Telef. 16604 Wintertijd Levertraantijd SPOOR'/ MOSTERD Drogisterij „DE GEDEH" Bestelt Uw AUTOi Eerste Heemsteedsche Courant. COGNAC prima kwaliteit per Liter 2 deciliter COGNAC J. SORIN per tlesch f 3.50 f 0.70 COGNAC FIN BOIS h per flesch 3.90 2 3.50 1.75 'T RAEDTHUYS" ÏMJKM&N1 RÓUWVEDVOEP, VAN HUISSJANSEN Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. WH.n W mm t ?00N PRIMA tWALITEIT. BIILIIK PRU1EN. Gierstraat 39, HAARLEM Teleleon 10153 Aangesloten PENSION DE VRIES-LENTSCH BIJ DE TAXI-ONDERNEMING j BOSCH EN VAART"1 Schouwtjeslaan 23 is zoowel voor jong als oud. Verkrijgbaar bij de J. P.J. M. NAN - Apoth.-Ads, naamlvenn: j. D. POSTHUMUS' koninklijke stempelfabrieken zijlstraat 51 Raadhuisstraat 46 - Telefoon 28264 ieusiot^ da F. H. KLUËN dankte spr. de winkeliers, die in zoo grooten getale hebben medegewerkt. Nadat nog enl^te andereiwiet woord hadden gevoerd, waarbij ^morden waardeering wa ren geuit aan besturen en*Eommissies, en de wensch was uitgesproken dat deze E. H. V. blij vende vruchten mocht afwerpen, sloot de voor zitter de Eerste Ite*pteedsche Verkoopweek. Dinsdagavond had de laatste trekking plaats der gelufcJ^Rc-n. De prijzen werden als volgt gewonnen A 50 Mevr. Hendrix, f 20 Botte lier, f 15 Glelen, f 5 v. d. Steur, f 5 Jac v. d. Berg, f 5 J. v. Exel. Dat bezoek van hedenochtend, aldus Spr. had geen doel, want een ieder kan weten dat noch de burgemeester, noch de Raad in deze be voegd is. Spr. betreurt het, dat zelfs Katholieken zich voor de wagen der Socialistische propaganda plaatsen, wat zulk een demonstratie enkel be oogt en doet een beroep op de R.K. Werkloo- zen geen dienst te doen als politieke propagan disten der S.D.A.P. WSj aldus Spr. zullen ook nu weer voor Uwe belangen strijden. Ook de heer Angenent spreekt in dezen geest, en zegt dat de circulaire van het centraal be stuur ook nog beoogt de hulp in natura voor hen die in heel moeilijke omstandigheden ver- keeren. OM HET HALVE VARKEN. Naast de groote attractie van de geluksbon- nen had de heer Boesman, die zijn slagerij op den Bii disponi hoev<4pbusjes hij in zijn winkel had, erf voor (uitstekend middel om hen in de dagen van dengene die het dichtst bij het juiste aantal zou (werkloosheid bezig te houden. zö11- De heer Angenent krijgt daarna gelegenheid En om de liefhebberij tot rad-en nog wat (eene uitvoerige uiteenzetting te geven van een aan te moedigen, hing de helft van zoo'n vet v eventueel te stichten Centraal Ziekenfonds. Ook doet de heer Angenent verschillende gele mweg no. 13, ook nog een half varken i genheden aan de hand om de jongeren vooral gesteld voor hen die zouden raden, 1 ontwikkeling bij te brengen en vakkennis, een zwijntje in de etalage, extra versierd met roode linten en takjes groen en een bloempje. Nu dat er voor zulk een kansje, om nu eens voor den komenden winter zoo'n extra hapje in de pekel le kunnen zetten, animo bestond, is te begrijpen. Eenige honderden briefjes kwamen binnen, met getallen uiteenloopende van 256 tot 1600. Er waren er bij met sierlijke letters, maar ook vodjes papier, waarop getallen, die er uit zagen of de schrijfster of schrijver de laatste 50 jaar geen cijfertje meer op papier had gezet. Woensdagavond om 6 uur zou de uitslag be kend gemaakt worden en tegen 6 uur stonden al vele nieuwsgierigen voor de etalage, starende naar het „zwijntje" en stellig hopend er straks een stuk van