Sport en Spel. Sporthals te tluyl EXPANDERS BRIDGE MXEXTJE) FOTO ENGEL Vrijdag1 8 November 1940 3 B.V.C. „Bloemendaal" TAFELTENNIS De Nederlandse he Pijnstiller Bloemend. Gymnastiekvereniging FOTO-ALBUMS Zooals niet te verwonderen viel, kon de compe titie-wedstrijd SantpoortBloemendaal geen door gang vinden, vanwege het slechte weer. Daaren tegen bleken onze eigen terreinen goed bestand te zijn tegen de groote massa's regenwater, want dc ontmoeting van onze reserves tegen Santpoort II, vond wel plaats. De reserves bleken zich volkomen hersteld te hebben van de nederlaag tegen II.B.C. 2. Er zat weer de noodige combinatie in; de spelers gaven zich weer met het vereischte enthousiasme en vormden weer een voetbalploeg, hoewel er en kele wijzigingen in waren aangebracht. De nieuwe linksbuiten bleek echter nog niet ten volle inge speeld; hij scheen wat onwennig, hoewel het laatste (het vierde) doelpunt van zijn voet een keurig staaltje van zelfbeheersching was. Door stevig doorzetten scoorde Steffens het eerste doelpunt, terwijl K. van der Linden door handig passceren van eenige tegenstanders, een harden schuiver kon plaatsen, welke den Santpoort-keeper te machtig was. Ook het derde doelpunt kwam van zijn voet. Roosdorp bleek op de rechtsbuitenplaats meer in zijn elementalleen moest hij meer durf bezitten. Zijn schot is hard en de voorzetten belanden op de juiste plaats. Midhalf Klucn speelde weer een goede partij; zijn lange passes leverden voortdurend geva-ir. Het back-stel was in goeden vorm, rustig en zeker werden de aanvallen der tegenpartij afgeslagen. Koelenüj had wel een gelukkige dag, terwijl zijn collega aan de andere zijde uit het goede hout gesneden bleek te zijn. Hij heeft heel wat ge keerd en men kon hem de nederlaag niet verwijten. Bij Santpoort waren midvoor en linkshalf de uit blinkers, vooral dc laatste, een jong speler, bouwde het spel goed op en was een steun voor zijn voor hoede. De wedstrijd, onberispelijk geleid door den heer van Loenen werd in de beste verstandhouding gespeeld en bezorgde den toeschouwers een prettige voetbalmiddag nu door de H.Y.B. alle wedstrijden waren afgelast. Bloemendaal I speelt a.s. Zondag tegen Kinheim I. Dat deze tegenstander tot dc sterksten behoort, blijkt wel uit de plaats, die door hem op dc rang lijst wordt ingenomen. Ondanks deze wetenschap houden we het op de thuisclub, waarvan de midden linie, door voortdurende passes naar de vleugels zal zorg dragen, dat de snelle voorhoede een voort durend gevaar zal zijn voor de Kinheim-defensie. We verwachten veel publiek, daar beide clubs hun supporters willen overtuigen door een overwinning. De oranje-witten verschijnen in de navolgende op stelling: Berkemeijer v. Kesteren v. d. Borgh A. de Vries J. de Jonge, B. Huisman Noordhoff, R. Hessel, G. Hartman, v. Bract D. Potharst Jr. H.A.T.C, „SHOT" Secretariaat: H. Kolk, Pijnboomstraat 123, Haarlem. Speelgelegenheid: Jeugdhuis, Donkere- laan 6a. Donderdag- en Vrijdagavond 7 uur 10.30 uur. Van den compe s ieleider van den N.T.T.B. afd. Haarlem vernamen wij, dat ons verzoek tot bij plaatsing van een 3A-team in de tweede klasse ingewilligd is; hierdoor zullen thans tien Shot teams aan deze competitie deelnemen. In verband met he stijgende ledental, zagen wij ons gedwongen, een tweede speelavond in te stellen. Het begin van de competitie is, zooals uit onderstaande uitslagen zal blijken, weinig suc cesvol voor Shot geweest. Heemstede 1Shot 1 8—2 Heemstede 2—Shot 2 73 Shot 4—Shot 3 3—7 Shot 6—Shot 5 1—9 Heemstede 4Shot 7 100 Shot 8Zuiderkwartier 4 28 Shot ld—TOG 2d 1—9 Heemstede 1Shot 1. Volgens verwachting heeft