Dertig Jaren in een Zeppelin Eerste Heemsteedsche Courant. De Acropolis in Tennessee. Vuur en Water. Misgeloopen. door Schout-bij-nacht b. d. Beelitz, Graf Zeppelin. i Graaf Zeppelin, uitvinder en ontwerper van 't bestuurbare luchtschip, was van huis uit caval- lerle-officier. Geen wonder dus, dat de mannen der wetenschap in den beginne tegenover de plannen van den Graaf een sceptische houding aannamen. Er waren al zoo veel uitvinders ge weest, die het probleem in studie hadden ge nomen en nooit was er een in geslaagd, prac- tisch iets te bereiken Men denke b.v. aan Da vid Schwarz, wiens aluminium luchtschip in 1897 kort na den start op het Tempelhofer veld bü Berlin in tweeën brak en aan Dr. Wolfert, die levend verbrandde, toen zijn ge vaarte op 600 meter hoogte in brand vloog.' Voor de plannen van den 62-jarigen caval- lerie-generaal had men dus nauwelijks een schouderophalen over! Ondanks deze geringschatting offerde graaf Zeppelin, gesteund door zijn echtgenoote zijn geheele vermogen op, om zijn plannen te ver wezenlijken en op den 2en Juli in het jaar 1900, steeg de luchtmonarch bij Manzell, aan de Bodensee, met het door hem ontworpen en ge bouwde bestuurbare luchtschip, de „L. Z. I.", op. De constructieteekeningen en berekeningen stamden reeds uit het jaar 1894, doch eerst zes jaar later kon men den bouw van dit lucht schip, na een groot aantal moeilijkheden te hebben overwonnen, voltooien. De „L. Z. I." had een lengte van 128 meter en was een luchtschip van het zoogenaamde „starre type", d.w.z. het omhulsel zélf was niet zooals bij de luchtballons met gas gevuld, doch in het door een aluminium geraamte gesteunde omhulsel bevond zich een met gas gevulde drijfzak. De eerste Zeppelin, die graaf Ferdinand con strueerde, had een aluminium geraamte, dat bestond uit ëen traliewerk van dwarsringen en lengtespanten, die door talrijke staaldraden met elkander verbonden waren en een soort kokervormige opening vrij liet voor de opname van den drijfzak. Aan een driehoekige kiel hingen twee gondels, 'waarin ó.a. de motoren waren geplaatst, terwijl de besturing geschied de door middel van een hoogteroer, dat aan den voorsteven van de Zepp was aangebracht en een richtingsstuur, dat aan den staart van het luchtschip was bevestigd, terwijl zich in het midden een verplaatsbaar gewicht bevond, om het zwaartepunt naar believen te wijzigen. De beide Daimler-motoren, van ieder 16 P.K^ hadden een gewicht van tezamen 900 K.G, zoodat men ter verkrijging van 1 P.K. een g& wicht van ruim 28 K.G. moest medevoeren. De laatste „Graf Zeppelin" daarentegen heeft motoren van tezamen 2.650 P.K., d.i. 90 maal sterker, terwijl de 5 Maybach-motoren thans een totaalgewicht hebben van 5.250 K.G. Tegen woordig is dus voor de verkrijging van 1 P.K. een machine-gewicht van 2 K.G. voldoende. Deze getallen toonen duidelijk aan, hoe innig de ontwikkeling van het luchtschip met die van de benzine-motor in verband staat. Terwijl het eerste luchtschip van het „starre type" een maximum-snelheid van 25 K.M. per uur en de motoren een maximum-uithoudings vermogen van 250 K.M. bezaten, heeft de tegenwoordige „Graf Zeppelin" een snelheid van 128 K.M. per uur bereikt, terwijl de reizen tot 14.000 K.M. kunnen worden uitgestrekt. De snelheid is daarmede tot in het vijfvoudige gestegen, terwijl het uithoudingsvermogen zes- en-vijftig maal vergroot is! Nadat de „L. Z. 1" op den beroemden Juli dag onder leiding van kapitein Bartsch von Sigsfeld van de Pruisische luchtvaart-afdeelmg. uit de drijvende hangar op de Bodensee was gebracht, stegen graaf Zeppelin met vier be geleiders, waaronder de bekende luchtvaart- exnert Professor Konrad von Bassus, voor de S maal ermede op. Met verwondering constateerden de talrijke vakmenschen en andere toeschouwers, dat het schip inderdaad goed in de lucht lag. Ook de gravin stond met kloppend hart aan den oever. Zij zag baar gemaal in de wolken zweven