SpovÈ J. S/üei'beek SPORT EN SPEL BRIDGE Jaarvergadering Bloemendaal- sche Middenstandsvereeniging «Artikelen TENNISRACKETS LUCHTBUKSEN BOGEN ETC. ETC. Kerkplein 21 - Telef. 22276 B.V.C. „Bloemendaal" SPORTHUIS TE N U IJ L TAFELTENNIS Bloemendaalsche Gymnastiek- Vereeniging Vrijdag 28 Maart 1941 blDinsdagavond kwam de Bloemendaalsche Middenstandsvereeniging in jaarvergadering bij een in Hotel „Vreeburg". In zijn openingswoord zeide de Voorzitter, de heer W. Scheepstra, dat in het afgeloopen jaar de activiteit der vereeniging in sterke mate be lemmerd werd door de bijzondere omstandig heden. Jaarverslag 1940. De 2e Secretaris, de heer G. Daams, bracht hierna een uitvoerig jaarverslag uit, waaraan wij het volgende ontleenen: De spanning der laatste maanden .van 1939, waarvan in het vorig verslag gewag werd ge maakt, culmineerde voor ons Nederlanders, op 10 Mei van dit jaar, toen ook ons Vaderland, na een periode van meer dan honderd jaar, in den wereldbrand betrokken werd. Vanzelfsprekend gaan onze gedachten uit naar hen, die tengevolge van het oorlogsgeweld have en goed verloren, en waaronder vele waren die zelf ook het slachtoffer zijn geworden. Maar bovenal willen wij die Nederlanders, die in de oorlogsdagen van Mei het hoogste offer voor hun Vaderland hebben gebracht, een eer biedig saluut brengen. Moge hun offer niet tevergeefs zijn geweest. De oorlogstoestand, met als gevolg de af sluiting van overzeesche verbindingen, drukte al spoedig zijn stempel op het bedrijfsleven. Distributie, verordeningen, beperkingen etc. brachten bijkans dagelijks nieuwe moeilijk heden. Verhoogde kooplust bij het publiek deed in de daarvoor in aanmerking komende zaken den omzet stijgij voor zoover mogelijk; anderzijds waren weer andere bedrijven gedoemd sterk in te krimpen en zelfs geheel te sluiten. In alle opzichten hebben wij een zeer rumoerig jaar achter den rug. Het bestuur kwam gedurende 1940 vijf keer bijeen. Tijdens deze vergaderingen werden o.m. be handeld de organisatie der prijsvraag, welke in de vorige algemeene vergadering ter sprake was gekomen. Na onderling overleg met het bestuur der R.K. Middenstandsvereeniging te Overveen, werd een ontwerp gemaakt, waaraan omstreeks de Pinksterweek 1940 gevolg zou worden ge geven. Begrijpelijkerwijze kon toen de uitvoe ring van deze plannen geen voortgang hebben. Den 21en Februari werd een filmavond ge organiseerd voor de te dezer plaatse gelegerde militairen en de leden der vereeniging. Dr. Tillema werd bereid gevonden een zijner eigen filmopnamen, de „Apo Kajan"-film te ver- toonen en hierbij een uitleg te geven. Deze succesvolle avond werd zeer op prijs gesteld. Op 12 Maart werd een praat-avond gehou den in Hotel „Zomerzorg", voor leden en intro- ducé's. De inleider was het lid, de heer A. Cas- sée, die als onderwerp had gekozen: „Sociale zorg Overheidstaak, ook ten opzichte van den Middenstand". Er ontstond een aangename en leerzame gedachtenwisseling. Het voornemen om meerdere van dergelijke avonden te organisee- ren moest tijdelijk worden terzijde gesteld. Vanzelfsprekend werd alle aandacht besteed aan de distributie, en dienaangaande besprekin gen gevoerd ter behartiging van de belangen der leden. Deelgenomen werd aan de landelijke actie „Middenstandsoffer", in welk fonds door de Vereeniging f 50,werd gestort. De gezamenlijke indlvidueele