ICHTSPRANKEN KALENDER 1933 ST. NICOLAAS- OF KERSTCADEAU KAPITEIN KLAKKEBOS GAAT NAAR AMERIKA. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. LOSSE BLAADJES. Vervolg Plaatselijk Nieuws. ZOOJUIST VERSCHENEN: EEN SMAAKVOL PRIJS f 1.75 Openbare Vergadering Raad dei* Gemeente Heemstede No. 48. 1 DECEMBER 193'2 ST. NICOLA AS. St. Nicolaas stact voor de deur Hij laat zich niet verhinderen En stoort zich aan zeen slechten tijd. 't Wordt feest weer voor de kinderen! Zij zoeken voor de winkels uit, Wat 't meest hen zou bevallen; En rijk of arm maakt geen verschil De hartjes ponden alle! Wat weet een kind van crisis en Van abnormale tijden Het wenscht een deel der schatten, die Elk kinderhart verblijden. Daarom, wie kan, verzuime niet Aan und'ren ook te denken, En 't al te schaarsch bedeelde kind Een kleinigheid ie schenker. Een stukje speelgoed moog'lijk ook Nog iets om van te smullen; Een kinderhand dat is bekend! Is o, zoo gauw te vullen! Zijn leven lang heeft Sinterklaas Een kindervriend gehecten Laat hem dan ook rechtvaardig zijn En d'armen niet vergeten! HET HERMAN HEUFF-FONDS Naar aanleiding van het ongeluk, dat onzen plaatsgenoot, den kunstschilder Herman Heuff heeft getroffen, heeft zich alhier een Comité gevormd, dat een circulaire heeft verspreid van den volgenden inhoud: „Wij hebben besloten een Fonds te stichten in den kunstschilder Herman Heuff te helpen, noodigen U uit daarvan lid te worden tegen aling van een jaarlijksche contributie te nen voordeele. Uit de couranten weet U denkelijk al de droeve oorzaak, die tot dezen oproep heeft ge leid. Heuff heeft anderhalf jaar geleden het licht van een zijner oogen verloren. De oogziekte heeft later ook het andere aangetast, en sinds een paar weken is hij blind. Moeten wij gaan uitweiden over de tragiek van zulk een noodlot? Het is een ramp voor ieder, dien het treft, maar wel het allerergst voor den man, die in de weergave van zijn visie op Natuur en Leven zijn grootste vreugde, zijn roeping, zijn arbeid heeft gevonden. Midden in de voorbereiding van zijn huidige tentoonstelling in de Kunstzaal Reeker, Wagenweg, waarvan hij zich zooveel voorstelde, heeft deze zware slag den opgewekten, levens- iustigen werker getroffen. Natuurlijk voelt U met uns," wat dit voor hem beteekent. Wij allen moeten hem helpen. Van het weinige, dat hij zelf had, heeft hij vaak en gaarne anderen gesteund. Hij is een man, die steeds warm heeft mee- gevoeld met allen, die in nood verkeeren. Zelf iieeft hij onvermoeid en opgewekt, altijd vol intense belangstelling voor alles wat het groote Leven en zijn medemenschen betrof, den zwaren strijd gevoerd, die des kunstenaars is. Voor zijn vrouw en zijn drie dochters heeft hij hard en met succes gewerkt, zonder zich de weelde te kunnen veroorlooven zich te bepalen tot de onderwerpen, die hem het liefst waren, of te kunnen wachten op inspiratie als scheppende arbeid hem zwaar viel. Heuff heeft steeds moedig en levensblij alles aangepakt. Als hij niets liever had willen doen dan doorwerken aan dat doek, dat hij met zooveel liefde en toewijding had opgezet, moest hij er telkens op uit om anderen arbëid te onder nemen, die kans op dadelijken verkoop gaf. Er was niet alleen de kunstschilder, maar ook de etser, de graveur, de reclameteekenaar, de illustrator Heuff. Zijn groote vakkennis, zijn energie en vooral zijn blijde levenslust hebben hem in staat gesteld dat alles te doen, en goed Ie doen. Het is die blijde levenslust, dien zijn werk vooral toont, die de zon erin doet leven en sprankelen. Er zijn heel veel bezitters van zijn werk, die nooit meer zouden willen scheiden van het stuk, dat tot een kostbaar iets in hun woning, in hun leven is geworden. Vooral daardoor heeft Herman Heuff, kunste naar die iets te zeggen had, veel voor zijn mede menschen gedaan