im-ee te mogen nemen. Om 6 uur werd het zegel van den brief, waarin het juiste aantal is aangegeven, verbroken en bleek dat de gelukkige winnaar is de heer J. v. Wees, Lindelaan 31. In totaal moeten er gestaan hebben 1196, de winnaar had ze op 1199 geteld. Begrijpelijk waren er den geheelen avond veel belangstel lenden. die, nieuwsgierig naar den uitslag, even een kijkje kwamen nemen, zoodat het stukje Binnenweg nog een beeld gaf van de gezellige drukte der E. H. V. KUNSTKRING „HEEMSTEDE". CURSUS MODERNE MUZIEK. Als voortzetting van de serie cursussen over moderne kunst, organiseert de Heemste-dsche Kunstkring in samenwerking met de Volks universiteit te Haarlem een cursus over moderne muziek, van drie avonden, te Heemstede. De cursus wordt gehouden in December (plaats en data zullen nader worden bekendgemaakt) en staat onder leiding van den bekenden Neder- landschen componist Henk Badings, leerling van Willem Pijper. De heer Badings zal achtereenvolgens behan delen: Eerste avond: de ontwikkeling van harmoniek, rythmiek, contrapunt, instrumenatie en melo dies sinds het einde van de vorige eeuw. Tweede avond: de moderne muziek bij de verschillende romaansche, germaansche en Sla vische voukeren. Derde avond: de moderne muziek in Neder land. Men kan zich thans voor dezen cursus laten inschrijven aan het secretariaat: Binnenweg 126, Heemstede. VERGADERING R.K. VOLKSBOND. Woensdagavond hield de afd. Heemstede van bovengenoemden bond eene ledenvergadering waar de heer Ant. J. M. Angenent, lid van't Cen traal bestuur eene inleiding zou houden over „Ons Dioc. Centraal ZiekenfondsDe op komst der leden was vrij goed. Na opening, met den Chr. groet volgden eerst eenige mede- deèlingen en ingekomen stukken. Een schrijven van het Centraal bestuur betreffende het werk- loozenvraagstuk en een aanmoediging tot de or ganisaties, om zooveel mogelijk te helpen het leed te verkleinen, door samenwerking met de overheid te bevorderen, lokte heel wat bespre kingen uit. Voorz. zegt verheugd te zijn, dat ook hier van R.K. zijde de volle aandacht aan deze zaak wordt geschonken, zoo o.a. weer door het in actie komen van het comité tot ontspanning, naast de zorg voor de werkloozen. De heer N. J. v. d. Linden, lid van den Raad, spreekt zijn afkeuring uit over het feit, dat de zen morgen ook R.K. georganiseerden, aan een z.g. straat-demonstratie hebben deelgenomen In dit verband wijst Spr. op wat de Katho lieken altijd voor de werkloozen hebben gedaan, reeds in '28 met dien strengen en langen winter het hun werk was extra uitkeeringen te verkrij gen en zij zelfs den dank oogstten van ook niei- Katholiek georganiseerde werkloozen. Hier wordt veel gedaan, en als straks, aldus Spr. alles geregeld is, zal onze gemeente een goed figuur maken. VRAAGT Let op het Fabrieksmerk BEQPAFENI5-0NDERNEMIN(q LEID5CHEVMRT364' TEL 14233 \ANEE1 NiAD'ALLEPLMT5ErH CPEMATIE5. Allereerst behandelt spr. de vraag of het op onzen weg ligt zulk een fonds te stichten, en dan is zijn antwoord: ja, omdat 80 a 90 pCt. der leden van de tegenwoordige fondsen tot de arbeidende klasse behooren. Reeds eenige jaren staat op stapel de Ziekenfondswet, die bedoelt de gezondheid van het volk te bevorderen. Met deze wet zullen de bestaande fondsjes moeten vervallen. Spr. schetst de vele voordeelen daar van, zoo o.a. dat ae sociale verzei.e..ng.., ed- kooper zullen kunnen werken en