fkma A Uemrnti BLOEMENDAAL HEEMSTEDE Maison Trieny De Twentsche Bank N. V. - Bloemendaal ALLE BANKZAKEN ELECTR A BESPARING Distributiedienst Heemstede-Bennebroek Voor de school! V r 5 3 a 2 2 Ag;. I 9 4 1 LOOP DER BEVOLKING BURGERLIJKE STAND Zondagsdienst Apotheken Gevonden Voorwerpen Kring 190 Zondagsdienst Apotheken LOOP DER BEVOLKING Wie er kwamen. BURGERLIJKE STAND Strijdt tegen de verwaarlozing van Uw pand FOTO-ENGEL NIEUWE AANSLUITINGEN RIJKSTELEFOON Een goed ver zorgd Kapsel? Wie er kwamen: J. van Hartesveldt, tandarts, Julianalaan 71, Overveen. Geboren: dochter van M. A. van de Pol Libourel. Zoon van C. J. Beliënvan den Berg. Ondertrouwd: J. A. Moorman en E. C. Kant. J. Vernout en M. G. van der Wijden. J. N. van der Heijden en K. Hemmes. Getrouwd: N. M. J. Rees en W. Boogaard. Overleden: P. Bierens de Haan, oud 72 j.; P. W. J. Jorissen, oud 75 j., overl. te Haarlem; S. N. du Croix, oud 75 j.; H. C. M. Scholte, oud 71 j., wed. G. A. J. Pondman. door het gebruik van Kaarsen. Thans nog in elke hoeveelheid leverbaar door „Optipharma", G. Daams, Gediplomeerd Drogist A.N.D.B., Opticien (diploma V.V.O.), Bloemendaalscheweg 123, Telefoon 23170. biApotheek „Elswout", Bloemendaalsche weg 341, Overveen. Dag en nacht geopend, ook des Zondags. Bloemendaalsche Apotheek N.V., Bloemendaal scheweg 85, alhier. fct_ Gebonden en terug te bekomen bij: Koe duinweg 8a, een hond, wie met zwarte vlekken Nieuwpoort, Noordlaan 9, een wollen sportkous; v. d. Werf, Bloemendaalscheweg 110, een zonne bril; Coelingh, Acacialaan 6, een dameshand schoen; Van Beem, Verbindingsweg 35, een Lips- sleutel; Post, Kinheimweg 17, een portierkruk; Beijer, Kleverparkweg 106, Haarlem, een poesje; Lommcrs, Duivenvoordestraat 50, een Yale- sleutelPieters, Bilderdijkstraat 18, Haarlem, een roode poederdoos; F. v. d. Hoven, P. C. Hooft- straat 9, Haarlem, een jongenstrui; Dierenbescher ming Ridderstraat 11, Haarlem, een bouvier; Camphuiserlaan 18, Heemstede, een blauwgrijs, jongensjasje; Nijhof, Bloemendaalscheweg 185, een regenkapje. Politiebureau Overveen (inlichtingen alleen op werkdagen van 10—12 uur v.m.): jongensjas, kinderparasol, sleutels, nijptang, heerenhoed. Politiepost Aerdenhoutsleutels. i-o- Dr. BIERENS DE HAAN OVERLEDEN Te Bloemondaal, waar hij tijdelijk vertoefde, is in den ouderdom van 72 jaar overleden dr. P. Bierens de Haan, 'n bekende zenuwarts, wonende in Rijsenburg. De overledene studeerde aan de universiteiten van Utrecht, Heidelberg, Freiburg, Halle a.d. Saaie en Gent. Daarna vestigde hij zich als zenuw arts en koos Utrecht en omgeving als zijn arbeids veld. Zijn belangstelling ging vooral uit naar het misdeelde kind. Hij was aan verschillende inrichtingen verbon den, o.a. aan die te Hoenderloo, Zetten en Drie bergen, alsmede aan het consultatiebureau voor drankzuchtigen te Zeist. In vele tijdschriften zijn van zjjn hand artikelen over psychologie versche nen. PERSONALIA Mej. H. E. P. Koning te Overveen is te 's-Gra- venhage geslaagd voor het Staatsexamen A. LEZINGEN Ds. A. M. BERKHOFF Op Donderdag 21 Augustus a.s. zal Ds. A. M. Berkhoff, "Vrij Evangelistisch predikant te Gro ningen in de Zuiderkapel aan de Zuiderstraat No. 15 te Haarlem spreken. Des middags om 3 uur