G. J. SMIT Fa. GEBRs. REE Heemsteedsch Woning- en Taxatie-Bureau lilll n «id. P. KOOMEN i ZOON PREDIKBEURTEN. EEN VROUW VAN ERVARING. STADSSCHOUWBURG - HAARLEM. Burgerlijke Stand. SPORT. Kantoor Raadhuisplein 25 - Telef. 28102 VV I LU. Prima kwalitait. Billijke prijzen Gierstraat 39, HAARLEM. Telefoon 10151. n tl niyTry acc° u ntant 0. I (I. DAR I LR belastingzaken UW ADRES voor vakkundig en billijk SCHILDERWERK. 2 DE EERSTE HBBMSTBBDSOHE O0URAHT Zondag 25 Mei. NED. HERV. KERK (Wilhelminaplein). Voorm. 10 uur: Ds. Briët. KAPEL NIEUW-VREDENHOF (Joh. van Oldenbarneveldtlaan). Voorm. 10l/i uur: Ds. Korff. In beide kerken zal bij het uitgaan gecollec teerd worden voor de Protestantsche Bewaar school. Donderdag 29 Mei (Hemelvaartsdag.) NED. HERV. KERK. Voorm. 10 uur: Ds. Korff. Bij het uitgaan zal gecollecteerd worden voor De Ned. Landkolonisatie in Friesland. GEREFORMEERDE KERK Koedief slaan. Voorm. 10 urn-: Ds. A. Dondorp. Nam. 5 uur: Dezelfde. Donderdag 29 Mei (Hemelvaartsdag.) Voorm. 10 uur: Ds. A. Dondorp. NEDERL. PROTESTANTENBOND. Afd. HeemstedeBennebroek. Voorm. 101/, uur: Ds. A. Klaver van Hoorn. (Met medewerking van het dameskoor.) HET ZENDINGSFEEST TE BLOEMENDAAL. In aansluiting op het vorig bericht over het Zendingsfeest, dat op den 2den Pinksterdag middag a.s. zal worden gehouden op „Wildhoef" te Bloemendaal, kan thans gemeld worden, dat o.m. als sprekers hopen op te treden: Ds. T. J. Jansen Schoonhoven van Oegstgeest; Ds. A. K. Straatsma van 's-Gravenhagede zendelingen H. Bielke en L. Bodaan, die zullen spreken over Suriname en Sumatra. De voorzitter van het comité, Ds. M. G. Blauw van Schoten (Haarlem-Noord), zal de leiding van het Zendingsfeest hebben. Toegangsbewijzen zullen alleen op den middag zelf aan het terrein verkrijgbaar zijn. ST. MICHAEL OP CONCOURS. Op Hemelvaartsdag zal de R.K. Harmonie „St. Michaël", directeur de heer H. W. Hof meester, deelnemen aan het concours, uitge schreven door het muziekgezelschap „Crescendo" te Baarn. Voor het eerst zal zij dan uitkomen in de afdeeling uitmuntendheid, het ideaal waarnaar elke vereeniging vol verlangen naar uitziet. Maar ook eene afdeeling, waarin de allerhoogste eischen gesteld worden. Het verplichte nummer is „Oreste", drama tisch openingsstuk van S. Vlessing, terwijl als vrije nummer is gekozen het mooie, maar zeker niet gemakkelijke „Peter Schmoll", ouverture van C. M. v. Weber. Trots de onvermoeibare zorg van hun eminen- ten leider zal het niet mee vallen, een grooten prijs te veroveren, doch de leden, die hard ge werkt hebben zijn vol goeden moed om met eere uit den strijd te komen. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 20 Mei 1930. Mevr. R. J. J. Scholteubing, Rembrandtlaan 8. J. A. Lommelaars, Heerenweg 77e. J. G. de Fuyk, Orchideeënlaan 12. J. H. Bel- graver, Zandvoortschelaan 65. C. P. Ver- berne, Landzichtlaan 58. J. A. van der Aar, Borneostraat 37. Th. M. Bruinsma, Hugo de Vriesplein 4. W. H. Th. Heimig, Heerenweg 173. H. J. Weyers, Manpadslaan 34. KUNSTKRING „HEEMSTEDE". Zooals wjj reeds vroeger hebben gemeld, heeft de Kring zijn programma ter bereiking van het doel „de ontwikkeling van