actie met de R.K. Middenstandsvereeniging onder de leden bracht totaal ca. f 250,op. Gedurende het afgeloopen jaar bleef het ledenaantal stabiel. Financiën. - 51/ De Penningmeester, de heer A. de Graaf, deelde in zijn financieel overzicht mede, dat het vereenigingsjaar sloot met een batig saldo, ad f 340,40. De heer Adr. Cassée, die met den heer H. Hupkes de boeken en bescheiden van den Pen ningmeester controleerde, deelde mede, dat een en ander in goede orde was bevonden. Op voor stel van de kascommissie werd den heer De Graaf décharge verleend. In de controle-commissie voor 1941 werden benoemd de heeren C. J. Cassée en J. G. Verbeek. De begrooting voor 1941, sluitende in ont vangst en uitgaaf met f 294,werd vastgesteld. Bestuursverkiezing. De heer W. Scheepstra, periodiek aftredend als voorziter, stelde zich niet herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen de heer G. Daams. In de hierdoor ontstane bestuursvacature werd voorzien door de verkiezing van den heen J. Huisman, terwijl de aftredende Penningmeester, de heer A. de Graaf, werd herkozen. In de rondvraag richtte de nieuwgekozen voor zitter, de heer Daams, een woord van dank tot den afgetreden praeses, den heer Scheepstra, en deed voorts een beroep op de leden om, on danks den druk der tijden, het bestuur volle medewerking te verleenen. Tenslote werd de mogelijkheid geopperd een enquête te doen instellen naar de wenschelijk- heid van een middagsluitingsuur voor winkels; het bestuur zegde toe deze mogelijkheid onder het oog te zullen zien. Niet onverstandig is het geweest van het eerste elftal der Oranje-Witten er zorg voor te dragen, dat „Onze Gezellen" met leege handen huiswaarts keerden. De stand op de ranglijst geeft nu een rustiger gevoel en de pretedenten voor de laagste plaats zijn duidelijker naar voren getreden. We kunnen nu wel veilig aannemen, dat Bloemendaal geen gegadigde zal worden voor de onderste plaats. Wat de wedstrijd van verleden Zondag betreft, deed de sterke koude wind veel afbreuk aan het spel van beide par tijen. Doordat het den spelers ontbrak aan tech nische en tactische kwaliteiten om den nadee- ligen invloed van den wind uit te schakelen werd er voortdurend door de „lucht" gespeeld. Voor de rust waren de gastheeren, met den storm als hulp, in de meerderheid. Hoe goed de achterhoede van de tegenpartij zich ook weerde, kon zij niet verhinderen, dat de doelman drie maal gepasseerd werd. Dat dit niet overbodig was, zou blijken na de rust, toen de gasten den wind als bondgenoot kregen: Meesten tijd werd er op de Bloemendaal-helft geopereerd en waren zij één schutter rijk geweest, het zou er slecht uitgezien hebben. Nu zagen zij kans slechts twee maal Berkemijer te passeeren, die ons insziens het eerste doelpunt had kunnen houden. Kort na het tweede succes van „Onze Gezellen" was de speeltijd verstreken en floot de scheidsrechter het einde. Intusschen is het puntenaantal weer verhoogd en zijn onze plaatsgenooten aardig,uit de gevaarlijke zóne verdwenen. A'.s. Zondag krijgen zij wederom een kans zich definitief van degradatie-gevaar- te vrijwaren, n.l. te Zandvoort tegen Zeemeeuwen. Wij zijn ervan overtuigd, dat men deze gelegenheid niet zal laten ontglippen, door zich het spreekwoord voor oogen te houden: „Een kat in nood maakt rare sprongen". Immers de Zeemeeuwen kunnen heel