„T RAEDTHUYS" huis van vertrouwen DORTMUNDER THIER BRAU BOUWK: BUREAU VOORVERKOOP R.C.H. sigarenmagazijn „SELECTA" NIEUWE AVONTUREN VAN PIEPNEUS EN BIBRERSNOET. PIEPKUIKENS J. Kampen DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT PREDIKBEURTEN BIOSCOOP LOSSE BLAADJES. ZIJ, HEI EN DE BIJ. BRIEFKES UIT RACING-LAND Door Q. Th. Rotman. INGEZONDEN SPORT VAN HUIS JANSEN Ut Wasschorij Stoor ververij v vaartweg 29 Telefoon 28890 (2 lijnen) Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. A. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. A. Dondorp. LUXOR-THEATER. „Tingeltangel". Billie is een arme duivel, die voor den rijken, doch onbegaafden componist Fox Blues Schla gers componeert en hierdoor Fox Blues steeds meer rijkdommen ziet opstapelen, terwijl hij zelf de arme slokker Billie blijft. Voor zijn laatste Schlager heeft Billie zelfs slechts een paar mark voorschot ontvangen en zit nu hongerig en moe met zijn hond Schlumpsi in het park. Moedeloos gaan de twee verder en blijven voor het Luna-Paleis staan. Hoe graag was Billie er in gegaan maar, hij heeft geen geld! Schlumpsi echter schaft raad, door het entree biljet van een dikke dame te stelen, waarop zij het theater binnen gaan. Verrukt kijken zij naar het prachtige dansen van Sonja, de ster van het gezelschap; daaren tegen trekt Schlumpsi Sonja's aandacht. Zij ziet iets in den schranderen hond en bewerkt dat job, haar directeur, Billie engageert, eigenlijk meer ter wille van Schlumpsi. In het door Billie weldra gedichte „Schlumpsi-lied" vieren Sonja en Schlumpsi groote triomfen. Het wordt het succesnummer voor het gezelschap en trekt ook de aandacht van Fox Blues en zijn vriend Bres- lauer, den eigenaar van het cabaret Tingel- Tangel. Zij bieden Sonja schitterende contracten, terwijl Blues tegelijkertijd een rendez-vous af spreekt met Sonja. Billie is jaloersch. In den korten tijd, dat hij Sonja heeft leeren kennen, is hij tot over de ooren verliefd op haar geworden. Hij kent bovendien Blues te goed om te gelooven, dat deze slechts eerlijke motieven heeft. Sonja echter stoort zich niet aan zijn waarschuwende woorden, zoodat het tenslotte tot een breuk tusschen hen komt. Met grooten ophef wordt in Tingel-Tangel het optreden van Sonja en Schlumpsi aan gekondigd. Op den avond van de voorstelling echter is Schlumpsi verdwenen. De hond, op onrecht matige wijze in Blues' bezit gekomen, is zijn nieuwen baas ontvlucht en weer bij den over- gelukkigen Billie teruggekeerd. In zijn hart heeft Billie Sonja nog steeds lief. Van zijn laatste geld koopt hij bloemen voor haar voor de première in Tingel-Tangel. Hier echter is Holland in last. Zonder Schlumpsi is het succesnummer niets waard. Een schandaal is onvermijdelijk. Reeds roept het publiek om Sonja en Schlumpsi daar duiken plotseling Billie en Schlumpsi als redders in den nood op! Wederom behaalt Sonja met haar hond triomfen. Kan het ons' verwonderen, dat zij zich weer met Billie verzoent, vooral nu zij Blues als gewetenlooze intrigant heeft leeren kennen? „Tingel Tangel" is een prima amusements film, vervaardigd onder de betrouwbare regie van den in Duitschland werkenden Hollandschen BINNENWEG 97 TEL 28545 HEEM STEDE Drie dames togen er op uit: Per auto naar de heide. Zij wenschten van de Erica Een grooten bos te snijden. 