SINAASAPPELEN Tusschen Paschen en Pinksteren WELKE BON? Bergen op Zoomsche Asperges Bij tijdige aanvoer Zaterdag: I HUIIHIJIS Vrijdag 23 Mei 1941 VI. DE REGEN KWAM. NOORDERBAD ZANDVOORT EENIG AAN DE MEDERLANDSCHE KUST Sloopen van Villa „Eikenhoek" L O K E R S E Maat-Confectie Patronen Op de Grens van Weiden en Duinen Nadat Zondag de barometer steeds meer te- ruggeloopen was, begon het gelukkig in den nacht van Zondag op Maandag te stortregenen en dat hield aan tot op den Maandagmorgen. De onderkop van dit stukje is ontleend aan het gelijknamige boek, waarin beschreven wordt hoe in het Indische klimaat na regenval de dorre natuur in wonderlijk korten tijd uitbun dig uitspruit, groeit en bloeit. Zóó overdadig gebeurt dat in ons gematigd land niet, maar wij hebben dan ook niet van zoo'n groote verdrooging te lijden. Toch was er veel verschil teweeggebracht door dit malsche buitje en het was een groot genot, door het vochtige bosch te loopen. De aarde geurde, het groen glansde frisch, de vo gels zongen blij. Het gras was geheel opge fleurd, het mos was echt verzadigd van water en verschillende plaatsen waren in bloei ge komen. Speciaal viel op een groot aantal boterbloe men, dat hun heldergouden bloemen ten toon spreidde. De oogenklaar of gouwe, die met haar blauw- groea geveex-de bladeren bij vele hekken en heg gen staat, vertoont nu ook haar fraaie gele bloe men. Een prachtige plant, die in onze omge ving gelukkig veel voorkomt en die den steun van hek en ruigte niet schijnt te kunnen ont beren. In hef bosch troffen we een groote hoeveel heid wilde hyacintjes aan, die met blauw-paarse bloemtrosjes bloeiden. Bijzonder mooi was een groote plek met klaverzui-ing. De blaadjes, klavertjes van drie, staken nog eenigszins gevouwen bij duizenden uit den boschgrond. Ze haddeh nog maar en kele witte, roodgeaderde bloempjes, maar het lichte groen en de menigte half gevouwen blaad jes waren den aanblik ten volle waard. De lelietjes van dalen bloeiden nu ook, wel nog niet allemaal -volop, maar daar was het na aan toe. En dan aan den boschweg de paardebloemen. Ondanks het feit, dat ieder thans konijnen houdt, en dat er dus veel naar de „melkbladen" der paardebloemen wordt gezocht, schijnt de voor raad onuitputtelijk. We kwamen kinderen tegen met jute zakken vol. en overal staan ze toch maar en geven hun gele bloemen. En al steken de konijnen- mesters de planten ook uit, zooals de gewoonte is, er blijft altijd nog wel zooveel wortel zit ten, dat de plant weer kan groeien, al duurt dat wel een poosje. Wie met paardebloemen in zijn gazon sukkelt, kan er van mee praten, hoe on uitroeibaar ze zijn. Wij hebben eens één plant gehad, die op een goed vrij plekje in den tuin stond, die op zeker oogenblik met 18 bloemen bloeide. Het was geen plant, zooals er zoo dikwijls staan, die eigenlijk uit verschillende planten bestaat en dan ook verschillende wortels heeft en in alle richtingen groeiende bladeren, maar 1 mooie frissche plant. De roode dagkoekkoeksbloemen verschenen ook hier en daar en de driekleurige viooltjes bij menigte. Dat beetje regen, al was het lang niet genoeg, was bovenmate welkom. EEN ZEEHOND IN DE ZAANSTREEK Een paar dagen* lang heeft een zeehond de Zaansche vischwateren onveilig gemaakt. Daar over schreeft „De Zaanlander" o.a.: Toen hij zich gistermiddag in een der slooten aan het Noordeinde te Wormei'veer ter hoogte van „de Tijd en de Vlijt", wat al te dicht in de beschaafde wereld waagde, togen de heeren H. Krijt en Schooneville elk in een roeiboot op jacht. Zij sloten den zeehond in. doch deze DE ZEEHOND TENTOONGESTELD (Foto Woudt) wilde zich niet zonder meer gewonnen geven en keerde zich, al blazende, tot zijn tegenstan ders. Men nam toen grover maatregelen te baat en door een slag met de roeispaan werd het fraaie dier voor goed