het kampioensteam van het vorig jaar, Heemstede, van Shot 1 ge wonnen. Toch werden er enkele hoopgevende resultaten geboekt. Zo wist P. Zalm in 2 games van G. Wolters te winnen, terwijl het Shot- dubbel Traksel-Zalm in 3 games het Heemstede- dubbel eronder hield. W. Traksel was overigens in zijn enkelspelen niet gelukkig. Alle 3 zijn partijen verloor hij in 3 games. Tegen D. Wol ters luidde de derde game zelfs 2830, terwijl ook tegen G. Wolters en Vogelzang redelijke winstkansen voor hem aanwezig waren. Waan- ders verloor eveneens zijn 3 partijen; zijn spel peil is sinds vorig jaar nochtans vooruitgegaan. Al met al is dit team o.i. sterker dan vorig jaar. Onze tweede-Lassers. Het tweede kreeg tegen Heemstede 2 een on verwachte nederlaag te slikken. Bloemsma viel vooral tegen, wat hoofdzakelijk te wijten is aan gebrek aan routine, hij .verloor al zijn wedstrij den. Van Schipper hadden wij ook meer ver wacht; hij wist slechts een overwinning te be halen. H. Kolk leverde een verdienstelijke pres tatie, 'door H. Wortel en T. v. d. Heuvel de winst te ontfutselen. Het derde deed zijn plicht en toonde zich sterker dan het vierde. Van het vierde zag J. Meij kans G. v. Frankenhuijsen te verslaan, terwijl C. Hurts erin slaagde J. Vogel een nederlaag te bezorgen. Verder wist het dub bel Hurts-Sonneborn voor het derde winstpunt te zorgen. EN VELE ANDERE ARTIKELEN VOOR KAMERGYMNASTIEK SCHOTERWEG 27 TELEFOON 19030 Onze derde-klassers. Het vijfde was gedecideerd sterker dan het zesde. Alleen het dubbelspel ging voor hen ver loren. Het zevende verloor van Heemstede 4. De uitslag 100 is echter sterk geflatteerd. Het achtste, dat met een invaller verscheen, moést ook het onderspit delven. Ons dames-team toon de een groot gebrek aan routine. Voor de komende week luidt het programma als volgt: 8 November: Oosterkw. 5Shot 8. 13 November: Heemstede ldShot 5. 14 November: Shot 3Meerlebosch 1; Shot 4 Zuiderkwartier 2; Shot 6All. Oog 1; Shot 7 Barna 3; Shot 8Heemstede 5. De Bridge-spelleider. (A-k.) Om als spelleider bij bridgewedstrijden te kunnen optreden, moet men naast een volledige kennis van de spelregels, ook volkomen op de hoogte zijn van dc inrichting en de struktuur der diverse spelsystemen. De meest voorkomende zijn de „Howell's" voor 10, 12, 14 en 16 paren (er zijn er ook voor 0 en 8 paren); de „Mittchel's" voor 4, 5 en 6 duplicat tafcis; dc „Seheveningers"de „Njjmegenaars", benevens het toepassen van z.g.n. Schema's voor wilde drive's. Ook is een eerste eisch dat een spelleider bekend is met dc gangbare en erkende bied- en speel-systemen (con ventie's). Verschillende zijn reeds eerder op deze plaats be handeld. Achtereenvolgens zullen we nu eens het princiije van diverse bekende schema's uiteen zetten. Allereerst: Het „Howell"-schema voor 5, 6 en 7 tafels. Het principe van Howell is dat de deelnemende paren in één zitting een halve competitie spelen, waarbij zij beurtelings in de Oost-West en in de Noord-Zuid lijn spelen, zoodanig uitgebalanceerd, dat voor iedere serie spellen de vergelijking met eenzelfde aantal paren wordt mogelijk gemaakt. «111 tafel 3 sp. 1315, tafel 4 sp. 1618, tafel 5 sp. 22—24. N. Schoppen: vrouw-10-6-5-4 Harten: heer Ruiten6-5 Klaveren: lieer-vrouw-5-4-3 W. Sch.aas-heer-boer-3-2 Harten: boer-9-8 Buiten: boer-7-4-3 Klaveren: aas O. Schoppen: 9 Harten4-3-2 Ruiten: aas-9-8-2 Klaveren: boer-10-9-8-7 Z. Schoppen: 8-7 Harten: aas-vrouw-10-7-6-5 Ruiten: heer-vrouw-10 Klaveren: 6-2. Z. opende op 1 harten, W. bood 1 schoppen, N. 2 klaveren, Z. herhaalde harten. N. berekende, dat Z. naast harten óf klaeren óf ruiten .moest hebben en gaf 2 sans at