TOCSIIT Victor Vanouds WELKE BON? Jpori en Spel. J Jloc weet ik mijn Sasoetbruik Groepstentoonstelling der Haarlemsche Schilders in het Frans Hals Museum. DUINLUSTPARK jkverbranding iDSSCHOUWBURG vende Poppenkast Familiefeest alückliche Reise SPORTHUIS TE NUYL «oor: Schoterweg 27 - Telefoon 19030 B.V.C. „Bloemendaal" Brief van Eet nu Sinaasappels Zoete Mandarijnen KUNST DENKT U ER EVEN OM AGENDA EMENDAAL Santpoort-Station I CONTRIBUTIE f 1.50 nvrage verstrekt door AGENDA rdag 4 Jan. - 2.30 uur ens groot succes nog- Is .eider Johan Frevel. ;cn: f 0.25f 1.(rech- inbegrepen). Voorver- i dagelijks vanaf Don- ag 103 uur. rdag 4 Jan. - 7.30 uur TOONEELGROEP „HET MASKER" groote nieuwe succes! nale prijzen. Coupons g. Voorverkoop dage- vanaf Donderdag 103 ierdag 0 Jan. - 7.30 uur EFELD STEDELIJKE OPERA ette van E. Künneke. t orkest, eigen ballet, i décors. en: f 1.20—f 3.35 (alles ;repen). Voorverkoop f Dinsdag dagelijks van 3 uur. Diversen ORiON (Astrologe) is ks te spreken van 10-7 sthuissingel 34zw, b. d. ug. pereen. SECRETARIS' >or circulaires, jaarversla- al Uw typewerk het Kenn. Type en Copiöer- ing, Korte Kleverlaan 64, 1453. r ZAND - GROND - Sintels, enz. Bij G. A. tyzen, Alb. Thymlaan 5 endaal. EGISTERHANDEL en re- :-inrichting J. Leeuw, :m. Toonkamer en rep. af- Frans Halsplein 8. T»L Privé adres: Kloppersin- 9, Tel. 14017. /R. VAN EIJK licht u ill ed. er. toek.Ook op foto's, dag te spr. Zond. niet test 45 bit Gr. Houtbrug, 1025. HEI.AAR biedt" zich aan ,11e feesten. Speciaal Kin- >gramma. Adres: Een- straat 28. TBESCHERMING. Tri- roor ramen maakt splin- e vertrekken. Hoogen- Hagestr. 5, Tel. 12810. 'EERTENTEN voor halv» nieuw, doch iets smoe- demonstratie) courant» volle garantie. Tenten- ilfabriek „Indiana". Leve- r: Leger, Padvinderij, ver- ers enz. Het grootste ten- Irijf hier te lande. Haar- üjlweg 111. Utrecht. Oude t 225-233. jerdomspensioenTis lekomst ook onder de be- le omstandigheden verze- Wendt U tot den Raad Vrbeid te Haarlem, Afd. om inlichtingen. STINGZAKEN en boek- igen. Gratis controleeren anslagbiljetten. J. B. van dolen, Van der Vinne- 14 rd. Tel. 11476. SPOOR, goudsmid, hor- aker. Atelier voor repara- l veranderen. Tuchtbuis- 7, Haarlem. .STINGZAKEN Advies en listratie" Bureau Doeksen, :g 75. Tel. 17185. Woon- H'lem, Zonnebloemstr. 29. los, dameskapper, 'erker, haarkundige. Jans- 69, Haarlem. Tel. 10883. i van leening-briefje:, ;ls, heeren-, dames- en rkleeding, naaimachines, n, alles koopt Guus van hoff. KI. Houtstr. 76. Tel. Vrijdag 3 Januari 1941 Voetbal, Gymnastiek, Hockey, Expanders, Boks ballen, Tafeltennis, enz. enz. Tafelvoetbalspel l 12.50. Olympia Tafelbiljart f 12.50. het goedkoopste adres beverwijk—bloemendaal 2—1 De magere 21 overwinning van de gasthee ren schijnt bewezen te hebben, dat de Oranje Witten hun inzinking te boven zijn gekomen en gaandeweg een herstel is ingetreden. Immers Beverwijk heeft zich uitermate moeten inspan nen om dit resultaat te bereiken en toen deze stand bereikt was trok het, de nog altijd tactisch spelende Maanhout, in de verdediging terug om de overwinning te consolideeren. Zooals gezegd is een zichtbaar herstel bij de onzen ingetreden, hetwelk we concludeerden uit de fiksche wijze waarop in deze zeer slechte weersomstandig heden partij gegeven werd. Men kan er van verzekerd zijn, dat a.s. Zondag de vereeniging D.E.M. op een warme ontvangst kan rekenen, en als het mogelijk is hetzelfde tempo en enthou siasme op te dienen, zijn we er zeker van, dat de overwinning bij de thuisclub zal belan den. Bovendien heeft de thuisclub nog wat goed te maken van de eerste ontmoeting. Bloemendaal verschijnt