en zal hij nog veel voor hen doen. Want dat werk blijft. En hoeveel vrienden heeft hij zich wel niet met zijn opgewekte, blijde natuur gemaakt! Nu hij de zon niet meer zien kan is het de beurt van zijn medemenschen, die hem lief zijn en in wie hij altijd zoo eerlijk en hartelijk belang heeft gesteld, om hem te hulp te komen en hem hun dankbaarheid te toonen. Zijn geest kracht en levensmoed hebben thans een zwaren strijd te voeren. Wij willen hem materieelen nood besparen en hem voor zijn ouden dag een vast inkomen verzekeren, door Uw hulp en den onze. Laat Herman Heuff in deze voor hem zoo ontzettend zware dagen den troost ervaren, dat hij,als mensch en als kunstenaar op zijn volle waarde erkend wordt, dat talloozen met hem meeleven en hem de krachtige hand der echte vriendschap reiken de vriendschap, die tot een persoonlijk offer bereid is. Wat de organisatie van ons plan betreft, het volgende Het Herman Heuff-Fonds, gevestigd te Heem stede, zal rechtspersoonlijkheid bezitten. Zijn leden zullen een contributie betalen van minstens 10.-- per jaar. Alle leden krijgen daarvoor als tegenwaarde een ets van Heuff. Hij heeft een groot aantal etsen in portefeuille en hij wil iets van zijn werk geven. Hij en wij willen het karakter van liefdadigheid, dat men anders aan deze zaak zou kunnen toekennen, vermijden. Bovendien zal elk jaar een groote ets van Heuff onder de leden van het Fonds verloot worden. Door Oscar Mendlik is een van zijn eigen schilderijen ter beschikking van het fonds ge steld, om het ten bate van Heuff te verkoopen. Hel fonds zal alle andere dingen doen, die het meent in het belang van het debiet van Heuff's werk te kunnen verrichten, bijvoorbeeld door in de toekomst tentoonstellingen te organiseeren. Ook buiten Haarlem, want hij telt ook elders vele vrienden. En nu rekenen wij. in de eerste plaats, op Uw medewerking. Wij komen op voor een man die het verdient. Het initiatief, door een paar vrienden van Heuff genomen, heeft in enkele dagen tijds reeds tot vorming van een groot comité van oprichting geleid. Allen zegden van harte, zonder aarzeling, hun steun toe." Men kan zich voor het lidmaatschap van het Fonds aanmelden bij den secretaris van het Uit- vorend Comité, den heer J. Waldkötter, Raad huisplein 23, Heemstede. Het bedrag van de contributie kan men gifeéren of laten overschrijven op de Twentsche Bank, kantoor Haarlem, Postrekening 4000, ten behoeve van het Herman Heuff-Fonds. Het Comité van Oprichting: Jhr. J. P. W. van Doorn, Burgemeester van Heemstede; K. J. L. Alberdinkg Thym; A. P. Audretsch: Mr. A. j. Backer; Th. K. Blikslager; Dr. A. J. de Blinde; H. F. Boot; H. Buisman van Borssum: Mr. A. Bruch; Ir. W. J. Burgers- dijk; H. Q. Cannegieter; Dr. M. Colenbrander; Mevr. H. J. DrosteSavry; O. D. Gratama; D. Harting; Mr. J. A. de la Hayze; N. J. Hoeflake; A. D. Huvsman; Mevr. E. E. JonkheidPeere boom; A. L. Koster; P. Leffelaar; Oscar Mendlik; Ds. C. J. van Paassen; P. W. Peere- boom; Robert Peereboom; Anton Pieck; Joh. E. Post; Dr. S. van Praag; H. A. Robbé Groskamp; Dr. J. Roorda; Theo van Reyn; M. A. Reinalda; Door G. Th. Rotman. 37. Wel, bij het omhoogtrekken sloot de lus zich natuurlijk als een strop om den hals van den armen kapitein, en je begrijpt wat een gewaarwording dat was! Alle haren op zijn hoofd trilden van benauwdheid. Maar gelukkig kon hij bij z'n zakmes komen en hij sneed ris! het touw door. 38. De drie „wolgasleepers" daarboven rol den natuurlijk als ballen over den grond, maar waren spoedig op de been. Ze maakten een nieuwe lus en lieten 't touw weer zakken. Nu werkte de kapitein er z'n armen doorheen, schoof het om zijn middel, en zjuut, zjuut, daar ging hij de hoogte in, hoor! Maar och, wat schrok hij, toen hij naar z'n beenen keek. Want die waren, toen hij zich in den grond boorde, heelemaal in elkaar gedraaid! 