en.vroeg zich af, ot dit avontuur wel een goed einde zou nemen. Gedurende 18 minuten bleef de „Zepp" in de lucht. De manoeuvre met het hoogteroer en het loopgewicht slaagden naar tevredenheid, doch het richtingsstuur scheen te klein uit gevallen te zijn, want soms kwam het lucht schip bedenkelijk scheef te liggen. Niettegen staande dit waagde de graaf reeds bij de eer ste vaart een tusschenlanding op de Boden see, die schitterend verliep en de toeschouwers in geestdrift zette. De bereikte, resultaten wa ren buiten verwachting, de twijfelaars moesten zich gewonnen geven en de bruikbaarheid van het Zeppelin-luchtschip was vanaf dien dag een voldohgen feit. Op 17 October 1900 ondernam de graaf een tweede luchtreis van één uur en twintig minu ten, waarbij men reeds een snelheid van 32 K.M. per uur wist te bereiken. Op 17 Januari 1906 steeg hij met een ander luchtsohip op, dat na verscheidene welgeslaagde proefvluchten een grootere reis ondernam. Het werd echter bij een noodlanding door storm totaal vernield. Door den levensarbeid van Maybach en DUrr, echter niet ontmoedigen; integendeel, zijn energie scheen verdubbeld te zijn. Op 9 October van hetzelfde jaar ondernam hij met een 123 meter lange „Zepp" een vaart van twee uur, waarbij hij tot ver over de Zwitsersche grens kwam. Door allerlei manoeuvres en wendingen toonde de graaf de enthousiaste menigte, hoe zeer de bestuurbaarheid van het luchtschip reeds verbeterd was. In 1907 ondernam hij ver schillende reizen van 5 uur en tenslotte zelfs 7 uur. Toen kwam in 1908 een zware slag, de cata strophe van Echterdingen! Wederom scheen NEW YORK, Aug. 1930. De wandaad is geschied! Nashville in Tennessee bezit thans de treurige roem het record van smakeloosheid hopelijk voor geruimen tijd te hebben geslagen. Het heeft n.l. een getrouwe copie van de Atheen- sohe Acropolis bijna even groot als het echte bouwwerk een copie uit kunststeen n.b.in één der parken opgericht. Deze steen bestaat uit een bepaald soort cement, dat de glans van het pentelisch marmer dermate nabij komt, dat vele bezichtigers „er in vliegen". Volgens 'n Amerikaan is zulks het hoogst be reikbare op kunstgebied. Tenminste volgens de Amerikanen in Tennessee. En in New York is het geen haar beter! In verschillende EuropeeSche musea heeft men z.g. gruwelkamers, waar men alle sma- kelooze excessen opstelt, waaraan het ook in Europa van Biedermayer tot en met het ex pressionisme niet ontbroken heeft. Maar zal men ooit de cementen Acropolis van Nashville in een gruwelkamer kunnen bergen? Hier helpt alleendynamiet! Het cementen Parthenon heeft men van binnen als bibliotheek, met alle daarbij behoorende Amerikaansche luxe, inge richt. Het betreft hier de bibliotheek van een stad, waarin men diegenen straft, die moderne evolutie-theorieën verkondigen. Het komt volkomen overeen met het wezen dezer, door hun eigen landgenoot Sinclair Lewis gehekelde Babbits, de filisters van het Midden-Westen, om enorme bedragen te spen- deeren aan deze monumentaalste smakeloos heid, waarin een bibliotheek, die allen geest ontbeert. Amerika wemelt van de geestlooze copiëen der Europeesche architectuur. Boston bezit een bibliotheek, getrouwelijk gebouwd naar het voorbeeld van de beroemde Bibliothèque Saint Geneviève te Parijs. Niet zelden vindt men buiten de paleizen van millionaire, die op-het Louvre of het Palazzo Pitti lijken. En z\j doen afschuwelijk aan tusschen de vele origineele, frissche landhuizen, die voortsproten uit den Amerikaanschen geest. De Yankee is een flinke, krachtige, originceie kerelals hij tenminste niet al te veel dollars heeft. Bezit men zich van het eopieeren van oude gebouwen losrukken. Het past b(j deze monsters van staal en cement evenmin als de Gouden Koets bij de motorkast van een auto. Alleen de brug- gebouw, die enkel en alleen op de noodzakelijk heid werd gebaseerd, wist zich van dergelijke nonsens ver te houden. De provincie is