D. Engelsche-, Fransche- en Duitsche Stoffen, GEBRS. REE B. A. CASSEE Zn. R n ii r 1 a" K di|Jcllcll J. C. SCHNEEGAMS KAPITEIN KLAKKEBOS GAAT NAAR AMERIKA „'T Raedthuys" WONINGINRICHTERS Mantel en Mantelcostuum naar maat vanaf f 42 50 SCHOUWTJESLAAN 108 - TEL 13099 PREDIKBEURTEN BIOSCOOP PARLEMENTAIR OVERZICHT Roode en Witte thuro Port Tarragona 0.80 Samos „1.- Raadhuisstraat 46 Mayer 1.30 Vermouth IS HET RAADSEL OPGELOST? VAN HUIS JANSEN *110- EO GEVOGELTE Alle Schilderwerken. TRUUS KNOPPER VOETBAL Aan DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT ZIJLSTRAAT 83 TEL. 11307 SPECIALE ETALAGE U w IJ v 1 U W\ i PRIMA KWALITEITEN LAGE PRIJZEN fin vegans ^ontw«rfwr Sdiouwy«slaan )0d ^Caarlcm NET ONTVANGEN: groote collectie van Coupe en afwerking gegarandeerd. BONTWERKER - EXPERT en D AMESKLEERM AKER Nederi. Protestantenbond. V.m. 10'/2 uur: Ds. D. Drijver, Luth. Pred. te Haarlem. (Met medewerking van het dameskoor.) LUXOR-THEATER. ATLANT1DE. (De Heerscheres van Atlantis.) Zwaar drukt de Afrikaansche hitte op de kleine, in de woestijn vooruitgeschoven voorpost der Fransche bezetting. Met een kameraad, een jongen luitenant, zit kapitein St. Avit op het dak en luistert slaperig naar de muziek, door Radio Parijs overgebracht. De muziek houdt op, een voordracht begint. De spreker verhaalt van het geheimzinnige, verzonken rijk Atlantis, dat volgens de nieuwste onderzoekingen in de Sahara bedolven moet liggen. Ongeloovig glim lacht de luitenant. St. Avit echter, die scherp toegeluisterd heeft en wier slaperigheid opeens verdwenen lijkt, begint plotseling te spreken. „Atlantis ligt niet ver van hier onder de Sahara". De jonge luitenant kijkt zijn ouderen kameraad, die als een zonderling bekend staat, verwonderd aan en St. Avit vertelt: „Het is nu twee jaar geleden. Mijn vriend; kapitein Morhange en ik ik was toen nog luitenant moesten een patrouille-rit onder nemen in het rumoerige Toeareg-gebied. In de nabijheid van het Hoggar-gebergte werden wij door Toearegs overvallen en naar een onder- aardsche stad, die onder de zoutstad Fachi ligt, gesleept. Later vernamen wij, dat ons lot reeds door tal van andere blanken, die het rijk der schoone Antinea, het geheimzinnige Atlantis, betraden, gedeeld was. Allen waren onder de betoovering van deze wonderschoone vrouw gekomen, doch noch nimmer had Antinea wer kelijk een man liefgehad. Allen ook waren na korten tijd een geheimzinnigen dood gestorven. Ook ik moest mij gewonnen geven door An- tinea's bekoorlijkheden, doch zij negeerde mij volkomen. Voor de eerste maal in haar leven had Antinea werkelijk lief zij beminde Mor hange. Doch deze beantwoordde haar liefde niet. Hij vroeg slechts naar mij, want men had ons van elkaar gescheiden. Op zekeren dag was ik getuige van een twist gesprek tusschen Antinea en Morhange. Mor hange bleef als steeds afwijzend en beleedigde daardoor de schoone vorstin doodelijk. Toen Antinea mij daarna zag, kuste zij mij en beval mij, Morhange te dooden. Geheel in den ban der schoone vrouw, bedwelmd door haar kussen en omarmingen, sloeg ik mijn vriend neer. Nooit zal ik zijn laatsten blik vergeten. Hij bracht mij tot de werkelijkheid terug en in doffe wanhoop stortte ik mij op Antinea, om Mor hange te wreken. Haar dienaren overweldigden mij, boeiden mij en hielden mij in een afgelegen hol gevangen. Antinea's dienares, Tanit