zoo een scha kel zullen vormen aan ile bestaande coeiafe wek ten. Van de zijde van het N.C.V. en N.V.V., is reeds toenadering gezocht, maar dit moet afge wezen worden, omdat onze Katholieke moraal wel een woordje mee mag spreken. Na eene uitvoerige uiteenzetting der noodza kelijkheid van zelf Dioceesgewijs te organisee- ren, zet spr. uiteen de wijze van organisatie vorm, statuten en reglement, de vorming van net bestuur, de geldelijke regeling der afdee- lingskassen enz. Vervolgens komt ter sprake wie lid kunnen zijn, de artsenkeuze, de voordeelen, de kosten per lid of gezin, de behandeling door dokters en specialist, de contracten met doktoren, spe cialisten en Apothekers en de overgangsmaatre- :1 en z.g. verzekeringsfonds. Spr. besluit met de mededeeling dat reeds vele plaatsen in deze omgeving en meer Zuidelijk be sloten hebben tot stichting eener afdeeling, en raad ook hier den leden aan tot stichting vn een afdeeling, opdat men, als straks de nood zaak er is, men de personen niet met meer moeite moet halen uit Vereenigingen strijdig met onze moraal. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een ruim gebruik gemaakt, en door inleider naar genoegen beantwoord. Het afdeelingsbestuur kreeg daarna machti ging stappen te doen tot besprekingen van een te stichten fonds. Na nog enkele huishoudelijke besprekingen sloot de Voorz. met den Chr. groet. De collecte Hulp in Nood bracht op f 2.20 M>. FANFARECORPS „EXCELSIOR". 1STE SEIZOENUITVOERING. Woensdagavond gaf het Heemsteedsch fan- arecorps, directeur de heer R. van t noff, eon uitvoering in gebouw St. Bavo te Haarlem. Het was als altijd een allergenoeglijkste avond. De eerste indruk was al dadelijk een van vroo- lijkheid en jolijt. De Jazzband, of liever het JazzHawaüan-Orkest „Aufgepast" maakte om te beginnen een leven als een oordeel, wat met het oog op de grootte van de zaal niet anders dan aanbeveling verdiende. Aan welluidendheid lieten de klanken zoo af en toe wel eens wat te wenschen over, doch de orkestleden werkten zich in het zweet met een vuur, dat et dadelijk de stemming inbracht! Was de inzet dus in alle opzichten feestelijk, deze goede indruk werd nog versterkt toen met de afwerking van het eigenlijke programma een aanvang werd gemaakt. De voorzitter, de heer J. B. Jonkman, hield de gebruikelijke openingsrede, waarin hij de aanwezigen hartelijk welkom heette en wierp vervolgens een kleinen terugblik op het afge- loopen jaar, dat een jaar van groot succes is geweest. Spr. herinnerde aan de viering van het eerste lustrum, dat de vereeniging heeft doen begrijpen, dat Heemstede met het corps mee leeft. De tegenwoordige tijdsomstandigheden hebben echter ook niet nagelaten een teruggang te brengen in het aantal van de donateurs. Spr. hoopt, dat deze vermindering van tijdelijken aard zal zijn. De heer Jonkman memoreerde voorts de suc cessen in het afgeloopen jaar behaald en bracht een woord van hulde aan den directeur en de leden. Na deze rede werd een aanvang gemaakt met het muzikale gedeelte. Excelsior bracht een vijf tal nummers ten gehoore, t.w. Hallo Hilversum, marsch van G. van Weezei, le Secret de la Bo hémienne, ouverture van P. Massard, Le Moulin dans la Vallée van Chr. de Carmont, La iolie Flamande, wals van Jos Bauwers en ten slotte Einzug Scheidiger Truppen-Marsch. De stamp volle zaal zal er ongetwijfeld van genoten heb ben. Zoo klonk