NIEUWE AVONTUREN VAN PIEPNEUS EN BIBBERSNOET. No. 17. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 29 APRIL 1932. TWEEDE BLAD. DE AMSTERPAMSOHE BERU. Vervolg Plaatselijk Nieuws. BURGERLIJKE STAND GEMENGD NIEUWS. OPMERKINGEN VAN ONZE LEZERS. Verkeerslessen van den A.N.W.Bij NIEUWE UITGAVEN VOOR FORENSEN UIT FILMLAND. Door G. Th. Rotman. Ahveer een nieuwigheid; 't Is haast niet bij te houen; Men wil bij Amsterdam Een hoogen berg gaan bouwen! 't Zal een attractie zijn Voor stad- en landgenooten; Het is geen praatje, neen, De zaak staat al op pooten! Een plan is reeds gereed. Men bouwt, dat spreekt, 't gevaarte Op palen, anders zakt Het door zijn eigen zwaarte Door Amstels slappen grond In 's aardrijks ingewanden, Of nog wat dieper, ja, Wie weet, waar 't zou belanden! Het zal wel aardig zijn Wanneer dat ding eens klaar is, En als de eerste dag Van 't bergfeest eenmaal daar is. Wij gaan den berg dan op, Die als de Westertoren, Of hooger, met zijn top De wolken gaat doorboren. Ik zie den uittocht al Van drommen stedelingen; Geen, die zijn klimmerslust Nog langer kan bedwingen! Een puntstok is hun staf, En met hun spijkerzolen Trotseer en z' onbevreesd De kloven, spleten, holen! Zij klaut'ren naar den top, En na een blij hoezee-tje Laaft ras de winnaar zich Aan 't bier in het café-tje Het plan is aardig, maar De geestdrift zal bedaren Wanneer het werk straks stuit Op bergen van bezwaren. Wij Hollanders zijn koel, Heb ik wel eens gelezen; Maar 't blijkt: wij kunnen ook Somtijds fantastisch wezen! TUIN LIEDEN VEREENIG1NG „AERDENHOUT EN OMSTREKEN' De vorige week hield bovengenoemde vereeni- ging een zeer druk bezochte ledenvergadering. besloten werd wederom een wisselbeker voor de a.s. Lathyruskeuring aan te schaffen. Voor de op Hemelvaartsdag te houden excursie naar Aalsmeer is de toezegging ver kregen voor de bezichtiging van drie groote kweekerijen en het veilinggebouw. Hierna kreeg de heer Kiipers het woord voor eene lezing met lichtbeelden over een reis naar de Rivièra. 'Spreker gaf eerst een zeer uitvoerig beeld van het klimaat, de plantencultuur zoowel van bloemen als vruchten, de wijze van het kweeken van ook hier bekende bloemen als mimosa, rozen, violen, de narcis Paperwhites, de Ro- meinsche Hyacinth, enz., om daarna in een zeer prettige verteltrant naast een schitterende collectie alle gekleurde plaatjes een beeld te geven van de „Cote d'Azuur" en meer speciaal van de plaatsen Nice, Autibes, Cannes, Monte Carlo, Menton e.a. En daar de" heer Kiipers een 6-tal jaren Autibes als woonplaats heeft gehad, wist hij de leden vooral te boeien met zijn groote vakkennis als bloemist* kon hij de aan wezigen een nog beter beeld geven van de schitterende natuurweelde uit die omgeving. Vol belangstelling werd de heer Kiipers dan ook gevolgd op deze prettige reis en bij velen zal het verlangen dan ook wel opgewekt zijn, eenmaal zoo gelukkig te zijn deze natuurweelde te mogen aanschouwen. Een hartelijk applaus en een woord van dank van den voorzitter volgde op deze prettige causerie. Voor inzendingen ter keuring werden de volgende punten toegekend: Aan den heer B. Nieuwenhuis voor Collectie Calselaria's 10 punten. Voor Witlof aan M. Bloemendaal Sr. 10 punten en aan C. v. Iperen 8 punten. HET HEEMSTEEDSCHE KLEEDINGFONDS. Er komen nog steeds aanvragen zoowel voor boven- als voor onderkleeren in. Daarom worden gaarne kleeren, welke gemist kunnen worden, doch nog draagbaar zijn, in ontvangst genomen. Na telefonische mededeeling aan Mevrouw Stibbe (Telef. 