Het perceel is "opgeknapt" van tuinderij naar weiland met daarop enkele geiten. Deze naar onze mening duidelijke verbe tering is een lust voor het oog van menige voorbijganger. Wel kunnen vraagtekens worden gezet ten aanzien van de illega le (bouw)activiteitenmeestal in de weekeinden en in de avonduren, op dit perceel. Enkele voorbeelden: - Er is electriciteit en gas aangelegd - Een illegaal bouwvallig schuurtje (was niet te zien door het groen er omheen) is opgeknapt en 50 cm verhoogd - Er zijn bomen van respectabele leeftijd zonder pardon en zonder vergunning gekapt - Er is een caravan geplaatst achter het schuurtje en vrijwel onzichtbaar vanaf de openbare weg - Er zijn extra hekken geplaatst tussen de openbare weg en het perceel en coniferen geplant ter afscheiding tussen de openbare weg en het perceel (de meeste coniferen zijn doodgegaan en verwijderd) - Door het aanbrengen van een luifel (opgenomen in het dak) is de schuur vergroot In een brief aan de sector Bouw- en Woningtoezicht (Gemeente werken) van de gemeente Velsen is door omwonenden de veront rusting uitgesproken ten aanzien van deze activiteiten. Tij dens de inspectie door functionarissen van de sector Bouw- en Woningtoezicht konden (op dat moment) geen bouwactiviteiten worden geconstateerd welke in strijd zouden zijn met de regel geving. In de brief van de directeur van de dienst Gemeentewerken als antwoord op de brief van de omwonenden is ondermeer het vol gende opgenomen: Verdere actie blijft achterwege zolang de situatie zich ter plaatse niet wijzigt. Mocht u zelf onverhoopt in dit gevoelige gebied toch nieuwe bouwactiviteiten waarnemen, waarvan u denkt dat deze niet passen binnen de bouwvoorschriften, dan bent u uiteraard vrij om dit te melden bij de sector Bouw- en Woningtoezicht van mijn dienst. Naar onze mening kan hieruit worden geconcludeerd dat, wel licht door onvoldoende menskracht (controle ambtenaar), ten aanzien van de bewaking van bestemmingsplannen een belangrijke rol aan de burgers van de gemeente wordt toegedacht. Wij gaan er van uit dat deze eigenaar inziet dat dit gebied beschermd moet blijven en zich voor dit doel, in het belang van de regio, zal inzetten. Wij gaan er niet van uit dat de eigenaar van dit perceel, in afwachting van verdere ontwikke lingen, heeft gekozen voor het (in kleine schijnbaar onschul dige stappen) uitbouwen van een illegaal schuurtje en het plaatsen van een caravan (waarbij aanpassingen voor de toe komst minder duidelijk zichtbaar worden doorgevoerd) 17 Overige opmerkingen ten aanzien van de groene long De aankoop van een stuk van de groene long geeft naar onze mening verplichtingen t.a.v. het behoud van dit unieke stuk dorpsgezicht Met betrekking tot de illegale schuur op het perceel B is het de vraag of men, indien dit goed wordt afgeschermd van de omgeving, ongestraft kan bouwen. Het is jammer dat de stichting geen vermogen heeft om derge lijke gronden aan te schaffen en daarmee de garantie te geven voor het behoud in de toekomst. Conclusie Zoals ook door een ambtenaar van de gemeente Velsen tijdens de voorlichtingsbijeenkomst over de Structuurvisie is aangehaald, komen er nog steeds aanslagen voor op de groene long. Dit gebied zal dan ook blijvende aandacht van overheid en burgers nodig hebben. 5.a START HISTORISCHE KRING VEI.SEN IN 1992 De Historische Kring Velsen is als vereniging van start ge gaan. Op 29 mei zijn de statuten gepasserd en op 28 september hebben de leden in hun eerste vergadering het huishoudelijk reglement vastgesteld. In die vergadering is ook het voorlopige bestuur aangewezen als bestuur. Aan het bestuur is opgedragen leiding te geven aan de Kring en alles te doen om het doel van de vereniging te verwezenlijken. Dat doel is in de statuten als volgt omschre ven: a. het stimuleren en coördineren van het onderzoeken, vast leggen en bekendmaken van de geschiedenis van Velsen en zijn bewoners. b. het bevorderen van en/of meewerken aan de instandhouding van historische objecten en waarden in Velsen. WTF. VORMEN DE HISTORISCHE KRING VELSEN? De Kring telt nu 7 leden-organisaties en ca. 65 individuele leden. De leden-organisaties zijn; Stichting Archeologische Werkgroep Velsen Genealogie Vereniging Velsen Gemeentearchief Velsen Oud-Katholieke Historische Kring Velsen Stichting Santpoort Stichting Wijkcomité Oud IJmuiden Stichting Wijkcomité Velserbeek De Stichting Santpoort wordt in de Historische Kring Velsen vertegenwoordigd door de heer Hans Kruger 18

De Zandpoort | 1993 | | pagina 11