J. SPAARGAREN Runder-, Kalfs- en Varkensslachterij WEERESTEYN MELK EN MELKPRODUCTEN G. van Bakel GROEP VRIJZINNIGE KIEZERS ELECTRISCH BEDRIJF tweede blad. pluimveeteelt uit filmland. heemstede in beeld. Stoom-, Wasch- en Strijkinrichting Firma L. CORSTEN Jzn. openbare lezing Rijwielhandel, W. JANSEN Jr. electrische apparaten bijeenkomst c. van der schoot gebrs. nederstigt Haarlem. Amerikaansche Appelen, j^o'pói/fVlo de grootste weldaad voor uw kinderen a.g.g.m. giorgis en zoon Metselaar-Schoorsteenveger DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT LAAT ons UW WASCH BEHANDELEN! Kennel Kleist heeft te koop, jonge COCKER SPANIEL, PINCHERTJE, jonge R0XER 10 mnd. oud. SCHNAIJT'ZER 18 mild. geheel afgericht DOBBERMAN PINCHER reu een jaar oud. Houtvaartpad 206, Haarlem. WINKELHUIS te huur gevraagd WAAROM ONTWAPENT MEN NIET? Vanaf 11 Januari groote afslag Rund- en Varkensvieesch Aardappelen-, Groenten- en Fruithandel. CAMPLAAN 16 Telefoon 2 835 3 Sanitaire- en Verlichtingsartikelen ~73BT MENS EN HOND. I (Vereenv. spelling.) 'k üing laatst met m'n zoontje wand'len. Nauweliks waren wij op 't pad Of m'n 'ooy zei: „Vader, vader! k Moet zo erg „je weet wel, wat"." Nou," zei ik, „dat kan wel even, (ja maar bij dat boompje staan"; gn m'n jopie, Jopie, heet ie Had z'n boodschap vlug gedaan. Maar helaas, dat zag een diender, Vroeg, of dat niet anders kon; „Neen," zei ik; en hij zei nijdig: „Nou, dan gaat U op de bon!" Voor m'n huis, twee dagen later, Het trottoir was prachtig schoon, Liep een grote hond te wand'len Met z'n baas. Toen riep m'n zoon: „Kijk es, pappie, kijk die hond eens, En z'n baas laat hem begaan, Hij doet nog veel erger, dan ik Bij dat boompje heb gedaan." Vlak erbij dezelfde diender. 'k Vroeg hem, of dat zo maar kon En of nu die hond z'n meester Niet gezet werd op de bon. „Neen meneer." U is onnozel! Is dat .werkelik Llw wens? Zulk een hond, dat is een hond toch En Uw zoon is maar een mens." Woedend zei ik tot de diender: „Wie maakt nu m'n stoep weer schoon?" En tot Jopie sprak ik: „Jopie, Was je maar een hond, m'n zoon!" PHILIP COHEN. Onderschrift: Het bovenstaande is gefanta seerd: le. ging ik niet op de bon; 2e. heet m'n zoon geen Jopie; 3e. heb ik geen zoon. Maar ergerlik blijft het. Ph. C. „FLORAPARK 1932" TE NOORDW1JK. Vollegrondsbloenibollententoonstelling. Dit jaar is het 50 jaar geleden, dat de afdee- ling Noordwijk van de Aigemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur werd opgericht. Zij dateert van 4 Januari 1882. In het gedenkboek, dat de Aigemeene Vereeni ging voor Bloembollencultuur in 1910 uitgaf bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan, wordt van de afdeeling Noordwijk gezegd, dat zij zich naar buiten een welverdienden naam heeft ver worven door haar beide „vollegronds-bloemen- tentoonstellingen" in 1887 en in 1896. Inderdaad werd in 1887 de eerste buitententoonstelling; in perken gehouden onder den naam: „Noordwijk's Florapark", waarvan de eer van het initiatief toekwam aan wijien den heer C. J. L. van der Meer, den vader van den huidigen afdelings voorzitter, J. C. van der Meer. Deze historische herinneringen vormden den grondslag der besprekingen in de afdeelings- vergadenng van 24 Dec. 1930, waarin werd be sloten, om het gouden bestaansfeest der afdee ling in 1932 te vieren door het houden van een „Florapark 1932 Noordwijk", het derde, dat door de afdeeling in de 50 jaren van haar be staan werd georganiseerd. Het moet voor den afdeelings-voorzitter, die tijd noch moeite schroomt, waar 't betreft het voorbereiden van „Florapark 1932", een weldoende gedachte zijn, dat hij de voetsporen van zijn vader drukt, van wien de ouden van dagen zich nog levendig herinneren, dat hij zeer veel tijd en werk besteed heeft aan het eerste Florapark in 1887, nu 45 jaar geleden. Het afdeelingsbestuur, bijgestaan door