Knippatronen Kiest uw kleeding met overleg ÏONGENSSCHORT Gehaakte entre-deux voor gordijnen Voor de „Vollschlanke" geldt voor den leeftijd van 4 jaar. makkelijk te volgen evenals de afsluiting bovenrand in toeren stokjes en stokjes en lossen (gaatjes). Om deze entre-deux aan het gordijn te bevestigen kan men de stof aan den on derkant b.v. met een breeden open zoom afwerken en pl.m. 10 c.M. hierboven een smal zoompje met de hand naaien, terwijl ook het bovengedeelte hand gezoomd wordt, daarna verbindt men de entre-deux met overhandsche steken met de stof. terwijl mouwlooze avondjaponnen die de bovenarmen in hun ganschen omvang ten toon stellen evenmin aanbeveling dienen. Afkleedend is- o.m. bijgaande avondjapon, die tevens het voordeel heeft „puntenvrij" te zijn. De lange rok is van zwart satijn, dof verwerkt, en het bovendeel van zwart velours chiffon, dat met sterretjes van zil verdraad bewerkt is. Sluiting met zwart gelakte rits. Van zeer veel belang is het dragen van een goedpassend corset, dat vooral niet te nauw' mag zijn, aangezien men de vetlaag- jes dan eenvoudig verplaatst, terwijl ook een bustehouder het figuur van gezette da mes aanmerkelijk kan verbeteren. Hetzelf de als wij betoogd hebben ten aanzien van het koopen van het betere genre confectie geldt ook voor corsetten en bustehouders, omdat niet alleen het materiaal aan hooge eischen voldoet, doch ook de pasvorm veel beter is. Ongeschikt zijn smalle, hooggehakte schoenen, vooral wanneer men om het zacht uit te drukken over niet al te slan ke beenen beschikt! Modellen, die den na tuurlijken vorm van den voet nabij komen, zijn het meest aan te bevelen, evenals schoenen met platte of driekwart hooge hakken. Ten opzichte van sieraden dient soberheid betracht te worden, een teveel valt op en moet vermeden worden. Good passende, smaakvolle kleeding, in huis zoo wel als op straat, geeft meer zelfvertrou wen en een zekerder optreden. De mogelijkheden om zich goed te klee- den zijn voor de „Vollschlanke" niet min der dan voor haar slanke medezusters, al leen dienen de eersten meer overleg te ple gen bij de samenstelling harer garderobe, hetgeen ongetwijfeld de moeite loont. Niets doet het oog aangenamer aan, dan het zien van een vrouw, die smaakvol gekleed is, in overeenstemming met haar figuur, per soonlijkheid en leeftijd, (Nadruk verboden) (G. C. M.S.) Haakwerk is niet alleen sterk en duur zaam, doch tevens als versiering o.a. aan gordijnen bijzonder mooi en apart. Men begint voor het haken van deze en tre-deux met een aantal lossen op te zet* ten, dat overeenkomt met de breedte der gordijnen en haakt hierop b.v. met witte, crème of écru coton perlé no. 5 en een haaknaald no. 7 een lange rij gaatjes 1 stokje, twee lossen. Naar verkiezing kan men ook dubbele stokjes haken, indien men de entre-deux breeder wenscht te ma ken, dan haakt men evenwel 3 inplaats van twee lossen tusschen de stokjes. Men begint met twee toeren gaatjes te haken, waarop 1 toer stokjes volgt, boven iedere losse en boven ieder stokje der voor gaande toer komt 1 stokje eventueel een dubbel stokje, daarna 3 toeren gaatjes (2 1. 1 st.) 1 toer stokjes naast elkander en na vier toeren gaatjes wordt het patroon bé- gonnen aan de hand van de werkproef, waarvan de ongevülde vierkantjes de gaat jes aangeven, de kruisjes en balletjes vor men het patroon en worden gevuld met stokjes. 1 kruisje of 1 balletje is 4 stokjes, waarvan 1 boven het stokje voorg. toer twee boven de beide lossen en tenslotte nog een boven het laatste st. gewerkt wordt. Voor twee kruisjes worden 7 stokjes ge haakt, voor drie kruisjes 10 st. enz. Het filet haakwerk van dezen rand is heel ge- MODERE INRICHTING VOOR EEN WOONHOEK. Het model voor dit schort, dat van stof- resten gemaakt is, wordt op de afbeelding weergegeven. Men knipt het eerst van pa pier aan de hand van de cijfers, die de cM. KOOLSOORTEN, WORTELEN EN KNOLLEN. Uitstekende wintergroenten. Het gebruik van al deze wintergroenten moet niet alleen op grond van hun goed koopte steeds meer toenemen, doch ook vooral uit een oogpunt van gezondheid. Kool bevat niet alleen phosphor-zure kalk, doch tevens veel kiezel-zuur, beide zijn onmisbaar voor het organisme en ver goeden volkomen het gebrek aan koolhy draten. Men kan een aanvulling hiervan vinden in de aardappelen, die veel zetmeel- stoffen bevatten en nog veel te weinig haar waarde geschat worden. Kool behoeft nim mer eentonig te werken, aangezien men ze op verschillende wijzen kan opdienen. Roode kool met rundvleesch, groene en Savoye-kool met varkensvleesch evenals de smakelijke boerenkool, die, behalve met