hma A. UetuotU BLOEMENDAAL W. THIJSSEN Zn. ALLE BANKZAKEN P. A. TAMMER FOTO ALBUMS EN FOTO HOEKJES ZIEKENHUISFONDS „VOORZORG" De Twentsche Bank N.V. - Bloemendaal Geen zorgen meer bij eventueele Ziekenhuisverpleging Het is alsof U geen Vrffdas 15 Aug. 1941 S LOOP DER BEVOLKING BURGERLIJKE STAND Zondagsdienst Apotheken Gevonden Voorwerpen CENTRALE KEUKEN VAN HALEM Co. 25 JAAR en eens gratis bij ons scheren! TECHNISCH BUREAU Begrafenis J. B. A. M. Huver NIEUWE AANSLUITINGEN RIJKSTELEFOON Wie er kwamen: L. F. W. van Bijsterveld, kantoorbediende, Platanenlaan 34, Bloemendaal, van Haarlem. C. Boot, electrotechnicus. Vrijburglaan 46, Overveen van Nieuwer-Amstel. Geboren: Zoon van G. van der Wekkenvan der Staaij; dochter van J. M. HemelsoetVissers, zoon van J. A. G. BoumaHazenberg. Ondertrouwd: K. Schirrman en C. B. Barnhorn J. J. J. ïjilarius en W. Klaassen. Getrouwd: H. E. Niemeijer en J. C. van Poel voorde. J. A. M. Delfgauw en C. J. M. Baggen. Overleden: J. B. A. M. Huver, oud 54 j. blApotheek „Elswout", Bloemendaalsche weg 341, Overveen. Dag en nacht geopend, ook des Zondags. Bloemendaalsche Apotheek N.V., Bloemendaal- schewsg 85, alhier. Gevonden en terug te bekomen bij: Weseman, Duinweg 1, Santpoort, 4 kolenzakken; Oranje Nassaulaan. 132, een zijden damesmanteltje; Hoffschlag, Theehuis Hooge Duin en Daalsehe- weg, een fototoestel in étui; Kwantes, Leeuwe riklaan 18, Aerdenhout, een hondje; Rosier. Vo- gelenzangscheweg 354, Vogelenzang, een dames- parapluie; Kaandorp, Bloemendaalscheweg 107, 2 sleuteltjes; Kessler, Bosch en Duinlaan 26, een alpinomuts; Van Riessen, Bloemendaalscheweg 261, een damesportefeuille met inhoud; Oranje Nassaulaan 22, een sleutelring; Van Alphen, Duinlustparkweg 46, Santpoort-Station, een pa- rapluie; Kroon, Lambregt van Dalelaan 15, een hond; Bremer, Zuider Tuindorp laan 4, Haarlem, een paar regenpijpen. Politiebureau Overveen (inlichtingen alleen op werkdagen van 1012 uur v.m.) bril, regenkapje, tasch met inhoud, dassenhouder, regenjas, sleutels, halsdoekje, ceintuurs, kam, fietstasch, jongenspet. NEDERL. NATUURHISTORISCHE VEREENI- GING AFDEELING HAARLEM EN OMSTREKEN Ledenvergadering en excursies. haMaandag 11 Augustus hield deze afdee- ling een ledenvergadering onder leiding van den heer G. Gerbranda. In eenige oogenblikken stilte herdachten de aanwezigen wijlen dr. O. Deggel- ler Jr. uit Spaarndam, die een zeer toegewijd en actief lid was en wiens nagedachtenis bij alle leden in dankbare herinnering zal blijven. Het was wenschelijk gebleken het bestuur met twee leden uit te breiden; de vergadering koos als zoodanig de heeren G. L. van Eyndhoven en J. Roggeveen. Na gehouden rondvraag werd de vergadering gesloten en een bespreking gevoerd over de werkgroepen. Hierbij bleek dat voor de groepen Vogels, Planten en Paddestoelen vol doende deelname bestaat, terwijl de mogelijk heid geopend is om werkgroepen voor Mossen en Geologie te vormen. Hiervoor dienen e.v. deelnemers zich dus zoo spoedig mogelijk aan te melden. Nadat Zondag een bezoek was gebracht aan de Kweekerij „Terra Nova" te Aalsmeer, waren de leden Dinsdagavond door den heer C. Sipkes in de gelegenheid gesteld zijn kweekerij „De Teupisblom" alhier te bezichtigen. De belang stelling was groot en er bleek op deze kweekerij van alles te zien, wilde planten, vaste planten, boomen en struiken. Tijdens de regenbui, toen de deelnemers in de schuur