Staalcollectie SCHILDERWERKEN. B. A. CASSEE ZONEN Schouwtjeslaan 23, VAN HUIS JANSEN A. A. MOOREN berichten de nieuwe ONTVANGST der Burgerlijke Stand. Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. Bestelt Uw AUTO I „BOSCH EN VAART' j Fa. Gebrs. REE, Vakkundige uitvoering van alle Luxe en Orthopedische Schoenmakerij Speciaal adres voor fijne reparaties. JOH. PORTEGIES DAMES! lepenlaan 8 - Heemstede FEUILLETON. ZIJN NICHTJE. DE EERSTE "HEEMSTEEDSCHE COURANT. JUBILEUM. Even willen wjj melding maken van het feit dat de N.V. Nachtveiligheidsdienst te Haarlem op den dag van heden jubileert. Het is vandaag juist 20 jaar geleden dat de eerste grondslagen gelegd werden voor den thans bestaanden dienst. De heer N. Pothoven, bijgestaan door Jhr. Graaflandt als commissaris, richtte in 1909 een nachtveiligheidsdienst op. In 1924 werd de bestaande dienst over genomen door den heer L. Lam, thans directeur der vennootschap. Onder zijn beproefde leiding is de dienst in bloei toegenomen, zoodat wjj kun nen volstaan met den directeur veel geluk toe te wenschen en de hoop uit te spreken, dat de nachtveiligheidsdienst moge blijven groeien en bloeien. Wjj stellen ons voor nog nader op een en ander terug te komen. H. P. C.-NIEUWS. Door het aanhoudend vriezen in het begin van dezen week had het H. P. C.-bestuur besloten den wedstrijd, welke voor j.l. Woensdagavond was vastgesteld, en ook het oefenen geen doorgang te doen vinden. Maar nu het dooien is ingetreden, kunnen we weer met frisschen moed onze onder linge competitie voortzetten. Alle deelnemers aan de wintercampagne worden vooral verzocht op ons oefenuur te komen trainen wat niet alleen voor de vereeniging, maar ook voor hun zelf van zoo groot belang is en voor het a,s. zomerseizoen zulke goede resultaten kan hebben. Voor a.s. Woensdagavond is de wedstrijd BE vast gesteld, waar respectievelijk de heeren H. J. Leijenaar en J. J. Moolenaar captain van zijn. De competitieleider heeft verzocht, allen die in bovengenoemde zeventallen zijn ingedeeld, op tijd aanwezig te zijn, opdat een en ander een vlot verloop kan hebben. BESTUURSVERKIEZING R.K. VOLKSBOND. Naar aanleiding van de statutenwijziging zal op de jaarvergadering op Dinsdag 12 Februari een verkiezing plaats hebben van een voltallig bestuur. Aftredend zijn de heeren W. Groenland, N. J. v. d. Linden, J. W. v. d. Erf, J. C. Behage, J. v. Honschoten, L. C. Snoeks, H. A. Meeuwen oord, A. Selhorst en H. P. Warmerdam. Candidaten kunnen tot uiterlijk 5 Februari opgegeven worden bij den 2en Secretaris, J. C. Behage, Lindenlaan No. 3. Op de jjsbaan der Volharding viel gisteren avond Mej. V., wonende te Haarlemmermeer, bij het schaatsenrijden achterover en bleef bewuste loos liggen. Na in de tent der ijsclub te zijn binnengedragen kwam zij weder tot bewustzijn en is zij daarna per auto naar haar woning vervoerd. KUNSTKRING HEEMSTEDE. Harp-concert Rosa Spier. Zij.straat 83 Ostadestraat 3 Telefoon 11307 j.l. gaf Rosa Spier in het Protestantenbond een harp- leden van den Kunstkring Maandagavond gebouw van den recital voor de Heemstede. De zaal was slechts matig bezet, wat wel een teleurstelling zal geweest zijn voor het bestuur, dat alle krachten inspant om de uitvoeringen zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Misschien was het ijs er de oorzaak van, dat de opkomst minder groot was, dan men mocht verwachten. Het was ongetwijfeld de mooiste uitvoering i in dit seizoen gegeven, ook al omdat het iets buitengewoons was, iets aparts, buiten de sfeer der gewone uitvoeringen. Harpspel is niet iets, wat wij dagelijks te hooren krijgen, het heeft voor velen de bekoring van het nieuwe, althans het zeldzame. En dat de Kunstkring er in ge slaagd is, een harpkunstenares, die niet slechts j in Nederland, maar ook in het buitenland door I haar weergaloos spel beroemd is, hier in Heem stede te doen optreden, mag wel zeer gewaar deerd worden. Dat de aanwezigen dit deden, daaraan behoeft niet te worden getwijfeld. Tijdens de uitvoering was het doodstil in het gebouw en