nergens zoo zeer provincie als in de Vereenigde Staten. Nashville is de hoofdstad van Tennessee het telt 120.000 inwoners, het heeft alle mogelijke scholen en universiteiten en dok de noodige wolkenkrabbers. De andere groote stad in deze streek heet Memphis en heeft 180.000 inwoners. Er is niets vervelendere, dan zoon Ameri kaansche provincie-stad. Men behoeft er zich niet over te verwonderen, dat de menschen op reis gaan en naar Europa vluchten. In Dods- worth heeft Sinclair Lewis zoo'n uittocht op prachtige wijze weergegeven. Maar zich-zelf kunnen zij niet ontvluchten. Zij raken onder den indruk van alles, wat in Europa oud en voornaam is en in hun primi tieve hebzucht gelooven zij heusch. dat men dit alles kan koopen en meenemen. Zij sleepen schilderijen en beeldhouwwerken mee Ik ken een voorbeeld van een millionair, die 'n heel Moorsch Paleis in Spanje kocht en steen voor steen in zrjn park liet opbouwen Op dezelfde wijze werd de ruïne van een Oosten- rijksche burcht naar Amerika overgeplant. De eigenaar heeft haar gemakkelijk laten inrich ten en bewoont haar thans. En hjj gelooft zelfs, dat het traditioneele spook in den koop be grepen was en dat hij het zonder toestemming der douane binnengesmokkeld heeft. Niettegenstaande het trans-oceanisch verkeer wordt de geestelijke kloof tusschen Amerika en Europa steeds dieper. Men ziet het zelfs aan het groote verschil, dat tusschen het Engelsch en het Amerikaansch bestaat Een Engel schman zal een Amerikaansche krant niet vlot en zonder zich in te spannen kunnen lezen, maar het zal hem bepaald onmogelijk zijn, een Amerikaan woord voor woord te ver staan. De uitspraak is geheel anders geworden, terwijl de Amerikanen tevens over een gansch andere terminologie beschikken. De paar belangrijke Amerikaansche auteurs hij deze, dan laat hij het op een afgrijselijke >die ook in^ Europa iets te zeggen hebben, ver en meelijwekkende wijze merken. Het doet J H* I denken aan het sprookje van de boeren, die in plaats van brood, spek met boter besmeerden! Dit Amerika, waarvan Goethe zei; „Gij zijt er beter aan toe dan ons oude Continent; gij hebt geen burchten er. geen basalt" koestert een merkwaardig verlangen naar de bouw kunst der Antieken, naar een verleden vo kunstschatten, omdat ditzelfde haar ontbreekt Zelfs bij het bouwen der wolkenkrabbers, moet vreemden langzamerhand van hun tijdgenooten (b.v. Henry Louis Mencken), terwijl de Euro peanen de Amerikaansche lievelingsschrijvers niet waardeeren. En zooals wij de inwoners van Nashville met hun cementen Acropolis niet begrijpen, zoo begrijpen deze op hun beurt niet, dat wjj öi alles barbaarsch en niet cultureel achten. (Nadruk verboden) Zeppelin's levenswerk verwoest te zijn. Men had echter in den loop der jaren geleerd op den grijzen graaf en zijn uitvinding te ver trouwen. In een vrijwillige collecte werden millioenen bijeen gebracht, teneinde hem in de gelegenheid te stellen zijn arbeid voort te zetten. Dit voerde tenslotte tot de tegenwoor dige resultaten. Door de levensarbeid van Maybach en Dtirr, de beide machinebouwers, door de uitgebreide ervaringen van een Dr. Eckener tot op zekere hoogte volmaakt, gesteund door het vertrou wen en de bewondering van heel de wereld, is het Zeppelin-luchtschip een symbool geworden van den onderlingen band der volkeren. Thans is het ocgenblik aangebroken om het lucht schip, in den huidigen staat van volmaaktheid, ten dienste der menschheid te gaan gebruiken en Zeppelin's ideaal te verwezenlijken. In 1933/34 hoopt men een geregelden lucht vaartdienst AmerikaDuitschland over den Atlantischen Oceaan te openen. Ook de reeds organisatorisch uitgewerkte luchtlijnen van Engeland naar Indië, Zuid-Afrika en Canada zullen in dien tijd practisch geregeld worden. In 30 jaar is veel bereikt (Nadruk verboden). Neem U in acht! De voorspoed lacht; De liefde spreidt uw sponde zacht, De vriendschap is uw staf door 't leven, Daar