muud MODECENTRA K N I P P A T R O N F N WANNEER DE MOUWEN SLI|TEN in verschillende lenden [TINGEN )ON A elefoon 23039 'elefoon 22292 elefoon 10547 ier fa. W. v. d. am, Crayenester- iem. Instellingen n erk, Wilhelmina- iureau Examen instraat 15. nwoordiger van Jan Steenlaan yssellaan 210. at en procureur, 10, woonhuis Kle- l, Schotersingel mweg 76, Heem- Noorder Spaarne, Koffiehandel Mij. at 5. iaglaan 29, Heem st, Middenlaan 55. eg Mij. Materieel, woon- eemstede. Hogendorpstr. 25. -ed. Schoonheids- adhuisstraat 34r. Stoomvaart Mij. obbemastraat 20, ïidschevaart 106. nhandel vh. J. H., i, Overveen. Ei., de Waal Male- fort" Schoenenin- Oude Posthuis- g.g. 17903. is- en Décorschil- 5 rd. Toussaintlaan 66, itenrustlaan 9. lige en makelaar, nstede. everparkstraat 3. ïdtlaan 12, Heem- V. Th. Koenekoop, aat en procureur, Overveen. v. d. Poll, Oranje- ischevaartweg 129, irdstraat 1, spreek- r. ist Casimirlaan 22, implein 2, Aerden- ct-directeur N.V. [skantoor, Valcken» aal. wielhandel, Bosch* jssen, Scheepma- Dames- en Heeren- r. 2, b.g.g. tfnnr. D. de Vries, Aann. Waterverf werken, ije Nassaulaan 78, Melkhandel, Marnix- Secretaris-Penning- Ouderraad, Mina- :m-Noord. limirlaan 84, Over- bedr.. Roemer Vis- uur: N.V. Het Ne- s Mannen", ir: N.V. Het Neder- eventien jaar". Vereen. „Voor de r: Droste's Tooneel- zak". N.V. Het Neder- Duleinea" (voor de iwen). ir: N.V. Het Neder* Dulcinea". We zullen thans on getwijfeld meer aan dacht aan onze kleeren besteden, dan vroeger, toen het aanschaffen van nieuwe materialen Ordening in de Parijsche Haute Couture. geen puntenoffer noo- dig maakte. Slijtage onder de armen en aan de mouwen is een euvel, dat veel voorkomt en wanneer men niet over voldoende stof beschikt is het repareeren soms inderdaad een puzzle. We doen verschillen de mogelijkheden aan de hand om in verschil lende gevallen een goede oplossing te vin den. Beschikt men over voldoende stof voor mouwen, dan kost de vernieuwing niet zoo veel hoofdbrekens, ter wijl van de vrijkomen de goede deelen nog zijstukken gemaakt worden (links boven). In het midtlen zijn vleermuismouwen aan gebracht van afstekend materiaal, terwijl voor gesleten gedeelten onder de armen eveneens aparte stukken opgestikt worden. Versleten ellebogen brengen weer andere moeilijkheden, die opgelost worden als on deraan is aangegeven. Aardig is dan om tevens een of andere garneering aan den hals aan te brengen. Een andere mogelijk heid om ellebogen te verstellen is, om over de lengte der mouwen breede stofreepea van afstekend materiaal in te zetten. om de toekomst te voorspellen. Men werpt een ei op den grond en uit de lijnen, die zich hierbij vormen, voorspelt men de toe komst. Sommige negerstammen eten zelfs nooit kippen. Iedere negerstam heeft over het nuttigen van eieren weer andere begrip pen, hetgeen blijkt uit het feit, dat dit bij de in Engelsch Centraal Afrika levende stammen niet verboden is. Alleen geldt een ei eerst dan als eetbaar, als het bewoond wordt of met andere woorden, wanneer het kuiken reeds een zekere mate van ontwik keling heeft doorgemaakt en bijna op het punt staat het levenslicht te aanschouwen, 's Lands wijs, 's lands eer, ,s een oude waarheid, evenals het feit, dat smaken verschillen. PRACTISCHE TELEFOON- EN ADRES- SENMAP. Twee stukken karton en een gekleurd papier zijn het materiaal, dat voor deze practische map, die aan den rechterkant voorzien is met de letters van het alphabet noodig is. Afb. rechts geeft de map te zien, wanneer hij gereed is, terwijl men zooveel losse bladen snijdt als er letters in het alphabet