FRUIT Eén steen die uit den kan een knappe opouwooop leelijk maken 'SPORT EN SPEL BRIDGE WELKE BON s. P. V. boekhandel j. H. DE WIT Werkactie frijdag 2 Mei 1941 B.V.C. „Bloemendaal" Fa. J. N. CAARLS - Fijnwasscherij HONKBAL GED. OUDE GRACHT 70 VEREENIGINGSN1EUWS SPORTHUIS TE N U IJ L BOEKENNIEUWS PREDIKBEURTEN HET EERSTE HÜLL&NDSCHE Perziken Druiven (Frankenthalers) Aardbeien Jonathans 2 Mei 1911 Samenwerkende Patroons-Vereen Bouwbedrijf Wilt U dat op Uw geweten hebben? Neen! Maar er is misschien al jaren niets meer aan den gevel van Uw pand gedaan, dusraadpleeg eens een vakman. BLOEMENDAAL—T.Y.Y.B.B. Als men gedacht mocht hebben dat de vcreeni- eing T.Y.Y.B.B., gezien haar plaats op de ranglijst, els gewillig slachtoffer zou fungeeren voor de Oranjewitten, dan heeft men wel vreemd opge keken. Want de manier, waarop aan de gastheeren partij gegeven werd, maakte het al direct duidelijk, dat de bezoekers hun huid zoo duur mogelijk zouden verkoopen. Zij beschikten over een zeer snelle voorhoede, welke uitmuntend gesteund werd door een zuiver plaatsende middenlinie, terwijl de achterhoede geducht van zich afbeet. De Bloemen- daal-defensie moest dan ook alle zeilen bijzetten om de stormloopen te weerstaan. Niettemin ge lukten vele pogingen om tot het doel door te dringen en het is alleen aan een groote dosis geluk te danken, dat Berkemeijer vóór de rust niet minstens vier maal gepasseerd was. De eene keer, dat dit lukte, vas via een zuiveren pass van de middenlinie, waar de middenvoor juist op af stoof en met een mooi schot onhoudbaar doelpuntte. In dien tusschentijd had de Bloemendaal-voorhoede ook niet stil gezeten. Uit één der aanvallen op het vijandelijke doel werd de gelijkmaker gescoord, nadat vele mooie kansen door de buitenspelers verknoeid waren. De rust ging met gelijken stand ™De hervatting was nauwelijks 5 minuten aan den gang of Berkemeijer werd na een snellen aanval voor de tweede maal gepasseerd. Er ont stonden diverse wisselende kansen, waarbij de resp. keepers hun talenten konden toonen. Bij een Bloemendaal-overwicht werd een overtreding be gaan, welke met een penalty bestraft werd. De Vries nam deze weder onberispelijk en de stand was weder gelijk (2—2). Nadien werd er door geen der partijen meer gescoord en T.Y.B.B. was het gelukt 1 punt rijker huiswaarts te keeren, dat aangegroeid zou zijn tot den vollen buit, indien Vrouwe Fortuna hen v.at gunstiger gezind ware SCVoor a.s. Zondag staat er een zwaren wedstrijd op het programma, n.l. uit tegen Zandvoort. Dit wordt er een van het gehalte, dat Bloemendaal juist goed ligt, mede door de goede bekendheid van het terrein. Een spannende strijd is ongetwij feld te wachten, want Zandvoort moet winnen om kans op de eerste plaats te behouden. Wij achten de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de punten gedeeld worden, hetgeen tot gevolg zou hebben, dat de spanning om de eerste plaats aanzienlijk zou toenemen, waardoor de beslissing eerst zou vallen op het Bloemendaal-veld tegen Santpoort 1. Opgericht 1890 Donkere Spaarne 30 Tel. 21434 Filiaal: Kinderhuisvest 39 OVERHEMDEN van at 20 cent BOORDEN 8 cent BOORDEN slap 6 cent Vraagt prijs voor het behand van nw geheele Wasch H.H.C.