39. Maar, door het mooie uitzicht dat hij gedurende zijn luchtreis had, was hij gauw over den eersten schrik heen. Én toen hij eindelijk boven aankwam en daar z'n vrienden weer zag, was hij den koning te rijk. „Kiekeboe!" riep hij, „daar ben ik weer!" Net had hij evenwel kiekeboe gezegd, toen hij aschgrauw werd van schrik. Daar kwam de beer weer aanhollen! 40. Brr! De anderen lieten floep! het touw los en gingen er van door. Daar hing kapitein ;Klakkebos nu, aan den rand van den diepen afgrond, terwijl de beer zich woest grommend gereed maakte, om hem te verslinden! En reeds volde de arme man den grond onder zijn vingers losraken Dr. A. zE. S. Sluyterman; A. M. J. Sevenhuysen; Mevr. SterckProot; Jhr. F. Teding van Berk hout; Ir. J. H. Telders; Mr. P. Tideman; Dr. J. L. Tombrock; Ds. A. Trouw; A. J. J. Verspoor; Dr. A. de Vletter; J. Waldkötter; J. G. M. van Walsem; Mathé van der Weiden; H. J. Wesseling. Het Uitvoerend Comité: Ir. W. Burgersdijk, voorzitter; Dr. M. Colen brander, penningmeester; Mr. A. J. Backer; G. D. Gratama; Robert Peereboom; H. A. Robbé Groskamp; J. Waldkötter, secretaris, Raadhuis plein 23, Heemstede, Telefoon 28006. WELDADIGHEIDSZEGELS. Evenals vorige jaren zullen gedurende het Tijdvak van 10 December 1932 tot en met 9 Januari 1933 weldadigheidszegels verkrijgbaar worden gesteld, waarvan de opbrengst boven de frankeerwaarde ten bate komt van het mis deelde kind. De uitgifte zal wederom geschieden in de frankeerwaarden 1% cent, 5 cent, 6 cent en 12% cent, verkoopprijs resp. 3, 8, 10 en 16 cent. De voorstelling op de zegels is voor elk der vier waarden verschillend en bestaat uit een jongens- of meisjeskopje met een lente-, zomer-, herfst- en winterbloem. De kleuren zijn: 1% cent (jongen met brem), bruin en geel; 5 cent (meisje met korenbloem), rood en blauw 6 cent (jongen met zonnebloem), goudgeel en groen); 12% cent (meisje met herfstroos), blauw en goudgeel. De zegels dragen langs de bovenzijde het woord „Nederland" en langs de onderzijde de woorden „voor het kind". De netto-opbrengst wordt afgedragen aan den Ned. Bond van Kinderbescherming ter verdee ling over de daarvoor in aanmerking komende vereenigingen. EEN VOLKSDAG. Men schrijft ons: Het volgend jaar herdenkt het Nederlandsche volk den geboortedag van den eersten Oranje prins, van Willem den Zwijger, die in de geschie denis van ons vaderland zal blijven als de Vader des Vaderlands. In tijden van groote beroering, van vernieti ging en beschadiging van groote en onmisbare geestelijke waarden, in een tijd van een schier algeheele ontwrichting van heel het nationale leven, wordt ons volk in het jaar 1933 de ge legenheid geboden tot bezinning te komen. Wanneer wij, Nederlanders, straks den geboorte dag van den Vader des Vaderlands herdenken, wanneer wij ons dan indenken wat de beteekenis van den grooten Oranjeprins voor ons volks leven is geweest, zullen wij tot het besef komen dat, welke verschillen in wereld- en levensbe schouwing ons Nederlanders ook mogen schei den, wij als volk in de Volken-samenleving één geheel vormen en vormen moeten. Het jaar 1933 kan ons brengen tot bezinning, kan ons sterken in de overtuiging, dat de groote daad van Prins Willem, het brengen van eenheid van willen, eenheid van handelen in de volks groepen die haar lot hadden toevertrouwd aan Oranje in dagen van grooten nood, haar her haling noodig heeft. Neerland's toekomst hangt af ook van den wil van het volk in al zijn geledingen één te zijn, één te willen, één te handelen. Hierin ligt naar de meening van het bestuur der afdeeling Haarlem en omstreken van het Algemeen Nederlandsch Verbond de beteekenis van de herdenking van Willem van Oranje's geboortedag, vierhonderd jaren geleden. Genoemd bestuur heeft daarom gemeend maatregelen te