ftma A Ve&aiut KERSTGESCHENKEN SpOfi BLOEMENDAAL W. TH LISSEN Zn. V ragenrubriek Belastingzaken De Twentsche Bank N. V. - Bloemendaal ALLE BANKZAKEN «VORSTENLANDEN» Gas- en Luchtgevaar. Vrijdag 13 December 1940 LOOP DER BEVOLKING U kunt oeel bedetoen BURGERLIJKE STAND De Nederlandsche Unie te Bloemendaal Tuinbouw- en Plantkunde WINTERHULP Voor de lange avonden H. H. LANKAMP Lajla, Heldendicht uit het Noorden PREDIKBEURTEN NUTTIGE KERSTGESCHENKEN voor Fa. J. N. CAA Sporthuis Wie er kwamen: A, Taaien, huisknecht, Juliana van Stolberg laan 12, Aerdenhout, van Amsterdam. J. Verveld, stationschef, Zuider Stationsweg 18, Bloemendaal, van Bovenkarspel. W. Goedhuijs, Hoofdredacteur Arbeiders Pers, Zonnebloemlaan 22, Aerdenhout, van Den Haag. A. Dijkstra, banketbakker, Verbindingsweg 27, Bloemendaal, van Amsterdam. P. B. M. Koopal, depothouder gloeilampen, Laan van Boreel 12, Bloemendaal, van Am sterdam. wanneer U niet tijdig, vóór Uw oogen zwak worden, de noodige maatregelen treft. Gaat na het advies van Uw oogarts eens pra ten met „Optipharma", G. Daams, Gedipl. Opticien, Bloemendaalseheweg 123b. Tele foon 23170. Hij helpt U als een terzake vak kundige! Ook voor leden van Bloemen- daalsch Ziekenfonds. Geboren: Zoon van M. B. van de Vrande Heukelom. Zoon van M. R. M. de WitVan Pouw. Getrouwd: H. M. van der Veen en J. W. van Hooff. W. Sukkel en M. G. Lange. Overleden: G. Klaassen, oud 62 jaar. C. de Jong, oud 69 jaar, echtgenoote van L. Op- pedijk. Fijnere Metaalbeweiking. Nieuwe Werken, Herstelwerken Koper-Smeedwerk Vergulden, Verzilveren. Polijsten. Bronswerk. HAARLEM - SCHOTERWEG 2 - TELEF 14240 blOp Donderdagmiddag 5 December werd te Bloemendaal geopend een huis van de Neder landsche Unie, in den kern van 't dorp, Bloemen- daalschestraatweg 76. Aanwezig was het Comité Bloemendaal, welks samenstelling in het vorige nummer werd mede gedeeld. Namens het Gewestelijk Secretariaat voor Noord-Holland was aanwezig de heer N. W. Tol, die wees op de taak van de Unie en op die der plaatselijke comités. Hij sprak den wensch uit, dat ook in Bloemendaal de Unie zich thans met kracht zou kunnen uitbreiden en een vruchtbaar werkgebied zou kunnen vin den. Namens den Gewestelijken Commissaris verklaarde hij het huis hiermede geopend. De voorzitter van het plaatselijke comité, mr. J. Bierens de Haan, wees er vervolgens op, dat de Unie niet anti dit of anti dat was, doch alleen pro-Nederlandsch. Haar doel is de Nederlanders nauwer- tot elkaar te brengen in één gemeen schap, en bruggen te slaan over vroeger be staande scheidingen; hetgeen natuurlijk niet beteekent, dat men onderscheidingen en diffe rentiatie in ons volk zou moeten negeeren of miskennen. Het afbakenen van deze taak brengt vele moeilijkheden mede; de Unie vaart vaak met tegenwind en vaak door water met ondiepten en gevaarlijke punten. Zij kan niet eenvoudig rechtuit koers zetten, maar moet in vele opzich ten nog zoeken naar het juiste vaarwater. Wan neer daarbij soms minder gelukkige dingen voorkomen of gezegd worden, dient men zich niet hierdoor te laten afschrikken of de Unie alleen hiernaar te beoordeelen: gezien moet worden naar het hoofddoel en naar de alge- meene richting. Hiervoor is veler positieve medewerking en goede wil noodig. Tenslotte werd de hoop uitgesproken, dat velen zich