het zwijgen opgelegd. ,,'t Werd tijd ook", vertelden de omwonenden. De smulpaap had zich al te lang zonder bon aan de visch in de fuiken tegoed gedaan, waarmede tevens menig net werd vernield. Wathet dier bewogen heeft zijn voorjaars vakantie in de Zaanstreek door te brengen, is uiteraard niet bekend geworden, alhoewel hem een langer leven beschoren zou zijn geweest tusschen de onderzeeërs en de torpedojagers. Nadat de roeispaanhanteerders zich er van overtuigd hadden, dat onze Zaansche zeehond goed dood was, sleepten zij het kadaver op den wal, dat een groote menigte nieuwsgierigen deed toestroomen. De „eigenaars" meenden daarom goed te doen, dezen vierbeenigen gladoor aan een drooglijn te hangen, zoodat de biologen op hun gemak hun studies konden beginnen. En dat waren er niet weinigen! Nadat zijn lengte op 107'/2 c.M. was bepaald en zijn om vang op een omtrek van twee armen ter dikte van een polderjongen, werd aangenomen dat het nog een jonkie was, waardoor de deelneming toenam, vooral toen de jeugd constateerde dat het beest een aardig snuitje had en zoo rond als een tonnetje bleek te zijn. „Van mijn vissehies", riep toen iemand met zeker leedvermaak. Het geval werd na een paar uur afgesneden, op een kar geladen, en wie weet waar naar toe gereden. Intusschen zijn de kenners in fel dispuut over de geaardheid van dit beest. De visschers, die reeds dagenlang last van ge scheurde en vernielde netten hadden de heer Bruinisse te Wormerveer had op een dag zelfs 5 gescheurde fuiken in de Watering spreken van een vischotter. Deze kan zich gemakkelijk ook op het land verplaatsen. De structuur van het beest in aanmerking ge nomen, de gladde huid en den bouw van den kop en pooten, houden wij het op een zeehond aan, zelfs ondanks het feit, dat hij, om in de Watering te komen vanuit de Noordzee 3 slui zen moest passeeren en dat zonder een cent op 19 Mei 1941 Zee- en Zonnebad, café-dancing, zwem- en oefenbad in den duin- reep. Unieke gelegenheid tot zonne baden op wind beschutte terras sen. Verlaagde seizoen-abonne menten. Verhuur van familie- huisjes, tenten en strandstoelen. Familie-cabines per seizoen f 30. Zeer gevarieerde inschrij ving bij de aanbesteding blIn de laatstgehouden gemeenteraadszitting werd besloten de villa ,,F,igenlioek", door de ge meente aangekocht van de erven van Wijlen Mr. H. J. D. D. Enschedé, en liggende aan de Eiken laan 2, te doen sloopen in verband met de ver- brceding ter plaatse van den Zandvoorterweg. Woensdag j.l. vond van gemeentewege de aan besteding van de slooping dezer villa plaats. Er bleek veel animo te bestaanniet minder dan 36 inschrijvers deden een bod op de villa, waarbi j een opmerkelijk verschil in de waardeering bleek te te bestaan. Gevraagd was om opgave van het bedrag, dat de inschrijver aan de gemeente wenscht te vergoeden indien hem de slooping gegund zou worden. De laagste inschrijver, C. J. Hendriks Co. te Utrecht, bood slechts een vergoeding van f 888.voor den afbraak; de hoogste, H. A. J. Smink te Amsterdam, had niet minder dan f 11.250 voor den sloop over! De complete lijst van inschrijvers ziet er als volgt Uit: C. J. Hendriks Co., Utrecht f 888.— A. D. Ensel, Rosmalen2550. Keyser en Oxsener, Haarlem3850. B. v. Duin, Haarlem3880. v. d. Valk en Kruining, Bloemendaal - 4000. H. J. v. Loenen, Amsterdam4100. G. II. Houtkamp, Haarlem4250. Gebr. Koek, Mijdrecht4327.50 v. d. Leek, Heemstede4350. C. H. Aring, Amsterdam4506. C. L. de Bruin, Boskoop4640.— C. Martens, Haarlem4777. Cuveljé en v. Houwelingen, Hoornaar - 5037. J. F. v. Seumeren, Utrecht5333.77 II. Steenkist, Haarlem- 5480. A. Resoort, Haarlemmermeer5700. NT.V. Schiewijk IV, Rotterdam - 5850. A. de Leon Co., Amsterdam - 6001. de Boer en Slooten, Wormerveer - 6178.