tegen D.E.M. in de volgende opstel ling: Berkemeijer v. Kesteren v. d. Borgh A. de Vries J. de Jonge,, Huisman v. Bragt, Salm Steffers Hartman Noordhoff De reserves ondernemen de reis naar Am sterdam voor de ontmoeting tegen D.W.S. 4. Het wil ons voorkomen, dat na het gelijke spel tegen Haarlem 3, het noodzakelijk is met de punten huiswaarts te keeren om nog in de running te blijven. De mogelijkheid hiertoe is ten volle aanwezig, gezien de homogeniteit van het tweede elftal. De opstelling luidt: KoelemeiJ R. Houwen J. de Vries Geutskens, Kluen K. v. d. Linden v. Esveld de Jonge A. C. in 't Hout Roosdorp Helder BLO EMEND AALSC'HE GYMNASTIEK- VEREENIGING. Ondanks de gewijzigde omstandigheden, waar onder wij thans werken en leven, kan de Bloe- mendaalsche Gymnastiekvereniging het nieuwe jaar met tevredenheid tegemoetzien. Toén, na de capitulatie in Mei, de Vereeni ging zich van den schok begon te herstellen, was de toestand allesbehalve rooskleurig. Maar het viel mee, wat betreft de ouderen onder ons. Naarmate het jaar vorderde liet het zich aan zien dat we tot een eenigszins normalen gang van zaken zouden terugkeeren. Ook dit gebeurde. Bijna! Bijna, omdat we toen nog niet wisten welke tegenwerking we van de verduistering zouden ondervinden. Toen deze maatregel zich liet gelden was de terugslag bij de adspiranten het grootst. Zeventig van onze jongste leden bedankten! Een slag, en één, die raak was. In verband met het feit, dat gas thans ook een distributie-artikel is gewor den, onder de bepaling, dat het ver bruik niet meer mag zijn dan in een overeenkomstige periode van het vorige jaar, worden aan het Gemeen telijk Gasbedrijf te Bloemendaal vele vragen gesteld, hoe groot het ver bruik ten vorige jare is geweest, ten einde aan de 50% boete te ontloopen. De directeur van het Gasbedrijf ves tigt er thans de aandacht op, dat elke gasverbruiker het voor hem afgeno men aantal m3 zelve kan vaststellen aan de hand van de meterkaart, die bij eiken meter aanwezig is en regel matig door de opnemers wordt bijge houden. Indien de meterkaart zoek of onbruikbaar is geraakt, wordt op aanvraag gratis een nieuwe meter kaart, waarop de standen zijn inge vuld, verstrekt. Voor het aflezen van den meter wordt verwezen naar de circulaire die huis aan huis is afgegeven. Op deze circulaire is duidelijk be schreven, met afbeeldingen toege licht, hoe men een gasmeter kan aflezen. De Afdeeling Overveen moest worden opge heven. Het bestuur besloot onverwijld maatregelen te nemen, met het gevolg dat opnieuw begonnen werd met een kern van 7 meisjes en 5 jongens. December begint en wij zijn gestegen van 12 tot pl.m. 25. Het gaat goed! Maar het moet vlugger! Daarom doen wij vanaf deze plaats een be roep op U, Ouders van Bloemendaalsche kin deren. Laat Uw kinderen des winters onder deskun dige leiding gymnastiek en des zomers athletiek beoefenen. Gymnastiek voor de meisjes op Zaterdagmor gen van 1011 uur en voor de jongens van 1112 uur in de school aan den Lage Duin- en Daalscheweg te Bloemendaal. En U, U geeft U natuurlijk op als donateur van de B.G.V. De heer Pronk, Duinlustparkweg 4, geeft U gaarne nadere inlichtingen. ZANGAVOND VOLKSZANG De afdeeling Bloemendaal der Ned. Vereen, voor den Volkszang zal haar eersten repetitie avond in het nieuw begonnen 1941, a.s. Dins dag 7 Januari des avonds 8 uur, onder leiding van den heer P. de Nobel, in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan houden. Deze eerste repetitie zal na het bijzonder moai geslaagde Kerstfeest ongetwijfeld weer nieuwe zangers naar Volkszang trekken. De lie deren, welke nu weer op het programma staan zijn door