best de punten gebruiken. De opstelling zal als volgt luiden: Berkemeijer Houwen v. d. Borgh A. de Vries J. de Jonge v. Kesteren v, Esveld Steffers Hessel A. C. in 't Hout Noordhoff Het tweede elftal, dat verleden Zondag, hoewel verzwakt, zoo'n keurig resultaat behaalde tegen Zeeburgia te Amsterdam, zal nu een geslaagde poging doen zijn puntenaantal te verhoogen tegen de reserves der Zeemeeuwen. Aanvang van den wedstrijd te 10 uur op het Bloemendaal-terrein. goede wenschen, zoomede voor de bloemenhulde, door de NTTB afd. Haarlem en door de vereeni ging T.O.G. Shot 3A ongeslagen kampioen. Vrijdag j.l. veroverde het 3A-team door een zwaarbevochten zege op Oosterkwartier 1, het kampioenschap' van klasse 2B. Vermelding ver dient wel, dat in alle gespeelde wedstrijden de volle buit bemachtigd werd; zoodat de spelers, die van dit team deel uitmaken of maakten (t.w.: H. Oosterhof, J. Potharst, C. v. Raait. G. Waan- ders en G. v. Frankenhuijsen), met onverdeeld genoegen op de prestaties kunnen terugzien. H.T.T.C. „SHOT" Secr.: H. Kolk, Pijnboomstraat 123, Haarlem. Speelgelegenheid: Jeugdhuis, Donkerelaan 6A, Bloemendaal. 's Donderdagsavonds: 710.30 uur. Competitie-resultaten Shot 1—Barna 1 8—2; TOG 6—Shot 3 2—8; Shot 3—OK 1 2—8; Shot 3A—Barna ld 7—3; OK 1—Shot 3A 4—6; Barna ld—Shot 4 2—8; Shot 4—TOG 6 4—6; TOG 7—Shot 5 10—0; Shot 8All. Oog 2 010; Barna 3dShot ld 10—0. Shot 1—Barna 1 8—2 Dat het eerste team 'steeds beter op dreef komt, blijkt wel uit deze overtuigende zege ten koste van Barna. De punten werden gescoord door: W. Traksel (3), P. Zalm (2), H. Kolk (2) en door het dub bel TrakselZalm. De tweede klassers. Shot 3A bracht door 2 overwinningen het kam pioenschap in veilige haven. De wedstrijd te gen Oosterkwartier heeft echter de noodige zweetdruppeltejs te voorschijn geroepen. Aan voerder Oosterhof had z'n dag niet en wist slechts van Hommers te winnen. Waanders en v. Fran kenhuijsen brachten, ieder door 2 overwinnin gen en 1 nederlaag, den stand op 54. Het be slissende dubbelspel had een uitermate span nend verloop, Waanders-Oosterhof wonnen ten slotte met 2116 de derde game en daarmede set, match en kampioenschap. Shot, 3 deed verrassend goed werk door het sterke TOG 6 met 82 te slaan; in Oosterkwar tier 1 moest zij echter met dezelfde cijfers haar meerdere erkennen. Shot 4 boekte eveneens een overwinning en een nederlaag. Barna ld was hun slachtoffer, terwijl zijzelf aan TOG 6 ten prooi vielqn. De derde klassers In de derde klasse was het alles 100 wat de klok sloeg. Als verzachtende omstandigheid kan echter dienen, dat de tegenstanders allen tot de sterksten van de betreffende afdeelingen behoo- ren. f napier- en Kantoorboekhandel CED. OUDE GRACHT 103 TELEF 11723 - HAARLEM PAAbc .i i MI-ELVLKSIERINGEN K P A S I T I E R TENNISSEIZOEN 1941 Voor RACKETS, pressen, olie, shorts, shirts, lange pantalons, schoenen, reparaties, tennisballen, hardma ken, nieuwe bespanningen vanaf f 3.50 Uw goedkoopste adres: SCHOTERWEG 27 TELEFOON 19030 OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN haOp Donderdag 27 Maart des namiddags om 3 uur zal in de Zuiderkapel aan de Zuider- straat no. 15 spreken de heer J. Kits, leider van de „Openlucht-Evangelisatie" te Zeist. In de maand April zal iederen Donderdag een middag en een avondsamenkomst worden gehouden, welke laatste om halfacht zal aanvangen. 