vluchtten, vertelde de heer Sipkes nog verschillende bijzonderheden, o.a. over moeilijk heden bij de teelt van bepaalde gewassen. Op Dinsdag 9 September kunnen de leden der N.N.V. wederom de kweekerij bezichtigen en, te oordeelen naar de gisteren betoonde belang stelling, zal deze herhaling velen welkom zijn. o AANBESTEDING 0 f. Te Groningen werd aanbesteed het maken van een kanaalvak met naastgelegen aardebaan, be noorden Hoogezand en Sappemeer (8e gedeelte van de werken tot verbetering van de kanalen in OostrGroningen). lang ongeveer 9 km., in 3 per- csslen. Hoogste inschrijver was P. Broeken te .Breda voor f 1.535.000, laagste D. Blankevoort te Bloe- ncndaal voor i 969.000. ,..,39.,,, SNELDIENST MAARLEM EN OMSTREKEN ZORGT VOOR DE BEZORGING hlNu de gemeente Bloemendaal de Centrale Keuken te Haarlem - rat subsidieeren en derhalve de inwoners dezer gemeente ook eten uit de Haarlemsche Keuken kunnen betrekken, is voor den Sneldienst Haarlem en Omstreken de moge gelijkheid geopend ook in onze gemeente het eten thuis te bezorgen. Het komt ons voor, dat dit voor tallooze Bloe mendaalsche huisvrouwen een ware uitkomst is. Immers velen, die gaarne het eten uit de Keu ken zouden betrekken, zijn niet altijd in staat met een pannetje naar het uitdeellokaal te gaan en het daar zelf in ontvangst te nemen. Ook het bestellen van het eten, dat steeds twee dagen te voren moet geschieden (en dan nog op gezette tijden) levert voor velen onoverkomelijke be zwaren op. Wij hebben terzake dan ook eens bij den Sneldienst geïnformeerd en daar werd ons ver teld, hoe al deze moeilijkheden als het aanvra gen van knipkaarten, het bestellen, het afhalen van het eten etc. dan wel door den Sneldienst overbrugd worden en wat de kosten daarvan zijn. En het moet ons van het hart, dat voor een minimalen prijs een maximum aan service geleverd wordt! Het antwoord op onze vraag luidde namelijk: „U belt eenvoudig 21044 op en alles komt vanzelf in orde!" De Sneldienst stuurt U dan tijdig één zijner menschen, die U aan de hand van een door hem medegebracht menu in staat stelt te bepalen op welke dagen U wél en wanneer U niet van de Keuken wenscht te eten. Hij rekent U voor, hoeveel U hiervoor moet betalen en welke distributiebons hiervoor inge leverd dienen te worden en U bent voor een week van alle beslommeringen wat het warme eten betreft af. En wat dat zeggen wil behoeft geen betoog! Dagelijks wordt dan, naar keuze des middags of des avonds, het eten bij U thuis gebracht. De volgende week komt de besteller w.Xr terug en de geschiedenis herhaalt zich. Uw kruidenier of Uw melkboer kan het U niet eenvoudiger maken. Zooals wij U reeds zeiden, zijn de kosten miniem .w. drie cent per portie plus twintig cent administratiekosten per gezin per week Wenscht U slechts één portie per dag te bestel len, dan berekent men vijf cent bezorgloon Hierboven komen natuurlijk de kosten van het eten, die voorh ouders van vetkaarten f 0,10 en voor houders van boterkaarten f 0,22 per portie bedragen. Wij twijfelen er niet aan, of binnenkort zul len wij de menschen van den Sneldienst, die voor het bezorgen van het eten gebruik maken van gesloten bakkersfietsen, door de straten en lanen van Bloemendaal zien rijden! Den 16den Augustus a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat het kantoor Van Halem Co., te Haarlem, werd opgericht. Hoewel de tijdsom standigheden geen aanleiding