SPOORV WMOSTERD 'T RAEDTHUYS", GEBRS. REE JOH. PORTEGIES, KAPITEIN KLAKKEBOS OP DE LEEUWENJACHT. lAfll n Wed. P. KOOMEN ZOON pEQPAFENIö-ONDERNEMING MVITOKMfflST ■ROUWVEaVOEÖ ff Raadhuisstraat 46 Telefoon 28264. PREDIKBEURTEN 'T KOMT NOG WEL Door G. Tb. BOTMAN. Hier werkt Alle Schilderwerken. BESTELT UW AUTO „BOSCH EN VAART" 14665 Luxe en Orthopedische SCHOENMAKERIJ. Speciaal adres voor fijne Reparaties ZANDVOORTSCHELflflH 135, HEEMSTEDE, TELEFOON 26261 III LU. prima KWALITEIT. BILLIJKE PRIJZEN. Gierstraat 39, HAARLEM - Telef. 10153 VAN HUIS JANSEN naaml.venn: J. D. POSTHUMUS' koninklijke stempelfabrieken zijlstraat 51 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT VRAAGT Let op het Fabrieksmerk LEID5CHE\MRT364:TELI4253 NAN-EN-NMD-ALLE-PLAATSEN CUEMATIEö. PRIMA OUDE JENEVER Per Literf 3.20 COGNAC PRIMA KWALITEIT Per Literf 3.50 tleschf 2.50 lU f 1.30 Aanbevelend, F. H. KLUËN. Nederl. Protestantenbond. V.tn. 1054 uur: Ds. G. Horrëus de Haas van Zwolle. (Met medewerking van het dameskoor.) Het weer is zoo lekker, De lucht is zoo zoel; Je krijgt nu beslist al Een voorjaarsgevoel. Je loopt in je duffel Te puffen op straat, Terwijl er het zweet Op je aangezicht staat! 't Bestuur van de ijsclub Peinst over pensioen, Kan duimen gaan draaien Daar 't niets heeft te doen. De poesjes zijn 's nachts reeds Bijzonder bij stem; Hoe schoon klinkt een duo Van „haar" en van „hem". Het jaar lijkt verschoven; We leven in Mei. Maar wellicht komt aanstonds Het wintergetij. Wel gaat het zoo aardig, Maar juich niet te vroeg; Straks komt er nog hagel En sneeuwjacht genoeg. Wat in een goed vat is Verzuurt niet zoo snel; We krijgen, dafs zeker Onz' portie nog wel! Grenzend aan de Kerkzaal is een zaal waar ik niet zonder er iets van te vertellen langs mag gaan. In deze zaal heeft een ander groepje mandolineles. 's Maandags worden hier naai- kransen gehouden. Donderdags is er een Zen- dingskrans'en Vrijdags een Meisjesvereeniging, die zich hoofdzakelijk op reciteeren toelegt. Alles patiënten en Zusters. Een mooi en belang rijk stuk van ons werk. E11 nu komen we tenslotte aan het gebouw Sarepta, waar we boven weer, evenals op Silo, vele slaapzalen hebben, die keurig in orde worden gehouden. Maar ik spaar U nu het verdere trappenklimmen. We slaan in de gang links af en komen in de gezellige zuster- zitkamer, waar we een kopje koffie vinden en uitrusten van de vermoeiende wandeling door de gebouwen. Hier laten we nog eens al hetgeen we gezien hebben aan onzen geest voorbijgaan. Wij zagen 't tehuis van 225 toevallijderessen. Alle leeftijden zijn vertegenwoordigd. Ik zou U veel kunnen vertellen van haar moeilijk leven, van haar strijd om haar lot te aanvaarden, van haar hoop en teleurstelling, van haar afgunst ookja, van haar afgunst, lieve lezer, op U en op mij, die gezond zijn, die kunnen doen en laten wat we willen, die vrij zijn in ons komen en gaan. Ach, ge weet het niet, laat me maar gerust zeggen, wij weten het niet wat het beteekent een ziekte te hebben, die zeker kans heeft op genezing, maar ook een kans en een groote op niet beter worden, op lichamelijken en geestelijken achter uitgang. Wij hebben hier meer dan een illustratie van den tekst dat „de uitgestelde hoop het hart krenkt", maar Goddank ook van velen, die ge heiligd door het lijden, rijpten voor den Hemel, ook van meerderen, die hersteld of althans veel verbeterd in de maatschappij mochten terug- keeren. En nu nog