over het onderwerp ,,De vrouw .des Lams" en des avonds om half 8 over: „Den steen Jaspis ge lijk". o NED. NATUURHIST. VER. AFD. HAARLEM EN OMSTREKEN Zaterdagmiddag waren de leden in de gelegen heid gesteld een bezoek te brengen aan een moe rasje hij Halfweg, een aardig terreintje, mooi ge kleurd door veel kattestaart en moerasandoorn, en geurend naar de watermunt. Slechts een paar kleine plekjes Caluna werden nog aangetroffen en ook wat dopheide. De heide blijkt hier, achter uitgegaan te zijn. Opslag van Meidoorn bewijst dat hier een voedselrijk hoogveengebied moet zijn en het terrein demonstreert a.h.w. hoe een moe ras tot bosch kan worden. Ed stonden zachte en wrattige berk (ook de berkenboleet werd gevonden), kruipwilg, geoorde wilg, moerasvaren en kamvaren, moerasviooltje, wollegras, de groote vruchten van de gele lisch, voorts egelboterbloem, gevleugeld hertstooi, moe rasrolklaver, wolfspoot en nog vele andere. Doch ook Orchis latifolia blijkt hier te groeien, daar enkele uitgebloeide exemplaren werden aange troffen. De heer G. I,. van Eyndhfiven, dié deze excur sie leidde, vestigde de aandacht op de kleine bloempjes, van den waternavel, die zich onder de e nde bladeren, vlak op den grond bevinden OPLICHTER AANGEHOUDEN. blOp verzoek van den Commissaris van Politie, alhier, is te Sittard door de politie aan gehouden de 25-jarige A. K., wonende te Geleen, verdacht van oplichting. Hij is naar het bureau van politie te Overveen gebracht, en aldaar voor- loopig ingesloten. HONDERD LITER MELK VERLOREN blZaterdag werd op den Vogelenzangsche- weg een met melkbussen beladen bakfiets, die van den uitrit vap „Woestduin"kwam, en den weg dwars oversteken wilde, door een bus van den dienst Haarlem-Noordwij k in de flank aan gereden. De bakfiets werd vernield, honderd liter melk ging verloren en de bestuurder kreeg ver schillende verwondingen. Dr. Van Aalst uit Bennebroek verleende den bestuurder, zekeren W. uit Vogelenzang, de eerste medische hulp. De politie maakte procesverbaal op teneinde de schuldvraag te onderzoeken. DE VERLEIDING WAS TE GROOT. blDoor de Bloemendaalsche politie werden zes jongens aangehouden, van resp. 1215 jaar, die in een tuin in het Kinheimpark bezig waren fruit te stelen. Zij hadden in kussensloopen en zakjes reeds 16 kg. fruit bijeen gebracht. Toen de knapen op heeterdaad werden betrapt, hadden zij nog een hoeveelheid van 12 kg. gereed liggen om mee te nemen. Nadat tegen de jeugdige dieven, die uit Haarlem afkomstig waren, proces-verbaal was opgemaakt, zijn zij aan de ouders teruggegeven. PETROLEUM VOOR VERLICHTING. heHoofden van gezinnen, die voor de ver lichting van hun woning uitsluitend op het gebruik van petroleum zijn aangewezen en op geen enkele andere wijze hierin kunnen voorzien (door aan sluiting op het gas en electriscbe net, het gebruik van een bron- of butaangasinstallatie, wind kracht of op andere wijze), kunnen zich tot den Districtutiedienst te Heemstede, Van Merlenlaan 2 wenden op Woensdag 27 Augustus a.s. tusschen 9 en 12 uur voor het invullen van een inlichtingen formulier. Invulling mag niet geschieden door hen, die op kamers, in een pension of in een hotel wonen; deze personen dienen in de opgave van het „Hoofd" begrepen