geven tot een fees telijke herdenking, mag ons dit er niet van afhouden enkele woorden aan dit jubileum te wijden. Aanvankelijk onder firma, doch in 1930 om gezet in een N.V., is deze instelling in den loop der jaren aanzienlijk gegroeid en uitgebreid. Haar werkzaamheden omvatten thans niet al leen loterij- en assurantiezaken, doch alle zaken eener bankinstelling, w.o. clearing- en deviezen- zaken, het in depót nemen van gelden, incasso enz. Wegens voortdurende uitbreiding van rela ties is het kantoorgebouw Schoterweg 3 reeds tweemaal verbouwd en uitgebreid. In de hoop op betere tijden, heeft de directie reeds beslag gelegd opeen voormalig bankgebouw in het centrum der stad. De directie bestaat uit de heeren J. P. van Halem Sr. en H. F. van Halem en als commissarissen treden op de heeren P. Schornagel, S. Langenberg en H. Jansen. Onder deze leiders is de aanvankelijk, kleine onder neming gegroeid tot een instelling van behoor lijke grootte, met goede perspectieven. Hoewel er geen receptie zal plaats vinden, twijfelen wij er niet aan, dat van vele zijden blijken van be langstelling gegeven zullen worden. TUINBOUW EN PLANTKUNDE blDe afdeeling Bloemendaal en omstreken van „Tuinbouw en Plantkunde" organiseert in deze maand een tweetal zomeravond-excursies. Heden, Vrijdag, 15 Augustus, wordt te acht uur nam. een bezoek gebracht aan Thijsse's Hof te Bloemendaal, terwijl op Vrijdag 29 Augustus een excursie wordt gemaakt naar „Kennemeroord" te Heemstede. De laatste les van den cursus in fruitteelt zal plaats vinden op Dinsdag 19 Augustus a.s., des avonds acht uur op „Duinzicht" te Vogelen zang. MOOI SUCCES VOOR „THE RHYTHM SELLERS" The Rhythm Sellers behaalden op het Con cours van Dansorkesten in het Kurhaus te Scheveningen Zaterdag j.l. den eersten prijs in de klasse Groote Bands ën behaalden daarmede den Wisselbeker voor 1941. Aan dit Concours waarvoor alleen de zeven beste Nederlandsche amateursbands waren uitgenoodigd, namen ook The Rhythm Sellers deel. Dit is de eerste keer in de geschiedenis der amateurs, dat een Haar lemsche band het Nationaal concours wint. De bekende leider van de Ramblers, Theo Uden Masman, welke o.a. als jurylid fungeerde reikte de prijzen uit. De Rhythm Sellers stelden zich in het bezit van den beker met een puntsnverschil van ruim 200 op nummer twee, n.l. de Bobton Flippers uit Rotterdam. o OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN Op Donderdag 14 Augustus des avonds om 8 uur zal de heer J. Sevensma, Evangelist te Am sterdam spreken in de Zuiderkapel aan de Zui derstraat no. 15 te Haarlem. Het Zangkoor zal dien avond zijn medewerking verleenen. Den 21 sten Augustus spreekt Ds. A. M. Berk- hoff, Vrij Evangelisch predikant te Groningen des middags om 3 uur en des avonds om half 8. SNEEUWWITJE EN DE ZEVEN DWERGEN blZaterdagmiddag heeft Hermas' vermaard Poppenspel in Hotel „Vreeburg" een opvoering gegeven van „Sneeuwwitje en de Zeven Dwer gen." Dit poppenspel heeft door zijn opvoeringen in onze gemeente reeds een zekere reputatie ver worven, die ook dezen middag weer hoog ge houden is. De kleurrijk gekleede poppen ver toonden een levendig spel en het op boeiende wijze voorgedragen verhaal van Sneeuwwitje, de booze Koningin, de gastvrije zeven dwergen, en de verlossing brengende Prins bezorgde de kin deren een prettigen middag. Als toegift kwam Jan Klaassen nog voor het doek, die met een van zijn