-NIEUWS. Secretaris: J. Hartog, Brakenburghstraat 28210, Haarlem (Kleverpark). Speelveld: Gem. Sportterrein (achter de Klever- parkweg tegen de spoorbaan). Ingang: Eind Ver- spronckweg. Zondagsmiddags om 2.15 uur. lederen Donderdagavond vanaf 7 uur trainen. In de afgeloopen week Werden onder voor honkbal slechte weersomstandigheden eemge vriendschappelijke w'edstrijden gespeeld. De telle Oostenwind deed veel afbreuk aan het spel, waar door de prestaties der spelers niet boven het middel matige uitkwamen. In deze Wedstrijden werden eenige jongere spelers opgesteld om hen de gelegen heid te geven te toonen Wat zij Waard zijn. Als zoodanig zijn deze oefenwedstrijden van groot belang en de negentalcommissie, die de leams voor de a.s./ competitie moet samenstellen, heeft hieruit weer leerzame gegevens kunnen putten. Het eerste team speelde een nuttig oefenpartijtje tegen Schoten. Dit team was juist een dag geleden door de nederlaag van A.F.C. in Utrecht tegen D.O.S. definitief eerste klasser geworden. Voor zitter W. Pijnakker maakte derhalve van deze gelegenheid gebruik om voor den wedstrijd aan ving namens H.H.C. de vereeniging Schoten harte lijk te feliciteeren met het behalen van het zoo zeer begeerde eerste klasseschap. Deze gelukwensch ging vergezeld van een rood-wit bloemstuk. Voorzitter K. Klomp van Schoten dankte de II.H.C.-praeses voor de vriendelijke woorden en aardige attentie, terwijl hij tevens den H.H.C.-er M. Mulder dankte voor de training die hij den Schoten-spelers had gegeven. De Wedstrijd, die hierna volgde, werd verdiend door Schoten ge wonnen. De gewijzigde opstelling van H.H.C. voldeed nog niet geheel en speciaal aan het goede veldwerk dient de bijzondere aandacht geschonken te Worden. Het 2de team, dat de gast was van Schoten 2, voldeed beter en slaagde er in de overwinning te behalen. Speciaal in de laatste inning legde de H.H.C.-ploeg er danig het hout op, terwijl de aanval bij Moll en v. Holst ook in goede handen was. Ten slotte speelde Vrijdagavond een H.ÏI.C.- combinatie tegen een H.C.K.-combinatie. Ook hier werd de overwinning behaald. Al met al zijn het nuttige oefenwedstrijden geweest. A.s. Zaterdagmiddag speelt H.H.C. op eigen terrein tegen R.C.H. een oefenwedstrijd. Ook bij dezen Wedstrijd zullen nog eenige proefnemingen met spelers genomen Worden. Diegenen onder de lezers, die met plannen in het hoofd rondloopen om te gaan honkballen, brengen wij nog even in herinnering dat boven dit artikel het adres yan den secretaris staat. U bent hartelijk welkom. De meest moderne en gerieflijke RIJWIELSTALLING in het Centrum van Haarlem, heeft coulant en vakkundig perso neel, en wat vooral nu van belang is: Zorg voor Uw Rijwiel VIERTALLEN-COMPETITIE B.C.H.N. Zevende zitting: M.p. Heeren J. J. Walter-S. Gaus-Steenkist- van Deldcn56 Heeren Drulman-Peters-Gebr. Strengers 51 Dames Wiegmink-Mulder-heeren Dekker- v. d. Bogaard50 Mevr. v. d. Heuvel-heeren Kabel-Sclireuder- v. d. Aakster48 Mevr. Walter-heeren Mooy-Maas-v. d. Poll 47 Heeren