Serga, die mij had liefgekregen, bevrijdde mij en ge zamenlijk namen wij de vlucht. Ontzettend leden wij door honger en dorst, daar wij den weg door de Sahara volkomen verloren hadden. Tanit Serga stierf. Nauwelijks had ik haar be graven of ik verloor het bewustzijn en eerst vele uren later kwam ik in een hospitaal tot bezinning. Een patrouille had mij gevonden." Opgewonden staat St. Avit op en verlaat met snelle schreden het dak om zich naar zijn kamer te begeven. De jonge luitenant ziet hem naden kend na. Sinds de vliegers hem in de Sahara bijna stervend van dorst gevonden hebben, is St. Avit een zonderling geworden. St. Avit zelf kon den ganschen nacht den slaap niet vatten. De herinnering aan Antinea was weer bij hem opgewekt, steeds stond haar beeld hem voor oogen. Den volgenden morgen vermiste men kapi tein St. Avit. Sporen in het zand wezen uit, dat hij op een kameel de woestijn was ingereden. Dadelijk zadelden zijn kameraden de kameelen en volgden in galop de sporen in het zand. Plotseling echter steekt een zandstorm op. In weinige seconden zijn alle sporen uitgewischt is elke verdere nasporing nutteloos. Nimmer zag men kapitein St. Avit terug. De kieswet ondergaat ingrijpende wijzigingen, welke met de stemmen der R.K. Staatspartij en de S.D.A.P. werden aangenomen. De opheffing der rechtbanken en kantongerechten. De laatste ronde in het vierjarig parlemen taire tournooi is ingezet. Na het Kerstreces is de Tweede Kamer weer bijeengekomen en of schoon het ons buitenstaanders al voorkomt, dat het een buitengewoon lange Kerstvacantie is, die de Volksvertegenwoordigers genieten, is het reces dit jaar korter geweest dan andere jaren gebruikelijk is, dit met het oog op het plan dit jaar vroeger uiteen te gaan in verband i met de verkiezingen van dezen zomer. De Kamer heeft zich beziggehouden met de i behandeling van het wetsontwerp tot wijziging der Kieswet. De voornaamste wijzigingen, die waren gesteld, luiden als volgt: 1. Voor toekenning van den eersten zetel in Tweede Kamer en Provinciale Staten wordt de volle kiesdeeler vereischt en voor toekenning van meer zetels moet tenminste 90 van den kies deeler worden verworven. (Voor de Gemeente- raad blijft de bestaande regeling van 75 voor 1 den eersten zetel ongewijzigd.) Door G. Tb. Rotman. 81. Nu, 't begon dan ook allesbehalve mooi. „Trek dien vent een matrozenpak aan en laat* hem het dek zwabberen!" beval de kapitein van het schip. En nog geen kwartier later was kapitein Klakkebos bezig, zwabber je niet, zoo heb je niet. Een pootige matroos stond vlak achter hem, die hem telkens, als hij niet genoeg naar zijn zin opschoot, een schop gaf. 82. „Ach, ach," zuchtte kapitein Klakkebos, terwijl hij het zweet van zijn voorhoofd veegde, „ach, ach, zoo moest m'n arme Ophelia me nou eens zién!" Ach, wie weet, hoever ze hier op 't oogenblik vandaan is!" „Opschieten! Niet staan suffen!" brulde de matroos achter hem. En tegelijk kreeg kapitein Klakkebos een schop, dat hij van den grond omhoog vloog! 