Afbeeldingen behorende bij artikel "Maranatha: kliniek vol rust en vrede" en "Romeinse invloeden in de regio Velsen" 26 Afbeeldingen behorende bij artikel "Romeinse invloeden in de regio Velsen" Romeinse Taberna in kader van het thema: "Romeinen in Velsen 2000 jaar geleden" tijdens de Santpoortse Feestweek 2015. Typisch is het rode, gladde aardewerk, heel populair in de Romeinse periode. Het moest worden geïmporteerd, omdat de Nederlandse klei niet geschikt was. Toch was dit aardewerk goedkoop genoeg om door de gewone burger te worden aangeschaft en het oogde deftig. Een bijzonder type aardewerk, op de afbeelding rechts, is het terra sigilata", dat "gestempeld aardewerk" betekent en een extra glad oppervlak had. Dit aardewerk werd wèl nagemaakt in Nederland; de Romeinen waren er zeer aan gehecht. In onze tijd zien we nog steeds de met opdruk versierde aardewerk bloempotten met klassieke afbeeldingen. Bron tekst: Op het spoor van Romeinen en Bataven; Teleac, 2003. Bron afbeeldingen: Foto's L. Baron Afb. Geboortekaartjes van D. Groeneveld en J. Groeneveld, respectievelijk geboren in de Kraamkliniek Maranatha aan de Wüstelaan en Duinweg. Hun oudste broer Rob is geboren in villa Veelzicht aan de Burg. Enschedélaan. Dit soort kaartjes waren heel erg in de mode in de jaren veertig en vijftig. Voorbeeld van een Romeins legeronderdeel, een cohort, met de standaarden. De standaard met de vijf ronde schildjes is van verre herkenbaar tijdens de strijd. De dierenkoppen worden gedragen om de vijand af te schrikken. Duidelijk is te zien wat er werd gedragen door de Romeinse soldaten. Bron: Foto's L. Baron 27

De Zandpoort | 2015 | | pagina 15