DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT WILD. PER FLESCH f 0.75. TRAEDTHUYS 6de Jaargang 1 Februari 1929 N°. 5 TWEEDE BLAD LOSSE BLAADJES. Bal Masqué. SPORT. VERSLAG Wed. P. KOOMEN ZOON door G. Th, ROTMAN. 't Gebeurde in een kleine stad Wat 'k hier heb opgeschreven: Er was daar een vereeniging Reeds vijftig jaar in leren. 't Bestuur besloot dit heug'lijk feit Met donateurs en leden Te vieren door een bal-masqué. Met 't plan was elk tevreden De grootste zaal werd afgehuurd; De jazz-band ging aan 't brullen, En dra begon een bonte schaar Het feestgebouw te vullen. Men zag er Moor en Arabier, Markies en schoorsteenveger Pierette danste met veel zwier Een charlston met een neger. Pierrot keek door zijn masker heen Verliefd naar alle meisjes. En kweelde op zijn mandolien Sentimenteele wijsjes. Bandieten slopen door de zaal Met petten, grof van ruiten, Een zakdoek om den hals geknoopt En hoogst gemeene snuiten! Krijgshaftig keken dienders rond Om de orde te beivaren. Zij streken barsch hun knevels op Van aangeplakte haren. Het beste toonden in hun rol Zich wel de twee bandieten Want plots'ling met een klappistool Begonnen zij te schieten En schreeuwden luidkeels: Handen op! En ivil dat dansen staken! Wie zich verzet, die kan gerust Zijn testament wel maken! Geef allen hier uw portmonné!" Men brulde van het lachen En zei: „Wat doen ze dat toch echt! Het zijn je reinste apachen!" Een diender, ijlings toegesneld Kwam dra de klucht volmaken: Zijn bordpapieren gummistok Bedwong d'ongure snaken. Zijn maat was ook niet voor de poes En ging geen tijd verknoeien. Hij greep de schurken bij hun kraag En sloot ze in de boeien. „Nog eventjes fouilleeren hè? Wat wist je buit te maken? Collega, neem ze in beslag Deez' waardevolle zaken. Nu voorwaarts niarsch, naar het bureau! Ja vrindjes, dat wordt hangen! Of anders voor dit snoot misdrijf Toch levenslang gevangen!" Voort ging het naar den corridor Met daverende schreden! En lachend werd weer voortgedanst Door donateurs en leden. Een paar minuten waren heen. De deur ging niet weer open. Men hoorde in den corridor Het viertal niet meer loopen. Is er meer te bekennen!" „Ze zijn zoo juist" sprak de portier „Verdwenev in een koetsie; Ze wilden nog wat rijden gaan; Het heele stel is foetsie!" „Mijn portefeuille!" riep er een, „Hou toch die dieren tegen!" „Mijn beurs!" zoo zuchtte Harlekijn, „Gelukkig was 't een leege!" „Mijn gouden ring!" snikt Colombien „Ons geld!" schreeuiven de Mooren! Droef tokkelde de mandolien: „Ik heb mijn schat verloren!" Een jarig-lid, van woede grijs, Zei: „Heb ik van mijn leven! En 'k had nog wel den eersten prijs Aan dat gesimis gegeven!" VOETBAL. Uit het H. B. C.-kamp. Wanneer Zondag a.s. de terreinen bespeelbaar zijn gaat H. B. C. 1 een bezoek brengen aan „Graaf Willem" in Den Haag. terwijl het 2e elftal thuis speelt tegen Santpoort II en H. B. C. III uitspeelt tegen T. Y. B. B. IV in Haarlem. Op het Sportpark. Hier zijn vastgesteld: Geel Wit II—T. Y. B. B. IllR. K. V. Z li- Santpoort III. VERG. „DE GEVLEUGELDE VRIENDEN". Bovengenoemde postduivenvereeniging hield Maandagavond een drukbezochte leden vergade ring in Café v. d. Heuvel. De nieuwe voorzitter, de heer A. Eveleens opende de vergadering. Als leden der kas-commissie werden benoemd de heeren L. Kramer en H. Witteveen, terwijl als hok-controleurs werden aangewezen de heeren T. J. v. Deurzen en W. Eekhof. Hierna had de behandeling plaats van de agenda der te houden vergadering van den Haarl. Postduivenb. Aan de afgevaardigden, dé heeren A. Verdonschot Jr., W. Verhuis en A. Eveleens werd vrij mandaat verleend. Een 300-tal ringen voor 1929 werden aan de leden uitgereikt, terwijl voor niet-leden de ge legenheid bestaat deze alsnog te betrekken bij den heer A. Eveleens. Balistraat 16. Bij de rondvraag dankte de heer C. Larsman voor het aardige geschenk als aandenken aan den behaalde le prijs van den Wedvlucht van Barcelona, 1320 K.M., welke hij had veroverd. Tevens deed het bestuur een beroep op de leden om vrienden en kennissen duivenliefheb- bers aan te sporen lid te worden of als donateur toe te treden, waarvoor men zich kan aan melden bij den secretaris J. v. d. Meer, Berkenlaan 10. van de Gemeenteraadsvergadering van DONDERDAG 31 JANUARI 1929. Donderdagavond j.l. vergaderde de Gemeente raad onder leiding van den burgemeester, Jhr. -J. P. W. van Doorn. De notulen worden met eenige kleine aanvul