28432) of schriftelijke aan Mevrouw Chabot, Achterweg 22, zal gaarne voor het afhalen der kleeren worden zorg gedragen. HET COMITÉ. GYMNASTIEKCLUB V.O.G. Een goedgeslaagde feestavond. Maandagavond 25 April had in het gym nastieklokaal van de O.L. School aan den Voor weg de jaarlijksche onderlinge feestuitvoering plaats van de Gymnastiekclub (V)oor (O)ns (G)enoegen. De voorzitter voor dezen avond, de heer Thiirkow, hoofd der O.L. School, hield een kort openingswoord tot alle aanwezigen. Hij schetste de groeiende kwaliteiten van de, twee-jarige vereeniging met haar 90 leden, dank zij het werk van den leider, den heer C. W. Kouw, die zich geheel alleen voor dezen veeleischenden taak belangeloos geeft, twee volle avonden per week. De medewerkenden waren in drie groepen verdeeld: jonge meisjes, jonge dames en jongens. Het programma bevatte: opmarsch, oefenin gen op de plaats, brugoefeningen, bok- en hoogspringen. De oefeningen op de plaats waren nu gelukkig op moderne leest geschoeid; dit was de eerste vooruitgang met verleden jaar. Over het alge meen werd er goed gewerkt. Bij de opmarsch hadden de jongens nog pittiger voor den dag kunnen komen, hierin waren de meisjes hen stukken de baas. Het beste werk werd niet altijd door de grooteren geleverd; er waren kleuters die zich met een benijdenswaardig elan van hun taak kweten. Bij het bok- en hoogspringen deden de jongens extra hun best, daar zag men ze met echte jongensbravour kampen wie het wel tot het laatst winnen zou. Door de meisjes en jonge dames werden enkele mooie standen te zien gegeven; hierbij kwamen tegelijk hun turncostuumpjes goed uit met elkaar als een decoratieve zwart en wit- compositie. Er was een jury aanwezig voor het geven van punten, 't Hoogste aantal punten wat kon behaald worden was 150. Er bevond zich dan ook een tafel vol prijzen in de zaak Terwijl de jury beraadslaagde, werd als op luistering door de heeren-atdeeling een kort maar zeer goed turnprogramma afgewerkt, be sloten door een partijtje floret-schermen. Van de dames-afdeeling kwamen er ook nog eenigen; jammer dat het al zoo laat werd. De voorzitter sloot na de prijsuitreiking dezen avond en sprak den heer Kouw ook namens het publiek een welverdiend woord van lof toe. VERLOTING CRISIS-TENTOONSTELLING. In de verloting ten bate van de deelnemers aan de crisis-tentoonstelling voor beeldende kunstenaars te Haarlem, werden de volgende prijzen getrokken: Serie A No. 49 5Ü.No. 11 25.—; No. 153 10.—; No. 180 10.—. Serie B No. 68 50.No. 107 25.No. 266 10.—; No. 118 10.—. Serie C No. 78 ƒ50.—; No. 120 10.—; No. 269 ƒ10.—; No. 42 25.—; Serie D No. 292 50.—; No. 186 10.—; No. 39 ƒ10.—; No. 137 ƒ25.—. Serie E No. 12 ƒ10.—; No. 77 25,-v-; No. 156 ƒ50.—; No. 112 ƒ10.—. Serie F No. 51 50.No. 167 ƒ10.No. 191 10.—; No. 59 25.—. Zie verder mededeelingen in de advertentie. HEEFT U ZICH REEDS AANGEMELD? Naar aanleiding van den oproep, de vorige week in dit blad geplaatst, hebben reeds meerdere dames zich aangemeld als coliectrices voor den Kennemer Bloemendag. De opbrengst van deze Bloemencollecte komt geheel ten bate van de ruim 425 Lijders en Lijderessen aan Vallende Ziekte, van alle ge zindten, die in de Stichtingen „Meer en Bosch" te Heemstede en „Bethesda-Sarepta" te Haarlem verpleegd worden. In deze inrichtingen werden tot heden ruim 2600 Toevallijders verzorgd, gemiddeld gedurende meer dan vijf jaren. Het spreekt vanzelf dat deze schoone arbeid aller sympathie bezit en dat velen gaarne de gelegenheid zullen aangrijpen dit te toonen! Daarom wekken wij U nogmaals vriendelijk op ook uw medewerking te willen verleenen en U aan te melden als collectrice voor een der dagen bijBroeder Jac. Kortenhoeven, Postlaan 11 te Heemstede, telefoon: Haarlem 28637. Zaterdag, 14 Mei, hoopt men deze collecte te houden te Alkmaar, op den 2den Pinksterdag, dus 16 Mei, te Ha'arlem, Velsen, Beverwijk, Bennebroek en Heemskerk, terwijl te Bloemen daal en Heemstede op Dinsdag 17 Mei deze in zameling zal worden georganiseerd. Juist üw hulp hebben wij zeer noodig! Wek een uwer kennissen op, dien dag met U mee te gaan en ge zult ondervinden dat het een prettig werk is, terwijl U op die wijze tevens een licht straal kunt brengen in het leven van zoovele beproefde kranken. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN. Met ingang van 15 April heeft het maand blad der Kamer, „Mededeelingen voor Industrie en Handel", opgehouden te verschijnen. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 18 tot en met 23 April genomen 637 douchebaden en 39 kuipbaden. Aan 17 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusscheh 5 en 8 uur werd door 12 volwassenen gebruik gemaakt. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 26 April 1932. P. Kruysse, Bronsteeweg 43. J. Muller, Binnenweg 153. L. P. J. Geldens, P. de Hooghstraat 2.H. J. Mulder, Heerenweg 175. L. Niemeyer, Azalealaan 14. R. A. W. Spruyt, Laan van Bloemenhove 2. K. van Zandbergen, Heemst. Dreef 49. S. C. Bruins, Azalealaan 8. Ondertrouwd: B. Miedema en A. F. G. Keune; C. J. Verdonkschot en C. M. J. Janse; C. J. Janssen en E. M. J. v. d. Hulst; C. v. Gelder en S. C. E. de Veij. Getrouwd: J. Lodder niet E. G. Ree. Bevallen: A. J. KeijzerLabeur z.; L. F. Lekxde Graaff z.; A. VosGijzen z. Overleden: E. M. P. Plaschnick 44 j., echtgen. J. M. B. v. d. Meer. JEUGDBESCHERMING. Meermalen hoort men verklaren dat bier en wijn goede strijdmiddelen zijn tegen drank gebruik. In oude tijden, toen men nog niet op de hoogte was met de gevaren van elk alcohol gebruik werd deze meening vaker verkondigd. Maar den laatsten tijd dook ze weer eens op in Frankrijk, nog wel van de zijde van den Minister van Onderwijs, die nog wel op de scholen propaganda wilde maken voor het wijn gebruik, blijkbaar ter bevordering van de wijn industrie. Dr. Sieur, lid van de Medische Academie, trad krachtig hiertegen op. Hij ver klaarde dat de drankwetgeving in Frankrijk nog verre ten achter is bij andere landen. En hij eischte krachtige maatrgelen tot vermindering van het aantal drankgelegenheden. Bovenal be pleitte hij een verbod van alle alcoholgebruik (wijn inbegrepen) voor kinderen beneden zestien jaar. Of echter Regeering en Parlement het er mee eens zullen zijn? DE BLAUWE WEEK. Nu al verscheidene jaren zijn de dagen van Hemelvaartsdag tot en met Pinksteren door de drankbestrijders uitgekozen om op bijzondere wijze ieder iets van de drankbestrijding te laten merken. Wijlen Prof. Van Rees heeft daartoe indertijd het initiatief genomen. En sedert is die gewoonte gehandhaafd en steeds meer in geburgerd. De drankbestrijders van verschil lende richting (alleen de Roomsche drank bestrijding heeft een eigen blauwe week) werken dan samen tot het propageeren hunner idealen. Brochures en bladen worden op ruime schaal verspreid, een eigen Blauwe-week-blad verschijnt in een paar honderd duizend exemp- plaren, blauwe vlaggen wapperen, blauwe doeken worden gespannen, een groote landelijke demonstratie heeft plaats op Tweeden Pinkster dag (dit jaar te Haarlem), provinciale betoo gingen worden gehouden op Hemelvaartsdag (dit jaar te Groningen, Leeuwarden, Arnhem en Delft). En om dat alles mogelijk "te maken worden de stads- en dorpsbewoners verzocht voor een enkel dubbeltje een blauw bloempje te koopen, en het als bewijs van sympathie voor het werk der drankbestrijding,op hun