't Was gauw gebeurd. Toen weer terug Langs bosch en hei en heuvel; De dames kortten zich den weg Met vroolijk druk gekeuvel. Een bijtje in de veldbouquet Verbrak de conversatie, Toen 't zoemend tegen 't raampje vloog. Dat gaf een consternatie! „Doe open 't raam! Ach hemel! Stop! O, o, wat moet dat beest hier? Pas op, hij steekt! Kijk uit dan toch! Help! help! Sla dood dat ondier!" De dames vielen haast in zwijm Die stuurde, keek oplettend Niet vóór zich uit, maar naar de bij Wat volgde was ontzettend! Een schok; de wagen was gekraakt! Een and're auto tevens! Gelukkig kostte 't ongeval Ditmaal geen menschenlevens. Wel was het drietal overstuur; De auto ook een beetje. Die rolde fluks een slootje in. Om te bekoelen, weet je? De hei-bij-dames waren vlug Al weder op het droge En druipend is het trio toen Maar gauw naar huis getogen. Wanneer u, dames, bloempjes plukt, Wilt dan de bijtjes mijden! Je bent zoo gauw verongelukt Met zoo'n bouquetje heide! regisseur Jaap Speyer. Een der hoofdrollen wordt vervuld door den ruigharigen terrier Schlumpsi, een eenvoudig hondje, dat door deze film een internationale vermaardheid heeft ge kregen. Over artisten als Ernst Verebes, Fritz Kampers en Bruno Kastner behoeven wij weinig meer te zeggen, deze hebben hun lauweren reeds lang verdiend. Eenige aardige liedjes, waaronder de Schlumpsi Foxtrott, vroolijken deze heerlijke amusementsfilm op. Als tweede nummer wordt gegeven: 61. Doodelijk verschrokken, keken we om.... het was veldwachter Snorrebaard! „Ha!" riep hij uit, „daar heb ik jullie gesnapt, gemeene inbrekers! 'n Arme weduwe te bestelen! Foei, schaam je!" „Ach, lieve Snorrebaard, we wilden heelemaal niet inbreken!" riep ik, „mijn vriendinnetje is dienstmeisje bij mevrouw Goud muis, en 62. Maar Snorrebaard liet ons niet uit spreken. „Geen praatjes!" riep hij, „vertelt dat maar aan den burgemeester!" Hij trok ons daarop over de heg en bracht ons naar den burgemeester. Die wou ons ook al niet ge looven. „We zullen alles onderzoeken!" zei hij, „tot zoolangin het hok met de schelmen! Marsch!" 63. Nu, dat was 'n kolfje naar Snorrebaard's hand, dat vat je, want hij is een akelige vent. Of liever gezegd, het was 'n kolfje naar z'n voet, want hij deed 'n zware deur open en gaf ons een schop, dat wij aan 't andere eind van het hok tegen den muur vlogen, 'k Moet zeggen, 't was erg hartelijk tegenover zoo'n paar onschuldige stakkers als wij waren! 64. Ja, daar zaten we nou in dat akelige hok en huilden tranen met tuiten. „Onschuldig ver oordeeld!" zuchtte Bibbersnoet, en toen be gonnen we allebei nog ééns zoo hard. Boven dien wemelde het er van allerlei akelige ge diertes; er kwam bijvoorbeeld zoo'n kanjer van 'n oorwurm voorbijwandelen en die lachte ons nog uit ook! IX. Zeer geachte Heemstedenaren, Lieftallige Heemstedenaressen; Als een jonge maagd, die verteerd wordt door een bijkans onbluschbaar liefdesvuur, ten einde raad een annonce plaatst; als er op dit ondermaansche een levenslustige jonge man leeft, die zoo menschlievend is dit vuur te willen blusschen, haar advertentie leest en in een langen, innigen brief zijn gevoelens bloot legt, wat weet dat meisje dan van hem. Niets toch! Zij kan het epistel aan haar boezem prangen, zij kan tranen schreien van het naderend geluk, doch wat weet ze van zijn karakter. In het jonge mensch kan een ge boren dichter schuilen, hij kan haar in het schoonste proza het hof maken, doch zijn ware gedaante ontwaart zij pas, als beiden ettelijke malen in het bleeke licht van de pessimistische maan hebben gewandeld. Misschien pas, als zij voor den ambtenaar van den Burgerlijken Stand zijn verschenen. Ja, dan pas. Dan toonen beiden zich met al hun deugden en ondeugden. In een dergelijke situatie voelt ook de Racing Club Haarlem zich. Tenminste, zoo ongeveer. Vanzelfsprekend is zij niet verliefd, en toch verlangt zij. Zij verlangt naar uw genegenheid, naar uw meeleven en meevoelen. Dat heeft ook zij noodig, zooals iedere vereeniging. In haar dikwijls moeilijken strijd moet zij geschraagd worden door de wetenschap, dat buiten de lijnen een wakkere, trouwe schare haar evoluties volgt. Dat daar vriendinnen en vrienden staan, niet alleen, als het overwinningszonnetje gloort, maar evenzoo als tegenslagen de R.C.H.