Vq.jN Burgerlijke Stand. SPORT. Bladvulling. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE'COURANT. 3 VERKEERSONGEVALLEN. Op den Heerenweg slipte door de gladheid van den weg de auto van den heer de G., welke tegen een boom terecht kwam. Een gedeelte van de autokap werd weggeslingerd en de glasruiten van de portierdeuren werden verbrijzeld. Een inzittende dame werd door een glasscherf ver wond aan de bovenarm, die ter plaatse werd verbonden. De 11-jarige S. liep op den Heerenweg achter een bespannen voertuig, waaraan hij zich vasthield. Zonder op het verkeer te letten liet hij dien wagen los en stak naar links den weg over met het gevolg dat hij door een uit de tegenovergestelde richting komende auto werd gegrepen en over den weg werd geslingerd. De jongen S. bekwam slechts een klein wondje aan de kin en is na te zijn verbonden naar zijn woning vervoerd. Den chauffeur die kalm reed, treft geen schuld. Door de gladheid van den weg slipte op den Heerenweg een vrachtauto, waardoor de auto een halve slag ronddraaide en aan den overkant tegen een straatlantaarn terecht kwam met het gevolg dat de lantaarnpaal afknapte en de auto ernstig werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen hierbij niet voor. Ook een andere straatlantaarn moest het op den Heerenweg ontgelden, doordat deze werd aangereden door een luxe auto. De bestuurder daarvan wilde onder het rijden den naast hem zittenden persoon het stuur overgeven, met het gevolg dat de auto plotseling van richting ver anderde en tegen die lantaarn aanreed. Ook bij dit geval hadden geen persoonlijke ongevallen plaats. INBRAAK IN EEN SCHUITENHUIS. Tusschen Zaterdagavond en Maandagmorgen hebben onbevoegden een bezoek gebracht aan het schuitenhuis van den heer H. Door verbre king van een glasruit is men in dat schuitenhuis gekomen en vervolgens heeft men een raam van het jacht naar binnen geduwd. Men heeft het jacht wel doorzocht, doch tot op heden wordt daaruit niets vermist. Door de politie alhier is aangehouden P. S., wonende te Haarlem, die meermalen uit den winkel van zijn patroon geld uit de winkellade had weggenomen. PROPAGANDACLUB R.K. KIES- VEREENIGING. De leden van de propagandaclub der R.K. Kiesvereeniging waren Maandagavond uitge- noodigd tot een bijeenkomst, ten doel hebbende een beschouwing te houden over de afgeloopen werkzaamheden. Een aangename verrassing was het voor het bestuur en de leden, dat daarbij tegenwoordig was de heer Chr. v. d. Bilt, wiens naam als No. 1 van lijst 8 in de afgeloopen weken ontelbare malen was genoemd. Mede waren aanwezig wethoude Dr. E. A. M. Droog, de raadsleden W. de Boer, J. W. v. d. Erf en N. J. v. d. Linden, benevens het bestuur der R.K. Kiesvereeniging. Zoowel de cafézaal als de societeitszaal was voor een groot deel gevuld met propagandisten. De heer W. Groenland opende de bijeenkomst met den Chr. groet en heette in het bijzonder welkom no. 1 van lijst 8. (Langdurig applaus.) Spr. memoreerde het behaalde succes, dankte daarvoor alle medehelpsters en medehelpers en in het bijzonder den voorzitter der R.K. Kies vereeniging, den heer J. v. d. Weiden. Voor de vele dagen en avonden, dat mevr. v. d. Weiden haar echtgenoot in den huiselijken kring heeft moeten missen, wordt haar onder applaus, namens de propagandisten een fraaie bloemen mand aangeboden. Namens de R.K. Kiesvereeniging werd den heer Groenland een kistje sigaren aangeboden. Wethouder Dr. Droog zeide zich bijzonder er over te verheugen, dat door deze club zulk een schitterend werk is verricht voor de katholieke zaak. De heer Chr. v. d. Bilt zeide het zich tot een plicht te rekenen een woord van dank te spreken. Gaarne had spr. ook hier eens komen spreken tijdens de verkiezing, maar er waren dagen te kort. En spr. wist dat het in Heemstede goed HEEMSTEEDSCHE KAMERLEDEN II 5 A. H. GERHARD (S.D.A.P.) (De lieer Gerhard woonde van 1916 tot 1924 in onze gemeente.) ging. Maar, zegt spr., u hebt onze verwach tingen overtroffen. Zelfs in vooraanstaande kringen in Amsterdam spreekt men over uw werk. Er heerscht hier jeugdig vuur, dat zelfs in de ouderen gevaren is. Spr. beschouwt het als een verblijdend feit, dat de R.K. Volkspartij een gevoeligen klap heeft gekregen die hen, naar spr. hoopt, zal doen begrijpen, dat zij in het groote Vaderhuis thuisbehooren. Eén moeten wij blijven, dan zullen wij invloed blijven uitoefenen, dan zullen wij onze kracht behouden tot heil van het volk, van Kerk en Staat. Een langdurig applaus volgde op deze rede. Na een woord van dank sloot de voorzitter de bijeenkomst met den Chr. groet, waarna de aan wezigen in opgewekte stemming onder muziek en zang nog eenigen tijd bijeen bleven. OPBRENGST MIN AH ASSA-COLLECTE. Naar w ij vernemen heeft de collecte, gehouden door het Minahassa-comité 970.opgebracht. FRANS VONK. Nieuwbenoemde 1ste Concertmeester der Haarlemsche Orkest-Vereeniging. Dirigent Eduard van Beinum. De heer Vonk werd geboren, 12 September 1904, te Rotterdam. Na het eerste Vioolonderwijs van zijn vader genoten te hebben, werd hij leer ling van de Muziekschool van de Maatsch. t. bev. der Toonkunst, waar hij onder de heeren Wouter Hutschenruyter, Julius Röntgen Jr. e.a., zich verder bekwaamde voor het diploma der Maat schappij, hetwelk hem in 1922 werd toegekend (Cum laude). Het geheele jaar 1923 studeerde hij te Berlijn bij Carl Flesch, hierdoor in staat gesteld door een Staats-stipendium, hem na vergelijkend examen toegewezen. Hierop volgde een leeraar- schap aan de Muziekschool te Almelo, gevolgd door een soortgelijke betrekking aan de Ned. Academie voor Muziek, afd. Rotterdam, waar de heer Vonk tot nu toe aan verbonden was. Het zij nog vermeld dat de heer Vonk in verschil lende steden van ons land met succes als solist is opgetreden, en dat hij als vast medewerker verbonden was aan het Rotterdam's Philh. Orkest. Met ingang van 1 October a.s. is de heer Vonk, na een vergelijkend proefspel, als nummer één gekozen, voor de betrekking van 1ste Con certmeester der H. O. V. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 8 Juli 1929. C. L. Becking, J. C. van Oostzanenlaan 15. J. F. Cariot, Asterkade 33. H. M. Eggers, Postlaan 15. H. C. Eiserman, Spaarnzicht- laan 7. K. Giliams, Valkenburgerstraat 35. H. W. F. Hetterschij, Bosboom Toussaint- straat 58. J. F. J. Jonkhart, Binnenweg 112. J. Kamps, Schouwbroekerstraat 13. H. D. Komen, Orchideeënlaan 2. Mevr. A. C. E. Rambonnet, Bosboom Toussaintstraat 55. F. II. A. Roetemeijer, Heemsteedsche Dreef 11. E. van Slogteren, Heemsteedsche Dreef 11. G. A. Stam, Schouwbroekerstraat 13. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijJ. J. v. d. Horn, Azalialaan 5, een portemonnaie met inhoud Kok, Raadhuisplein 4, een bosje sleutels; Wed. Eden, Kerklaan 35, een abonnement badstoel; H. Kokkelkoren, Res Novaplein 17, een badpak en handdoek; Niessing, Borneostraat 41. een portemonnaieMevr. de Bock, Zandvoorter Allee 8, een gouden broche; A. van Vessuni, Eikenlaan 21, een taschjeW. Luiten, Camplaan 41, een portemonnaie met inhoud; P. v. d. Horst, Iepenlaan 41, twee battings; Schippers, Jan van Goyenstraat 33, een vermoedelijk gouden arm band; J. Veen, Koediefslaan 34, een sierspeld; Verhorst, Res Novaplein 3, een bril; Hendriks, Binnenweg 66, een oorbelDavelaar, Res Nova plein 33, een rozenkrans in etui; Bureau van Politie, Raadhuistraat, een rozenkrans, een koralen collier en een sleutel. Ondertrouwd: G. J. Wiefders en J. C. Kam- meijer; H. W. Boelens en E. E. Jans. Getrouwd: J. P. Mertens met Ch. H. v. d. Putte; J. A. de Bie met C. W. L. Duin; N. Vos met W. Leonhart. Bevallen: G. Veende Haas z.A. M. A. SmiU—Tushuizen z.A. M. Baalbergende Graauw d.A. Vos—Gijzen d. Overleden: M. C. Lam 43 j. BADHUIS HEEMSTEDE. In het badhuis aan de Postlaan werden in de week van 1 tot en met 6 Juli, 473 douche- baden en 43 kuipbaden genomen. Aan 12 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 1 volwassene gebruik gemaakt. ZWEMMEN. H.P.C.