LINOLEUM KROMMENIE B. A. CASSEE en Zn. ADVOCAAT BELANGRIJKE PRIJSVERLAGING GEBRS. REE HAMIATE MiHIJIJKMAN XUVtu das\ts ,,'T RAEDTHUYS" - Raadhuisstraat 46 Tel. 28264. DE EERSTE HEEMSTEEDSGHE COURANT BEHANGERS STOFFEERDERS fin «cactus 2 M. breed f 2.40 per Meter Ziet etalages ZIJLSTRAAT 83 TEL. 11307 PEGRAFENI5-0NDERNEMINQ ROUWVEEN/OEI^ ClEBM/YTIBö. PREDIKBEURTEN TOONEEL VOORJAAR 1932 GEMEENTERAAD. Gegarandeerd zuiver, bereid van versche inlandsche eieren en prima Brandewijn PER FLESCH F 1.30 Aanbevelend, F. H. KLUËN ncni/crncu 9ezuiverd 20 ®ent p- p* VAN HUIS JANSEN AANNEMERS BEËEDIGDE MAKELAARS. Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. Alle Schilderwerken. ADRES VOOR PERZISCHE TAPIJTEN EN KLEEDJES LAGE PRIJZEN SPORT r Schouwycslaan )06 S^Caarlem. LEID5CHEWVKT364'. TEL14253 \ANEN-!mCALLEPli^T5EN Nederl. Protestantenbond. V.m. 10% uur: Dr. J. C. A. Fetter, Rem. Pred. te Rotterdam. (Met medewerking van het dameskoor.) Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. A. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. A. Dondorp. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10.30 uur: Dr. W. Th. Boissevain, Ned. Herv. Pred. te Léiden. Kapel Nieuw Vredenhof. Joh. van Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Dr. Korff. Collecte voor het Schuldelgingsfonds van Nieuw Vredenhof. Hemelvaartsdag. Kapel Nieuw Vredenhof. V.m. 10.30 uur: Dr. Korff. DE NIEUWE DRANKWET. Vergunnings- en verlofsrecht. Op 1 April j.l. is de Drankwet 1931 Stbl. 476 in werking getreden. Deze wet, welke de Drank wet van 1904 vervangt, wijkt op vele punten van haar voorgangster af. Zoo is het minimum vergunningsrecht verhoogd van 25.tot 40.—. Tevens is bepaald dat voor een hotel vergunning voortaan ook een vergunningsrecht moet worden betaald van ten hoogste 25. per jaar. Voorts is wijziging gebracht in de be handeling van de bezwaarschriften tegen den aanslag in het vergunningsrecht, terwijl de ver gunningen op andere wijze worden aangeduid. In de nieuwe wet is voorts bepaald dat ook voor de verloven A een recht aan de gemeente moet worden betaald. Dit recht, dat 25.per jaar bedraagt, moet bij verordening worden ge regeld. Van dit verlofsrecht moet evenals van het recht voor een hotelvergunning de helft worden afgedragen aan het Rijk. Bovengenoemde wijzigingen hebben B. en W. aanleiding gegeven, een nieuwe verordening op de heffing en invordering der vergunnings rechten te ontwerpen, waarbij echter de in de bestaande verordening voorkomende norm van 12.50 per 50.huurwaarde voor het ver gunningsrecht is gehandhaafd. VERGAD. VREEMDELINGENVERKEER. De Vereeniging voor Verfraaiing van Heem stede en Bennebroek en tot bevordering van het Vestigen van Vreemdelingen hield Maandag avond haar jaarvergadering in Hotel v. Ree. jhr. Mr. P. N. Quarles v. Ufford opende met een welkomstwoord, waarna verschillende ver slagen volgden. In het jaarverslag memoreerde de secretaris, Ir. W. J. A. Duynstee, het 25-jarig bestaan, de stichting van de kiosk aan het spoorwegstation Heemstede-Aerdenhout, mogelijk gemaakt door de extra subsidie der gemeente. Hoewel na de opening op 5 Nov. 1931 toch al vele mondelinge inlichtingen zijn verstrekt, is de secretaris van meening dat de exploitatie nog te kort heeft geduurd om een oordeel over de resultaten uit te spreken. Het financieel verslag sluit met een inkomste van ƒ614.82 en een uitgave van ƒ591.dat der kiosk met een inkomste van 2000.