den heer de Nobel met zorg gekozen uit de groote hoeveelheid waarover de afdee ling beschikt. Het bestuur zou ieder willen aanraden: komt eens kennismaken met Volkszang, het is in dezen tijd zoo noodig een avond van nuttige ontspanning! Aan de vierde groepstentoonstelling van werken der schilders en beeldhouwers, die in het arron dissement Haarlem woonachtig zijn, nemen tien schilderessen en schilders, alsmede één beeld houwer deel. Zij behooren tot de zestig gelukkigen door de jury uitverkoren welken gedurende eenige weken gratis van de expositie-ruimte in het Frans Halsmuseum mogen profiteeren. Hun kunstuitingen dragen een persoonlijk cachet en zijn stuk voor stuk geslaagd. Ze getuigen van een zóó innige toewijding en heheersching van het gekozen genre, dat den kunstliefhebber die met him artistieke capaciteiten vertrouwd }s hier eiken kans op een mogelijke teleurstel ling, door een te overmoedige -of te oppervlak kige behandeling, bespaard blijft. Inderdaad staan zij, ten opzichte van ellq^tf, allen op één lijn gelijk en wel een zeer hoog peil ieders smaak, hetzij die uitgaat naar landschappen of naar stillevens, naar portretten of bloem stukken, zeegezichten of religieuze voorstellingen, vindt hier gelijkelijke bevrediging. De tentoon- s-tellingszaal met haar ideale verlichting biedt daarbij een waarborg aan ellcen exposant, dat zijn werk, waar ook geplaatst, op zijn voordeeligst uitkomt. Mevr. H. Dingemans-Numans handhaaft hier haar goede naam als bloemenschilderes door eenige van goeden smaak voor bloemschikking ge tuigende bloeiende planten, waaronder vooral opvallen haar „Hortensia's", opgestoken in een witte, glanzende pot, die een mooie staal van keramische kunst vertoont, en haar „Gouds bloemen", die mooi'uitkomen in de schitterend weergegeven kristallen vaas, waarin zij gevat zijn. Daarnaast brengt ze, naast eenige kleine stillevens van bloemen, vruchten op fleschjes, LANDHUIS TE HUUR, modern en solide gebouwd, mooie omg., bev.: 7 kam., badk., vest., hal, kelder, keuken, bijkeuken (afz. ing.), r. garage m. gr. zolder, alles centr. verw., 4 wascht., ca. 1100 M2 grond, met terrassen en geboomte. Huur f 100.- p. mnd. Aanv. direct. Bevr. WONINGBUREAU J. H. BAGGERMAN, Dr. D. Bakkerlaan 33, Bloemendaal, Tel. 22805. eenige sinia's geplaatst in een pul, wiens voor name blauwe kleur opvallend harmonieert de kleur dezer bloemen. Haar „Drie Oudjes" geen eerbiedwaardige dames of heeren, doch drie knoestige, grillige oude hoornen, vormen een ernstigen noot in de vroolijke blomentaal. Tine Honig, wier eerste expositie ons nog leven dig voor den geest staat, toen zij in het „Jeugd huis" met haar helaas te vroeg ontslapen kunst zuster, mej. Struyk Dumolin, uitkwam, toont zich hier thans in de volle rijpheid van haar talent. Met haar drie stillevens vooral, treedt zij hierop als een kunstenares van formaat. Welk een zeld zaam teeder gevoel voor witte en grijze nuances spreekt er uit dit tafereel met de eieren, welk een sprekende stofuitbeelding uit haar „Ateliertafel (olieverf)! Haar alleraardigste paneeltje „Bijen korven" (olieverf), dat zoo verrassend aandoet, en haar stillevens, aquarellen en pastellen, sluiten zich hierbij op gelukkige wijze aan. Haar kunstzusters Margaretha Verheus en R. Gerbrands dragen op voortreffelijke wijze bij, evenals ook Theo Hekker, in de weelde van bloemen, stillevens en planten, die hier en daar door een geestige „Boedha" of een fleurig land schap, een meisjesportret of een „Indische Dan ser" wordt afgewisseld. Bijzonder geslaagd is Jan Lary met zijn „Och tendgloren aan den Vecht" (olieverf), dat ont roert door de poëtische visie