-veste beuken. Alzoo vrienden in voor- en tegenspoed! In de geschreven briefkes was zij zoo be scheiden mogelijk over haar zelf aan het woord. Doch zoo aanstonds toont zij zich in haar ware gedaante. Natuurlijk kunt ge moeilijk een oor deel vellen na de eerste kennismaking, doch hopelijk wordt uit deze kennismaking een warme genegenheid geboren. Daarom willen wij deze brievenreeks niet besluiten met een tot ziens op 21 Augustus, doch vertrouwen tot lang daarna voor altijd! En als hopelijk zoo langzamerhand hechte banden van vriendschap worden gelegd, dan zal R.C.H. tegelijktijdig terugdenken aan deze briefkes, die dank zij de welwillendheid van de Redactie van deze krant de eerste schakel zijn geweest tusschen U en onze vereeniging. Wij danken U voor uw aandacht! Geheel de Uwe, O. R. NEWS. RAADHUISSTRAAT 46 55= TELEFOON 28264 PER FLESCH F 0.23 Aanbevelend, F. H. KLUËN „Paljas". Wij bevinden ons in Calabria ten tijde van het feest van de Heilige Maagd van Mezza- gostas. Het geheele dorp is in feeststemming, die haar hoogtepunt bereikt op het marktplein, waar een reizend tooneelgezelschap haar tenten heeft opgeslagen. Canio, de baas van den troep, noodigt het publiek uit om de eerste voorstelling van zeven uur dien avond te komen bijwonen en gaat daarna met Beppe het dorp in om ergens in een herberg een glas wijn te drinken. Tonio, de clown blijft achter om de afwezig heid van Canio te benutten om Nedda, de vrouw van Canio, met zijn liefdesbetuigingen lastig te vallen. Deze, hiervan niet gediend, zegt hem goed de waarheid en rost hem met een zweep af, hetgeen Tonio op wraak doet zinnen. Kort daarop ont moet Nedda de rijke dorpeling Silvio, die haar smeekt met hem te vluchten, daar hij weet, dat zij niet van haar man houdt. Tonio verraadt de geliefden; Silvio moet ijlings de vlucht nemen en wanneer Beppe, een der andere artisten van het gezelschap, niet tusschenbeide gekomen was, zou Nedda haar ontrouw reeds nu met den dood bekocht hebben. Een half uur later begint de voorstelling, die in het komische en burlesque een getrouwe imitatie is van hetgeen zich kort daarvoor in werkelijkheid afspeelde. Tonio speelt thans de rol van een idiote be diende en maakt het Colombine (Nedda) lastig met zijn liefdesverklaringen. Beppe, eveneens verliefd op Colombine, verschijnt ten tooneele, doch moet zich ijlings verwijderen als ook weldra Paljas (Canio) ten tooneele komt. De laatste afscheidswoorden van Colombine zijn dezelfde die Nedda dien avond haar geliefde Silvio toeriep, hetgeen Canio des te meer ver bitterde en het vuur van den haat weer feller in hem deed opvlammen. In zijn groote woede verliest Canio zijn tegenwoordigheid van geest, vergeet zijn rol en schreeuwt Nedda toe hem den naam van haar minnaar te noemen. Nedda weigert en lacht smalend om het publiek op haar hand te krijgen; dan stijgt Canio's razernij ten top en met een steek van zijn mes doodt hij de ontrouwe vrouw. Silvio, tusschen de toe schouwers zittend, snelt toe, is echter te laat en valt eveneens als slachtoffer van Canio's wraak. Canio, ontzet na zijn daad en eerst dan be grijpend wat hij gedaaii heeft, wankelt als een gebroken man voor het scherm en stamelt „Het spel is uit". Eindelijk is het dan gebeurd. De eerste opera is verfilmd en verschijnt op het zingende en musiceerende filmdoek. Geslaagd is dit moeilijke experiment ten volle, vooral dank zij de volmaakte opname-apparaten der Western Electric, die de muziek en zang van Leoncavallo's meesterwerk in volle glorie