83. Tengevolge van den schop deed kapitein Klakkebos net, alsof hij aan het hoogspringen was; de zwabber deed dienst als polsstok en hij kwam aan den anderen kant krak! krak! boven op een presenteerblad terecht, waar mee juist een koksmaatje aan kwam loopen en dat met flesschen en glazen beladen was. Kapitein Klakkebos en de koksmaat rolden vlak naast elkaar op het dek neer. 2. De datum van de candidaatstelling wordt vervroegd tot den tweeden Dinsdag in Mei, waardoor ook de stemming zal worden ver vroegd. Deze zal nu omstreeks 26 Juni plaats- vinden. De bedoeling van deze wetswijziging is 1 duidelijk. Men wil de kans van de kleine partijtjes op een zetel verminderen. En het is üan ook te begrijpen, dat de meeste tegenstand tegen dit wetsontwerp uitging juist van de kleine partijen en dat de groote partijen, de R.K. Staatspartij en de S.D.A.P. zich voor standers betoonden. De algemeene beschou wingen over dit wetsontwerp brachten weinig nieuws, het interessantste kregen wij bij de artikelsgewijze behandeling van het ontwerp. Na de algemeene beschouwingen verklaarde Minister Ruys de Beerenbrouck nog, dat het volstrekt niet in de bedoeling der Regeering is om tegen de kleine partijen in te gaan en zeker niet tegen partijen met een bepaald beginsel. Het ontwerp maakt het alleen wat moeilijker voor allerlei groepeeringen zonder ernstig belang. De heer Van den Bergh (S.D.A.P.) begon daarna een amendement te verdedigen om in den vervolge bij elke verkiezing 'n voorstemming te houden, waaraan een tiende deel der kiezers (bij loting aan te wijzen) zal deelnemen. Lijsten, die bij deze voorstemming, minder dan 2000 stemmen halen, vallen af en mogen niet aan de definitieve stemming deelnemen. Minister Ruys de Beerenbrouck heeft dit amandement afgewezen en ofschoon hij hulde bracht aan het vernuft, waarmee het was uitgedacht, vond hij het een experiment, waartoe het gevaarl', was over te gaan. Zoo'n voorstemming zo., bovendien ongeveer ƒ80.000.kosten. Ver schillende andere sprekers hebben dit amende ment eveneens bestreden met het resultaat, dat Mr. Van den Bergh zijn amendement tenslotte introk. Een amendement, dat het nog tot een stem ming bracht, doch tenslotte verworpen werd, was dat van den anti-revolutionnair Dr. Beunter, dat opheffing van den stemplicht voorstond. De sociaal-democraten ondersteunden het amende ment, maar de R.K. Staatspartij en de Chr. Historische Unie wilden den stemplicht hand haven, ondanks de bezwaren, die door den voorsteller ertegen waren aangevoerd. Dr. Beumer wees er b.v. op, dat het berechten van de weggebleven kiezers allerlei moeilijkheden met zich meebrengt. Bovendien kostte die be rechting in het laatste verkiezingsjaar, toen er 300.000 niet kwamen opdagen, liefst 287.000. - Zooals gezegd, werd het amendement ver worpen met 49 tegen 32 stemmen (die van de anti-revolutionnairen, soc.-democraten en de heeren Braat, Floris Vos, Weitkamp en De Visser). Meer succes verkreeg een volgend amende ment van den heer Van den Bergh om het stelsel der gemiddelden, inplaats van het thans geldende, dat der grootste overschotten, toe te passen. Het zou ons te ver voeren over de draagwijdte van dit amendement in zijn volle consequenties uit te wijden. Het systeem der grootste overschotten, na toekenning van het aantal zetels, dat den vollen kiesdeeler heeft gekregen, was vrij eenvoudig te begrijpen, thans zal een ingewikkelde berekening moeten volgen, wie het grootste gemiddelde per toegewezen of roe te wijzen zetel heeft verkregen. De sociaal democraten en de R.K. toonden zich voorstanders van dit amendement, dat verder door alle andere partijen werd bestreden. Het werd met de stem men van deze twee partijen aangenomen. Met