van den kunstenaar, evenals zijn „Toren van Eemnes bij Maanlicht" tot stille mijmering dwingt. Zijn Walcherensche landschappen, hoe voortreffelijk overigens hebben niets specifieks Zeeuwsch. A. Méolée is voor zijn plaatsgenooten geen on bekende en zijn prachtige doeken van landschap pen en boompartijen zullen hun weder een zeld zaam genot bieden. J. Pander biedt naast fantasie-rijke drukvellen naar aquarellen 4 fol. offsetdruk), waarbij wij helaas deze aquarellen-zelf missen, een ingetogen portretteekening, naast een in uitbundige kleuren gehouden „Modelteekening (krijt); zeer knap in een paar uren op de onderlinge oefening in „De Waag" op het papier geworpen. Dan is er nog een verdienstelijke penteekening van de Bosscher St. Janskerk, zoomede een portret-studie in olieverf. De beeldhouwer H. Puts zond een madonna (perenhout, „Na de duik (gips) in brons", „Pater Roothaan" (eikenhout), „Franciscus" (lindenhout) en „Piëta" (relief in hout), die alle zijn goeden naam als beeldhouwer bevestigen. L. de Vogel en Mathée van der Weiden zonden ook hun aandeel in voor dé hier geëxposeerde stil- 'evens, zeegezichten, bloemstukken, portretten en impressies, die, zooals hierboven gezegd, zich op gelijk niveau van dat der gezamenlijke expo santen bewegen. Deze alleszins geslaagde tentoonstelling blijft tot en met Zondag 5 Januari a.s. geopend en is dagelijks van 115 uur geopend. Door de gemeente Haarlem werden op boven staande tentoonstelling aangekocht: een schilderij van Tine Honig en beeldhouwwerk van H. Puts. En door particulieren: doeken van mevr. H. Dingemans-Numans en van Theo Hekker. B. Amice! Dit keer wil ik het met je over commercieele humaniteit hebben. Schrik niet, het is gansche- lijk mijn bedoeling niet in sentimenteele paeda- gogie te doceeren, maar je uit zuiver efficiency- oogyunt te verklaren dat die humaniteit-service aan jezelf is. Een service, die je verkrijgt niet van je „geachte clientèle", maar van je per soneel. Als jij een kracht in je zaak hebt, die je .meerendeels beschouwt als een post onkosten of als materieel, begrijp ik niet waar je den euvelen moed vandaan haalt om mij te schrijven. „Hoe het komt, dat het tegenwoordige personeel een veel slechtere mentaliteit heeft dan voorheen weet ik niet, maar ik zit met de feiten". Beste kerel, daar heb je gelijk in. Maar nu de analyse. Vroeger was het personeel waarover jij klaagt, als regel intern. Er werd dus, onbeviust wellicht, een band gekweekt in huiselijk kader. Wel en wee der zaak werd besproken en gedeeld met het personeel. De oplossing is uiterst simpel. Niet dat jij nu je personeel intern moet gaan nemen, maar be schouw ze als medewerkers. Vraat met ze, maak ze enthousiast, laat ze mee vechten en.meer verdienen. Het geld, dat zij „meer" verdienen, komt posi tief bij je terug. Neem alleen maar de grootere accuratesse, het betere psychologisch verkoopen en het meer hart voor je zaak hebben! Het geld dat je hieraan uitgeeft, komt door service terug. Door service van het personeel en jou. Misschien is dat een van de punten die jij op je nieuwjaarsprogramma vergeten hebt. Corri geer dat nog even en zorg dat je aan het einde van dit jaar in aanmerking komt voor een onder scheiding: moed, beleid en trouw. MOED, voor het uitroeien van je verkeerde gewoonten, voor het durven aanpakken. BELEID, voor de efficiente en weloverwogen methode waarmee je je zaak tot bloei brengt. TROUW, tenslotte, voor het regelmatig lezen van de brieven van je VICTOR VANOUDS (V.V.) 10 stuks 65 cent 10 stuks 50, 65, 75 cent Kleverpark, Mr Comelissiraat 38-40, Telel 15014 MAUD KOOL. De jonge Nederlandsche danseres Maud