(de subsidie der gemeente) en eene uitgave van 1623.68, onder welke uitgave is begrepen de plaatsing en andere werkzaamheden. Het batig saldo is het bedrag voor de eerste 10 maanden van 1932. Begroot wordt over 1932 een inkomste en uitgave van ƒ1117.84. Uitvoerig werd de propaganda, zoowel voor het trekken van vreemdelingen als het winnen van leden, besproken. In het vervolg zal op de ledenkaarten gedrukt worden dat ook de duinen der Amsterdamsche Waterleiding bezocht kunnen worden en de manier waarop kaarten daarvoor te verkrijgen zijn. Een nieuwe gids zal voorbereid worden en zoo mogelijk een nieuwe platte grond van Heemstede en zoo mogelijk Bennebroek. De vraag werd gesteld of de vereeniging stappen kan doen voor de uitbreiding van wandelwegen, zoo o.a. een vanaf het Bronstee- park, langs het Spaarne en het Heemsteedsche Kanaal naar het Wilhelminaplein. Dit bleek echter zeer groote bezwaren op te leveren. Als bestuursleden werden herkozen de heeren Dr. E. A. M. Droog, Jhr. P. N. Quarles van Ufford, J. Moolenaar Sr., D. J. v. d. Stam en H. Wilschut. Als afgevaardigde naar het Congres der Alge- meene Ned. Vereeniging werd benoemd Dr. E. A. M. Droog en als plaatsvervanger de heer N. Vos. Bij de rondvraag werd gewezen op het gemis van een rijwielpad langs de nieuwe Heem steedsche Dreef. Het bestuur zegde toe B. en W. te verzoeken alsnog iets in den vorm van een afscheiding te maken. 1 MEI-VIERING S.D.A.P. De afd. Heemstede der S.D.A.P. belegt een speciale Mei-vergadering a.s. Zondag-avond in Hotel Van Ree aan de Camplaan. Als Mei spreker treedt op de heer Huybers uit Amster dam, terwijl het gevarieerd Mei-programma voorts omvat voordrachten en declamatie, o.a. van een serie Politieke Puntdichten van Ph. Cohen, muziek van Mevr. May, terwijl door het welwillend ter beschikking stellen van de Fa. G. M. Oord, Groote Houtstraat, een kerncollectie van de allernieuwste gramofoonplaten zal worden weergegeven met speciale versterkers. „DOOR EENDRACHT STERK". De R.K. Tooneelvereeniging „Door Eendracht Sterk" besloot Zondagavond haar seizoen met de opvoering van Gerard Nielen's vroolijk spel in 3 bedrijven „De Sociteit Onder Ons". 't Is al dicht bij half 9 als de voorzitter de aanwezigen eerst even welkom heet, zegt dat het gezelschap haar best zal doen het stuk van den bekenden schrijver op te voeren als de schrijver het bedoeld heeft. Dan gaat het doek open voor het spel. Nu, wat van Gerard Nielen komt, mag gezien worden. Hier is het de deftige armoe in de personen der familie Brandhuizen, die hun stand op moeten houden tegenover andere deftigheid, ook zonder geld. Die familie komt in aanraking met de familie Bolle, echte burgermenschen, maar rijk ge worden in den koekhandel. Het eind van het liedje is, dat de familie Brandhuizen en Bolle plus hun dochters en zoons, plus de dienstbode één groote familie wordt, met de vele ver lovingen daaraan noodzakelijk voorafgegaan. Niet minder dan 18 personen, waaronder 11 heeren en 7 dames kwamen voor het voetlicht. Dus van elk iets zeggen, zou te veel plaats vorderen. Allen hebben iets goeds gegeven, maar als wij dan namen noemen, zonder de overigen te kort te doen, dan verdienen een speciale ver melding de dames v. d. Peyl als Mevr. Branden burg, Mej. De Bruin als haar dochter, Mej. Bierman als Mevr. Bolle, die als dilettante niet te verbeteren is, Mej. A. Bordijk als hun dochter, die zelfs het hart wist te veroveren van den vader van de hoogmoedige Van Does- bur. En al noemen wij Mej. Warmendam als de dienstbode het laatst, zij heeft niet weinig bij gedragen in het succes dat behaald werd. Van de heeren noemen wij allereerst den J. v. Es als de zoon van Brandhuizen. Hij vooral bewoog 'zich vrij en onbevangen op de planken. De heer Swinkels als de rijkgeworden koeken bakker was met deze rol bijzonder in zijn element. De overige rollen werden naar behooren vertolkt. Jammer dat