volwassenen op kunstgebied", wederom uitgebreid. Naast het geven van concerten, lezingen, films en het organiseeren van eigen tentoon- „Een vreeseljjk nieuws, dat je mij daar mee deelt!" „Ja, het spijt mij ook erg voor je, kindlief! Maar toch zou ik mij niet verantwoord voelen, als ik je niet gewaarschuwd had. Overigens blijft dit natuurlijk geheel tusschen ons. Ik heb er toen ook veel verdriet van gehad, want ik had hem eveneens lief. Ik sloeg eveneens geloof aan zijn vurige betuigingen van eeuwige trouw. Maar later begreep ik, dat alles maar nonsens was. Ja, ik zie het welje kunt het haast niet gelooven. Nu, in dat geval: volg dan je voor nemen en stel hem voor, je te ontvoeren. Dan zal je ondervinden, dat hij zich dadelijk terug trekt, als hij daarvan hoort." „Ja, misschien om der wille van mij," zei Annie week. „Neen, waarlijk niet, kind; bedenk wel, of hij, van jouw kant, je ook wel zoo'n stap waard zou zijn, en of je man dat aan je verdient." „Maar dat is het juist: ik voel mij thuis zoo ongelukkig." „Waarom dan toch? Je kunt immers alles hebben, wat je hartje maar begeert?" „Ja; geld en goed heb ik genoeg, maar een mensch kan bij brood alleen niet leven. En Charles van Duynen zegt, dat zijn heele bestaan hem mislukt schijnt, zonder m(j." „Ja, dat gezegde ken ik van hem! Heeft hij nog niet gedreigd, dat hij zich van kant gaat maken 1" „Toe, vraag nu niet verder, ik kan die scherts niet verdragen, Marie! Als wij het er nu voor stellingen, heeft het bestuur besloten maande lijks een excursie te houden naar belangrijke musea en tentoonstellingen met leden. Tot nu toe hebben een veertigtal deelnemers zich hier voor opgegeven. De eerste excursie heeft plaats op a.s. Zater dag, 24 Mei, naar de tentoonstelling van beeld houwwerken van Aug. Rodin in het Stedelijk Museum te Amsterdam, onder leiding van den beeldhouwer Theo van Reijn, naar wiens artikel over Rodin en zijn werk in dit nummer wij hierbij verwijzen. De deelnemers vertrekken 1.15 uur n.m. van de Tempelierstraat; introducé's kunnen worden meegebracht. Van een in Juni te verschijnen geïllustreerd artikel in het tijdschrift „Op de Hoogte" kunnen leden een overdruk ontvangen. Schriftelijke opgave hiervoor worden vóór 29 Mei a.s. ingewacht bij het secretariaat, Binnenweg 126. WEEKAGENDA. Zaterdag 24 Mei, 8 uur: Vereenigd Tooneel: „Reclame", Amerikaansch Blijspel in 4 be drijven. Regie en bewerking door: Betsy RanucciBeekman. Dinsdag 27 Mei, 8 uur: Het Ilollandsch Tooneel: ■„Jacqueline" met Louis de Vries in de hoofdrol. Woensdag 28 Mei, 8 uur: Ver. Rotterdamsch Hofstad Tooneel, Dir. Cor van der Lugt Melsert: „Een vrouw zooals ieder zoekt". Blijspel in 3 bedr., door Ludwig Hirschfeld. Getrouwd: N. W. Draijer met C. M. Jansen; W. J. F. Rosenhart met C. II. Ruijsenaars. Bevallen: E. W. HultzerHendrikse z.M. Machinv. d. Meer d. Overleden: C. P. M. v. d. Weiden 64 j„ ongeh. J. Bos, wed. A. Klootsema 82 j. VOETBAL. Uit het H.B.C.-kamp. Het was Zondag een niet onfortuinlijke dag voor II.B.C. Het eerste en tweede elftal moest bekeren. Op het II.B.C.