Kool, wier debuut eenige weken geleden in „Diligentia" te Den Haag, een groote verrassing werd (una niem schitterende persbeoordeelingen zal onder auspiciën van Impressario Ernst Krauss een reeks dansavonden in ons land geven en o.a. ook te Amsterdam, Stadsschouwburg; Rotterdam, „De kleine Komedie", Haarlem, Stadsschouwburg; Bussum, Hilversum, Arnhem, Groningen, enz. optreden. De eerste avonden zullen plaats vinden op Dins dag 14 Januari te Rotterdam, „Kleine Komedie" en Woensdag 15 Januari te Haarlem, Stads schouwburg. De pianiste Wia de Rook zal de dan seres begeleiden. Luxe Broodfabriek en Banketbakkerij G. de Vries Gzn, Mr. Cornelisstraat 6-28, Telefoon 11284 Voor Zaterdag 4 januari Appelbollen per stuk 12 yt et. Appelcarrees per stuk 10 cent 1 Vruehtentaart voor 65 cent 3 Vruchtengebakjes voor 25 cent d.d. 3 Januari. BROOD. Serie 20, van 23 t.m. 29 Dec. Extra tot 5 Jan. Serie 21 van 30 Dec. t.m. 5 Jan. Extra tot 12 Jan. Serie 22 van 6 t/m. 12 Jan. Extra tt 19 Jan. BLOEMKAART Serie 3 van 30 Dec. t-m. 26 Jan. BOTER. OF VETKAART. Bon 23 van 28 Dec. t.m. 3 Jan. Extra tot 10 Jan. Bon 24 van 4 t/m. 10 Jan. Extra tot 17 Jan, SLAOLIE. /oor sla-olie is bon 21 geldig van 14 Dec. t.m. 31 Jan. VLEESCH. Bon 13 van 26 Dec. t.e.m. 5 Jan. Serie 14 van 6 t/m. 15 Jan. Extra 19 Jan. ALGEMEEN DISTRIBUTIEBOEKJE Eieren, (één) Bon 21 van 23 t.m. 29 Dec. Extra tot 5 Jan. Bon 34 van 30 Dec. t.m. 5 Jan. Extra tot 12 Jan. Bon 33 van 6 t/m. 12 Jan. Extra tot 19 Jan. Gort, gortmout of grutten (een half pond). Bon 44 van 28 Dec, t.m. 21 Febr. Kaas (één ons per bon). Bonnen 47, 48, 60 en 61 van 30 Dec. t.m. 26 Jan. Kaas (1V« ons). Bon 20 van 30 Dec. tot 12 Jan. Peulvruchten (1 Pond). Bon 103 van 1" Dec. t.m. 12 Jan. Rijst, rUstemeel, rijstebloem, rijstgrlea of gruttenmeel (een half pond). Bon 108 van 28 Dec. t.m. 29 Jan. Havermout, havervlokken, haverbloem, aard- appelmeelvlokken, gort, gortmout of grutte» (een half pond). Bon 57 van 28 Dec. t.m. 21 Febr. Koffie (Ui pond) of Thee ons). Bon 18 van 21 Dec. tot en met 31 Jan. 1941. Zeep Bon 113 van 1 t.m. 31 Jan. Met 1 Januari werd de nieuwe zeepbon voor de 6e periode geldig! Praat U tijdig even met „Optipharma" hoe U dezen bon het voordeeligst kimt besteden! G. Daams, Bloemendaalsehewcg 128&, Telefoon 23170. Opticien, diploma V.V.O., Gedipl. Drogist A.N.D.B. Macaroni, vermicelli of spaghetti (1 ons). Bon 31 van 28 Dec. t.m. 21 Febr.. Suiker (2 pond). Bon 86 van 21 Dec. t/m. 17 Jan. Maïzena, grlesmeel, sago, aardappelmeel, pud dingpoeder of puddingsauspoeder met 190 gram zetmeel (1 ons). Bon 87 var. 28 Dec. t.m. 21 Febr. SCHEERZEEP. Bon 117 van de losse bij de texlielkaart uitge reikte bonnen van 1 Jan. t.m. 30 April. BRANDSTOFFEN. Haarden en Kachels. Bons -4, 05, 06, 07 geldig tot 31 Dec. Bon 08, 09 en 10 van 15 Dec. t.m. 31 Jar PETROLEUM Verwarming (2 liter). Zegels „Periode 8" tot 23 Febr. Verlichting (2 Liter). Zegels „Periode C" van 16 Dec. t.m. 19 Jaik COLLECTE WINTERHULP De Vrijdag en Zaterdag j.l. in deze gemeente gehouden tweede collecte voor Winterhulp-Ne derland heeft opgebracht f 1128.41. o Stadsschouwburg; Zaterdag 2.30 uur: Levende Poppenkast; n.m. 7.30 uur Tooneelgrocp „Het Masker": „Familiefeest". Zondag, 2 uur: „Haarlemsche Tooneelclub" „De appel van Kres", „Wordt vervolgd", „De Bruiloft van Kloris en Roosje". Dinsdag 8 uur; Ontspanningsavond Duitsche militairen. Woensdag 8 uur: idem. Donderdag 7 uur: Krefelder Stedelijke Opera, „Gluckliche Reise". Vrijdag 2.15 uur: Voor Vereen, van Huisvrouwen. N.V. Het Residentie Tooneel „Dertig seconden liefde",

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1941 | | pagina 5