B. A. CasseèSZn. Behangers en Stoffeerders. Verhuizingen onder Garantie. B. TH. SANTEN WILD. Drogisterij 6 M. Brflhl Complete üleubileering. DROGISTERIJ „DE GEDEH s Bestelt Uw AUTO| f Schouwtjeslaan 23 f Eerste Heemsteedsche Courant. Zijlstraat 83 Tel. 11307 PREDIKBEURTEN. Pennekrassen. SPORT. J. P. M. NAN FLIT FLYTOX RIDS SHELLTOX Accountant Belastingzaken Amsterdam O.Z. Voorburgwal 326 328 Telef. 31260 Heemstede Schouwbroekerstraat 7 Luxe- en Orthopedische Schoenmakerij JOH. PORTEGIES Fa. GEBRs. REE DAMES! Will. P. «DOMEN i ZOON Gierstraat 39, HAARLEM - Telefoon 10153 Ass. Apoth. VAN HUIS&JANSEN VOOR KONIJNENVRIENDEN. ONS PLUIMVEE. BIJ DE TAXI-ONDERNEMING 1 !„BGSCH EN VAART"! A bereidende werkzaamheden tot een stadium ge bracht, dat gesproken kan worden van een zeker slagen, mits de natuur haar zoo noodige medewerking verleent. Een eere-comité van naam, met burgemeester Jhr. J. P. W. v. Doorn als voorzitter heeft zich beschikbaar gesteld en de medewerking der leden is zeer groot, zoo zelfs dat de groote zaal van het R. K. Vereni gingsgebouw nu reeds te klein blijkt te zijn. Behalve de mooie dahlia, zullen ook vele an dere bloemen en planten ingezonden worden, zooaat een mooi geheel verkregen wordt. Algemeen konden de leden zich vereenigen met een ontwerp, door bestuur en commissie samengesteldhun werd opgedragen de ve - aei voorbereidende werkzaamheden voort te zetten. Vervolgens werden commissies benoemd voor de keuring van het op deze vergadering ïnge- zoudene. Voor de prijsvraag der Campanula Ysophila werden gekozen de heeren B. Njeuwen- huis, A. Klaassen en J. Bloemendaal en voor hel overige de heeren H. Brokke, Goudswaard en J. v. Donselaar. Deze commissies hadden zeker geen gemak kelijkc taak. Van de Campanula's waren ld in zendingen, waaronder zeer mooie exemplaren. Maar ook de vrije inzendingen waren mooi. Zoo o.a. een collectie Anjers van den heer B. Nieuwenhuis cn een practt-collectie Primula's eveneens van den heer Nieuwenhuis, veel vruch ten en prachtcollecties dahlia's. De jury kende de volgende prijzen toe: Voor Campanula: le pr. A. Brokke met 10 punten, 2e pr. G Brokke met 9 punten. Voor de andere inzendingen: H. Radstake, voor appelen, peren, perziken, pruimen en to- .naten, resp. 10, 8, 9, 8, en 8 punten. B. Nieuwenhuis voor anjers 10 punten en primula's 8 punten. C. v. Iperen, decoratief, cactus en pompon dahlia resp. 6, 7 en 8 punten en voor groenten 7 punten. G. Brokke, dahlia's, groenten en peren, resp. 9. 6 en 6 punten. L. Booms, voor perziken 10 punten. Verschillende inzenders gaven nog korte inlei dingen over het ingezondene. Als datum voor de anjerprijsvraag werd vast gesteld Donderdag 11 Sept. a.s. op welken datum nog een ledenvergadering zal worden ge houden om de laatste regelingen voor de groote tentoonstelling te treffen. Als gewoonlijk leverde de rondvraag nog ver schillende besprekingen, waarna de voorzitter met een woord van dank de vergadering sloot. MA NNENZANG VEREEN IGING. Eenige weken geleden werd besloten tot op richting van een mannenzangvereeniging welke den naam zou krijgen van Heemsteedsche Man nenkoor. Er werd toen een voorloopig bestuur gekozen dat de voorbereidende werkzaam heden zou verrichten. Dit voorloopig bestuur heeft zich zoodanig van haar taak gekweten cat tot stichting van de vereeniging kon