te zijn. heDe Zondags en Nachtdienst wordt deze week waargenomen door de Heemsteedsche Apo theek, Binnenweg 98, Tel. 28197. De nachtdienst gaat in des avonds 8 uur en duurt tot des mor gens 8 uur. L. Franke, Valkenburgerlaan 24. E. van Straaten, Valkenburgerlaan 75. C. A. Erdman, Heerenweg 175. Wed. J. L. Randoe, Raadhuisplein 14. J. G. Roering Warmolls, Heerenweg 145. W. Bastiaan, Heemst. Dreef 64. J. W. van Wieringen, Heerenweg 126. Ondertrouwd: S. J. P. Uijl en J. J. Tates, W. Lode en M. L. Leeuwe. Getrouwd: A. Heemskerk en M. Hi Vallen- duuk, J. C. M. Geertevasen en C. M. Cornelissens. Geboren: A. C. Jansen—Meure, d. Overleden: H. J. Dekker, echtge. A. G. v. Bakel, 58 j.; W. J. Turkenburg, m., 17 j., ongeh.; F. Bastiaans, v., 59 j., ongeh.; J. P. Cramer von Baumgarten, v., 66 j., ongeh. Mos en gras zijn mooi, maar.... Het gure weer van de laatste weken, de gie rende stormwind en kletsende regen wekken echte najaarsgevoelens. Ze doen ook de behaoglijkheid van de woning zoeken en maken dat ons interieur onze aandacht weer eens extra bezig houdt. En als het dan gebeurt, dat ons binnenhuis door de neerplensende regen, die normaal langs dakpannen, gooten en regenpijpen wordt afge voerd, bevochtigd wordt, dan verstoort dat zeker iets van die gezellige intimiteit en bereid het ons voor op nog grooter ongemakken in den komen den winter. Voorkomen beter dan genezen. De lekkage, die mogelijk door afgewaaide dakpannen, vermolmde gaten, verstopte afvoer pijpen of losgelaten pleisterwerk is ontstaan, begint gewoonlijk klein. Kleine oorzaken enz. enz. De gevolgen kunnen met recht vreeselijk zijn. Vreeselijk, omdat bij voortgaande inwate ring veel bedorven wordt, dat anders bij tijdig onderzoek met weinig kosten had kunnen wor den verholpen. Daarom dringt het naderen van het herfstseizoen weer tot het laten nazien van het exterieur, om in den winter van het inte rieur dubbel te -kunnen genieten, Mos is prachtig, maar..... Mos, gras en varens zijn prachtig, maar het is een bedenkelijk verschijnsel, als zij in de gooten en in de voegen van den muur gaan woekeren. Dat wijst op verwaarloozing en.... op komende groote onkosten. Op den toren van Eemnes, weliswaar hier ver vandaan groeit uit de voegen een vlierboom van 2 meter hoog, wel 25 meter boven den grond. Alleraardigst, jawel Cahiers, Dictaatcahiers, Passers Pennen, Potiooden Vlakgom, Kleurpotlooden,Tuben Verf, Drie hoeken, Teekenboeken, Teeken- doozen, enz enz., Groote voor raad en sorteering bij: Bloemendaalscheweg 53 Bloemendaalscheweg 255 Warmoesstraa' 10 Telefoon 3039 Telefoon 2292 Tele'oon 10547 PASFOTO'S VOOR PERSOONSBEWIJZEN Tolgens nieuwste voorschrift. KLEVERPARKWEG 7 SPAARNWOUDERSTRAAT 63 maar het bewijs, dat restauratie van dien toren wel eens een bedrag van vele cijfers zou kunnen vormen. Wat aan weer en wind is blootgesteld, verweert. En die verweering moet worden tegen gegaan: als zij optreedt ten spoedigste! Zuinig met alles. Men kan ook tè zuinig zijn, om zijn huis tijdig te laten nazien. Echter is dat verkeerde zuinig heid, die de wijsheid te pakken tracht te nemen, natuurlijk zouder succes. Want bederf gaat, een maal begonnen, ontzettend snel verder; alleen een regelmatige inspectie kan dat