borst te spelden. VUILNISBELTEN LANGS OPENBARE WEGEN TE HEEMSTEDE. Men schrijft ons: Het is verwonderlijk, dat men in deze dooi de gemeente-reiniging met de -uiterste zorg onderhouden openbare wegen langs sommige dier wegen terreingedeelten worden aangetrof fen, welke zonder eenige overdrijving vuilnisbelt kunnen worden genoemd. Deze verontreinigde terreingedeelten zijn te vinden langs de Heemsteedsche Dreef, tusschen Camplaan en Drieheerenlaan, tusschen de ver vallen schuur en de huizen aan de Oostzijde van die Dreef, verder langs de Noordzijde der Cloosterlaan tusschen Binnenweg en Landzicht laan, langs de Noordzijde van de Julianalaan, langs de Havenstraat bij de H. Dreef en langs de Lankhorstlaan nabij den Heerenweg. Al wat er aan onsmakelijks en weerzin wekkends op een vuilnisbelt gevonden wordt, wordt gevonden op de hiervoren vermelde particuliere terreingedeeiten en onmiddellijk langs den openbaren weg. Deze toestand bestaat reeds maanden; het ergerlijkst is hij in de Cloosterlaan. Er is in Heemstede geen sprekender voor beeld van verwaarloozing en veronachtzaming aan te wijzen, dan daar gegeven wordt. De voorbijganger meent langs een klein oer woud te gaan, waar nog nimmer een mensche- hjke voet werd gezet en op den voorgrond dezer woesternij de vuilnisbelt, met al zijn onsmake lijke voorwerpen en substanties. Dit fraai geheel wordt van den weg afgesloten door een hoeveel heid zoo goed als vergaan oudroest, welke met eenige meters prikkeldraad moeizaam bijeen gehouden wordt. Vraagt men nu wordt er van gemeentewege niets gedaan om voormelden on- gewenschten toestand te voorkomen of te doen eindigen, dan kan daarop geantwoord worden: de Gemeenteraad van Heemstede stelde 30 Januari 1930 een Algemeene Politieverordening vast, van welke art. 49 luidt als volgt: „Het is verboden binnen den afstand van 5 M. van de weggrens vuilnis, zand, puin, af braak of soortgelijke stoffen op aan straten gelegen terreinen te storten of te hebben, anders dan binnen dichte schuttingen en met inacht neming van de voorschriften, welke, naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders, ter voorkoming van verschuiving of anderen hinder noodzakelijk zijn. Hetgeen in strijd met deze bepaling gestort of aanwezig is, moet door of vanwege den eigenaar van den grond, binnen 24 uur na aanzegging van de politie, worden weggehaald." Dit voorschrift laat aan duidelijkheid niets te wenschen over. Daar is verder art. 1 van voormelde Politie verordening, eveneens duidelijk en luidend als volgt: „De handhaving der in deze verordening op genomen bepalingen wordt, onverminderd het bepaalde bij art. 141 van het Wetboek van Strafvordering, in het bijzonder opgedragen aan de ambtenaren van politie en voorts aan alle andere ambtenaren der gemeente, alsmede de I kaderleden van het brandweercorps, ieder voor zooveel betreft die zaken, welke in het bijzonder aan zijn toezicht of waakzaamheid zijn toe vertrouwd. I Zij moeten het begaan van overtredingen trachten te voorkomen door voorlichting of waarschuwing, gepleegde overtreding voor zoo ver daartoe bevoegd opsporen en daarvan bij. proces-verbaal doen blijken en handelingen in strijd met deze verordening, binnen de grenzen v.an hunne instructie tegengaan." Ten slotte art. 165 der Verordening hetwelk luidt als volgt: „Het is verboden zonder toestemming van den eigenaar, beheerder of gebruiker van een aan den openbaren weg gelegen eigendom puin, vuilnis, asch, tuinafval of dergelijke stoffen daarop te storten of te doen storten. Bij overtreding van het bepaalde bij dit artikel moeten de betreffende stoffen op eerste vordering der politie door of vanwege den overtreder worden verwijderd. Bij niet-nakoming van deze veiplichtingen zal een en ander op kosten van den nalatige van overheidswege geschieden." Ondanks al deze bepalingen blijkt het moge lijk te' zijn, dat Heemstede's overigens zeer ver zorgd uiterlijk door eenige vieze plekken wordt besmeurd. 