FIÜKEI's BROODFARIEKEN De Zijlsbaat „Voorheen en Thans" FirmaBlCASSEE&Zn. i WILD. B. Th. Santen Heemstede Haarlem Bloemendaal Onze hoek wordt Fabriek aan den Koediefslaan te Binnenweg Heemstede a.s. Zaterdag in bedrijf gesteld. Luxe- en Orthopedische Schoenmakerij JOH. PORTEGIES Levertraan, Levertraan Emulsie. Bestelt Uw AUTO| Eerste Heemsteedsche Courant. PREDIKBEURTEN. INGEZONDEN STUKKEN. De fabriek is op dien dag te bezichtigen des middags van 2-5 uur voor genoodigden en des avonds van 8-10 uur voor belangstellenden. BURGERLIJKE STAND. BEZOEKT DEZE WEEK en ziet daar vooral de etalages van van de Woninginrichting Tel. 11307 - Zijlstraat 83 Drogisterij G. M. Brühl, Ass. Apoth., Binnenweg 143 - Telef. 28258 Fa. GEBRs. REE DAMES! Wei P. MER i ZOON PRIMA KWALITEIT. BILLIJKE PRIJZEH. Gierstraat 39, HAARLEM - Telefoon 10193 VAN HUIS&JANSEN Administratie Doekhouding belastingzaken Qontroie Het ADRES voor den Koopman BIJ DE TAXI-ONDERNEMING j „BOSCH EN VAART"! Schouwtjeslaan 23. SPORT. tie van de Bank, dat de angst voor kleine de posito's ongegrond is, en dat de daling van den rentestandaard geen ongerustheid behoeft te wekken. Sommigen zoo vervolgt het adres vin den toevloed naar de Bank ongewenscht om de moeilijkheid eener goede belegging. Een goede belegging eischt inderdaad kennis en be leid. Maar wie 350 millioen goed weet te be leggen, behoort toch ook voor het beleggen van nog 50 of 100 millioen niet terug te schrikken, als het belang van het volk dat eischt. De vraag naar kapitaal is groot en als zij daaraan kan helpen voldoen, doet zij ook aan die zijde nuttig werk. Bijv. de Staat zal weldra vele millioenen noodig hebben voor de drooglegging der Zuiderzee. Als de Bank hem 50 of 100 millioen kan verschaffen op een een voudige schuldbekentenis, zou dat voor beide partijen belangrijk aan arbeid en kosten sparen. Het ljjdt geen twijfel, dat een verhooging der rente het sparen bevorderen zal. Men heeft tegengeworpen, dat zulk een verhooging een verplaatsing van spaargelden naar de Bank zal teweeg brengen. Dit is wel waarschijnlijk, maar zal binden redelijke grenzen blijven, omdat de part. instellingen eenigermate zullen moeten volgen met verhooging. Dit heeft weer het voordeel, dat de aanmoediging tot sparen door renteverhooging op een ruimer veld zal wer ken. Het voordeel tevens, dat de veiligheid der verplaatste gelden grooter zal worden, daar de Bank in veiligheid bovenaan staat. De talrijke kleine luiden, die beleggen zouden bfl de Bank, indien ze een redelijke rente gaf, doch ze om de lagere rente mijden, komen nu terecht bij banken, notarissen, commissionnairs Bij deze zijn ongetwijfeld vele betrouwbare lieden, doch ook niet weinig onbetrouwbare. De kleine spaarders hebben meestal weinig verstand van geldzaken en het is dus geen wonder, dat onder hen vele verliezen geleden worden; ieder kent daarvan voorbeelden. De Bank stoot door haar lage rente deze lieden van zich af en pleegt ernstig plichtverzuim. De betrouwbare andere geldnemers zullen on getwijfeld bij verhooging der vergoeding door ae Bank ook iets meer moeten vergoeden. Hier vindt men den stillen tegenstand tegen de verhooging door de Bank. Maar zoolang deze niet meer dan een behoorlijke rente geeft, hebben de bedoelde geldnemers geen reden tot klagen. Hun belang moet achterstaan bij dat van de millioenen klein spaarders. Het adres besluit met er op te wijzen, dat de Bank, d.i. de Staat, door het kunstmatig laag houden van de rente het sparen belemmert en daardoor de werkloosheid en den woeker be vordert. VERGADERING TUINLIEDEN VEREENIGING. Het mooie zaaltje van Café-Restaurant „Lommeroord" was in een bloemhof herschapen. Geen wonder, daar de agenda als voornaamste punt de Anjerkeuring