b.v. het derde nummer, met het geklepper van den molen, alleraardigst. Ook de andere nummers werden zeer goed uitgevoerd, zoodat het applaus na ieder nummer welver diend was. Nadat Excelsior zich van zijn taak gekweten had, en het Jazz-Hawaiïan-Orke6t nog enkele staaltjes van de verbluffende virtuositeit zijner leden had getoond, was het woord aan het duo Joë en Nelll, de welbekende humoristen uit 1 Utrecht. De beschaafde liedjes waarop dit duo 25.4) tn 65 ets. het publiek vergastte, oogstten een daverend ap plaus. In de pauze werd een verloting gehouden om fraaie prijzen. Het slot van den avond was een gezellig bal, waarbij de Jazzband .Aufgepast" voor uitstekende dansmuziek zorgde. Met voldoening kan „Excelsior" ook weder op deze zeer goed geslaagde uitvoering terugzien. KYNOLOGIE EN DRESSUUR. LEZING VAN DEN HEER Ph. V. d. MOST. Donderdagavond bield de Kynologendub Ken- nemerland een bijeenkomst in Café-Restaurant Brinkman te Haarlem, waar de heer Ph. v. d. Most een lezing hield over „Kynologie en Dressuur." Vooraf sprak de voorzitter de heer H. Ph. Groskamp oen inleidend woord, waarin hij de aanwezigen welkom heette en de belangrijkste gebeurtenissen van het vorige seizoen memo reerde, t.w. de Koninklijke goedkeuring op de Statuten en een goed geslaagde clubmatch. Vervolgens kreeg de heer V. d. Most het woord. Kynologie en dressuur, aldus spr., zijn twee woorden, die elkaar theoretisch dekken. Beide betreffen zij den hond. Doch practisch is er wel verschil. De kynoloog bemoeit zich in hoofd zaak alleen met het exterieur en de dressuur houdt zich voornamelijk bezig met het karakter van den hond. De kynoloog houdt zich voor namelijk bezig met het voortbrengen van ten- foonstellingsdieren. Het fokken van een ideaal exemplaar van zeker ras is een van de voor naamste dingen voor een kynoloog. Velerlei hulpmiddelen staan hem daarbij ten dienste, o.a een stamboek, kynologische adviseurs, eer schitterend geredigeerd weekblad, enz. Het karakter van den bond zal echter op den duur verworden, als men alleen let op het uiterlijk. Bij de dressuur is het net andersom. Hfer werkt men slechts op het karakter en het uiter lijk laat den dresseur vrijwel onverschillig. Toch is het van belang, dat kynologie en dressuur elkaar de hand reiken. Men vraagt nu eenmaal in de eerste plaats naar de karakter trekken. Volgens spr. moet een hond zich onder alle omstandigheden op zijn gemak gevoelen. Voor een kynoloog is het moeilijk om dres seur te worden. Voor politiehondendressuur b.v. heeft men honden noodig, die op eigen beenen kunnen staan. De aanleg van den mensch spreekt hier ook een woordje mee; voorts de keuze van het ras. De brug, die kynologie en dressuur verbindt, zal men moeten zoeken in karakterkeuringen, zooals in Duitschland reeds plaats hebben. Het is voor een deskundige in 15 20 minuten wel te zien, of een hond geschikt is voor huis- en begéleidhond of als politiehond. Zal nu de kynoloog moeilijk dresseur worden, de dresseur zal eveneens niet makkelijk kyno loog worden. Dresseurs, die met een goeden reu en teef gaan fokken, zullen dikwijls teleur gesteld worden in de uitkomsten. Dikwijls ook bestaat er een zekere na-ijver en wrijving tus- schen kynologen en dresseurs. Het instellen van een aparte klasse politie bonden keurt spr. af, omdat een juiste beoor- 'eeling niet mogelijk was. Toch is het van belang, dat kynologie