Sport en Spel Schoolboeken? ALLE ATTRACTIES SCHATS NATUURBAD „VELSEREND" WING BRIDGE kverbranding k-Concert SANTPOORT - STATIO N Natuurbad - Speeltuin - Zonnebad FOTO-ENGEL A. 6. G. M. GI0RGIS Zn. R. HANDGRAAF HTING OP TIJDEN LAS OPTIEK Vrjjda» 11 Juli 1941 DAMRUBRIEK Ta. J. N. CAARLS - Fijnwasscherij HONKBAL SPORTHUIS TE N U IJ L tegenover de Ruïne van Brederode HIP IWIPWIIiPlfllf 1P1 Bloemendaalsche Schaakclub Bloemendaalsche Gymnastiek- Vereeniging NIEUWE AANSLUITINGEN RIJKSTELEFOON INGEZONDEN Boekhandel H. H. LANKAMP Ridderstraat 18 A zwart HAARLEM, TELEFOON 13310 Heeren! MESHAAL iiitiioort-Station CONTRIBUTIE t 1.50 /rage verstrekt door dingbedrijf van Noord- c verboden is water te uiken dan waartoe een i, sub b en c der leve- arvoor een abonnement rbodsbepalingen, zullen UR VAN HET 4TERLEIDINGBEDRIJF tDHOLLAND: Ir. W. MENSERT. de maand 'ATIES inzake weding in deze gegeven, s van het betrokken >g één DEMONSTRA- et HOOFDKANTOOR kN 19 worden gehou- ip VRIJDAGMIDDAG TRICITEITSBEDRIJF D. uur precies in de t de Klerk, organist iekhandel Alphenaar, •moesstraat 10, bij de van Piet Halsema Jeugdhuis, Donkere- 1 introducties a f 0.50 aan 18, Bloeinendaal 'D of zilver en briljan- stalen U voor oud goud gr., voor oud zilver f 5 Slechts één telefoontje art en wij komen di- s van Zadelhoff, KI. 76, naast de Bank van Tel. 19531. [KUIPEN, Karntjes t 50 liter en grooter, emmers, botermou- uipen, kalkkuipen, re- van 50 tot 700 liter, >es, stampkuipen, elec- .rntjes, bloemkuipen, erk. Voorts alle soor- /erk voor fabrieken, tuinbouw, speciale re- richting voor wasch- wringers. Stikvoort's n Vatenhandel, Meer- 3everwijk. Opticien ORTERSTRAAT 30 'erpark, TEL. 10729 W ADRES DE TEMPO-ZET De tempo-zet (vrije-zet) speelt vaak een be langrijke rol in ons damspel. Deze verkrijgt men b.v. wanneer de tegenstander achter een stuk loopt, waardoor hij bij den volgenden zet moet slaan en ziehzelf dus vrijheid van handelen ont neemt. Mooier nog is het wanneer men door schijf of schijven te offeren een slag laat uitvoeren, waar aan een naslag is verbonden. Ken leuk voorbeeld hiervan zagen we onlangs tijdens een competitie-partij in damclub „Stabiel" uitvoeren. De stand was als volgt: Zwart: 16, 21, 26. 31; Wit: 8, 27, 28, 32, 37. Zwart heeft een schijf geofferd om zich door tocht naar dam te verschaffen en is daar oogen- tichijnlijk niet van te weerhouden. Wit speelt echter de verrassende zet: 2822 Zwart kan nu geen dam halen, want op 3439 (of 40) volgt heel leuk: 37—31 (26x17), 8—3 (21 X32) en 330 Wel kan Zwart dit zetje voorkomen door 1 schijven te offeren (2621), maar dan wint wit natuurlijk door overmacht van materiaal In onze vorige rubriek is onder de goede op lossers van probleem no. 2 door mij vergeten II. Janssen Jr. te vermelden. Van probleem no. 3 goede oplossingen ont- van van: A. Buijcl, J. Bakhuijs, S. Ably, J. Jans sen, H. Janssen, 1'. de Kort, G. Kok, J. Valk en G. Zuiderduijn. Van onzen plaatsgenoot den heer II. F. Antlio- nisse mochten we een 10-tal fraaie probleempjes ontvangen, alle speciaal voor deze rubriek ver vaardigd. Wij zijn den heer Anthonisse buitenge woon dankbaar voor deze inzendingen en hopen op een blijvende belangstelling voor deze rubriek. Probleem no. 7, auteur H. F. Anthonisse. m*mWW, W,m W/M ül 18 11 B Stand in cijfers: Zwart: 6 schijven op: 4, 10, 12, 20, 30, 36; Wit 6 schijven op: 13, 19,23, 28, 33, 41. Wit speelt en wint. Oplossingen aan: W. Dinlcgreve, Gladiolen- straat 19, Santpoort. Opgericht 1890 Donkere Spaarne 30 Tel 21434 Filiaal: Kinderhuisvesl 39 OVERHEMDEN vanaf 20 cent BOORDEN 8 cent BOORDEN slap 5 cent Vraagt prys voor het behand. van uw geheele Wasch H.H.C.