eenige leden, die al geruimen tijd een permanente tentoonstellingscommissie uitmaakten, vormde een „Tentoonstellings-Cömité", bestaande uit een aantal personen, die op aangename wijze samenwerken. Deze Commissie vond den heer Leopold üraaf van Limburg Stirum, Ambtsheer van Noordwijk, spontaan bereid, om een terrein van ongeveer 3 H.A. af te staan, gelegen in de bosschen van Fluize „Offem" en langs „Het Schie". Daarmee was de hand gelegd op een schitterend terrein, geheel beschut door boomen en heesters van het park, dat het landgoed „Offem" vormt. Een ideaal plaatsje, waarvan men nu al zegt, dat het er aangenaam is, terwijl er toch nog geen bloempje te zien is. Van half Januari 1931 af tot op den dag van heden is er onafgebroken gearbeid, om 't ter rein klaar te maken en te beplanten. De hoofd leiding berust bij den heer Copijn van de firma H. Copijn Zn. te üroenekan, terwijl de dage- lijksche leiding in handen is van den heer Over- velde, bloemist te Noordwijk, en lid der Com missie. In tal van bijeenkomsten, zoowel in vergadering als op het terrein van het Flora park, heeft de Commissie zich heengeworsteld door een berg van moeilijkheden en bezwaren, die overwonnen en uit den weg geruimd moesten worden, maar... de tentoonstelling ligt klaar, kant en klaar! 't Wachten is op het leven wekkend voorjaar met zijn mildere dagen, om het derde Florapark in kleur en geur te zetten. Daaruit kan ook de outsider concluaeeren, dat de bloei van Noordwijk's Florapark samenvalt met den bloei der velden tusschen Haarlem en Leiden, die van jaar tot jaar meer duizenden trekken uit binnen- en buitenland. De „Bollen- Zondagen" zijn beroemd geworden, ook bij onze naaste buren, die tetkenjare in grooter aantal naar de bollenvelden komen, om te zien, hoe de schitterende kleuren opjubelen onder de voorjaarszon. Al die „Bollengasten" komen dit jaar ook op 't Florapark te Noordwijk, de bloemen „van nabij" bekijken. Ze komen „langs de bollen", loopen verre van het rumoer der groote wegen, om te constateeren, wat een heerlijk effect men kan bereiken met een bollen- aanpianting in perk en park en temidden der bosschen. Dat juist is het doel der tentoonstelling: populansatie ook in eigen land van de bloembollen voor perk- en parkbeplanting. Juist in dezen tijd van aigemeene malaise, waarin de bloembollencultuur een crisis doormaakt als wellicht nimmer tevoren, moet de beplanting van bosch en park met bloembollen de bij zondere aandacht trekken. Dat is een streek- belang, waarvan het wel en wee van duizenden afhangt. De clou van de tentoonstelling zal zijn een kleurrijk middengedeelte, waarop een zeer groot aantal bloembollen in een rijk sortiment is geplant. Daaromheen heeft men de zoo genaamde „inzendingen". De Hyacinthen zijn vertegenwoordigd in meer dan 30 soorten, de beste, die voor perkbeplanting kunnen worden aanbevolen. Een rijk sortiment Narcissen, waar onder ook de nieuwe verscheidenheden, is in gezonden, terwijl men in het bosch, dat het Florapark omgeeft, een „wildbeplanting" van Narcissen heett aangebracht in tientallen soor ten, die onder het bottende hout een schitterend effect beloven te maken. De enkele en dubbele vroege tulpen zijn ook rijk vertegenwoordigd, en men hield er vooral rekening mee, dat de aandacht diende gevestigd op goede „perk- tulpen". De schitterende langstelige Darwin- tulpen, waar iedere bloemenliefhebber op ge charmeerd is, zal men kunnen bewonderen in meer dan 50 verscheidenheden. Ongeveer 35 variëteiten Breeder-Tulpen en 60 soorten Cottage-Tulpen in de meest ongewone kleuren zullen haar prachtige bloemen doen wuiven op de sierlijk lange stelen, die daar in de beschut ting der bosschen geen hinder zullen hebben van den wind. Verder zijn er nog leliebloemige en Parkiettulpen, en ook nog wat vroegbloeiena „bijgoed". De Afdeeling Noordwijk