5e Les. Speel op een veilige plaats! HET EERSTE RADIO-JAARBOEK. Het eerste Nederlandsche Radio-Jaarboek is verschenen. De samensteller is niemand minder dan de Secretaris van den Radio-Raad, de heer E. P. Weber, zoodat men aanstonds van des kundigheid en objectiviteit bij den schrijver verzekerd is. Gelijk Minister Reijmer in een voorwoord terecht opmerkt, is de verschijning van dit Radio-Jaarboek van groote beteekenis voor allen, die een goed overzicht willen krijgen van de geschiedenis en den ontwikkelingsgang van den radio-omroep in Nederland. De moderne geschiedenis vliet snel, en het snelst schrijdt wel voort de geschiedenis van het allermodernste product van den mensche- Üjken geest: de radio. Wie een tiental jaren geleden de eerste experimenten van den radio- omroep aanschouwde, waarbij het begrip kunst genot ver te zoeken was, en wie nu beseft, dat in ons land dagelijks honderdduizenden gezinnen van de kunstvolle, opvoedende en zielsverhef- fende uitzendingen genieten, zal wel moeten toestemmen, dat hier in een korte spanne tijds iets gewrocht is, wat voor de geschiedenis van de menschelijke samenleving van groote be teekenis is. In het lijvige boekwerk van 445 pagina's wordt een beeld gegeven van de ontwikkeling van deji radio-omroep in ons land. Daarnaast geeft het aan ieder, hij zij man der wetenschap, politicus, journalist of luisteraar, een antwoord op de vragen, die zich bij hem voordoen be treffende den radio-omroep, welke vragen hij öf nergens óf na veel speuren in boeken, tijd schriften of dagbladen kan opdiepen. Dank zij een zeer groot aantal bijdragen van personen, die bij den radio-omroep nauw betrokken zijn, in de eerste plaats de leiders van onze omroep- vereenigingen, is dit eerste Radio-Jaarboek een wetenschappelijk en geschiedkundig document van groote beteekenis geworden, dat als naslag werk een onmisbaarhulpmiddel zal blijken te zijn. Hel verdient ongetwijfeld toejuiching, dat de uitgever, de heer A. J. G. Strengholt te Amster dam, het in dezen moeilijken tijd van econo mische ontwrichting ondernomen heeft, deze practische uitgaaf, welke door vele geestige illustraties boeit, mogelijk te maken, en door den inderdaad lagen prijs binnen ieders bereik te brengen! Aansluiting van den dienst Amsterdam-JHaarlem op lijn 1 in Haarlem (Houtplein). „De Forens", het orgaan van den Alg. Bond van Forensen, meldt in het Aprilnummer: De Directie der N.Z.H.T.M. heeft naar aan leiding van verschillende vragen en opmerkingen van forensen inzake aansluiting van de lijn AmsterdamHaarlem in de Tempeliersstraat op Lijn 1 naar Heemstede de volgende aanschrij ving aan haar personeel gedaan: I er kennis van het betrokken personeel van de lijn „SchotenHeemstede" (1) wordt ge bracht, dat aansluiting moet worden gegeven op een uit de richting Amsterdam komenden tramtrein: a. gaande in de richting naar Heemstede, indien de tramtrein uit Amsterdam op het oogenblik, dat lijn (1) tot vertrekken gereed is, de tramkruising op het Houtplein is voorbij gereden. Ingeval deze tramtrein de tramkruising nog niet is voorbij gereden en lijn (1) daarop moet wachten, alvorens te kunnen vertrekken, dan wordt onmiddellijk na de kruising vertrokken en dus geen aansluiting gegeven. Dit laatste geldt niet ten opzichte van de trams van