-NIEUWS Deze week zijn de H.H.C. teams alle goed voor den dag gekomen. Het eerste team, dat aan het Blauw-Wit tournooi deelnam, schakelde in de eerste ronde A.F.C. met 63 uit, doch de vol gende wedstrijd tegen Schoten werd, na tot aan de laatste inning met 75 te hebben voorge staan, met 87 verloren. Nu kwam Schoten in de finale tegen Haarlem. Na een spannenden strijd won Haarlem met 3—2. De stedenwed- strijd HaarlemAmsterdam bracht een ver diende zege voor de Haarlemmers. De H.H.C-ers Mulder en Hartog speelden beide een heel ver dienstelijke wedstrijd voor het Haarl. negental. Het 2e team deed wat van ze verwacht werd en won de belangrijke wedstrijd tegen Ajax 2 met 1311. Hierdoor staat het 2e bovenaan de ranglijst. Hommersen als korte stop en van Horst als werper en slagman blonken bij het 2e uit. In het veld werden overigens meer fou ten gemaakt dan gewoonlijk, doch door goede slagprestaties wisten de H.H.C.-reserves toch erdiend te winnen. Nu is volhouden het parool. Het 3e kwam tweemaal in het veld èn won resp. van Celeritas 2 met 2513 en van H.C.K. 3 met 2616. Het 4e deed eveneens goed werk door met 274 over Zeemeeuwen te zegevieren. Zondagmiddag ontvangt het le team E.D.O. 1. Er is nog wat goed te maken van de vorige ont moeting. die met 228 verloren werd. Gemak kelijk zal het E.D.O. nu zeker niet vallen en indien Pijnakker dan ook zijn vorm van de laat ste weken vertoond, is een kleine H.H.C. over winning niet onmogelijk. Het 3e gaat naar Laak kwartier en zet zijn overwinningenreeks voort, terwijl het 4e Zaterdagmiddag Schoten 4 ont moet. Schoten 4 staat nog ongeslagen bovenaan, doch wij achten het 4e in staat ze de eerste ne derlaag toe te brengen. Vanavond speelt het 5e team tegen Schoten 5 en Zaterdagmiddag tegen E.D.O. 6. Beide uitwedstrijden, weten ze deze te winnen, dan blijven ze de leiding in hun afdee- ling behouden. Wij maken er nog op attent, dat H.H.C. thans ook een junioren afdeeling heeft opgericht. Iedere Maandagavond van 79 uur wordt door deze leden geoefend. Er zal ook aan 'n Voor TENNISSEIZOEN 1941 Rackets, pressen, olie, shorts, shirts, lange pantalons, schoenen, reparaties, nieuwe be spanningen vanaf f 3.50. HEDEN WEER WINDJACKS Uw goedkoopste adres: •CHOTERWEG 21 TELEEOON 19030 junioren-competitie deelgenomen worden, waar mee a.s. Maandagavond reeds begonnen wordt. De eerste wedstrijd gaat tegen de Haarlem junioren. Jongelui, tot en met 15 jaar, die zin hebben om de honkbalsport te gaan beoefenen, komen 's Maandagsavonds op het terrein aan de Verspronckweg maar eens een kijkje nemen. Aan de Verspronckweg wordt dus gespeeld: Zaterdagmiddag om 2.30 uur: H.H.C. 4Schoten 4 en Zondagmiddag 2.15 uur H.H.C. 1E.D.O. 1. Het is onze bedoeling voortaan iedere week een ranglijstje te publiceeren van de diverse af- deelingen, waarin H.H.C. teams spelen. Daar de stand van het le regelmatig in de dagbladen verschijnt zullen we met het 2e beginnen. H.H.C. 2 7 6 0 1 12 114—53 1.71 Ajax 2 7 5 1 1 11 107—68 1.57 TYBB I 6 4 1 1 9 94—73 1.50 Kruisster I 6 3 0 3 6 105—103 1.