van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, waarmee de jubileerende afdeeling altijd prettig samenwerkt, heeft een rotspartij aangelegd, die zeer mooi belooft te worden. De bezoekers zullen een „programmaboek" kunnen koopen, waarin nu eens bij uitzonde ring? iets meer zal staan dan namen en advertenties. Van de hand van den bekenden heer Dix, den Redacteur van Floralia, zal er een populair gesteld artikel in verschijnen over het verzorgen van bloembollen in tuin en huis. Dat kan een handleiding worden, die in Sept. en Oct. a.s. waardevolle inlichtingen verschaft, als men de bloembollen, die men op het Florapark zoo mooi vond, in eigen tuin of park wil uit zetten, of als men in den komenden winter wat van die schitterende bloembollen in de kamer in bloei wil hebben, wat heusch zoo'n heksen werk niet is, als men maar weet, hoe te handelen. De firma Loosjes te Haarlem heeft de verzorging van den catalogus op zich genomen, hetgeen een garantie is, dat hieraan alle zorg wordt besteed. Een eenvoudige informatie zal den liefhebber overtuigen, dat men juist door de malaise nu opk eens die soorten kan bekomen, die in voorafgaande jaren wel wat duur waren: men wil wel eens wat bijzonders hebben, iets, dat niet iedereen heeft. Die soorten kan mén op het Florapark alle in bloei zien. De werkzaamheden aan het groote parkeer terrein voor auto's, aan den afzonderlijken ingang, en aan het sierlijke restaurant, dat op het Florapark zelve komt te staan, vormen het slot van meer dan een jaar voorbereidenden arbeid. Van H.M. de Koningin is bericht ont vangen, dat Zij een gouden medaille beschik baar stelt voor „Florapark 1932". De jubileerende afdeeling vertrouwt op een druk bezoek, als straks de poorten zullen open gaan van het derde Noordwijksche Florapark. NIEUW BROED. Het is nog wel wat vroeg, maar toch niet te vroeg om op enkele zaken te wijzen die van beteekenis zijn of kunnen zijn bij het verkrijgen van „nieuw broed", jonge kuikens, straks jonge hennen." Wanneer half Februari de broed machines weer geladen worden en de „broed campagne" weer begint, zal het van veel be teekenis voor den geheelen Nederlandschen pluimveestapel zijn, wanneer men bij de keuze der broedeieren niet uit het oog verliest: le. dat alleen eieren genomen worden van hoog productieve dieren; 2e. dat alleen eieren genomen worden met een minimum gewicht van 60 gram; 3e. dat alleen eieren genomen worden van pullorumvrije dieren; 4e. dat alleen eieren genomen worden van hennen, die niet „verlicht" zijn geweest. Men moet er niet gering over denken, onze pluimveestapel telt zoo om en de bij 25 millioen dieren, welk aantal jaarlijks nog toeneemt. Laten we die .toeneming nu maar buiten be schouwing en stellen we, dat elk jaar Va van den stapel vernieuwd wordt, dan wil dat zeggen, dat er dit jaar tenminste 5 millioen hennetjes geboren moeten worden en dan wil dit zeggen dat ten minste 16 millioen kuikens uit het ei moeten kruipen, zoodat zeker een twintig mil lioen eieren in de komende weken aan den handel onttrokken worden. Dat is niet gering! Maar van welk een beteekenis is het ook, dat men dan toch streng vasthoudt aan de ge noemde vier eischen. Alleen productieve dieren, die ten minste 170 eieren per jaar leggen, werpen winst af, alleen met groote eieren kun nen we onze plaats op de wereldmarkt blijven innemen, alleen met pullorumvrije kuikens is de opfok rendabel en „verlichte" hennen leveren zwak bevruchte of niet bevruchte eieren. Kippenhouders, die eendagskuikens denken te koopen raden we ten sterkste aan dit collectief te doen bij te goeder naam en faam bekend staande fokkers. Er is veel bedrog en geknoei. Ziet ook niet op een stuiver. Een hen, die twee honderd eieren legt is meer dan een stuiver waard, dan een die er honderd in 't nest deponeert. Wil men winst, wil men een blijvende afzet, dan moet