ADVOCAAT WILD. „HAAS" Tabak, ,,'t Raedthuys" - Raadhuisstraat 46 - Tel. 28264 Sigarenmagazijn „Selecta", GEBRS. REE Eerste Heemsteedsche Courant. SLANK. LENIG. JEUGD. KRACHT PREDIKBEURTEN. INGEZONDEN STUKKEN. BURGERLIJKE STAND. VAN HUISJJANSEN Wil P. MEN i im PRIMA KWALITEIT. BILLIIKE PRIJZEN. Gierstraat 39, HAARLEM Telefeon 10153 ALLE SCHILDERWERKEN. Luie- en Orthopedische Schoenmakerij „Aerdenhout' Speciaal adres voor fijne reparaties. JOH. PORTEGIES - H. A. PRENEN Zandvoortschelaan 135 - Telef. 26261 - Heemstede Zandvoortschelaan 230 - Telef. 26596 - Bentveld SPORT door het gebruik der wereldbekende SAVAGE HEALTH-MOTOR.. DAGELIJKSCHE BEHANDELING f 20 - PER MAAND. MAISON HENRI, Hazepaterslaan 16. Leon Marchand. 5. Dilbeck, march e 6 7. Le Secret de la Bohemienne, ouverture R. Massard 8. Fète Joyeuse L. Bajus. 9. Freundentrouw, marsch. CONCERT IN NIEUW-VREDENHOF. Onder auspiciën van den Kunstkring Heem stede zal op Maandag 31 Augustus, des middags om 3 uur, een concert worden gegeven in de kapel Nieuw-Vredenhof aan de Johan van Ol- denbarneveltlaan, uit te voeren door den orga nist der kapel, den heer Egbert Vos, met mede werking van de alt-zangeres Anny Lambrechts. Naast vaderlandsche liederen zullen worden uitgevoerd werken van Bach, Bley, Tours en De Lange. Het concert is toegankelijk voor leden en niet-leden. Voor verdere bijzonderheden zie men de ad vertentie in dit blad. HET MIDDENSTANDSVRAAGSTCK. I. Door een commissie, ingesteld door het hoofd bestuur van den Vrijzinnig-Democratischen Bond, is een rapport uitgebracht, waarin be handeld wordt het middenstandsbedrijf «ener zijds en de coöperatie anderzijds. De commissie heeft in het bijzonder hare aandacht gericht op den handeldrjjvenden mid denstand in engeren zin (den winkelier, waar mede de klein-industrieel, die zich bezighoudt met de verwerking van producten, in vele op zichten gelijk te stellen is) met eene uitbrei ding tot het handelstusschenpersonenvraagstuk (handelsreizigers en agenten). Naar de meening der commissie is een krach tige middenstand onontbeerlijk voor een goeden opbouw der maatschappij. De commissie con stateert, dat een groot deel van den midden stand als economisch-zwak moet worden aan gemerkt. Verbetering der bestaansvoorwaarden van den middenstand moet derhalve worden nagestreefd. Een streven om den vrijen middenstand (feeds meer uit te schakelen en te vervangen door een steeds verdergaande overheidsexploi- tatie moet, naar de meening der commissie, worden afgewezen. Evenmin wordt de middenstand gebaat door eene politiek van algeheele vrijheid en onthou ding van de zijde der overheid. Ook de leer der Staatsonthouding wordt ten aanzien van den middenstand door de commissie verworpen. Naar de meening der commissie is actieve sociale politiek ten aanzien van den midden stand noodig, waarbij het zwaartepunt zal moe ten liggen bij de werkzaamheid der midden stands-organisaties zelve. Middenstand en Coöperatie. Maatregelen van overheidswege, b.v. van fiscalen aard, waardoor de verbruikscoöperatie kunstmatig zou worden versterkt in haar con currentiestrijd met den middenstand en deze in z(jn bestaansmogelijkheid wordt bemoeilijkt, acht de commissie niet aan te bevelen. Voorts wordt een afwijzend standpunt ingenomen ten opzichte van de exploitatie van gemeente winkels, waarin goederen worden verkocht, welke even goed door particulieren verkocht kunnen worden. De exploitatie van dergelijke winkels behoort naar de meening der commissie niet tot de taak der