luisterde men bekoord naar de ragfijne klanken, die de kunste nares uit het sierlijke instrument wist te too- veren volgde men geboeid de vlugge bewe gingen der lenige vingers, die de snaren als het ware liefkozend streelden of soms forsch ded4^ trillen. Rustig en elegant, doch met verwon derlijke vaardigheid borduurde de kunstenares verder op het stramien der snaren, en een parelende klankenweelde trof het oor der aan dachtig luisterende toehoorders. Vóór de pauze werd gespeeld „Les Moison- neurs" van Couperus, „Le rappel des oiseaux" van Rameau, „Toccata" van Paradisi en „Pas- sagaglia" van Handel. Deze stukken, oorspron kelijk geschreven voor clavecimbel, waren door de kunstenares voor harp bewerkt. Vervolgens bracht zij ten gehoore de sonatine in F majeur van Nadermann, gevolgd door „Fantasie" van SaintSaëns en „Impromptu" van Gabr. Fauré. Na de pauze volgden: „Variations pastorales sur un vieux Noël" van Rousseau, en „Sarabande" van Gaubert, terwijl het programma besloten werd met „Impromptu caprice" van Piemé en „Al Ruscello" van Luigi Tedesci. Het publiek, dat eerst Rosa Spier had begroet als de eerste de beste dillettante, scheen ten slotte toch te beseffen, welk een meesterschap op het instrument hier werd vertoond en toonde zich na ieder nummer enthousiaster. Het in den aanvang matige applaus groeide aan het eind tot een stormachtige ovatie, die tot een toegiftje noopte, waaraan de kunstenares voldeed. Twee maal had zij een welverdiende bloemenhulde in ontvangst te nemen. Het was een bijzonder genotvolle avond en wij zijn overtuigd, dat velen in hun hart den wensch hebben geuit, dat het niet voor het laatst mocht geweest zijn, dat Rosa Spier in Heemstede haar kunst bracht. Door G. v. d. V., wonende te Haarlem, is aangifte gedaan van het vermissen van een paar schaatsen, welke hij op den wal van de Craye- nestervaart had neergelegd. Ook door Mej. P. is aangifte gedaan van het vermissen van een paar schaatsen, vanaf haar rijwiel hetwelk zij had geplaatst onder de waranda van een café. FONDS VOOR ZIEKEN HUIS VERPLEGING. Woensdagavond hield het fonds voor zieken- huisverpleging, onderafd. van de Ned. R.K. Volksbond haar derde jaarvergadering. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het fonds steeds in bloei toeneemt. Het ledental steeg in 1928 van 2988 tot 3936, welke vooruit gang deels te danken is aan de toetreding der studenten van het Seminarie Hageveld. Met het' fonds in de Haarlemmermeer is over eenstemming bereikt omtrent de overname van leden. Dit is ook geprobeerd met het fonds te Bennebroek, waar nog geen antwoord van ont vangen is. Getracht is verlaging van verplegingskosten bij het bestuur van het Diaconessenhuis te ver krijgen, echter zonder resultaat. Dat het fonds nuttig werk heeft verricht bleek wel uit het overzicht van de opname in ziekenhuizen. Het financieel verslag van den penningmeester was minder optimistisch. Aan verpleeggelden werd uitgegeven de somma van 9999.50. Sloot het boekjaar van 1927 met een batig saldo van ƒ2534.59, nu, door de vele verpleeg- dagen, was dit, trots de hoogere inkomsten, ge daald tot ƒ2260.17. De heer P. Goossens werd bij acclamatie als penningmeester herkozen. Een zeer belangrijk punt op de agenda was een voorstel tot aanstelling van een controlee rend geneesheer. De voorz. verdedigde dit voor- stél, waarna een geanimeerd debat ontstond, waarna tenslotte besloten werd een controlee rend geneesheer aan te stellen. De rondvraag leverde weinig belangrijks meer op, waarna de voorz. de vergadering op de ge bruikelijke wjjze sloot. AANNEMERS BEËED. MAKELAARS. Meest erlotlelaan 12. Telefoon 16468 GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 29 Januari 1929. C. H. Groenewegen, Lieven de Keylaan 13. H. Geutskens, Bleekersvaartweg 27. - H. School- derman, Binnenweg 62a. A. Buurman, Bronsteeweg 106. J. M. FrylinkVeerman, Bankastraat 83. J. Post, Clivialaan 15. J. P. Schmal, Zandvoorter Allee 30. J. Waage, Clivialaan 7. Getrouwd: A. v. Tol en P. J. Telleman. BevallenM. E. v. d. Bergv. Amerongen