de in ons beroepschrift omschreven bezwaren niet gegrond werden verklaard. Deze bezwaren betroffen de in het plan opgenomen veel te ver gaande bevoegd heden tot vrijstelling van bebouwings-voorschriftendie aan burgemeester en wethouders werden toegekend en de ontoereikende bezwarenprocedure. Deze zouden, aldus het beroepschrift, onafwendbaar leiden tot te dichte be bouwing van nog open ruimten tussen de woningen met aan- of uitbouwen en bij gebouwen Gedeputeerde Staten hadden erkend dat de hierdoor te vrezen verdichting en aantasting van het landschap strijdig was met de ruime stedebouwkundige opzet en het conserverende karakter van het oorspronkelijke bestemmingsplan voor het onderhavige villagebied, maar hadden desondanks anders beslist. De Stichting diende haar beroep in op 11 november 1986. Het werd, met de be roepen van een viertal anderen, op 12 juli 1988 behandeld. Op 25 april 1989 werd ons een afschrift van het Koninklijk Besluit van 17 maart 1989) toegezonden. De beroepen werden alle ongegrond verklaard, wederom heel veel werk vergeefs verricht ?5?teimingsplan_Aanyullende_bestemmingsplannen_( "Paraplu-bepalingen" De -gedeeltelijke- goedkeuring door Gedeputeerde Staten van het door ons aan gevochten "bestemmingsplan" Aanvullingen bestemmingsplannen 1984, (van Ge meentewege ook wel aangeduid met de merkwaardige benaming "Paraplu-bepalin gen") is naar aanleiding van het door ons ingestelde Kroonberoep vernietigd. Het Koninklijk Besluit van 21 maart 1989 luidde is goedgevonden en verstaan: I. met vernietiging van het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland van 13 januari 1987 afd. 1 nr. 3, aan het door de raad der gemeente Velsen op 5 juni 1986 vastgestelde bestemmingsplan "Aanvulling bestemmingsplannen alsnog goedkeuring te onthouden II.het beroep van de Stichting Santpoort voor het overige ongegrond te ver klaren III.te gelasten dat de provincie Noord-Holland aan de Stichting Santpoort het door haar ingevolge artikel 32, vijfde lid, van de Wet op de Raad van Sta te gestorte recht, zijnde f. 150, vergoedt. In dit geval werd ons werk dus wél met succes bekroond. Aan deze zaak is in de plaatselijke pers (IJmuider Courant, Haarlems Dagblad) ruime aandacht ge schonken. 29 en 30 mei 1989). Onze bezwaren richtten zich in de eerste plaats tegen de gevolgde procedure, namelijk de gelijktijdige invoeging in 27 zeer oude, oude en enkele nieuwere "bestemmingsplannen" van een reeks moderne bouwvoorschriften, die bovendien daarin niet pasten. Wij betoogden onder andere dat voor elk dier bestemmings plannen afzonderlijk de wettelijke inzagetermijn in acht had moeten worden ge nomen Hoewel een goed inzicht in deze zaak slechts kan worden verkregen door bestu dering van het dossier, volgen hieronder enkele gegevens en data waaruit kan blijken hoe langdurig en ingewikkeld de procedure is geweest. 1. Aankondiging inspraak "Paraplu-bepalingen" mei 1985 voor het overige" :dit betrof een opmerking géén beroep of bezwaar! Wij hadden erop gewezen dat G.S. in hun goedkeuringsbesluit dit niet ten aan zien van bepaalde planonderdelen onherroepelijk hadden verklaardzoals de Wet voorschrijft. - 3 - 2 Commentaar Stichting naar Gemeente 28 mei 1985 3 Reactie B. en W. 31 iuli 1985 4. Ter inzage legging ontwerp 3 februari 1986 5. Bezwaarschrift Stichting 27 februari 1986 6. Memorie voor hoorzitting 3 mei 1986 7 Hoorzitting Gemeente 7 mei 1986 8. Vaststelling "bestemmingsplan" door gemeenteraad: 5 juni 1986 met ongegrondverklaring van de belangrijkste be zwaren van de Stichting) 9. Bezwaarschrift naar GedStaten 14 juli 1986 10. Behandeling in commissie G.S. 11 december 1986 11. Besluit G.S. (ongegrondverklaring bezwaren 13 januari 1987 12. "Kroonberoep" bij Afd. Geschillen van bestuur van de Raad van State 26 februari 1987 13. Bericht RvStbehandeling op 9 juni 1988 7 maart 1988 14. Aanbieding nadere stukken aan RvSt 12 maart 1988 15. Na inzage stukken: aanbieding nadere Memorie: 28 maart 1988 16. Bericht uitstel behandeling tot nader 31 mei 1988 17. Behandeling bij Afd. Geschillen van Bestuur 8 november 1988 18. Bericht RvStAdvies voor H.M. de Koninginverzonden op 30 december 1988 19. Koninklijk Besluit 21 maart 1989 (ontvangen 6 mei 1989) Uiteraard is de zaak in ettelijke bestuursvergaderingen, zowel vóór als tij dens deze verslagperiode aan de orde geweest. Tot zover de gang van zaken betreffende de Aanvullingen bestemmingsplannen 1984, aangediend als "paraplu-bepalingen" in mei 1985. Het was een voorbeeld van de behandeling van bestemmingsplannen, waartegen de Stichting Santpoort - op basis van haar statutaire doelstelling - protest had aangetekend en de gehele rechtsgang tot in hoogste instantie had te gaan, deze maal, helaas een uitzondering, niet tevergeefs. Over andere door ons gevoerde bezwaren- (en beroeps-)procedures kunnen we daarom kort zijn. Bestemmingsplan Agrarisch Gebied Zuid Ten aanzien van het Agrarisch Gebied Zuid was een voorontwerp bestemmingsplan voor het eerst op 27 maart 1987 in bespreking gekomen. Hierin was het voorne men van B. en W. opgenomen de illegale volkstuinen en de eveneens illegale ca ravanstalling als zodanig te bestemmen en dus te legaliseren. De afzichtelijke verloedering van het gebied aan de Wüstelaan door de zee van witte caravans was, zoals bekend, al jarenlang (sedert omstreeks 1976) een ware steen des aanstoots. Evenals een aantal omwonenden heeft de Stichting telkens opnieuw op verwijdering van deze met het bestemmingsplan strijdige caravanstalling aangedrongen. Vrees voor de eigenaar van het perceel resulteerde in het staken van protest-acties door de omwonenden, maar de Stichting bleef aanhouden en opperde de mogelijk heid van verplaatsing naar een vrijkomend perceel aan de Oude Pontweg te Velsen. Op 1 april 1987 was er een inspraakavond over het voor-ontwerp, waarbij onder andere uiteraard zowel de illegale volkstuinen als de caravan-opslag ter sprake kwamen Op het gemeentelijke rapport over de inspraak van 1 april 1987 reageerde de Stichting met een uitvoerig commentaar; er was op uitnodiging van voorzitter Boerma van de volkstuinvereniging een rondleiding door het volkstuinen-gebied en vervolgens, half oktober 1987, een gesprek met de wethouder over dit onder werp - 4 -

De Zandpoort | 1989 | | pagina 3