Sigarenmagazijn „Selecta", „HAAS" Tabak, WILD. GEBRS. REE Eerste Heemsteedsche Courant. SLANK. LENIG. JEUGD. KRACHT PLAATSELIJK NIEUWS. ALLE SCHILDERWERKEN. luxe- en Orthopedische Schoenmakerij Speciaal adres voor fijne reparaties. JOH. PORTEGIES - H. A. PBENEN Zandvoortschelaan 135 ïelef. 26251 - Heemstede Zandvoortschelaan 230 - ïelef. 26596 - VAN HUISi JANSEN Wel r. KOIIMEII i IM PRIMA KWALITEIT BILLIJKE PRIJZEN. Gierstraat 39, HAARLEM Telefoon 10153 door het gebruik der wereldbekende SAVAGE HEALTH-MOTOR... DAGELIIKSCHE BEHANDELING f 20 PER MAAND. MAISON HENRI, Hazepaterslaan 16. beurt, althans als ze er lust in hebben, of is fiie extra Zondagsverdienste voor enkele be genadigden Zou het echter in dezen tijd van werkloos heid eens geen overweging verdienen, om der gel yke functies thans dooi' daarvoor in aan merking komende werkeloozen te laten ver vullen; laten verdienen is beter dan ondersteu nen. Maar ik ben bang, dat dit niet zal kunnen, want het schjjnt hier in Heemstede een systeem te zyn, om werklieden en ook ambtenaren toe te staan voor particulieren te werken. Dat be- 'teekent in dezen tijd voor enkele bevoorrech ten „dubbel op", tegenover de particulieren 'n dubbel zware concurrentie. Ik voor mij vind het een verderfelijk systeem, maar ik zal het wel mis hebben, want ik heb nog nooit gehoord, dat er in den Raad tegen is geprotesteerd, dus laat staan, dat er van af schaffing is sprake geweest. Maar in dezen tijd, nu sommige mensohen dubbel werk hebben en anderen heel niets te doen, is er misschien eens over te denken Maar ik kom op Groenendaal nog eens terug. Dat is een onderwerp, mijne heeren Raads leden, waar de heele Heemsteder over vol is te schrijven! We hebben daar prachtige tennisbanen ge kregen; dat is werkelijk een stap in de goede richting geweest en het geld, daaraan besteed, zal best goede rente opleveren en aan de ge bruikers van de banen veel genot. Ik doe niet, zooals ge weet, mee aan de pluim-u.tJeelei\i, maar als ik het deed, kregen B. en W. er hier voor beslist een. Maar nu moeten we nog een stap verder gaan op het eenmaal ingeslagen goede pad en Groenendaal eens een waardig boschhuis geven, wat zal kunnen geschieden door verbouw van het ververschingshuis. En geef het dan meteen de vergader- of feestzaal, waaraan Heemstede zoo'n behoefte heeft. Dat kost geld, ja, dat weet ik. Maar weet U dan niet, dat we nu elk jaar veel geld uit geven om den bestaanden bouwval te onder houden; als ik het goed heb staat het dak op invallen; en iedereen weet, dat alle geld, be steed ter reparatie van afbraak, weggegooid geld is. En dan„de cost gaet voor de baet uit" is 't niet? Hebt U die mooie gelegenheden al eens gezien, die de gemeente Den Haag exploi teert in Marlot en in de Boschjes van Poot, aldaar? Ik verzeker U, die brengen hun on kosten dubbel en dwars op en zal het hier in Groenendaal ook zeker doen. EnHeemstede zal een zaal hebben, waar aan de behoefte al meer en meer blijkt. Die zaal, die zou komen op het Valkenburg'-rplein, vraagt U? Ja, die zaal, maar U bedoelt, die er niet komt. Want we zijn het er nu zeker al wel over eens, dat die zaal op die plek een fictie is. Men be weert, dat het contractueel vastgelegd is, dat die zaal of gebouw daar komt. Welnu, laten we het dan liever een4 contractueel vastgelegde fictie