gemeente. Oneerlijke concurrentie. De concurrentiestrijd als zoodanig heeft licht en schaduwzijden. Eenerzijds wordt de energie der ondernemers er tot het uiterste door ge prikkeld en strekt de concurrentie tot bescher ming van het publiek. Anderzijds bestaat de mogelijkheid, dat de concurrentie schade voor het publiek veroorzaakt, terwijl het ook ter be scherming der belangen van andere kooplieden noodzakelijk is, dat concurrentiestrijd binnen perken wordt gehouden. Voorts behoort de koopman te worden be schermd tegen oneerlijke practjjken van con currenten. Hiertoe staan twee middelen ten dienste, n.I. een civiele rechtsvordering en een strafbedreiging. De koopman, die zich be- nedeeld ziet door handelingen van een concur rent, welke in strijd zijn met de wijze, waarop men zich in het maatschappelijk verkeer be hoort te gedragen, kan op grond van het bur gerlijk recht deze schade trachten te verhalen. De schade is echter meestal moeilijk aantoon baar. De vraag is nu of art. 328bis van het straf wetboek voldoende wordt toegepast, aangezien het aantal vervolgingen op grond van dit artikel vrij gering is. Gewenscht wordt dus uitbreiding der straf bepaling op de oneerlijke concurrentie Waarheid en reclame. Onwaarheid en reclame komt veel voor. De commissie acht het echter niet gewenscht, de enkele onware mededeeling, strafbaar te stellen. Indien zich bij de bona-fide handelaren alge meen het standpunt had gevestigd, dat elke, onware mededeeling moet worden vermeden zou voor de enkele anderen een strafbepaling gemotiveerd zijn. De „waarheid is reclame" zal echter eerst in het maatschappelijk verkeer ge bruikelijk moeten zrjn, vóór men elke onwaar heid met straf mag bedreigen. Hier ligt naar de meening der commissie eerst een taak voor de organisaties. De orga nisaties van den middenstand behooren regelen vast te stellen, waarnaar de handelaren zich in den concurrentiestrijd hebben te gedragen. Pas later ligt hier een terrein voor den strafwet gever. Uitverkoopwezen. In Duitschland heeft men eene zeer uitge werkte regeling, waarbij allerlei handelingen strafbaar worden gesteld. De middenstand wenscht op dit punt ten onzent nog geene uniforme wettelijke regeling. Zoowel ter voor- komin" van oneerliike concurrentie door ge fingeerde uitverkoopen als ter bescherming van de be'sn""m van het publiek, ware intusschen eene re fine van het uitverkoopwezen wen- scheliik. Deze regeling behoeft niet aanstonds eene wettelijke te zijn. De middenstandsorgani saties zelf ki-nnen hier het goede voorbeeld geven door n' -hen omtrent de uitverkoopen. Indien de mid i?nd in deze richting iets be reikt kan later de wetgever aan de hand der opgedane ervaringen wettelijke regelen geven. Zoo kwamen bijv. in 1920 in Berlijn eenige or ganisaties overeen, dat zij met uitschakeling der rechtbanken misstanden zouden bestrijden en in gevallen van meeningsverschil de beslissing zouden laten aan het Einigungsamt der Berliner Handelskamer. Het vermelden van gewone prijzen en uitverkoopprjjzen moet overeenkom stig de werkelijkheid zijn; kortingen worden ge controleerd; een extra-aanbod moet zich van een vroeger aanbod onderscheiden en goed- kooper zijn. Ook de tijdsduur van den uitverkoop is beperkt. Indien de middenstand zorgt, dat de uitver koop inderdaad een uitverkoop is en de prijzen inderdaad bülijker zijn, mag dit geacht worden in het belang te zijn van het publiek en ook van den middenstand zelf. De gevallen' waarin de uitverkoop een ander karakter draagt, zijn dan