over gegaan worden. Zoo werd o.a. een definitief bestuur gekozen bestaande uit de volgende heeren: W. G. de Groot, voorzitter; J. Kroeze, le secr., Haem- stedeplein 34; Jac. Zwarten, penningmeester; M. de Vries, 2e voorz., W. Niessink, 2e secr., W. Otte, 2e penningmeester; A. Claij, muziek- comm. Tot directeur werd benoemd den heer A. Bak uit Haarlem. NOODLOTTIGE BOTSING. IJsco-venter gedood. Op den Leidschevaartweg, in de nabijheid van de remise der E. S. M., heeft Zaterdagavond omstreeks 10 uur een ernstig ongeluk plaats gehad. De 56-jarige ijsventer A. B. reed aldaar met zijn ijswagentje rechts van den weg, toen achter hem met vrij groote snelheid een motor rijder naderde. In volle vaart reed deze op het ysco-wagen- tje in, met het gevolg, dat B. tegen den grond sloeg en bewusteloos bleef liggen. Per zieken auto werd hij naar het St. Elisabeth's' gasthuis gebracht, doch aldaar aangekomen, bleek hij reeds te zyn overleden. Tegen den motorrijder is proces-verbaal opgemaakt. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in tie week van 25 t/m 30 Aug. genomen: 407 douchebaden en 39 kuipbaden. Aan 12 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 9 volwassenen gebruik gemaakt. I HEEMSTEDE. GEREFORMEERDE KERK. Kerkgenootschap Heemstede (Koedieplaan) Zondag 7 September 1930. V.m. 10 uur, de Heer M. Boukema. ber. predikant van Leidschendam. N.m. 5 uur, idem. NEDERL. PROTESTANTENBOND. V.m. 10uur, Prof. Dr. G. J. Heering, van Leiden. (Met medewerking van het dameskoor). Schaalcollecte voor schulddelging. Kermis. De laatste tonen van het Wilhelmus sterven tegelijk met de vurige letters van het „Leve de Koningin", de trommelvliezen trillen nog zwakjes na, gebombardeerd door het geknal van het vuurwerk, en dan schuifelt de duizend koppige menschenmassa huistoe. Maar hoor, van den kant van de haven klinkt draaiorgel- muziek, vermengd met den vroolijken belle klank van den draaimolen en het schoone ge zang van eenige jongemannenkwartetten, die de trouwe, alsmaar trouwe huzaar ten beste geven, benevens een vroolijke aansporing om er den moed maar in te houden, benevens nog tal van andere geluidenkortom, heel het ondefinieerbare geroezemoes van een kermis in de verte. De verleiding is gTOOt; en velen laten zich dan ook verlokken, hier het Koninginnefeest te voleinden. Naar de kermis! Halfweg is een opstootje. Een grooten kring van menschen, die steeds grooter wordt, aan gezien niemand, behalve de voorste, wat ziet, en iedereen persé zien wil, wat niemand ziet. Te hooren is er echter.des te meer: een ouder- wetsch nasaal geluid stijgt op uit het midden van den kring toeschouwers. Met eenigen goe den wil is er het „Wien Neerlandsch bloed" of iets dergelijks uit te maken. De kring dunt en wij zien een glimp van het verschijnsel, dat zoozeer de aandacht weet te boeien. Een tamelijk verschooierd jochie zit op het plaveisel met een enorme muziekdoos tusschen de wijd-uitgespreide beenen. Het dek sel is er tot meerdere attractie afgenomen, wat ons een blik op het geheimzinnig mecha niek veroorlooft. De snelheid, waarmee de jongen den slinger draait, is allerminst even- ledig aan het tempo van het ten gehoore ge brachte volkslied, want de eerste gedachte, die bij ons opkomt, is die van een vertraagde ge luidsfilm. Doch dit deert hem volstrekt niet, hij houdt zelfs