-terrein eene ontmoeting tus schen H.B.C. I en Wilskracht I. In de le helft een beter spel van H.B.C. en met succes, want voor rust moet de Wilskracht- keeper tweemaal visschen. Rust 20. Na rust een zwakke H.B.C.-vertooning. De halflinie begaat de fout te veel te verdedigen en al blijft H.B.C. soms gevaarlijk, Wilskracht komt gedurig terug en H.B.C. mag tevreden zijn dat Kobus slechts eenmaal moest visschee, waardoor zij in demi-finale komen. H.B.C. II trok naar de Meer II en wist tegen ieders verwachting in met 31 te winnen. En last not least wist H.B.C. IV B.S.M. II een nederlaag van 51 toe te brengen, alzoo de laatste plaats nog net ontloopend. Totnogtoe zijn zoowel voor a.s. Zondag als voor Hemelvaartsdag geen bekerwedstrijden vastgesteld. En H.B.C. I moet, om 2 bekers te winnen, n.l. de Mgr. Callierbeker en die voor het kampioenschap Haarlem en 0„ nog 4 wed strijden spelen!!! En dat op het eind van Mei! Zouden er geen polowedstrijden van gemaakt kunnen worden F. ZWEMMEN. H.P.C.-Nieuws. D.J.K. I—H.P.C. I 5—3. Vrijdag j.l. speelde H.P.C. I met vier invallers en wel voor F. W. Moolenaar, Uitendaal, Elde- ring en Kooyman, een polowedstrijd tegen D.J.K. en verloor met 53. D.J.K. had spoedig een 2—0 voorsprong en wist er zelfs 30 van te maken. Voor rust wist Braam den achterstand te verkleinen. Rust 3-1. over hebben, de wereld vaarwel te zeggen, ge lukkig dat wij elkaar bezitten „Hoor eens hier, Annie, ik wil je niet de pas sie gaan preeken, maar ik verzeker je, dat een verhouding, die op dèrgelijke grondslagen be rust, nooit tot geluk kan voeren. Na een half jaar heb je genoeg van elkander. En dan sta je alleen. Bovendien: heb je wel eens gedacht aan je ouders, je vader, die je zoozeer veraf goodde, en je moeder, die je er zeker ook ont zettend verdriet mee zoudt doen?" „In de eerste plaats zullen zij toch wenschen, hun kind gelukkig te zien; en zóó ben ik het niet," zuchtte Annie. „Ja, maar mag ik je nu eens een raad geven „Och, jawel, maar jij gaat natuurlijk uit van het idéé, dat je te doen hebt met een vrouw, die zichzelve volkomen weet te beheerschen; zóó sterk ben ik echter niet. Misschien heb ik wat te veel gevoel daarvoor." „Och, ik geloof anders, dat ik nogal gevoelig ben, beste Annie; maar ik heb wat meer er varing dan jij. Daarom: ga vanavond niét naar dat bal, want daar hoor je dan alweer dien sen- timenteelen nonsens! Blijf liever hier, zoolang als je wilt. Als je dan thuis komt, is je man daar ook al en dan zeg je hem, dat je eindelijk genoeg hebt van het stadsleven; dat je veel liever een tijd naar buiten zoudt willen. En ga dan ergens, waar je meer aan elkaar zult hebben; waar je meer op elkaar aangewezen bent, zöodat je elkaar weer wat nader zult leeren kennen en waar- deeren." „O, hij zegt natuurlijk dadelijk: neen! Daar hoef ik niet aan te twijfelen," antwoordde Annie vast-overtuigd. Na rust zet H.P.C. er alles op en spoedig heeft Braam wederom succes (32). Zelfs ge lukt het Heerkens Thijsse de partijen op gelijke voet te brengen (3—3). Hierna pakt D.J.K. nog eens goed aan en de ll.P.C.