iets over onze Zusters. Zij worden opgeleid tot diakones. Diakones is niet hetzelfde als verpleegster. Van een meisje, dat diakones wil worden, wordt gevraagd, dat zij niet alleen zieken wil verplegen, maar dat zij den Heere wil dienen in allen arbeid, die van haar ge vraagd wordt. Zij wil dienen en helpen overal waar haar hulp noodig is in de Inrichting waar zij haar opleiding ontvangt. De bedoeling van onze Diakonessenhuizen is, dat de Zusters de kennis, die zij in onze Huizen opdoen, ook na volbrachte opleiding in onze Huizen zullen blijven gebruiken. Toch blijft ieder te allen tijde vrij om heen te gaan indien men meent elders zijn krachten en gaven beter te kunnen ge bruiken. Onze Zusters worden hier opgeleid voor het staatsdiploma zenuw- en kranKzinnigenverple- ging, een enkele krijgt ook gelegenheid, om wanneer dit in het belang van ons werk is, diploma ziekenverpleging te halen. Het voert mij te ver om hier nog verder over uit te wijden. Wie er zich voor interesseert wende zich schriftelijk tot mij om meerdere inlichtingen, die ik dan gaarne geef. Laat ik van U afscheidnemend mogen zeggen, dat de aanvankelijk zwaarschijnende taak van Zuster in Bethesda-Sarepta reeds menigeen zegen heeft gebracht. Men ervaart, dat men tenslotte meer ontvangt, dan men geeft, en het is heerlijk onszelf en elkander telkens te her inneren: „Zoo wat gij aan een van deze, Mijne minstens gedaan hebt, hebt gij Mij gedaan." M. J. POT, Besturende Zuster. A.N.W.B. Propaganda-avond. Voor een aandachtig gehoor hield de heer C. Verkruysen Vrijdagavond, in 't Hof van Heemstede, een causerie over het werk van den A.N.W.B., toeristenbond voor Nederland. Vooral in dezen tijd, aldus spr., moet extra propaganda worden gemaakt. Spr. zal zich beperken tot een kort overzicht van het Bonds- werk, daar het te uitgebreid is om in zijn geheel te behandelen. Tusschen 1860 en 1870 verscheen de velo cipede, voornamelijk bereden door de wel- gestelden, gehaat door de niet-bezittérs. Paarden waren er doodsbang voor en de koetsiers waren zeer gebeten op de rijders, daar meermalen ongelukken voorkwamen. Meer en meer echter werden clubs gevormd van wielrijders om hun belangen te verdedigen en er gezamenlijk op uit te trekken. Hieruit is de A.N.W.B. geboren. De ontmoeting tusschen de Haarlemsche clubs en de Haagsche „De Oievaar" had tengevolge de oprichting van „Het Algemeen Nederlandsche Velocipedisten-Bond", die het wielrijden popu lair maakte, eerst onder leiding van den voor zitter, C. H. Bingham, die in 1884 werd opge volgd door Edo J. Bergsma. Als de Bond in 1933 zijn 50-jarig jubileum viert zal de heer Bergsma dus 49 jaar voor zitter van den bond zijn. Toen de auto's ten tooneele verschenen en de motorrijders, zochten zij eveneens hun heil bij den Bond, ook de watertoeristen vonden er onderkomen evenals de wandelaars. Spr. wijst voorts op de wandelwegen door den Bond aan gelegd, die de lengte van 22000 K.M. beslaan. Spr. wijst voorts op de voordeelen, die het lidmaatschap van den A.N.W.B. schenkt. In vele gevallen is de lidmaatschapskaart een toegangs kaart voor veierlei afgezette terreinen. Ook het ruitertoerisme verheugt zich in de belangstelling van den Bond en tenslotte werd aandacht geschonken aan de ski-sport. De cursussen in ski-en trekken duizenden deel nemers. Desondanks behield de Bond den naam Algemeenen Nederlandschen Wielrijdersbond, want de bond gaat er trotsch op van een een voudige