— A.F.C. 2 6 2 0 4 4 75—99 0.67 E.H.S. I 7 1 0 6 2 78—119 0.29 Z.R.C. I 7 1 0 6 2 84—142 0.29 Kaart lezen. Het gegeven van de vorige week, is op het eerste gezicht zoo goed als zeker, 4 Schoppen. Zoowel de uitkomst H. heer, als de bieding van de kwetsbare West van 3 Ruiten, wijzen op een vijfkaart in die beide kleuren. De eenige moge lijkheid waar nu rekening mede gehouden moet worden is, het verkeerd zitten van de schoppen of eenvoudiger, wat zijn de drie overige kaarten van West? Zijn het 2 S. en I K. of een andere combinatie van die twee kleuren. Door voor zichtig verkennen, kan Zuid de kracht van den vijand te weten komen, en wel aldus: H.heer neemt zuid met het aas. en speelt K.5 na op de heer van Noord, West speelt K.10 (mis leidend) Zuid weet nu niet wat de twee andere kaarten zijn en durft niet K.aas te spelen, speelt daarom Harten uit Noord die door West wordt gewonnen. West die niet de R. wil aan breken, speelt H. na, die door Zuid wordt ge troefd, en nu speelt Z. Klaveren 7, en tot vreug de van Zuid moest West nu zijn mis leiding bekennen, met het bijloopen van zijn misleiding bekennen, met het bijloopen van K.2. Uit Noord wordt nu S.aas gespeeld en door het bekennen van S.9 in West, weet Zuid dat hij op S.b in Oost moet snijden, en daarmede het spel wint. Briclgen is toch even anders dan „zwarte Pieten". Problemen oplossen. Een goed bridger, is niet altijd een goed Pro blemist, echter om sterk te zijn in het oplossen van bridgeproblemen, moet men zeer goed kun- ,nen bridgen. Een speciale studie van de eind spelen en bekendheid met alle mogelijke speel wijzen. Culbertson heel't in zijn prachtig boek: „Mijn Speeltechniek" .er een apart hoofd stuk aan gewijd, daarin zegt hij o.a. het volgen de: Een double-dummy probleem (waarbij dus alle kaarten gegeven zijn is als een detective verhaal. Men denkt op elk moment de ware voortzetting gevonden te hebben, maar deze blijkt meestal onjuist. De fourchette. die een placing adviseert, is de huisknecht, wiens woor den al verdenking wekken. De troeven, die veel al een vreemde cross-ruff verschaffen, zijn de huisvrienden, die geen andere taak (in de ver halen) hebben, dan raadselachtige opmerkingen te maken en soortgelijke dingen te doen. De azen en de heeren zijn politieagenten^ die streng hun plicht vervullen, doch door de boeven om den tuin geleid worden. En terwijl de volhar- denle lezer verder leest, blijkt, dat de verscho len dwangpositie eigenlijk de vlasharige jonge peuter is, die onschuldig in de zandbak spelend, onbewust moordde. Moeilijke problemen bestaan niet, alle onder werpen zijn bekend en de moeilijkheid kan alleen bestaan in de goede maskeering van de sleutelzet door eenige voor de hand liggende schijnzetten. Probeert u het eens met het hier volgende probleem: Probleem (Culbertson) Noord S. H. h-b-8; R: a-3; K. a-2; West S. H. 10-9-7; R. h-8; K. v-10: Oost S. h-10; H. v; R. 10-4; K. h-b; Zuid S. a-v-b; H. R. v-9-5; K. 3. Zuid is aan slag. Schoppen is troef, N-Z makén alls slagen. Oplossingen en correspondentie te richten: Bridgerubriek Bloemendaalsch Weekblad, Rijn straat 72, Haarlem-N. Bloemendaaischeweg 123 Telefoon 22874, Bloemendaal B C. HAARLEM NOORD (Secr.: Rijnstraat 72.) Haarlem Noord heeft een proefwedstrijd ge houden, volgens een nieuw, door den heer Wieg- mink, ontworpen