nog kracht en adem over, om vocale aanvullingen te geven, waar het instru ment min of meer hapert. Het is inderdaad een schoon geheel! Dichtbij draait de zweefmolen. Aan de dunne kettinkjes, die toch blijkbaar sterk genoeg zijn, hangen de kleine stoeltjes, die aanstonds be stormt worden als de molen stilstaat. Dan gaat de boel draaien en begint de pret: elkander de hand geven, zich naar elkaar toetrekken, los laten en in een groote hoog met verdubbelde snelheid boven de hoofden der toeschouwers zweven. Aan verschrikte jongedamesgilletjes geen gebrek! Verderop is een lief tentje met mooie en aanlokkelijke reclame-schilderijen voorzien Vreemdsoortige en monsterlijke dieren Ier grootte van een rat staan er op afgebeeld, rechtop loopende met zwarte jassen, witte dassen en hooge hoeden, die zij deftig afnemen voor hun als dames gekleede soortgenooten; andere trekken een wagentje of demonstreeren een bokspartijtje, enfin, hef is hevig artistiek. Een beeldschoone jongedame aan den ingang geeft met welluidende stem de noodige expli catie: „Treedt binnen, dames cn heeren, treedt binnen! Doorloopende voorstelling! De gouden koets, bespannen met zes vlooien! Gaat dat zien! De gouden koets in het vlooientheater! En dat op Koninginnedag! Als dat nu geen maje steitsschennis is?! UIT HET H.B.C.-KAMP. Zondag heeft H. B. C. het voetbalseizoen ge opend met een 3-tal wedstrijden in Hoorn tegen Always Forward, welke wedstrijden bedoeld zijn als nederlagenwedstrijden. H.B.C. I maakte al een heei pover figuur, door maar liefst met 61 te verliezen. Gelukkig was het maar een zwakke com biuatie, zoodat zulk een wedstrijd geenszins a s een meeting voor de toekomst mag gelden. Toch is het jammer, dat in zulk: wedstrijden zoo slecht uitgekomen wordt. Veel geld ver reizen cn een e'Iendig figuui slaan. H.B.C. III dat tegen Always Foiward II speelde, maakte een beter figuur door de gas ten met 101 te kioppen, terwijl de junioren het cr niet minder goed afbrachten door van <-'c Aiways Forwaids Jun. met 90 te winnen Zondag gaat H.B.C. I naar F.Y.B.B. I in Haarlem, eveneens voor een nederlagenwed- sti'ijd. Of hier de ploeg voor het komende sei zoen compleet uit zal komen? H.B.C. I komt dit seizoen uit in de le kl. E der R.K.F. met de volgenoe clubs: DHL. HBC, Leonidas, DEM. GDA, FYBE, Graaf Willem, Lisse, Donk en SJC. GEVLEUGELDE KIENDEN. Wedvlucht var Lier. België, afstand 138 K.M In cuncours vlogen 55 duiven. Losgelaten o.-n 9 uur werd de eerste duif ge toond om 12 uui 44 min. 13 sec. en de laatste prijswinnaar on; 1 uur 20 min. 18 sec. De prijzen werden als volgt gewonnen: I, 5, E. D. óe Bouvries; 2. 3, 6, 9, 10, gebr Laieman; 4 A. Verdanschap: 7. J. G. v. d. Meer: 8. A. Eveleens. A.s. Zondag wedvlucht van Vilvoorde, Belgiè, afstand 162 K.M. en het nationaal concours va.1 Haiwick (Engeland) afstand 235 K.M.. waarbij ■Je duiven 200 K.M. over zee moeten vliegen. WERKZAAMHEDEN OP DEN AKKER EN IN DEN TUIN in de eerste helft van September. Zoowel op de akkers, als in boomgaarden en tuinen bezorgt September nog verschillende nuttige bezigheden. De haver dient, voor zoo ver dit, tengevolge van het herhaaldelijk voor komende regenweer, nog niet heeft kunnen plaats hebben, te worden binnengehaald. In het laatst van de maand kan reeds winter rogge worden gezaaid. Van al de graansoor ten