worst, ook met krabbetjes niet te versma den is. Wie kent niet de gevulde Savoye kool met purée opgediend of de heerlijke koolrolletjes? Koolsoep, met aangebraden stukjes lamsvleesch, een schotel van kool met gehakt en aardappel purée, dit alles brengt verschillende variaties op het kool- bereidingsthema, waardoor de huisvrouw de verzuchting niet behoeft te slaken, dat de winter zoo weinig afwisseling biedt. Menschen, die spoedig last hebben van gasvorming, behoeven zich het eten van deze groenten niet te ontzeggen, wanneer zij na den maaltijd een houtskoolpreparaat innemen; apothekers verkoopen deze, even als drogisten. Zuurkool is zeker wel de meest gemak kelijke te verteren koolsoort en werkt, rauw gegeten, zeer desinfecteerend op maag en darmen. Wortelen worden niet alleen 's zomers, alleen of gecombineerd met doperwten ge geten, doch onderbreken tevens op geschikte wijze het wintermenu. Hutspot met of zon der klapstuk is voedzaam en gezond, ter wijl gesnipperde wortelen met gedroogde erwten dit niet minder zijn. Wortelen, geschrapt, gewasschen en ge raspt, zijn uitstekend om 's morgens op de nuchtere maag gegeten te worden door kin deren, met het oog op darmparasieten. Ook het sap van wortelen, die men aan stukjes gesneden in den groenten-molen maalt, waarna men het vocht kan opvangen, is buitengewoon gezond. De verschillende be- standdeelen bevorderen den groei, werken aanvullend en opbouwend voor het orga nisme en voorkomen vele kinderziekten. Knollen en bieten verdienen eveneens meer waardeering, omdat deze, evenals wortels, een basen-overschot hebben, waar mede de algemeene gezondheidstoestand gebaat is. Zeemlappen blijven aoepel, indien zü na het gebruik steeds in een zout wateroplos sing worden uitgewasschen. A 352. meisje gemaakt worden van een bestaanden damesmantel. Opgestikte overslagjes dui den de zakken aan, terwijl de sluiting mid den voor is. Eventueel kan men de revers- kraag van bontstof maken. Patronen in de maten 4042 en 44. KNIPPATRONEN VAN DEZE MODELLEN zijn verkrijgbaar tegen den aangegeven prijs aangeven. Langs de gebroken lijn wordt de vouw van de stof gelegd, terwijl de stippel lijn de plaats aanduidt van het effen ma teriaal. Men kan, indien men voldoende materiaal heeft, dit schort ook in één kleur maken, b.v. van Brabantsch bont of rood linnen. Hoofdzaak is, dat men het patroon precies naknipt, daarna kan men alles wat waschbaar is, gaan verwerken. De draag banden worden aan het eind versterkt, om te voorkomen, dat de knoopsgaten te gauw stuk gaan. De naden van het middengedeelte en den omtrek worden afgewerkt met een smal galonnetje of een 6 m.M. breede stofreep. Zakjes zijn 7x8 c.M. en worden afge schuind. Goedkoope confectie leent zich niet voor deze typen, die zich beter ten behoeve van de kwaliteit in de kwantiteit kunnen be perken. Alle dwarseffecten moeten evenals groote ruiten worden vermeden, aangezien ?ij het figuur dikker doen schijnen, dan het in werkelijkheid is. Klok- en plooirokken, wijde mouwen, groote strikken en breede ceintuurs komen niet op het programma voor, terwijl vestblouses zeer goed gedra- 'gen worden, mits niet in lichte kleuren, doch in de tint van den rok; iedere onder verdeeling verkort het figuur. Een moeilijk chapiter voor alle dames, die aanleg tot gezetheid hebben vormen on getwijfeld de mouwen, die niet te wijd doch ook weer niet te strak mogen zijn, PATROON VOOR EEN MANTEL. Succespatroon A 352. Prijs 40 cent. Deze mantel past zich, wat het model be treft aan de eischen des tijds aan. Het is eenvoudig van maaksel en vraagt een mi nimum van stof, kan b.v, voor een jong Zeer vele vrou wen zijn de mee ning toegedaan, dat gezetheid en élégance niet ver- esnigbaar zijn. Ongetwijfeld ver eischt het kiezen van de juiste klee ding voor dege nen, die tot de „Vollschl anken" behooren meer overleg, zoowel wat modellen als kleuren en zelfs weefsels betreft. Indien irfen ech ter rekening met een bepaald grond principe weet te houden, zal de ge zette vrouw niet minder elegant gekleed behoeven te gaan dan haar mede-zusters, die wellicht tien of meer kilo's min der wegen! Menigmaal valt het op, dat de „vollschlanke" vrouw góed ge vormde handen en voeten heeft, terwijl haar ge vuld gelaat haar lang jeugdig dost Schijnen, Om dit figuur evenwel zoo weinig moge- luk te doen op vallen is het noo- Ciig, dat de klee ding weinig opval lend gekozen wordt, terwijl ef fen, donkere tin ten het meest in aanmerking ko men en wel voor namelijk zwrvt en donkerblauw, the evenwel door kleurige details opgevroolfck: kunn?n worden.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 5