-doelman moet nog tweemaal visschen. Deze 53 nederlaag is echter een goede prestatie te noemen. Com petitie-indeeling N.Z.B. 2e Klasse: A.Z. en P.C. I, Amersfoort; H.P.C. I, Heemstede; H.V.G.B. I Haarlem; Neptunes I, ZaandamNereus I Koog a. d. Zaan. Reserve 3e Klasse: Dolfijn III, Amsterdam; D.W.R. II, Haarlem; H.P.C. II, Heemstede. Haarlemsche Zwembond. Dames: D.W.R. IH.P.C. IZignea II. Heeren. le Klasse H.Z.B. De Delft I; Haarlem II; H.P.C. III; H.V.G.B. III. 2e Klasse H.Z.B. D.W.R. III; H.P.C. IV; H.V.G.B. IV. Aspiranten D.W.R.; Haarlem; H.P.C.; H.V.G.B. De aanvang van de competitie N.Z.B. is 15 Juni, die der H.Z.B. 30 Mei. Polodag Utrecht. De Polodag te Utrecht zal worden gehouden op Maandag 9 Juni (2en Pinksterdag). Hieraan neemt het eerste zevental in elk geval deel. Terwijl nog overwogen wordt bij voldoende animo ook het 2e zevental daaraan te laten deel nemen. Polowedstrijd H.P.C. I—D.J.K. I op Dinsdag 3 Juni a.s. hier in de inrichting in Groenendaal. Zwemfeest „Het IJ". Op Donderdag 29 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) organiseert „Het IJ" een Internationaal Zwem feest in het Sportfondsenbad te Amsterdam (Linnaesstraat)aanvang 8 uur n.m., waar de estafetteploeg zal uitkomen in de 5 X -50 Meter vrije slag, met de volgende zwemmers: Philippo, Heerkens Thijsse, Ch. Kemper, Uitendaal en Braam, tevens zullen Philippo en Braam starten in de 200 Meter vrije slag Internationaal en zal er een polowedstrijd gespeeld worden van het Ned. Zevental tegen M.A.C., kampioen van Hongarije. BILJARTEN. Massakamp Lommeroord HeemstedeOns Genoegen Vogelenzang. De tweede ontmoeting die plaats had tusschen de 2e viertallen in het clubcafé van Ons Ge noegen werd een flinke overwinning voor de thuisclub, in hoofdzaak doordat no. 4 er weinig van maakte. De uitslag was Lommeroord 100, 74, 96, 36 totaal 306 Ons Genoegen 54, 100, 100, 100 totaal 354. Stand na 2 partijen 668662 voor Lommer- oord. A.s. Dinsdagavond voortzetting tusschen de 2e viertallen in Café Restaurant Lommeroord te Heemstede. Massakamp 't CentrumVriendenkring II. In Café Dooves te Haarlem werd de eindstrijd gespeeld tusschen de le viertallen. Ook nu wist Vriendenkring II over 3 van de 4 partijen een overwinning te boeken. De uitslag was als volgt: Vriendenkring II 100, 80, 100, 100 totaal 380. 't Centrum 84, 100, 73, 64 totaal 321. De totaalstand over alle partijen is Vrienden kring 2089, 't Centrum 1830, zoodat Vrienden kring II met 259 caramboles beslag legt op de uitgeloofde prijs. De serieprijzen werden gewonnen: Voor de le afd. door J. Jansen, Centrum, met 19. Voor de 2e afd. door K. de Louw, Centrum, met 18. Voor de 3e afd. door Y. Dooves, Vrienden kring, met 13. Na afloop werden onder eenige toepasselijke woorden door den voorzitter van 't Centrum de prijzen uitgereikt. „Niét, als je het hem maar dringend genoeg vraagt; dan ben ik zeker, dat hij zal toegeven. En, anders, zeg maar gerust, dat je bij mij gegeten hebt vanmiddag en dat dit mijn raad is." „Ja, dat zou wat geven!" antwoordde Annie scherp. „Of heb je soms wat uitstaan met mijn man? Heb je soms geheimpjes met hem?" Marie Beker begreep, dat haar vriendin op dit oogenblik misschien niet goed toerekenbaar was in haar drift en dat ze dingen zou zeggen, waarvan ze naderhand dan spijt had. Ze lachte dus eens hartelijk om dien laatsten uitval en zei „Neen, maak je maar niet ongerust, hoor! 