moeten treffen, die een groot- sche en ernstige viering van dezen volksdag mogelijk maken. De secretaris, Mr. C. M. J. de jongh, Van Hogendorpstraat 2, Haarlem, is gaarne bereid nadere inlichtingen te verstrek ken aan de besturen van die vereenigingen hier ter stede, die willen medewerken aan het hier boven gestelde doel. Samenwerking van alle nationale vereeni gingen is voorwaarde van slagen. CURSUSSEN VOOR WERKLOOZEN. Het blijkt, dat de cursussen voor werkloozen in een behoefte voorzien. Vooral de cursussen handwerken en kunstnijverheid vallen bijzonder in den smaak, en voor de cursus bouwvakken is eveneens een groote animo. De cursussen Esperanto, te geven door den heer Jacobs, leeraar in Esperanto, alhier, is reeds twee weken aan den gang, evenals de cursus „Eerste Hulp bij Ongelukken". Aanvankelijk was het de bedoeling dat vorige week Zaterdag de laatste gelegenheid zou zijn voor aanmelding dezer cursussen, doch door het vroeger verschijnen van ons blad de vorige week kon deze mededeeling niet méér geplaatst worden. Nu zijn deze cursussen nog voor deel nemers opengesteld tot morgen (Zaterdag), die voor Esperanto om 9.30 o.m. en die voor Eerste Hulp bij Ongelukken, die gegeven wordt door Dr. Roozen, 0111 11 uur. Dinsdag is de cursus voor land- en tuinbouw aangevangen. Ook hier is voldoende animo. Wie aan dezen cursus deel wil nemen, kan zich alsnog aanmelden. Het comité verzoekt ons nogmaals mede te deelen, dat de cursussen, evenals de gelegenheid tot ontspanning opengesteld is voor werkloozen van alle gezindten. Een ieder is er welkom. TUINLIEDENVEREEN „AERDENHOUT EN OMSTREKEN". Op de laatstgehouden vergadering van de Tuinliedenvereeniging „Aerdenhout en Om streken" hield de heer J. F. C. Dix, redacteur van „Floralia", een causerie met lichtbeelden. Na een korte inleiding begon spr. met een beeld te geven van onze hyacinth, en wat daarmede, ook" voor het salon, bereikt kan worden, en hoe, door onpersoonlijke reclame in het buitenland, door het uitzenden van le klas étaleurs getoond wordt wat met deze oogenschijnlijk stijve bloem pp dit gebied bereikt kan worden. In woord en beeld demonstreert de heer Dix ook de park- beplanting, die ook hier in Holland heel goed in toepassing gebracht kan worden. De aanwezigen krijgen daarna een zeer goed beeld van de groote vorderingeh die de tulpen cultuur de laatste jaren heeft gemaakt, en hoe deze in het buitenland, maar ook in Holland in perk of plantenborders een sieraad zijn. Dan volgt de narcissencultuur in haar enorme verscheidenheid, maar voor de aanwezigen was zeker nog interessanter de cultuur van Ane monen, Freesia's, Lelies, Gladiolen, Begonia's, Orchideeën, Cactussen, Rozen, Seringen, de aan leg van rotstuintjes, ook uit onze omgeving, en het selecteeren van groentenzaden en nog vele andere producten. De platen, hoofdzakelijk van het tijdschrift „Floralia", gaven op het doek vrijwel de juiste kleuren aan van plant en bloem en de voorzitter was zeker de tolk van alle aanwezigen, toen hij den heer Dix dank zegde voor zijn leerzame rede. ESPERANTO. Geslaagd bij het in November te Utrecht gehouden examen voor Esperanto Diploma A, j de dames C. Posthuma en A. Postma, beiden te I Heemstede, leerlingen van den heer C. Jacobs. VOOR REMONSTRANTEN EN ANDERE VRIJZINNIGEN ARTISTIEK ONTWERP VAN DEN BEKENDEN TEEKENAAR KEES KOEMAN TE SANTPOORT VERKRIJGBAAR BIJ: J. W. Daudeij's Boekhandel, Raadhuisstraat 10 Boekhandel J. A Hupkens, Zandvoortschelaan 165 Boekhandel D. van Mourik, Bronsteeweg 4a Boek- en Kunsthandel „Boekenroode", Zandv.laan 147 Boekhandel M. van E ij k, Binnenweg 49 VERKEERSONGEVALLEN. Verblind door de sterke koplichten van een tegenkomende auto, zag de heer De J., die met zijn auto op den Heerenweg reed, eerst op het laatste oogenblik een voor hen uitrijdende be spannen