lijn (1), welke ten 20.02, 21.02, 22.02, 2302 en 0.02 van het Sationsplein vertrekken en aan de halte Houtplein aankomen op het tijdstip, dat een tramtrein uit Amsterdam, welke 11 minuten na het geheele uur naar Zandvoort vertrekt, het Houtplein berijdt. Deze uitzondering wordt toegestaan wegens den meer beperkten dienst in de avonduren op lijn (1), in welke gevallen dus in afwijking van het hiervoren bepaalde ook aansluiting moet worden gegeven, al is de tramtrein uit Amster dam de kruising nog niet voorbij gereden. b. gaande in de richting Schoten, Heel vroeger, toen de vaders van tegen woordig zelf nog kleine jongens waren, was het spelen op den rijweg niet zoo gevaarlijk als nu. Toen was er riog geen snelverkeer op den weg, waren er geen auto's en motorfietsen, die zóó snel naderen, dat ze bij je zijn vóór je het weet. Daarom is het spelen op straat zoo gevaarlijk geworden. Speel dus, als dat eenigszins mogelijk is, op een speelterrein, of in een park of rustig plant soen, maar nooit op den rijweg, ook niet in stille straten op den rijweg, want ook in stille straten komt soms onverwacht een auto en die zal daar allicht snel rijden, juist omdat het een stille straat is. Weet je wel waarom spelen op straat nog gevaarlijker is dan loopen? Omdat onder het spelen de kinderen alleen maar denken aan hun spel en nergens anders op letten. Kijk maar eehs naar het linker plaatje, waar de jongens het zóó druk hebben met hun voetbal, dat ze niet letten op de auto die aan komt en zelfs niet eens merken, dat de chauffeur, die zoo ineens voor hen moest uitwijken, tegen een paal langs den weg botst, met zoo'n ge weld, dat de paal in tweeën breekt en de auto waarschijnlijk erg beschadigd wordt. Kies dus om te spelen een veilige plaats zooals de jongens op het andere plaatje, die van den rijweg afblijven. Gevaarlijke „spelletjes" zijn: op auto's, wagens of trams springen om een eindje mee te rijden, want hoe licht kom je dan te vallen en hoe groot is de kans om overreden te worden als je er af springt, en er net op dat oogenblik een ander voertuig passeert. Hoe je ook nooit aan een wagen of auto vast, als je op een fiets of vliegenden Hollander zit. Dat is óók een gevaarlijk spelletje, evenals krijgertje spelen om een reclamezuil of een kiosk op een trottoir dicht bij den rijweg. Hol ook nooit ineens een bal of tol na, als die op den rijweg rolt; je komt daardoor zelf in gevaar, of je brengt een ander in gevaar. indien de tram van lijn (1) vóór den samen loop op het Houtplein moet wachten, teneinde overeenkomstig het desbetreffende bestaande voorschrift aan den van Amsterdam komenden tramtrein voorrang te verleenen. Bovendien moeten de conducteurs vlin de trams, gaande in de richting naar Schoten, tijdens het voorbijrijden van de tramkruising op het Houtplein zich overtuigen of een tramtrein van uit de richting Zandvoort in de Tempeliers straat stilstaat. In een dusdanig geval moet op het Houtplein worden gewacht, teneinde aan de vanuit de richting Zandvoort komende reizigers gelegenheid tot overstappen te geven. In eik vorenbedoelde geval a. geeft de wagenvoerder van lijn (1) zoo noodig eenige seinen met de voetbei, teneinde de betrokken reizigers tot spoed aan te zetten; b. wordt onmiddellijk vertrokken en dus geen aansluiting gegeven, indien de tram van lijn (1) in vertraging is." Men kan dus hieruit zien, in welke gevallen men een aansluiting kan verwachten. TOILETGEHEIMEN VAN FILMACTRICES. Joan Crawford: Hoe ik erin siaag mijn teint goed te be waren, ondanks het vele schminken? Dit is zeer eenvoudig! 