— J. Struikenkamp, Apeldoorn- 6206. Gcbr. van Dijk, Dordrecht- 6367. Gebr. van Rijswijk, Haarlem - 6475. J. J. Carpentier, Nieuw-Vennep - 6666. D. IC. Miehiels, Haarlem- 6700. N.V. Gebr. A. M. D. P. Joustra, LIaarlem- 6725. J. Tjalma, Haarlem - 7330. Gebr. Griekspoor, Hillegom- 8000. J. C. Westerman, Haarlem- 8001. .1. C. v. d. Brink, Heemstede- 8J76. C. Rose, Haarlem- 8276. H. de Bolster, Leiden- 8715. Gebr. Iloornick, Roosendaal9150. .1. v. d. Walle, Haarlem9200. Gebr. J. S. de Hond, Amsterdam - 9166.66 Gebr. de Hond, Amsterdam9666.66 H. A. J. Smink, Amsterdamf 11250.— De gunning is aangehouden. INMAAK GLAZEN Ketels J/2 1 1'/! 2 Liter. Snijboonmolens OSTADESTRAAT 7 TELEFOON 20314 stelt wel de hoeveelheid vast, maar niet de kwa liteit. Geeft Uw bonnen dus aan den bakker, wiens „oorlogsbrood" een eerenaam gekregen heeft! Dan hebben Uw kinde ren genoeg aan hun rantsoen! Van Vessem haalt er méér uit daar zit hem de kneep! Zijn brood is voedzamer, beter van smaak en vas ter, waardoor U er méér boterhammen van snijdt. BROOD. Bon 18 van 6 t.m. 24 Mei. Extra tot 28 Mei. Bon 20 tot 24 Mei. Extra tot 28 Mei. Bon 21 t.m. 7 Juni. Extra tot U Juni. BLOEMKAART Bon 8 tot 15 Juni. Boterkaart (V> pond boter). Bon 15 van 8 t.m. 25 Mei. Extra tot 28 Mei. Bon 16 tot 25 Mei. Extra tot 28 Mei. Bon. 18 t.m. 11 Juni. Extra tot 14 Juni. Vetkaart C/s pond boter met 15 cent reductie) Bon 15 van 8 t.m. 25 Mei. Extra tot 28 Mei. Bon 16 tot 25 Mei. Extra tot 28 Mei. Bon 18 t.m. 11 Juni Extra tot 14 Juni. Boterkaart pond boter of 200 gram sla-olie of raapolie) Bon 17 van 26 Mei t.m. 11 Juni. Vetkaart C/2 pond boter of margarine of 200 gram sla-olie of raapolie). Bon 17 van 26 Mei t.m. 11 Juni. VLEESCH. Bon 15 van 15 t.m. 22 Mei. Extra tot 24 Mei. Bon 16 t.m. 30 Mei. Extra tot 4 Juni. MELK Bon 17 tot 25 Mei. Extra tot 25 Mei. Bon 18 t.m. 1 Juni. AARDAPPELEN Bon 02 tot 25 Mei Extra tot 28 Mei. Bon 03 t.m. 1 Juni. Extra tot 4 Juni. ALGEMEEN DISTRIBUTIEBOEKJE Koffie (l'/i ons) of Thee (40 gram) Bon 30 van 5 Mei tot 25 Mei. Bon 34 t.m. 22 Juni. Suiker (2 pond). Bon 31 tot 8 Juni. Gort. gortmout of grutten (een half pond). Bon 25 van 21 April tot 15 Juni. Eieren, (één) Bon 96 tot 25 Mei, Extra tot 28 Mei. Bon 87 t.m. 1 Juni. Extra tot 4 Juni. Kaas (één ons per bon). Bon 65 en 75 tot 18 Mei. Extra tot 1 Juni. Bon 66 en 76 tot 15 Juni. Rijst, rüstemeel, rijstebloem, rijstgries of gruttenmeel (een half pond). Bon 21 van de boter- en vetkaart van 3 Mei tot 25 Mei. Bon 32 tot 15 Juni. Havermout, havervlokken, haverbloem, aard- appelmeelviokken, gort, gortmout of grutten (een half pond). Bon 24 van 21 April tot 15 Juni. (s CR. HOUTSTRAAT 128 TREf. 19248 Macaroni, vermicel.i of spaghetti Bon 26 van 21 April tot 15 Juni. (1 ons). Maïzena, griesmeel, sago, aardappelmeel, pud dingpoeder of puddingsauspoeder met 100 gram zetmeel (1 ons). Bon 27 van 21 April tot 15 Juni. PEULVRUCHTEN Bon 33 tot 1 Juni. Extra tot 4 Juni PETROLEUM Verwarming (2 liter). Periode 10 van 21 April tot 15 Juni. HONDEN- EN KATTENBROOD. Bon 7 van 1 Mei tot 31 Mei. SCHEERZEEP. Bon K van de textielkaart voor mannen er jongens van 1 Mei tot 31 Augustus. ZEEP Bon 29 van 28 April tot 31 Mei. Model 108. Confectie-maat 42 en 44. Boven wijdte 96 en 108. Lengte van uit den voorhals 110. Benoodigde stof 4 k 0.80 m. breed. Model 108 is een aardig zomerjaponnetje met een gedrapeerde hals en is op den rug geslo ten met knoo'pjes. De mouwen hebben dezelfde garneering als het voorpand en worden allebei ingerimpeld. De rok bestaat uit acht banen, waardoor de rok zoo mooi klokkend valt. Ver der heeft de japon een eenvoudig ceintuurtje. Bovenstaande patronen zijn f 0,50 verkrijg baar aan ons bureau, Korte Kleverlaan 64, Bloemendaal en Mode-Academie „Erkana', Gr. Houtstraat 3rd,, ingang Spekstraat, Haarlem.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1941 | | pagina 5