deden uitkomen. Het koor bestaat uit honderd personen en het orkest uit 64 spelers, gekozen uit het orkest van de Metropolitain Opera, de Philharmonie en de San Carlo Grand Opera Company alle te New-York. De spelers genieten in Amerika een geweldige reputatie, hieronder volgen de namen: Alba Novella, sopraan; Fernando Bertini, tenor; Mario Valle, bariton; Guiseppe Interrante, bariton; Crancesco Curi, tenor. De verfilming van „Paljas" is een evenement in de film-industrie en populair als deze opera is, zullen zoowel publiek als exploitanten er veel plezier van beleven. NU SCHWEITZER WEG IS. Wij hebben gewacht tot Schweitzer weg was met het plaatsen van dit stukje. Wij hopen, dat door zijn lezingen en concerten een belangrijk bedrag aan zijn werk in Lambarene ten goede mag zijn gekomen. Van harte verheugen wij ons over de sympathie welke deze groote onder de grooten allerwege mag ondervinden en wij zijn hem dankbaar, dat hij bij zoovele duizenden de liefde tot de medische zending heeft gewekt. Maar nu hij weg is en wij hem dus niet meer in zijn actie kunnen schaden, moeten wij onze stem laten hooren, even dringend, zoo niet dringender dan de zijne, want de medische zending in onze Overzeesche gewesten verkeert in nood. In den laatsten tijd pakken zich in' Indië donkere wolken boven de Inlandsche hospitalen, in het bijzonder die der zending, samen. De rigoureuze bezuinigingen van het Indische Gouvernement en het geheel of ten deele wegvallen der plantage-subsidies, be dreigen in ernstige mate de ziekenzorg der Inheemsche bevolking. Inkrimping van het medische werk in Indië zou een ramp zijn en is niet te verantwoorden, want het tekort aan artsen is al zoo groot. In Nederland vindt men op 8 millioen inwoners 5200 artsen en in Indië treffen wij op 60.000.000 zielen slechts 1360 artsen aan. Ondanks de moeilijkheden in eigen omgeving, dienen wij schouder aan schouder te staan om ook in crisistijd de inheemsche bevolking onzer Overzeesche gewesten bij te staan in haar lichamelijken nood. Moge voor velen de vereeniging „Simavi" (d.w.z. „Steun in medische aangelegenheden voor Inheemschen") daarvoor het intermediair zijn. Voor hen die niet het werk van S.I.M.A.V.I. nog niet nauwkeurig kennis maakten, zij mee gedeeld, dat het doel van „S.I.M.A.V.I." is geneeskundige hulpverschaffing aan en geeste lijke ofheffing van de inheemsche bevolking in Nederl. Oost- en West-Indië in den zin, waarin het tot nu toe door de Protest. Medische Zending in practijk is gebracht. Door in dezen ernstigen tijd steun te verleenen aan het Inlandsch hospitaalwezen, wordt een groot Nederlandsch belang gediend en aan een verplichting van ons volk tegenover Indië wordt voldaan. Gelden gelieve men eventueel te storten op Postgiro no. 128487 van „Simavi" te Zeist of op het Gironummer der desbetreffende afdee- lingen. Inlichtingen over onzen arbeid verschaft gaarne de heer A. J. Berman, Secretaris v. d. Propaganda, Jan van Goyenstr. 29, Heemstede. JAARVERG. VOETBALVEREEN. H.B.C. Voor deze vergadering, die uitsluitend was voor senioren, was vrij groote belangstelling. De voorzitter, de heer J. v. d. Horst, hield na den gebruikelijken Chr. groet een kort openingswoord, waarna, na voorlezing der notulen, de gebruikelijke jaarverslagen aan de orde kwamen. Vervolgens eenige mededeelingen. Zoo o.a. dat na de uitgave van de verbetering aan het terrein de kosten voor alle verbete ringen te hoog zijn. De bouw der tribune is echter definitief, de groote verandering aan de afrastering moet beperkt worden tot een aller gewoonste, waarvoor de voorzitter de mede werking der leden verzoekt om de kosten zoo klein mogelijk te doen zijn. AANNEMERS BEËEDIGDE