noemen. Maar dat het er nooit komt, zijn we zeker wel ééns. Trouwens, heb U al eens gezien hoe groot het stuk grond is, waarop het zou moeten komen daar? Hoe of ze daar een gelegenhejd willen projecteeren, die aan redelijk te stellen eischen voor zoo'n gelegenheid voldoet dus in elk geval toch een zaal, die ongeveer 250 personen moet bevatten, is voor mijn leekenverstand eenJ raadsel. Dat de Vereenigingen zélf ooit zoo'n zaal zouden kunnen bekostigen is uitgesloten, dus laat de Gemeente hierin de helpende hand rei ken, waardoor ze het ihier bloeiende vereeni gingsleven zou bevorderen, wat toch inderdaad een niet te onderschatten gemeentebelang is. Natuurlijk zit hieraan vast, dat één of twee toegangswegen naar het ververschingshuis zouden moeten worden verlicht, wat trouwens nu al geen overbodige luxe zou zijn, want als er 's winters 's avonds van de zaal al eens ge bruik wordt gemaakt door een vereeniging, dan is het komen en gaan in de duisternis levens gevaarlijk en is dit ook al één van de oorzaken dat voor die gelegenheden de Heemstedenaars liever naar Haarlem gaan. En wat dunkt U, zou het eventueel verbouwde ververschingshuis ook niet aantrekkingskracht hebben als pension in de zomermaanden? Als het in particuliere handen was, zaten er moge lijkheden in, om te watertanden. Hebt U al eens aan de mogelijkheid gedacht, om Heem stede eens wat dichter bij de zee te brengen, of omgekeerd en weet U wat of dat voor Heemstede zou beteekenen Nu moet altijd die lange omweg naar Zand- voort via Haarlem gemaakt worden. Is het nu onmogelijk om vanaf Groenendaal over de be staande tramlijn tot aan de Koediefslaan of Lanckhorstlaan en verder over een dier lanen en de Zandvoortsche laan een verbinding te krijgen bij den Aerdenhout met de lijn Amster damZandvoort? Ook de bewoners van Bennebroek en De Glip werden dan uit hun isolement verlost, want tegen dien tijd is het stoomtrammetje toch wel electrisch geworden. En vergeet U dan ook niet het voordeel, dat het heele dorp zoodoende ook verbinding kreeg met het station Heemstede der H.IJ.S.M. der lijn Amsterdam Rotterdam. Zou dit niet van zoo'n groot belang zijn voor Heemstede om er eens over na te denken En zou dit niet van belang zijn om het vreemde lingenverkeer te trekken, met alle voordeelen, daaraan verbonden? Uit een der laatste Rkadsverslagen en ook door een hier en daar geplaatste bank met de initialen V.V.V. blijkt, dat er hier een Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer bestaat. Maar al het geld, wat zij uitgeeft, treft dat wel doel zoolang we geen oetere verbinding hebben met Zandvoort en beter comfort hebben aan te bieden? Ik ben bang, dat Haarlem met al de baten gaat strijken, want de vreemdelingen komen hier wel eens kijken, maar pakken de tram en logeeren in Haarlem. Maar als er nu eens een comfortabel hotel of pension was in Groenendaal Wie bindt de kat eens de bel aan? Want er zgn nog wel meer dingen, die eens onder de loupe genomen mogen worden; maar daarover misschien nog wel eens later. Mogelgk is het ook niet noocüg, want veronderstel »oj* een&. dat alle Raadsleden werkelijk vormden een niet officieel opgerichte club, zooiets van „Heem stede vooruit" met B. en W. vooraan, wat ze in beginsel toch eigenlijk moesten zjjn, wat zou er dan al niet te bereiken