onsterfelijke avonturen nog een koste lijk extra'tje gaf. VEREENIGING „HAERLEM" blHet bestuur der Vereeniging „Haerlem" houdt met de leden op Donderdag 21 Augustus a.s. een wandeling op het buiten „Ipenrode" te Heemstede. Des avonds te half acht zal aan het hek worden samengekomen. De toegang tot „Ipenrode" ligt aan het einde van de van Mer- lenlaan tegenover den Wagenweg. Zij die niet per rijwiel kunnen komen, rijden met de N.Z.H. tot halte Raadhuisplein. Voor dit uitstapje kunnen ook niet-leden ge ïntroduceerd worden. Een proef met de „PhlliShave" 6, het electrische droogscheer-appa- raat van Philips, kost U niets. Wij maken U in een paar minuten wegwijs en U kunt dan zelf con- stateeren, hoe grondig Uw baard verdwijnt, zonder mes, zeep of kwast Kleverlaan 176118 Haarlem Telefoon 14753 BRANDSTOFDIEVEN INGESLOTEN blEen waker van een hier gevestigden Nachtveiligheidsdienst betrapte des avonds om streeks 9 uur op een villaterrein twee personen, die bezig waren brandstoffen te ontvreemden. Een der omwonenden verzocht om politie-as- sistentie en het mocht gelukken, één der dieven, de 27-jarige A. R. te Haarlem, onmiddellijk te arresteeren. De andere, de 20-jarige W. de B., eveneens wo nende te Haarlem, wist aanvankelijk te ont komen, maar werd nog denzelfden avond in zijn woning aangehouden. Op een bakfiets, die op het villaterrein klaar stond, werden reeds vier zakken cokes aange troffen. De daders zijn naar het politiebureau te Over veen overgebracht en ter beschikking van de Justhie gesteld. in ruime sorteering bij: Bloemendaalscheweg 53 Telefoon 23039 Bloemendaalscheweg 255 Telefoon 22292 Warmoesstraaf 10 Telefoon 10547 blZaterdagmiddag j.l. werd te Bloemendaal ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer J. B. A. M. Huver, die Woensdag j.l. aldaar in den leeftijd van 54 jaar geheel on verwacht is overleden. Behalve vele vrienden, waren yoorts aanwe zig verschillende afgevaardigden van organisa ties, waarin de heer Huver zitting had; o.a. wa ren tegenwoordig de heeren A. de Wilde namens de Vereeniging van Haarlemsche Melkhandela ren; C. M. G. Kwaak, procuratiehouder der Consumptie-Melk-Centrale te Den Haag; J. J. van Schie, voorzitter, en H. Brinkman, bestuurs lid van de Consumptie-Melk-Centrale te Haar lem; C. Wohnerstett, directeur van het Verkoop kantoor Amsterdam; T. Tromp, namens de Com missie van Bijstand A.V.M. te Haarlem/IJmui- den; L. J. de Rooy, directeur van het Verkoop kantoor Utrecht; W. L. Biesheuvel, directeur van het Verkoopkantoor Leiden; P. H. Koele- meyer, secretaris der Districtscommissie L.C.O., en anderen. Toen de kist in de aula was opgebaard, trad als eerste spreker naar voren de heer C. M. G. Kwaak, namens de Consumptie-Melk-Centrale te den Haag, die zeide dat het bericht van het plotseling verscheiden van den directeur van het Verkoopkantoor C.M.C. te Haarlem, diep heeft getroffen. De heer Huver, die nimmer ziek was, is heengegaan in de kracht zijns levens. en heeft de C.M.C. gediend met al zijn kracht en energie. Zijn goed en zonnig humeur stelde hem in staat de moeilijkheden te overwinnen en zijn verscheiden laat een ledige plaats in onze organisatie achter. Namens den Bond van Melkveehouders, afdee ling Haarlem, en de Vereeniging tot bestrijding van t.b.c. onder rundvee, afdeeling Haarlem en omstreken, sprak hierna de heer J. G. Gehrels. Het onverwachte van dit heengaan, zeide spre ker, verhoogde de smart. De persoon van den heer Huver is diep in onze ziel ingegrift; hij zal bij ons voortleven en wij zullen hem met groote dankbaarheid gedenken. In den Bond van Melk veehouders heeft hij zeer veel werk gedaan; zijn naam was onafscheidenlijk aan dezen Bond ver bonden, want hij was de spil waar alles onj draaide. Ook voor de T.B.C.