men Ietten op wat het buitenland vraagt: veel en groote eieren. Die kunnen we krijgen van prima kippen. Pluimveehouders: „let op uwe saeck". HOE LEEREN FILMSTERREN HUN ROL? Twee jaar geleden zou niemand zich deze vraag gesteld hebben, maar in dezen tijd van sprekende films is het zeer belangrijk. In deze dagen, nu voor iedere film een lange dialoog van buiten geleerd moet worden, is een goed geheugen in Hollywood veel waard. Iedere geheugentruc of systeem, die de wereld kent, wordt in Hollywood gebruikt. Marion Davies geeft toe, dat zij een volgelinge is van een veel geadverteerde methode. Het systeem, dat een zin in het geheugen verbonden wordt aan een voorwerp of persoon, die tegelijkertijd gezien wordt. Het klinkt misschien vreemd, maar honderden beweren, dat dit de eenige methode is en Marion Davies is een j van hen. I Er zijn „acoustische geheugens" en „optische geheugens" in Hollywood. Ramon Novarro is een voorbeeld van een „acoustisch geheugen". Hij geeft er de voorkeur aan, dat zijn rol hem enkele malen voorgelezen wordt. Hij herhaalt de zinnen en na enkele van deze repetities kan hij een heele scène zonder moeilijkheden spelen. „Op deze wijze kan ik het zeer gemakkelijk onthouden," vertelt hij, „maar als ik probeer mijn rol in te studeeren door deze over te lezen blijkt het een onmogelijkheid". John Gilbert is een voorbeeld van een „op tisch geheugen", een soort „fotografisch oog". Hij leest zijn rol over en herleest telkens een bladzijde tot deze in zijn geheugen geprent is als een fotografische afdruk. Gilbert is be- bekend als iemand, die nooit tijd verliest bij repetities of opnamen, omdat hij zijn rol niet kent, maar zegt, dat hij volgens de methode van Novarro geen woord zou kunnen onthouden. Het is ook heel moeilijk voor hem om namen van personen, die aan hem voorgesteld worden te onthouden, tenzij hij deze namen geschreven of gedrukt heeft gezien, een kwaal van vele menschen Reginald Denny, Jean Hersholt en John Miljan, alle oude tooneelspelers, volgen een combinatie van de hierboven beschreven methodes. Zij leeren hun rol door deze hard-op te lezen. „Het is misschien een vreemd gezicht een aantal acteurs te zien, die in zichzelf zitten te mompelen," zegt Hersholt, „maar het is de eenige methode, die gedurende mijn tooneel- loopbaan bewezen heeft goede resultaten op te leveren." Sommige Europeesche artisten, die moeilijkheden ondervinden met de Engelsche taal, laten gedurende de repetities hun rol in groote letters op een zwart bord schrijven. Al dien tijd hebben zij de Engelsche woorden voor hun oogen en kunnen deze zonder moeilijkheden zeggen, zoodra met de opnamen begonnen wordt. Deze methode wordt o.a. gevolgd door Conchita Montenegro, een Spaansche, geboren in San Sebastian, die na slechts zes maanden Engelsche les gehad te hebben, de hoofdrol kreeg in de Engelsch sprekende film „Never the twain shall meet", onder regie van W. S. van Dijke. Het brandweermateriaal werd met een autoladderwagen uitgebreid. Buster Keaton, de man met het stalen snuit, zegt niet te weten hoe hij zijn rol leert. Reeds als jongen trad hij op in een variété-nummer met zijn ouders en bleek een zeer goed ge heugen te hebben. „Ik heb niet het minste idee of de woorden in mijn hersens gefotografeerd worden of wat er precies gebeurt in mijn schedel," zegt hij. „Ik ben alleen blij, dat een scène die ik eenmaal doorgelezen heb voorgoed in mijn hoofd vast gelegd is en ik de dialoog zonder verdere repetitie kan zeggen." Het leeren van teksten is geen bezwaar voor Anite Page, maar zij vergeet haar wacht woorden (wachtwoorden zijn het gedeelte van den dialoog van andere rollen, die een aan duiding geven voor de actrice, dat zij een zin moet zeggen). Om haar geheugen te hulp te komen, maakt Anite gebruik van een, bij de leerlingen van verschillende scholen zeer bekende methode. In