weer een half uur te laat begonnen werd, waarbij nog komt, dat de schrijver o.i. wat royaal is geweest met woor den. Zoo had het eerste en tweede bedrijf zonder schade tot op de helft van den tijd terug gebracht kunnen worden, o.a. die vergadering van de club in het le bedrijf en die tuin- geschiedenis in het 2e bedrijf konden wel gemist worden. Ook al doordat er een half uur noodig was om tooneel, enz., te veranderen, wat toch ook weer een kwartier te lang is, keerden wij pas om kwart vóór een 's nachts huiswaarts. Behoudens enkele foutjes in uitspraak en bewegen, werd er vlot gespeeld. Maar overigens gaat D.E.S. hard vooruit. Nu nog iets meer zorgen besteden aan enkele kleinigheden en wij twijfelen niet, of zoo door gaande zal D.E.S. ons in de toekomst nog menig avondje van goede kunst bezorgen. Kapper v. Loenen had voor uitstekend werk gezorgd en de Heemsteedsche Jaszband doodde de te lange pauzes met opgewekte muziek. VADERTJE LANGBEEN. Het leven biedt wel eens aardige verrassingen. Je ontvangt b.v. bericht, dat „eenige ingezete nen, die zeer gaarne een weinig zouden mede helpen tot het bijeenbrengen van gelden voor het plaatselijk crisis-comité", een tooneelstuk willen gaan opvoeren. Er zijn er bij het gezel schap, die nog nooit op de planken hebben ge staan. Nu, voor een weldadigheidsvoorstelling komt dat er niet zoo erg op aan; dan geldt im mers het woord van Tollens: „reken d'uytslag niet, maar tel het doel alleen!" Je laat bij voor keur je critische bril thuis, en stapt er heen met de gedachte: „Het valt misschien nog mee, het wordt misschien wel aardig." En dan de groote verrassing: een tooneelspel, zoo gaaf, zoo in alle deelen verzorgd en af, dat je je verbaasd afvraagt, hoe het mogelijk is, dat de medespelenden, wier namen het programma bescheidenlijk verzwijgt, steeds hun licht onder de korenmaat verborgen hebben gehouden? Waarlijk, de voorzorg van het comité, om de „pers" in een overgeschoten hoekje van de eivolle zaal achter de kachel weg te moffelen, opdat haar critische oogen minder scherp zou den zien, was gansch en al overbodig, want dillettanten-tooneelspel van dit peil hebben wij in Heemstede nog niet gehad! Daar was het natuurlijke en vlotte bewegen, dat zoo aangenaam aandoet; daar werd met minieme middelen de juiste sfeer geschapen, daar was charme, elegance.... daar was last not least de uitmuntende karakteruitbeelding. Kort om, het fijne geestige spel, dat Jaap van der Poll van het lichtelijke eentonige boek van Jean Webster heeft gemaakt, vond Woensdagavond in het Vereenigingsgebouw wel uitnemende ver tolkers. Hoe kostelijk was niet de charge op de regen ten, die de directrice van „John Grier Home" eens even op de vingers zullen tikken omdat zij niet zuinig genoeg is; hoe levend vele tooneel- tjes in Judy's meisjeskamer en op de boerderij! Het leeuwendeel van het succes oogstte na tuurlijk Judy. Deze karakterrol werd goed door voeld en op waarlijk buitengewone wijze weer gegeven. Een uitstekende creatie! Jewis Pendle ton, alias „Vadertje Langbeen", sloot zich hier bij uitstekend aan. De sterke typeering van de regenten, Mr. Wycoff, Mr. Codman, en de too- neelen tusschen de directrice Mrs. Lippett en de vondelingen Jerusha, Aadie Kate, Gladiola en Loretta, rriaakten reeds dadelijk het eerste be drijf een succes, en als aan het eind van dit be drijf de sympathieke Miss Pritchard de edel moedige Jewis Pendleton voor haar plan om Jerusha een goede opvoeding te geven, weet te winnen, is ook het publiek reeds voor het heele blijspel gewonnen. En er zat climax in! Hoe goed werd de juiste toon getroffen in de gesprekken tusschen de studiegenootjes, de aristocratische