BIJVOEGSEL van DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT No. 30 31 Juli '31. GEMEENTERAAD VERSLAG van de Gemeenteraadsvergadering Op Donderdag 30 Juli 1931. Donderdag j.l. vergaderde de Raad der Gemeente Heemstede onder leiding van Wethouder Jhr. v. d. Poll. Afwezig Mevr. De Voogtde Vogel en de heeren Kwak en Vring. Alvorens met de agenda te beginnen, deelt de voor zitter mede, dat de nieuw benoemde bestuursleden van Maatschappelijk Hulpbetoon de benoeming hebben aan genomen. De voorzitter spreekt een woord van dank aan de aftredende leden van het Burgerlijk Armbestuur, de heeren Jansen Hendriks, v. d. Weyden en D. F. de Wilde, voor het vele werk, dat zij belangeloos hebben verricht. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Onderzoek geloofsbrieven. De geloofsbrieven der nieuw benoemde raadsleden worden na onderzoek in orde bevonden. Benoeming onderwijzend, personerl. Tot onderwijzeres aan de Openbare School voor U.L.O. aan den Bronsteeweg wordt benoemd Mej. J. J. S. van Tongeren, onderwijzeres aan de Hoogere Meisjesschool der Amersfoortsche Schoolvereeniging te Amersfoort. Uitvoering Ambtenarenwet. B. en W. bieden den raad een viertal ontwerpbesluiten ter vaststelling aan, n.l. Ie. een reglement voor de ambtenaren in dienst der gemeente, 2e een verordening regelende de jaarwedden der ambtenaren, 3e. een wacht geldregeling voor het gemeentepersoneel en 4e. een wijziging van het werkliedenreglement. Naar aanleiding van enkele opmerkingen van de heeren Van Unen, v. d. Linden en Jonckbloedt worden eenige redactiewijzigingen aangebracht, waarna de reglementen zonder hoofdelijke stemming worden vast gesteld. Aanwijzing boekhoudkundige. Als boekhoudkundige, belast met de controle van de jaarrekeningen van de takken van dienst wordt aan gewezen de Controleur der Gemeen tennanciën Vergoeding art. 100 L. O.-wet 1920 over 1929. B. en W. stellen voor, aan het bestuur van de Nic. Beetsschool een vergoeding krachtens art. 100 L. O.-wet 1920 over 1929 uit te keeren, ten bedrage van 1443,59. Goedgekeurd. Heffing en invordering schoolgeld Lager en Uitgebreid Lager Onderwijs. B. en W. stellen voor, de geldende verordeningen op de heffing en invordering van schoolgeld voor het G. L. O. het U. L. O. en het Vervolgonderwijs opnieuw vast te stellen. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aanvaarding grond, aan den Binnenweg. B. en W. stellen voor, van L. Zieren Jr. om niet te aanvaarden een strookje grond, groot 38 M2. voor ver betering van het trottoir langs den Binnenweg. De heer J onckbloedt vraagt of het ainbrengen van roode plavuizen een tijdelijke maatregel is. Wet houder Dr. Droog antwoordt, dat deze zullen worden vervangen door bazaltine-tegels, zoo gauw het trottoir doorgetrokken wordt. Het voorstel wordt z. k. s. aangenomen. Aanleg Heemsteedsche Dreef tusschen Oloosterlaan en Pieter Aertszlaan. B. en W. stellen voor, een crediet te verleenen groot 200.000.voor aanleg van de Heemsteedsche Dreef met zijwegen. De heer v. d. Linden dringt op spoed aan met het oog op de werkloosheid. Z. h. s. aangenomen. Aanleg Hoofdstamriool in de Heemsteedsche Dreef. B. en W. stellen voor, een crediet te verleenen groot 25.000.voor het leggen van het hoofdstamriool in de Heemsteedsche Dreef vanaf de Pieter Aertszlaan tot de Cloosterlaan, met zijtak in de Lanckhorstlaan tot den Bronsteeweg en voor het verleggen van het riool in den Bronsteeweg vanaf de Lanckhorstiaan tot de Bleekersvaart. De heer J onckbloedt wenscht afdoende verver- sching van het water in de Bleekersvaart. Wethouder Dr. Droog antwoordt, dat dit nu zal plaats hebben. Rondvraag. De heer Van Unen vindt het niet wenschelijk, dat tijdens muziekfeesten e.d. aan den ingang van onze ge meente bij de Blauwe Brug groote reclamedoeken wor den gehangen. Voorts wijst spr. op den afgeknabbeld en wal bij de Crayenesterbrug. Wethouder Dr. Droog vindt het ophangen van reclameborden niet zoo erg, maar zal er zijn aandacht aan schenken. De heer De Boer informeert naar de torenuur werken. De voorzitter deelt mede, dat in de volgende Ver gadering daaromtrent een voorstel zal worden gedaan. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1931 | | pagina 3