Beijer-Nieman-Veenings-Scheaffer 46 Heeren Suman-van Schagen-Pigge-Kroon 45 Heeren Koster-v. d. Hulst-Mulder-Wiegmink 40 Mevr. Geerlings-heeren Geerlings-gebr. Scheelings(49) Heeren Bosch-Groeneveld-Groot-Ris 88 Dames en heeren HeemsbeTgen en de Jong 35 TENNISSEIZOEN 1941 Voor Rackets, pressen, olie, shorts, shirts, lange pantalons, schoenen, reparaties, nieuwe be spanningen vanaf f 3.50. HEDEN WEER WINDJACKS Uw goedkoopste adres: SCHOTERWEG 27 TELEFOON 19030 CULTUURDRAGERS IN BEWOGEN TIJDEN Elf groote Nederlanders worden in dit boek van Rob Limburg besproken, Nederlanders, die leefden in den tijd van Middeleeuwen tot Gou den Eeuw. Door Servire, Den Haag, is dit kloeke boek royaal uitgegeven en zoo maakt het, wat het uiterlijk betreft, een goed figuur onder de boe ken, die nog steeds in grooten getale van de pers komen. Ook over den inhoud valt veel goeds te zeg gen. De schrijver heeft zich veel moeite ge geven den tijd, waarin de behandelde personen leefden, voor den lezer te doen leven en zoo het juiste licht op hen te laten vallen. Door die belichting krijgen de figuren relief en valt het gemakkelijker, hun levensgang, hun denken en handelen te begrijpen. De eerst besproken persoon is Geert Groote, de vader der moderne devotie. Wessel Gansfort, de grondlegger van het Bijbelsch humanisme is de tweede, terwijl daarop Adriaan Floriszoon Het boek van deze week: „Cultuurdragers in bewogen tijden" door Rob Limburg (Gebonden f 5.90) (Paus Adrianus VI) een hervormer op den Pau selijken Stoel, volgt. Reeds uit deze drie personen blijkt, dat Lim burg naar een zekere historische continuïteit ge streefd heeft. In de verschillende hoofdstukken komt die opeenvolging zeer goed tot haar recht en vergemakkelijkt het begrip voor den tijd en de personen, terwijl men na lezing van het gehee le werk en prachtig overzicht via een aantal groote persoonlijkheden van Middeleeuwen tot zeventiende eeuw heeft ontvangen. Menno Simons, de herder der verstrooide (Doopsgezinde) kudde; Joan van Oldenbarne- veldt, waarvan het aan hem gewijde hoofdstuk de ondertitel draagt „De tragedie van een staats man"; Dirk Rafaëlsz. Camphuysen, een dichter- predikant in woelige dagen; Hugo de Groot, de schepper van het internationale recht; Willem Usselinx, de kampioen der West-Indische Com pagnie; Joan Maurits van Nassau, de bouwer van een koloniaal rijk; Anthonie van Leuwenhoek, de ontdekker van de wereld van het kleine; Rembrandt van Rijn, de prediker met het palet, allen vinden in Limburg een toegewijd levens beschrijver. Ongetwijfeld traden in de periode, waarin de ze elf groote Nederlanders leefden, ook andere sterke, met hooge idealen bezielde personen naar voren. Het zou niet zwaar vallen een ander elftal samen te stellen, waarvan de geschiedenis eveneens zou bekoren en aan hetwelk ons land eveneens zeer veel te danken heeft gehad. Dat is echter allerminst een aanmerking op het gebodene, dat zeer prettig leesbaar is en alles zins den indruk van gedegen studie vestigt. Trouwens Dr. C. P. Gunning legt in een „Woord vooraf" den nadruk op die historische betrouwbaarheid van Limburg's