zijn, of indien men niet zoo- MANTELTJE. A 641 A 642 gingen van dezelfde stof van den mantel gemaakt kan worden, omdat men dan een geheel vormt, dat juist in het voorjaar zoo modern is. De japon en mantel vormen een ensemble, dat vooral voor 's middags zeer geschikt en een variatie op rok en blouse is Patronen in de maten 404244. KNIPPATRONEN VAN DEZE MODELLEI1 zijn verkrijgbaar tegen den aangegevei prijs bij .Hei Practisch Modeblad". Posi bus 36. Den Haag. Betaling steeds vooruit per giro (post rekening 2032031 per postwissel of in post zegels, mits deze een waarde nebben v 1V,. 3 of 71/s ct. Zooals wij on langs reeds in een onzer modepraat jes hebben ver meld, treden de modecentra in Duitschland steeds meer op den voor grond, in het bij zonder is dit het geval met Berlijn en Weenen. Het Frankforter Mo- deamt brengt steeds weer op nieuw verrassen de détails van nieuwe grondstof fen vervaardigd. Meer en meer legt men er zich in genoemde ste den op toe om ook modellen te ontwerpen, die zich aan den smaak en de eischen van vrou wen buiten de grenzen van Duitschland aan passen. Londen heeft lange jaren een zekere vermaard heid genoten als modecentrum, vooral ten aanzien van tailor made- costumes, die den toets der critiek konden doorstaan. Ook Italië heeft onvermoeide po gingen in 't werk gesteld om een eigen mode te ontwerpen, hier bij krachtig ge steund door den Duce. Turijn is de stad, van waar uit zich de nieuw ste ontwerpen over den lande verspreiden en we mogen zeggen, dat ook de Italiaan- sche, evenals de Fransche vrouw de kunst verstaat om op smaakvolle wijze een of ander détail als finishing-touch aan te brengen, waardoor haar verschijning als volkomen geslaagd beschouwd kan wor den. De smaak der vrouwen en haar klee ding wijzigen zich naar gelang van de lig ging van een land. Zuidelijke typen, die in meer zonnige landen wonen, stellen andere eischen aan haar kleeding, dan de vrouwen uit Noordelijke landen. Wanneer men in het voorjaar in Italië vertoeft, dan valt aanstonds een voorliefde voor sterk spre kende kleuren op, die in de détails tot uit drukking worden gebracht en die zoo ge heel en al in overeenstemming zijn met het donkere type der Italiaansche vrouwen. New York is de laatste jaren een toon aangevend modecentrum geworden, in hoofdzaak voor Amerika, hetgeen nog be vorderd wordt door het feit, dat Parijs met zijn eeuwenoude reputatie nog niet in staat is in de behoeften van het buitenland te voorzien. Een ieder, die steeds met belangstelling de prestaties op modegebied van deze stad gevolgd heeft, zal evenwel overtuigd zijn, dat de Haute Couture niet dood, doch slechts tijdelijk lamgeslagen is en langzaam maar zeker haar plaats van vroeger weer zal hernemen. Een staatscommissie is inge steld, waarvan Lucien Lelong de leiding heeft met de bedoeling ordening te bren gen in datgene, wat we den roem van Pa rijs zouden kunnen noemen. Ook de be kende Jeanne Lanvin is van overheidswege als lid van een commissie aangewezen. Mo ge het hun gegeven zijn in opbouwenden zin te werken om het roemrijke verleden van de Parijsche modegeschiedenis weer in zijn volle glorie te doen herleven! Ver schillende vooraanstaande mode-ontwer pers bevinden zich thans in Amerika, o.a. de leider van het bekende Parijsche huis, waar de hertogin van Windsor haar garde robe placht aan te vullen. Een bewijs, dat men ook in de Parijsche modehuizen het hoofd boven water tracht te houden is wel, dat ons drie ontwerpen van Madame Schiaparelli werden toegezon den. Links een avondjapon, die zich voor schouwburgbezoek zoowel als