loeit d'orkaan! Uw wanden beven. De stof is brozer dan gij dacht Tollens. Jaren zijn geen ouderdom Vreugd en deugd kan niet grijzen. Huygens. Dit is Uw les: sta op te zes en slaan te tienen, het zal U dienen. Doe wel en zie niet om. Zelfvertrouwen is het wezen van den heldenmoed. MOSKOU, Aug. 1930 Redeneeren dat kunnen de Russen! En al is er geen brood en geen boter, geen ham en geen Wodka meer, en ai giet men op de blaren, die eens thee voorstelden, voor de vijfde maal kokend water, wanneer zij in hun versleten kamerjapon om den warmen oven zitten, die tot midden Mei gedachten aan de lente tracht op te werpen, dan nog zullen de discussies geen moment staken! En altijd is het hetzelfde thema: socialisme kapitalisme. Waarachtig, het was amusant, toen onlangs van twee intellectueelen, onmiddellijk te her kennen aan huns ondanks alle revolutiestor- men ongeschonden hoorn-gerande brillen, die eikaar met de scherpste argumenten pro en contra bestookten, eindelijk één uitriep, dat socialisme en kapitalisme tot elkaar stonden als vuur en water, waarop hij van een ander ten antwoord kreeg: „Uitstekend, kameraad! Vuur en water! Maar ik heb gemerkt, dat vuur en water heel goed samen kunnen wer ken, in de stoommachine!" En aan deze uitspraak wordt men herinnerd wanneer men tegenwoordig het streven van de (oogenschijnljjk) socialistische Sovjet-regeering ziet naar goederen en credietên van de Kapita listische Vereenigde Staten. Reeds twee jaai geleden prees men Amerika als de nieuwe vriend van de Sovjet-Unie en men wees er toen reeds op, dat deze nieuwe vriend Duitsch land zou verdringen als leverancier van de Sovjet-Unie. Inderdaad geschiedt zulks momenteel ook vooral nu Amerika, door een economische crisis daartoe gedwongen, zijn uitvoer moet vergrooten. Het Amerikaansche kapitalisme werkt samen met het Russisch-Aziatisch Communisme. Het kapitalisme tracht het voor het communisme zoo belangrijke probleem der agrarische pro ductie op te lossen. Het aantal der door Ame rikaansche fabrieken afgeleverde en naar Siberië en Rusland verzonden tractors en de daarbij behoorende instructeurs is enorm en groeit nog dagelijks. Cijfers te geven heeft geen zin. Wanneer men op deza manier verder werkt kan het wellicht gelukken deze moei lijke quaestie tot een oplossing- te brengen indien men tenminste de boeren wat beter be handelt en de socialiseering van den grond niet al te haastig doordrijft. Amerika heeft zijn prijzen dusdanig berekend, dat bij de 50 contante betaling, die natuur lijk verlangd wordt, reeds een deel van het risico werd gedekt. Want het is de Sovjet-regeering, die wel haast alleen als kooper optreedt, meer te doen om credieten op langen termijn, dan om lage prijzen. De Vereenigde Staten met hun tot het uiterst doorgevoerde rationalisatie, hun goed- koope grondstoffen, hun enorme geldvoorra den, kunnen natuurlijk beter dan welk land ook alle industrielanden op het punt van goed- koope prijzen slaan. Waarbij nog komt, dat de Sovjet-Unie, hoewel zij door Amerika niet officieel erkend wordt, hoewel er geen Sovjet gezant in Washington en geen Amerikaansche gezant in Moskou zetelt, met de Vereenigde Staten in de beste politieke verstandhouding leeft. Onaangename conflicten als met Engeland (Arcos-affaire), Duitschland (het ingenieurs- proces), Frankrijk (het niet terugbetalen der vóór-oorlogsche schulden, Koetipoff-affaire, enz.) zijn tusschen de Yankee-republiek en de Sovjet-Unie nooit voorgevallen. Men kan er eveneens van overtuigd zijn, dat de Sovjets zich tegenover Amerikaansche constructeurs, ingenieurs enz. nooit onbehoorlijk zullen ge dragen. Ook kan men er zeker van zijn, dat de Sovjet-regeering de vorderingen van Amerika zal voldoen, ook al zou zij den laatsten boer zijn laatste hemd moeten uittrekken, precies zooals indertijd onder het Czaren-regime ge beurde, wanneer buitenlandsche schuldeischers op betaling aandrongen. Want de Sovjet