HET BESTUUR VAN GEMEENTE EN PROVINCIE Gemeentelijke Distributiedienst. 35e Jaargang - No. 12 Vrijdag 22 Augustus "*941 ADVERTENTIEN BUREAU: KORTE KLEVERLAAN 68, BLOEMENDAAL, TELEFOON 23453, POSTGIRO 191387 —ft ABONNEMENTEN Bloemendaal Julianalaan 6, Overveen UITREIKING BOTER- EN VETKAARTEN Eén week: Centrale Keuken Openingsuren Distributiekantoor Inlevering van metalen UITVOERINGSBESLUITEN STEUNDE U OOK? HET BLOEMENDAALSCH WEEKBLAD Algemeen Weekblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Bentveld, Vogelenzang, Heemstede, Haarlem (Kleverpark en Ramplaankwartier) en Santpoort-Station per regel 20 cent Advertentiën KRUIDNOTEN (4 regels) 40 cent. elke regel meer 10 ct Bij contract belangrijke korting O.A. BEVATTENDE DE OFFICIEELE MEDEDEELINGEN DEB GEMEENTE BLOEMEND AAI. HOOFDREDACTEUR: A. VAN DER SCHOOR, KORTE KLEVERLAAN 66. BLOEMENDAAL. K 1587 Abonnementen bij vooruitbetaling f 1.per halï jaar. Losse nummers 5 cent. De uitreiking van Boter- en Vetkaarten zal plaats hebben van Maandag 25 tot en met Zaterdag 30 Augustus a.s. op de navolgende plaatsen en uren: voor Bloemendaal in het Jeugdhuis, Donkere- laan; voor Overveen in de Julianaschool; voor Aerdenhout in het woonhuis van den heer van Holland, naast de Vondelschool, dn wel op: Maandag 25 Augustus: v.m. A en C, nam. B. Dinsdag 26 Augustus: v.m. D, E, F, nam. G, H. Woensdag 27 Augustus: v.m. X, J, K, nam. L, M. Donderdag 28 Augustus: v.m. N, O, P, Q, nam. R. S. Vrijdag 29 Augustus: v.m. T, U, V, nam. W, X, Y, Z. voor Vogelenzang: in de garage Duinzicht: Maandag 25 Augustus: v.m. A, B, C, D, nam. E, F, G, H, I. Dinsdag 26 Augustus: v.m- J, K, L, M, N, nam. O, P, Q, R. Woensdag 27 Augustus: v.m. S. T. XJ. V., nam, W, X, IJ, Z. voor Bentveld: in café Gieske, Zandvoortsche- laan, op Zaterdag 30 Augustus, voormiddags, alle letters 4 De Bureaux zijn geopend van 9 tot half één 's ochtends en van 1 tot 4 uur 's middags. Medegebracht moeten worden alle Distributie stamkaarten van het gezin. Uitgereikt worden: Aan personen, die geboren zijn na 1 September tember 1927 een heele boterkaart of een heele vetkaart. Aan prsonen, die gboren zijn na 1 September 1937 een halve boterkaart of een halve vetkaart. Voor vetkaarten komen slfechts in aanmerking diegenen, wier gezamenlijk gezinsinkomen be draagt: Bij 1 gezinslid minder dan f 1000.bij 2 gezinsleden minder dan f 1100.bij 3 gezins leden minder dan f 1200.bij 4 gezinsleden minder dan f 1300.enz. De Directeur van den Disfeributiekring Haarlem. obyhdwl i, 52',;shrdlu Bloemendaal. blAan de ingezetenen van de gemeente Bloemendaal wordt het volgende bekend ge maakt: Door reorganisatie van den distributiedienst zal het kantoor te Bloemendaal vanaf 18 Augus tus a.s. voor de hieronder vermelde aangelegen heden op de hieronder vermelde dagen van de week geopend zijn. A. Textiel en schoenen, Maandag. Dinsdag, en Woensdag van 913 uur. B. Brandstoffen, Benzine, Petroleum en Rij wielbanden, Woensdag, Donderdag en Vrijdag van 913 uur. C. Detaillisten en ingeschreven instellingen, Donderdag van 913 uur en Vrijdag van 14 16 uur. D. Alle andere aangelegenheden zooals: Distributiestamkaarten en levensmiddelenkaar ten, Losse rantsoenbonnen (ook voor zieken), Zware arbeid, enz,, alle werkdagen (behalve des Zaterdags) van 913 uur. De Directeur van den Distributiekring' Bloemendaal. o blIn de gemeente Bloemendaal zal ten behoeve van hen, die hun verplichting te dien aanzien wegens vacantie of dergelijke niet zijn nagekomen, in het begin van September a.s. alsnog gelegenheid worden gegeven tot in levering van metalen. Op een der laatste dagen van Augustus zal in dit blad per advertentie bekend gemaakt worden waar en wanneer de gelegenheid tot metaalinlevering wordt gegeven. Hoe het groeit blZooals wij vorige week reeds berichtten, heeft ook Bloemendaal thans zijn Centrale Keu ken. Op een viertal plaatsen in