lingen en wijzigingen vastgesteld. Ingekomen stukken. Onder de ingekomen stukken is o.a. een adres van W. Bakhuizen en andere bewoners van de Zandvoortschelaan, houdende verzoek het voet pad aan de Zuidzijde van de Zandvoortschelaan tusschen Heenenweg en Leidschevaart in dien zin te verbeteren, dat hierover een tegelbestra ting wordt aangebracht. Burgemeester en Wethouders deelen den Raad mede, dat in het voorjaar dit voetpad met betu- men zal worden gedekt. Voorts een adres van C. J. Smit, waarbij be roep wordt ingesteld tegen het besluit van Bur gemeester en Wethouders, waarbij afwijzend is beschikt op de aanvrage van adressant om ver gunning voor het stichten van een gebouw voor stalling van een auto, annex kantoor op een per ceel grond, gelegen aan het Raadhuispl. No. 25. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor, op dit adres afwijzend te beschikken. Wordt op voorstel van den heer Kwak in ge heime vergadering behandeld. Na heropening vindt de heer Kwak het ge- wenscht, dat in de vergadering wordt uitge maakt. of er bij B. en W. een grief is tegen den heer Smit, aangezien de stukken over deze zaak eenige tegenspraak bevatten. De heer Van IJ n e n betreurt het, dat er een verschil van meening is tusschen het college van B. en W. en den heer Smit. Spr. zou gaarne zien, dat het College en de heer Smit tot een vergelijk zouden komen en doet een oplossing aan de hand, waarmee beide partijen tevreden zouden kunnen zijn, als zij eenige inschikkelijkheid zouden too- nen. Spr. zou den heer Smit willen voorstellen zijn kantoor meer naar achteren te verplaatsen. De heer De Boer vindt eveneens het zoeken naar een middenweg, waarbij beide partijen zich konden neerleggen, wenschelijk. De heer v. d. E rf adviseert om gunstig op liet adres van den heer Smit te beschikken. Men moet den indruk niet vestigen, dat de heer Smit wordt tegengewerkt. Mevr. Bigot zou het evenzeer betreuren als de afwijzende houding van B. en W. een soort revanchemaatregel tegenover den heer Smit zou j blijken. De heer Kwak komt terug op zijn vraag of er motieven bij B. en W. zijn om den heer Smit tegen te werken. Wel valt het niet te ontkennen dat de heer Smit maatregelen heeft genomen, die den schijn wekken, alsof de heer Smit het gemeentebestuur heeft willen dwingen. Wethouder Jhr. v. d. Poll antwoordt na mens de schoonheidscommissie, dat er absoluut geen persoonlijke antipathie ten grondslag ligt I aan het afwijzend advies. Wethouder Dr. Droog sluit zich bij de i woorden van Wethouder Jhr. v. d. Poll aan. Prima kwaliteit. Billijke prijzen Gierstraat 39, HAARLEM. Telefoon 10153. „Komaan," dacht een bestuurslid toen „De tijd gaat ras verstrijken De grap heeft lang gevoeg geduurd Ik ga eens even kijken." Hij ging, hij keek, maar kwam terstond De zaal weer binnenrennen En riep: Geen diender en geen dief D BISSCHOPWIJN 99 - SLIJTERIJ IN GEDISTILLEERD - Wijnen. Limonades. Iso-Barometrische Bier Tapinrichtinq GEGARANDEERD ZUIVER VOOR GEBRUIK GEREED. Aanbevelend. F. H. KLUEN, Raadhuisstraat 46, HEEMSTEDE. Telefoon 28264 De heer Schelvis zegt, eerst geneigd te zijn den heer Smit zyn zin te geven, doch na de gehouden besprekingen, is spr. van meening ver anderd. De heer v. d. E r f merkt op, dat de oplossing door den heer Van Unen vastgesteld, wel eens in strijd kon komen met de bouwverordening. De heer Van Unen pleit daarop voor soe pele toepassing van deze verordening, wat door B. en W. wordt toegezegd. Conform het advies van B. en W. wordt ver volgens bij stemming besloten, op het verzoek van den heer Smit afwijzend te beschikken. Aanschaffing afgassenketel. B. en VI'. stellen voor, het benoodigde crediet te verleenen voor de aanschaffing van een af gassenketel ten behoeve van het gasbedrijf, als mede van een inrichting tot het aanvoeren van de secondaire lucht onder druk. De heer Vrin g heeft eenige technische be zwaren tegen dit voorstel. Het bedrag van de besparing is volgens spr. geflatteerd. De heer v. d. E r f vraagt, of de bedienaren van den ketel er financieel niet op achteruit gaan. De heer V a 11 Unen juicht het voorstel toe, doch heeft bezwaar tegen de financiëele rege ling. De belangen van de stokers moeten natuur lijk in acht genomen worden. De heer R ij k e s geeft een toelichting be treffende de besparing en wenscht de finan ciëele regeling zooals aangegeven is in het voor stel van B. en W. De voorzitter deelt mede. dat de stoomstokers