velocipedistenvereeniging gegroeid te 81. Sinjeur was dus gevangen. Even later lag hij, netjes gebonden, naast den luipaard, dien de negers al gebonden hadden, vóór hij weer bijkwam. En daarop trokken de inboor lingen vlug aan 't werk, om ook voor de nieuwe gevangenen een rollend hok te maken. Maar opeens riep de kapitein, op een naderende stof wolk wijzen: „Wat is dat??" 82. Het was Kookmebotje, die hen, door snel voetige dragers gedragen, achterna kwam. „Kookmebotje kiespijn! Kookmebotje kiespijn!" schreeuwde hij; „blanke man helpen!" „Het watje zal uitgewerkt wezen!" zei de kapitein, en, met 'n gezicht alsof hij z'n leven lang tand arts geweest was, zei hij: „Tja, dan moet "de kwaje kies er maar uit!" 83. Eerst morrelde de kapitein wat met z'n tang in Kookmebotjes mond, maar hij kon de kies er niet mee te pakken krijgen. Toen haalde hij 'n breekijzer en 'n hamer, plaatste het opper hoofd tegen een boom, zette het zware breek ijzer tegen de kies, en 84. „Oea! Oea!" klonk het gesmoord uit Kookmebotjes keel, toen de hamer met 'n forschen slag op het breekijzer neerkwam. Hij had twee van z'n eigen kiezen ingeslikt, drie andere lagen los in zijn mond en het breekijzer zat tot op de helft in z'n keel! Met uitpuilende oogen en van angst verwrongen gezicht holde de arme man woest in de rondte zijn tot een vereeniging van 90000 leden. Ook buiten de grenzen wordt het werk van den bond gewaardeerd. De populariteit van den Bond is dan ook groot, al was het alleen maar door de wegwijzers, die door het geheele land zijn ge plaatst. Doch in verhouding tot die populariteit is het aantal leden toch eigenlijk veel te klein. De wegwijzers b.v. staan er niet alleen ten ge rieve van de leden, maar van alle toeristen. In 1893 is er mee begonnen en thans staan er 3600, waar een kapitaal van millioen in is gestoken; en in de oorlogsjaren heeft men de behoefte er van gevoeld en van de onmisbaar heid geeft spr. enicele staaltjes. Dat de wegen zich in de belangstelling van den bond mogen verheugen spreekt vanzelf. Op dti gebied is veel arbeid verricht, waardoor vele verbeteringen zijn aangebracht. Subsidies ten bedrage van 10.000.per jaar worden uit gekeerd aan gemeentebesturen ter verbetering van wegen en opruiming van verkeersobstakels. Reeds in 1899 werd aan het Rijk een subsidie aangeboden' van 6000.voor de aanleg van een rijwielpad. Deze subsidie werd niet aan vaard, want de regeering kwam daardoor tot de overtuiging dat zij de zaak zelf ter hand moest nemen. De door de A.N.W.B. aangelegde netten van rijwielpaden door de mooiste ge deelten zijn van groote bekoring; de wegwijzers (paddestoelen) zijn daarbij van groot gemak, waarvan spr. weer enkele ervaringen vertelt. Ook met het zetten van plaatsnaamborden is van groot belang geweest, en niet minder de verschillende waarschuwingsborden. De eerste houten borden verdwenen des winters in de kachels der Limburgers, zoodat men besloot, de borden voortaan van ijzer te doen vervaardigen. Doch deze worden door de jeugd vaak ge schonden en spr. doet een beroep op autori teiten, politie en publiek om vernieling tegen te gaan. De veiligheid wordt gediend door verstrekking van schilden aan slechthoorenden, voorts door allerlei uitgaven, o.a. verkeers-veiligheidplaten, verkeersspel, de regels van den weg e.a. De laatste uitgave is een verkeersmaquette, geschikt voor schoolgebruik. Spr. doet enkele grepen uit oude verordeningen op het gebied