vermeldde. Maar behalve de Anjers was er nog veel ander moois te zien, ook al verschillende na- jaarsbloemen als Chrysanten e.a. De belangstelling der leden was weer zeer gioot, aangezien de laatste bespreking zou plaats hebben betreffende de groote tentoon stelling, te nouUcn op 10, 90 en zi sept. a.s. Het meerendeel van deze besprekingen waren bestuursmededeelmgen, daar alles op uitste kende wvjze door bestuur en Commissie was voorbereid. Dank zij de spontane financieele medewerking van vele ingezetenen uit de om liggende plaatsen behoeft niet voor een na- deelig saldo gevreesd te worden, zoodat de zaak zoo grootsch mogelijk kan opgezet wor den. Vastgesteld weid, dat de officieele opening zal plaats hebben Vrijdag 19 Sept., des middags half 4, waarna van 510 uur het publiek toe gang zal hebben. Ook Zaterdag en Zondag zal de tentoonstel ling te bezichtigen zijn van 2 tot 10 uur, terwijl betegeling en de prettige kleuren der glas-in- R.-K. BOUWVAKAKBEIDERSBOND „ST. JOSEPH". De R.-K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph" houdt op Vrijdag a.s., des avonds 8 uur, een vergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw. De agenda bevat o.m.: Mededeelingen, Bespre kingen winterprogram en feestavond. SOCIëTElT „BOSCH EN HOVEN". Naar ons wordt medegedeeld, is deze socië teit, vroeger gevestigd in het dezer dagen ge sloten café „De Oude Beuk" aan de Zandvoort- schelaan te Heemstede, op 15 dezer overgegaan naar de bovenzaal van het Restaurant „Boe- kenroode", tegenover het station Heemstede— Aerdenhout, Deze club heeft een ledental van ongeveer 50, OPENING FRANKEN'S BROODFABRIEK TE HEEMSTEDE. Zaterdag 20 September opent de bekende N.V. Electr. Luxe Broodfabriek H. Franken Jr. haar nieuwen winkel annex brood- en banket bakkerij welke laatste reeds eenige dagen eerder in bedrijf werden gesteld. Bakkergen en winkel met de particuliere woning van den bedrijfsleider en een tweetal bovenwoningen be palen het fraaie nieuwe pand, dat na ongeveer een jaar bouwen, verrezen is op den hoek Binnenweg en Koediefslaan, en dat als geheel in architectonisch opzicht een zeer geslaagde hoekoplossing werd. Met dit mooi specimen van moderne bouwstijl heeft de architect Slagter alle lof verdiend. Woensdagmiddag hebben wij reeds een kijkje genomen in de bakkergen. Bij deze rondwan deling kregen wij overal den indruk, dat cr niets gespaard is om een in alle opzichen up-to- date bedrijf te stichten, dat voldoet aan de strengste eischen van hygiëne, hetgeen in alle bewerkingen der grondstoffen zorgvuldig door gedreven is, en waarbij de modernste machines en allerlei technische toepassingen, die de werk wijze verbeteren en vereenvoudigen, het perso neel ten dienste staan. De broodbakkerij is practisch stofvrij en i3 door een speciaal ventilatie-systeem ook ge heel tochtvrij gehouden. Van deze bakkerij nog enkele bijzonderheden. Uit het grondstoffen- magazijn op de eerste verdieping wordt het reeds gemengde meel door eigen zwaarte in kokers afgevoerd naar een automatisch weeg toestel, na vooraf nog door een zeef geleid te zijn. Een ander ingenieus apparaat zorgt dat de goede hoeveelheden water toegevoegd wor den, waarna in de kneedmachines de grond stoffen verder verwerkt worden. Een zeer ver nuftig geconstrueerde verdeel-machine zorgt, dat het deeg wordt verdeeld in de gewenschte broodvormen levert per uur niet minder dan 3000 van deze vormen af. Verschillend rot materiaal is aanwezig, dat de vormen naar de ovens voert. Deze, drie in getal, zijn van het nieuwste heetwatersysteemeen deskundige kan hier zijn hart ophalen, en zal vooral ge troffen worden door de schitterende uittrek- oven. Achter de bakkerij, die nog veel belang wekkends herbergt, bevindt zich de