wordt in ons land het meest verbouwd. De beteelde oppervlakte van rogge bedroeg in 1927 bij de 2000 H.A. - Het roggezaad be staat uit 68 pCt. zetmeel, 11 pCt. eiwit en ongeveer 2 pCt. vet. Het bevat dus veel voe dende bestanddeelen. Groote behoefte aan kalk heeft rogge niet en vooral dan niet, als ooit slakkenmeel als meststof wordt aangewend. Op gronden echter, die jaren achtereen uitslui tend van stalmest zijn voorzien, werkt kalk gunstig. Daar kan b.v. per H.A. tot 500 K.G. kalk, of ongeveer 1000 K.G. kalkmergel wor den uitgestrooid Kalk geeft, zoo heeft de er- 11 11 Apofh. Ads. Wiitielminaplein 17, Heemstede. Tel. 28366 Halte Koediefsiaan. niet geringe mate aan de stoppelvruchten ten goede. Slakkenmeel en superphosphaat bevorderen de korrelopbrengst. Half stalmest en half kunstmest geven veelal prdchttge uitkomsten. De stikstofhoudende meststof Chili-salpeter doet het gewas snel en krachtig groeien. Bij half stalmest wordt veelal per H.A. aangewend van 300 tot 500 K.G. slakkenmeel of evenveel superphosphaat en zonder stalmest 600 1000 K.G. van één der genoemde meststoffen. Ook kali moet worden uitgestrooid. Bij half stal mest b.v. 300 a. 400 K.G. kalizout 20 pCt., of 150 k 200 K.G. kalizout 40 pCt. en bp aanwen ding van uitsluitend kunstmest ongeveer de dubbele hoeveelheid. Op zware kleigronden kan men met wat minder kali volstaan. Verder geve men bij half stalmest per H.A. bij het zaaien eene overbemesting van b.v. 50 K.G. chili-salpeter en vroeg in het voorjaar afhankelijk van de dan heerschende weersge steldheid nog 100 k 125 K.G., waarbij dan rekening kan worden gehouden met den stand van het gewas. Zonder stalmest zoo ongeveer de dubbele hoeveelheid. Dat geen vaste cijfers worden op gegeven, is te begrijpen. De aard van den bo dem, de bemestingstoestand en meer andere factoren zjjn op de sterkte van de bemesting van overwegenden invloed. Genomen proeven hebben aangetoond, dat bij uilsluitend gebruik van stalmest de opbrengst minder was, dan bij gedeeltelijke of geheele kunstmestbemesting. De rogge eischt een vrij diepe bouwvoor. Op lichte zandgronden wordt vaak nog te ondiep geploegd; het gebruik van een ondergronds-ploeg is aan te bevelen. Op dergelijke gronden moet men niet te veel ploegen, aangezien de structuur van den bo dem dan achteruit gaat; de oppervlakte ver kruimelt dan te veel. Men zaaie de rogge vooral niet te dicht; de plantjes mceten later voldoende' ruimte heb ben, om behoorlijk uit te stoelen; ook gaat het gewas en dat is, zooals ook dit jaar weer ten duidelijkste gebleken is niet zoo licht legeren. De aardappelen moeten worden gerooid. Hoe jammer toch, dat hier en daar, vooral op de lage gronden, in sommige soorten wederom de bekende ziekte voorkomt. Zeer te hopen is het, dat het rooien mag begunstigd worden door een droge en opdrogende weersgesteld heid. Men lette er bij het rapen terdege op, dat geen zieke aardappelen tusschen de gave geraken; hierdoor toch is te voorkomen, dat deze laatste door eerstgenoemde van ziekte kiemen worden voorzien. Alvorens de aardap pelen worden opgeborgen, of ingekuild, moe ten ze, zal het goed zijn nogmaals worden uitgezocht en behoorlijk van aarde worden gezuiverd. Hoe droger en schooner ze binnen komen, hoe heter. Appels en peren moeten zooveel mogelijk worden geplukt, dus niet, zooals