voertuig. Door het sterke remmen slipte de auto van den heer De J. en kwam tegen dien wagen aan, met het gevolg dat het onderstel van den wagen ontzet werd en de lading op den weg terecht kwam. De koetsier wist zich op den bok te houden en bekwam geen letsel. Op den Heerenweg wilde de bestuurder van een vrachtauto de Adr. Pauwlaan indraaien en gaf daartoe een teeken. Dit teeken werd wel gezien door den bestuurder van een achter hem rijdende auto, doch toen deze remde slipte zijn motorrijtuig met het gevolg dat een botsing volgde. Beide auto's werden niet ernstig be schadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen hierbij niet voor. NEDERLANDSCHE PROTESTANTENBOND. Herdenking 10-jarig bestaan. Zaterdagavond hield de afd. Heemstede— Bennebroek van den Nederlandschen Protestan tenbond een herdenkingsavond ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan dezer afdeeling. Om 8 uur is het gebouw aan de Postlaan ge heel gevuld met belangstellenden. Het podium is rijkelijk met groen en bloemen versierd, wat het geheel een feestelijke aanblik geeft. De voorzitter, de heer Th. W. Blikslager, opent met een woord van welkom, speciaal tot den burgemeester, den oud-voorzitter Mr. Keus kamp en den oud-secretaris Mr. Cleveringa. Mede is vertegenwoordigd de Vrijzinnig Her vormde gemeente van Haarlem (N.), de afdee- lingen van den Protestantenbond van Haarlem, Haarlem (N.), Hillegom, Bloemendaal, Haar lemmermeer, benevens Ds. Trouw, Ds. Padt van Zandvoort en Ds. Briët, de laatst vertegenwoor digend de Ned. Herv. gemeente van Heemstede. Van den heer Bron, die den eersten stoot heeft gegeven tot stichting der afdeeling, was een bericht van verhindering ontvangen. Nadat het dameskoor der afdeeling, onder leiding van Mej. Cor Igesz, zeer verdienstelijk het „Alleluja" van J. P. J. Wierts had doen hooren, sprak de heer Th. W. Blikslager een herdenkingswoord. Spr. wilde zich meer bepalen tot het noemen van enkele feiten, die zeker ieders belangstelling zullen trekken. En dan herinnert spr. aan de ontmoeting tus- schen de heeren Bron en Scheffer in den Protestantenbond in Haarlem en hoe bij hen het idee naar voren kwam hier zelf een afdeeling te stichten. Aan de eenvoudige schuur aan den Bronstee weg, waar de eerste bijeenkomsten werden ge houden, zijn veel prettige herinneringen ver bonden. Hierna geeft spr. een beeld der werkzaam heden over de afgeloopen 10 jaar. Hulde brengt spr. aan het eerste comité, waarvan eenigen ons ontvielen en die wij, aldus spr., in dankbaarheid herdenken. De verhouding tusschen ons en de Ned. Herv. Gemeente, aldus spr., is een steeds vriendschap pelijke geweest. Dit blijkt ook uit de subsidie die de afdeeling van haar mocht ontvangen. Toen kwam het orgelfonds, terwijl reeds be sprekingen waren gevoerd over de oprichting van een dameskoor, wat reeds in 1923 tot stand kwam. In de vergadering van 19 October 1923 wer den de eerste besprekingen gehouden over een eigen gebouw en op 7 Augustus 1926 werd door Ds. Trouw de eerste steen gelegd. En zoo, aldus spr., kregen wij in 1926 ons nieuwe tehuis, waar wij Gods woord hooren ver kondigen, geïllustreerd met zang en orgelmuziek, wat ons doet vergeten de moeilijke tijden die wij meemaken. Maar ook al wat goed en edel is, vindt in dit tehuis een plaatsje, zooals concerten en lezingen en ook de Vrouwen Vredebond vindt hier een tehuis. En zoo is dit gebouw geworden een plaats van opvoedig tot een hooger religieus leven. Nadat de heer J. de Nobel zeer verdienstelijk had uitgevoerd de „Serenade" en Allegro Ap passionato van C. Saint Saëns voor Cello, bege leid door Mej. Bets Nederkoorn, piano, sprak Ds. Trociw, daarbij herinnerend aan zijn eerste samenwerken met den heer Bron, hem schetsend als een fijn mensch en organisator. Spr. besloot met den wensch, dat de