Julia, de charmante, goudgelokte Sallie en de sprankelend- levendige Judy. En later op de boerderij, hoe juist werd hier de locale kleur gebracht door Jack, de boerenknecht en zijn vrouw Corrie, hoe komisch was het tooneel tusschen de mede minnaars Jervis Pendleton en Jimmy Mc. Bride, de jongensachtige sportliefhebber, die als pleister voor zijn gebroken hart een spekpanne- koek accepteert. Maar vooral, hoe fijn en innig werd in dit bedrijf de rol van de oude Mrs. Semple gespeeld. Dat was tooneel! Van dezelfde kracht was ook de vertolking van den bediende Walters; beide laatstgenoemde rollen, hoewel klein, waren waarlijk niet de minsten. Het publiek genoot van de opvoering en de ,3099 Vw' Groote sorteering Billijke prijzen Bewaren van Bont onder garantie hartelijke woorden, die Jhr. Quarles van Ufford namens het Crisis-comité aan de spelers richtte, waren zeker alle aanwezigen uit het hart ge grepen. Bloemen en stormachtig applaus vol tooiden de welverdiende hulde! Slechts één ding is spijtig: dat een gezelschap van zulke goede krachten aanstonds weer uiteen gaat. Naast de bestaande tooneelclubs hebben wij hier juist aan een dergelijk gezelschap nog behoefte. Misschien zal het groote succes aan leiding zijn, een blijvende vereeniging te vormen, iets wat ik voor den bloei van het Heemsteed sche dillettantentooneel van harte zou toe juichen! J. Donderdag j.l. vergaderde de Raad der ge meente Heemstede onder leiding van den burge meester jhr. J. P. W. van Doorn. Afwezig de heer Moen wegens ontslagname. De voorzitter betreurt, dat de heer Moen wegens gezondheidsredenen Zich verplicht heeft gevoeld, voor zijn lidmaatschap te bedanken. Spr. wijdt eenige hartelijke Woorden van dank aan den heer Moen voor hetgeen hij in de korte periode van zijn lidmaatschap voor de gemeente heeft gedaan. De geloofsbrieven van den heer L. Attema, opvolger van den heer Moen, worden hierna onderzocht en in orde bevonden. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken. Ingekomen is o.a. een brief van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, waarbij verzocht wordt in kennis te mogen worden gesteld met het inzicht van het gemeentebestuur omtrent het openen van de mogelijkheid om pensioenver- haal toe te passen op de Burgemeesters, Secre tarissen en Ontvangers. B. en W. stellen voor, te adviseeren, dat deze mogelijkheid moet worden geopend. De heer De T e 11 o kan zich hiermede niet vereenigen. Spr. is tegen verslechtering van de tractementen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Tegen stemden de heeren Disselkoen en De T ello. De heer De T e 11 o is van meening, dat de heer Disselkoen thans zonder mandaat zit, daar genoemde heer voor de S.D.A.P. heeft bedankt. De heer D i s s e 1 k o e n is het hier niet mee eens. Korting op Rijksuitkeering Wet Financieele Verhouding 33. Ingekomen is voorts een schrijven van de raadsleden S. Rijkes en A. VenhuizenKesseler, inhoudende een voorstel, om de korting op de rijksuitkeering uit het gemeentefonds te ver halen op de door ,de gemeente betaalde pen sioenpremie van het gemeentepersoneel. B. en W. achten hiertoe geen aanleiding aan wezig. De korting ad 10.000.kan worden gevonden uit den post onvoorziene uitgaven van ƒ40.000.Bij de ontwerpbegrooting voor 1933 kan deze zaak nader onder de oogen worden gezien. De heer Van U n e n is van meening, dat B. en W. een te weinig vast standpunt innemen; hun voorstel biedt te weinig houvast. Het is spr. niet sympathiek, dat de door de crisis getroffen ingezetenen mede moeten helpen de bevoor rechte positie van het gemeentepersoneel te handhaven, indien niet wordt gehandeld in den geest van het voorstel