out. Z. stond toen voor een moeilijke opgave. Een niet uitgeboden manche is bij een match een zwaar verlies een geboden en niet te halen manche is veel minder ernstig, omdat immers de meeste spelers, in dezelfde positie verkeerende, tot een manche-bod zullen komen en hen alsdan waarschijnlijk hetzelfde lot eenige down-slagen treft. Daarom gebeurt het zelden, dat bij een wedstrijd de bieding op 2 sans atout wordt stop gezet. Z. overwoog, dat, het gemis aan hartensteun bij N. weinig hoop gaf op 4 harten en omdat bridge een spel is, waarbi j het eindbod door samenwerking tusschen de partners moet worden opgebouwd, bood Z. 3 sans atout. Aan andere tafels werd 4 harten geboden door eenige Zuiderlingen, die het weer eens all en will n probeeren. W. kwam uit met sehoppenheer, speelde daarop N.V. KON. NEDERL. ZOUTINDUSTRIE BOEKELO - HENGELO Bij een „Howel" van 6 tafels wordt de indeeling en wisseling als volgt: Tafel 1 N-Z 12—1 O-W spellen 1—2. Tafel 2 N-Z 6—11 O-W spellen 5—6. Tafel 3 N-Z 5—9 O-W spellen 13—14. Tafel 4 N-Z 2—3 O-W spellen 15—16. Tafel 5 N-Z 10—8 O-W spellen 17—18. Tafel 6 N-Z 47 O-W spellen 2122. De tafelwisseling gaat: O-W 1 naar O-W 2, naar N-Z 5, naar O-W 3, naar O-W 5, naar O-W 6, naar N-Z 2, naar N-Z 3, naar N-Z 6, naar O-W 4, naar N-Z 4. Bij een „Howel" van 7 tafels, krijgen we het volgende Tafel 1 N-Z 141 O-W, spellen 12. Tafel 2 N-Z 69 O-W, spellen 56. Tafel 3 N-Z 5—11 O-W, spellen 7—8. Tafel'4 N-Z 4—13 O-W, spellen 1—10. Tafel 5 N-Z 7—12 O.-W, spellen 19—20. Tafel 6 N-Z 2—3 O-W, spellen 21—22. Tafel 7 N-Z 8—10 O-W, spellen 23—24. .De tafelwisseling gaat hierbii als volgt: O-W 1 naar O-AV 4, naar O-W 5, naar O-W 3, naar O-W 7, naar O-W 2, naar N-Z 7, naar N-Z 5, naar N-Z 2, naar N-Z 3, naar N-Z 4, naar O-W 6, naar N-Z 6. Het spel van de week. (Uit „Extra".) Bridge is een spel, dat pas tot zijn recht komt wanneer samenwerking met den partner wordt gezocht en bevorderd. Bij een wedstrijd kwam dit tot uiting bij onder staande verdeeling: Hiervan is uitgezonderd het hoogst genummerde paar (spilpaar). Bij alle Howell's komt het spilpaar aan tafel 1 N-Z te zitten, terwijl voor dc eerste ronde paar 1 aan die tafel de O-AV plaatsen inneemt. Bij een Howell van 5 tafels wordt de le ronde als volgt ingedeeld: Tafel 1 N-Z 101 O-AA'; tafel 2, N-Z 5 -2 O-AV; tafel 3, N-Z 9—8 -O-AV; tafel 4, N-Z73 O-AV; tafel 5, N-Z 4—6 O-W. De wisselingen nemen een 8-vorm aan en wel O-AV van tafel 1 gaat naar 3 N-Z, 3 O-W naar 4 N-Z, naar 5 O-AA', naar 2 N-Z, naar 5 N-Z, naar 4 O-AV, naar 2 O-AV. De spelwisseling heeft achtereenvolgens plaats (27 boardtij Tafel 1 sp. 1—3 enz., tafel 2 sp. 7—9, AGENDA Stadsschouwburg: Zaterdag 9 November 7.30 uur: Tooneelgroep „Het Masker", „Gaslicht".. Zondag 2 uur: Concert voor de Vereen. „Voor de Kunst". Zondag 7.30 uur: N.A'. „Het Nederlandse!) Tooneel, „Boefje". klaverenaas en een kleine schoppen na, die door O. wordt, ingetroefd. O-AA' maken op die manier 2 schoppen, 2 harten door introeven en ruitenaas en klaverenaas, waardoor Z. 3 down ging. Geheel anders loopt 3 sans atout. Thans komt O. uit met klaverenboer of schoppen 9. Z. maakt 6 harten- trekken en de ontbrekende trekken in ruiten en klaveren. Toch kan ook dit spel down gaan indien met ruiten wordt uitgekomen. Z. kan dan niet meer in eigen hand aan spel komen om de vrije harten te maken, tenzij O. of AA', hein hieraan helpen. Maar zelfs dan moeten O. en AA', zeer goed tegen spelen om de 3 sans atout van N-Z down te laten gaan. Immers N-Z,hebben verschillende mogelijk heden om aan 9 Irekken te komen. Bij een uitkomen door O. met schoppen moet N. zijn verwacht ingen