d. C. M. v. Assema—Warmerdam z.A. v. Seg- j gelenKonst z.N. OttePrins z. Overleden: F. v. Heel 82 j. Agenda van den Stadsschouwburg te Haarlem. Zaterdag 2 Februari: Het Ver. Rotterd. Hofstad Tooneel, „Juffrouw Kerkmuis". Zondag 3 Februari: Fritz Hirsch Operette, „An der schónen Blauen Donau". Dinsdag 5 Februari: Italiaansche Opera, Af- scheidsvoorstelling van de Japansche Zan geres Isang Tapales in „Madame Butterfly", van Puccini. Vrijdag 8 Februari: Abonnementsvoorstelling 4de Serie (Oranje kaart) „Ora et Labora", van Herman Heyermans. N.B. Voor deze voorstelling zijn nog plaatsen verkrijgbaar tegen: ƒ1.50, 0.85 en ƒ0.50 (alles inbe grepen) giiii:iiiiiiiiNiiiiimiiiiiititiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiitiii:iniiiiiiiiiiiiiiiiiinuiiiimiiiu 1 BIJ DE TAXI-ONDERNEMING j (voorheen Standplaats „Bosch en Vaart") Telefoonnummer 14665. Aanbevelend, J. R. GRAAL. »•- Nette Wagens en coulante bediening. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiliiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiF Adr. v. Ostadeplein 4 Tel. 28600 in hel Bronstccpark HEEMSTEDE. Zn. F. ROOJJERS, Gedipl. particulier verpleegster. PÉDICURE, MANICURE, MASSAGE. BRONSTEÉWEG 52 - HEEMSTEDE. Zandvoortschelaan 135 Heemsteds. TELEFOON 26261. Het bekende ADRES voor permanent wave l 7.50, Watergolf a f 0*90, Ondulccrcii a f 0.50 Knippen 5 f 0.40 is thans BAAN 43, Dameskapsalon „GALLIA". Aanbevelend, H. HUYBENS, Dameskapper. Onder Rijkstoeziebt cedipl. SCHOEN HERSTELLER Bekroond op de Vaktentoonstelling 1927 te Rotterdam Naar het Engelsch. 2) Ze waren nu al bijna bij het bewuste huis, toen Vida zei: „Daar komt Oom juist aan. Dan ben ik zeker al laat. Ik hoop maar, dat Oom niet boos is. Maar ik zal U even aan hem voorstellen, want hij zal U wel willen bedanken." Hugh Lorrimer hield zich ten zeerste aan bevolen voor de voorstelling: dit kon immers leiden tot een uitnoodiging. Maar nadat Reynold Revill een kort verslag had gekregen van de ridderlijke wijze waarop de jonge man haar te hulp was gekomen, bedankte hij Hugh op hoffe lijke wijze, maar scheen niet genegen, de kennis making met hem voort te zetten, zoodat de heeren met een beleefden groet scheidden. Vida kreeg nu een ernstige vermaning, om toch nooit meer uit te gaan zonder geleide van Miss Bunney en zij wist ook niet, hoe dit avon tuurtje bij haar oom meer onrust had gewekt, dan hij rechtstreeks tegen haar zeggen wilde. Zij werd nu ook al achttien, dacht hij en was niet langer een kind! Gedurende het diner was Mr. Revill dan ook steeds vervuld van deze ge dachte, die hem niet aangenaam had aangedaan en hem kortaf en verstrooid maakte. Reynold Revill was een invloedrijk man van zaken. Hij was het hoofd yan een groote reederij, zooals zijn vader en zijn grootvader dit vóór hem geweest waren. Reeds op acht-en-twintig- jarigen leeftijd was hij zijn vader opgevolgd als hoofd van de firma. Zijn jongere broer David verbleef in dien tijd in Oost-Afrika, waar hij de leiding had van een afdeeling van de zaak, maar waar hij nu twee jaar geleden overleden was. Onmiddellijk had Reynold zich toen daarheen begeven, om persoonlijk de zaken te regelen, eer hij die aan een ander overdroeg. Hij bracht een meisje van drie jaar mee: het dochtertje van zijn broer, ofschoon niemand ooit van diens huwelijk had gehoord. Het kleine ding had een eenzaam leventje geleid in het sombere, groote huis, hoewel haar oom altijd goed voor haar gezorgd had en blijk baar met veel menschenkennis Miss Bunney voor haar had gekozen als gouvernante, want deze had zich waarli,jk betoond een liefderijke, verstandige opvoedster en was nu nog Vida's moederlijke vriendin. Toch had hij het kind nooit verwend, of het tot zijn speelpopje gemaakt; zoodat Vida altijd hoog had opgekeken tegen haar oom. „Ik vond het erg aardig van Oom, dat hij mij geen standje gaf, dat ik alleen was uitgegaan," zei ze tegen Miss Bunney, toen ze samen thee dronken. „Hij vond zeker, dat je al genoeg gestraft zoudt zijn door den schrik, dien je hadt uit gestaan!O, ik