stook ruimte met een aparte kolensilo, alwaar weer met het minimum arbeidsprestatie het maxi mum resultaat wordt bereikt. In dit gedeelte van het gebouw is verder de wagenloods onder gebracht waarin een twintig wagens, 'Ue aan stonds door Heemstede en Aerdenhout zullen trekken, een plaats vinden. In de banket bakkerij vonden wg ook weer een aantal machines geplaatst, terwjjl de werkbanken en al het andere Materiaal wederom de practische en hygiënische verzorging kenmerkten. Na het broodmagazijn, schaftlokaal voor het personeel, het laboratorium en nog verschillende andere afdeelingen bezocht te hebben kwamen wij in den eigenlijken winkel, welke in verbinding staat met de daarachter gelegen inpakruimte. Hoewel het interieur nog niet geheel gereed was, beloofde de rustige verdeeling u'er stof vrije vitrines, toonbanken en etalages met de satijn- en notenhouten betimmeringen, d» fraaie VRIJZ. ZONDAGSSCHOOL, HAARLEM Z. Westerhoutpark 34, Luthersche Oudelieden- en Weeshuis. Zondag 11—12 uur. GEREFORMEERDE KERK HEEMSTEDE. Koedieplaan. Zondag 21 September 1930. V.m. 10 uur Ds. A. Dindorp. N.m. 5 uur Ds. A. Dindorp. Nederl. Protestantenbond. Afdeeling HeemstedeBennebroek. V.m. IOV2 uur: Ds. D. Bakker, van Amsterdam. (Met medewerking van het dameskoor). Vrijzinnige Jongeren Kerk. Gebouw ..Theosophia", Nassauplein 8. V.m. 10>6 uur: De heer B. Agter, Utrecht. N.B. Fietsenstalling. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Copie van ingezonden stukken, al of niet ge plaatst, wordt niet teruggegeven). NAZORGBAZAR. Er wordt mij gevraagd, om nog even de aandacht op den Nazorgbazar te willen vesti gen. Natuurlijk voldoe ik gaarne aan dat verzoek; te meer, omdat het doel ons allen sympathiek is. De ontvangen gelden zijn namelijk bestemd voor de Nazorgfondsen voor hulpbehoevende zwakzinnigen, blinden en gebrekkigen uit Haarlem en omgeving. Meer dan honderd dames en heeren zullen gedurende de bazardagen in de groote zaal en tuin van het Concertgebouw te Haarlem ge heel belangloos medewerken om zoo mogeijlk het finacieel succes zoo groot mogelijk te maken. Maanden en maanden is er aan de voorbe reiding gearbeid en we vragen van U slechts, om al deze moeite te willen beloonen door eens te komen kijken. Ik vertrouw, dat evenals bij de vorige Na zorgbazaars er een gepaste vreugde zal heer- schen en de jeugd moge bedenken, dat het hier de plaats niet is voor eventueele hospartgen. Onverbiddelijk zal dit tegen gegaan worden. Van harte heeten wij U reeds welkom! Mocht U verhinderd zijn te komen en voor dit goede doel wat willen reserveeren, het postgironummer van de Verbands commissie Nazorg Haarlem is: 144493. 10.000 Nazorgblaadjes zijn te Haarlem en omgeving verspreid. Daarin hebt U ongetwij feld gelezen wat er komt en wat we willen. Voor de dagen en uren van den bazar ver wijs ik U ten overvloede naar de advertentie, welke in dit blad geplaatst is. Wij wachten. Komt U? E. P. SCHUYT. Speciaal adres voor fijne reparaties. Zandvoortschelaan 135 - Heemstede TELEFOON 26251. op Zaterdagmorgen de schoolkinderen der hoogste klassen onder geleide de tentoonstel ling kunnen bezichtigen. Verschillende commissies werden benoemd voor de verschillende werkzaamheden op de tentoonstellingsdagen. Hierna volgde de keuring van de Anjers prijsvraag en het overige ingezondene. De jury voor de anjers bestond uit de heeren B. Nieuwenhuis, M. Bloemendaal Sr. en H. v. Gurp, een andere commissie uit de heeren A. v. Tol, A. Pletting Jr en W. Heere. In de prijsvraag anjers behaalde de le prijs den heer H. Radstake met 9 punten en P. Klaassen met 8V2 punt. De jury sprak er hare voldoening over uit, dat de anjers weer veel beter waren dan het vorige jaar. Voor de andere inzendingen wer den de