Sport en Spel. H. A. SLOT iiiiiiiiiiiiiiiiiii TARWEBROOD tiiiiiiiiiiiiii BRIDGE A. G. G. M. GIORGIS l Zn. Sporthuis Te Nuyl R. HANDGRAAF Vrijdag 13 December 1940 S Fa. J. N. CAARLS - Fijnwasscherij B.V.C. „Bloemendaal" Schoterweg 27, Tel. 19030 TAFELTENNIS Korfbalclub „Sport Vereent" Meorouu)! te kunnen leveren dat aan de hoogste eischen voldoet II Ridderstraat 18 A zwart HAARLEM, TELEFOON 13310 Dames KUNST Opgericht 1890 Donkere Spaarne 30 Tel 21434 Filiaal: Kinderhuisvest 39 OVERHEMDEN vanaf 20 cent BOORDEN 8 cent EjOORDEN slap 5 cent Vraagt prijs voor het behand. van nw geheele Wasch Het inhaalprogramma, dat gepasseerden Zondag vastgesteld was voor Bloemendaal, kon geen door gang vinden, doordat wegens de zeer slechte weers omstandigheden het terrein van Santpoort onbe speelbaar was verklaard. Zoodoende werden we in de gelegenheid gesteld, de wedstrijden bij te wonen van het derde en vierde elftal der Oranje- Witten, waarbij vooral de aandacht gevraagd werd voor de verrichtingen van het derde, vanwege de gunstige resultaten tot nu toe behaald in de belcer- competitie. Om de waarheid te zeggen is het spel ons iets tegengevallen, hetgeen misschien ook te wijten is, aan de liooge verwachtingen, die wij omtrent het elftal koesterden. Was het den hevig doorschietenden bal en het gladde veld, die den spelers parten speelden, ook het voortdurend plaatsen naar den middenvoor, zoodoende de buitenspelers werkeloos latend, waren oorzaak, dat de overigens niet zoo heel sterke vijandelijke achterhoede, telkens met succes kon ingrijpen. Waarom niet de vleugelspelers aan het spel laten deelnemen, die door hun snelheid veel gevaar konden stichten, zooals bleek uit de aanvallen, waarbij zij sporadisch betrokken waren. Zijn deze beide knapen een tikje minder zelfzuchtig, dan zal de score aanzienlijk hooger zijn voortaan, dan nu het geval was. Immers door vleugelspel wordt de achterhoede der tegenpartij uit elkaar getrokken, hetgeen op den duur funest is voor het uithoudings vermogen. De halflinie voortaan het spel meer opengegooid, waarbij de buitenspelers goed in het oog dienen te houden, dat een voorzét op de juiste hoogte in den regel meer effect sorteert, dan schieten onder een scherpen hoek. Worden deze kleine foutjes in de komende wedstrijden wegge werkt, dan achten wij dit elftal in staat, een nog sterkere tegenstander het vuur na aan de schenen te leggen. Het vierde elftal wist na harden strijd een 54- overwinning uit het vuur te sleepen, hetgeen verdiend was. Frisch enthousiasme, gepaard aan stevig, doch geoorloofd doorzetten, waren oorzaak, dat de tegenpartij met leege handen huiswaarts ging. Het was jammer, dat den overigens goed leidenden scheidsrechter ontging, dat enkele spelers der tegenpartij zich aan verschillende grofheden te buiten gingen. A.s. Zondag ontvangt het le elftal T.Y.B.B., welke vereeniging het bijna gelukt was Bloemendaal een nederlaag toe te brengen. Nu de onzen beter ingespeeld zijn en bovendien het voordeel van eigen omgeving hebben, achten wij de Oranje- witten in staat heer en meester te blijven. De opstelling is aldus: Berkemeijer J. v. d. Schalie v. d. Borgh A. de Vries de Jonge Huisman