deze gemeente, te Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout en Vo gelenzang is dezer dagen een begin gemaakt met de uitreiking van porties voedsel, die betrokken worden uit de Centrale Keuken van de gemeente Haarlem Dat er aan deze instelling ook voor onze gemeente behoefte was, is .in de afgeloopen da gen duidelijk gebleken, en wordt afdoende ge demonstreerd als we het cijfermateriaal bezien, dat ons door den leider van den dienst, den heer S. Huijnink, als resultaat van de eerste uit- reikingsdagen, werd verstrekt. Bedroeg het aantal uitgereikte porties eten den eersten dag slechts 229, nadat de keuken vijf dagen had gefunctioneerd, waren reeds meer dan 500 porties aangevraagd, zoodat het aantal in eenige dagen meer dan verdubbelde. Ook het feit, dat niet alleen de minder goed gesitueerden behoefte hebben aan de verstrekte maaltijden, doch ook zij die over boterkaarten bschikken, blijkt overtuigend wanneer we een vergelijking maken tusschen het aantal porties dat a 11 cent (op vetkaarten) en a 22 cent (op boterkaarten) werd uitgereikt, welke cijfers na melijk als volgt waren: Bureau I 35 a 11 cent; 42 a 22 cent. Bureau II 50 a 11 cent; 68 a 2.. cent; Bureau III 74 a 11 cent; 44 a 22 cent; Buerau IV 192 a 11 cent; 3 22 cent. Vanzelfsprekend oefent de draagkracht der bevolking in het afzetgebied van een bepaalde uitreikingsplaats op deze getallen haar invloed uit, zooals uit de laatste cijfers, die van Vo gelenzang, wel blijkt. Voor elk verdeellokaal heeft zich een klein corps Vrouwelijke Vrijwilligers gevormd, dat zich met het opscheppen van het eten heeft belast, be halve in Vogelenzang, waar het uitdeelen wordt verzorgd door de familie Busman. De heer Huynink verwachtte, gelet op het toe nemende aantal uitreikingen, dat het publiek een aanvankelijk vooroordeel tegen de instelling van de Centrale Keuken wel spoedig zal laten varen. Er kan niet genoeg op gewezen worden, dat de Centrale Keuken geen kwestie van ar menzorg of liefdadigheid is, doch uitsluitend werkt in het belang van een behoorlijke voedsel voorziening voor de geheele bevolking. Bovendien geeft het een besparing op éle gas- rekening, en, wat niet minder van belang is, een bezuiniging op het gasverbruik, terwijl aan een zorgvuldige en smakelijke behandeling de grootste zorg wordt besteed. De bijzonderheden omtrent de uitreiking laten wij hier nog even volgen: Houders van boterkaarten betalen 22 cent per portie van 1 Loter. Houders van vetkaarten betalen 10 cent per portie van 1 Liter. Zij, die van de Centrale Keuken gebruik wil len maken, zullen zich tusschen 10 en 1 uur moeten melden aan de distributielokalen: te Bloemendaal in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan; te Overveen: Zandvoorterpad no. 1; te Vogelenzang: Vogelenzangscheweg no. 284; te Aerdenhout op de gemeentelijke kweekerij (ingang Veldlaan). onder overlegging van 3 vleeschbonnen; Vi boter- of vetbon; Vs aardappelbon voor 6 maaltijden. Hiervoor worden knipkaar- ten verstrekt, welke recht geven tot het koo- pen van 6 dagkaarten. Voor boter- of vetbon, vleeschbon of aardappelbon worden wisselbon nen beschikbaar gesteld, welke echter alleen bij de keuken inwisselbaar zijn. De dagkaarten moeten twee dagen voor de be schikbaarstelling der maaltijden worden gekocht, dus Vrijdag bestellen (en betalen) voor Maan dag, Zaterdag voor Dinsdag, Maandag voor Woensdag enz. Voor het koopen^van dagkaarten moet de knipkaart worden' medegenomen. De maaltijden moeten tusschen 11.30 en 12.30 uur worden afgehaald aan genoemde lokalen. Het menu voor de eerstkomende dagen luidt als volgt: Zaterdag 23 Augustus: Stamppot wortelen. Maandag 25 Augustus: Erwtensoep. Dinsdag 26 Augustus: Roode kool stamppot. Woensdag 27 Augustus: Groentesoep. Donderdag 28 Augustus: Purée met andijvie. Vrijdag 29 Augustus: Bruine boonensoep. Zaterdag 30 Augustus: Stamppot met wortelen. De Staatscourant van gisteren bevat twee uit voeringsbeschikkingen van den secretaris-generaal van binnenlandsche zaken betreffende de nieuwe regeling van het bestuur van provincie en gemeente. Aan r'eze beschikkingen is het volgende ontleend: HET BESTUUR VAN DE GEMEENTEN. De burgemeester. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 3 der verordening treedt de burgemeester in de plaats van de organen, welker werkzaamheden rusten. Bij hem berust liet bestuur der gemeente. Zoo dikwijls de gemeentewet den gemeentebesturen rechten toekent of verplichtingen oplegt, treedt de burgemeester op. Indien ingevolge de gemeentewet voor de tot standkoming of de handhaving van een rechts geldig besluit van den raad, van burgemeester en wethouders of van den burgemeester medewerking in eenigerlei vorm van een der andere organen der gemeente is vereischt, blijft het desbetreffend voorschrift buiten toepassing. De burgemeester regelt het aan de wethouders toegewezen arbeidsgebied. Wethouders. De bepalingen van de gemeentewet betreffende de wethouders en de samenstelling en werkwijze van het college van burgemeesters en wethouders vinden, voor zoover in de Verordening of in deze beschikking niet anders wordt bepaald, geen toe passing ten aanzien van de in artikel 4 der Ver ordening bedoelde wethouders. De raadslieden en de vergaderingen der raads lieden. De bepalingen van de gemeentewet betreffende de leden en de samenstelling en werkwijze van den raad vinden, voor zoover in de Verordening óf in deze beschikking niet anders wordt bepaald, geen toepassing ten aanzien van de in de artikelen 7 en 13 der Verordening bedoelde raadslieden en vergaderingen. Het toezichthoudend orgaan, den burgemeester gehoord, bepaalt of en tot welk bedrag de raads lieden der gemeente presentiegeld voor het bij wonen van de vergaderingen genieten. De burgemeester is voorzitter van de vergade ring der raadslieden. Hij zorgt voor de handhaving der orde ió die vergadering. De burgemeester bepaalt, dat een vergadering van raadslieden openbaar is, indien en voor zoo ver hun meening wordt gevraagd over onder werpen," als bedoeld in artikel 50, eerste lid, der gemeentewet, alsmede over een voorgenomen wijziging van de grenzen der gemeente. Heeft de burgemeester in de gevallen, bedoeld in het vorig lid, bezwaar tegen het houden van een openbare vergadering, dan beslist het toezicht houdend orgaan. De begrooting, de rekening en de controle op de gelden. De begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgaven wordt met de noodige inlichting en be scheiden jaarlijks, ten minste drie maanden vóór den aanvang van het jaar, waarvoor zij moet dienen, door den burgemeester aan de vergadering der raadslieden aangeboden. De burgemeester stelt regelen vast met betrek king tot.de controle op het geldelijk beheer en de boekhoueing van den ontvanger en de andere rekenplichtige ambtenaren der gemeente. AFDEELING V. Het toezicht in de gemeenten Amsterdam, Rot terdam en 's-Gravenhage. Met betrekking tot de gemeenten Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage treedt bij de toe passing van de bepalingen van de gemeentewet, welke goedkeuring of machtiging van Gedepu teerde Staten of den Commissaris der provincie eischen of aan dezen anderszins een toezichthou dende taak toekennen, de secretaris-generaal van Binnenlandsche Zaken in hun plaats. I)e bepalingen van de gemeentewet, welke de mogelijkheid openen ter zake van de desbetreffende besluiten van Gedeputeerde Staten of den com missaris der provincie beroep in te stellen, blijven buiten toepassing. HET PROVINCIALE BESTUUR. De commissaris der provincie. Overeenkomstig het bepaalde in art. 16 der Verordening treedt de commissaris der provincie in de plaats van de organen, welker werkzaamheden rusten. Bjj hem beTust het bestuur der provincie. Zoo dikwijls de