van verkeers veiligheid, waaruit blijkt welke moeilijkheden men vroeger wielrijders in den weg legde. Ware drama's speelden zich af, wat spr. op geestige wijze met historische voorbeelden aantoont. Spr. uit zijn waardeering voor het optreden van de tegenwoordige verkeerspolitie, die de vriend is van het publiek. Opvoeding van het publiek inzake het verkeer blijft echter noodig. Doch het gaat gelukkig den goeden kant uit. Vooral in de laatste jaren wordt er bij het onderwijs op de verkeersregelen gewezen. Samenwerking tusschen onderwijzers, politie en ouders blijft echter gewenscht. Voorts strijdt de Bond voor behoud van natuurschoon en het verdwijnen van ontsierende reclame, voor afschaffing van tollen, vergemak kelijking van het verkeer over de grenzen i.e. beperking van de grensformaliteiten. In 1897 is reeds internationale samenwerking gezocht, die tot gevolg had het oprichten van Internationale Ligue, wat al weer tot gevolg had, dat het toerisme zich sterk heeft uitgebreid, wat de verbroedering der vojken en de vredesgedachte in de hand heeft gewerkt. Dat de Bond een zeer algemeen karakter heeft, blijkt wel uit het feit dat in 1931 niet minder dan 100000 grensdocumenten zijn aan gevraagd. Ook het aantal verstrekte reis- mlichtingen is enorm. De reiswijzers, kaarten en gidsen door den Bond uitgegeven, behooren tot het beste, dat op dit gebied bestaat. Uit dit alles blijkt wel, dat de A.N.W.B. een j uitgebreid arbeidsveld heeft en een instelling is van groot algemeen nut. Spr. besloot zijn interessante causerie met een krachtige opwek- king tot allen die van de diensten van den bond profiteeren d.w.z. alle weggebruikers om toe te treden als lid en den bond nog meer dan nu reeds het geval is, te maken tot een groote en invloedrijke organisatie. Hierop volgde de projectie van een mooie serie lichtbeelden, t.w.- verschillende kiekjes uit het verleden van den A.N.W.B., de ontwikkeling van rijwiel en auto, voorts de gevaren op den weg en juiste toepassing van de verkeersregelen. In de pauze was gelegenheid de tentoonstel ling te bezichtigen, die een goed overzicht gaf van het groote werk1 van den bond. Er waren modellen van de wegwijzers en waarschuwings borden, statistieken, grafieken en een schier on telbaar aantal uitgaven als kaarten, gidsen, boekwerken, enz. De nieuwe verkeersmaquette voor schoolgebruik trok de algemeene aandacht. Uit een en ander bleek wel dat de A.N.W.B., de toeristenbond voor Nederland, steun en waardeering verdient in veel grooteren kring dan nu het geval is, en waard is, dat de uit stekende propaganda-campagne, welke thans door middel van lezingen en tentoonstellingen wordt ondernomen, een groot succes wordt. EEN OPROEP VAN HET CRISIS-COMITE Mede-ingezetenen van Heemstede! Het een dezer dagen, op initiatief van onzen Burgemeester, opgericht plaatselijk Crisis- Comité, alhier, doet een ernstig beroep op uwe liefdadigheid en vertrouwt, dat alle ingezetenen onzer gemeente krachtdadig zullen willen mede werken, den grooten crisis-nood, waaronder velen gebukt gaan, zoo veel mogelijk te lenigen. In de allereerste plaats zijn hiervoor geld middelen noodig, welke, naar wij van harte hopen, ons in zeer ruime mate zullen toevloeien. Als een ieder onzer zijne verantwoordelijkheid in deze ernstige tijden tegenover zijne in nood verkeerende mede-ingezetenen ten volle beseft, dan kan het niet anders, of velen zullen voor dit schqone doel hunne