de palm van haar rechter hand heeft zij kleine kaartjes, waarop de wacht woorden geschreven staan. Norma Shearer leert nooit haar rol van buiten. Zij leest deze enkele malen door en na eenige repetities van een scène kent zij den dialoog goed genoeg voor de opname. Zij zegt, dat hierdoor de „dictie" frisscher blijft en men geen papegaaien-uitspraak krijgt. William Haines heeft er ook bezwaar tegen zijn rol tè goed te leeren, maar om een andere reden. Haines is een komisch acteur en zijn ideeën voor lachsuccessen komen gedurende de repetities. Hierdoor wordt dikwijls op het laatste moment een kleine verandering in den tekst aangebracht en zou een volkomen van buiten geleerde rol hem van de wijs brengen. Vrijwel iedere filmstar, welk systeem van ról- instudeeren hij of zij ook heeft, leert niet meer van buiten dan noodig is voor de opname van één dag. De eenige uitzondering hierop is Greta Garbo. Zij is bekend als de erngstigste werkster van Hollywood en als zij in de studio's komt voor de eerste opnamen van een film, kent zij reeds haar rol voor alle acten van buiten en kan elke willekeurige scène oogen- blikkelijk repeteeren. Dit is zeer gemakkelijk voor den regisseur, die nog al dikwijls van idee verandert en 's avonds nog niet weet, welke scène hij den volgenden dag wil opnemen. WIST U DAT: Stan Laurel nooit zijn haar kamt? Oliver Hardy door zijn vrienden steeds „baby" genoemd wordt? Charley Chase zijn loopbaan begon met het zingen van liedjes bij het vertoonen van lan taarnplaatsjes? Zasu Pitts haar voornaam te danken heeft aan twee rijke tantes, die Liza en Susan heetten? Thelma Todd gedichten schrijft, waarvan j reeds meerdere gepubliceerd zijn? Pete, de bekende hond van Our Gang, zijn filmloopbaan begon op den leeftijd van drie maanden? SNAPSHOTS. Lionel Barrytnore: Hij werd langen tijd erkend als een van de beste acteurs van het tooneel en van de film. Men beweert van hem, dat hij als schilder of pianist even beroemd had kunnen worden, maar hij volgde het voorbeeld van zijn familieleden en werd acteur. Hij zegt, dat zijn stokpaardje filmen is. MODE-FOTO'S. Wij vestigen de aandacht van H.H. Redac teuren op onze serie modefoto's van onze stars, die reeds door enkele bladen regelmatig ge publiceerd worden. De bladen, welke toezending van modefoto's wenschen, verzoeken wij beleefd deze aan te vragen bij onze publiciteits- afdeeling, Damrak 49, Amsterdam. Wij staan deze foto's gratis af, doch stellen als voorwaarde, dat bij publicatie de naam van de(n) acteur of actrices en „Metro-Goldwyn- Mayer" steeds vermeld worden. STARS AT HOME. Joan Crawford. Er was een tijd, dat een meisje, die in een kleine kamer hoog boven een van New Yorks nauwe straten woonde, droomde van een huis gebouwd op een heuvel, een huis met koele ruime kamers en omringd door een tuin. Het meisje werkte hard en haar droom werd vervuld. Toen Joan Crawford haar eerste groote con tract met Metro-üoldwyn-Mayer geteekend had, deed zij drie dingen: eerst belde zij haar moeder op, vervolgens Douglas Fairbanks Jr. en daarna een architect, met wien zij nog dienzelfden dag een afspraak maakte. Het resultaat van dit derde telefoontje is een mooi huis op een heuvel tusschen Hollywood en den Stillen Oceaan. Joan heeft het ontworpen als een tehuis voor een jong meisje, maar enkele maanden later werd het de echtelijke woning, waarin Joan en Doug terugkeerden na hun huwelijk in New York. Oorspronkelijk was het tehuis ingericht in Spaanschen stijl, warm-rood, goud en zacht- bruin overheerschten, maar onlangs heeft Joan besloten de eenigszins somberen geest van het oude Spanje te vervangen door iets levendigers. Joan, Doug en William Haines, een goed vriend van het jonge echtpaar, hielden een lange bespreking. Haines' stokpaardje is het in richten van moderne huizen en het resultaat van de samenwerking