zijn. HEEMSTEDENAAR. PASTOOR J. M. v. d. TUYN is door Mgr. den Bisschop van Haarlem als op volger van Pastoor IJzermans benoemd. Pastoor v. d. Tuyn is 8 April 18S7 geboren en 15 Aug. 1911 tot priester gewijd. Vrijwel di rect na zijn priesterwijding werd hij door Mgr. Callier benoemd tot secretaris. Deze functie bleef dé heer v. d. Tuyn tot het huidige oogen- blik vervullen. Is de nieuwbenoemde pastoor al geen groote bekende in het parochieel werk, in Haarlem heeft Z.Eerw. vooral onder de jeugd een zeer goeden naam verworven. Zijn eigenlijke werk, het secretariaat beheeren, deed niet zooveel van zijn velen arbeid naar buiten uitgaan, maar de jeugd vond in hem een goed vriend. Al heeft Pastoor v. d. Tuyn in zijn 20 jaren van zijn priesterlijken loopbaan al geen paro chieel werk verricht, zijn groote kennis, opge daan in zijn tegenwoordige functie zal Heem stede zeker wel ten goede komen. Morgen zal de nieuwe pastoor in eene plech tige H. Mis om half 11 geïnstalleerd worden door den Deken van Haarlem, den ZeerEerw. Heer H. Sondaal. Des middags van 24 uur zal er in pastorie .gaiegenheid bestaan met den nieuwen pastoor kennis te maken. HET EMERITAAT VAN PASTOOR H. A. V. IJZERMANS laan prijkt een steen met den naam H. A. V. IJzermans. Ook de rijpere jeugd vond in pastoor IJzer mans een goeden vriend. Niet enkel om de vriendelijke woorden, die men altijd van hem hoorde, maar vooral ook door zijn onvermoei den arbeid voor het stichten van de patrona ten, en later den bouw van het patronaatsge- bouw aan den Heerenweg, waar de jeugd zoo menig gezellig avondje kan doorbrengen, of cursussen kan volgen. Ook andere vereenigingen kwamen of wer den versterkt. Van de nieuwe noemen wij bier vooral de Congregatie der H. Familie en de St. Elisabethvereeniging. Tijdens zijn pastoraat onderging „Huize St. Bavo", het pension voor dames en heeren, een geweldige uitbreiding en vele ouden van dagen zullen met genoegen vernomen hebben, dat „Pastoor" nu ook tot de bewoners zal gaan be hoor*n, om nu nog meer het vriendelijke woord van hun ouden herder te vernemen. Dat Pastoor IJzermans onder de parochianen zeer bemind werd, is vooral gebleken bij zijn Gouden priesterfeest en Zilveren pastoraat. R. GRIPPELING. Naar wij vernemen zal de heer R. Grippe ling, firmant van de vroegere firma Grippeling en Verkleij, op 18 dezer zijn 75en geboortedag herdenken. De heer Grippeling is een bekende persoon lijkheid te Heemstede, die destijds een werkzaam aandeel heeft genomen in de uitbreidingsplannen van Zuiderhoudt. Ongetwijfeld zullen velen den krassen ouden heer, van hun belangstelling op zijn 75sten verjaardag doen blijken. PRIESTERBENOEMINGEN. De bisschop van Haarlem heeft benoemd als Godsdienstleeraar aan het R. K. Lyceum voor Meisjes te 's-Gravenhage den weleerw. heer G. H. Dessing thans kapelaan aan de O. L. Vr. Hemelvaartskerk (Valkenburgerplein) en in diens plaats de Neomist C. M. Doeswijk. PERSONALIA. Voor het le gedeelte van het notarieel examen is gelaagd de heer J. Postma, alhier. HANDENARBEID. Voor het examen Handenarbeid slaagde onze plaatsgenoote mej. J. W. Dijkstra. Na een bijna 52-jarig priesterleven, waarvan ruim 26 jaar ais pastoor; der St. Bavo-parochie, heeft Pastoor H. A. V. IJzermans Woensdag zijn pastorie verlaten, om zijn verdere levens- Jagen door te brengen