offers blijmoedig brengen. Ldat niemand zeggen, dat in onze gemeente de crisis-nood niet hoog gestegen is; de per sonen, die dagelijks met breede lagen der be volking in aanraking komen, kunnen het U anders getuigen. Laat men ook niet bewèren, aan zijn crisis-plichten reeds tegenover de ge meenschap te hebben voldaan door een gift gegeven te hebben aan het groote Nationale Crisis-Comité te 's-Gravenhage of aan andere crisis-comité's of instellingen; immers er is veel meer noodig dan wat nu reeds gegeven is, en de ernst der tijden is zoo groot, dat waarlijk een-, twee- of meermalen geven alleszins ge boden is. Deze oproep is niet alleen gericht tot hen die tot de vermogende klasse geacht kunnen worden te behooren; zij geldt allen, groot en klein, die een beroep, een salaris, loon of ander vast inkomen hebben, of wel op andere wijze een bevoorrechte plaats tegenover de vele crisis slachtoffers onzer gemeente innemen. Weest dus barmhartig en offert veel! Het Comité heeft, om haar taak met vrucht te kunnen aanvangen, behalve een flink aan- vangskapitaal tevens in de eerste plaats een ge regeld periodiek toevloeien van geldmiddelen noodig. het geeft meer weerstand tegen kouvatten Doazen a 25, 45 en 65 ets. Het Comité hoopt van harte, dat het in zijne verwachtingen in deze niet zal worden teleur gesteld. Het Plaatselijk Crisis-Comité te Heemstede: Jhr. J. P. W. van Doorn, Burgemeester, Voor zitter; Mej. J. A. Lefebvre, Secretaresse, Van Merlenlaan 31; Mr J. A. de la Hayze, Penning meester, Raadhuisplein 15, Giro 190210; Th. W. Blikslager, Landzichtlaan 22; Mevr. E. van DamCohen, Binnenweg 90; W. C. de Groot, Balistraat 6; Mevr. J. T. HeuffSchoonakker, Koediefslaan 69; C. L. Kwak, Heemsteedsche Dreef 276; E. J. van Lent, Binnenweg 6; A. A. Leuven, lepenlaan 27; J. H. H. van den Putten, Camplaan 22a; Jhr P. N. Quarles van Ufford, Binnenweg 98. VOOR DE WERKLOOZEN. De vorige week werden onder de ingezetenen circulaires verspreid, ten doel hebbende gelden te verzamelen ten bate van de exploitatie van de ontspanningsgelegenheid van onze werk- loozen. In dezen tijd geen gemakkelijk werk, dat ophalen dezer circulaires. Soms vier of vijfmaal terugkomen. Maar de moeite is rijkelijk beloond. Het resultaat was, dat er ongeveer 1100. in kas is gekomen. Een mooi bedrag. Het comité is dan ook zeer dankbaar met deze zoowel groote als kleine giften, waarmede bewezen is dat de burgerij het streven der commissie waardeert. Met dat bedrag kan het comité weer 4'/2 week rondkomen, mist de IJzeren Brug weer A/2 week de klandizie. Zoo weet U, lezer of lezeres, dat het comité per week noodig heeft rond f 200.en dan zonder extraatje. Toch zou het comité het aardig vinden, nog eens een enkele maal met de mannen te kienen, prijsbiljarten of een ander spel te doen, waar mede zij iets extra's konden verdienen. Zouden de winkeliers misschien iets voor dat doel over hebben? De heer Th. Medemblik stuurde daarvoor een partijtje koek. Maison Tummers zorgde voor andere versnaperingen. De stoomwasscherij „La'an en Vaart" wil drie maanden lang voor twee gezinnen gratis wasschen. (Om dit laatste wordt wel niet gekiend, maar het is toch een goede gedachte.) Wie heeft er nog meer van die ideeën? Intusschen is er ook een commissie benoemd, die op Maandag 8 Februari voor tooneel- en filmontspanning zal zorg dragen, waar ook de vrouwen der werkloozen welkom zullen zijn, terwijl de heer Jan Wiegman een middag