sommigen nog maar al te licht geneigd zijn te doen, ge schud. Geplukte vruchten, dit moet toch ieder weten, blijven immers veel langer goed dan geschudde. Door den val geraken vele appels en peren gekwetst en deze gaan gewoonlijk heel spoe dig tot rotting over. Eén rotte appel in de mande Maakt al het gave fruit te schande". Late soorten appels, zooals b.v. de reinette- en bellefleursoorten, alsmede de stoofpeer soorten, kan men gerust tot in het laatst van October aan de boomen laten. Opmerkelijk is het, dat de meeste vruchten juist dan in sterke mate in grootte toenemen en tevens mooier en smakelijker worden, als ze tot rijp heid beginnen te geraken. Ket jonge hout van perzike- en abrikoze- boomen dient oordeelkundig tegen muren of schuttingen te worden aangebonden. Jonge aardbeiplanten kunnen ook nog in September worden uitgeplant. Van de frambozenstruiken kan het oude hout worden verwijderd; ook de minst krachtige jonge scheuten kunnen werden weggenomen. In den moestuin kan het zaad van winter- spinazie en veldsla worden uitgezaaid, bij voor keur op een terdege bemest en beschut plekje. Zoodra de andijvieplanten tot de gewenschte ontwikkeling zijn gekomen, kunnen ze doch alleen dan, als ze goed droog zijn worden opgebonden. De binnenste bladeren worden dan in betrekkelijk korten tijd mooi goudgeel en daarbij heel malsch en smakelijk. Nat opge bonden gaan de planten heel licht tot rotting over. Het afgestorven loof van vaste planten dient te worden afgesneden. Boonen en erwten moeten worden geoogst. Men beware hiervan eene behoorlijke hoeveel heid van de mooiste op een droge plaats, ten einde het volgende jaar zelf geteeld, deugde lijk pootgoed te hebben. Die nog etgroen wil hooien, wachte daar mede niet lang meer. Van lieverlede toch wordt de kans om het behoorlijk droog te krij gen, bij het snel korten der dagen en het voch tiger worden van de nachten, minder. In het laatst van de maand kunnen reeds de bollen van hyacinthen, tulpen, crocusjes en narcissen worden gelegd. Heeft men daar- Speciaal adres voor fijne reparaties. Zandvoortschelaan 135 - Heemstede TELEFOON 26251. J. C. van Oostzanenlaan 10 b/d. Blauwe brug HEEMSTEDE. TELEFOON 28681. UW ADRES VOOR VAKKUNDIG EN BILLIJK SCHILDERWERK. Het bekende ADRES voor permanent wave 1 7.50, permanent wave lang haar f 10 Watergolf a f0.90, Onduleeren a f0.50, Knippen a f0.40 en wasschcn f 0.40 IS BAAN 43, Dameskapsalon „GALL1A". Telefoon 15064. Aanbevelend, H. HUYBENS, Dameskaoper. PRIMA KWAllIflT. BILLIJKE PRIJZEN. Binnenweg 143 - Heemstede Telefoon 28258. AANNEMERS -BEËED. MAKELAARS. Meesterlottelaan 12 Telefoon 15468 Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. wenscht men, omdat de bollen in vele streken op den duur gaan verbasteren en dan met elk jaar minder fraaie bloemen te aanschouwen geven, nieuwe aan te schaffen, zoo bestelle men deze tijdig en wel bij een vertrouwd han delaar, of bij een bollenkweeker, die als zoo danig te goeder naam en faam bekend staat. Bij droog weer oogste men het zaad van de zonnebloemen. De grootste ei: mooiste pitten beware men op een droge plaats voor poot goed in het volgende voorjaar. De overblij vende zijn, zooals men weet, een uitstekend voeder voor de hoenders, vooral in den ruitijd en gedurende het koude jaargetijde. varing geleerd, steviger stroo en