's Morgens afwisselend wasschen met koud en met warm water, goed afdrogen en vervolgens de huid met een vette olie in wrijven. Dat is alles, geen lippenstift en geen poeder. Norma Shearer: Het gezicht met ijskoud water afwasschen, een weinig crème aanbrengen, met een lippen stift de lippen even bijteekenen, een klein beetje poeder en ik ben klaar. Marie Dressier: lk heb pas mijn zestigsten verjaardag ge vierd en vanzelfsprekend moet ik mijn teint goed verzorgen. lederen ochtend masseer ik mijn gezicht om de circulatie van het bloed te be vorderen. Masseeren moet ook met kennis van zaken geschieden. De hoofdzaak is, dat men van de kin af naar boven wrijft, om de rimpels te doen verdwijnen. Voor het voorhoofd heb ik een buitengewoon goed middel gevonden: met het geel van een ei wordt het voorhoofd in gewreven, zoodra dit opdroogt trekt men de huid glad en spoedig zullen hierdoor de rimpels verdwijnen. Bovendien is het geel van een ei zeer goed voor de huid en makkelijk met lauw water af te wasschen. Daarna wrijf ik het ge zicht in met een goede crème. Veel frissche lucht, een vette crème voor den nacht en zoo bewaar ik mijn teint, ondanks mijn zestig jaren. Marion Davies: De meeste vrouwen, die over een slechte teint klagen, maken de fout zich daarom nog meer te poederen en te schminken en dit is juist de oorzaak, dat de huid er onfrisch uitziet. De poriën zijn verstopt door de poeder en slechts een grondige, systematische gezichtsverzorging kan helpen. Misschien weten de filmactrices het beste hoe de teint verzorgd moet worden, want dag in dag uit is gedurende de opnamen hun gezicht bedekt met schmink en toch moeten zij zorgen er steeds frisch en jong uit te zien. 's Morgens en 's avonds, gebruik ik na het wasschen een goede dag- of nacht-crème. Om de oogen grooter en helderder te doen schijnen baadt ik deze 's morgens en 's avonds met zuiver koud water. Dit is mijn heele „Geheim" 1 Dorothy Jordan: lk wasch mijn gezicht steeds met koud water, laat de zon er rustig op schijnen en de regen erlangs spoelen. Ik gebruik geen poedel en slechts een vette crème voor den nacht. Dubbel onderzoek. Hoe is Mulder toch die vingers van z'n rechterhand kwijt geraakt? Die heeft hij in een paardebek gestoken om te voelen hoeveel tanden het beest had. En toen? Toen maakte het paard z'n bek dicht om te voelen hoeveel vingers hij had. 1. Goeiendag, kinderen! Jullie kent mij, Piepneus, toch nog allemaal wel, is 't niet? En jullie weet ook nog wel, dat ik nu knecht bij Kleefstaart, den verver, ben. Nu dan, luistert goed, ik heb weer nieuwe avonturen beleefd, die ik jullie vertellen wil. Op 'n namiddag was ik in den tuin bezig, een ijzeren hek te verven... 2. „Hé, Spitsmuis!" - hoorde ik opeens. Op kijkend, zag ik Frits van den muizenmelkboer over de schutting kijken. „Pak je weg!" riep ik, want Frits is een echt vervelende knul. „Denk je dat!" riep hij uit, „ik wil eerst zoo'n lekker appeltje van dien ouwen Kleefstaart hebben!" „Waag het niet, om den appelboom aan te raken!" antwoordde ik dreigend. 3. Ja, goeie morgen!" Frits klom zoomaar brutaalweg in den appelboom, die vlak bij de schutting stond en beet uitdagend iu een grooten appel. „Wacht maar!" schreeuwde ik, en stak daarbij dreigend mijn vuist op. In m'n woede dacht ik er niet aan, dat ik den verfpot in mijn hand had, en kreeg alles in m'n mouw! 4. Nou, je begrijpt, Frits had z'n draai en lachte zich een kriek! Ja, hij schudde zóó van het lachen, dat hij uit den boom omlaag tuimelde en op 1iet pas geverfde hek neerkwam. En daar dit schuin lag, rolde hij rrrr! langs het heele hek naar omlaag.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1932 | | pagina 5