vrijwel dezelfde stemmenverhoudingen werd 84. Maar toen kapitein Klakkebos den koks maat eens goed aankeek, gingen zijn oogen steeds wijder open van verbazing. Dat leek welnee maar, heusch, dat was ze écht! Dat was Ophelia, héélemaal, met 'n matrozen pakje aan en met kortgeknipte haren, maar tóchOphelia! En van bak- tot stuurboord, ja, tot ver over de ongewisse baren, daverde de juichkreet van kapitein Klakkebos: „Ophelia!" per flesch f 1.25 Huis van Vertrouwen TELEFOON 28264 I, Aanbevelend, F. H. KLUËN tenslotte het geamendeerde wetsontwerp aan genomen. Daarna is men begonnen met het bezuinings- voorstei van de Regeering tot opheffing van 4 rechtbanken en 40 kantongerechten. De oor spronkelijke cijfers bedroegen 7 en 48, doch de minister van Justitie heeft tenslotte nog enkele van deze instituten de hand boven het hoofd gehouden. De eerste dag, waarop deze bezuini gingsplannen behandeld werden, kwamen de tegenstanders van de voorgestelde bezuiniging in het geweer, niet minder dan 11 sprekers van diverse pluimage bestreden het ontwerp, waar tegenover slechts 3 voorstanders stonden. Men begrijpt dat voornamelijk plaatselijke- en streek- belangen op den voorgrond traden, immers een rechtbank of kantongerecht in een plaats be- teekent een zekere, dikwijls zelfs zeer belang rijke bron van inkomsten voor de betreffende plaats. De minister verzette zich tegen een commissie van deskundigen, want dit is uitstel en uitstel is voor hem verwerping met de daaraan verbon den consequenties. De tegenstanders van het wetsontwerp lieten zich door dit dreigement niet afschrikken en handhaafden hun bezwaren. Daarna onder streepte minister Donner nogmaals zijn ver klaring en verklaarde, dat het kabinet in een gebrek aan medewerking niet zal kunnen be rusten. Tenslotte diende de heer Boon (V.B.) een motie in om de beraadslagingen op te schorten, die na ampele bespreking werd aangenomen met 51 tegen 38 stemmen. Tegen stemden de A.R. en de R.K. Onmiddellijk daarop verlieten de aanwezige ministers Donner en Ruys de Beerenbrouck de zaal en sloot de voorzitter de vergadering. De verdere Kamerzitting werd opgeschort. Daar zaten we dus midden in een kabinets crisis, en dadelijk stelde men zich in parlemen taire kringen de vraag: „Wat nu?" Zal het ministerie zijn ontslag indienen of zal de Kamer ontbonden worden? De Koningin, die in Zwitser land vertoefde is Maandag teruggekomen en heeft den minister-president in audiëntie ont vangen. Dinsdag werd er ministerraad gehouden en het resultaat der besprekingen was, dat de Kamer 8 Mei ontbonden zal worden. Tegen 26 April zijn nieuwe verkiezingen uitgeschreven, waarvoor 15 Maart reeds de candidaatstelling plaats vindt. Intusschen hebben in verband met het ge beurde op „De Zeven Provinciën" de commu nisten en sociaal democraten bijeenroeping van de Kamer verzocht, welke de voorzitter zal moeten inwilligen, omdat het verzoek van de sociaal democraten door tien leden is onder teekend. Het gewone parlementaire werk zal echter wel blijven rusten tot na de verkiezingen. Zijn wensch. Rechter (tot ter dood veroordeelden barbier): „Heb je nog een wensch?" Barbier: „Jawel, Edelachtbare. Ik zou graag den officier van Justitie nog eens willen scheren.' i „De fout ligt bij het systeem". Door Gep. Luit. ter Zee P. F. DE BRUYN TENGBERGEN, oud-Officier aan boord van „De Zeven