wedstrijdsysteem, waardoor het mogelijk is geworden, iedere teamspeler, in dividueel te beoordeelen. In ieder team speelden 16 personen. In team 1 zijn de beste plaatsen behaald door; de Groot (73), mevr. Wiekmink (62), van Del den (61), mevr. Mulder (591/»), Steenkist (58), Scheelings (57V2), v. d. Bogaard (55'/s). In team 2 door: van Alphen (76). Kabel (71'/ï), Pigge (69), S. Gaus (66), Hogenslag (64</°), Toeset (631/-), Mulder (61). Algemeen gemiddelde is 56. Dames, 't is volkomen logisch, Dat U wel eens hebt gedacht, Als U weer Persil bestelde: Wat wordt mij in huis gebracht? Krijg ik nog, precies als vroeger, Van die prima kwaliteit? Of - zit in 't bekende pakje Ook wat „Tijdsomstandigheid" Kijk eens: véél is er veranderd, Véél is achteruit gegaan; Oók Persil. Toch staat Persil nog, Nèt als vroeger, bovenaan. Cl. D. blWoensdag j.l, speelde onze clubkampioen, de heer Wibo van der Werff, een simultaan- wedstrijd tegen 21 leden van onze club. Ondanks de tropische warmte werd er door den heer v. d. Werff in vlot tempo gespeeld, zoodat om circa half elf de laatst overgebleven speler zijn koning omlegde. Het resultaat was dat onze kampioen 10 par tijen won, 7 partijen verloor, terwijl 4 partijen remise werden. De sterkste van de tegenstanders in aanmer king nemende kunnen wij den heer v. d. Werff met een score van circa 60 pet. gelukwenschen. Woensdag 16 Juli a.s. besluiten wij het sei zoen met den traditioneelen gong wedstrijd, op welken avond tevens de prijzen worden uitge reikt aan de verschillende groepskampioenen. OefenlolcaalJulianaschool, Willem de Zwijger laan, Overvecn. Oefentijden: Jongens 's Woensdagsavonds van 6.45 tot 7.45 uur; Heeren 's Woensdagsavonds van 7.459.15. Meisjes, Donderdagsavonds van 6.45 tot 7.45; Dames Donderdagsavonds van 7.45 tot 9.15 uur. Afdeeling Bloemendaal; Oefenlokaal; Bloemendaalsche Sclioolverceni- ging, Lage Duin en Daalsclieweg, Bloemendaal. Oefentijden: Jongens, 's Woensdagsavonds van 6.30 tot7.30 uur. Meisjes van 710 jaar. Donderdagsavonds van 67 uur; van 11 jaar en ouder Donderdags avonds van 78 uur. Eén van onze adspirant-leden is er weer in ge slaagd een B.G.V.-insigne te veroveren. En wel: Gerda PieteTs. En wie zal de volgende zijn Nu iets over de vacantic der afdeeling, Bloe mendaal. Deze begint 16 Juli en eindigt 2 Sep tember. Dus onze lessen worden hervat den eer sten Donderdag in September. Nu nog iets over de K.N.G.V. vaardigheids- proeven van 6 Juli l.l. In beide klassen zijn door onze B.G.V.-leden verschillende successen be haald. De dames hadden 1 loop-, 2 spring- en 2 werp- nummers, alles naar keuze uit de meest gebruike lijke nummers. Er waren 25 dames in totaal in geschreven en er zijn er slechts 16 geslaagd, waar onder 4 van B.G.V., n.l. le klasse mej. G. Ber nard en 2e klasse J. de Cock, Tr. van Apeldoorn en L. Jager. Bij de heeren was het nog teleurstellender, want van de 25 deelnemers slaagden er slechts 9 waaronder 3 van B.G.V., n.l. le klasse A. v. d. Zadel en P. v. d. Klinkenberg en in de 2e klasse J. L. Zieren. Dus hieruit blijkt, dat B.G.V. nog wel iets kan presteer en Zondag 13 Juli a.s. geeft de K.T.K. een adspi- ranten wedstrijd. De deelname is verbazend groot. Er nemen niet minder dan 260 adspiranten deel, en wel van de vereenigingen Bato, Concordia Turnlust (H.), O.S.S. (Zandvoort), T.V. Santpoort T.V. IJmuiden, Turnlust (B.) en B.G.V. Jonge lui houdt je slerk en sleept de prijzen in de wacht. 