op harten baseeren. Komt O. met ruiten uit, dan moet N. trachten 3 schoppen- trekken, 2 harten, 2 ruiten en 2 klaverentrekken te maken, htsgeen hem gelukt, tenzij AA', onmiddel lijk ruiten naspeelt. Dit spel is in de practijk voorgekomen bij de kampioenschapswedstrijden in Utrecht en het was niet verwonderlijk, dat de resultaten van dit spel aan de verschillende tafels aanmerkelijk uiteen liepen. Evenzeer verschilden de meeningen over de vraag, of bij zoo'n spelvcrdeeling de bridge- capaciteit dan wel het geluk den doprslag gaf. A'olgens mijn meening is het geluk altijd aan de zijde van de sterkste spelers! Verslag Jaarvergadering. Om 3.15 uur opende de voorzitter der BGV de algemeene jaarvergadering in Hotel Vree burg. De opkomst was niet groot, vooral wat de dames aangaat, zij waren niet erg in aantal. Aan het begin van de vergadering herdacht de voorzitter eerst nog even de gevallen turn- makkers door één minuut stilte. Hierna heette de voorzitter de leden hartelijk welkom en opende de vergadering. Spreker gaf eerst een kort overzicht van het geen in het afgeloopen jaar gebeurd was, en - met welke moeilijkheden de vereeniging te kam pen heeft gehad en nog heeft. Daarna dankte spreker leiders, medebestuursleden en leden voor hun samenwerking in het afgeloopen jaar. De 'penningmeester kreeg een extra bedankje, omdat laatstgenoemde de zaken tot een reuze goed einde heeft gebracht. Spreker eindigde met een beroep op de aan wezige leden om buiten de oefenavonden om ook nog eens even een paar minuten over te hebben voor nieuwe leden aan te werven. Hierna gaf spreker het woord aan den secretaris. Deze gaf een overzicht van de notulen en het jaar verslag. Toen deze aan het einde van zijn repe- toir was, kreeg de penningmeester het woord, en behandelde de begrooting. Hierna volgde een kleine pauze om daarna verder te gaan met de herziening van het Huishoudelijk Reglement. Toen dit ten einde was, vond er verkiezing van bestuur, athletiek-, gymnastiek-, handbal- commissie, vaandeldrager(ster) en plaatsvervan. ger, commissaris voor materiaal, afgevaardigde voor de Bondsvergadering, Kringvergadering, correspondent(e) plaats. Het bestuur werd eenigszins gewijzigd, daar de secretaris, de heer Chr. Matla, bedankte wegens drukke werkzaam heden. Hiervoor werd in de plaats gekozen o'e heer J. Zieren. Op de rondvraag bracht de heer Verwers het voorstel in het midden om een demonstratie middag in het komende jaar te organiseeren, zoowel voor Gymnastiek als Athletiek en Hand bal. Dit nam het bestuur gaarne in beraad. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met een hartelijk woord "van dank. Gymnastiek. Daar de scholen nu 's Woensdags den gehee- len dag les hebben, heeft BGV besloten de Woensdagmiddaglessen te verzetten op Zater dagmorgen. Voor de jongens is er gelegenheid van 9 u- 9.45 u. en voor de meisjes van 9.45 u.10.3.) u. Komt allen, meisjes en jongens. 4 MOOIE COLLECTIE KLEVERPARKWEG 7 MAUD KOOL De danseres Maud Kool, die onder auspiciën van impresario Ernst Krauss op Zaterdagmiddag 16 Nov. een matinée in Diligentia te Den Haag geeft, zal o.a. ter uitvoering brengen: „Feest- dans" (Joaquin Turina); „AVals" Alexander Scria_ bine); „Kermis" (Dalcreze); „Polka" (Darius Milhaud); „Etude" .(Leopold van der Pais); „Zi geunerin" (Alexander Mottu); „Gymnopédie" (Satis); „Ld Précieuse" (Francis Poulens); „Dan seuse" (Claude Debussy); „Piccicato" (Serge Prokofieff), enz. De pianiste Ria de Rook zal de danseres bege leiden en tevens solo spelen, o.a. werken van Debussy, Grandos, Chopin en Scriabin#. i

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 3