moet er niet aan denken' Als die jonge man niet tusschenbeide getreden was, wie weet, wat je dan nog zou zijn over komen „Arme Bunney! Nu, ik beloof je, dat ik nooit meer zoo iets zal uithalen. Want de echte smaak voor het avontuurlijke schijn ik toch niet te be zitten! Ik begrijp nog niet, wat hij wilde met mijn linkerarm." Onwillekeurig stroopte zij de linkermouw wat op en Bunney, die deze beweging met de grootste belangstelling gadesloeg, riep ineens: „Hoe is het mogelijk, dat ik dit litteeken nooit bij je gezien heb!" ,Dat heeft er toch anders altijd gezeten, zoo lang wij elkaar kennen, Bunney!" „Wat is het dan? Heb je je daar eens ge sneden „Ik herinner het mij niet meer precies. Maar zoo vaag staat er mij iets van voor, dat ik eens gevallen ben en dat ik toen vreeselijk heb ge huild, omdat ik veel bloed zag. Maar dit moet dan nog zijn geweest, éér Oom Reynold me naar Engeland nam." ,En zou die vreemde, donkere man niet hebben afgeweten van dat litteeken?" „Wel, neen; tenzij hij de gave van helder ziendheid bezat en eens wilde onderzoeken, of hij goed gezien had." Al zei Miss Bunney er nu ook niets meer van, in den geest bleef zij er nog geruimen tijd mee bezig en haar kwam het nog niet zoo onmogelijk voor, dat de man het bestaan van dat litteeken daar zou hebben vermoed. Wat zou die goede vrouw zich innig ongerust hebben gemaakt, als zij had geweten, dat de belangstelling van den donkeren man in Vida Revill zóó groot was geweest, dat hij haar zelfs nog gevolgd had, toen Hugh Lorrimer haar zijn geleide had geboden en dat hij het eerst op gegeven had, toen die haar veilig en wel onder de hoede van den ouden heer had gesteld. HOOFDSTUK II. „Dat moet het nichtje zijn geweest van Rey nold Revill!" liep de tante van Hugh Lorrimer, Lady Gertrude Creswell, toen hij het avontuur van dien middag aan haar had verteld. „Maar waarom houdt hij dat arme kind zoo opgesloten binnen de vier muren? Kent U hem, Tante?" „Ja, ik ken hem, sinds mijn huwelijk. Wallace en hij waren oude vrienden. Het is een man, om achting voor te hebben. Hij staat aan het hoold van een bloeiende reederij." ,Ik geloof, dat U een aanbidster is van het Gouden Kalf, Tantetje! Wat zult U dan min achtend neerkijken op zoo'n armen drommel, als ik ben." .Malle jongen! Het is niet zijn rijkdom, dien ik bewonder, maar zijn energie; want toen hij de zaken van zijn vader overnam, was de firma zeer achteruit gegaan en hij heeft er alles toen weer zoo prachtig bovenop gewerkt. Hij is wat gereserveerd, maar dat is dan ook al, wat je van hem zeggen kunt." .Ik wilde wel, dat U van hem gedaan kreeg, dat hij zijn nichtje wat meer vrijheid ga!'. Het is heelemaal uit den tijd, om haar zoo opgesloten te houden." Lady Gertrude nam zich voor, er waarlijk eens over na te denken, want haar vriéndelijk hart ging naar allen, die op de een of andere manier haar hulp behoefden. Bovendien hield zij dol van naar neef Hugh, den eenigen zoon van haar oudsten broer, die vóór zijn vader overleden was, zoodat Hugh, als zijn grootvader er eens niet meer zou zijn, titel en goed van den ouden graaf zou erven. Lady Gertrude was al jong met Mr. Creswell getrouwd, een rijk zakenman; en zij had nooit berouw gehad van haar keuze. Of het toeval het zoo wilde, kwam zij zelve, toen ze een paar dagen later boodschappen deed in de stad, Reynold Revill tegen. „Ik heb den laatsten tijd dikwijls aan U ge dacht," zei ze, terwijl hij haar naar haar rijtuig geleidde. „Inderdaad? Daar voel ik mij dan wel zeer door gevleid." „Ik zal U eens vertellen: een paar dagen ge leden had ik mjjn neef, Hugh Lorrimer, bij mij logeeren. Hij is nu weg, maar hij heeft mij ver teld, dat hij op zeer romantische wijze heeft kennis gemaakt met uw nichtje. De indruk, dien ik van hem kreeg, was, dat zij een allerliefst meisje moet zijn en nu kwam onwillekeurig de gedachte bij mij op, dat het wel wat zelfzuchtig van U is, om haar zoo voor uw vrienden ver borgen te houden." (Wordt vervolgd.)

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1929 | | pagina 2