in dit nieuwe Unie-huis als lid zullen laten inschrijven en nadere inlichtingen omtrent de Unie zullen komen vragen. o GEVONDEN VOORWERPEN blGevonden en terug te bekomen bij: Groe- newegen, Prins Mauritslaan 118, een bril in étui; Van der Valk, Kinheimweg la, een belasting- merk; Dekker, Rollandslaan 38, Haarlem, een heerenhoed; Heule, Bloemendaalseheweg 170, een damespolshorloge; Groeneveld, Kinheim weg 19, een hanglampje; Hofman. Oranje Nas- saulaan 11, een zakdoek; Van Egmond, Wijde Geldeloozepad 7, Haarlem, een padvindershoed; Crama, Bloemendaalseheweg 105, een vulpen houder; Wessel, Lage Duin en Daalscheweg 3, een hoofddoek; Filiaal Franken Overveen, een padvindershoed en een speelgoedhondje; Politie bureau Overveen (alleen op werkdagen van 10- 12 uur v.m.): regenkapje, sleutels, bijl, verduis- teringskap voor auto, snelbinder, kosteloos be- lastingmerk, jongensuniformpet, handschoenen; Post Aerdenhout: handschoenen en sleutels. blDinsdagavond hield de afdeeling Bloe mend al en Omstreken der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde een ledenvergadering in hotel „Rusthoek". Na een openingswoord door den voorzitter, mr. J. D. van der Plaats, werd de begrooting voor het jaar 1941 door den penningmeester, mr. E. J. W. Top aan het oordeel der vergadering onder worpen. Zij werd na eenige besprekingen vast gesteld in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van f 675, Tot leden der verificatie-commissie van de rekening 1940 werden benoemd de heeren A. Jager, A. van Dijk en G. Boegschoten. Bij de bestuursverkiezing werd bij acclama tie tot voorzitter herbenoemd de heer mr. J. D. van der Plaats. In de vacature-G. de Kruijf (wegens perio dieke aftreding niet herkiesbaar) werd benoemd de heer G. J. Boegschoten. De voorzitter bracht den heer De Kruijf dank voor het vele, dat hij in het belang van Tuin bouw- en Plandkunde tijdens zijn bestuurslid maatschap had gedaan. Na het officieele deel der vergadering hield de heer D. Kuiper een causerie bij lantaarnplaatjes. Spreker vertoonde een interessante serie beelden uit de Indische cultuur en natuur, uit de eerste spciaal van dé tabak en de rijst; uit de tweede de wilde flora-natuur in verband met de klima tologische omstandigheden. De heer Kuiper boeide zijn gehoor door een vlotte vertelling van allerlei wetenswaardige bijzonderheden uit de nijverheid en de ongecultiveerde natuurpracht van ons schoone Insulinde. De voorzitter bracht den heer Kuiper een warm woord van dank, dat door de aanwezigen met applaus werd onderstreept. Voor het puntenstelsel was door den heer Mul der een collectie Columne Gloriosa ingezonden, die met negen punten en een premie werd be kroond. Waar men zich melden kan blZij, die door „Winterhulp" wenschen te worden geholpen, kunnen invulformulieren ver krijgen tot 15 December a.s. aan het Raadhuis en van 15 December a.s. af bij het bureau „Win terhulp Nederland", Julianalaan 60, Overveen. o VEREENIGING „OOST EN WEST" haMej. Mary Pos, de bekende wereldreizig ster en journaliste, zal een causerie houden voor de Vereeniging „Oost en West" op Zaterdag 14 December a.s. n.m. 2.30 uur in de tooneelzaal van Hotel „De Leeuwerik", Kruisstraat 30, Haarlem. Onderwerp: „Mary Pos spreekt over haar zwerftocht door Ned.-Indië". BLOEMENDAALSCHEWEG 43 - TELEF. 