volgende punten toegekend: aan den heer Radstake voor Helianthus en Chrysanten 10 en 8 punten; C. v. Iperen voor HelianthU3, Herfstasters en vruchten 9, 7 en 9 punten; Booms voor Dahlia's 7 punten; A. v. Iperen voor Capsicums 5 punten. De voorzitter dankt de commissies voor haar werk. Vervolgens werden eenige commissies be noemd, welke zich zullen belasten met de con- Iróle over de Dahliaplanten, waarvan bloemen moeten gebracht worden voor de prijsvraag op de a.s. tentoonstelling. Wegens het late uur werd alleen nog een rondvraag, de tentoonstelling betreffende, ge houden, waarna sluiting. TUINLIEDEN VEREENIGING „AERDENHOUT EN OMSTREKEN". De jubileum-tentoonstelling. Dank zij het mooie weer der laatste dagen, noen de Dahlia's, die voor een groot deel de tentoonstelling zullen vullen, het heel goed. Al een paar dagen zijn „alle hands aan dek" om de groote zaal van het R.K. Vereenigings gebouw in een bloementuin te veranderen. Het Gelooft werkelijk iets heel moois te worden Vanmiddag zou de officieele opening plaats hebben en vanavond is de tentoonstelling, even als morgen en Zondag, voor het publiek toe gankelijk. Er is van alles. Dahlia's in vele soorten, maar ook veel andere bloemen en planten, terwijl groenten en vruchten geëxpo seerd worden, waarvan natuurlijk het mooiste en fijnste uit moestuin en boomgaard zal uit gezocht zijn. De toegangsprijs is zeer laag ge steld, zooals uit bijgaande advertentie blijkt. Vrijdag is de tentoonstelling geopend van 5 tot 10 uur en Zaterdag en Zondag van 2 tot 10 uur. Wie dus iets moois wil zien, ga er een kijkje nemen. loodramen een effectvol geheel te zullen worden. Dit uitstekend geoutilleerde bedrijf zal met zijn uitgebreide service ongetwijfeld een bree- den kring van clientèle in Heemstede en Aerdenhout kweeken. OPENING KAPSALON. Even buiten Heemstee's grenzen, in het stille en rustige villadorp tusschen de, Zandvoortsche laan, de Oosterduinlaan en de Houwaart is een .dames- en heerenkapsalon geopend. De heer J. de Groot, die reeds jaren aan de Zandvoort schelaan bij den Heerenweg een kapperszaak drijft, heeft n.l. thans een tweede zaak ge vestigd in de Rijnegomlaan No. 18, Aerdenhout, die in deze omgeving wel in een behoefte voor ziet. Zooals vanzelf spreekt, is de zaak van alle moderne hulpmiddelen voorzien. Er is een dames- en een heerensalon, beide keurig in gericht, en van een vakkundige bediening kan men dan ook verzekerd zijn. De meest moderne apparaten, ten dienste van de verzorging van het haar, zijn hier aanwezig, o.a. een stoom apparaat voor „permanent wave", methode ,,Le Grand" ter vervanging van de gebruike lijke electrische apparaten. Wij wenschen den heer De Groot met zijn filiaal veel succes. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 8 tot en met 13 Sept. genomen 511 douchebaden, 40 kuipbaden. Aan 7 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 4 volwassenen gebruik gemaakt. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 16 September 1930. Gevestigd: C. A. Overbeeke, Camplaan 35; W. K. Koevoets, Heerenweg 149; K. Kooi, Glip- perweg 12; J. W. Kloes Eschdoornkade 12; A. J. van Iersel, Oude Postliui3straat 7. HEEMSTEDE. Ondertrouwd: Th. J. Chrispijn en M. v. d. uxorn; A. Deelissen en P. J. Fransen. Bevallen: J. v. d. VlugtBierman, zoon, H. GlendenningWatson, dochter; H. J. Gozeling Lammers, zoon. Overleden: W. F. A. Kaay, 76 jaar, gehuwd met M. N. Schaaps; C. Wetjers, 63 jaar, geh met G. J. v. d. Putten; G. K. v. d. Slugs, 15 jaar. DIERENBEULEN. Dat er hier in ons vredige Heemstede nog dierenbeulen zijn, wie zou dat kunnen ge- looven. We zitten toch niet in Oostersche landen, waar de onbeschaafde en onontwik kelde inlanders, hun genoegens er in schijnen te vinden hun