zal komen snelteekenen. Ook wordt de mogelijkheid van vakcursussen overwogen, waarvoor het comité zich dezer dagen zal verstaan met de verschillende plaatselijke organisaties. Zoo hoopt het comité het nuttige met het aangename te vereenigen. En mocht iemand het met de werkwijze niet geheel eens zijn, hij mag gaarne iets anders, mits beters, voorstellen. Hef comité is intusschen uitgebreid met de volgende leden: G. J. Smit, J. J. v. Saase, L. Vosse, Jan Vooges, J. Uitendaal, Th. Medemblik, J. Casander, P. v. d. Putten, Jac. B. Roozen, J. v. d. Linden, P. Hendrikse en C. Verdon- schot. Voor hen die deze mooie zaak nog financieel willen steunen verwijzen wij naar den penning meester C. Nelis, Heerenweg 78, Gironummer 65553, terwijl het secretariaat is gevestigd Landzichtlaan 9. KUNSTKRING HEEMSTEDE. André-Lévy en Gerard Hengeveld. Het concert, dat Maandagavond door den Kunstkring Heemstede werd aangeboden, was zoo buitengewoon mooi, dat het ongetwijfeld tot een van de beste mag gerekend worden, die dit seizoen zijn georganiseerd. We hadden dit maal het voorrecht, den beroemden Franschen meester-cellist André-Lévy te hooren, die de toehoorders door de klanken, welke hij aan zijn prachtig instrument ontlokte, als het ware be- tooverde. Een yerbluffende techniek en tonen, nu eens warmj gloedvol en van ongekende forschheid, dan weer week en smeltend zacht, het was in één woord subliem en men moet over een vaardiger pen dan de onze beschikken, om den indruk van het volmaakt-mooie spel van defi kunstenaar, voortreffelijk aan den vleugel geaccompagneerd door Gerard Hengeveld, eenigszins naar behooren weer te geven. En zeer terecht mag André-Lévy op den eeretitel van „meester-cellist" bogen; daar is inderdaad niets te veel mee gezegd. De Sonate in U-mineur van Handel, waar het programma mee opende, gevolgd door de Toccata van Frescobaldi-Cassado was reeds dadelijk een ware streeling voor het oor, en de Sonate Ancienne van Locatelli was dat niet minder. Dat de aanwezigen van deze bijzondere kunst genoten, bewees vóór de pauze reeds het dankbare applaus. Na de pauze bleek vooral hoe de kunstenaar zijn instrument beheerschte. Prachtig klonk de Elégie van Gabr. Fauré, ge volgd door Sicilienne, Tarantelle en de wonder lijk-luchtige Papdlons. In „Intermezzo des Gogescas" van Granados, maar vooral in Anda- louse van Joaquin Nin toonde de cellist zich de meester, voor wien geen technische moeilijk heden meer bestaan. Besloten werd met Grana- dina van Joaquin Nin. Het enthousiaste publiek bracht den kunstenaar een ware ovatie, die beloond werd met een toegift: de Danse Espagnole van Granados. De zeer vele thuisblijvers want de zaal was maar matig bezet mogen waarlijk spijt hebben als haren op hun hoofd, dat zij dit bijzonder mooie concert niet hebben bijgewoond. En ook zal het voor enkelen, die wegens malaise of andere redenen hun lidmaatschap hebben opgezegd of er over denken dit te doen, naar wij vertrouwen, wel een aanleiding zijn, om met rassche schreden op hun besluit terug te komen! PLANNEN VOOR EEN VRIJZINNIGE KIESVEREENIGING. Op Donderdagavond 14 Januari j.l. werd door de Groep Vrijzinnige Kiezers in het Hof van Heemstede een vergadering belegd, met het doel te komen tot de oprichting van een Kies- vereeniging op den grondslag van genoemde Groep. Een definitief besluit werd nog niet genomen, doch aan het voorloopig Comité werd opge dragen een en ander nader uit te