MAKELAARS. MEESTERLOTTELAAN 12, TELEFOON 15468 Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. HEERLIJK EN GOEDKOOP WED. P. KOOMEN ZOON GIERSTRAAT 39, TEL. 10153 ONTWERPEN ADVIEZEN, BEGROOTINGEN, VERBOUWINGEN EN ON DERHOUD LANCKHORSTLAAN 91 2 8 6 2 9 FABRIEK WINKEL: BINNENWEG 189 Uit het verslag van den secretaris blijkt een steeds blijvende groei der vereeniging. Allereerst die der leden, die met de junioren steeg tot 123. Als lid der kascommissie wordt in eene vacature voorzien door de benoeming van den heer B. Bonke. De WelEerw. Heer Kap. v. Houten, district adviseur, hield vervolgens een korte toespraak. Niet enkel ais district-adviseur, maar als ge boren Heemsteder. Na dat zoo propagandistisch woord volgde de bestuursverkiezingen. De aftredende bestuursleden, de heeren Th. v. d. Horst, S. Mulders en Th. Leuven, werden met een groote meerderheid van stemmen herkozen. Hierna volgde de begrooting voor het seizoen 19321933, die na zeer uitvoerige besprekingen vastgesteld werd op een inkomsten en uitgaven van ƒ2476.71. Bij de rondvraag bracht de heer N. J. v. d. Linden woorden van dank aan den voorzitte voor de aanvaarding van zijn moeilijke functie als voorzitter. Hierna volgde sluiting der vergadering. F. VOETBAL. Uit het H.B.C.-kamp. In October a.s. viert H.B.C. haar 30-jarig bestaan, welk feest, vooral op sportgebied groots gevierd zal worden. Ter inleiding zullen er op 17 Aug., 21 Aug., 28 Aug., 4 en 11 September voetbalwedstrijden plaats hebben. Voor a.s. Zondag zijn vastgesteld: 1 uur: H.B.C. Ill—D.O.S.S. 3 uur: H.B.C. Ide Meer 1. De wedstrijden worden allen gespeeld op het H.B.C.-terrein aan den Heerenweg, achter het R.K, Vereenigingsgebouw. F. Voetbal bij H.F.C. „Heemstede". Seriewedstrijden. Zondag heeft H.F.C. Heemstede haar laatsten dag der seriewedstrijden gehad. Dat alles zóó vlug van stapel is geloopen, dat de zeer vele wedstrijden op den vooruit vastgestelden Zondag konden beëindigd worden, is wel deels te danken aan het vrij gunstige weer, maar vooral aan de uitstekende organisatie. Wij hebben vele aardige wedstrijden gezien in dit tournooi, maar de laatste Zondag was toch stellig het neusje van den zalm. In de 4e afdeeling kwam het beste van het beste, de strijd om den len en 2en prijs in iedere afdeeling. Begonnen werd met E.D.O. III— Spaarnestad I. Toen de le helft' verstreken was, hadden wij de Spaarnestad, die een 30 voor sprong had, al genoteerd voor den allerhoogsten prijs, maar in de 2e helft kwam E.D.O. zóó enthousiast opzetten dat zij er zelfs een 43 voorsprong van maakte. Spaarnestad wist ten slotte gelijk te maken, 44. De verlenging leverde geen goals op en E.D.O. was tenslotte het meest fortuinlijk met de loting. Heemstede III had het ook tot de finale weten te brengen, en moest daarna tegen V.S.V. V kampen om den len prijs in de 4e afdeeling. De jongste Heemsteders hebben zich geheel gegeven, maar waren niet opgewassen tegen de Velserploeg. V.S.V. neemt de leiding, doch Heemstede maakt gelijk, 1-1. V.S.V. zet daarna een geweldig offensief in en brengt het voor rust tot 31. Toch zijn de Heemsteders niet ontmoedigd en al spoedig is de stand 23. Een klein for tuintje bezorgt V.S.V. de 4e goal. Toch is hier mede het pleit nog niet beslist. Heemstede zet alles op alles, sco'ort no. 3, doch dan ontbreekt de tijd voor den gelijkmaker en legt V.S.V. V met een 43 zege beslag op den len prijs. Zeemeeuwen IISchoten Ha was een even vinnige kamp. Zeemeeuwen wint tenslotte met een oneven goal in deze le afdeeling. In de 3e afdeeling was weinig spanning, omdat E.D.O. VI voor de VI. Vogels te sterk bleek. De uitslagen waren:

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1932 | | pagina 2