v. Bragt v. Esveld Steffers Noordhoff Hartman De reserves worden ontvangen door W.M.S. 2 te Amsterdam, ook een der gegadigden voor de eerste plaats. Het wil ons voorkomen, dat het tweede elftal gevrijwaard ditmaal van de traditio- neele pech, in staat zal zijn, den gasthee: e een nederlaag toe te brengen, hoewel dit geen gemak kelijke opgaaf is. voor Tafeltennis, Tafelkorfbal. Gymkleeding, Hockey sticks, Voetballen, Voetbalschoenen, enz. enz. HET GOEDKOOPSTE ADRES H.T.T.C. „S.H.O.T." Seer.H. Kolk, Pijnboomstraat 123, Haarlem. SpeelgelcgenheidJeugdhuis, Donkerclaan, Bloe mendaal, Donderdag- en Vrijdagavond 7 uur tot 10.30 uur. De wedstrijden gespeeld in de week van 1 t/m 8 December gaven de volgende resultaten: Barna -Shot 1 37, Barna ldShot 3a 37, Oosterkwartier 1Shot 3 73, T.O.G. 7Shot 4 7—3, All. Oog 1—Shot 5 10—0. Het programma voor de volgende week is als volgt samengesteld: 21 Dec.: Shot 1Luto 1, Shot 2Luto 2. 19 Dec.: Shot 3Tog 6, Shot 3aOosterkwar tier Shot 4Barna ld. Shot 3Tog 7. 21 Dec.: Shot 6Luto 3. 18 Dec.Meerleb. 3—Shot 7. 15 Dec.: All. Oog 2—Shot 8. 19 Dec.: Shot ldBarna 3d. Barna 1Shot 1 37. Shot 1 verscheen met een invaller voor G. Waanders en heeft niettegenstaande dit feit een behoorlijke overwinning behaald. Na eerst met 20 .achtergestaan te hebben, werd deze omgezet in een 7—2 voorsprong. W. Traksel won met overtuigende cijfers van De Jong en Jansen; tegen Zijlstra stond in de 3e game 2018 achter, toch wist hij nog met 22-20 te winnen. F. Zalm moest in De Jong zijn meerdere erkennen met 1521, 2118, 1521, tegen Jansen eir Zijlstra maakte hij zijn 2 winstpunten. H. Kolk, de invaller voor G. Waanders, bracht het er minder goed af, alleen tegen De Jong wist hij de overwinning te behalen. De wedstrijd tegen Jansen ging met kleine verschillen voor hem verloren. Het dubbel TrakselZalm versloeg met 2220, 2118 het Barna-dubbel De JongZijlstra. De Tweede klassers. Shot 3a, dat ook met een invaller speelde, ver sloeg het le damesteam van Barna. J. Potharst en H. Oosterhof wonnen al hun partijen. D. v. d. Heijden, de invaller uit het Shot-damesteam verloor haar partijen van de Barna-dames. Shot 3 werd met een nederlaag naar huis ge stuurd. Ook hier trad een invaller op, n.l. H. v. d. Werff, uit het 5e Shotteam. G. J. v. Franken- huijsen wist evenals G. Klupper slechts één partij tot een goed einde te brengen. Het dubbel zorgde voor het 3e punt. Het 4e team verscheen ook al onvolledig, daar J. Sonneborn plotseling verhinderd was te spelen. Zijn wedstrijden waren daardoor automatisch 3 tegenpuriten. C. Hurts won 2 partijen, ter-wijl J. Meij ze alle verloor. De derde klassers. Shot 5 speelde eveneens met 2 spelers, waarvan N. Meijer uit het 7e team. Hij speelde hier toch niet onverdienstelijk. J. Merkestein stelde een weinig teleur. Bloemendaal-Santpoort, Opgericht 4 Juli 1921. Secr.Bloemendaalscliestraatweg 133, Sant poort (S.). Gespeeld Zondag 8 December: S.V. 1A.W. 1 6—3, S.V. 2—N. Flora 1 2—8. Te spelen op Zaterdag 14 December: Oosterkwartier cS.V. b 3 uur (adspiranten). Zondag 15 December: Archipel 1S.V. 1 2 uur, S.V. 3—Oosthoek 1 2 uur, S.V. 4Aurora 4 11 uur. Aangenomen als adspiranten: Dick