3 April spreekt de heer J. Sevensma uit Am&er- dam in beide samenkomsten. LTJSTRUMTOURNOOI H.T.T.C. „SHOT" Zondag 23 Maart organiseerde de H.T.T.C. „Shot" ter gelegenheid van haar eerste lustrum, een uitstekend geslaagd tournooi voor leden, oud-leden en donateurs, in Hotel Vreeburg. Een niet gering deel van de prettige sfeer, die er heerschte, was te danken aan de uitstekende dansmuziek van „The Harlem Hot Stars", die belangloos hun medewerking verleenden. De speelpauze tusschen poules en finales maakten zij dan ook tot een, door alle aanwezigen zeer geapprecieerd intermezzo. Het tafeltennisgedeelte van den dag verliep zeer geanimeerd. Na vele fraaie en spannende wedstrijden, waarbij duidelijk bleek, dat Shot tal van veelbelovende jonge spelers telt, bezetten tenslotte de eerste plaatsen". Klasse 1:1. W. Traksel, 2. P. Zalm, 3. H. Oos terhof. Klasse II: 1. T. Bonarius, 2. Jp. Meij, 3. J. Vogel. Klasse III: 1. K. Visser, 2. H. Wille, 3. Mej. X>. v. d. Heijden. Dubbelspel: 1. J. MerkesteinG. Duiveman, 2. J. LindemanJp. Meij. Tenslotte dankte de Shot-praeses den voor zitter van de afd. Haarlem voor de uitgesproken (Secr.: J. L. Zieren, Verspronckweg 60, H'lem). Oefenlokaal: Julianaschool, Willem de Zwij gerlaan, Overveen. Oefentijden: Voor heeren 'sWoensdagsavonds van 19.4520.15 uur; voor jongens 'sWoensdags avonds van 18.4519.45 uur; voor dames Don derdagsavonds van 19.4520.15; voor meisjes Donderdagsavonds van 18.4519.45 uur. Afdeeling Bloemendaal. Oefenlokaal: Bloe mendaalsche Schoolvereeniging Lage Duin en Daascheweg. Oefentijden voor jongens 's Woensdagsavonds van 18.3019.30; voor meisjes Donderdagsavonds van 18.30—19.30. Eén van onze adspirantleden is het gelukt om het mooie B.G.V.-speldje te ontvangen. Het is de jongeheer Bram v. Dierendonck. Jullie ziet, het kan wel. Dus volgen jullie dit voorbeeld. En wie zal nummer twee zijn. Kanaalwedstrijd. Zondag 23 Maart j.l. vond de Gymnastiek- wedstrijd plaats tusschen de vereenigingen S.S.H., Turnlust Beverwijk en Sparta aan den eenen kant van het Noordzeekanaal en Olympia, T.V. Santpoort, T.V. IJmuiden en B.G.V. aan den anderen kant. Het was een onderlinge wed strijd-voor Dames en Heeren. Het was den geheelen middag spannend, Noord en Zuid gaven elkaar niet veel toe. Er werd vlug en correct gewerkt. Hieronder volgt het overzicht van de eindresultaten, zoowel van Noord als van Zuid. Dames: 1. Mej. v. Leeuwen, (Olympia); 2. Mej. A. Nol, (T.V. Santpoort); 3. Mej. R. Los, (Turnlust Beverwijk). Heeren: •1. A. v. d. Zadel, (B.G.V.) 2. A. v. d. Zijl, (Turnlust Beverwijk); 3. J. Leguit en H. de Visser, (Turnlust Bever wijk). vtusschen,S. ruk, cmf cmfw mfwy m m Spelavond. Door de abnormale tijdsomstandigheden en de daarmee samenhangende ongeregelde op komst der adspiranten, moest het bestuur der Bloemendaalsche Gymn. Vereeniging dit jaar afzien van het geven van een uitvoering. Om echter de onderlinge band in de vereeniging te bewaren en zoo mogelijk te versterken, werd op Zondag 16 Maart een spelavond voor de leden en donateurs georganiseerd, welke avond een groot succes is geworden. Ondanks het vroege aanvangsuur waren reeds bij het begin vele leden en genoodigden aanwe zig, terwijl dit aantal in den loop van den avond nog steeg. Omstreeks 100 personen hebben hun krachten met elkaar gemeten, wat vaak met een geanimeerden