dierenr en speciaal hun on schuldige paardjes te martelen. Jammer dat we de mooie brieven van Visser op z'n Kara- koum-expeditie, aangaande de behandeling van z'n dieren niet ieder kunnen laten lezen. Menigeen, die met paarden omgaat, zou er een lesje aan kunnen nemen. Misschien kan de Heemst. Crt. deze brieven, die van een Haar lemmer zijn, deze aan z'n lezers voorzetten. Wat is nu 't geval over dierenmishandeling? De paarden van een dierenbeul hebben van 6 uur 's morgens af veel te zware lasten gesjouwd en hun lot (in weer en wind onbe schut) gedragen. Nu is hun tijd hun rusttijd; eindelijk om 6 uur, half 7, gaan ze naar een grasveld uitrusten. Dat de paarden van dezen sleeper oververmoeid zijn, \*ertelde mij eens een kneoht, die verzekerde, dat de paarden te vermoeid zijn om te eten 's avonds. (Wat een pracht verzorging, in 't gure weer 's nachts buiten, dit pleit al niet voor den baas), die dieren worden met z'n drieën aan één touw voortgetrokken door een van de bazen, na tuurlijk is 't erg dom, de dieren, die gewend zijn, wanneer ze loopen moeten, met zweep geslagen en aan de teugels gerukt te wor den, voort te sjorren. Jt Dier dat wel wil, maar niet begrijpt, wat de baas wil. Zoo zien we dagelgks de vermoeide dieren gaan, een struikelt over 't trottoir, trekt terug, schrik achtig als 't is; wacht, daar zal de beul wel eens bij komen, in z'n hand heeft hij 2 ijzeren staven, één gooit hij op den grond, en met de andere, (die zelfs nog in 2 stukken ein digt), stoot hij met kracht eenige malen 't dier tegen borst en nek, en waar hij 't maar raken kan, en dit is niet de eerste keer, dat ik dit constateer, 't schijnt de manier van den beul te zijn, 't dier, wat meer verstand zal hebben dan z'n baas, 't beest duidelijk z'n wensch kenbaar te maken. Want 't schijnt niet in de hersenen van de beulen op te komen, dat, als 't dier tegen den kop geslagen wordt, dit niet tmeer voortdurft. Dit zien we als de slager met koeien aan een touw loopt, en de dieren worden tegen den kop geslagen, trekken ze natuurlijk achteruit. Waarom niet een tik op den rug, zooals gewend zijn. Zoo had de paardenbeul ook z'n dieren moeten behandelen, met z'n drieën lie pen ze bg de paarden, en niemand, die ze een tik gaf, zoodat de dieren gingen zooals ze moesten. Op deze manier, zooals hierboven aangegeven, koelen de beulen hun drift op de dieren. Nog een voorbeeld. Zooals alle dierenvrienden zich interessee ren voor 't meest beklagenswaardige dier, 't werkpaard, informeerde ik eens aan een •mecht, di^ bij de paarden stond, hoe 't kwam, dat één van de dieren blind was en een groot? diepe deuk als een vuist zoo groot in z'n schedel had. „Ja", zeide man medelgdend, „zoo heeft de baas 't dier met een ijzeren voet tegen z'n kop geslagen". Zulke misdaden gebeuren er, misschien in stallen of buiten waar geen mensch iets van te weten komt, en dit gebeurt zonder dat de beul gestraft wordt. Met welk recht behandelt de mensch 't dier, dat ver boven z'n baas staat? Zoo is er een knecht van een greentenbaas, die z'n paard doorloopend striemt, en liefst tegen de pooten. Of de jongen er plezier in heeft z'n dier te kwellen, dat 't meest domme onbeheerschte menschen zgn, die ontevreden door 't leven gaan en daardoor hun woede op de dieren luchten, dat is me herhaaldelijk opgevallen. Men moet maar eens zien an hooren wat die menschen durven zeggen, als door een weldenkend mensch een aanmerking wordt gemaakt op hun handeling. Zonder hun verstand te gebruiken gaan ze door het leven, alleen als er politie in de buurt is, dan wachten ze zich wel om hun dieren te kwellen, maar politie in iburgerkleeren moest hun maar eens achtervolgen en bekeuren, maar o wee, dan die arme dieren. Nu we toch over