Tibbert, Noordlaan 24,; Jopie Sweersen, Duinlustparkweg 6, beiden Santpoort (S.). Sport Vereent 1Allen Weerbaar 1 63. Het eerste twaalftal wist een mooie overwinning te behalen op Allen Weerbaar uit Amsterdam: Hoewel de gasten de leiding namen werd spoedig gelijk gemaakt en volgden tot de rust nog 4 goede doelpunten, zoodat die inging met 51. Na de rust werd A.W. sterker en maakte gauw 52. Doch de thuisclub bleef goed partij geven, hoewel minder agressief. Het werd tenslotte 63. De S.V.-reserves wisten op Nieuw Flora een overwinning te behalen. Eindstand 20. Zondag a.s. moet S.V. 1 naar Archipel in Am sterdam, welk twaalftal ongeslagen no.l staat. Wij gelooven niet, dat zelfs 1 punt huistoe kan worden genomen. Daarvoor is dat twaalftal te sterk. Doch men kan nooit weten. Het derde en vierde hebben goeden kans te winnen. Beleefd aanbevelend Bloemendaal Na verschillende proefnemingen is het ons gelukt Neemt eens proef hiervan Eens geprobeerd, altijd begeerd Al het brood dat wij bakken staat onder voortdurende contröle van Rijksproefstation van Bakkerij en Maalderij op schoppen plaatsen en daarop alle hoop vestigen en niet op ruiten, hoe verleidelijk deze 6-kaart in den blinde ook moge zijn. Ook daarom mag Z. niet alle heil van de ruiten verwachten, omdat hij daarna geen rentrée meer heeft om de klaveren- trekken te incasseeren. Het verloop van het spel is verder eenvoudig. Z. speelt de hartcnvrouw in N. om O. te dwingen den heer in te leggen, waardoor harten 10 in Z. een rentrée wordt. Z. neemt dezen eersten trek met hartenaas en volgt met schoppen boer. Indien W. dezen laat loopen volgt schoppen 8, door N. met schoppen 10 te nemen en vervolgens harten 3 uit N. O. zal den hartenboer nemen en klaveren spelen. Z. komt nu aan trek; speelt schoppen, waarna N. 'Schoppenvrouw en aas neemt. Z. komt met harten 10 in eigen hand aan slag en speelt nu ruiten 4. Z. moet nu, wanneer W. geen ruitenaas inzet, den heer spelen en kleine Tuiten na, waardoor W. aan slag komt en öf aan N. den ontbrekenden 9en trek in ruiten moet afstaan, öf Z. nog een klaverentrek moet geven. Dit spel is daarom zoo moeilijk, omdat in N. geen enkele klaveren aanwezig is en Z. daardoor niet gemakke lijk in eigen hand kan komen. Z. moet tweemaal schoppen spelen en eenmaal ruiten en hij heeft door het ontbreken van klaveren alleen één rentrée in hartenaas. Z. moet nu zóó spelen, dat èn harten 10 een rentrée wordt èn schoppen 8. Laat O. den eersten trek met hartenwouw aan N., dan moet Z. direct ruitenheer van uit N. spelen en wanneer W. dezen laat loopen een kleine ruiten natrekken. Of de ontbrekende rentrée is in ruiten- boer gevonden, öf W. is gedwongen schoppen, ruiten of klaveren te spelen, waardoor Z. steeds aan zijn contract kan voldcen. Een ander sans atout-spel, waarbij de eerste trek beslist over winst of verlies is het volgende, waarbij Z. 3 sans atout moet spelen: Noord: S.: 7-5-2 H.: a-h-7-3 R.: h-9-6 K.: v-b-5 N.V. KON. NEDERL. ZOUTINDUSTRIE BOEKELO - HENGELO Sans Atout. (Ale.) Het meest onberekenbare spel bij het bridgen is wel het S.A.