strijd gepaard ging. Vooral voor de ping-pong- en blaashandbalwedstrijden be stond veel belangstelling, doch dank zij de medewerking van de leden, had alles een vlot verloop, .zoodat er ook nog tijd overbleef om wat te praten en te dansen. Doch om 10.45 uur moest de voorzitter,, nq aan de gelukkige winnaars de prijzen te hebben uitgereikt, aan de gezelligheid een einde maken en keerden allen terug met de herinnering aan een leuken avond. De Vier-Klaver conventie (Nije-Königsbtrger). (-A-). Nóg éénmaal willen we over deze bijzonder practisclie conventie nakaarten. Het beste eo tevens het meest leerzame, kunnen we dit doen aan de hand van eenige beredeneerde biedvoor- beelden. Het eerste voorbeeld is de traag van vorige week. West heeft: S.': a-x-x- H.: a-v-x R.a-v-b-x K.a-x-x- Bieding WestOost 1 SA 3 SA. a 411.vraag naar de 5 H.ik heb 4 heeren heeren. en 1 vrouw. 5 S. zijn er nog boe- 5 SA.geen boeren, ren vierde 6 SA.we moeten altijd 1 slag afgeven. Voorbeeld 2. West S.: a-x H.a-x-x-x R.: h-b' K.a-h-v-x-x Bieding: West: Oost: IK. IR. 2 SA 3 SA. 4 K.: Slam-poging, 4 H.ik heb 1 aas. hoeveel azen 1 4 S.: hoeveel heeren? 5 R.: slechts 2 heeren. 5 H.: en hoeveel 5 Sa.: ik heb er maar I. vrouwen 6 SA.: ik moet 1 K. mis sen en vertrouw de H. niet. Voorbeeld 3. West: S.a-h-v H.: h-b-10 R.h-v-b-x. K.a-v-x Bieding: West: Oost: 2 SA.bijna 5 HT. of 3 SA.ik heb er 6 wp. 25 vrp. bij. 4 K.slam in zicht, 4 R.geen azen. hoeveel azen 1 4 SA.: het gaat niet, niet verdeT gaan. En hiermede nemen we afscheid van deze eeir voudige en vernuftige conventie. Oplossing spelopgaaf 21 Maart. Slag N O Z W I K. 7 K. 9 K. h. K. a. II H. 2 S. h S. v. S. b. Hl R. 2 R. a. R. 3 K. 5(1) IV R. 6 R. 5 R. 4 S. 10 V H. 4 S. a. H. 7 S. 9 VI H. 6 R. 8 R. 7 S. 8 VII H. 8 S. 5(1) H. 9 S. 4 VIII R. h. R. 10 R. b. S. 7 IX H. 10 S. 3 H. b. S. 2 X K. 8 R. v. K. 3 K. 6 XI H 3 voor Z.'s aas en de rest Spelopgaaf Openkaart-probleem v. E. Nelwan. Noord S.a-v-3 H.: v-10-5-4-3 R.h-v K.: 8-4-3 West Oost S.: b-10-9-8-7-6-5 S. 4 H.: h-6 H.: b-9-8-7 R.: 5 R.: b-10-9-8-7-6 K.: 6-5-2 K.: 10-9 Zuid S.: h-2 H.: a-2 R.: a-4-3-2 K.: a-h-v-b-7 Zuid moet, hoe W.-O. zich ook verdedigen, groot slam Klaver maken. West komt uit met R. 5. Vereenigingsberichten. Bridge Club „Haarlem Noord". Resultaten van Woensdag-19 Maart: Viertal Hoogenslagv. Bakkum-Veenings- Schaeffcr, nieuwe teil. 251%! M.P. 36. Viertal fam. Hecmsbergen-Fam. de Jong, nieuwe telling 236%, M.P. 21. Viertal Dekker-v. d. Bogaard-Schreuder-v. d. Aakster nieuwe teil. 290%, M.P. 42. Viertal Suman-v. Schagen-Pigge-Kroon, nieuwe teil. 266%, M.P. 18. Viertal Drulman-Peters,-Maas-v. d. Poll, nieuwe teil. 255%, M.P. 25. Viertal Mulder-Wiegmink-Kostér-v. d. Hulst nieuwe teil. 262, M.P. 22. Viertal Walter Sr.-S. Gaus-Steenkist-v. Delden nieuwe teil. 247%, M.P. 31. Viertal Bosch-Groenevcld-De Groot-Ris, nieuwe teil. 246%, M.P. 21. PaTen resultaten: Schreuder-v. d. Aakster N.B.B. teil 104. Veenings-Schaeffer N.B.B. teil. 96. Dekker-v. d. Bogaard, N.B.B. teil. 92. v. Delden-Steenkist N.B.B. teil. 91 Hoogenslag-v. Bakkum N.B.B. teil. 91. Schreuder-v. d. AaksteT, nieuwe tel. 192%. Veenings-ScheaffeT nieuwe tel. 165 Pigge-v. d. Poll nieuwe tel. 155%. Maas-v. d. Poll, nieuwe tel. 154. Koster-v. d. Hulst, nieuwe tel. 142. o—

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1941 | | pagina 3