22341 BLOEMENDAAL Wie onze kwaliteit en sorteering in mlandsche en Import Sigaren, Sigaretten en Tabak kent, zoekt niet meer. VOS van ouds OUWEJAN Een boek uit dc Bibliotheek van Kruisweg 19 Haarlem Telefoon 13287 (bij 't station) Prachtige Deensche film in „Luxor". Ruw is het klimaat in het liooge Noorden; hongerig zijn de wolven in den strengen winter; groote moeite kost het, oin de rendieren, die de functie van koe en paard in die streken vervullen, te voeden, en dienovereenkomstig hard is het leven der Lappen en hard zijn ook de wetten, die bij dit volk gelden, in het hijzonder die wet, dat het leven der rendieren gaat boven het leven van den mensch. Een goed gehanteerde camera vindt in de on vergelijkelijk schoone Noordelijke hergen een overvloed van materiaal en het is Nordisk film clan ook ten volle gelukt, de schoone, boeiende film samen te stellen, die heden in „Luxor" draaien gaat. Kleine Lajla, een baby uit de stad, op weg naar de kerk om gedoopt te worden, door het optreden van wolven, van haar verzorgers beroofd, wordt door kinderlooze, rijke Lappen opgevoed. Groot geworden, wordt ze naar Lappenzede aan een rijke Lappenjongeling uitgehuwelijkt, maar nadat het huwelijk voor de laatste maal van den kansel is afgekondigd, vat ze voor den zoon van den dominé, kind uit de stad als zijzelf, liefde op, die beantwoord wordt en waarom zij besluit, het huwelijk-uit-traditie te ontvluchten. Deze vlucht mislukt, haar geliefde verdwaalt, doch de Lap, die haar indertijd gevonden had en haar met haar pleegouders als trouw factatum diende, brengt uitkomst. De figuren van de pleegouders en die dienaar zijn prachtig, stoer en natuurlijk, evenals deze ge- heele film van een ontroerende natuurlijkheid, grootsch en sterk is. Het zal daarbij den bezoekers genoegen doen te bemerken, hoezeer, ondanks de Nederlandsche geprojecteerde tekst, de Deensche klanken tot hun spreken. Kalenders, Vulpenhouders, Postpapier, Kerstloopers met servetten. Kerstkaar ten, Kerstmenu's. Crêpepapier, Ta el- versiering WARMOESSTRAAT 10 TELEFOON 10547 BLOEMENDAALSCHEWEG 53 - TELEF. 23039 BLOEMENDAALSCHEWEG 255 TELEF. 22292 EXPOSITIE NEL BAKEMA haIn de zalen van het gebouw A. A., Groote Houtstraat 119, wordt van 11 tot en met 14 December een tentoonstelling gehouden van beeldhouwerken van Nel Bakema. ZONDAG 15 DECEMBER 1940. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10% uur Ds. J. C. van Dijk. Ned. Prot. Bond v.m. 10% uur Dr. H. Faber van Schiedam. Geref. Keik v.m. 10 en n.m. 3 uur Ds. Joh. C. Biussaard. Radio-uitzending op golflengte 245.9 m. Vrije Kath. Kerk (Popellaan Ivinheimpark) v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. Woensdag n.m. 3 uur Maria Wijding. Universeele Eeredienst (Soefi-Beweging) („Vree burg") v.m. 11 uur mej. S. A. van Braam; onderwerp: „Rein van handen en zuiver van hart". OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10% uur Dr. J. Weener, em. pred. te Haarlem. Geref. Kerk (Hulpgeb. Croezenstraat) v.m. 10 en n.m. 3 uur Cand. D. van Swigchem. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman. Donderdag n.m. 7 uur dezelfde. Kerstwijdings- dienst. Ned. Herv. Kapel v.m. 10 uur Ds. G. Grootjans van Watergraafsmeer. N.m. 4 uur de heer H. HeeTesma van A'dam. Geref, Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer C. Redert van Zeist. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Ivring v.m. 10% uur Prof. Dr. S. F. H. J. Berkeibach van der Sprenkel van Utrecht, Hoogleeraar te Leiden. HAARLEM. Evang. Luth. Kerk v.m. 10% uur Ds. Brandt. Vrije Evang. Gem. (geb. Jansweg 34) v.m. 10 en n.m. 3 uur Ds. D. J. D. du Fossé. V.m. 9 uur Bidstond. N.m. 4 uur Zangrep. Maandag n.m. 7 uur Catechisatie. Donderdag n.m. 3% uur Belijdeniscatech. Zaterdag n.m. 2 uur Meisjesclub. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur Ds. C. Veenhof. N.m. 4 uur Ds. Boeyinga. Catech. Zondag 20. Geref. KeTk (Wilhelminakerk) v.m. 10 uur Ds. L. Hoorweg. N.m. 4 uur Ds. Siertsema. Catech. Zondag 20. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 4 uur Ds. L. Hoorweg. Catech. Zond. 21. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. J. W. Siertsema. N.m. 4 uur Ds. Veenhof. Catech. Zondag 21. Remonstr. Geref. Gem. v.m. 10% uur Dr. W. R. M. Noordhoff. Kinderdienst Oranjekade 1. Woensdag n.m. 3.15 uur Koorrepetitie. N.m. 7 uur Bijbelbespreking. Donderdag n.m. 2 uur Handwerkkring. Zaterdag n.m. 3 uur Bijeenk. v. collectanten. Onafh. Relig. Gemeensch. Adventsdienst in de Herrnhutterkerk (Parklaan 34), n.m, 3 uur; onderwerp: „De eeuwige Christus", m.m.v. koor en soliste. Universeele Eeredienst (Soefi-Beweging) (Nutsgeb. Lange Veerstraat 16), v.m. 11 uur mej. M. M. Schurink; onderwerp: „Goed en kwaad". Nederl. Vereen, van Spiritisten „Harmonia", afd. Haarlem II (Soc. Ver. Zijlweg 1) v.m. 10% uur Wijdingsmorgen. Spr. de heer C. Merkus van Utrecht; herz. waarn. mevr. J. Remmers v. d. Lans. N.m. 12.15 uur Zondagsschool „De Zonne bloemen". Geref. Kerk (H.V.) (Begijnhofkapel 6) v.m. 10 uur Ds. G. W. van Deth. N.m. 3 uur dezelfde. V.m. 10 uur Kinderdienst in de voorzaal. ZANDV00RT. Geref. Kerk (H.V.) (Bredcrodestraat 31) v.m. 10 uur Ds. P. v. d. Vloed. Bed. H. Avondmaal. Speciaal adres voor Dames-, Heeren en Kind er-parapluies, Dames- en Heeren wandelstokken en Wandelstok para- pluies. Opvouwbare Dames -Tasehpara- piules. Zijden Tran sparant Dames- en Kinderparapluie6en Regenkap Je*. Speci- in Tuinpa- Vakknndige aliteit rasols CRÓNJéSTRAAT 88 HAARLEM-N., TEL. Reparatie-Inrichting '2«4 D. J. Jansse AL DEZE ARTIKELEN ZIJN VRIJ VAN PUNTEN Het publiek wordt er nadrukkelijk op attent gemaakt, dat bij eventueel lucht alarm de gasdruk in het buizennet kan worden verlaagd, teneinde het gevaar bij breuken in het gasbuizennet zooveel mo gelijk te beperken. Men wordt aangeraden bij luchtgevaar de kranen van gastoestellen, ook de kraan tjes der waakvlammen van geysers, ka chels en dergelijke, dicht te draaien en zoo mogelijk, de hoofdkraan van den gasmeter met behulp van den sleutel, die daarbij aanwezig moet zijn. Voordat de hoofdkraan weer opengezet wordt, moet nagegaan worden of alle kra nen van gastoestellen gesloten zijn. Het is noodzakelijk, dat iedere gasver- bruiker zorgt, dat de toegang tot de hoofd kraan zonder bezwaar en vlug kan geschie den, dat hij er zich van overtuigt, dat de hoofdkraan gemakkelijk gesloten kan worden en, zoo dit niet het geval is, hier van direct kennis geeft aan het kantoor van het Gasbedrijf, Donkerelaan 16 te Bloemendaal, telefoon 22275. Aangezien vele vragen zich niet leenen om in het openbaar te worden behandeld, gelieve men bij de