Provinciën". Het „hoe" en „waarom" der muiterij is, nu het schip eindelijk overmeesterd is, een vraag, die ons allen bezighoudt! Hieronder geven wij onze lezers een uitvoerige uiteenzetting, die een voor aanstaand Marine-deskundige ons gaf. „De Zeven Provinciën" is gebouwd om te dienen als admiraalsschip voor het Neder- 1 landsche eskader, bestaande uit de schepen I „Tromp", „De Ruyter", „Koningin Regentes" en „Hertog Hendrik", dat gedurende de mobili satie onze neutraliteit gehandhaafd heeft op de Nederi. Indische wateren. Herhaalde malen heeft dit schip achter den kruiser „Emden" aan gezeten en dit schip verhinderd kolen in te nemen, herhaalde malen ook heeft het Engelsche en Japansche jagers weggejaagd De geschutstoren. In tegenstelling met andere gepantserde schepen, die een vlak bovendek hebben, heeft dit schip een verhoogde campagne, waarop een zeer zware geschutstoren staat, die zelfs zoo zwaar is, dat het dek niet in staat is, die toren alleen te torsen, waarom men de toren gesteund heeft door een voortzetting omlaag, een koker van pantserstaai dus, die door het pantserdek heen (horizontale afsluiting van de waterlijn- bepantsering tot op 1 a I/2 Meter boven water lijn) naar den bodem loopt en daar steunt! De longroom Het schip heeft een longroom, het gemeen schappelijke woonvertrek van de officieren, die geheel achterin gelegen is, dus nog achter den geschutstoren. Het gevolg is, dat de toegang tot die longroom bestaat uit twee nauwe gangen, van hoogstens 80 c.M. breedte, waarin men dus weinig bewegingsvrijheid heeft en die bovendien nog gebogen zijn, daar zij om de kokervoortzetting van den geschutstoren heen loopen. Twee gewapende mannen houden dus een dergelijke longroom volkomen afgesloten en in bedwang. De longroom zélf bezit, behalve de gewone patrijspoorten, die vrij klein zijn, nog een tweetal grootere poorten, met een middellijn van 80 tot 100 c.M., die ook niet al te ver van de waterlijn afliggen, zoodat ongetwijfeld de officier, die zich aan land begaf, hierdoor zijn weg heeft gekozen. Onder het verhoogde campagnedek liggen de verblijven van de officieren, van den comman dant, de eerste officieren, de verdere staf („staf", omdat het vroeger een admiraalsschip was). Voorop, onder het hoofddek, zijn de ver blijven der bemanning, terwijl de onder officieren gehuisvest zijn in het middenschip. De muiterij Tot zoover de scheepsbeschrijving. Thans de kwestie van de muiterij!... De gebruikelijke etenstijd, de dinertijd, voor de Nederlandsche zee-officieren is in Indië gelegen tusschen 8'3 en 9 uur, zoodat het tijdstip van den overval juist datgene .was, waarop de officieren, hu i overigens rustigen maaltijd beëindigd moesten hebben. Daar het usance, zelfs in zekeren zin etiquette is, en zooals men weet, wordt die onder officieren zeer streng na gekomen, ongewapend aan tafel te verschijnen, hebben de officieren hun vuurwapenen natuur lijk niet bij de hand gehad, waarmede zij gezien de nauwe toegangen van de longroom trouwens tóch niet veel hadden kunnen uit richten. Na de afsluiting van de toegangen heeft hoogstwaarschijnlijk de beste zwemmer zich door de groote patrijspoort naar buiten gewerkt en het bericht overgebracht, terwijl het overige officierencorps in de hoop de situatie nog te kunnen redden en te veranderen zich voor- loopig rustig in de longroom heeft opgehouden, die