werk en beveelt dit boek gaarne aan. Het boek is voorzien van eon twintigtal uitne mende illustraties, die op hun wijze licht wer pen op de behandelde onderwerpen. Wij willen er tenslotte op wijzen, dat hier. zoo als Dr, C. P. Gunning in het „Woord Vooraf" zegt, personen worden besproken, die hebben geleefd voor „de liberteyt van religie en con sciëntie". De keuze van de personen wijst den opmerkzamen lezer reeds uit. dat in hoofdzaak wat men wel gaarne noemt „ruimdenkende" figuren zijn gekozen. Lezing van het boek toont ook wel aan, dat de schrijver, hoe kan bet eigenlijk anders, zijn persoonlijke inzichten heeft laten medespreken en dat met name de Calvinisten niet steeds in een gelukkig licht staan. Over deze dingen kan men van meening ver schillen, maar dat neemt niet weg, dat hier een prachtig, levend stuk Vaderlandsche historie ge geven wordt, dat den lezer ten zeerste zal ver rijken. Besproken boeken zijn verkrijgbaar bij Bloemendaalscheweg 123a, Telefoon 22874 ZCNDAG 4 MEI 1941. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van D'jk. Extra collecte voor de Diaconie. Geref. Kerk geen opgave ontvangen. Vrije Kath. Kerk (Popellaan Kinlieimpark) v.m. 10 uur Gezongen H. Mis. Woensdag n.m. 7% uur Genezingsdienst en Lof. Gebouw Maranatlia" (Donkerelaan) Vrijdag n.m. 8 uur Bespreking van het Evangelie van Johannes. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus Extra collecte voor de Diaconie. Geref. Kerk (hulpgeb. Croezenstraat) geen opgave ontvangen. O SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10% uur Ds. R. H. Oldeman. Lit. VIII. Ned. Herv, Kapel v.m. 10 uur Ds. M. G. Blaauw, era, predikant te Overveen. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer C. Redcrt van Zeist. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring geen dienst. HAARLEM. Evang. Luth. Kerk v.m. 10% uur Ds. C. H. Brandt. Extra collecte Fonds Chr. Belangen. Donderdag n.m. 12 uur Ds. G. J. Duyvendak. Huwelijksinzegening. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 5 uur Ds. Hoorweg. Cat. Zondag 38. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 uur Ds. J. W. Siertsenia. N.m. 5 uur Ds. B. Vos van Tijnje. Catech. Zondag 38. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 uur Cand. D. van Swigchem van Overveen. N.m. 5 uur Ds. Siertsema. Cat. Zondag 39. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. B. Vos van Tijnje. N.m. 5 uur Ds. Boeyinga. Cat. Zondag 39. Evang. Samenkomsten (Zuiderkapel, Zuider straat 15) v.m. 10 en n.m. 5 uur de heer P. D. Bardelmeijer van Noordwijk aan Zee. Dinsdag n.m. 8 uur Bijbelbespr. en Bidstond. Opwekkingssamenkomsten (Zuiderstraat 15) Don derdag n.m. 8 uur de heer K. Rozendal, van Den Haag. Eglise Wallonne (Begijnhof 30) a 10 h. 30 Service et Sermon, présidé par Mr. Ie pasteur L. Ie Gras de Nimègue; 3e collecte pour la restau- ration. Onafn. Reiig. Gemeensch. (Oranjeplein 9) v.m. 10% uur Ds. A. R. de Jong; onderwerp: „Standvastigheid". (Hand. 26 22. Chr stian Science Society (Jansstraat 74) v.m. 10 uur: in de Ned. taal; 11.15 uur v.m. in de Engelsche taal Den eersten en derden Woensdag van iedere maand: 8 uur n.m. in de Ned. taal (getuigenis bijeenkomst). Remonstr. Geref. Gem. v.m. 10% uur Dr. A. H. Haentjes, em. pred. te Den Haag. Kinderdienst (Oranjekade 1). Dinsdag n.m. 7% uur Cursus voor de Rem. Broederschap. Woensdag n.m. 7% uur Bijbelkring. Donderdag n.m. 2 uur Handwerkkring. N.m. 7% uur Koorrepetitie. Baptisten-Gem. (gem. „Salem", Bakenessergr. 