en iressuur elkaar de hand reiken, want het aantal honden neemt door verschillende oor zaken af en het is niet onmogelijk, dat de dres seur, als het zoo doorgaat, zich an de toekomst zal moeten behelpen met toevalsproducten. Spr. geeft vervolgens een uiteenzetting van het africhten van honden. Een voorname fac tor is, dat het karakter van den dresseur en dat van den hond met elkaar overeenkomen. De dresseur behoort zich aan te passen bij zijn hond. Er zijn voornamelijk drie rassen, die ge schikt zijn voor politiehond, n.l. de herders, de terriers en pinchers, en de veedrijvers. De eerste zijn als regel slaafsch, de tweede levendig, de derde categorie eigenwijs. Spr. gaat uitvoerig de eigenschappen dezer honden na en toont aan, dat de dresseur zich daarbij moet aanpassen om resultaten te bereiken. Een goed dresseur behoort zich te kunnen verplaatsen in de psy- iiologische gesteldheid van het dier, en b(j de keuze van het af te richten dier behoort men daarmee rekening te houden. Waarop berust nu de dressuur? Voorname lijk op een juiste toepassing van belooning en straf. De dresseur moet zich stellen op het standpunt van den paedagoog. Onmiddellijk rijst hier de vraag: Heeft de hond verstand? Ja, zegt spr., de hond is inderdaad in staat tot logisch denken en combineeren, wat spr. met verschillende voorbeelden aantoont. Vervolgens geeft spr. vele interessante bijzonderheden over dressuur. Verschillende dressuurmethoden doet spr. de revue passeeren, waarbij blijkt, dat dres suur niet altijd gepaard behoeft te gaan met wreedheid. Men kan voor verschillende honden niet dezelfde methode gebruiken; welke methode fiet meest verkieslijk is, hangt van het ka rakter van den hond af. Spr. behandelt de ge hoorzaamheidsoefeningen en den daarbij ge volgden leergang, het liggen, staan, volgen, springen, blaffen en bijten als voorbereiding voor het manwerk, de werpvastheid en schot vastheid. Dan de verdere africhting, het speu- ten, niet alleen het surveillance-werk, maar ook het speurwerk in engeren zin. Wat de hond met zijn neus doet, is voor een mensch niet mogelijk en daar moeten wij partij van trekken. De hond moet hierbij zelfstandig kunnen wer ken en moet hiertoe een serie oefeningen door maken. Men heeft honden een spoor, dat 24 uur oud was, zeven K.M. lang zien volgen, wat een buitengewoon resultaat is. Spr. besloot zijn interessante en leerzame causerie met nogmaals er op te wijzen, dat de kynologie en de dressuur elkaar de hand moeten reiken, opdat de rassen, die voor politiehond geschikt zijn, niet zullen uitsterven. Een hartelijk applaus van de aanwezigen toonde aan, hoezeer deze lezing op prijs werd gesteld, wat door den voorzitter met eenige artelijke woorden werd bevestigd. werkt als gorgelen el voorkomt verkoudheid. CONCERT VAN DEN KUNSTKRING. Hans Grays. Maandag j.l. werd voor den Kunstkring Heem stede in het gebouw van den Protestantenbond een concert gegeven door de bekende zangeres Hans Gruys, met pianobegeleiding van Felix de Nobel. Het waren uitsluitend buitenlandsche liederen, die Hans Gruys met haar mooie altstem ver tolkte. Modern van opvatting, verschilde dit con cert wel zeer van wat gewoonlijk ten beste wordt gegeven. En hoewel wij niet willen beweren, dat het daarom mooier was, verwondert het ons toch, dat niet meerderen de geestige voordracht en het mooie geluid van de zangeres waren ko men