daarna door soldaten met geladen geweren en bajonet-op, bewaakt is geworden! De maatregelen Dat de commandant niet aan boord was, doet niets ter zake. Een commandant is er altijd aan boord van een oorlogsbodem. Als de officieele commandant van boord gaat, wordt zijn com mando met dezelfde consequenties en dezelfde verplichtingen over gegeven aan den lsten offi cier, die dan ook in den volsten zin van het woord „commandant" is. Een commandant is er dus, wij herhalen het, altijd! Gedurende het eten van de officieren is er nooit een officier aan dek, maar wordt de wacht waargenomen door de onderofficieren. Het een en ander doet vermoeden, dat ook daar verraad bij in het spel was, of dat die onderofficiers macht overrompeld en gekneveld is. Een con- stabel, waarschijnlijk deel uitmakende van die wacht, sprong eveneens over boord. Munitie voor het grijpen! Munitie is er altijd aan dek. Steeds staan in de Zuid-Chineesche Zee en bij de Straat van Malakka 10 geweren met voldoende munitie voor het grijpen, aangezien daar nog steeds zij het ook sporadisch zeerooverij voorkomt, die onmiddellijk wordt uitgeroeid. Het was dus voor de matrozen gemakkelijk in eerste in stantie aan machtsmiddelen te komen. Geen waterdichte schotten Waterdichte schotten bezit „De Zeven Pro vinciën" en over het algemeen een marine- oorlogsbodem, niet! Dat is ook niet noodig, als men nagaat, dat men op een passagiersschip te doen heeft met louter ongeschoolde krachten, tarwijl op een oorlogsbodem iedereen speciaal getraind is op hetgeen hij te doen heeft, bij gevallen van waterschade en lekkage. Wel is de longroom der „Zeven Provinciën" afgesloten door waterdichte deuren, die met een metalen rand in rubber spanten grijpen en dan met een hefboom hermetisch gesloten worden. Deze deuren zijn echter geregeld geopend en kunnen nooit ongemerkt gesloten worden. Een enkel schip mag deze schotten misschien bezitten „De Zeven Provinciën" zeker niet! De bemanning De bemanning bestaat uit een aantal Menado- neezen, bewoners van een kolonie, die het langst onder Nederlandsch gezag stond en die over het algemeen volkomen trouw zijn aan de „kom- AANNEMERS BEÈEDIGDE MAKELAARS. IMEESTERLOTTELAAN 12, TELEFOON 15468 Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. HEERLIJK EN GOEDKOOP WED. P. KOOMEN ZOON GIERSTRAAT 39, TEL. 10153 KANTOOR EN WERKPLAATS: J. C. VAN OOSTZANENLAAN 10 WOONPLAATS: J.C. VAN OOSTZANENLAAN 10 en KOEDIEFSLAAN 23 HEEMSTEDE - TELEFOON 28681 YOOR ARTISTIEKE FOTOGRAFIE Jan van Goijenstr. 26, Tel. 29080 pagnie", zooals het Ned. Gezag door hen ge noemd wordt verder uit Javanen, waarvan de karaktertrekken het meest bekend zijn, enkele Makassaren, Boegineezen en Madoereezen. De Boegineezen en Makassaren vormen het zee volk van den Indischen Archipel bij uitnemend heid. Zij zijn over het algemeen grover be snaard dan de Javanen. Ook de Madoereezen zijn echte zeelui en kunnen qua beschaving niet gelijkgesteld worden met den Javaan! Hoe zij worden „bewerkt". Volgens mijn meening aldus de heer De Bruyn is hoofdzakelijk de Indische bemanning de schuld van deze actie. Misschien zal een enkele Europeesche matroos zich in den beginne opgeworpen hebben tot gezaghebber, maar ook dat zal wel spoedig een eind gevonden hebben. Als men de wijze van opleiding nagaat, is dat niet te verwonderenDe eenvoudige, kinder lijke Inlandsche