weet, dat het Amerikaansche crediet het eenige is, wat haar overbleef en zij weet tevens, dat de Yankees bij niet-betaling niet zouden aarzelen om tot krachtige maatregelen over te gaan. Uitgesloten is het niet, dat 't het Amerikaan sche kapitalisme gelukken zal, Rusland en Siberië weer ot een zekeren economischen wel stand te brengen. Misschien ook wordt door deze leveranties het Amerikaansche werkloo- zen-probleem op gunstige wijze beïnvloed. De Sovjet zal er daarom goed aan doen, de propaganda voor een wereld-revolutie wat te verminderen. De noodzakelijkheid, de realiteit verdringt hier alle theoriëen. (Nadruk verboden). door D'HENRY. Mr. Towere Chandler was in zijn Kale slaap kamer bezig zijn rokcostuum op te persen. Hij deed dit met zorg en zou bij het uitgaan weer de goedgekleede knappe jonge man uit de New- Yoiksche uitgaande wereld z(jn, die hij niet was! Chandler's honorarium bedroeg achttien dol le. per week. Hij had een betrekking op een iiectenbureau, was twee en twintig jaar en nog natief genoeg om architectuur als kunst te beschouwen. Van zijn wekelijksch inkomen legde Mr. Chandler één dollar op zij en aan het einde van iedere 10 weken kocht hij zich van het opge spaarde geld een avond in de kontreien van mil lionaire en bankmagnaten, een avond waarop hij zich voor enkele luttele uren een rijken niets, doener kon voelen. Hij koos zich met smaak een weelderig menu en een flesch met ecu etiket, dat gezien mocht wordenen de negen-en-zestig volgende dagen consumeerde h(j getroost zijn karigen maaltijd in een derderangs lunchroom, of ais zijn kasmiddelen te zeer geslonken waren een paar boterhammen met een glas bier op zijn kale slaapkamer. Maar zijn èène avond van weelde woog tegen dit alles ruimschoots op. Hij wandelde door de drukke straten, genoot van het voorbijsuizen der luxueuse auto's en van de pantoffel-parade van wèl-verzorgde hee- ren en mondaine vrouwen, merkte op en werd opgemerktdoor menig blauw of don ker meisjesoog, want hij was een knappe, goed gekleede jongeman! Op een hoek bleef hij stilstaan, weifelend of hij nu reeds zou teruggaan naar het keurige, intieme restaurant, waar hij meestal zijn maal tijden gebruikte. Juist op dat oogenblik schoot haastig een meisje den hoek om, gleed uit over een bevroren plas, en viel met een smak op het trottoir. Mr. Chandler hielp haar onmiddellijk op de been. Het meisje strompelde naar de muur van het di h tbjjzjjnde huis. leunde er tegen ren en bedankte hem. Ik geloof, dat ik mijn enkel verstuikt heb, zei ze. Doet het erg pijn vroeg Chandler belang stellend. Niet erg, ik zal over een paar minuten wel verder kunnen. Als ik U verder van dienst kan *ijn zei de jonge man beleefd, zal ik een taxi voor U halen, of Dank U, antwoordde het meisje. Ik weel zeker, dat ik U verder geen last behoef te ver oorzaken. Wat dom van mij om zoo slecht uit te kijken. Chandler nam het meisje eens goed op. 2e was mooi, van een verfijnde schoonheid, met een eenvoudige donkere mantel aan en de weer barstige, donkerbruine krulletjes kwamen onder een goedkoop, blauw hoedje uitkijken. Het was waarschijnlijk een kantoor- of winkelmeisje, het type van een jonge, werkende vrouw van de beste soort. Hjj kreeg een idee! Hij zou het meisje vragen met hem te gaan eten! Dat ont brak nog aan zijn eenzame festijnen. Het was een dame. dat bewezen haar spraak en manie ren. Hij zou het prettig vinden haar aan tafel te hebben, ondanks haar simpele kleedy. Ik denk, begon hjj ernstig, dat Uw voet langer rust noodig heeft, dan U wel denkt. Laten wij samen ergens gaan dineeren. Ja maar, zei ze met een ooljjken blik in haar oogen, we kennen elkaar niet eens. Chandler stelde zich voor. En ik zie er zoo uit met die hoed en mantel. Maar weldra waren ook die bezwaren opgeheven. Zij leunde op zjjn arm en voetje voor voetje wandelden zij naar 't gezellige rests urant, waar een goed strijkje de stemming nog verhoogde. Chandler voelde