooneel. Schoolvoorstelling „Een Amsterdam- sche Jongen." Bloemendaal EXAMEN Voor het doctoraal examen geneeskunde is te Amstei-dam geslaagd onze plaatsgenoot, de heer P. R. J. Pinxter. De herfsthoed pleegt de laatste jaren reeds acte de présence te geven, wan neer wij liefst nog niet den ken aan het afscheid van den zomer. Ondanks den oorlogstijd heeft men zich in de Duitsche mode-cen tra beijvert een keurcol- lectie van hoeden voor binnen- en buitenland te ontwerpen. Vele modellen zijn origi neel van uitvoering, soms zelfs wat grillig, doch val len niet uit den toon door al te extravagante effec ten, die thans nu ieder doordrongen is van den ernst der tijden, volkomen misplaatst zouden zijn. De eerste herfstmodellen doen ietwat streng aan, zonder bepaald aan hee- renhoeden te herinneren, zooals men deze o.a. in cylindervorm in het voor jaar trachtte te laneeeren. De ervaring heeft geleerd, dat de meeste vrouwen meer voelen voor flatteuse hoeden met een of andere aparte of kleurige garnee ring en daarom past men deze ook toe op de stren gere modellen, hetgeen feitelijk niet de eisoh is. Een groote voorliefde wordt aan den dag gelegd voor de samenvoeging van verschillende materialen, zooals b.v. vilt met fluweel, lint of ander materiaal verwerkt. Vilten hoeden beheersehen het modebeeld niet zoozeer als in de wintermaanden het geval is. Juist deze nieuwe mogelijkheid, om materialen te combineeren, brengt nieuwe effecten. Het is moeilijk uit te maken, /welke modellen zullen domineeren, omdat men van alles ziet dragen, zoowel de trotteur, als bretons e.a. en wie over vlugge vingers en een dosis fantasie beschikt, zal zelf een hoed van een vorig seizoen kunnen moderniseeren. Zoo'n „uitloopertje" is onmisbaar en draagt tot afwisseling van het meer beperkte mode programma bij. Want, laten we eerlijk erkennen, welke vrouw zal gaarne dag in dag uit één en den- zelfden goed dragen Een hoed maakt het moge lijk een ander aspect te verleenen aan onze klee ding, zoodat we beslist over enkele exemplaren moeten beschikken, eenvoudige en meer ge- kleede modellen. Aangenomen, dat we, zelfs nu de mode zich slechts in een langzaam tempo wijzigt, toch zoo'n groote keus hebben, zoodat niet alleen met ieders smaak, doch tevens met ieders beurs rekening gehouden kan worden. Men ziet hoeden met een smallen zoowel als met een breederen rand, met een vlakken en hoogen bol, terwijl vele modellen aan één of beide zijkanten eenigszins opgeslagen zijn, zooals één der geschetste modellen te zien geeft. Garneering met gestreept georgette langs de bol gedrapeerd, terwijl een der einden door een opening aan de achterzijde over het haar valt. Een eenvoudig gegeven om zelf een hoed te mo derniseeren, eventueel van effen georgette met dito shawltje. Vele mantels vragen als liet ware om met een shawltje gedragen te worden (aange zien zij zonder dit detail een veel minder gekleeden indruk maken). Zwarte, bruine en groene hoeden zullen bij voorkeur opgevroolijkt worden met sprekende kleuren lint, korenblauw, cyclamen en maisgeel trachten een bevoorrechte plaats in te nemen. Lint, ook strikken met veeren, waarvan de laatste meermalen over den rand der kleine, meer ge- kleede hoeden vallen, belmoren tot de nieuwste afwerkingen. De meer kostbare struisveeren heb ben plaats gemaakt voor een garneering met hanen- en fasantenveeren, die groote successen te boeken zullen hebben in komende maanden.Een zeer aparten hoed zagen wij van zwart vilt met eenigszins hoogen ronden bol, die bedekt was me2 een bos glanzend zwart-groene haneveeren; terwij 1 de afbeelding hiernaast een groene anti- lopenhoed te zien geeft met afhangende kleurige fantasieveeren. Onderaan (rechts) een zwarte antilope baret met dito rand gecombineerd met marter en groote rose roos links. Een model, dat niet zonder eache- peigne, die achter in den nek gestrikt wordt, ge dragen kan worden, wil men althans het „geval" in evenwicht houden en niet aan de willekeur van den herfstwind blootstellen Ontslag Opbouwdienst AMSTERDAM, 23 Oct. De Persdienst van het N.V.V. deelt mede: In het tijdvak van 915 October 1940, zijn zooals bekend een groot gedeelte van de bij den Opbouwdienst geplaatste personen uit dezen dienst ontslagen. De kostwinnersvergoeding en de vergoeding voor ongehuwden is aan alle ontslagenen tot en met 19 October doorbetaald. Mocht blijken, dat de ontslagene er niet in geslaagd is vóór of op 14 October toongevende arbeid te vinden, dan wordt de kostwinners vergoeding en de vergoeding voor ongehuwden doorbetaald tot en met 26 October. Zij, die na 26 October nog geen loongevende arbeid gevonden hebben, zullen in de steun regeling worden opgenomen, ofwel in aanmer king komen voor uitkeering uit de wex-kloozen- kas. In beide gevallen rijst de vraag, of de z.g. „wachtweek" moet worden doorgemaakt. Het N.V.V. heeft zich tot het departement van Sociale Zaken gewend met een gemoti veerd verzoek om hen, die reeds bij de mobi- satie steun- of kasuitkeering genoten, nu vrij te stellen van de z.g. „Wachtweek". Het depar tement heeft dit verzoek ingewilligd en dien overeenkomstig, de gemeente-besturen geïn strueerd. Verder heeft het N.V.V. verzocht om hun, die bij de mobilisatie nog wei-kzaam waren en nu derhalve door hun ontslag Uit den Op bouwdienst werkeloos worden, in gevallen van noodzaak, over de wachtweek, zoowel voor de steunregeling als voor de werkloozenkassen, toch steun uit te keeren. Het departement van Sociale Zaken heeft dienovereenkomstig dit verzoek aan de ge meente-besturen geadviseerd, de z.g. circulaire van 16 Februari 1937 soepel toe te passen.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 5