van den heer Rijkes en Mevr. Venhuizen. De heer v. d. H e u v e 1 betreurt, dat geen weg is gevonden om vooraf de Commissie van Overleg te raadplegen, om op deze wijze doel treffender te kunnen werken. Spr. zou voorts progressie in de korting billijker achten. Een korting van 5% zou volkomen rechtvaardig zijn in verband met de daling der kosten van het levensonderhoud. De heer v. d. E r f verklaart zich tegen ver mindering van inkomsten van het personeel op dit oogenblik. De heer De Tello is van meening, dat eerst het Georganiseerd Overleg had moeten worden geraadpleegd. De heer De Boer vindt het niet raadzaam den post Onvoorzien voor de korting aan te spreken. Deze post zal door werkloozenzorg worden verslonden. De korting behoort te wor den gedragen door het gemeentepersoneel, zoo als door den werkgever is bedoeld. Wethouder Jhr. v. d. Poll verdedigt het voorstel van B. en W. Dekking uit den post Onvoorzien is volkomen gerechtvaardigd. Het ligt niet in de bedoeling zooals ook uit het prae-advies van B. en W. blijkt"om de Com missie van Overleg te passeeren. B. en W. ach ten het nu nog niet den juisten tijd om de in komsten van het gemeentepersoneel te vermin deren. In den tijd van hoogconjunctuur heeft het gemeentepersoneel het langst op een billijke ver hooging moeten wachten. Bij de begrooting 1933 zal salarisvermindering worden voorgesteld. Dan zal ook de schadeloosstelling waarschijnlijk wel bekend zijn. In tweede instantie motiveeren verschillende leden nogmaals hun meening. Op voorstel van den heer Van Unen wijzigen de heer Rijkes en Mevr. Venhuizen hun voorstel in dien zin, dat B. en W. worden uitgenoodigd de korting, na overleg met het G. O., te ver halen op de pensioenpremie. Wethouder Dr. Droog vindt het juist, dat door den Raad eens in principe tot al of niet korten wordt besproken, alvorens het G. O. wordt geraadpleegd. Hierna wordt overgegaan tot stemming over het voorstel van B. en W. Dit wordt aange nomen met 9 tegen 5 stemmen. Vaststelling verordeningen verlofsrecht en vergunningsrecht. (Zie Plaatselijk Nieuws.) Overeenkomst met Haarlem inzake Vleeschkeuringswet. Indertijd is met Haarlem een overeenkomst aangegaan betreffende aansluiting van Heem stede bij den Haarlemschen Keuringsdienst. Deze overeenkomst is van kracht tot 4 Dec. 1932 en wordt zonder opzegging stilzwijgend verlengd met 5 jaar. B. en W. stellen voor, bovenvermelde overeen komst niet op te zeggen. Ingekomen is een schrijven van de vereenigde slagers, met verzoek aan B. en W. te willen be vorderen, dat de slachttarieven te Haarlem wor den verminderd. Wethouder Dr. Droog deelt mede, dat hier toe vroeger reeds stappen zijn gedaan, doch zonder resultaat. De heer Audretsch stelt voor, de beslis sing inzake de overeenkomst met Haarlem aan te houden tot de volgende vergadering, om de slagers gelegenheid te geven, hun bezwaren in te brengen. De heer v. d. Heuvel stelt voor, daarbij nog de mogelijkheid te bespreken -een eigen keuringsdienst op* te richten. Aldus wordt Wsloten. DlUi LLKLIi Zoolang de voorraad strekt. WED. P. KOOMEN ZOON GIERSTRAAT 39, TEL. 10153 Wethouder Jhr. v. d. P o 11 licht het standpunt van B. en W. nader toe. Spr. is van meening, dat eerst uitgemaakt dient te worden, of er korting zal worden toegepast, ja of neen. De heer Van Unen betreurt, dat de schijn is gewekt, alsof de commissie laksch is ge weest in het uitbrengen van advies, doch dit is veroorzaakt doordat leden der financieele com missie zonder kennisgeving van de commissie vergadering verzuimde. De heer De Boer is van meening, dat een der raadsleden dan ook het recht heeft ver speeld in de toekomst vermeende mindere activiteit