in Huize „St. Bavo", aan welk gebouw aau de Westzijde een deel is aangebouwd en waarvan Z.Eerw. het bovenge deelte heeft betrokken. Pastoor IJzermans heeft dus een groot deel van zijn priesterlijken loopbaan in Heemstede doorgebracht, en dit zullen stellig niet de ge makkelijkste jaren zijn geweest. Heemstede was destijds nog maar een groote plattelands gemeente, met maar één R.K. kerk, zoodat zijn herderlijke zorg zich over de geheele gemeente uitstrekte. Maar er was meer. Het R.K. ver- eenigingsleven breidde zich zeer snel uit, en de nieuwe pastoor begreep ai spoedig, dat er een centraal punt moest komen, van waaruit de R.K. vakactie en het vereenigingsleven zich konden uitbreiden. Zijn eerste zorg was dus de stichting van een R.K. Vereenigingsgebouw, en reeds in 1906 werd dit mooie en voor haar doel zoo uitste kende gebouw aan den Heerenweg gesticht. En dat de stichting van dit gebouw getuigd heeft van een vooruitzienden blik, heeft de tijd geleerd. Nieuwe vereenigingen en corporaties werden gesticht. De R.K. Volksbond kreeg steeds meer ■nderafdeelingen en allen vonden er een plaatsje voor hun bijeenkomsten. De jeugd baarde Z.Eerw. steeds de grootste zorg. Zag hij toen reeds de groote gevaren voor de toekomst? Het bijzonder onderwijs vroeg steeds zijn bij zondere aandacht. En de mooie scholen aan den Heerenweg, Kerklaan en aan de Lanckhorstlaan hebben wij deels te danken aan den onvermoei- den arbeid van dezen herder. Ook aan de srsta school aan de Molenwarfs- HANDELSREGISTER. Blijkens mededeeling in „Handelsberichten", hadden o.m. de volgende nieuwe inschrijvingen in het Handelsregister plaats: N.V. Centraal Inkoopbureau voor Bedrijfs- automobielhouders, Heemstede, Jac. van Cam- penstraat 7. Dir.: Th. J. Sluyter, Heemstede Comm.: J. H. Brat, Zaandam. Maatschappe lijk kap. f 10.000, waarvan gepl. f 5000 en gestort f 2500. (Bijv. 1963 tot de Ned. St.crt. van 23 Juli 1931, no. 141), (11020). Grands Etablissements d'Horticulture et d'Exportation „Ulmus" Hillegom, Weerestein- straat 102 bloembollen- en zaadhandel. E.P. C. Esselman. (11028). N.V. Kweekerij K. Hofman en Zonen. Aals meer Dorpstraat 122. Dir.: W. en N. Hofman. Comm.: J. en G. Hofman, allen Aalsmeer. Maatsch. kap. bedraagt f 30.000, waarvan ge plaatst en gestort f 23.000. (Bijvoegsel 1894 tot de Ned. Staatscourant van 20 Juli 1931. no. 138). (11024). T. B. C.-BLOEMPJE. Morgen (Zaterdag) zal de afd. Heemstede van „Herwonnen Levenskracht" haar jaarlijk- schen bloempjesverkoop houden. Dan zullen een legertje van jonge dames weer eens een beroep op U doen om zoo'n bloempje te koopen! Alweer, zult gij misschien zeggen? Ach ja, maar het is immers ter bestrijding der meest gevreesde ziekte, de tuberculose. Dank zij de vele bloempjes, reeds eerder door ons gekocht, is het mogelijk geweest zeer velen in sanatoria's van die gevreesde ziekte te genezen, door de lijders in het begin der ziekte op te kunnen nemen. En nog jaarlijks vragen tientallen bleek neusjes om opname. En dat is mogelijk, als wij allen ons dubbeltje (iets meer mag natuurlijk ook) offeren. Wijs de dames dus a.s. Zaterdag niet af maar help door uw klein offertje mede tegen de meest gevreesde ziekte, de T.B.C. den strijd aan te binden. NATIONAAL BLOEMENCORSO TE AALSMEER. Op initiatief van de Vereeniging de Afdee- ling Aalsmeer der Kon. Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, zal op Donder dag 3 September a.s., ter gelegenheid van de Witte Kruisweek een groot nationaal bloemen corso worden gehouden. Aan dit grootsch op gezette corso, waarvoor reeds zeer vele in schrijvingen mochten worden genoteerd, kan. de naam zegt 't reeds door iedereen in den lande worden deelgenomen. Een tiental rubrie ken, zooals voor luxe auto's, autobussen, be stelauto's vrachtauto's reclame-wagens rijtui gen, motorrijwielen, rijwielen, rijwielen-paren en rijwiel-groepen scheppen bij voorbaat reeds de gelegenheid dat men van een geweldige deelname verzekerd kan zijn te meer nog daar 't inieggeld zeer laag is gehouden, terwijl dit bovendien bij deelname, in zijn geheel wordt gerestitueerd. Ten overvloede zij vermeid, dat de prijzen uit fraaie kunstvoorwerpen bestaan. Aalsmeer is van zins zich bij deze gelegenheid van zijn beste zijde te doen kennen. Nadere inlichtingen, alsmede reglement voor deelname worden gaarne verstrekt door den secretaris van 't comité, J. C. M. Mensing, Stommeerweg 68, Aalsmeer. JAARVERGADERING H. B. C. Maandagavond om 8.30 houdt de R.K. S. V. H. P. C. haar jaarvergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw. Agenda. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeel ingen. 5. Jaarverslag secretaris. 6. Jaarverslag penningmeester. 7. Verslag kascommissie. 8. Bestuursverkiezing. (Aftredenden zijn de heeren Th. v. d. Horst, L. Warmerdam en H. v. d. Vossen, welke zich allen weer disponibel stellen. 9. Benoeming Kascommissie. 10. Rondvraag en sluiting. EXCURSIE TUINLIEDEN. Woensdagavond maakte een 35-tal leden der Onderlinge Tuinliedenvereeniging „Aerdenhout en Omstr een excursie naar Huize Kareol van den heer Bunge in Aerdenhout. Door den vriendeiijken tuinbaas, den heer Boogschoten werden de excursisten rondgeleid eerst door de fraaie tuinen, waar heel wat moois te zien was, o.a. vele nieuwe soorten Dahlia's. De kassen trokken den bijzonderen aandacht. Het viel op, dat er weer veel nieuws te zien was, o.m. Indische snjjboonen en bloeiende Va nille, iets heel zeldzaams. Wij zagen er ook varefls van bijzondere soor ten, en de meloenpeer met vruchtjes, voorts Canna's in zeer fraaie kleuren. Bijzonder aantrekkelijk was de tropische kas met haar mooie waterpartij, die met haar elec- trische verlichting bepaald sprookjesachtig lijkt. De heer Boegschoten, als steeds, was voort durend bereid inlichtingen te verschaffen. Zeer voldaan en met weer meer wetenschap, keerden de excursisten na een woord van dank aan den heer Boegschoten, huiswaarts. DE EERSTE NEDERLANDSCHE. Door de Eerste Nederlandsche Verzekerings- Maatschappij op het Leven en tegen Invaliditeit gevestigd te 's Gravenhage, wordt een door Jo Spier allergeestigst geïllustreerd boekje uitge geven, dat de voornaamste cijfers en sprekend ste feiten uit het jaarverslag over 1930 bevat. Het boekje, aat op zeer smaakvolle wijze in kleurendruk is uitgevoerd, brengt tal van be hartigenswaardige zaken in beeld en toont, hoe uitstekend deze bekende Maatschappij er voor staat en hoe safe haar beleggingspolitiek is GEZONDHEID IN DE GRAFISCHE VAKKEN. Het bestuur der afd. Haarlem der Ver. tot Be vordering der Gezondheid in de Grafische Vak ken in Nederland, verzocht ons, haren dank over te