afdeeling op den ingeslagen weg, die zeker een goede is geweest, moge voortgaan. Het dameskoor zong daarna „Le Repos- Egypte" van Gabriël Pierné, waarbij Mej. Kitty Nederkoorn zeer goed de solopartij vervult, en „Herbot" van Arnold Mendelsohn, waarna Ds. Padt van Zandvoort, en leider der catechi satie der afdeeling, het woord voerde. Als een afdeeling feest viert, aldus spr., is er feest in den geheelen Protestantenbond. Wij voelen ons allen één in een zelfden strijd. De tijd van innerlijkheid, rust en vrede is voorbij, om dat in den huidigen tijd Godsdienstig zijn be teekent „strijden". Als iemand die catechisatie geeft, aldus spr., kan ik daarover medespreken. Met jonge men schen omgaand, voelt men welk een strijd die jonge menschen meemaken. Men wil strijden voor een ideaal. Maar dat ideaal is veelal een „zesdaagsche" of filmsterren. Wij moeten jonge menschen bewust maken van hun taak, aantoonen dat er iets hoogers is, 1 dat een genot geeft om te leven. Voor ons liggen jaren van strijd en dan vooral zien naar de jeugd en laat ons verstaan de verantwoordelijke taak die voor ons is weggelegd. De heeren Reinalda, viool, j. de Nobel, cello en Mej. Bets Nederkoorn voerden daarna uit Trio in D van F. Mendelssohn Bartholdi en het dameskoor „Gott meine Zuversicht" van Fr. Schubert, waarna nog het woord voerden ver tegenwoordigers der afdeelingen Bloemendaal, Haarlem (Noord) en Haarlemmermeer. Tenslotte sprak de voorzitter, de heer Th. W. Blikslager, een dankwoord, waarmede deze her denkingsavond eindigde. SINTERKLAASFEEST BRONSTEESCHOOL. Ook ditmaal heeft Sinterklaas een brief aan het hoofd van de Bronsteeschool gezonden en ge schreven, dat hij a.s. Maandagmiddag het schoolfeest weer hoopt bij te wonen. Zaterdagavond heeft het jaarlijksche feest van de U.L.O. plaats, wat weer in het teeken staat: „Voor en door de kinderen". Er wordt weer flink gerepeteerd om alles goed te doen slagen. Het hoofdnummer van Maandagmiddag is het optreden van de heeren De Does en Van Veen met hun paedagogisch poppenspel „Appel steeltje". De traditioneele speelliedjes van de le en 2e klas, die steeds weer zoo'n aardig effect hebben, ontbreken ook ditmaal niet. Gezien de voorbereidingen, verwachten we ook dit jaar weer twee gezellige feestdagen. van den op DONDERDAG 24 NOV. 1932 (Slot.) Vaststelling gemeenterekening en bedrijjsrekeningen over 1931. De voorloopige rekeningen worden z h s. aangenomen. Ruiling van grond aan de Heem- steedsche Dreef. Met den heer N. H. Eldering, alhier, zijn onderhandelingen gevoerd betreffende een rui ling van grond, waarbij een voorloopige overeenstemming is bereikt. B. en W. stellen den Raad voor, het ontwerp-besluit te be krachtigen. Z. h. s. aangenomen. Verkoop grond van terrein Valkenburg. Z. h. s. aangenomen. Comptabiliteitsbesluiten. Hierbij gaat de Raad over in geheime zitting, die ongeveer anderhalf uur duurt. Na heropening van de openbare vergadering is aan de orde de Rondvraag. De heer Audretsch wijst op een gevaar lijk punt bij kruising BronsteewegAdriaan Pauwlaan, waar auto's gemakkelijk in botsing kunnen komen met de tram. Een waar schuwingsbord is daar gewenscht. De voorzitter antwoordt, dat dit bord er sinds eenige dagen staat. De heer R ij k e s merkt op, dat de vlucht heuvel te lang is. De voorzitter zegt toe, deze zaak nog eens te zullen bekijken. De heer Jonck bloedt merkt op, dat de toestand bij de IJzeren Brug niet veel beter is. Er staat een paal van de electrische leiding in den weg. De voorzitter deelt mede, dat hieraan reeds dikwijls aandacht is geschonken, maar het aanbrengen van een trottoir stuit op vele be zwaren. De heer Van Lent dankt voor de vriende lijke ontvangst in den Raad. Hierna sluit de voorzitter de vergadering.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1932 | | pagina 5