bewonderen, daar dit concert nu juist niet voor een „uitverkocht huis" werd gegeven. Op voortreffelijke wijze door Felix de Nobel begeleid, zong Hans Grays eerst een viertal lie deren van Hugo Wolf, n.l. Cophtisches Lied, Standchen, die Zigeunerin en Der Tambour. Vervolgens van Maurice Ravel: Le Paon, Le Grillon en la Pintade (uit Histolres Naturelles de Jules Renard). Heel mooi klonk het laatste nummer voor de pauze: le Promenoir des deux Amants, van Cl. Debussy. De Siowaaksche en Jiddische Volksliederen, die na de pauze werden gezongen, de eerste ge harmoniseerd door V. Novak, de laatste door Felix de Nobel, hadden hun succes waarschijnlijk voor een deel aan hun buiteniandsch cachet te danken, evenals de drie kleine liedjes „Uit mijn Kindertijd", van Igor Strawinskij. In het Hol- landsch voorgedragen, zou de zangeres er onge twijfeld minder eer mee ingelegd hebben. Meer voldoening gaven de Spaansche Volksliederen van Joaquin Nin, die, met charme en vuur ge zongen worden, ons in de juiste sfeer wisten te brengen. Bloemen en langdurig applaus gaven uiting aan d waardeering van het publiek, dat door z\jn b valsbetuigingen Hans Gruys tot een toe gift wist te bewegen. BIJBELLEZINGEN, UITGAANDE VAN DE HERV. GEMEENTE. Men schrijft ons: Er wordt wel eens geklaagd, dat in de Herv. kerk zoo weinig gedaan wordt. Daartegenover staat, dat vaak de menschen den predikant alleen laten staan, wanneer hij wel wat voor de gemeene wil doen. Ik meen, dat het misver stand vaak ontstaat uit onwetendheid. Ik zou daarom in breeder kring de aandacht willen vestigen op de bijbellezingen, die Ds. Briët, een der belde predikanten van Heem stede, geregeld om de 14 dagen in het gezellige wijkhuisje, Princessekade No. 3, b. h. Schouwtje, houdt. De eerstvolgende wordt gehouden op Vrijdag 20 November a.s., 's avonds 8 uur. Aan het einde is er gelegenheid om vragen te stel len. Hoewel uitgaande van de Herv. kerk is ieder belangstellende hartelijk welkom. Nog zij vermeld, dat Dr. Korff eveneens regelmatig bijbellezingen houdt in het zuiden der gemeente en wel 's Maandags om de 14 dagen. VERLOTING VOLKSBOND TEGEN DRANKMISBRUIK AFD. HEEMSTEDE. Vrijdag j.l. heeft in Hotel van Ree, ten over staan van notaris Mr. J. A. de la Hayze plaats gehad de trekking van bovenstaande verloting. De trekkingslij sten zijn, naar wij vernemen verkrijgbaar aan de bekende adressen, terwijl de prijzen kunnen worden afgehaald tegen in wisseling van het betreffende lot by mevrouw de Voogt de Vogel, Crayenestersingel 29, dage lijks van 10 tot 12 uur van. DE WERKLOOZENSTEUN. Na de laatste raadsdebatten, waarin het werkloosheidsvraagstuk en de steun in den aan werkloozen uitkeeringen plaats gehad, zon- aan werlkoozen uitkeeringen plaats gehad, zon der dat verbeteringen in de regeling waren aan gebracht. Naar aanleiding hiervan verzamelden zich Woensdagmorgen een 60-tal werkloozen voor het Raadhuis. Naast modem-georganiseer- den bevonden zich hierby ook tal van Katho lieke- en Protestantsch-Christeiyk-georgani- seerde arbeiders. Een delegatie, bestaande uit de heeren J. Koper, A. Plantenga en J. Disselkoen werd ontvangen door den burgemeester, die zich bereid verklaarde bii Maatschappeiyk Hul ■- betoon met klem aan te dringen op spoed bU een eventueele wijziging van de steunregeling, opdat de zaak nog deze week geregeld zou wor den. Het antwoord van den burgemeester werd aan de