18664 Aardweg en Zoon, Fa. H. J. v. d., Obistr. 67. 18065 Faas. A., Bronsfeeweg 66, Heemstede. 27469 Frank, Friedrich, Dir. Handelmij. Uniphar N.V., Amsterdam, Helmlaan 26. 18566 Klaassen, H. G., Bouwondernemer firmant Bouwbureau Kas en Klaasen, v. d. Meer straat 2. 28195 Meeuwenoord, H. A., electriciën, Vijfhee- renstraat 28, Heemstede. 18663 PijpersBlokland, Mevr. Wed. M. D., Spaarnela.an 28. 28199 Raaf. Mr. H. K., Bronsteeweg 1, Heem stede. 18662 Rijn, A. P. van, Westergracht 43rood. 18460 Schuitemaker, C., Architect beëedigd mA- keiaar en taxateur, Zijlweg 109rood. 18168 Sevenhuysen, J. G., Hospeslaan 36. 18568 Thorborg, J. H., R^etdekkersbedrijf, Lie- wegje 1. 18669 Erp, W. P. van, vertegenw. Amst. Tricot en Kunstz. fabr. N.V., Tetterodestraat 6. 18666 Hoffman, C., chauffeur, Klein Heiligland 68rood. 18665 Hutter, N. L. A., Ass. Accountant, Vreden- hofstraat 10B. 9 25334 Oor. P. P. F., Pegasusstraat 35, b.g.g. tel.no. 20848. 25331 Schellekens, A. M. C., schildersbedrijf. Rijnstraat 133. 18667 Schroeder, G. R., electro radio technisch bureau, Mr. Cornelisstraat 17a. VACANTIEBEZIGHEDEN VOOIl SCHOOLKINDEREN Dit jaar zal de vereeniging „Vacantiebezighede» voor Schoolkinderen" haar nuttig werk hervat ten. Na een jaar van gedwongen rust, met het oog op de toestanden hier te lande, heeft zij haar jaarlijkschen arbeid weer opgenomen. Zooals bij allen wel bekend is, werkt „Vacantiebezigheden" reeds 13 jaar om de kinderen van alle lagere scho len in Haarlem tijdens de zomervacantie aange naam en nuttig bezig te houden. De leiding en het toezicht tijdens het spelen op het gemeente lijk sportterrein, berust bij ongeveer 20 leiders e§ leidsters, grootendeels onderwijzers en onderwijze ressen. Ongeveer 700 kinderen zullen dit jaar weer beziggehouden worden. Uit verschillende punten van de stad worden de kinderen onder geleide, gedeeltelijk per tram, gedeeltelijk te voet, naar het speelterrein gebracht, waar om negen uur alle groepen aanwezig zijn. 's Middags om 4 uur keeren alle groepen weer onder geleide huistoe. Ook vopr het fleschje melk bij de boterham, die 's middags gezamenlijk wordt genuttigd, is weer door het bestuur gezorgd. Maar nu had „Vacantiebezig- heden" nog een verzoek. Daar het speelmateriaal dit jaar schaarscher zal zijn dan andere jaren, doet „Vacantiebezigheden" een beroep op U. In dien U iets mocht hebben op te ruimen, zooais speelgoed, poppen, ballen, boeken enz., dan zou U ons daarmee een groot genoegen doen. Gaar ne wordt het bij U thuis afgehaald. Zendt U dug even een berichtje naar onzen hoofdleider J. M, Slot, Mr. Cornelisstraat 62rood, Haarlem of belt even de secretaresse mevr. Boerma op, tel. 12969 en U heeft een goed werk verricht. J. M. SLOT, Hoofdleider „V.B.W Haarlem, Mr. Cornelisstr. 62rood. Kruisweg 19 Haarlem Telef. No. 13287 (Bij het station) Goed gesorteerde Boekhandel, Lees bibliotheek en Kantoorboekhandel. Snelle levering van elk gewenscht boek! PASFOTO'S VOOR PERSOONSBEWIJZEN volgens nieuwste voorschrift. KLEVERPARKWEG 7 SPAARNWOUDERSTRAAT 63 SCHOORSTEENVEGERS Uw adres voor een goed verzorgd kapsel voor U en ook voor Uw kinderen Is: Zijlstraat 35 Haarlem Tel. 17625

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1941 | | pagina 5