jongeling van 18 tot 19 jaar komt plotseling in de voor hem groote weelde van een kweekschool (Makassar) en wordt daar behandeld op een wijze, die hij tot dien tijd toe niet gewend was! Daarna komen ze op de vloot, waar zij door hun Europeesche kameraden wegwijs gemaakt worden. Hun Europeesche collega's zien ze spreken tegen een officier, op een wijze, die zij zich zelfs tegen over hun onderofficieren nog niet zouden heb ben veroorloofd. Ze zien hoeveel vrijheid hlin Europeesche broeders zich aanmatigen en het gevolg is overduidelijk! De bedoeling van de muiters was waarschijn lijk naar Madoera te varen, waar in een isolatiekamp de dienstweigeraars van de vorige actie zijn opgesloten. Naar mijn meening lag het in hun bedoeling deze te bevrijden. Madoera ligt immers tegenover Soerabaia Dat dit muisje nog een staartje heeft, en dat met de gevangenneming der muiters en de over gave van het schip deze gebeurtenis nog lang geen einde gevonden heeft, zal iedereen duidelijk zijn, maar men moet bij de behandeling der zaak en daarna nooit vergeten, dat de grond oorzaak is gelegen in het systeem, in het systeem van défaitisme, dat onze regeering de laatste jaren door steeds ten toon gespreid heeft en dat door dit feit misschien, in ieder geval hopelijk, een einde gevonden zal hebben! R.C.H. THUIS TEGEN BLAUW WIT. Onze wensch, „een beteren uitslag" voor R.C.H.is in vervulling gegaan. Met 31 werd in de Zaan van Z.F.C. gewonnen, een prestatie die reden tot juichen geeft. Met 13 punten uit 13 wedstrijden neemt R.C.H. nu de vierde plaats op den ranglijst in en kan, indien alle krachten worden ingespannen, zeer zeker de eervolle tweede plaats nog worden bereikt. Wij ver wachten dan ook een spannenden strijd, die door R.C.H. zal worden gestreden met: Kos, Krom, Prevost Sr., Geutskens, Ruis, Prevost Jr., Hanse, Kok, Haukes, Verkerk, Martin. DE R.C.H.-RESERVES WEDEROM VOOR EEN LASTIGE TAAK. De R.C.H.-reserves hebben in een goed ge speelden wedstrijd de Koogsche reserves geheel overspeeld. De uitslag 7—1 toont aan, dat er geen oogenblik gevaar is geweest. Maar zullen zij Zondag a.s. in de Koog tot eenzelfde prestatie in staat zijn? R.C.H. II verschijnt met: Schuurman, Fr. v. Thiel, P. Kaestner, Hessels, Joh. Berg, C. v. Eek, v. d. Werve, De Geus, Ruygrok, G. v. d. Mey de Bie, K. Meyer. VOETBAL. Uit het H.B.C.-kamp. H.B.C. 1 trof Zondag D.H.L. in Delft in een bijzonder grootsche vorm. Vooral keeper Alsem- geest was weer de man die D.H.L. de over winning heeft bezorgd. Het werd 52, maar dit was een uitslag waarvan zelfs de D.H.L.- menschen verwonderd stonden. Volgens de sportbladen was er nog niet zulk een hoog staande wedstrijd in Delft geweest. Van eenig overwicht was geen sprake, maar onze voorhoede stond hopeloos tegenover het spel van keeper Alsemgeest. H B C II was Zondag al heel productief door van St Louis met 8—0 te winnen. Enfin, de overwinning was nog hard noodig. Zooals wij verwacht hadden verloor H.B.C. III van D.S.S 11. Zondag gaat H.B.C. naar Rotterdam om tegen l.eonidas den strijd aan te binden. In deze af- deeling wordt ook nog gespeeld D.H.L. S.J.C., T.Y.B.B.Santpoort, G.D.A.-Spartaan en Graaf Willem—Donk. Verder speelt H.B.C. IV thuis tegen Lisse II. V Tot worden vóór grond) zaken sluiten liet ge spreid. Wij de eer ■HRiH

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1933 | | pagina 2