provinciale wet het provinciaal bestuur rechten toekent of verplichtingen oplegt, treedt, onverminderd het bepaalde in artikel 17 der Ver ordening, uitsluitend de commissaris der pro vincie op. Indien ingevolge de provinciale wet voor 'V totstandkoming of de handhaving van een rechts geldig besluit van de Provinciale Staten van Gede puteerden of van den commissaris medewerking in eenigerlei vorm van een der andere organen is veTeischt, blijft liet desbetreffend voorschrift buiten toepassing: De commissaris der provincie regelt het aan de bestuursraden toegewezen arbeidsgebied. De commissaris der provincie kan bij'n ter open bare kennis te brengen besluit één of meer ambte naren belasten met zijn vertegenwoordiging in be paalde aangelegenheden, zoomede met die van de bestuursraden. De bestuursraden. De bepalingen van de provinciale wet betreffende de leden der Gedeputeerde Staten en de samen stelling en werkwijze van het college vinden, voor zoover in de Verordening of in deze beschikking niet anders wordt bepaald, geen toepassing ten aanzien van de bestuursraden, behoudens, voor wat de werkwijze betreft, in de gevallen, waarin de bestuursraden gemeenschappelijk met den commissaris der provincie optreden. De raadslieden der provincie en de vergaderingen der'raadslieden. De bepa'ingen van de provinciale wet betref fende de leden en de samenstelling en werkwijze van de Provinciale Staten vinden, voor zoover in de Verordening of in deze beschikking niet anders wordt bepaald, geen toepassing ten aanzien van de raadslieden der provincie en de vergaderingen der raadslieden. De raadslieden der provincie genieten reis- en verblijfkost en voor het bijwonen van de ver gaderingen, volgens regelen, bij provinciale ver ordening te stellen. Het toezichthoudend orgaan, den commissaris der provincie gehoord, bepaald of en tot welk bedrag de raadsleden der proviniee presentiegeld voor het bijwonen van de vergaderingen genieten. Commissaris der provincie is voorzitter van de vergadering der raadslieden. Hij zorgt voor de handhaving der orde in die vergadering. De begrooting, de rekening en de controle op de gelden. De begrooting der provinciale inkomsten e i uitgaven wordt met de noodige inlichting en be scheiden jaarlijks ten minste drie maanden vóór den aanvang van het jaar waarvoor zij moet dienen, door den Commissaris der Provincie aan de vergadering der raadslieden aangeboden. De Commissaris der Provincie stelt regelen vast met betrekking tot de conti ó!e op het gelde lijk beheer en de boekhouding van de rekenplich tige ambtenaren der provincie. Het toezicht met betrekking tot Amsterdam^ Rotterdam en 's-Gravenhage. Met betrekking tot de gemeenten Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage treedt voor de toe passing van de artikelen 143 en 144 der provinciale wet de Secretaris-Generaal van Binnenlandsche Zaken in de plaats van Gedeputeerde Staten. Beide beschikkingen treden 1 September a.s. in werking. Als straks de Nederlandsehe ambulance naar het Oostfront vertrekt, kunt u dan zeggen, dat ook u uw aandeel hebt gehad in de totstandkoming daarvan Of moet -u dan bekennen, dat u zich af zijdig gehouden hebt Dat u uw plicht als Nederlander verzaakt hebt 'i Want de uitzending van cféze ambulance s een Nederlandsehe zaak, een cerezaak. Ook op ons rust de plicht de helpende nand uit te steken. Ook wij moeten hulp bieden aan de slachtoffers van den oorlog ginds in het Oosten. Immers, zij die onder de witte vlag van het Roode Kruis arbeiden kennen geen partijen. Zij kennen slechts den mensch, die in nood is. Daarom kan geen enkel Nederlander afzijdig blijven. Als straks de Nederlandsehe ambulance uitrukt, inoet daar ook uw steun aan ge geven zijn. Uw bijdrage wordt nog verwacht. Stort op gironummer: 8 7 6 0 0 Nederlandsehe Ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1941 | | pagina 1