gemakkelijk te signaleeren en onder de oneer lijke concurrentie te brengen. Op deze wijze moet de bona-fide handel wor den bevorderd, terwijl euvelen en uitwassen moeten worden beteugeld en bestreden. Ook hier ligt allereerst een taak voor middenstandsorganisaties zelve. de CIRCUS GLEICH. Als een kleurige, bonte droom is het circus Gleich in Heemstede gekomen en verdwenen en nu de rust aan den Meenweg weer hersteld is en er alleen nog maar aanleiding blijft voor een korte nabetrachting past de erkenning, dat we hier kennis hebben kunnen maken met een or ganisatie, als men in Nederland maar weinig aantreft. Wie gezien heeft, hoe des morgens de extra treinen arriveerden en hoe des avonds het geheele reusachtige samenstel van tenten en verdere bouwwierken gereed was en punctueel gereed een tienduizend bezoekers te ontvan gen, krijgt respect voor een leiding, die van de organisatie de teugels in handen houdt. Er moet hier gewoekerd worden met minuten, ja met se conden. Stagnatie mag eenvoudig niet voorko men, noch bij het bouwen noch bij het spelen. En wat dit laatste betreft, men kan maar één aanmerking hebben: Het circus Gleich geeft te veel, veel te veel, dat men met één paar oogen kan bekijken. Ook hier is met alle normale verhou dingen gebroken. In één tent worden herhaal delijk drie voorstellingen te gelijk gegeven. Maar dat is dan ook het éénige, dat men zou kunnen aanmerken, want én de paarden- én de dieren- dressuur én de acrobatiek, 't was alles van den allereersten en allerbesten rang. En zoo heeft het circus Gleich hier een uitste kenden indruk achter gelaten, niet 't minst, ver moeden we, bij den ontvanger der belasting op de vermakelijkheden, die wel wilde, dat er iedere wedt een circus in Heemstede kwam! TOT NUT EN GENOEGEN. De prijzen van de loterij ten bate van de tooneelvereen. „Tot Nut en Genoegen". In de etalage van de firma Faber, Binnenweg 209, is geëtaleerd het kamerameublement, de eerste prijs van de verloting ten bate van bo vengenoemde tooneelclub. Morgen zullen waar schijnlijk ook de andere prijzen tentoongesteld worden. De trekking heeft in Spetember plaats. Wie dus nog een kansje wil maken haaste zich nog van loten te voorzien, daar ze bijna uitverkocht zijn. De kaarten zijn alsnog te verkrijgen bij den heer M. Beek, Resnovaplein 19 en bij de be stuursleden. NIEUWE MEUBELZAAK. In de Schouwtjeslaan No. 18 heeft de heer W. J. Willebrands een meubelzaak geopend. De suite van dit voorheen als woonhuis ingericht pand is thans herschapen in een tweetal ruime toonkamers, waar zeer mooie meubelstukken de aandacht trekken, ondanks de groote verschei denheid gezellig gerangschikt, zoodat het geheel een prettigen indruk maakt en lokt tot nadere beschouwing. Opvallend was de fijne uitvoering van diverse meubelstukken in glanzend kauka- sisch notenhout. Wij bewonderden voorts de ge makkelijke stoelen, bekleed volgens het artifort- systeem, de fraaie boekenkasten in verschillende modellen en talrijke kleinere meubelstukken in verschillende houtsoorten, doch alle even smaak vol afgewerkt. De heer Willebrands deelde ons verder mede, dat hij aan zijn zaak een eigen stoffeerderij en behangerij heeft verbonden en veel Indanthren stoffen wasch- en kleurecht! verwerkt. Wij wenschen hem in zijn onderne ming veel succes! EEN NIEUWE KAPSALON. In de Laan van Insulinde opent a.s. Dinsdag de heer Joh. v. El een dameskapsalon. De Indische buurt is op zichzelf al een groot dorp geworden, verschillende zaken zijn er al gekomen, maar aan een dames-kapsalon is in deze zoo volkrijke buurt stellig gebrek. Daar de heer v. El een uitstekend vakman is en hij over de nieuwste toestellen beschikt voor Permanent Wave en watergolf, waardoor een vlugge behandeling mogelijk is, twijfelen wij niet of de heer v. El mag zich van succes in zijn nieuwe zaak verzekerd houden. OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbemid deling kwamen in den loop dezer week 96 aan biedingen in van werkzoekenden t.w. 10 grondwerkers. 