werken en verder voor te bereiden, opdat op een volgende bijeenkomst een beslissing kan worden ge nomen. De datum hiervan zal nog nader worden vermeld. VERGADERING KRUISVERBONDMARIA- VEREENIGING. Maandag 25 Januari houden bovengenoemde vereenigingen een gecombineerde ledenvergade ring in 'het R.K. Patronaatsgebouw, aan vangende 8.15. De agenda bevat o.m.: Bespreking Propa- gandavergadering der Mariavereeniging en gezellig samenzijn, waarbij wedstrijden om fraaie prijzen. De besturen rekenen op een groote belangstelling der leden. KOEDIEFSLAAN 23 J. C. VAN OOSTZANENLAAN 10 (bij de Blauwe brug) HEEMSTEDE - TELEFOON 28681 BIJ DE TAXI - ONDERNEMING SCHOUWTJESLAAN 23 (v.h. standplaats „Bosch en Vaart") TELEFOON Aanbevelend, J. R. GRAAL Nette wagens en coulante bediening AANNEMERS BEËEDIGDE MAKELAARS. MEESTERLOTTELAAN 12, TELEFOON 15468 Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. NIEUWE ZAKEN. Wederom is Heemstede met een nieuwe zaak verrijkt. De heer P. Nederstigt heeft n.l. aan den Binnenweg 22 een Groenten- en Fruithandel geopend onder den naam: Nederstigt's Groen- tencentrale. De eigenaar heeft zich in het naburig Haarlem reeds een goeden naam verworven en zal door levering van prima kwaliteit tot lage prijzen ook het vertrouwen der Heemstedenaren weten te winnen en behouden. Het uitgestalde fruit in de etalage lacht U reeds van verre toe en lokt tot koopen. Wij wenschen den heer Nederstigt veel succes in zijn nieuwe onderneming. COLLECTE „KLEEDINGFONDS". De route voor de te houden collecte ten bate van het Heemsteedsch Kleedingfonds is thans, wat betreft a.s. Zaterdag 23 Januari, als volgt saamgesteld: 1.45 opstellen op het Raadhuisplein, vervol gens langs Valkenburgerlaan, Herfstlaan, Groe- nendaalkade, Torenlaan, Nic. Beetsstraat, Bos boom Toussaintstraat, Voorweg, Wilhelmina- plein, Achterweg, Laan v. Insulinde, Borneo- straat, Javalaan, Lombokstraat, Balistraat, Laan v. Insulinde, Molenwerfslaan, Cloosterweg, Camplaan, Schuine Pad, Hendrik de Keijzer- laan, Dr. P. Cuyperlaan, Postlaan, Haven straat, Jac. v. Campenstraat, Heemsteedsche Dreef, Haemstedeplein, Eikenlaan, Landzicht laan, Oosterlaan, Bronsteeweg, Lanckhorstlaan, Crayenestersingel, Binnenweg, Raadhuisstraat en Raadhuisplein als eindpunt, en indien nog eenigen tijd beschikbaar v. Merlenlaan en 't Grotstuk. LEZING Ds. J. C. VAN DIJK. Donderdag, 28 Januari a.s., 's avonds te 8 uur, hoopt Ds. J. C. van Dijk van Bloemendaal in de Kapel Nieuw-Vredenhof aan de Joh .van Olden- barneveltlaan, een lezing te houden over „De Engelsche Klop op de Deur": The Forsyte Saga van John Galsworthy. FEESTAVOND BIJ H.F.C. HEEMSTEDE. ,,'t Hof van Heemstede" was Zaterdagavond geheel gevuld met leden en donateurs van de H.F.C. Heemstede, nu eens, wat langs de witte lijnen tot nog toe geen algemeene regel is, met hunne dames. Er heerschte dan ook een zeer opgewekte geest, en het zeer uiteenloopende publiek toonde wel dat de jonge voetbalclub al een zeer groote aanhang heeft. Het was dus voor den voorzitter een aan gename taak deze talrijke aanwezigen een hartelijk welkom toe te roepen, daarbij als ge bruikelijk profiteerend van de gelegenheid nog eens een extra aanmoediging te richten aan heh <r) WIJ zijn specialiteiten in; FAMILiE-DRUKWERKEH AANKONDIGINGEN voor GEBOORTE VERLOVING ONDERTROUW UITNOODI GINGEN DANKBETUIGINGEN MENUS VISITEKAARTEN

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1932 | | pagina 2