van deze drie jonge men schen is een geheel nieuw interieur voor het huis op den heuvel in den geest van het jonge enthousiasme van zijn bewoners. Joan en Doug leven evenals de meeste jong getrouwde menschen, het eenige verschil is dat Joan naar de studio's gaat om te werken in plaats van te dansen, te winkelen, visites te maken, enz. De jonge Mevrouw Fairbanks kan alles over laten aan haar huishoudster eir eens per maand controleert zij alle uitgaven. Zij is een uit stekende zakenvrouw en in den tijd, dat zij hard moest werken voor haar levensonderhoud, heeft zij de waarde van het geld leeren kennen. Meestal ontbijt Joan in een zonnige kamer, die uitziet op den tuin. Als zij niet moet werken neemt zij 's morgens een zonnebad op een kleine warande, die hiervoor speciaal ingericht is. Als Joan en Doug werken, dineeren zij zeer eenvoudig en gaan vroeg naar bed, want reeds om half zeven roept de wekker hen op voor hun arbeid. Het is een gezellige eenvoudige huishouding. Joan heeft er zeer goed slag van om haar gasten zoo te ontvangen, dat deze zich direct thuis voelen. Hun vrienden zijn over het algemeen harde werkers, jonge menschen zooals zij zelve. De vroolijk ingerichte kamers van Joan vor men een scherp contrast met de bijna klooster achtige soberheid van Doug's kamers, die Joan geheel in overeenstemming met zijn wenschen heeft ingericht. SCHEEPMAKERSDIJK J5—37. HAARLEM. TELEFOON 14147. POSTREKENING 142121. BETER KAN HET NIET! DUURDER HOEFT HET NIET! Bezorgloon en kosten van verzekering worden niet in rekening gebracht. ONZE PRIJS 18 SLECHTS j25j cent PER KILO, MINIMUM 6 KILO PER ZENDING KEURIG GEMANGELD. VOOR OPGEMAAKTE WASCHGOEDEREN WORDT PRIJS OP AANVRAAG GAARNE VERSTREKT. Telefoon 15858. °P den druksten stand te Heemstede Br> met opgaaf van Conditiën, waar gelegen en wanneer te aanvaarden, worden ingewacht onder Mo. 2005 adv. Bur. BARG, Keizersgraoht 120 Amsterdam C. ALG. NED. VROUWEN VREDEBOND. AFD. HEEMSTEDE. Op Woensdag 24 Februari. 1932 's avonds 8 uur in Hotel VAN REE CAMPLAAN 16. Spreker: de Heer ALB. DE JONG te Heemstede Onderwerp: Toegang vrij. Debat vrij. Ver. v. School-en werktuinen v. Haarlem Omstr. JAARVERGADERING op 26 Febr. a.s. 8 uur n.m. in DE NIJVERHEID, Jansstraat 85, Haarlem. Voor de aftredende bestuursleden A. D. de Roos en P. C. de Jongh zijn de bestuurscandidaten A. D. de Roos voornoemd en W. Beunder, bloemist te Bloemendaal. Opgave van andere candidaten uiterlijk op 23 Febr. a.s. ingewacht bij het secret., Joh. Verhulstweg 35 Santpoort-Station. HET BESTUUR. Zandvoortschelaan 138 - TEL. 26455 Heeft ook de alleen vertegenwoordiging voor Heem stede van een 1ste klas fabriek van w. o. THEELICHTEN, BEDKRUI- KEN. SIGARENAANSTEKERS Alles tegen uiterst concurreerende prijzen Beleefd aanbevelend. op Vrijdag 26 Februari a.s., des avonds te 8.15 uur, in Hotel van Ree, Camplaan, Heemstede, ter verdere bespreking van de oprichting eener vrijzinnige kiesvereeniging op den grondslag van de beginselen der Groep Vrijzinnige Kiezers. Allen, die met deze be- ginselen instemmen worden uitgenoodigd deze bijeenkomst bij te wonen. GROOTE OPKOMST GEWENSCHT! HET COMITÉ. CAMPLAAN 7 TELEF. 28608 Eerste Heemsteedsche electrische Runder-, Varkens- en Kalfsslachterij OPGERICHT 1882 TEL. 28021 Raadhuisstraat 33, HEEMSTEDE VRAAGT PRIJSCOURANT LEIDSCHE VAART 886, b.d. Scliouwtjcsbrug - Tel. 14619. naast Amsterdamsche Vleeschhouwerij. Alleen bij ons Groote blikken SPINAZIE, 2 pond 28 cent De AARDAPPELENen WORTELTJES KUNNEN DOOR ONS PRACHTIG GEKRABD GELEVERD WORDEN. Het goedkoopste adres voor AARDAPPELEN, GROENTEN en FRUIT is het gebruik van Laat hun er volop van genieten! Het een onmisbaar fundament hun latere gezondheid! is voor LOODGIETER ELECTRICIEN Ridderstraat 18 HAAR LEM TELEFOON 13 310.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1932 | | pagina 5