brengen aan de ingezetenen van Heem stede, voor hun offervaardigheid en medewer king op den Bloemendag, door deze afdeeling georganiseerd. De feadzeag f 537.08. DUIVENSPORT. GEVLEUGELDE VRIENDEN. De vorige Zondag is het een heel ongelukkigen ig geweest voor de postduivenliefhebbers. Zeker een 60 der duiven is van den vlucht van Vilvoorde niet teruggekeerd en te bezien is dat er nog wat van terug komt. Dit beteekent een zeer groot verlies, omdat thans gevolgen wordt met de jonge dieren, die in de toekomst de hoop der liefhebbers zijn. Dit is dan ook wel de reden geweest, dat Zondag voor ae vlucht Neufvilles (België) slechts 26 duiven ingekorfd waren. Om 8 uur werden de dieren losgelaten, en no. 1 legde den afstand van 203 K.M. af in 3 uur 2 min. 28 sec.; de laatste prijswinnaar deed er uur 13 min. 41 sec. over. De prijzen werden als volgt gewonnen: 1. 3 E. D. des Bouvries; 2, 5 P. de Jong; 4, 6, 7, N. Leuven; 8, L. Kramer. Zondag wedvlucht van Mous (Bergen) 210 K.M. AANBESTEDING R.-K. U.L.O. SCHOOL. Zaterdagmorgen had in het R. K. Vereeni gingsgebouw door den architect N. J. Nijman, voor rekening van het R.-K. kerkbestuur van den H. Bavo de aanbesteding plaats van «en U. L. O.-schooI, welke gebouwd zal worden naast het R. K. Vereenigingsgebouw. Begroo ting f 46000. Er waren 36 inschrijvingen. De uitslag was: 1. Venhoven en Evers, te Heemstede f 44174 2. Gebr. J. H. en P. v. d. Putten Heemstede - 44540 3. W. Geels Aannemersbedrijf te Aerdenhout - 44944 4. C. A. N. Jonckbloèd te Heemstede - 47500 5. J. P. G. de Vries te Wijk a. Duin - 47540 6. J. Vooges te Heemstede - 47703 7. Gebr. G. en J. Broutjes te Heem stede-Bloem endaal - 47717 8. Jan Philips te Haarlem - 47718 9. Firma Coblens en Zn. te Haarlem - 47923 10. F. Philips te Haarlem - 47974 11. J. Tijtsma te Bloemendaal - 47984 12. Gebr. H. A. en J. L Seegers te IJmuiden - 48230 13. C. Nelis te Beverwijk - 48300 14. Kort en v.d. Wiel, Noordwijk a. Zee - 48648 15. W. Bunnink te Amersfoort - 48800 16. W. Thunnissen te Heemstede - 48880 17. J. Wittebrood te Beemster - 48980 18. J. Sambeek te Heemstede - 49125 19. H. Klaassen te Heemstede - 49235 20. J. Tromp te Overveen - 50524 21. N.V. Aannemers Mij. N. Holland Heemskerk - 50840 22. B. Boerrichter te Haarlem - 51000 23. A. 'Voordauw te Zwammerdam - 52300 24. Wed. H. v. Driel te Koudekerk a/d Rijn - 52800 25. G. T. Hetem te Haarlem - 52980 26. P. Bot te Heer Hugowaard - 53195 27. K. Chr. Otte te Wormerveer - 53200 28. Joh. K. Limburg te Purmerend - 53400 29. De Boer en Bakker, Wormerveer - 53964 30. Jac. Warnaar en Hoogstraten te Leiden - 53990 Binnenweg 97 - Telefoon 28545 SPECIALE RECLAME de fijnste Friesche Heerenbaai. A 20 cents per ons No. 60 22 Twee vrienden30 PRIMA PRUIMTABAK (krulsnede) 9 cents per half ons. Bij aankoop van een dezer soorten een half ons cadeau. NEEMT U EENS EEN PROEF Tevens zeer voordeelige aanbieding PIJPEN. Beleefd aanbevelend, C.J.P. van Schaik, oud-Stuurman Koopvaardij. Koediefs laan 23 J, C. van Oostzanenlaan 10 (bij de Blauwe Brug) Heemstede Telefoon 28681. AANNEMERS BEËED. MAKELAARS. Meesferlotfelaan 12 Telefoon 15468 Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. 