't Is niet iets van dien aard; alleen weet ik, dat hij altijd veel vertrouwen heeft gesteld in mijn raadgevingen." „Neen, maar bovendien: hij zou mij te veel tekst en uitleg vragen, als ik hem dien voorslag deed." „Nu, zal ik het dan voor je doen?" „Dank je wel! Je zoudt hem maar inwijden in mijn geheim!" „Neen, zeker niet. Als jij dat niet verlangt. Maar ik kon hem wel eens de les lezen over zijn veronachtzaming van jou. Als je het echter liever niet hebt, dan laat ik het, want ik houd er niets van, om in te grijpen in dergelijke in tieme zaken." „Neen, ik begrijp heel goed, dat je het met de beste bedoelingen zoudt doen." „Maar toch ben je niet overtuigd, dat het raadzaam zou zijn, hè?" „Dat komt, ik kan nog niet inzien, dat Charles van Duynen mij waarlijk niet innig lief-heeft." DUIVENSPORT. „De Gevleugelde Vrienden". Heemstede. Zondag weid deelgenomen aan den wedvlucht van St. Marence, Frankrijk. Afstand 370 K.M. In concours vlogen 54 duiven. Eerstgetoonde duif 3 uur 7 min. 20 sec. De prjjzen werden als volgt gewonnen: 1 W. v. Huis; 2 H. Vellinga; 3 A. Eveleens; 4, 9 A. v. Zadel; 5, 8 E. D. des Bouvries; 6, 11 N. Leuven; 7 Gebrs. Lareman; 10 P. de Jong. Eereprjjzen gewonnen door 1, 5 en 10. A.s. Zondag wedvlucht van Corbeil, afstand 446 K.M. biedt aan woningzoekenden te Heemstede en omstreken de grootst mogelijke verscheiden heid. Alle gewenschte inlichtingen kosteloos. Amsterdam - Reguliersgracht 28 - Tel. 31260 Heemstede - Schouwbroekerstraat 7 Halte Koedicfslaan. J. C. van Oostzanenlaan 10 b/d, Blauwe brug HEEMSTEDE. TELEFOON 28681. iiiiiiiiiiiiiiiiii „Hij heeft je lief op zijn manier. Zeker, hij zal je wel heel aardig vinden en heel geschikt, om eens mee te flirten; maar méér ook niet. Geloof mij, Ansje," en liefkoozend trok Marie haar veel jongere vriendin naar zich toe, „het gaat niet diep bij hem en na een half jaar zou je veel minder van hem houden, dan jé nü van Algernon houdt." „Maar die is altijd zoo onvriendelijk!" „Neen, onvriendelijk is hij niet; alleen wat nonchalant; hij vergeet je wat te veel naar je zin. Maar zoo zijn alle mannenEn zoo zou Van Duynen op den duur ook worden. En dan hadt je niemand meer over, om je troost eens bij te zoeken, zooals nu bij mijwant dan hadt je al je vrienden en kennissen opgegeven, ter wille van hèm. Je ziet er vanavond weer wat aardig uit, in je baltoiletje en laat je man je zoo maar eens zien, als je thuis komt; dan ben ik zeker, dat hij je voorslag niet zal afwijzen. Geloof mjj Die toespeling op haar„Goed-eruit-zien" had doel getroffen. Annie dacht zeker bij zichzelve, dat ze dan anders niet meer zoo gauw in de gelegenheid zou zijn, zich in balkostuum te tooien en dat voortaan haar uiterlijk schoon alleen maar door Van Duynen zou gewaardeerd worden. „Ik geloof, dat je gelijk hebt," was al, wat ze zei. Een paai- dagen later vertrokken de heer en mevrouw Algernon naar buiten, voor onbe- paalden t(jd. En de kennissen waren allen zeer verwonderd: niet het minst de heer Charles van Duynen! EINDE.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1930 | | pagina 2