komt later in'van geen voldoend aantal gave meer, of Bij liet schoonmaken blijft er dikwijls meer afval over, dan onze „konijnenruif" op eenmaal kan bevatten. Daarom is het nu t\jd voorraad te gaan ver zamelen voor het a.s. winterseizoen. Wij kun nen de dieren daarmede in de koude maanden wanneer zij elk groen voer moeten ontberen, eenige afwisseling in hun voedering verschaf fen. Dit zal hen zeer zeker ten goede komen. Men kan zich op de volgende wijze een goeden voorraad wintervoedsel verschaffen: wortelen, peenloof, de schillen van koolrapen, enz., wor den goed gereinigd en door den vleeschmolen gedraaid, waar men het grootste mes heeft in gezet. Dan schudt men de hierdoor verkregen groentensnippers op een krant en spreidt ze in den warmen oven of op een eenigszins warme plaat uit om ze zoo een paar dagen te laten drogen. Ook koolbladeren, die men slechts in hun geheel kan drogen, kunnen op deze wijze behandeld worden. Men kan dit voeder iater ge kookt en vermengd met versche aardappelschil len gebruiken. Zelfs ongekookt, dus in gedrooqr- den toestand wordt het door de dieren smakelijk verorberd. „KALKPOOTEN". Door de aanwezigheid van mijten cn de daar door veroorzaakte ontsteking der huid zien üe pooten onzer kippen er meermalen uit, alsof zij in versch gebluschte kalk hebben gestaan. Dit kan een gevolg zijn van den niet al te zindelgken toestand, waarin het hok verkeert. Dikwijls ook brengen pasgekochte dieren de besmetting over. Het begin van de lastige kwaal kan men meestal zien optreden aan den achterkant van het kniegewricht. Er vormt zich daar in zulke gevallen een witte korst. Bij een groote ver meerdering van mijten kunnen zelfs de teenen worden aangetast. In ver-gevorderde gevallen vindt men de parasieten zelfs aan kop en hals van onze kippen. Wanneer men tijdig genoeg ingrijpt, is het kwaad echter spoedig genoeg te verhelpen. De eerste maatregelen, die men daartoe be hoort te nemen, is het grondig reinigen van het hok, den slaapstok en de legnesten. Nadat men het dak en de wanden heeft afgeschrobd, wordt het op den bodem liggende vuil naar buiten ge bracht cn verbrand, of wanneer de kippen niet op den mesthoop kunnen komen, daar wegge worpen. Verbranden echter geeft meer zeker heid. Vervolgens worden alle voegen en kieren van het hok met een mengstel van eén deel karbol op twee deelen petroleum bespoten en met gips of kit afgestreken. Dak, wanden, bodem en stokken, worden nu besproeid met een 5 pCt. oplossing van het een of ander des- infectie-middel, of wel met een weinig chloo - klak bestrooid. Hierover heen volgt een tweede laag van dunne kalkmelk. Men voegt bij één emmer kalk melk ongeveer een handvol groene zeep, om het afbladeren van den kalklaag later te voor komen. De legnesten mogen in geen geval niet eer sterk riekend desinfectie-middel behandeld wor den; zjj kunnen worden uitgeschrobd met een afkooksel van tabak. Ook wel kan men deze nesten begieten met kokende sodaloog, waar over men later een kalkiaagje met zeep strijkt, dat de voegen goed worden behandeld, daar dit de b-oeinesten zijn val alle kwaad. De dieren zelf kan men op velerlei wijze be- (v.h. standplaats „Bosch en Vaart") Telefoonnummer 14665. Aanbevelend, J. R. GRAAL Nette wagens en coulante bediening. handelen. Vroeger smeerde men de zieke plek ken wel in met groene