inzending -een postze gel voor antwoord bij te sluiten. Duidelijk gestelde vragen en moeilijk heden moeten geadresseerd worden aan ons Redactiebureau, Korte Kleverlaan 64, Bloemendaal en worden behandeld door den heer J. W. Breet, belastingconsu lent, Pijnboomstraat 121, Haarlem. De antwoorden worden zoo spoedig mo gelijk behandeld en indien niet geschikt voor publicatie, desgewenscht geheel kos teloos aan onze abonné's toegezonden. Op de rugzijde der enveloppe naam en adres vermelden, op de voorzijde „Belas tingrubriek". De namen der vragers blijven streng ge heim! Vraag: Ik ben ongehuwd en woon bij mijn ouders in. Mijn inkomsten bedroegen over X939 f 1330. Ik betaal voor levensverzekering f 55.en ben niet aangesloten bij een vakorganisatie. Woon plaats Ramplaankwartier. Hoeveel belasting moet ik betalen Antwoord: Indien uw ouders ook in de belasting zijn aan geslagen, dan betaalt u f 65.76. Vraag Ik ben gepensioeneeTd uit Indië en betaal daar ook belasting. Mijn inkomen is hier getaxeerd op f 1260.Hoeveel belasting moet ik betalen Antwoord: f 33.Gemeentefondsbelasting. Vraag: Hoeveel mag ik aftrekken voor ondersteuning van een schoonzoon en zijn gezin Antwoord: In de eerste plaats hangt dit af van de mate van behoeftigheid van het te ondersteunen gezin. Verder van het bedrag wat u inderdaad in geld en natura verstrekt in verhouding tot uw eigen financieele positie. Opgericht 1890 Di Filiaal: OVERHEMD! BOORDEN BjOORDEN s Vraagt prUs voor he B.V.C. Het inhaalprogra vastgesteld was voc gang vinden, doord omstandigheden hc speelbaar was ver] in de gelegenheid wonen van het der Witten, waarbij voi voor de verrichting gunstige resultaten competitie. Om de ons iets tegengeva wijten is, aan de omtrent het elftal doorschietenden ba spelers parten sp plaatsen naar dei buitenspelers werke de overigens niet achterhoede, telke Waarom niet de vl deelnemen, die d< konden stichten, waarbij zij sporadii beide knapen een t de score aanzienlij 1 het geval was. Imi achterhoede der te hetgeen op den duu vermogen. De hal opengegooid, waarl oog dienen te houd hoogte in den re schieten onder eer kleine foutjes in d werkt, dan achten sterkere tegenstam te leggen. Het vierde elftal overwinning uit verdiend was. Fri: stevig, doch geoorl dat de tegenpartij ging. Het was jai leidenden scheids spelers der tcger grofheden te buiti A.s. Zondag on welke vereeniging 1 een nederlaag toe ingespeeld zijn er eigen omgeving h witten in staat hee De opstelling is J. v. d. Si A. de Vries v. Bragt v. Esvel De reserves wo te Amsterdam, ot eerste plaats. He tweede elftal gevr neele pech, in sta nederlaag toe te b kelijke opgaaf is. Tafeltennis, Tafel sticks, Voetballe HET GOEDKOO Schoterweg 27 TA] H.l Secr.: H. Kolk Speelgelegenhei mendaal, Donder 10.30 uur. De wedstrijder 8 December gave Barna Shot Oosterkwartier 1 4 7—3, All. Oog Het programir volgt samengeste 21 Dec.: Shot 19 Dec.: Shot tier Shot 4 21 Dec.: Shot 18 Dec.Meer: 15 Dee.: All. 19 Dec.: Shot Bai Shot 1 verse Waanders en he behoorlijke ovei 20 aciitergesta in een 72 vt overtuigende ciji Zijlstra stond in wist hij nog met in De Jong zijn 21—18, 15—21, hij zijn 2 winst G. Waanders, alleen tegen De behalen. De wi kleine verschille TraksclZalm Bama-dubbel D

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 2