van andere commissie te gispen. De heer R ij k e s verdedigt zijn voorstel, daar het niet aangaat een kleine groep personen te bevoorrechten. Niemand van het gemeente personeel wordt hierdoor ernstig in zijn in komsten getroffen. Wordt sprekers voorstel niet aangenomen, dan zal later salarisvermindering moeten volgen, wat voor het personeel van ingrijpender aard is. Bij vergelijking met salarissen van middenstanders kunnen de sala rissen van het gemeentepersoneel zeer gunstig worden genoemd. Aangezien de indexcijfers van het levensonderhoud dalen, dient het gemeente personeel, dat in een bevoorrechte positie ver keert, een evenredige vermindering van in komsten te dragen. Met verbazing heeft spr. voorts het prae- advies van B. en W. gelezen. Reeds eerder heeft spr. erop gewezen, dat de post onvoorzien te ruim is genomen; doch toen werd gezegd, dat deze post noodig was in verband met den ernstigen aard van de crisis. Spr. hoopt, dat de Raad met zijn voorstel mee zal gaan. De heer Audretsch zou met dezen maat regel willen wachten tot de financiën der ge meente, in verband met de annexatie-schade- loosstelling, volledig is geregeld. De heer Disselkoen deelt mede, dat hij door force majeure de commissievergadering niet heeft bijgewoond. Spr. voelt voor het voor stel van den heer Rijkes c.s. niets. Het levens peil is niet zoo bijzonder sterk gedaald en bovendien is het niet juist, de salarissen van het gemeenteprsoneel als sluitpost van de be grooting te gebruiken. Voor Heemstede is dat heelemaal niet noodig. Verhuur van weilanden nabij de Gas fabriek en de Molenwerfslaan. B. en W. stellen voor, te verhuren: a. aan J.van der Zijden, alhier, een perceel weiland gelegen ten Noorden van de gasfabriek, groot plm. 1 H.A. tegen een pachtsom van 100.per jaar b. aan den Dienst der Gemeente-Reiniging, alhier, een perceel weiland gelegen nabij de Molenwerfslaan tegen een pachtsom van 130. per jaar; c. een perceel weiland, aansluitende aan het onder b genoemde, groot 4.39.30 H.A., zulks tot 31 December 1934 en tegen een pachtsom, die bij inschrijving zal kunnen bedongen worden. Wordt z. h. s. aangenomen. Aanleg weg ten Westen van den Heerenweg. De N.V. Bouwmaatschappij „Duin en Weide" is voornemens, haar terreinen ten W. van den Heerenweg en ten Z. van den weg der Amster damsche Waterleiding in exploitatie te nemen en heeft daarom aan de gemeente verzocht den geprojecteerden weg over deze terreinen als mede het plantsoen aan te leggen, waarvoor de N.V. een bedrag van ƒ31600.zal betalen. B. en W. stellen voor, de voorloopige over eenkomst te bekrachtigen en een crediet van ƒ31600.toe te staan voor uitvoering van bovengenoemde werken. Z. h. s. aangenomen. Overname grond ten Oosten van den Bleekersvaartweg. In verband met een voorgenomen bebouwing van de terreinen gelegen Oostelijk van de Bleekersvaart en Zuidelijk van de Lindenlaan, heeft de heer H. J. Reinierse, Bleekersvaartweg no. 4, eigenaar van bedoelde terreinen, zich tot ons gewend met de mededeeling, dat hij bereid is het voor weg bestemde gedeelte van die terreinen kosteloos en om niet aan de gemeente af te staan, zoodra het zich daarop bevindende bouwwerk is afgebroken. De heer Reinierse heeft zich voorts bereid verklaard tot het betalen van een som groot 600.voor aanleg tot weg MEE3TERLOTTELAAN 18, TELEFOON 1S468 KOEDIEFSLAAN 23 J. C. VAN OOSTZANENLAAN 10 (bij de Blauwe brug) HEEMSTEDE - TELEFOON 28681 J. DIEPERSLOOT HET WESTERHOUTPARK I» van het perceel grond, groot plm. 132 M2., terwijl de kosten voor wegaanleg van het overige gedeelte, groot plm. 500 M2., zullen worden betaald, zoodra tot bebouwing langs dat gedeelte kan worden