-bestrijding, waar van hij bij de oprichting de stuwende kracht vormde, was hij onmisbaar. Spreker eindigde met een persoonlijk woord. De heer C. Wohnerstett, directeur van het Verkoopkantoor Amsterdam, herinnerde aan de vriendschappelijke en aangename omgang, die hij met den heer Huver mocht hebben; in zijn buitengewone spontaniteit bleek immer, dat hij niet op eigen voordeel uit was. Het was vanzelf sprekend, dat de bekroning van zijn arbeid lag in de benoeming tot directeur van het Verkoop kantoor Haarlem. Zijn aangename wijze van sa menwerking en zijn zonnige natuur zullen bij ons in herinnering blijven. Nadat de heer J. C. Rip als huisvriend een kort woord van troost en deelneming had ge sproken, werd het stoffelijk overschot aan de aarde toevertrouwd. Een broeder van den over ledene dankte namens de familie voor de onder vonden belangstelling. 18868 Bom, Ir. W„ Ingenieur Weg en Werken Nederlandsche Spoorwegen, Anna van Burenlaan 71. 19069 Hoogensteijn en Co. Jan, Haarlem Bloem bollenexport, Emmalaan 26. 19164 Kloppenburg, Zr. H., Particulier Verpleeg ster, Bosch en Hovenstraat 1. 19260 Lol, A., Schotersingel 11. Marechaussee. 25732 Rivierbrigade Aalsmeer, bootscommandant Spaarndam (Mar. 24) Jan Gijzenkade 47r. 19261 Rivierbrigade Aalsmeer, wnd. bootscom mandant Spaarndam (Mar. 24) Minahas- sastraat 8 19162 Möhring P. F. (Monteur der N.V. Aan neming Mij. v.h. L. v. d. Valk Jzn. Heem stede) Timorstraat 81. 19066 N. S. V. Kindergarten, Prinsen Bolwerk 3 28915 School St. Henricus, Heerenweg 99, Heem- 29984 Schutter Sr., J. G. A. N. Commissionnair, Valkenburgerlaan 2, Heemstede. 25731 Strenger, J. E„ Chef de Bureau Rijksver keersinspectie, Junoplantsoen 19. 25734 Stroeker. N. W„ vertegenw. in Textiel en modeartikelen, Marsstraat 99. 16261 Uitenbogaard, M„ Schoterweg 35. PERSONALIA blBij het te 's-Gravenhage gehouden exa men voor de akte handteekenen L.O. slaagden mej. M. G. Thomson en de heer Helmerth Rich. Mulder, beiden van den halfjaarl. opleidings cursus van den heer Piet Nieuwdorp. Zooals men weet, zijn de opleidingen voor deze akte (dageursus) aan de academies en in stituten te Amsterdam en elders twee-jarig. Fijnere Metaalbewerking. Nieuwe Werken. Herstelwerken. Koper-Smeedwerk Vergulden, Verzilveren. Polijsten. Bronswerk. HAARLEM SCHOTERWEG t TELEF. lUil BLOEMENDAAL HAARLEM Zeer lage contributie, voor een verpleegtijd van 42 dagen, of onbeperkt naar keuze. Vrije ziekenhuiskeuze. Geen bijbetaling voor geneeskundige behandeling of verpleging. Vrij vervoer naar het Ziekenhuis. Vraag inlichtingen en tarieven bij den Penningmeester Hendrik Roozenlaan 25, Haarlem (West). - HET BESTUUR. bril draagt, zóó prettig „zit" een bril die U van „Optipharma" hebt. Want een bril, die past, voelt U nooit! Hij zakt niet af, knijpt niet, verschuift niet„Optipharma" levert 'm U af! G. Daams, Opticien (diploma V.V.O.), Gediplomeerd Drogist A.N.D.B., Bloemendaalscheweg 123, Tel. 23170. Ook voor leden van Bloemendaalsch Ziekenfonds.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1941 | | pagina 3