31. J. Schutte te Zaandam - 54200 32. E. K. Volkers te Hilversum - 54516 33. A. P. Koomen te Zaandam - 54800 34. K. van 't Veer te Assendelft - 54960 35. A. J. Seysener te Hillegom - 55270 36. H. Snel Jzn. te Hilversum - 58930 De gunning zal later plaats hebben. fraaie inrichting van het café en de gezellige bovenzaal, dit alles zou de bezoekers wel trekken. En inderdaad, „Boekenrode" trok bezoekers, maar niet van het genre dat verwacht werd. De dancing op de bovenzaal was wel een groote attractie maar tevens de oorzaak, dat het betere publiek de zaak begon te mijden, en Boekenrode was hard op weg zijn goeden naam te verliezen. Toen dan ook de heer Dickmann in April 1929 de zaak overnam, en hij inzag waar de schoen wrong, was zijn eerste gedachte: de dancing moet er uit; de bovenzaal moet op een andere wijze rendabel gemaakt worden. Zoo gezegd, zoo gedaan. En dat het den heer Dickmann gelukt is. reeds zeer spoedig voor Boekenrode den naam van eerste klas gelegenheid te heroveren, blijkt wel hieruit, dat hoe langer hoe meer aanvragen om logies werden gedaan, die echter alle moesten wor den afgewezen daar Boekerode wel café restaurant, doch geen hotel was. Het bleek echter den heer Dickmann al ras, dat hij, door aan zijn zaak een hotel te ver binden, daarmede in een behoefte zou voorzien en toen dan ook het huis boven de belendende garage vrij kwam, aarzelde hij niet, dit er bij te betrekken en als hotel in te richten. Hotel Boekenrode beschikt nu over negen kamers, alle van stroomend water voorzien, keurig behangen en geschilderd en fonkelnieuw ge meubileerd, alle in denzelfden stijl, zoodat bij plaatsen van meubelen of ledikanten wat wel eens noodig is in verband met de verschil lende eischen nooit een bont geheel kan opleveren. In deze tijdsomstandigheden als het ware tot uitbreiding te worden gedwongen, mag wel een geluk hecten, en nu het succes van te voren reeds zoo goed als verzekerd is, feliciteeren wij den heer Dickmann van harte! CAFE-RESTAURANT BOEKENRODE. Thans ook hotel. Toen de heer Brouwer eenige jaren geleden het door hein gebouwde café-restaurant Boe kenrode op waarlijk schitterende wijze opende, was de algemeene indruk, dat deze zaak snel een goede toekomst te gemoet zou gaan. Alle omstandigheden daartoe schenen gunstig: de mooie stand op den hoek van de Zandvoortsche laan en het Roemer Visscherplein, bij de spoorweghalte Heemstede Aerdenhout, te mid den van een snel aangroeiende bebouwing, die ^goed-gesitux--"Jy» tol -reetiging wedde, deXsenberg, Achterweg 3$, BADHUIS HEEMSTEDE. In het badhuis aan de Postlaan werden in de week van 3 t.m. 8 Augustus genomen 456 douchebaden en 42 kuipbaden. Aan 18 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur, werd door 7 volwassenen gebruik gemaakt. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 4 Augustus '31. F. C. J. Dingemans, Achterweg 34J. G. Vuist, Const. Huygensiaan 8; J. R. van der Moer, Bosb, Toussaintstraat 9; J. Dauvellier, Schouwbroeker- straat 3; N. A. van Waarden, Heemst. Dreef 125; W. Yates, Binnenweg 88; A. F. Blokker, Camplaan 34; A. de Lange, Binnenweg 213; R, Ran, Jan van den Bergstraat 28; H. Belle, Wil lem v. d. Veldekade 6; J. Bosma, J. van den Bergstraat 32; H. J. D. Veen, Heerenweg 187J C. C. Schoenmaker, Borneostraat 40; P. Noome, Jb. van Ruisdaellaan 42; J. L. E. I. Breda Kieijnenberg, Adriaan Pauwlaan 27W. L. Was-

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1931 | | pagina 2