-nieuws. H.P.C. I—A.Z. en P.C. I 8—0. Maandagavond speelde H.P.C. haar vierde wedstrijd voor de competitie der tweede klas N. Z. B. tegen A.Z. en P.C. I uit Amersfoort, onder leiding van den heer L. K. Anthonie. A.Z. en PC. verscheen met zes spelers, waar door H. P. C. met het volgende zestal te water ging: B. J. Moolenaar, II. J. Leijenaar, J. Kodde, J. Kooyman, F. W. Moolenaar, A. J. Braam. De eerste oogenblikken kenmerkt zich door een verkenning van beide zestallen. Al gauw be merkten de H. P. C.'ers, dat het gevaar bij A.Z. en P.C. moest komen van den hand van II. P. v. Haselen, die echter door F. W. Moolenaar goed werd bewaakt. Slechts enkele houdbare schoten kreeg keeper Moolenaar te stoppen. De A.Z. en P.C.-keeper hoewel in zeer goede vorm kreeg het harden te verantwoorden. Ware hij niet in zoo'n goede vorm geweest, de stand zou ongetwijfeld aanmerkelijk hooger ge weest zijn. J. Kooyman opent na goed aangeven van Braam de score, 10. Een comer op het H.P.C.-doel levert geen gevaar op, waarna Kooy man uit een vrije worp Braam den bal toespeelt, die onberispelijk doelpunt, 20. Aanval op aan val wordt ondernomen, doch de A.Z. en P.C.- keeper retourneert voorloopig alles. Een hard schot van Kooyman scheert den bovenlat, doch kort hierna doet hij het beter en geeft den A.Z. en P.C.-keeper voor de derde maal het nakijken, 30. Twee keiharde schoten van Braam worden keurig gestopt. A.Z. en P.C. geeft zich nog niet gewonnen en de H.P.C.-achterhoede moet voor plotselinge doorbraken oppassen, voor het meerendeel geleid door v. Haselen, doch ook Moolenaar in het doel is goed op dreef en laat zich niet passeeren. Rust treedt in met een 30 voorsprong voor H.P.C. Als weder begon nen is wordt A.Z. en P.C. vrijwel geheel op eigen speelhelft teruggedrongen. Met één voorhoede speler wordt niet veel bereikt, waardoor H.P.C. gelegenheid krijgt de score op te voeren. J. Kooyman maakt met een achterwaartsch schot het vierde doelpunt, waarna ook het vijfde van zijn hand komt. Het zesde doelpunt verdient bijzondere ver melding door de wijze waarop het ontstond. Geheel uit de achterhoede plaatst Kodde den bal op F. W. Moolenaar, die goed doorgeeft aan Braam en zonder dat een A.Z. en P.C.-speler hem had aangeraakt, verdween hij in het net. Waar lijk een mooi staaltje van samenspel. Door een misverstand in de Amersfoortsche achterhoede ontstaat het zevende doelpunt. Braam werd een vrije worp toegewezen, welke hij onmiddelijk overplaatst naar Kooyman, die geen fout maakt, 70. A.Z. en P.C. speelt een verloren partii, het enthousiasme is er uit. Braam plaatst den bal op Leijenaar die inmiddels is opgezwommen en het achtste doelpunt fabriceert. Het eindsignaal redt de A.Z. en P.C.'ers voor een nog grootere nederlaag. Zondagmiddag ontmoeten beide vereenigingen elkaar weer voor de retummatch in Amersfoort. De ranglijst is momenteel als volgt: gesp, gew. verl. gel. pnt. vr.-teg. gem. H.P.C. I 4 3 1 0 6 22—5 1.50 Neptunus I 4 2 1 1 5 1110 1.25 A.Z. en P.C. I... 4 2 2 0 4 8—15 1.— Nereus I 4 0 3 1 1 3—14 0.25 H.P.C. Ill—H.V.G.B. III 6—0. Voor de eerste klas H. Z. B. werd Woensdag avond bovengenoemde wedstrijd gespeeld in de inrichting in Groenendaal. onder leiding van den heer Visser.. Doordat H. V. G. B. slechts met 5 man ver scheen, liet H. P.C. ook twee spelers uitvallen en kwam het volgende vijftal te water: J. Schutter, G. Schoort, S. Blij, Ch. Kemper, J. Stuifmeel. De H.P.C.'ers pakken de zaken direct goed aan en menige aanval wordt ondernomen. Stuif meel heeft dan ook spoedig succes met een hard schot. Kort hierna is het dezelfde speler die den II.V.G.B.