-contract. Vooral voor hen die de fijne kneepjes van het spel niet beheerschen, geeft het maar al te vaak de grootste moeilijk heden. Vooral de leer van het „tempo" is vaak beslissend, ook voor de tegenspelers. De juiste uitkomst voor den eersten slag beslist veelal het gansche spel. Een paar aardige staaltjes uit „Extra" volgen hier als voorbeeld. Noord: S.: a-v-10-3 H.: v-8-3 R.: h-10-8-7-6-3 West: Oost: S.: h-6-5-4 S.: 9-2 H.: 9 H. h-b-7-6-5-2 R.: a-9-5-2 R.: v. K.: V-b-5-2 K.: 10-9-7-4 Zuid: S.: b-8-7 H.: a-10-4 R.; b-4 K.: a-h-8-6-3 W. komt uit met harten 9 en wanneer N. zijn kaarten op tafel legt, moet Z. aan de uitkomst van harten 9 zijn gevolgtrekkingen vastknoopen. W. kan geen honneur hebben in harten, want met hartenheer, -boer, 9 zou W. met een andere kleuT zijn uitgekomen en met boer, 9 zou hij den boer hebben gespeeld. In ieder geval beteekent deze uitkomst in dit geval, dat harten 9 een singleton is, hoogstens een doubleton. Daarnaast heeft W. 4 klaveren, want met een 5-kaart zou W. met die kleur zijn uitgekomen, 4 ruiten en 4 schoppen. Wanneer W. 4 ruiten heeft, blijft voor O. maar 1 ruiten over, naast 6 harten, 4 klaveren en dus 2 schoppen. Z. moet nu 9 trekken maken; 2 trekken in harten zijn zekeT; in verband met het doublet van W. mag hij op 4 schoppenslagen rekenen, verder 2 trekken in klaveren, zoodat hij nog slechts één trek in ruiten noodig heeft. Door deze rede- neering geleid, zal Z. het zwaartepunt van zijn spel West: S.: b-10-9-8-6 H.: b-10-6-2 R.: 5-2 K.a-4 Oost: S.: h-4 H.: 4 R.: a-10-8-7-3 K.: 10-9-8-6-2 Zuid: S.a-v-3 H.: v-9-8-5 R.: v-b-4 K.: h-7-3 W. komt uit met schoppenboer, O. speelt schoppenlieer wat moet Z. doen? Z. kan geen 9 trekken verzamelen zonder alle kleuren te ge bruiken en omdat Z„ zoowel ruitenaas als klaveren aas mist, moet hij dus 2 keer van slag komen. In schoppen heeft hij een dubbele dekking, zoodat deze kleur vrij is, wanneer de tegenpartij met het laatste aas aan trek is gekomen. Wanneer de schoppen van W. een vierkaart is, kunnen O.W. nooit meer dan 2 schoppen en 2 azen maken, maar bij een 5-kaart is de mogelijkheid van 1 down aanwezig, wanneer Z. direct schoppen aas neemt. Om dit risico te vermijden, moet Z. den eersten slag laten loopen en pas de tweede schoppen nemen. Nu dreigt er geen gevaar meer, want wanneer O. schoppen naspeelt en later met ruitenaas aan trek komt, kan hij geen schoppen spelen en dus blijft de laatste dekking in schoppen in Zuid's handen, zoodat hij zonder cenig risico den klaverenaas bij W. kan dwingen bij te spelen. Op deze wijze maakt Z. altijd2 schoppen-, 3 harten-, 2 ruiten en 2 klaverentrekken. Wanneer Z. schop penvrouw-niet had, dan zou hij er toch niet aan denken om direct schoppenlieer te nemen. Om dezelfde reden moet hij het ook thans nalaten en O. zijn schoppenheer gunnen. Het is meestal gunstiger bij sans atout, om de tegenpartij de trekken, die deze toch moet maken, maar direct te geven, zoolang de leider in het bezit SCHOORSTEENVEGERS is van dekking in iedere kleur, dan later van slag af te komen, wanneer dit niet meer het geval is. Het is daarom verkeerd om harten te spelen, in de hoop, dat hartenboer niet met een vierkaart tegen zit. Dit komt later tot zijn recht, wanneor O. en W. hun azen kwijt zijn. Wordt n.l. eer»t harten