overgegaan. B. en W. stellen voor, de voorloopige overeen komst, gesloten met den heer Reinierse, te be krachtigen. Z. h. s. aangenomen. Tewerkstellen van werkloozen. B. en W. stellen voor, te bepalen dat bij het aannemen van werkloozen voor tewerkstelling bij de gemeente, de volgende regels moeten worden in acht genomen: a. de werklooze moet tenminste gedurende twee jaar onafgebroken in de gemeente Heem stede wonen. Deze regel geldt niet voor hem, die zich vóór Januari 1932 in deze gemeente heeft gevestigd; voor hem is voldoende dat hij gedurende één jaar onafgebroken in de ge meente woont; b. de werklooze moet sedert ten minste een half jaar verzekerd zijn tegen de nadeelige ge volgen van werkloosheid, en zijn contributie regelmatig hebben betaald. De heeren Rijkes en Audretsch stellen voor, den termijn voor de ongehuwden vast te stellen op 2% jaar en voor de gehuwden op 2 jaar. De heer De Tello verklaart zich tegen het voorstel van B. en W. Uit dit voorstel blijkt wel dat werkloozenzorg van rijkswege behoorde te geschieden. Terugwerkende kracht mag aan het voorstel niet worden gegeven. De datum be hoort te worden vastgesteld op 1 Mei 1932. Dit laatste wordt ondersteunt door de heeren Van Unen, De Boer en v. d. Linden. Spr. is voorts van meening, dat voor bona fide werklieden een uitzondering moet kunnen worden gemaakt. De heer v. d. E r f vindt ook, dat werkloozen zorg rijkszaak moest zijn. Wethouder Dr. Droog vindt het amende ment van de heeren Rijkes en Audretsch on- noodig, daar de gehuwden bij de werkverschaf fing reeds vóór de ongehuwden gaan. De heer Disselkoen wenscht voor de venters de mogelijkheid te openen bij de werk verschaffing geplaatst te worden. Het amendement RijkesAudretsch wordt verworpen met 5 tegen 9 stemmen. Het voorstel van B. en W. (zonder terugwerkende kracht) wordt z, h. s. aangenomen. Rondvraag. De heeri Van Unen maakt bezwaar tegen de protectionistische houding ten opzichte van de Heemsteedsche aannemers, welke bij de aan besteding van de tribunes op het sportpark dooi de gemeente is aangenomen. Wethouder Dr. Droog zegt over deze zaak gaarne een uitspraak van den Raad te willen hooren. De heeren Disselkoen en De Tello doen een voorstel aannemen in en buiten de ge meente gelijk te behandelen en aanneming van 80 Heemsteedsche werklieden in de bestekken voor te schrijven. Op voorstel van den heer v. d. Heuvel wordt besloten dit voorstel aan te houden in af wachting van praeadvies van B. en W. Aldus wordt besloten. Wethouder Dr. Droog deelt mede, dat de voorgestelde gewijzigde route van de tram door de Jan van Goyenstraat blijft vastgesteld, daar de breedte door de directie voldoende wordt geacht. Hierna gaat de Raad over in geheime zitting. SCHAKEN. Massakamp. Dinsdag 10 Mei vindt een ontmoeting plaats tusschen de leden van de Heemsteedsche Schaakclub en het Haarlemsch Schaakgezel schap. Er zal aan ruim twintig- borden gespeeld worden; belangstellenden kunnen den wedstrijd bijwonen, waarvoor vanaf half acht introducties verkrijgbaar zijn aan de speelzaal: De Oude Beuk aan den Heerenweg. Beide clubs komen in sterke bezetting uit, zoodat een interessante krachtmeting te ver wachten is. DUIVENSPORT. „De Gevleugelde Vrienden". Nu het voorjaar in het land komt, begint men ook weer met de geregelde vluchten van duiven. De Heemsteedsche vereeniging is weer in volle actie en gezien de toename van het aantal leden, zullen de vluchten ook van meer belang worden. Na enkele, weken van proefvliegen beginnen a.s. Zondag de gewone wedvluchten, natuurlijk nog over beperkten afstand, n.l. vanaf Roosen daal.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1932 | | pagina 2