zich volmaakt gelukkig met het vroolijke meisje in een zeer smaakvolle fijne blouse tegenover zich gezeten. Noemt U mij maar Miss Marian, zei ze en keek met bewonderende blikken naar Chand ler's aangename, zelfbewuste manieren en vriendelijke schrandere, donkerblauwe oogen. Hij speelde, overmoedig geworden door de om geving en door haar tegenwoordigheid, de rijke dandy, vertelde van clubs en tea's, van golf en paardrijden, van buitenlandsche reizen en zijti jacht. Na het diner bracht hij het meisje naar den hoek, waar hun kennismaking had plaats gehad. Ze liep weer veel beter. Zij bedankte hem voor het gezellige samenzijn en nam afscheid. In zjjn ka!e slaapkamer borg Chandler zijn avondcostuum op voor een rust van negen-en- zestig dagen. Een allemachtig aardig meisje, peinsde hij. Ondértusschen had miss Marian een statig huis bereikt aan één van de rijkste Avenue's. Je lijkt wel mal, zei haar zuster, om In Marie's ouden mantel weg te gaan en zoo lang uit te blijven. Mama heeft Louis met den auto uitgestuurd om je te zoeken. De oudere zuster drukte op een knopje en oogenblikkeljjk ver scheen het kamermeisje. Marie, wil je aan Mama zeggen dat miss Marian thuis is? Wees toch niet zoo boos, zei Marian, ik ben alleen maar even uitgegaan om aan Madam Theo te zeggen dat ze lila inplaats van rose garneering op m(jn nieuwe jurk moest zetten. De kleeren van Marie waren net geschikt voor zoo'n boodschapje. De menschen zullen gedacht hebben, dat ik een winkelmeisje was. Het oudere meisje was al weer verzoend. Sa men gingen ze in de vensterbank zitten en keken naar den stroom van auto's die in de rich ting van de theaters gingen. De jongste fran de twee nestelde zich tegen haar zuster aan met het hoofd op haar schouder. Eens op een dag. zei ze droomerig, zullen we moeten trouwen, allebei. We hebben zooveel geld, dat het ons niet is toegestaan het publiek teleur te stellen. Zal ik je eens vertellen van wat voor soort man ik zou kunnen houden? Ga je gang maar, babbelkous. Van een man met donkerblauwe, vriende lijke oogen. die zacht en voorkomend is tegen arme meisjes; die er knap uitziet en een goed hart heeft en de meisjes niet beschouwd als voorwerpen om mee te flirten. Maar ik zou alleen van hem kunnen houden als hij een doel had om voor te werken. Al, was hij arm, als ik hem maar zou kunnen helpen zjjn werk op te bouwen. Maar zie je, het soort mannen, dat wij altijd ontmoeten die van niets andere weten dan sport en clubsvan zoo een zou ik niet kunnen houden, al had hij verstandige, vriende lijke donkerblauwe oogen en al was hij nog zoo voorkomend tegen arme meisjes die hij op straat ontmoette (Nadruk verboden). ER INGELOOPEN. Baron: Het spijt mij zeer, maar vandaag kan ik u niet betalen, daar straks was mijn kleer maker hier en Schoenmaker: Ja, dat weet ik al! Ik kwam hem om den hoek tegen. U kon hem niet be talen, zei u tegen hem, omdat de schoenmaker kwam. Alstublieft, hier is de rekening. ONDER CHIRURGEN. Ik heb een interessante operatie gedaan. Ik heb een patient zijn lever verplaatst, een long opengesneden en twee nieren gereinigd. En hoe is het afgeloopen? Dood, natuurlijk. MACHT DER GEWOONTE. Waarom heb je je verloving met dien knappen schoolmeester verbroken O, op een avond was ik verhinderd om naar hem toe te komen en toen verlangde hjj, dat ik een briefje van mijn moeder mee zou brengen. DE VERBAZING. Mevr. Jansen: Was Pieters niet verbaasd, toen ze jou met haar man in die dansgelegen heid ontmoette? Mevr. Flirt: Ja, ze had er geen idee van, dat hij dansen kon. VACANTIEGENOEGENS. Pensionhoudster (naar buiten kijkend); Het ziet er uit naar regen, mijnheer. Gast (soep lepelend): Ja, en het smaakt ook zoo. DE UITLEG. Ik hoor dat je hulsgezin vermeerderd is. Ja, met vier stuks. Dat wist ik niet, zoo, dus een vierling. 1 - Neen, een tweeling, de baker en mijn schoonmoeder.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1930 | | pagina 6