3 schilders. 18 timmerlieden. 4 opperlieden. 9 bloemistarbeiders. 38 losse werklieden. 14 werkzaam in andere beroepen. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE VROUWENVREDEBOND. OPENLUCHT-SAMENKOMST. Op Zondagmiddag 13 September a.s. zal de A lg. Ned. Vrouwen Vredebond, afd. Haarlem, in samenwerking met den R.K. Vredebond afd. Haarlem en Heemstede, Kerk en Vrede, de In tern. Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid, de NB.A.S. en J.V.A. een openlucht-samenkomst houden op het terrein a. d. Vrijheidsdreef te Heemstede waar als sprekers zullen optreden, o.a. de heer L. H. Povel, voorzitter van de afd. Haarlem v. d. R.K. Vredesbond i. N., Membre Holl. du Bureau Catholique International d' information de la Paix a 'Genève, de heer Anton Hoytink uit Amsterdam, terwijl met eenige sprekers en spreeksters nog onderhan deld wordt. Het doel dezer samenkomst is, pro paganda te maken voor de a.s. Ontwapenings conferentie te Genève in 1932. EEN NIEUWE VORM VAN ZIEKTE VERZEKERING. Indertijd werd te Gravenhage een commis sie ingesteld, die tot taak had te onderzoeken, op welke wrjze voorzien kon worden in de me dische verzorging van personen, die te welge steld waren voor een ziekenfonds en toch een particuliere geneeskundige behandeling be zwaarlijk konden bekostigen. Naar aanleiding hiervan werd opgericht: De Ziekteverzekering voor den Burgerstand, waar voor overeenkomsten werden getroffen met het gemeentebestuur voor ziekenhuisverpleging, met de Ned. Mij. ter bev. der Pharmacie, voor het leveren van medicijnen, met nog tal van andere instellingen, terwijl de doktoren een loyale medewerking toezegden! De verkregen medewerking werd echter ver leend onder de uitdrukkelijke bepaling, dat al leen de minder-welgestelden als verzekerden mochten worden ingeschreven, de welstands- grens werd bepaald op f 4000 voor gehuwden, te verhoogen met f 50 per kind en f 2600 voor ongehuwden. Dat deze stichting in den smaak van het pu bliek viel, valt af te leiden uit het feit, dat te 's Gravenhage in 12 maanden tijd bijna 8000 leden werden ingeschreven. Het succes te Amsterdam is wellicht nog grooter, omdat daar ter plaatse rekening werd gehouden met de opgedane ervaringen te 's Gravenhage. Waar in verband te Haarlem een groote vraag naar dezen nieuwen vorm van verzeke ring bestaat (n.b. vele Haarlemmers lieten zich inschrijven bij de Amsterdamsche afdee- ling) besloot het bestuur ook te dezer stede een afdeeling te vestigen en werden bereids de overeenkomsten met de plaatselijke besturen en ziekenhuizen afgesloten. Daar alle uitkeeringen, door de getroffen overeenkomsten binnen enge grenzen worden gehouden, is de premie niet veel hooger dan die van een gewoon ziekenfonds, zoodat het de instelling ook te Haarlem wel niet aan vol doende deelnemers zal ontbreken. Het kantoor van de Haarlemsche afdeeling is gevestigd: Parklaan 38, tel. 10224, terwijl in alle buurten van de stad wjjkkantoren zijn ge vestigd. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 17 tot en met 22 Augustus geno men 461 douchebaden en 23 kuipbaden. Aan 17 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 9 volwassenen gebruik gemaakt. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 25 Augustus '31. D. P. W. Denijs, Zandvoortschelaan 127; W. N. Pronk, Zandvoorter Allee 11; W. Rasch, Ju- lianalaan 12; G. van Suylekom, Joh. Vertal eer- straat 24; J. H. Tjemkes, Jan van den Berg straat 26; A. Viëtor, Asterkade 23. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: J. Ansing, Voorweg 25, een zilveren armbandje; A. v. Bijleveld, Achter weg 12, een leesboek; T. de Vos, Laan van Insu linde 18, een postduif; Tuinbaas Bosbeek, Glip- perweg, twee postduiven; Pronk, Kerklaan 50, een muts; Romp, Molenwerfslaan 181, een gou den broche; Mevr. de Jong, Costantijn Huygen- laan 4, een hond; Wildschut, Clivialaan 20, een rijwielbelastingmerk; J. P. Nieuwenhuizen, Bali- straat 29, een regenhoed; A. J. van de Gevel, Lange Margarethastraat 38rood, Haarlem, een jongensjas; A. Willemse, Groenendaal, een post duif; N. Koppens, Kanaalweg 5, een bril; C. Kromhout, Lieven de Keylaan 14, een porte- monnaie met inhoud; J. B. M. van Kan, Laan van Bloemenhoven 17, een rijwielbelastingmerk in etui; A. IJtsma, Heerenweg 22, een para- pluie; Van der Putten, Kerklaan 13, een R.K. kerkboek; Gemeentereiniging, Wipperplein, een zilveren kinderlepel; R. Los, Javalaan 66, een enveloppe met foto's; Gemeentereiniging, Wip perplein, een zilveren vork; C. Goedhart, Wie- kenplein 6, een zonnebril en blocnote; W. Schutte, Valkenburgerlaan 2, een vermoedelijk gouden armbandje; A. van Iersel, Oude Post huisstraat 7, een portemonnaieRaadhuis, een heerenhoed; H. Vogels, Lindenlaan 26, een dameshandschoen; Veeninga, Molenwerfslaan 150, een portemonnaie; Van Veldhuijsen, Ka- dijk 17, een fitterstang: Van Tongeren, Drie- heerenlaan 17, een rijwielbelastingmerk; Wal- brink, Cruquiusdijk 60, Haarlemmermeer, een rijwielbelastingmerk; Reinierse, Bleekersvaart- weg 4, een zilveren vulpotlood; G. Dalhuijzen, Zandvaartkade 12, een riem en een sleutel yan een melkbus; Beck, Res Novaplein 19, een tasch met motorgereedschap; B. de Groot, Voorweg 11, een notitieboekje; C. A. van Meeuwen, Adr. Pauwlaan 21, een hengelstok; Heijting, Ama- rylluslaan 5, een postduif; Bergman, Nic. Beets- straat 4, een fitterstang: A. van Iersel. Oude Posthuisstraat 7, een portemonnaie; Van de Raadt, Kanaalweg 1, een vulpotlood; G. Jutten, Van Slingerlandlaan 4, een nikkelen lucifers doosje; Mej. Smits, Camphuijsenlaan 4, een ver moedelijk gouden sierspel; Disselkoen, Java laan 23. een bos sleutels; GouthierJutten, Van Slingerlandlaan 4, een portemonnaie; R. Eite- ma, Schouwbroekerstraat 16, een kinderschopje; W. Spanjaard, Cloosterweg 4, een koperen bak van een weegschaal; H. Meure, Res Novaplein 9, een rijwielbelastingmerk; A. de Boer, Wilhel- minaplein 1, een sjaal; Smit. Camphuisenlaan 4, een tasch met gereedschap. Bureau van politie, Raadhuisstraat, een riemschoen, een portemon naie. een taschje met snuisterijen, een honden halsband. Heemstede, 24 Augustus 1931. Gegarandeerd zuiver, bereid van versche iniandsche eieren en prima Brandewijn. „De Leggende Hen" ,,'t Raedlhuys" per flesch f 1.85 per flesch f 2.10 per M flesch f 0.95 per >5 flesch f 1.10 Aanbevelend, F. H. Kluën. Gereformeerde Kerk Heemstede Koediefslaan. V.m. 10 uur en n.m. 5 uur, Ds. A. Dondorp. Nederl. Protestantenbond Afdeeling HeemstedeBennebroek. V.m. 10 uur, Ds. A. Klaver, van Hoorn. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur Ds. Briët. Kapel Nieuw Vredenhof. Joh. v. Oldenbameveldlaan. V.m. 10.30 Ds. J. Henri Ledeboer, Directeur van het Centraal Bureau van Reclasseerings- instellingen te Amsterdam. Collecte voor noodlijdende kerken en perso nen. (Buiten verantwoording der Redactie.) HEEMSTEDE, 24 Aug. '31. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zag ik onderstaand geplaatst. Bij voorbaat mijn dank. Gelezen hebbende Raadsverslag, waarin verhandeld is de lichtquaestie van twee uur werken, en welke, ondanks tegenstribbelende raadsleden, die de gemeentelijke portemonnaie te licht vonden voor die licht-uitgaven, toch aangenomen. Ja, of het noodig was? Nuttig is het en het staat vooruitstrevend, zooals door één der leden gezegd werd, maar Heeren Raadsleden, weet U, wat noodiger is? Loopt U 's avonds eens, né. 10 uur, als de winkels ge sloten zijn, door de winkelstraten, dan zal U eens zien, waaraan werkelijk gebrek is. Wees nu eens werkelijk vooruitstrevend in alles en geef onze winkelstraten eens een ander licht. Zooals het nu is, is het meer dan treurig. Als aanstonds de acht-uur-sluiting komt en de winkeliers draaien gelijk met de sleutel de contact-stop om, dan zijn Binnenweg en Raad huisstraat herschapen in heerlijke wandellaan tjes, en dan nog hier en daar een bank en het is voor elkaar. Kom, licht-brengende raadsleden, overtuig uw duistere collega's en breng ook eens licht, waar het noodig is, dan zullen de Heemsteedsche winkeliers U, bij volgende ver kiezingen, niet te licht bevinden. EEN WINKELIER. HEEMSTEDE. Ondertrouwd; H. J. A. de Wijs—C. E. M. v. d. Prijt; D. J. JuffermansA. M. Smit; A. Uriessen—M. Neeskens. Getrouwd: H. J. BootH. Schluer. BevallenG. MullerEngelenbergh d.A. M. Heemskerkv. Rooden (d.); G. E. Bern- hardLansdorp (d.). O 'eden; G. L. A. R. Jung, 64 jaar, wed. A. R. Driessen, Mijnheer de Redacteur, Wanneer men zoo de laatste verslagen eens leest van de Heemsteedsche raadsvergadenngen, dan val het steeds op, dat daarin voorkomt over „verfraaiing" van de plaats en het trachten om „vreemdelingen" of „inwoners" te trekken. Dat is een loffelijk streven. In hoe ver een verlichte wijzerplaat van een torenklok hiertoe zal bij dragen is m.i. nogal twijfelachtig. Nu zou men toch zoo denken dat een Raad, die dus veel voor de verfraaiing van Heemstede voelt, ook wel zeer ernstig aandacht zou wijden aan een klacht van een dozijn bewoners over vervuiling en verwaarloozing van een terrein waar zij steeds op zitten te kijken. Niets is ech ter minder waar; mogelijk is er ook inderdaad niets aan te doen, doch het lukt mij vreemd. Wat toch is het geval. HeerenwegLankhorst- laanv. Slingelandtlaan sluit een terrein in dat toebehoort aan de bouwers van de omliggende huizen. Die huizen hebben alle keurig onder houden tuinen aan de achterzijde, een lust voor de oogen doch het bedoelde ingesloten, braak liggende terrein is een vreeselijk iets. Nu, in den zomer, staat het gras en onkruid meters hoog en biedt schuilplaats aan alle mogelijk ongedier te waar de tuinen den last van ondervinden. Verdwijnt het gras in het najaar dan ziet men het terrein bezaait met rottend hout en tien tallen half vergane zakken, afkomstig van bouw materialen. Bij flinke regenbuien staat een deel van het land onder water, alzoo een broedplaats voor muskieten en ander ongedierte. Ook een houten keet is nog op het land aanwezig, die het uitzicht belemmert en ook al geen verfraaiing is. Huurders van omliggende huizen willen er gens anders heen waar het oog wat beters