werkloozen medegedeeld, waarop deze, zich verspreidden. EEN HEEMSTEEDSCH KLEEDINGFONDS. In verband met de slechte tijdsomstandig heden gaan vele gezinnen een moeiiyken winter tegemoet en veel zal moeten gebeuien om vr- lichting te brengen. Er heeft zich in Heemstede een comité gevormd, dat wil trachten leniging te brengen. Het tracht kleeren te verzamelen en doet een beroep op alle inwoners van Heem stede om steun en medewerking. Een oud costuum, Jas of mantel, ondergoed, schoeisel, kunnen nog zulke goede diensen doenf Ook giften worden gaarne in ontvangst ge nomen om nieuw goed te koopen. Het giro nummer der Voorzitster is 27912. Mevr. Chabot, Achterweg 22, is gaarne bereid voor- loopig alles in ontvangst te nemen of aan huis te laten afhalen. Het Comité: Mevr. CHABOT, Mevr. v. DAM, Mevr. DROOG, Zuster DERKSEN, Zuster v. KETEL, Mevr. LEYH, Zuster POL, Mevr. VAN RHEE, Mevr. STIBBE, Mevr. VENHUIZEN. OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij het plaatseiyk orgaan der arbeidsbemidde ling kwamen in den loop dezer week 179 aanbie dingen in van werkzoekenden, t.w.: 21 grondwerkers; 2 metselaars; 9 schilders: 22 timmerlieden; 4 opperlieden; 34 bloemistarbelders; 61 losse werklieden; 26 werkzaam in andere beroepen AANNEMERS BEËED. MAKELAARS. Meesterlottelaan 12 - Telefoon 15468 Bosch- en Hovenstraat 15. (v.h. standplaats „Bosch en Vaart") Telefoonnummer 14665. Aanbevelend, J. R. GRAAL I Nette wagens en coulante bediening. I Wilhelminaplein 17 Tel. 28366 PRIJSVRAAG MAGAZIJN „DE KROON". Men verzoekt ons het volgende te plaatsen! Uitslag prysvraag: Hl de etalage van het manufacturenmagazün „De Kroon", Binnenweg 5, bevonden zich op de schaal in totaal 1535 spelden. De prijs is toegekend aan den inzender, die het aantal schatte boven 1300. WEEFCURSU9. We vestigen de aandacht van onze lezers op den weefcursus, die in de Julianalaan no. 14 wordt geopend. Voor nadere byzonderheden ver wezen wy naar de advertentie in dit blad. VKRKEERS-ON GEV ALLEN. Zaterdagavond bad op de Zandvoortschelaan een ongeval met doodeiyken afloop plaats. Doordat de bestuurder van een auto ter hoogte van den spooroverweg plotseling stopte vbor een uit de tegenovergestelde richting komende auto. reed een daarachter komende auto tegen die stoppende auto op. Het gevolg was. dat de voorruit van de aanrijdende auto brak en de 8-jarige P. v. d. G„ wonende te Haarlem, aan den hals werd verwond. Per Mathot over gebracht naar het Diaconessenhuis te Haarletn bleek, dat een halsslagader was doorgesneden, waaraan hy aldaar is overleden. Op den Binnenweg had Zaterdag ook een ongeval plaats, dat betrekkeiyk goed afliep. De bestuurder van een van Haarlem komende auto zag niet tydlg, dat een voor hem uit rydende auto de Spaarnzichtlaan wilde inrijden. Om een aanryding te voorkomen remde hy krachtig, waarby het motorrijtuig slipte en op het trottoir terecht kwam. Juist op dat oogen- blik kwam een wielryder de Spaarnzichtlaan uitryden, die, om een botsing te vermyden, van zijn rywlel sprong en dit in den steek liet. Ge volg was, dat het rijwel onder de auto terecht kwam en vernield werd. Persooniyke ongeluk ken hadden hierby niet plaats. WIJ zl}n specialiteiten In: FAMILIE-DRUKWERKEN AANKONDIGINGEN vo< GEBOORTE VERLOVING ONDERTROUW UITNOOD!GINGEN DANKBETUIGINGEN MENU a VISITEKAARTEN

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1931 | | pagina 2