dierenmishandeling pra ten, zouden we nooit bevrijd raken van de trekhondenmisdaad. Indien de minister oor deelt, dat ons land het niet zonder trekhond kan stellen, laten we dan hopen, dat de hou ders van trekhonden inzien, dat ze hun hond thuis laten met heet weer, als 't asphalt gloeit, zoodat de hond haast niet z'n pooten durft te verzetten, of als 't bar koud is en er sneeuw of ijs op de straat ligt, en 't dier ligt onder de kar soms een tijd lang, zoo lang als het den baas belieft. Is dit ook geen misdaad? Wanneer de baas dan in zoo'n tjjd een knechtje wat laat verdienen, als hij de vracht niet zonder hond kan duwen, hij gedraagt zioh dan menschwaardiger. Over de trouw en aanhankelijkheid van 't dier, daarover behoeven we geloof ik bij menigeen, die z'n dier slecht behandelt, niet aan te komen. Ik denk, dat dit niet tot z'n denkvermogen doordringt. Gelukkig zijn 't maar enkelingen, die hun dieren kwellen. Me nig voorbeeld zou ik kunnen aanhalen, waar de menschen, die met hun dieren door weer en wind werken, met liefde en goedheid over hun dieren spreken. Dat is gelukkig een troost bij 't zien van zooveel onrecht. Dankend voor de plaatsing, EEN DIERENVRIEND. J. C. van Oostzanenlaan 10 b/d. Blauwe brug HEEMSTEDE. - TELEFOON 28681. UW ADRES VOOR VAKKUNDIG EN BILLIJK SCHILDERWERK. Het bekende ADRES voor permanent wave f 7.50, permanent wave lang haar f 10.—, Watergolf a f 0.90, Onduleeren a f 0.50, Knippen a f0.40 en wasschen f 0,40 IS BAAN 43, Dameskapsalon „GALLIA". Telefoon 15064. Aanbevelend, H. HUYBENS, Dameskapper. AANNEMERS BEËED. MAKELAARS. Meesterlottelaan 12 Telefoon 15468 Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. Accountant AMSTERDAM O. Z. Voorburgwal 326/328, Tel. 31260 Heemstede, - Schouwbroekerstr.7 (v.h. standplaats „Bosch en Vaart") Telefoonnummer 14665. Aanbevelend, J. R. GRAAL Nette wagens en coulante bediening. HAARLEM. VERPLAATSING FOSTZEGELHANDEL PHILADELPHLA. De eenige en daardoor zoo bekende postzegel- handel „Philadelphia" is deze week verplaatst van Jansweg 31 naar Kruisweg 43. Deze ver plaatsing komt de inrichting ongetwijfeld ten goede, inzonderheid door de nu zeer gunstige ligging, maar ook door de vermoderniseering van den winkel. Het interieur is gezellig en overzichtelijk in gericht, hetgeen zulk een belangrijke factor is voor een branche als deze. Vooral bij avond loopt de winkel en etalage dubbel in 't oog door de mooie verlichting. De directeur, de heer J. M. Gosse, heeft kosten noch moeiten ont- ziën om alles zoo geriefelijk mogelijk te instal- leeren en zag zijn werk bekroond op den openingsdag door een groote belangstelling. Den ondernemer inmiddels onze beste wen schen. DUIVENSPORT „GEVLEUGELDE VRIENDEN". Zondag werd met 37 duiven deelgenomen aan den wedvlucht van Hal, België. Afstand 183 K.M. De duiven werden door het slechte weer pas losgelaten om 11 uur 40 min. De uitslag was als volgt: Meters Winnaar, tgd p. min. 1. E. D. des Bouvries, 2.16.10 uur, 1160.15 2. J. G. v. d. Meer, 2.17.56 1152.95 3. E. D. des Bouvries, 2.17.24 115L20 4. A. Verdonschot Jr„ 2.19.48 1139.53 5. Gebr. Lareman, 2.19.50 1138.83 6. D. des Bouvries, 2.20.36 1128.25 7. A. Eveleens 2.20.55 1126.13 8. E. D. des Bouvries, 2.21.07 1124.63 9. N. Leuven 2.21.14 1124.23 10. A. v. Zadel, 2.24.07 1110.60 A Zondag wedvlucht van Soignes, afstand 204 K.M. WEENEN ZENDT NA MIDDERNACHT. Kortgeleden berichtte men ons, dat Weenen ook na middernacht zou gaan uitzenden. Deze verandering heeft nu ongemerkt plaats gehad. De z.g. vooravonden-concerten worden n.l. inge- lascht, zonder dat de gewone avondconcerten bekort worden, waardoor vanzelf de uitzending tot na middernacht voortduurt.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1930 | | pagina 2