65) v.m. 10 uur Ds. L. de Haan,. N.m. 5 uur dezelfde. Bed. H. Doop daarna H. Avondmaal. N.m. 8 uur geen Jeugddienst. Dinsdag n.m. 8 uur Ds. L. de Haan. Bijbel lezing en Bidstond. Alle-Dag-Kerk. In het koor der Groote Kerk (In gang Klokhuisplein) Godsdienstoefening eiken werkdag, behalve Zaterdags, n.m. van 7 tot 7.30 uur. Voorgangers: Predikanten van alle Protestantsehe kerken van Haarlem en om streken. Deuren open 6.45 uur. Toegang en zitplaatsen vrij. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) (Brederodestraat 31) v.m. 10 uur Ds. P. van der Vloed. Bevestiging ouder ling en diaken. V BROOD. Bon 13 van 21 April tot 27 April Extra tot 4 Mei. Bon 14 van 23 April tot 3 Md. Extra tot 11 Mei. BLOEMKAART Bon 7 van 21 April tot 18 Mei. Botérkaart (Vs pond boter). Bon 13 en 14 van 21 April tot 7 Mei. Extra tot 10 Mei. Vetkaart C/s pond boter of margarine of 2 ons vet). Bon 13 en 14 van 21 April tot 7 Mei Extra tot 10 Mei. VLEESCH. Bon 13 van 21 April tot 6 Mei MELK Bon 14 van 28 April tot 4 Mei. Extra tot 11 Mei. Bon 15 van 5 Mei tot 11 Mei. AARDAPPELEN Bon 15 van de broodkaart van 28 April tót. 4 Mei. Extra tot 7 Mei. Bon 17 van de broodkaart van 5 Mei tot 11 Mei. Extra tot 14 Mei. ALGEMEEN DISTRIBUTIEBOEKJE Koffie (l'/« ons) of Thee O/s ons) Bon 18 tot en met 11 Mei. Suiker (2 pond). Bon 21 van 14 Apr. t.e.m. 11 Mei. Gort, gortmout of grutten (een half pond). Bon 25 van 21 April tot 15 Juni. Eieren, (één) Bon 94 van 21 April tot 27 April. Extra tot 4 Mei. Bon 95 van 5 Mei tot 11 Mei. Extra tot 18 Mei. Bon 85 van 28 April tot 4 Mei Extra tot 11 Mei. Kaas (één ons per bon). Bonnen 63 en 73 tot 20 April. Extra tot 4 Mei. Bon 64 en 74 van 21 April tot 4 Mei. Extra tot 18 Mei. Bon 65 en 75 van 5 Mei tot 18 Mei. Extra tot 1 Juni. Rijst, rijstemeel. rijstebloem. rüstgries of gruttenmee) (een balf pond) Bon 23 van 21 ADril tot 18 Mei. Havermout, havervlokken, baverbloem aard- appelmeelvlokken. gort. gortmout of grutten (een half pond) Bon 24 van 21 April tot 15 Juni. Macaroni, vermicel i of spaghetti (1 ons) Bon 26 van 21 April tot 15 Juni. Maizena, griesmeel, sago. aardappelmeel, pud dingpoeder of puddingsauspoeder met 100 gram zetmeel (1 ons) Bon 27 van 21 April tot 15 Juni. PEULVRUCHTEN Bon 28 van 21 April tot 11 Mei. BRANDSTOFFEN. Haarden en Kachels. Bonnen' 15. 16, 17 tot 30 April. Centrale Verwarming. Bonnen 35 t.m. 41 tot 30 April. SCHEERZEEP. Bon K van de textielkaart voor mannen en jongens van 1 Mei tot 31 Augustus. PETROLEUM Verwarming (2 liter). Periode 10 van 21 April tot 15 Juni. Bon 29 van 28 April tot 31 Mei. HONDEN- EN KATTENBROOD. Bon 7 van 1 Mei tot 31 Mei. Zeep Bon 20 van 31 Mrt. tot 27 ApriL

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1941 | | pagina 3