zeep. Na eenigen tijd kon men dan de witte korsten er af nemen, zoo- dat men de daaronder gelegen plekken met za^f kon behandelen. Het beste middel is echter olie, waarbij het van geen belang is of men raapolie, lijnolie., maanzaatiolie of levertraan gebruikt. Voortref felijk werkt een mengsel van carbol, raapolie en petroleum. Men kan voor het bestrijken van de aangetaste plaatsen het beste een kwast nemen. Ook een zacht lapje is geschikt. De hoofdzaal: is, dat de vloeistof doordringt tot de in de huid ingevreten mijten. In de eerste week moet men tweemaal op deze wijze behandelen, in de tweede week is één keer voldoende. In gevallen, waarbij men tijdig heeft kunnen ingrijpen, is het dikwijls reeds voldoende de dieren één of tweemaal onder handen te nemen. De korsten moet men vóór iedere olie-behan deling verwijderen. Dit dient voorzichtig te ge beuren, zoodat er geen bloedingen ontstaan. Open wonden mag men slechts met zuivere olie botten. Een practisch ..insmeeringstoestel", dat tevens preventief werkt, kan men gemakkelijk zelf vervaardigen. Men maakt een platten bak van blik of iets dergelijk, vult dezen met het olie mengsel en plaatst hem voor den uitgang van het hok. De kippen moeten dus om buiten te komen, 's morgens door de olie waden en be sparen u op deze wijze het insmeren van eik dier afzonderlijk. Vliegen de dieren over den bak heen in plaats van er door te waden, dan kan men een tunnel van kippengaas rollen, welke na plaatsing boven den oliebalc, de kippen als het ware dwingt den gewenschten weg te kiezen (Nadruk verboden.) VRÖUWENNIEUWS. Slachtoffer der Reclame. Korten tijd geleden vervoegde zich op een Parijsch politiebureau een jonge modiste, die het volgende verhaal vertelde: Een elegant gekleede heer had haar aange sproken en een compliment gemaakt over haar prachtig, goudblond haar. Vervolgens had hij haar verzocht hem dit haar voor 1000 francs te willen verkoopen. Hij was, zei hij, uitvinder van een „onfeilbaar" haargroeimiddel, waar voor hij reclame wilde maken. Het jonge meisje stemde toe en ging met den heer mede naar zijn atelier. De onbekende fotografeerde haar eerst met losse haren; dan knipte hij deze ter hoogte van de schouders af cn fotografeerde haar ten tweeden male. Tenslotte schoor hij haar het hoofd geheel kaal, waarna hij een derde opname maakte. Toen het meisje daarop in den spiegel keek, schrok zij heftig en begon te weenen. Zij eischte nu haar 1000 francs op. Doch de „uitvinder" gaf haar slechts 100 francs. Een politiebeambte begaf zich nu naar de wo ning van het individu om zich van de waar heid van het gesprokene te overtuigen. Bij zijn terugkeer toonde hij drie fotografiën, die het meisje voorstelden. Onder de laatste foto, die het meisje met kaal geschoren hoofd voor stelde, was het woord .voorheen" gedrukt; onder de tweede foto .stond „na drie maanden" en onder de derde foto, die het meisje te zien gaf, toen zij nog haar volledigen haardos bezat, stond gedrukt „na zes maanden". Op deze wijze bewijst men dus het goedge- loovige publiek de „onfeilbaarheid" van derge lijke middelen tegen kaalhoofdigheid! Door het optreden van de politie bang geworden, gaf de oplichter te kennen, het meisje de verlangde schadevergoeding te willen geven. 4

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1930 | | pagina 2