voor andere gelegenheden leent, waarbij een meer ge- klsede japon gedragen dient te worden. Rok CULINAIRE GENOEGENS ALS „BEWOONDE" EIEREN; In een reisbeschrijving van de hand van Richard Kaudt vinden we allerlei wetens waardigheden over de wijze, waarop Afri- kaansche inboorlingen eieren eten. De wij ze van bereiding, zooals die in Europa ge bruikelijk is. wekt dermate 'den weerzin van negerjongens op, dat zij b.v. weigeren de borden te wasschen, waarop resten van roereieren liggen. Dezen weerzin vindt men niet alleen bij negers, doch ook bij Arabieren: hij is wellicht ten deele toe te schrijven aan bepaalde zeden en gebruiken of aan een verbod orn kippeneieren te eten, zooals o.m. bij verschillende Afri- kaansche negerstammen het geval is. Een dergelijk verbod bestaat bijvoorbeeld in Darfur en Wadai bij de kr"fers, de Basuto's en de Betschuanen. terwijl men bij de berg stammen van de Khassias eieren gebruikt veel adressen of namen te onthouden heef», kan men volstaan met 13 blz., zoodat er twee letters op een blad komen. Men per foreert de bladen en ook het karton op twee plaatsen, b.v. 6 c.M. van onder- en bovenkant af om vervolgens alles bijeen t<» houden door middel van koord, dat men door de gaatjes haalt en aan den boven kant strikt. Succespatroon A 640. Prijs 30 cent. Succespatroon A 641. Prijs 40 cent. Japon van geruite stof, die in de kleur van den mantel gekozen kan worden, waar door een sportief geheel gevormd wordt. Ruitdessins in schuine richting verwerkt, terwijl de zakken een aardige tegenstelling vormen en een rechten ruit te zien geven. Kraagloozen hals en donkere ceintuur Patronen in de maten 404244. Succespatroon A 642. Prijs 40 cent. Middagjapon, die uit practische overwe- van zwarte wollen stof, die tot even boven den grond reikt, twee voorbaantjes midden voor, die zich naar den zoom toe sterk ver- breeden en een klokkende lijn te zien ge ven. Jacket van bois de rose wollen stof met kraag en zakjes van het materiaal van den rok; de eerste is versierd met goudstik sels. De driekwart lange avondmantel is van roode, wollen stof gemaakt, een wijd model met laagvallenden, geschulpten pas, die over de mouwen wordt gestikt. Sluiting met decoratieve knoopen. Rechts een een voudig middagjurkje van gestreepte wollen jersey-groen-purper-zwart. Het vest, waarvan het dessin in schuine richting is verwerkt, geeft een geslaagde onderbreking aan van de horizontale lijnen. Zwarte ceintuur met sluiting in den vorm van twee haken. Een geestige noot brengt de muts van hetzelfde materiaal, een mo del, dat om het achterhoofd gedragen wordt en in een punt eindigt met lange kwast, die op den rug kan bengelen of wel om den hals of over den schouder geslagen wordt, wellicht als geheel een variatie op het haarnet. (Nadruk verboden). (G. C. M.—S.) Het voorjaar is wel iswaar meestal koud in ons land, doch op zon nige dagen verlangt men er toch altijd weer naar om iets anders aan te trekken. Mantelcostumes ne men nog steeds een groote plaats in en vooral de practische ensembles, bestaande uit mantel en rok van effen en fantasiemate- materiaal. De voorkeur dient gegeven te worden aan neutrale kleuren, zoo dat men zoo'n kort manteltje ook op ande re japonnen of rokken kan dragen. Zeer veel manteltjes zijn kraagloos en wor den naar verkiezing met een shawltje ge dragen. Vlot kleedt het manteltje, dat onder bovenstaan'! nummer is aangegeven. Aanslui tend model met knoop- sluiting midden voor; schuine ingezette zakjes Patronen in de maten 404244.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1941 | | pagina 3