niet minder zullen gaan verdienen. Na nog eenige discussie over de wijze waarop de aanschaffingskosten zullen worden geboekt, wordt het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aankoop terrein bij het Grotstuk. De heer Kwak vindt dat het Grotstuk in vroegeren tijd is bedorven, wat de oorzaak is, dat de huizen er leeg staan. De voorgestelde transactie kost veel geld. Spr. wil constateeren, dat de schoonheidscommissie vroeger een ver kaveling heeft gemaakt, die niet in het belang was van de schoonheid van Heemstede. Spr. is verheugd, dat B. en W. willen rédden wat te redden valt. De heer Breed vraagt of er geen servituut op den grond ligt. De voorzitter brengt in herinnering dat de verkaveling is gebeurd in 1918, toen men niet verwachtte, dat er behoefte zou zijn aan groote terreinen, noch dat zich daar kapitaalkrachtige personen zouden vestigen. Op den grond ligt geen servituut. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Ruiling van grond aan de Houtvaart. B. en W. stellen voor, een ruiling van grond aan te gaan met de N.V. „Bouw- en Handel maatschappij Mars 1" te Amsterdam. Z. h. s. aangenomen. Vacanticr en Kindertoeslag. B. en \Y. wenschen een principiëele uitspraak van den Raad te hooren, of men vóór of tegen het beginsel van vacantie- en kindertoeslag is. Va can tie toeslag. Mevr. Bigot betoogt uitvoerig de nood zakelijkheid van vacantietoeslag voor arbeiders in loondienst. Voor hen is de vacantie geen zorgenlooze rustpoos, waaraan zoozeer behoefte is, getuige b.v. de vele reisvereenigingen, die in alle kringen worden opgericht. Men kan zich niet steeds op vroegere afwijzende beslissingen van den raad beroepen, want de meeningen kun nen veranderd zijn. De heer R ij k e s vindt vacantietoeslag uit 'en tijd. Als het loon te laag is. laat men het verbeteren. Vacantietoeslag is een gift en geldt niet mee voor den pensioentoeslag. Spr. zal te gen deze verkapte salarisverhooging stemmen. De heer Schelvis verklaart zich voorstan der van vacantietoeslag. De heer V a n U n e n vindt, dat vacantietoe slag niet noodig is. In 1920 vond men het ook niet, en thans zijn de toestanden niet slechter. De loonen van de minst betaalde gemeente-ar beiders kunnen gerust vergeleken worden met VOOR DE KINDEREN. KONING KIKKERDIK EN Z'N ZOONTJE JMI' fe'.jmm ÉsF"* 1 81. „Ga jij er af," zei Pierewiet, maar nu werd de vogel boos. „Wel jij brutale kleine hummel," kwetterde hij, en hij pakte Pierewiet met z'n scherpen snavel bij den neus, zoodat de arme jongen het uitschreeuwde van pijn. Maar toen koning Kikkerdik zijn stok ophief om hem er een klap mee te geven, maakte de vogel gauw dat hij wegkwam. „Ik ben de Krokodilwachter!" kwet terde hij, onder 't wegvliegen. „Een fijn hapje zullen jullie zijn voor den krokodil, hahaha!" 82. En nu zagen ze heel gauw, hoe het kwam, dat de ooievaar zoo bang was geweest. Want op het geschreeuw van den vogel kwam er opeens een afschuwelijke, monsterachtige kop uit het water te voorschijn, met valsche, loerende oogen! In plaats van op een boom zaten ze op een krokodil! „Goeie middag," zei de krokodil, „wat zal moeder de vrouw blij zijn, als ik zoo'n lekker hapje mee naar huis breng!" En hij zwom snel voort. 83. Ach, ach, wat zaten de twee kleine hum mels in angst! Eindelijk zwom de krokodil een kreek binnen, die in de rivier uitkwam en waar het water veel stiller was. Daar lagen van allerlei dieren, en in de verte zagen ze een heele troep krokodillen. daar ging de reis zeker naar toe. brrr.. Daar hing, dwars over de kreek, een dikke, gebogen stengel; zeker de een of andere slinger plant! Spring, Pierewiet!" fluisterde de koning; en juist toen de Krokodil er onder door zwom, namen ze een sprong en hingen aan den slinger plant. Maai- hu, wat was dat ding koud en glad! 84. Eindelijk waren ze er toch bovenop ge klauterd en begonnen, schrijlings, voorzichtig naar den kant te schuiven. Maar wat was dat!? Opeens begon de dikke stengel hevig te slingeren en te schudden en daar vlak voor hen verscheen alweer zoo'n loerende kop ze zaten op een slang! „Wil je uitscheiden met dat gekietel," gromde hij. Van schrik lieten Pierewiet en z'n vader zich naar beneden vallen Au! ze kwamen precies met hun hoofd op een hard heuveltje, dat daar juist onder lag, terechten daar begon me dat heuveltje ook al te bewegen., het was ook al een beest! V

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1929 | | pagina 5