ziet dan deze hopeloos trieste rommel en zij, die er een huis kochten, zouden graag thans dien koop ongedaan willen maken. Voor bouwterrein is het land ongeschikt om dat l\et ingesloten ligt maar wat willen de eige naren er dan mede. En is het nu werkelijk on mogelijk hen te dwingen dien chaos een beter aanzien te geven? Het lijkt wel zoo. Een collec tief request aan den raad had geen succes; ook geen persoonlijk onderhoud van een der omwo nende met den directeur van O. W„ noch het persoonlijk verzoek van een ander. En is zoo'n toestand dan geschikt om inwoners te trekken, waar die buurt toch niet tot de minste gerekend kan worden? U mijnheer de Redacteur dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, Eén der omwonende. AANNEMERS BEËED. MAKELAARS. Meesterlottelaan 12 Telefoon 15468 Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. Koediefs laan 23 J, C. van Oostzanenlaan 10 (bij de Blauwe Brug) Heemstede Telefoon 28681. Binnenweg 97 - Telefoon 28545 SPECIALE RECLAME de fijnste Friesche Heerenbaai. A 20 cents per ons M 22 Twee vrienden30 PRIMA PRUIMTABAK (krulsnede) 9 cents per half ons. Bij aankoop van een dezer soorten een half ons cadeau. NEEMT U EENS EEN PROEF Tevens zeer voordeelige aanbieding PIJPEN. Beleefd aanbevelend, C.J.P.van Schaik, oud-Stuurman Koopvaardij. H.P.C. NIEUWS. ZWEMFEEST VAN H.P.C. 30 Aug. om 2 uur geeft H.P.C. haar zwemfeest in zwembad Groenen. Een buitengewoon mooi programma is samen gesteld. Het programma begint met de 3 x 50 M. wisselslag estafëtte, waarop de kampioen van Nederland: .Haarlem" uitkomt met H Z. en P.C. uit den Haag en de Waterratten uit Haarlem. Voor de 100 M. vrije slag zijn niet minder dan 16 deelnemers. Dit belooft een spannende kamp. Voor de estafette 5x50 M. vrije slag hebben 7 vereenigingen ingeschreven waaronder de kam pioen van Nederland H.Z. en P.C. uit den Haag. Verder H.V.G.B. kampioen van Haarlem, verder H.P.C. en Haarlem die wel verwoed om de 2de plaats met H.V.G.B. zullen kampen. Voor de 10 x 50 M. vrije slag zijn 6 vereenigin gen ingeschreven. Dit belooft een prachtige race te worden, die wel pas in de paar laatste banen beslist wordt. De heer Denneboom zal ons vergasten op eenige sprongen van den springtoren. Verder meldt het programma een polowedstrijd H.P.C. tegen het Ned. Zevental. De opstelling van onze Nederlandsche ploeg is: Veensha (Y) Kuiper (Dolfijn) K. Kohier (Y) Ingeluif (H.Z. en P.C.) Stender (Dolfijn) Daatselaar (U.Z.C.) Oostrom (Y) Socda Deze ploeg komt den volgenden Zondag den 6 Sept. uit tegen Engeland. De wedstrijd NederlandEngeland wordt in den Haag gespeeld. Wedstrijden. Woensdag 2 Sept. om 7 uur in Heemstede 200 M. vrije slag kamp. H.Z.B. H.P.C. II— de Zijl I. Zondag 23 Aug. werden in Zaandam de Juni oren kampioenschappen verzwommen. J. v. d. Zadel werd 2e voor zijn oude riviaal C. Zeeman op de 100 M. vrije slag. Onze H.P.C. dames speelden een polowedstrijd tegen Waterlelie (2de klasse N.Z.B.) en verloren met 3—1 wat een vrij goed resultaat is. Echter meer oefenen dames. Op de 5x50 behaalde H.P.C. den eersten prijs in een Hjd van 2 min. 38 1 Gymnastiek. Mevrouw Hijgs, voorzitster der vereenlging De Slanke Lijn ia 10 dagen in het zeebad, en heeft nog niets van haar vormen kunnen offeren. Zij weegt nog steeds 103 kilogram! Daarom gaat zij naar den dokter. Doet U iederen morgen aan lichaams oefeningen vraagt deze. Gossie, ja, steunt mevrouw Hijgs. Ik sta toch altijd alleen opi

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1931 | | pagina 2