gespeeld, dan wordt hartenboer een slag, hetgeen nooit het geval zou zijn, wanneer Z. dezen boer niet tot een trek promoveert. Het is weer als altijd: een goed speelplan is het halve werk SPEL D VAN DE EERSTE NEDERL AN DSCHJJ BRITSCHE-OLYMPIADE. Noord geeft O.W. kwetsbaar. Noord: S.: h-v-9-3-2 H.a-h-v-b-3 It.: a K.: a-2 West S.: 4 H.: 9-4 R.: 10-9-7-5-3-2 K.h-v-10-4 Oost: S.: a-b-7-6-5 H.: 10-5-2 R.: h-v-b K.: 9-8 De bieding: N. O. Z. 2 H. pas 2 S.A. 3 S. pas 3 S.A. 4H. pas pas Zuid: S.: a-b-7-6-5 H.: 10-5-2 R.: h-v-b K.: 9-8 W. pas pas pas Oost komt uit met R. heer. Correspondentie voor deze rubriek: Rijnstraet 72, Haarlem N. BRIDGE-'CLUB „HAARLEM NOORD". Secr.: Atjehstraat 98. Uitslagen van de tweede serie voor de Paren- competitie: A-klasse: Familie Walter 51, Dames Wiegmink- Mulder 40 Mevr. v. d. Heuvelheer Kabel 38 Heeren DekkerBogaard 37%, Heerrp PiggeKroon 37, Heeren J. J. Walter—Steenkiet 36%, Heeren Hoogenslagv. Bakkuni 35 Heeren DrulmanPeters 33 Heeren Schreuder- Schaeffer 30%, Heeren KosterHulst 19%. B-klasse: Heeren v. SchagenSuman 33%, Heeren BoschN.N. 32%, Heeren Mulder Wiegmink 29, Heeren BeijerS. Gaus 27 Heeren de GrootRis 27, Heeren Niemanvan 't Hoff 26%. De jaarlijksche onderlinge gebak-drive is vast gesteld op den len Kerstdag, 's middags om 2 uur precies in gebouw „Suisse". Als 2e secretaris is benoemd de heer J. J. Walter Uw adres voor een goed verzorgd kapsel voor U en ook voor Uw kinderen is Zijlstraat 35 - Haarlem - Tel. 17625 ILSE MEUDTNER Ilse Meudtner, eerste solodanseres van de Berlijnsche Staa'sopera, die onder auspiciën van Impresario Ernst Krauss deze maand een tweede tournée door ons land maakt (haar optreden in April j.l. was een zeer groot succes, evenals haar optreden in het Kurhaus te Sche- veningen dezen zomer), zal een geheel nieuw programma ter uitvoering bren-gen en eenige dans-suite opvoeren, waarvoor in haar opdracht de muziek werd geschreven, o.a.: „Napolitana" kleine tragedie in drie scènes, muziek van Takacs; „Pygmalion": Menschwording, Strijd met 't ver leden, Overwinning (muziek van Heuser); „Cir cus": de directeur; de jongleur; de koorddanse res; de dierentemmer, Hooge School, de clown, muziek van Schlemm. Voorts dans Ilse Meud'ner „Pavane" (Rach maninoff); „Cassandra" (Karg-Ehlert); „Het lichtzinnige engel'je" (Mozart); „Vlammendans" (Haussermann), enz. De Nederlandsohe componist-pianist Jan Koetsier zal de danseres begeleiden. Ilse Meudtner arriveert a.s. Vrijdag 13 dezer 'e Amsterdam en zal Zaterdagmiddag 14 övzer voor het eerst optreden, n.l. in den Stads schouwburg te Amsterdam. Voorts Zondag middag 15 Dec. te Arnhem, Stadsschouwburg. Data-wijziging. De voorstelling te Rotterdam De Kleine Ko medie, Beursgebouw Coolsingei) zal niet, zoo als oorspronkelijk was medegedeeld, Dinsdag 17 dezer plaats vinden, maar reeds op Maandag 16 December. De volgende voorstellingen zullen worden ge geven op 18 dezer te Bussum, Concordia; 20 dezer te Haarlem, Stadsschouwburg; 26 dezer Kerstmatinèe te Heerlen, Stadsschouwburg; 27 dezer Matinée te Den Haag, Gebouw voor K. en W„ 29 dezer Matinée te Utrecht, Stads schouwburg, enz.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 3