bederf voor komen .en, omdat dan slechts weinig kosten en weinig materiaal noodig zijn, ligt daarin de echte zuinigheid, die tevens het wonen gezelliger maakt en het aanzien van uw pand verhoogt. Pas op voor toch1. Tocht is een zeer gevaarlijk iets, omdat men er allerlei ziekten door kan krijgen. Tocht is daarenboven thans minder dan ooit gewenscht, omdat men zeer zuinig moet zijn op de warmte. Tochtende ramen, afwijkende deuren enz. dienen vóór het invallen der koude grondig te worden voorzien. Hier ook geldt, dat met weinig kosten veel gerief kan worden verschaft. Ook het werk is welkom. De vaklieden, die uw huis tot uw woning maken, waar het ook 's winters goed is te ver toeven, weten hoe zij dat moeten doen. De repu tatie van het aannemersbedrijf staat er borg voor, dat herstellingen vakkundig worden uit gevoerd. Het werk is den vakman welkom, het is hem toevertrouwd en het kan verricht wor den, want het materiaal is er voor. Soms is het ander materiaal dan er vroeger werd gebruikt, maar steeds zal de aannemer kunnen zorgen voor soliede werk, dat den vakman eert en den huiseigenaar voldoet. 27668 Belpeau Chemisch Cosmetische Industrie Tolienslaan 6, Aerdenhout. 27669 Erdman, C. A., Heerenweg 175, Heemstede 19364 Jansen, Bernh., Brakenburghestr. 13zw. 25931 Meihuizen, M., Muiderslotweg 118. 25934 Nauta, L. Th., Commissionair in Effecten, Orionweg 40. 29963 Pol, W. G. S. v. d., Beethovenlaan 36, Heemstede. 19362 Smit Jr.. R., Onderwijzer, Jan van Galen straat 8. 19363 Beekman Jr., C. J., bakker-leeraar, Bosch en Hovenstraat 4, Gemeente Bestuur en Gemeentelijke Instellingen Haarlem, ru briek Luchtbeschermingsdienst. 18963 „Piketpost Rijksstraatweg 24" 19263 Houwing, W., Teslastraat 3. 27666 Laimböck Jr., Joh., Handschoen Industrie, Heerenweg 115, Heemstede. 19268 Luuring, B. B„ boekhouder, Jan Steenlaan 26, Heemstede. Gemeente Bestuur en Gemeentelijke In stellingen Haarlem. 17430 17436 17437 17438 17439 „Commandopost Luchtbeschermingsdienst" Schuilkelder Stadhuis. 29967 Brouwer, Th., Inspecteur v.h. lager onder wijs Heemst. Dreef 171, Heemstede. 25926 Holgen, Ir. C. H., Hooge Duin en Daalsche- weg 16, Bloemendaal. 25831 Jeugdherberg „Jan Gijzen", Kerklaan 49, Haarlem-Noord. Luchtbeschermingsdienst. 18964 „Piketpost Hertzogstraat 5". 18965 „Piketpost Spiegelstraat 31rd." 18966 „Piketpost Floraplein 25f". 18967 „Piketpost Zijlweg 328". 25531 „Piketpost Orionweg 1". 19361 Stiphout, A. W., Hoogstraat 2. 29970 Wijk en Kortleve. Fa. van, Graanhandel P. L. J. v. Andel Meerweg 82, Heemstede. Dan naar Groote Houtstraat 26boven t/o de AnegangTel. 17856 ORGELBESPELING. biWoensdag 27 Augustus a.s. wordt in de Ned. Herv. Kerk, alhier, des avonds 8 uur een orgelbespeling gegeven door den heer Piet Halsema met medewerking van den heer Onne van der Klashorst, cello. GEVONDEN VOORWERPEN. heTerug te bekomen bij: D. Haddeman, Wagenweg 240, Haarlem, armbandjePolitiebur. Ceintuur; Dr. Tombrock, Burg. v. Lennepweg 2, distributiekaart; Weller Raadhuisstraat 122, ge wichten; Van Dijk, Oude Tolhuisstraat 29,- hor loge; Koutman, Bennebroekerdijk 78, Haarlem mermeer, horloge; Politiebureau, dameshoed en handschoen; Koomen, Heerenweg 23c, collier met hanger; Gaasterland, J. Verhulstlaan 