-keeper passeert, 20. Slechts weinige schoten krijgt keeper Schutter te stoppen, wat hij naar behooren doet. Rust treedt met 20 voorsprong der H.P.C.'ers in. Als weder begon nen is komen de H.P.C.'ers flink opzetten en zijn gedurende de tweede speelhelft voortdurend in de meerderheid. Door hun snelheid weten zij gevaarlijke momenten voor de II.V.G.B.'ers te scheppen. Deze meerderheid blijkt voldoende uit het feit dat alle vier de veldspelers een of meer doelpunten voor hun rekening namen. Achtereenvolgens doelpunten Blij, Kemper, Stuifmeel en Schoort op fraaie wijze, 60 De H.V.G.B.'ers probeerden het met verre schoten op het doel, waar keeper Schutter echter geen moeite mee heeft. De H.V.G.B.-adsp. B klopten de H.P.C.-adsp. B met 31. DUIVENSPORT. „De Gevleugelde Vrienden". De vorige week had een der grootste vluchten plaats, n.l. van Limoiges, een afstand van 768 K.M. HEEMSTEEDSCHE KAMERLEDEN I CHR. v. d. HEUVEL (A.R.) Het slechte weer Zondagmorgen in het zuiden van Frankrijk was ooi-zaak dat de dieren pas Maandagmorgen om 5.30 werden losgelaten. Voor deze vlucht was een lauwertak beschik baar gesteld, wat bijzonder animeert. Slechts enkele dieren bereikten nog denzelfden avond hun hok, de overige kwamen Dinsdag. 1 werd N. Leuven; 2 Gebr. Lareman; 3 en 4 II. Vellinga; 5 W. Eekhof. Eerstgetoonde duif Maandagavond 9 uur 33 min. 35 sec., laatste prijswinnaar Dinsdagmiddag 2 uur 42 min. 45 sec. Wedvlucht van Roosendaal, afstand 96 K.M. Men is nu weer druk in de weer met de jonge duiven broed 1929. Deze dieren moeten nu ge stadig grootere afstanden afleggen. De deelname was Zondag zeer groot. Om 8 uur 20 v.m. los gelaten arriveerde No. 1 reeds om 10 uur 6 min. 34 sec. en de laatste prijswinner om 10 uur 18 min. 33 sec. De prijzen werden als volgs gewonnen: 1 T. J. v. Deurzen; 2, 7, 14 W. v. Huis; 3 A. Eveleens; 4, 8, 16 A. v. Zadel; 5, 15 Gebr. Lare man; 6 N. Leuven; 9, 10, 17, 18 J. G. v. d. Meer; 11, 12 A. Verdonschot Jr.; 13 H. Vellinga; 19 W. Eekhof; 20 E. D. du Bouvrie. De eere-prijs voor de 2 eerstgetoonde duiven werd gewonnen door W. v. Huis met de num mers 2 en 7. Wedvlucht ten bate van de T.B.C.-bestrijding. Ook de duivensport stelt zich ten doel iets voor de T.B.C-lijders te doen. Bij iedere vlucht wordt „gepoeld", dat is eenige centen bijeenbrengen, die dan aan de winnaars ten deel vallen. Bij den wedvlucht van Lier a.s. Zondag, met jonge duiven, afstand 138 K.M., komen deze gelden ten bate der T.B.C. :kas. ALLERLEI. Dame: ..Hier heb je een kwartje. Als je weg gaat, doe je dan het hek achter je dicht?" Bedelaar: Natuurlijk, mevrouw. Ik heb een vast tarief. Voor een hal ven stuiver of een stukkie droog brood zeg ik niks en laat de deur open staan, voor een dub beltje zeg ik dank U en doe ik de deur half dicht, en voor een kwartje maak ik een buiging en sluit de deur zorgvuldig." (Humorist.) BEDENK U WEL Bedenk U wèl, voordat gij uw intiemste aan gelegenheden aan vreemden vertelt; voordat gij kwaad spreekt van uw familie of bekenden eer gij in een vlaag van boosheid of drift oude vriendschapsbanden verbreekt. Bedenk U wèl, voordat gij U beklaagt over de onrechtvaardigheid van uw superieuren voordat gij beloften doet; eer gij de zwakheden of gebreken van uw vrienden belachelijk maakt. Bedenk U wèl, voordat gij anderen verdacht maakt, of verdachtmakingen, die U ter oore komen, verder vertelt; voordat gij een beleedigenden brief schrijft; voordat gij een vaste, al is het ook bescheiden, betrekking opzegt, als uw toekomst onzeker is; eer gij een beroepskeuze doet voor uw kinderen. (Haagsche Dameskroniek.) Menige arme stumper zou geholpen zijn met de overschotjes, die een slordige huisvrouw laat bederven of weggooit.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1929 | | pagina 3