12, kano; Dingerdis, Bankastraat 64, kettinkje met kruisje; Politiebureau, laars; Weïjers, Res Novaplein 21. muilkorf; Verzijlberg, Sumatrastraat 34, melkbus; Weverstraat 10, Haarlem, nummerplaat; Tolk, Kerklaan 81, portefeuille; Verspoor. Voorweg 7, portemonnaieidem portemonnaieWoudenberg, Burg. v. Lennepweg 32, ring; Fata», Kruisweg 1847, Tozenkrans; v. <j. Aar, Kastanjelaan 35, schoen; De Wagt, Berkenlaan 4, schoffel; Pot, Postlaan 15, stalhalster; Zonneveld, Drieheeren- laan 30, sleutel; Galjaard, Glipperweg 59c, hang slot; Politie-bureau, sleutels; Visser, Marisplein 11, hos sleutels; Krieken, Hugo de Grootlaan 8, taschje; Dcné, Constantijn Huijgenslaan 20. vul- nen: Zonneveld, Drieheerenlaan 30, vulpotlood: Jansen, Raadhuisstraat 83, dekzeil. I Voortaan met illustraties van Mej. M. Thomsen. Het verheugt ons, te kunnen mededeelen, dat de stukjes „Op de grens van weiden en duinen" voortaan voorzien zullen zijn van illustraties van onze plaatsgenoote Mej. M. Thomsen. Het is een groot voordeel als een beschreven plant of ander natuurhistorisch voorwerp bij de beschrijving kan worden afgebeeld en het is dubbel aangenaam, wanneer dat op duidelijke en tegelijk kunstzinnige wijze geschiedt. De afbeeldingen zullen er hópenlijk toe bijdra gen, de liefde tot en de kennis van wat er leeft en groeit te bevorderen. Windekelken Het is nu de bloeitijd van de windekelken. Prachtig slingeren ze zich door de heggen, langs struiken en planten. Sommige heggen en strui ken zijn er geheel door bedekt, enkele planten worden er zelfs door verstikt. De haagwinde (Calystégia sépium) met haar prachtige, groot witte kelken heeft frissche groene bladeren en kan heel hoog worden. On langs zagen wij exemplaren, die zich langs een houtmijt omhoog slingerden, telkens uitstekende takken gegrepen hadden en zoo tot meer dan drie meter hoogte geklommen waren en een overvloed van blanke kelken hadden. De hagewinde is een zeer levenskrachtige plant .Toen we bij onze experimenten met wilde •lanrin, jaren geieden, ook wat van de gemak kelijk afbrekende witte wortelstokken van de hoogwinde uitgegraven en bij onze schutting in den vrijen grond geplant hadden, kwamen we dat aan de weet. Langs door ons gespannen draden groeiden ze welig iop en vertoonden een massa bloemen; een prachtig gezicht. (Teekening M. Thomsen) Het voigend voorjaar moesten we echter de heele zaak weghalen, want in dat stuk tuin, waar de grond goed los was, waren de wortel stokken zoo ontzettend uitgeloopen en vermenig vuldigd, dat verder voortgaan met het experi ment bezwaarlijk werd. Dat wisten we alweer. Waar de haagwinde geen voldoenden steun vindt om opwaarts te groeien, slingert zij zich b.v. langs het gras voort, dat door het zoodoen de sterk toegenomen gewicht neerbuigt. Alles aan deze plant is sierlijk; kiemplant stengel, blad, bloemknop, ontluikende en open kelk. Ze wordt haast overal gevonden, maar veelal in rommelhoeken, die door het frissche groen en smetteloos wit der windekelken dan ongemeen verlevendigd worden. Zeker een plant om van te houden, maar zoo als gezegd, niet om in een net tuintje te kwee ken. J. H. VAN DER SCHOOR. f

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1941 | | pagina 3